Záznam v TR?

11.5.16 15:41

Záznam v TR?

Ahoj špekulujeme s babičkou nad budoucnosti mé setrenky, ta se trosku nepovedla, ale už se snaží..Jde o to, že cca před 8 lety spáchala TČ kradla, krádež lehce nad 5 tis., tenkrat ji bylo myslím 13 let.. Jde o to, že ted nastupuje do práce a chcou po ni vypis..Klasika..Tak se babicka boji, aby ji vzali a jestli tam něco bude mit?
Tenkrat probehl asi jeden soud, co vim a musela chodit k psychologovi a na socku, tam se ji pry ptali, jak to jde ve skole a jestli nekarde dal..Od te doby nic neudelala..Ona si stejne ten vypis pujde udelat tak uvidi..Ale třeba to tam bude chybne..Tak at vime, co cekat..diky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
287
11.5.16 15:48

Ahoj já mám za to že když TČ udělala ještě předtím než jí bylo 15 tak by tam ted nic mít neměla že dosažením 15 let se to vše maže a jede od znova s čistým rejstříkem ale nejsem si jistá jak je to ted ale cca 4-5 let zpět to takhle bylo… :nevim: :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33331
11.5.16 15:54

Vždyť i nezletilí vrahové mají čistý trestní rejstřík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.5.16 15:55
@lamička15 píše:
Ahoj já mám za to že když TČ udělala ještě předtím než jí bylo 15 tak by tam ted nic mít neměla že dosažením 15 let se to vše maže a jede od znova s čistým rejstříkem ale nejsem si jistá jak je to ted ale cca 4-5 let zpět to takhle bylo… :nevim: :nevim: :nevim:

Já si právě taky myslim, vždycky v Tv člověk vidi, támhletoho zabil je mu 14, vyjde za x let a bude čistej..A to jde o zabití..
Práve mam taky pocit, že u tech deti se to nejak automaticky maže..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
11.5.16 15:59
@Veronika19978 píše:
Já si právě taky myslim, vždycky v Tv člověk vidi, támhletoho zabil je mu 14, vyjde za x let a bude čistej..A to jde o zabití..
Práve mam taky pocit, že u tech deti se to nejak automaticky maže..

mě to tehdá říkal jeden policajt takže by to tak opravdu mělo bejt ale nejsem si tím na stoprocent jistá ted se to třeba maže už ve čtrnácti fakt nevim no, kord ted když občanku můžeš udělat i mimču (místo pasu :D :D :D )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.5.16 16:01

To je jedno kdy, jak rikam, už je to 8 let..Takže by mělo platit jak říkáš, ja si taky myslim to same..Že tem detem se to max do věku dospelosti maže..Před temi 15 lety za to vlastne ani nezodpovidaj, takže by to tam být nemelo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34559
11.5.16 16:08

Tak vzhledem k tomu, že ani nebyla trestně odpovědná, nechápu jaký soud proběhl :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
970
11.5.16 16:09

@Veronika19978 tak proč si ho někde na poště nebo úřadě nenecháte za 100,– Kč na počkání vyjet a budete mít jasno. Zbytečné takto špekulovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11131
11.5.16 17:16
@Bábrdl píše:
Tak vzhledem k tomu, že ani nebyla trestně odpovědná, nechápu jaký soud proběhl :nevim:

taky me zarazilo, ze by ve 13 letech vubec byl nejaky soud

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
482
11.5.16 17:19

@Veronika19978 v klasickém výpise je člověk čistý. Vymaže se to i amnestií, ale jen v tom „malém“. Cejch si nese celý život. :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2879
11.5.16 17:28
@Ali-Ali píše:
taky me zarazilo, ze by ve 13 letech vubec byl nejaky soud

Za přítomnosti zákonného zástupce je to normální. Kdyby někoho zabila tak jde taky k soudu. Ale u nezletilých u toho musí byt ten rodič. Do 15 musí a nad 15 se Tě ptají zda chceš přítomnost zákonného zástupce :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9949
11.5.16 17:30

Pokud byl TČ spáchán ve 13 letech, tak má TR čistý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.5.16 00:17
@Bábrdl píše:
Tak vzhledem k tomu, že ani nebyla trestně odpovědná, nechápu jaký soud proběhl :nevim:

Tenkrát prý tam šla s rodiči a jen řekla, proč to udělala atd a konec..rozhodovalo se o tom jestli ji dají ten dohled, pak ji ho nakonec nedali..
A myslíte, že třeba když v budoucnu bude chtít být ve státním, ať už učit třeba jak to mám v plánu já, nebo někde na úřadě, že to nezjistí, Ikdyz to nebude mít ve výpisu? Jestli tyhle státní zaměstnání nejsou nějak propojeny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.5.16 00:23

Dyt říkám, že si ho stejně udělá ten výpis.. Jde nám o to, jestli se máme bát, že bude tetě zase viset na krku s jejím životním stylem kdy si myslí, že každý ji bude dotovat..
A hlavně mě to taky zajímalo z čisté zvědavosti, člověk neustále slyší jak nezletilý zabije a vyjde a je čistý.. Neustále v TV.. Tak mě prostě zajímalo jestli to tak opravdu je..
Jinak se omlouvám, že spekuluju, jako asi všichni zakladatele diskuzi tady.. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15417
13.5.16 09:38
@Veronika19978 píše:
Jde nám o to, jestli se máme bát, …

Nebojte se. Ničemu tím nepomůžete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek