Zkusenosti s Modernou

474
15.3.21 12:10

Zkusenosti s Modernou

Prosim byl jste nekdo ockovan vakcinou Moderna? tata ma na vyber bud Modernu nebo Astra Zeneca…diky moc za zkusenosti a reakce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
15.3.21 12:20

Manzel byl očkovaný Modernou. Po první davce den únava, trosku bolest místa vpichu. Po druhé dávce opravdu velká únava, jakoby mel spavou nemoc. Druhy den po ockovani odešel i driv z prace, spal 12 hodin, pak ještě tak 3 dny po příchodu z prace hned usínal na gauči. Po 4 dnech to přešlo…ted je uz 10 dni po druhé dávce a je ok. S Astra Zeneca zkusenosti nemam…
Prosím anonym. Díky

• Citovat
  • Nahlásit
20561
15.3.21 12:25

Kamarád dostal Modernu. 2 dny ho bolelo místo vpichu, jinak dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10641
15.3.21 12:30

Máma dneska dostala první dávku moderny, tak zatím čekáme…
Ale přiznám se, že jsem skoro ráda, že to nebyla astra zeneca, po tom, co teď proběhlo zprávama :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
903
15.3.21 12:45

Muzu se zeptat, na vek rodiců, kdy na ně prišla řada a zda u cetralnim registru nebo přes obvodaka? diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 12:51

73 let, přes obvodního lékaře

• Citovat
  • Nahlásit
10432
15.3.21 13:17

Já i manžel jsme měli Biontech, který funguje na stejném principu, jako Moderna. Mě jen bolelo místo vpichu a byla jsem malinko nekoncentrovaná první a druhý den. Stejně tak po druhé dávce. Manžel měl cca 10 dní po obou dávkách silnou migrénu a zvracel. Jestli to byl vedlejší účinek, s jistotou říct nemůžu, ale on to tomu přikládá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3815
15.3.21 13:45

@Aduš8 a řešili jste to s lékařem? 10 dní je teda dost..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10432
15.3.21 13:57

@Kolarkaa řešili, jsme ve zdravotnictví. Prý je taková reakce naprosto normální a uvádí se i mezi vedlejšími účinky. A jeho obvoďák mu řekl, že je s jeho reakcí nadmíru spokojený, protože prý jde vidět, že si tělo vytváří protilátky. Daleko horší je prý, když člověk nemá žádné vedlejší účinky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7328
15.3.21 17:50
@Aduš8 píše:
@Kolarkaa řešili, jsme ve zdravotnictví. Prý je taková reakce naprosto normální a uvádí se i mezi vedlejšími účinky. A jeho obvoďák mu řekl, že je s jeho reakcí nadmíru spokojený, protože prý jde vidět, že si tělo vytváří protilátky. Daleko horší je prý, když člověk nemá žádné vedlejší účinky.

Tak pokud bolest hlavy 10 dni se zvracenim, je normalni reakce, tak to uz se to ockovani vazne vyplati. A za rok zase pekne znovu. :mrgreen:
10 denni takto silna bolest uz rozhodne nepatri mezi normalni ucinky a meli jste to hlasit na SUKL.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10432
15.3.21 18:37

@Jana525 blbě jsem to napsala, nešlo to pochopit. Neměl ty bolesti celých 10 dní, ale cca vždy 10.den po očkování :zed: omlouvám se za nedorozumění. Ty bolesti trvaly 1 den a druhý mu ještě nebylo dobře, ale to spíš, že byl vysílený, jak nejedl. A známé chlapy, jak to rádi zveličují :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7328
15.3.21 18:47

@Aduš8 aha, tak to jo, to je neco jineho. Ale docela me prekvapuje, ze se to muze projevit, az po takove dobe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10432
15.3.21 18:52

@Jana525 jak píšu, manžel to tomu přikládá, já si tím tak jistá nejsem :nevim: doktor řekl, že s jistotou mu to nikdo neřekne. Je pravda, že si poslední dobou všímám, že hůř vidí a mžourá v práci do počítače. Navíc je teď v práci velký stres, možná je to jen náhoda, že to přišlo takhle po sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
15.3.21 19:05

Máme v rodině očkované různými vakcínami a buď bez reakce, nebo velmi mírné reakce (dědeček kvůli věku, tchýně, máma, sestra ve zdravotnictví), jinak teda vlastní zkušenost nemám, ale osobně bych se klidně očkovat nechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3815
16.3.21 11:49

Chápu to dobře, že Moderna je něco jako Pfizer?
Tak kam jsem chtěla jít už Pfizer nemají, mají jen Modernu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat