Reklama

Život s obsesemi a pocity viny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymka.D.
Stálice 66 příspěvků 01.08.18 20:23
Život s obsesemi a pocity viny

Ahoj,

téma základem pro ty, kteří si prošli nebo prochází tímto psychickým onemocněním. Týká se to především myšlenkových obsesí - tedy vtíravých myšlenek, pocitů viny, neustálé přemítání nad různými situacemi a událostmi a pocitem, že jsem něco mohla udělat jinak, líp. Neustálé přemítání minulosti a vrácení se do různých, mnohdy nepříjemných situací… Život s touto poruchou je opravdu těžký, kazí radost ze života, člověk si vlastně nemůže nic užívat naplno, jelikož se do mysli pořád vkrádají různé myšlenky, představy, pocity viny… na to pak navazují úzkosti a někdy i deprese.
Prosím o info, jestli se této nemoci někdo zbavil nebo zda ji má již pod kontrolou a co pomohlo.
Co vám pomáhá překonat minulost a vlastní chyby?
Můžete taky přispět svými zkušenostmi a příběhy, abychom já a ostatní neměli pocit, že jsme v tom sami.

Díky za všechny příspěvky.

Reklama

Reakce:

Malike
Extra třída :D 11588 příspěvků 01.08.18 20:35

@Anonymka.D. asi kazdy ma tendenci se vracet do minulosti a uvažovat..ja kdyz se tam myšlenkama zatoulam..reknu že minulost se zmenit neda a neřeším to..

Emimin7
Echt Kelišová 8079 příspěvků 01.08.18 21:02

Musíš se zaměřit na lepší budoucnost. S minulostí už nic neuděláš, ale budoucnost ovlivníš.
Také pomůže, když si uvědomíš, že tvé myšlenky nejsou fakta, ale jen myšlenky. Ve skutečnosti to vůbec nemuselo být tak zlé, jak tě psychika nutí si připouštět.
A také zaměřovat se na své štěstí a ne štěstí ostatních. Dá se říct nezajímat se o ostatní a mít je víš kde.

Hermina.p
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 44 inzerátů 01.08.18 21:11
@Malike píše:
@Anonymka.D. asi kazdy ma tendenci se vracet do minulosti a uvažovat..ja kdyz se tam myšlenkama zatoulam..reknu že minulost se zmenit neda a neřeším to..
Úplně nesouhlasím, asi patřím k těm šťastnějším povahám a nerada se rýpu v minulosti ani nepřemýšlím co by kdyby… Zakladatelce bych asi doporučila psychologa, myslím, že by to s odbornou pomocí zvládala lépe.

Anonymka.D.
Stálice 66 příspěvků 01.08.18 21:16
@Hermina.p píše: Úplně nesouhlasím, asi patřím k těm šťastnějším povahám a nerada se rýpu v minulosti ani nepřemýšlím co by kdyby… Zakladatelce bych asi doporučila psychologa, myslím, že by to s odbornou pomocí zvládala lépe.

K psycholožce chodím a zatím mi to moc nepomáhá… Tak hledám už inspiraci i tady. Někdy zkušenosti ostatních pomohou více než psycholog.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.18 21:52

Ahoj, take mam vtirave myslenky a porad neco v hlave hodnotim..mam pocit ze kdyz udelam neco spatne tak se mi to vrati apod..momentalne mam strach i ze smrti, ze nebudu mit stastny dlouhy zivot..

Emimin7
Echt Kelišová 8079 příspěvků 01.08.18 21:56

Osobne mi prijde nejlepsi neco tvorit, budovat atd. V horsich pripadech se to ovsem nejspis neobejde bez leku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.18 21:59

Prosím anonymně. Já na obsese trpím už od puberty. Nejedná se ani tak o pocity viny, jako o vtíravé myšlenky. Nikde jsem s tím nebyla, ale teď o tom uvažuju. Ale strašně se stydím. Docela dost mi to ničí život. Lidi si o mě mysli, že jsem tichá a nepřístupná, přitom já kolikrát bojuji se svými myšlenkami. Vpodstate ani nevím co mi je, jestli nejsem jen příliš přecitlivělá nebo to je už nějaká diagnóza.

Emimin7
Echt Kelišová 8079 příspěvků 01.08.18 22:02
@Anonymní píše:
Prosím anonymně. Já na obsese trpím už od puberty. Nejedná se ani tak o pocity viny, jako o vtíravé myšlenky. Nikde jsem s tím nebyla, ale teď o tom uvažuju. Ale strašně se stydím. Docela dost mi to ničí život. Lidi si o mě mysli, že jsem tichá a nepřístupná, přitom já kolikrát bojuji se svými myšlenkami. Vpodstate ani nevím co mi je, jestli nejsem jen příliš přecitlivělá nebo to je už nějaká diagnóza.

Jestli myslis stydet se pred odbornikem, tak ten to od lidi slysi neustale. Ani se nad tim nepozastavi. Jinak psycholozka mi rikala, ze vtirave myslenky mohou znamenat nejake zapomenute trapeni, na ktere clovek ani nemysli.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.18 22:02

Kolik let mate tyto problemy?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.18 22:13

Mne pomohly antidepresiva. Zkousela jsem i dlouhodobou psychoterapii, ale efekt nic moc. Az ty AD prinesly vyrazny zlepseni.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.18 22:14
@Anonymní píše:
Kolik let mate tyto problemy?

Pokud je to dotaz na mě, tak asi 13let. Nějaké problémy od puberty, ale vtíravé myšlenky takhle dlouho. :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.18 22:22

@Emimin7 Nevim teda o nějakém zásadním trápení, které by mi to mělo způsobovat.

Anonymka.D.
Stálice 66 příspěvků 02.08.18 08:15

Já mam problémy už od dětství, ale teď se k tomu přidaly spíš pocity viny a neustálé zpětně zhodnocování různých situací, většinou důležitých, a přemítání, zda jsem něco nemohla udělat lépe, zda to nebyla chyba atd… AD mi už jednou dost pomohly, pak jsem vysadila a teď se to znovu vrátilo, tak opět nasazuji. Ale mám strach, že už znovu třeba nezaberou :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.18 12:50

@Anonymka.D.
Taky uz jsem AD jednou vysadila a po case zpet nasadila a bez problemu opet zabraly ;)
Anonym z 22:13

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama