Zimomřivost, únava

81
20.11.13 11:31

Zimomřivost, únava

Ahoj holky, už od září si připadám, že nežiju, ale přežívám. Nejdřív virozy, hnusnej kašel., atd. Teď se cítím unavená, nevyspalá a je mi pořád zima. Navíc se přidává vnitřní neklidNevím, jestli mám jít s těmito příznaky k obvodnímu, co když se na mě bude koukat jak na blázna? Je možný, že je to všechno psychický, mám 1,5 letého syna, jsme kvůli počasí a nemocem dost zavřený doma, jaro a teplo v nedohlednu,…poraďte prosím, co mám dělat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Run
20713
20.11.13 11:35

Proč by se na tebě měl koukat jako na blázna? Měl by tě minimálně poslat na krev ;) Nebo k psychologovi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24121
20.11.13 11:36

Jet za teplem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71474
20.11.13 11:36

@medvidekpu Jen tak od boku mě napadají 2 věci - nedostatek železa či špatná funkce štítné žlázy, takže bych naběhla k obvoďákovi na krev a pak případně na endokrynologii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
20.11.13 11:39

Je fakt, že nedostatkem železa jsem trpěla po porodu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809
20.11.13 11:39

@medvidekpu
Skoc za obvodni, napada me snizena funkce stitne zlazy. Nebo taky unava ze stereotypu, zaprahni partnera.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48872
20.11.13 11:42

Nechala bych si vysetrit stitnou zlazu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2832
20.11.13 11:46

Měla jsem to taky. Několikrát v životě. Jednak to byl u mě třeba stres ze zkoušek na VŠ, pak vyčerpání v těhotenství, to jsem normálně usínala i v práci v kabinetu mezi jednotlivýma hodinama :oops: Pak se to znovu opakovalo po porodu. Teď už vím, že je to nedostatkem železa. Tak si zajdi za obvodním, ať ti dá žádanku na krevní obraz, na to máš ostatně nárok v rámci prevence. Mně jinak pomáhá hodně i cvičení a masáže. Po cvičení mám plno energie, ale musím se k tomu dokopat pravidelně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
741
20.11.13 11:59

Müze to byt vazne chudokrevnost - nedostatek zeleza :) taky na to trpim, hlavne ted v tehotenstvi. Hlavne na zacatku tehu, kdyz jsem nevedela, ze tehotna jsem :D a i ted ke konci. Mam predepsane zelezo a je to opravdu mnohem lepsi!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
rozmary
20.11.13 12:02

Zkus syrovou kapustu, je lepší než nějaké pilule a mě na toto hodně pomáhá pití zázvorového čaje.

• Nahlásit
  • Citovat
2185
20.11.13 12:28

@medvidekpu Skoč si k dr na krev… jak už tu někdo zmiňoval, tak to může být nedostatek železa a nebo taky porucha štítné žlázy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nepřihlášená jruz
20.11.13 13:00

U mne byla únava způsobena nedostatkem hořčíku. Jak jsem začala zobat, nastalo rapidní zlepšení. (A nemusí vůbec tento stav doprovázet nějaké křeče apod., jak si mnozí myslí.)

Každopádně obvoďačku zkus, nechť ti udělají základní rozbor krve. Občas to způsobuje i špatná hladina homocysteinu v těle (vysoká) - čili nedostatek vitamínů B6,B12,kyseliny listové. Ale na to jsou třeba spec. testy.

• Nahlásit
  • Citovat
JellyBean
20.11.13 13:46

Takto jak popisujes jsem se citila, kdyz jsme mela rozhazenou stitnou zlazu (nedostatecna funkce). Prislo se na ni nahodou, nicmene po kompenzaci lekama vsechny tyto priznaky zmizely a ja jsem mela klid ;) Urcite si skoc za obvodackou na krev. Koukat na tebe jako na blazna by nemela, je to preci jeji prace ;) urcite tam co nejdrive zajdi.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.2.16 18:27

Já mám štítnou žlázu v pořádku, dostatek železa, normální tlak.
Měla by to být nedostatečnost ledvin dle čínské medicíny a všechny příznaky na mě sedí - zimomřivnost, suchá pleť…

CO POMÁHÁ PO MÉ ZKUŠENOSTI:
Začala jsem užívat REGALEN od Energy a PERALGIN na alergii a asi díky těmto přípravkům je to o 30-50% lepší. Je pravda, že od firmy Energy se na posílení ledvin doporučuje RENOL nebo GYNEX.
Co se týče zahřívacích potravin, neměly by se přes zimu jíst mléčné výrobky, vůbec žádné ovoce, džusy, ovocné čaje atd. Nahrazovat to místní zeleninou (kysané zelí, mrkev, petržel…), teplými pokrmy - nejlépe polévky. Pít bylinkové čaje, vlažnou vodu.
Mně na čínské medicíně poradili „moxování“ - nahřívání míst přesně dle návodu od toho, kdo tomu alternativní medicínu poskytuje. Jakmile domoxuji, cítím, jak se nohy zahřívají teplem, takže na tom něco bude. Takže zkoušejte a až budu vědět další poznatky, tak to sem připíšu.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama