Jakých změn se vyvarovat při astmatu?

1102
7.10.11 18:45

změny při astmatu

POtřebuju poradit co změny a čehose vyvyrovat malému 5-ti letémusynovi diagnostikovali astma..Můžu napříkad sušit prádlo na topení..? …děkuju za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
LENKACAR
7.10.11 18:51
pilcanda píše:
POtřebuju poradit co změny a čehose vyvyrovat malému 5-ti letémusynovi diagnostikovali astma..Můžu napříkad sušit prádlo na topení..? …děkuju za rady

vlhčit vzduch je dobré ..a hlavně se vyvarovat tomu co ho vyvolává ,mě třeba alergie na jídlo ,zvířata ,zadýchání..a mít u sebe hlavně léky ..mě nc nenapadá honem.. :think: na jaře a na podzim to může být horší ..

• Citovat
  • Nahlásit
17304
7.10.11 18:53

Obecně by se nemělo moc mléko,které zahleňuje(tedy i hodně mléčných výrobků).

Já jsem astmatik,vlhko mi moc nevadí(sauna teda už zase jo :mrgreen: ).Ale ledový vzduch.Chce to vypozorovat,někomu vadí to a jinému zase to.vyvarovat se aby se nenadýchal nějakých vůňí,desinfekčních prostředků…

pokud je alergik k tomu tak vyvarovat se alergenů ketré mohou být spouštěči :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LENKACAR
7.10.11 19:04

ano to má verunka pravdu ,i třeba vonavka je spouštěč,sprey na wc kterej nesedne ..je toho fakt moc ,ale to musíš ty hlídat a pozorovat ..co vadí a nevadí ..zvířata obecně pryč ..astmatik -alergik třeba na zvířata,rozjede to záchvat ,mě třeba oříšky a vše co obsahují ,křupky např ..máte nějaké testy? ..

• Citovat
  • Nahlásit
17163
7.10.11 19:16

Záleží jaké astma máte - zda průduškové nebo alergické.

Syn i já máme průduškové… takže problém nám dělá fyzická námaha, přílišné horko a dusno, v zimě mrazy. Taky tohle pršavé a vlhké počasí je na prdlačku.

Nicméně doma určitě omezit prašnost, tj. bud častěji uklízet anebo odstranit velké lapače prachu (koberce, závěsy…).
Dobrá je doma čistička a zvlhčovač vzduchu - pro panelákové suché byty. Pokud prádlo na topení, tak v místnosti, kde se dítko nejméně zdržuje.

Dobré je domů pořídit i ultrazvukový inhalátor - my máme stále a dříve při neustálých nemocech jsme používali jak s vincentkou, tak jsme do ní přídávali léky předepsané od dr. - na vykašlávání i ventolin na rozšíření průdušek.

Určitě využijte možnosti lázeňské péče, syn jezdí každý rok a výrazně to pomáhá. Letos byl jen 14 dní a ted už se druhý týden hrabeme s astmatické bronchitidy :zed: :zed:

p.s.: zvířátka doma máme, ale ani jednomu nám nevadí :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24111
7.10.11 19:32

:nevim: to musíš vyzkoumat, každému vadí něco jiného, mě třeba vadí vlhký (až zatuchlý, třeba na procházce do jeskyní, nebo vlhkého sklepa) vzduch, mrazivý vzduch (ale chladný mi naopak dělá dobře-spaní u nastevřeného okna, pokud není 20 pod nulou), když kvetou trávy (alergie), silné voňavky a některé chemikálie-čistící prostředky…

naopak třeba klasický spouštěč-kouř nebo prach mi nevadí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9622
7.10.11 19:48

No bacha na různý chemický prostředky (Raid, Cilit bang mi taky nedělá moc dobře, Biolit !!!), v dětství byl problém v zimě a na podzim hlavně při přechodu z tepla do zimy a naopak. Byla sem dost alergická na kočky a psi s krátkou srstí (většinou spíš jezevčíky a tady ty prťavý plemena, bo projdou travou a sou celý obalený pylama), pro alergika/astmatika je lepší prostředí, kde se moc nemůže držet prach (takže zrušit záclony, koberec alespoň v pokojíčku). My měly se ségrou v pokojíčku takovej ten obyč zvlhčovač vzduchu na topení, můžeš přes topení dávat vlhkou plenu třeba :think: Už mě nic nenapadá…Jo a teď v dospělosti sem mívala někdy záchvaty spíš psychosomatického rázu (ze stresu, když sem třeba mimo domov zjistila, že nemám s sebou léky, najedou se to rozjelo jak sviňa :roll: ).
Ať to zvládnete :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9622
7.10.11 19:50

Jé, a vidím, že se opakuju :oops:
Ještě mě napadlo, pokud by měl třeba záchvat kašle (což já mívala docela často, pak sem začala sípat a konec), většinou bývají večer a v noci, ať neleží…Vypodlož mu záda skoro do sedu, to se potom mnohem líp dýchá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9622
7.10.11 19:53

No a ještě teda poslední věc a končím :lol: Já sem alergik (ale mám astma bronchiale) na skoro všechno :lol: Potravinové alergie (ořechy, jablka, ananas), pylové alergie, na zvířata (kočky, psi). Na prach, roztoče ani na plíseň alergii nemám. No a doma máme (měli sme :( ) dvě kočky, ze začátku děs, myslela sem, že umřu, dusila sem se skoro půl roku :roll: :lol: A teď je alergie pryč 8-o :dance: Tedy alespoň na kočky :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17163
7.10.11 20:43

kaaaca-h

jojo, to znám, jak mě to chytne, tak spím se třema polštářema :lol: + mně hřeje kocour na hrudníku, jako by to cítil.

U nás naštěstí kočky dobrý, malý je asi 3× testovaný na alergie ale už mu nic nevychází (dříve měl prach, roztoče, plísněa nějaké trávy nejasně).

Ještě mně napadá… my dostali napsaný tzv. Peak flow meter - výdechoměr. Foukal do toho 3× denně a podle nafoukaných hodnot na měřítku jsem věděla, jak moc/málo má průchodné průdušky a v případě nachlazení či nemoci jsem pak přidávala léky ;-)
Předepisuje to dětský či odb.lékař My měli tento a používali jsme ho dlouho i když už věkově neodpovídal… ale holt ho „nepřefoukl“ až do konce http://www.zpeliska.cz/index.php?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
16.10.12 18:06

Jsem alergička na pyl, trávy, srst, roztoče. Snad na všechno. Prosím vás mám od pátku kašel. Hleny a zadní rýmu. V krku mě nebolí jen průdušky. Svědí mě na prsou.Dr mi dnes napsala inhalátor s kortikoidy.Byla jsem na spirometrii a v normě. Moc se mi nechce ty kortikoidy do sebe dávat. Jak to máte vy? Přejde to bez léků nebo se udusím? Jaké léky na to berete vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
24.1.18 11:15

Zmírnění astmatu

Na internetu jsem našel novou metodu, jak se dá od astmatu ulevit - hypoxická terapie, která simuluje vysokohorský vzduch. Co jsem četl, tak se tím posilují dýchací svaly a celkově zlepšuje dýchání a odolnost organismu. Dle výsledků zahraničních studií to docela funguje, nemáte s tím někdo zkušenosti? Našel jsem to na **** v Hradci Králové? pro prvotní zlepšení stačí 15 sezení…

edit admin: smazán odkaz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat