Žehlička, která opravdu neteče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Harriet.B
Nováček 5 příspěvků 01.08.19 08:14
Žehlička, která opravdu neteče

Krásný den maminky, poraďte mi prosím napařovací žehličku, která při žehlení opravdu NETEČE a se kterou jste spokojené :) Měla jsem Tefal s keramickým povrchem a ta mě tím protékáním a fleky lezla na nervy 10 let, teď už konečně odešla :lol: Pročítala jsem recenze a anti-drip má uvedený snad každý model, ale i přesto si na to lidé často stěžují… Na ceně nezáleží, děkuji :kytka: :srdce:

Reakce:
MartinKa36
Závislačka 3756 příspěvků 01.08.19 08:20

Libovolná žehlička co má generátor páry extra… dej si pozor na doplňování vody některé se dají doplnovat pouze za studena.

LenkaN26
Závislačka 4303 příspěvků 01.08.19 08:21

Pokud neřešíš cenu tak jdi do parní stanice. Je to úplně jiný level žehlení. Já mám myslím právě tefal už asi 5 let a neteče.

tezi
Hvězda diskuse 52904 příspěvků 5 inzerátů 01.08.19 08:47

Taky doporučuji parní stanici.

Kikulele
Ukecaná baba ;) 1134 příspěvků 01.08.19 09:11

Já jsme dostala tuhle: https://m.alza.cz/…d4744982.htm?… a je to nejlepší věc kterou jsem mohla dostat. Snad to nebude bráno jako reklama ale je fakt perfektní.

Pajusinka
Povídálka 49 příspěvků 01.08.19 10:43

Já mám Phillips - ten nejvyšší model s funkcí optimalizace teploty a je perfektní. (A neteče!) :)

JTom
Ukecaná baba ;) 1021 příspěvků 01.08.19 12:32

To není vada žehličky, ale vlastnost vody.
Téměř všechny současné žehličky se chlubí funkcí označovanou jako Drip-Stop. Taková žehlička sice nekape, ale také při nižší teplotě nenapařuje. Princip funkce spočívá v tom, že ventil spustí vodu na plochu až při teplotě kolem 180°C, kdy se zaručeně promění v páru a nemůže tedy kapat. Protože ale většina prádla se musí žehlit teplotou do 150°C (**), napařování nefunguje. Myslel jsem, že jde o vadu kusu, ale není. Viděl jsem desítky typů od různých výrobců a na všech je graficky označeno napařování až za symbolem **.
Myslím, že je lepší si pohlídat nastavení termostatu, než při nižších teplotách neustále mačkat tlačítko parního rázu.

Váš příspěvek
Reklama