Závadné knížky

2773
9.12.05 11:09

Závadné knížky

Holky,
neviděla jste některá včera Televizní noviny na Nově? Prý tam byla nějaká reportáž o závadných plastových knížkách pro mimina. 8O
Fandy má hned dvě, strašně rád je „čte“, samozřejmě pusinkou :roll: . Tak bych byla nerada, kdyby olizoval nějaké jedy :evil: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7797
9.12.05 11:23

Ahoj,
já to viděla napůl, nevím přesně o jaké knížky jde, jestli jen konkrétní značku nebo o všechny?????? Ale uvolňují nebezpečné látky, což v dospělosti způsobuje neplodnost :cry:
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
9.12.05 11:24

Ahoj,
já jsem reportáž viděla, ale nepamatuju si značku těch knížek.
Pokud jsi ji neviděla, tak ty knížky byly gumové (jakoby do vody), zelené a každá stránka byla jinak velká. První byla nízká (tráva) atd. A taky prý z ní bylo něco cítit.
Jinak pak tam samozřejmě ukazovali ještě nějakou tapetovou borduru, která dle vzoru byla asi drahá, jelikož měla obrázky Medvídka Pú a podle mě mohla být klidně značková.
Tak už člověk fakt neví, co je v pohodě a co ne. My máme doma taky nějaké gumové knížky, ne přesně tu, co byla v televizi, ale ruku do ohně bych za ně asi nedala.
Ani nevím, s čím by si ty děti mohly hrát, aby byly úplně bez rizika (dřevo - nenalakované, papír…), nic jiného mě nenapadá :lol:
Tak doufejme, že ty látky, co nám doma čpí, nejsou jedovaté…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
9.12.05 11:33

Hajinko,
koukni se na Novu do archivu, je to hned první reportáž:

http://www.nova.cz/tvarchiv/

Dadla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.12.05 11:46

Zrovna jsem jednu hodila do koše, jmenovala se „Co se děje ve městě“,nakladatelství Svojtka , Praha-Vinohrady, takže pod www.svojtka.cz to asi najdeme. Já jsem tak zhnusená, jakým způsobem se někdo snaží vydělat na dětech, že bych.....nevím co. Ale je to moje chyba, mohla jsem to tušit a děcku pořídit papírovou knížku a kupovat jen dřevěné hračky. Jinak mně nic nenapadá. Snad to malýmu neublížilo.
Gábi

• Nahlásit
  • Citovat
12466
9.12.05 11:58

Holky jaka to byla ta tapetova bordura a co s ni bylo spatneho??? My samozrejme mame vylepenou borduru s medvidkem Pu… :(
Diky Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
273
9.12.05 12:41

Bordura byla světle modrá nebo fialová se žlutým okrajem s obrázky medvídka Pú, výrobce v reportáži neuvedli. Podle SZU obsahuje velké množství fenolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
9.12.05 12:50

Holky moc děkuju za upozornění, včerejší televizní noviny jsem nestihla a samozřejmě doma jednu jedovatou knížku máme, Zvířátka na statku, teď už trůní v koši. Ještě jednou díky!
maya

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
9.12.05 12:56

Holky dík, tuhle naštěstí nemáme, a medvídka Pů nesnáším :lol: .
Je to ale síla, co se všechno k dětičkám dostane. Já nejsem žádný fanatik, ale co je moc je moc.......... :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12466
9.12.05 15:10

Diky za odpoved. Ted jsem v praci, ale doma hned , jak budu doma, pujdu zkoumat jak vypada zatracena bordura, ted si ji totiz vubec nemuzu vybavit … I kdyz vzhledem k tomu, ze uz je tam vic nez rok, tak uz jsme ten fenol stejne vsechen „vydychali“ :(
Jinak Medvidka Pu mame doma vsude, takze uz mam pomalu taky alergii ;) Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama