Ušní svrab u koček, co jste dělali?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Winnielka
Povídálka 11 příspěvků 02.11.18 18:53
Ušní svrab u koček

Ahoj, moje kočky už mají černé „drobky“ v uších. Nedalo mi to a našla jsem si na internetu, že se jedná o ušní svrab. Našla jsem na internetu přípravek, který se jmenuje „Otofin“, který se má kapat do uší koček. Jenže moje kočky si to do uší nakapat nenechají ani náhodou. :nevim: Rozhodla jsem se jít tedy k veterináři a teď přichází moje otázka. Jasně, veterinář zjistí, jestli to ušní svrab je, ale co pak? Doporučí mi přípravek do kočičích uší, abych jim to doma nakapala, ale já to prostě nezvládnu :zed: Nenechají se, syčí, škrábou a nechci jim nijak ublížit. Budu tedy muset k veterináři chodit opakovaně nebo mám prostě smůlu? Jak to mám tedy řešit? Holky prosím, vy které jste se s tímto problémem setkaly u vašich mazlíčku, co jste dělaly? Moc děkuji

Reakce:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17401 příspěvků 20 inzerátů 02.11.18 18:58

Lze koupit spot-on pripravek, co se jednorazove nakape na kuti za krkem. Pusobi proti cervum i usnimu svrabu.
Usi jsme pak kockam maximalne vytreli naolejovanym uchostourem.

Magdaleeena
Kelišová 5676 příspěvků 02.11.18 19:09

Naše by také protestovaly:)
Ale jde to jednoduše: Vezmi velký ručník, přilákej nejlépe na kočičí kokino:) a zabal pevně kočku do něj (polož/postav na ručník, překládej z obou stran, aby nekoukaly tlapky), aby koukala jen hlavička. A další kočičí kokino na usmířenou:)

dg80
Kecalka 106 příspěvků 57 inzerátů 02.11.18 19:14

Zabalit napevno kocku do rucniku jako housenku, aby vykukovala jen hlava, obkrocmo na ni „nasednout“ a kapat. To se kape totiz nekolikrat denne treba 14 dni v kuse

Pipet
Generální žvanilka 24103 příspěvků 02.11.18 19:20

Taky jsem kocurka zahousenkovala do osušky.

Aslei
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 02.11.18 19:36

Já byla na veterine a vatovou tyčinkou odebral vzorek,pěkně pod mikroskopem me ten svrab ukazal,za krk nakapal něco a dostala jsem kapky a každý den kapala do ucha. A brzo bylo po.Jinak jak pisou ostatni,zabalit do ručníků jako housenku a je to..

Povi
Nováček 5 příspěvků 02.11.18 19:37

U nas zabral Stronghold.kapne se za krk a je po problemu :palec: prodava se na veterine. :mavam:

Makryk
Povídálka 13 příspěvků 02.11.18 19:42

Ono to zní hrozně, ušní svrab, ale je to poměrně běžná kočičí infekce a dost „chovatelů“ to vůbec neřeší 8o 8o pak se to ale šíří jako lavina. Chytil to náš pes, asi od toulavé kočky, a dostal odčervující tabletu, která bere i venkovní parazity. Zkuste se zeptat, snad to dělají i pro kočky. Jinak naše miciny to nechytly nikdy a to tráví v podstatě celé léto venku, samosebou s kolegyněmi :lol: ať se toho brzo zbavíte :palec:

peta81
Ukecaná baba ;) 2092 příspěvků 02.11.18 19:42

taky jsem na svrab kupovala spot-on stronghold. pusobi super, zaroven kocku odcervi a je i proti blecham. ale ta cena… :roll:

Winnielka
Povídálka 11 příspěvků 02.11.18 19:53

Děkuju vám moc 8) S tím ručníkem jsem to zkoušela, ale naše kočky jsou moc vyčůrané a kocour má takovou sílu, že ho neudržím. :zed: Zkusím to ještě jednou a poprosím o držení přítele :D oni si do těch uší nenechají dát nic, ať už kapičky nebo vatovou tyčinku, jak je to svědí, jsou na uouška háklivé :,( každopádně k tomu veterináři mám radši jít? Zkusila bych mu to vysvětlit a poprosit ho o ty kapičky na krk :)

peta81
Ukecaná baba ;) 2092 příspěvků 02.11.18 20:12

myslim, ze ten stronghold stejne neni volne prodejny, da ti ho vet. takze tam kocky vem, on se podiva, poradi si s nimi, neboj ;)

Winnielka
Povídálka 11 příspěvků 02.11.18 21:02

@peta81 dobře děkuju moc :andel: víc se bojím, že to nezvládnu já, než kočky :D

Winnielka
Povídálka 11 příspěvků 04.11.18 13:21

@peta81 A prosím kolik vás ten Stronghold stál? Já na to koukala na netu a našla jsem jen přípravky proti blechám a hodně odlišné ceny. Samozřejmě, že se na to veterináře zeptám, jen bych chtěla mít představu :) Děkuji

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >