Čím vyprat zatuchlé oblečení?

Anonymní
14.2.21 17:28

Zatuchlé oblečení. Čím vyprat?

Ahoj,
dostali jsme prkno oblečení pro dítě od 0-1 rok. Bohužel oblečení bylo nějakou dobu ve sklepě a smrdí zatuchlinou.

Poprvé jsem výprava normálně (prací gel pro mimina), podruhé práci gel + místo aviváže odmerku octu a pak do sušičky. Každopádně prádlo pořád smrdí zatuchlinou. Už to není tak hrozné, ale pořád je to cítit. Teď jsem dala už suché na sušák a snažím se vyvětrat.

Nemate nějaké rady, co s tím? Je toho fakt hodne a nechci to vracet s tím, že to smrdí :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6269
14.2.21 17:35

Vyprala bych na vysokou teplotu, pak na 30°C, dvojitý máchání a nesušit v sušičce. Klidně nechat místo sušení vymrznout venku. Pokud to není plesnivý, nebude to smrdět věčně :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.2.21 17:46

Nechat po vyprání uschnout venku na mrazu a je po zatuchlině. Provedla jsem teď s ložním prádlem po babičce a voní „venkem“…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
872
14.2.21 18:07

Já bych zkusila sanytol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5853
14.2.21 18:15
@Kolicek95 píše:
Já bych zkusila sanytol.

Přesně tak namočit to v sanytolu třeba na dvě hodiny a poté vyprat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2246
14.2.21 18:17

Vyprat s octem.
Tím nemyslím místo aviváže; ale klidně půl litru místo prášku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7303
14.2.21 22:03

Zatuchlinu i smrad z plísně mi odstranil Sanytol prací gel. Když to v něm vypereš na 60, určitě bude po smradu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
14.2.21 23:12

Sanytol na prádlo (pouzívám ten co se dává místo avivaze)! Namocit to do něj pres noc, pak vyprat na co nejvyšší teplotu (oblecky pro deti by mely zvladnout 60, pokud jsou z bavlny, jen bych dala pozor na vytrideni barev), nastavit vice machani. Mela jsem ten samy problem (s latkovymi plenami) a zabralo to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat