Zeleň v napaječce pro hlodavce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kakajicko69
Kecalka 154 příspěvků 05.11.18 17:02
Zeleň v napajecce pro hlodavce

Ahoj holky, chovám pár hlodavců a v napajecce, kterou mají se objeví za pul dne, ikdyz to čistím vrstva něčeho zelenyho vypadá to jako zabinec… Nevíte jestli se tomu dá nějak zabránit? Bojím se, aby se po tom neotravily, jelikož to pijí když nejsem doma.

Reakce:

Helileli
Závislačka 2958 příspěvků 05.11.18 17:10

A jak tu napáječku myješ? Dělám s hlodavci v práci, napáječky myjeme v desinfekci a minimálně v 70 stupních horké vody, stačí dvakrát do měsíce a nic v nich neroste. A vodu měnit každý den.

V tvém případě bych do napáječky cmrndnula jar, savo, nalila do ní vodu z rychlovarky a nechala alespoň ctvrt hodiny odmočit. Stejný nálev udělat na ten vršek od napáječky a naložit to do něj. Pak láhev důkladně vyštětkovat, obojí pořádně opláchnout studenou.

Pokud by ti tam i po takové proceduře a pravidelném měnění vody něco rostlo, můžeš zkusit ještě kyselinu citronovou, lžičku prášku, vařící vodu, nechat hodinu vylouhovat, vyštětkovat, opláchnout.

A kdyby i potom něco rostlo, tak koupit novou a o tu se důkladně starat.

smudlinky
Závislačka 2554 příspěvků 347 inzerátů 05.11.18 17:11

je to řasa,pořádně to vyčisti a dej to na místo kam nesvítí slunce

asha
Nadpozemská drbna 29590 příspěvků 05.11.18 17:34
@Helileli píše:
A jak tu napáječku myješ? Dělám s hlodavci v práci, napáječky myjeme v desinfekci a minimálně v 70 stupních horké vody, stačí dvakrát do měsíce a nic v nich neroste. A vodu měnit každý den.

V tvém případě bych do napáječky cmrndnula jar, savo, nalila do ní vodu z rychlovarky a nechala alespoň ctvrt hodiny odmočit. Stejný nálev udělat na ten vršek od napáječky a naložit to do něj. Pak láhev důkladně vyštětkovat, obojí pořádně opláchnout studenou.

Pokud by ti tam i po takové proceduře a pravidelném měnění vody něco rostlo, můžeš zkusit ještě kyselinu citronovou, lžičku prášku, vařící vodu, nechat hodinu vylouhovat, vyštětkovat, opláchnout.

A kdyby i potom něco rostlo, tak koupit novou a o tu se důkladně starat.

Si tak rikam, co to udela s tim plastem… jedine mit napajecku sklenenou.

Helileli
Závislačka 2958 příspěvků 05.11.18 17:41
@asha píše:
Si tak rikam, co to udela s tim plastem… jedine mit napajecku sklenenou.

Máme plastové napáječky s kovovými pítky. Napáječka by stejně jako kojenecká láhev měla bez problému přežít sterilizaci vyvářkou. Pár kapek sava a jaru bez diskuze a tu kyselinu mám též vyzkoušenou, není to procedura na každodenní použití, ale jako desinfekce a rozpouštědlo usazenin, obzvlášť když je tvrdší voda, tak ideál. Ozkoušeno v praxi, schváleno veterinářkou :mrgreen:
A doma klasická napáječka s kuličkou u papoušků, též bez problémů ;)

eumedon
Extra třída :D 13621 příspěvků 05.11.18 17:56
@Kakajicko69 píše:
Ahoj holky, chovám pár hlodavců a v napajecce, kterou mají se objeví za pul dne, ikdyz to čistím vrstva něčeho zelenyho vypadá to jako zabinec… Nevíte jestli se tomu dá nějak zabránit? Bojím se, aby se po tom neotravily, jelikož to pijí když nejsem doma.

Může to být řasa nebo (v horším případě) sinice. Taky se mi to objevuje v PET lahvích, které používám k napájení králíků. Z toho se neotráví.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2404 příspěvků 05.11.18 17:59

@Kakajicko69 zkusilas vyměnit napáječku? Nebo nemáš to na přímém slunci? Měla jsem jednu plastovou napáječku asi 5 let a tohle se mi nestalo.

Keshi
Závislačka 2520 příspěvků 05.11.18 18:10

Zkus vymýt horkou vodou se sodou a jablečným octem a nejlépe pořádně kartáčem.

Magdaleeena
Kelišová 5677 příspěvků 05.11.18 18:30

Koupila bych novou. Čistila pravidelně.
Jediné, co mě napadá, učili jsme se, že v domácích podmínkách prakticky není možné zaručeně plast zbavit případných sporů plísně.

Veveří
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 05.11.18 19:36

Namočit napáječku do roztoku Sava, pak důkladně propláchnout vodou. Sava se neboj, v naší nemocnici se stavem dezinfikují i konvice na čaj pro pacienty.

Afrikana
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 06.11.18 07:46

To neni zadna plisen, je to uplne obycejna rasa a hlodavcum se nic nestane. Staci do napajecky nalit trochu horke (ne vrici) vody, trochu octa a hrstku ryze a poradne tim sterchat, az se vnitrek napajecky odrbe. Kdyz se to parkrat udela, nemely by se rasy tvorit, nebo by se alespon mely tvorit mene.

asha
Nadpozemská drbna 29590 příspěvků 06.11.18 10:18
@Helileli píše:
Máme plastové napáječky s kovovými pítky. Napáječka by stejně jako kojenecká láhev měla bez problému přežít sterilizaci vyvářkou. Pár kapek sava a jaru bez diskuze a tu kyselinu mám též vyzkoušenou, není to procedura na každodenní použití, ale jako desinfekce a rozpouštědlo usazenin, obzvlášť když je tvrdší voda, tak ideál. Ozkoušeno v praxi, schváleno veterinářkou :mrgreen:
A doma klasická napáječka s kuličkou u papoušků, též bez problémů ;)

Nemyslim, ze by se napajecky testovaly, co se tyce uvolnovani chemikalii. Napajecky se navic vyrabi z ruznych materialu. Ani PET lahve se nedoporucujou vymyvat horkou vodou a pouzivat delsi dobu. Takze ja bych byla s tou chemii opatrna. Lepsi je pak koupit napajecku sklenenou.

Ja rasy likvidovala treba tou ryzi. Jinak pomuze jen jiny material, na nekterych se rasy chytnou hned, s jinymi nemam problem.

Kakajicko69
Kecalka 154 příspěvků 06.11.18 12:49

@Helileli
Děkuju za radu hned to vyzkouším. Mám plastovou napáječku starou asi rok u jiných se mi to nikdy nedělalo a když jo tak jednou za týden.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >