Zdražení elektřiny byt

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.10.21 14:25

Zdražení elektřiny byt

Ahoj, chci se zeptat jestli už zvyšujete zálohy na elektřinu v paneláku? Mame 3+1, vaříme na plynu a zalohy na el máme 750 Kč a dosud nám každý rok kolem 2 tisíc vraceli.
Jsem úplně lajk a nikdy mě cena za elektrinu nezajimala, když nám vraceli.
Jak jste na tom prosím vy? Jsme u čezu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1700
13.10.21 14:27

My meli zalohy 800 Kc, doplaceli jsme asi tisicovku. Tak jsem je zvedla na 1000 Kc a nyni, kdyz se zdrazuje, radsi na 1500 Kc.
Jsme u Innogy, mame fixovanou cenu od 2019, ale radsi jsem to stejne zvedla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26462
13.10.21 14:32

A kolik vás je? My měli u ČEZu zálohy 1000kc a dopláceli jsme, tak máme od jara zálohu 1300 a doufám že už to bude akorát, max to zas po vyúčtování trochu zvednu no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1429
13.10.21 14:34

Jestli máte zafixovanou cenu, tak do konce fixace nic měnit nemusíš.
Pak dostaneš nový ceník a podle toho se i změní výše záloh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.10.21 14:35
@Kriss Tina píše:
A kolik vás je? My měli u ČEZu zálohy 1000kc a dopláceli jsme, tak máme od jara zálohu 1300 a doufám že už to bude akorát, max to zas po vyúčtování trochu zvednu no :nevim:

2 dospeli, 2 male deti.

• Citovat
  • Nahlásit
26462
13.10.21 14:39
@Anonymní píše:
2 dospeli, 2 male deti.

Aha no my jsme taky 2+2 a byt 3+1 a tech 1300 bude tak tak. Nemáte zálohy z loňska? Kolik jste dopláceli apod? Ono je to být od bytu, rodina od rodiny, někdo setri, někomu jede pořád něco, atd :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.10.21 14:51
@Kriss Tina píše:
Aha no my jsme taky 2+2 a byt 3+1 a tech 1300 bude tak tak. Nemáte zálohy z loňska? Kolik jste dopláceli apod? Ono je to být od bytu, rodina od rodiny, někdo setri, někomu jede pořád něco, atd :nevim:

Loni jsme platili celý rok 750 a vraceli 1700 ale nikde nemuzu najit nejaky cenik abych to srovnala s tim, co mi prisel ted. Kdybych aspon vedela o kolik procent zdrazili, ale je to napsane zpusobem kterym nerozumim :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
11016
13.10.21 15:02
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat jestli už zvyšujete zálohy na elektřinu v paneláku? Mame 3+1, vaříme na plynu a zalohy na el máme 750 Kč a dosud nám každý rok kolem 2 tisíc vraceli.
Jsem úplně lajk a nikdy mě cena za elektrinu nezajimala, když nám vraceli.
Jak jste na tom prosím vy? Jsme u čezu.

Tak snad víš, jestli a o kolik ti cenu zvedli ne? Takže hnedka poznáš o kolik budeš platit víc a jestli si zvednout zálohy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.10.21 15:19

@Cenarius nevim,.nerozumím tomu, vidim nove ceny ale nevim kolik byly stare, nikde ve fakture neni cena za 1kw tak jak v novém ceníku. Abych si spocetla o kolik procent to je… jsem asi uplne blba

• Citovat
  • Nahlásit
2562
13.10.21 15:35
@Anonymní píše:
@Cenarius nevim,.nerozumím tomu, vidim nove ceny ale nevim kolik byly stare, nikde ve fakture neni cena za 1kw tak jak v novém ceníku. Abych si spocetla o kolik procent to je… jsem asi uplne blba

Troufnu si tvrdit, ze cenu za mWh na fakture mas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
13.10.21 15:38
@Anonymní píše:
@Cenarius nevim,.nerozumím tomu, vidim nove ceny ale nevim kolik byly stare, nikde ve fakture neni cena za 1kw tak jak v novém ceníku. Abych si spocetla o kolik procent to je… jsem asi uplne blba

Starou cenu mas na fakture- ve vyuctovani mas „cena (Kc/jednotka)“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
13.10.21 15:40
@kateka.1 píše:
Starou cenu mas na fakture- ve vyuctovani mas „cena (Kc/jednotka)“

Jo, a je to ta za dodavku elektriny-to ostatni (distribuce a regulovane sluzby te nezajimaji)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1374
13.10.21 15:49
@Anonymní píše:

Nevím jak Cez, ale Eon i Innogy maji primitivni aplikace, kde si zadas stav elektromeru a vyjede ti to odhad preplatku ci nedoplatku, u obou mi to vzdy vyslo velice presne, takze si tam co dva mesice hodit stav elektroměru a zkontrolovat, jak to vypada :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11016
13.10.21 16:23
@Anonymní píše:

Kde je vidíš ty ceny? A když nevíš kolik byly starý, tak jak víš že se ti mění? Nějak nechápu. :nevim: pokud ti mění ceny, tak tě o tom informují, pokud se ti to měnilo v průběhu účtovacího období, tak máš přesně dny vypsány kdy je to za jakou cenu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
673
13.10.21 16:27

Nezvysuji. Máme fix do 2022 říjen. Zálohy mám naddimenzovane na 1000 Kč. Vrací vždy víc jak 3000. 2 děti a 2 dospělí. Byt taky 3+1. Sporák je na plyn. kW mám ve vyúčtování pod 5 Kč myslím. Skoro půlku ceny ve vyúčtování činí ty různé poplatky s distribucí. Jsme u eonu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat