Zřízení účtu

Anonymní
27.7.11 08:57

Zrizeni uctu

Dobry den nevim kde presne vlozit,tak vkladam zde.Potrebovala bych vedet kdy lze vybirat penize pri zalozeni uctu treba dnes?.Partner potrebuje na rychlo zridit svuj ucet.Predem diky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13124
27.7.11 09:01

nějak nechápu, k čemu potřebuje tvůj partner peníze ke zřízení účtu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5429
27.7.11 09:07

Já to pochopila tak,že partnerovi mají přijít peníze na účet,kterej ještě není a potřebujou to ještě dnes vybrat.Třeba to taky chápu špatně :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.7.11 09:08
kamikaa píše:
Já to pochopila tak,že partnerovi mají přijít peníze na účet,kterej ještě není a potřebujou to ještě dnes vybrat.Třeba to taky chápu špatně :nevim: :nevim:

ano, presne tak.

• Nahlásit
  • Citovat
ave
837
27.7.11 09:09

Myslíš vybírat prostřednictvím plateb. karty?
Ta je obvykle vyrobena do týdne od založení účtu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5230
27.7.11 09:10

Ale jestli mu maj dneska poslat peníze, tak tam dneska nebudou :nevim: A jestli to dobře chápu takon ani neudal číslo účtu? Nevim teda ale v jednom dni tohle všechno se asi stihnout nedá :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ave
837
27.7.11 09:12
Anonymní píše:
kamikaa píše:
Já to pochopila tak,že partnerovi mají přijít peníze na účet,kterej ještě není a potřebujou to ještě dnes vybrat.Třeba to taky chápu špatně :nevim: :nevim:
ano, presne tak.

Při zřízení účtu rovnou dostane jeho číslo. To dá tomu, kdo mu bude peníze posílat. Pokud bude mít účet u stejné banky jako odesílatel, tak peníze jsou připsány ještě týž den.
Pokud bude mít účet u jíné banky než odesílatel, převod trvá jeden pracovní den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
27.7.11 09:15

Zakladatelko, vidím, že v hodně věcech máš nejasno. Především se tyto „technické“ věci liší podle toho, u které banky budete mít účet. Tento dotaz bys měla směřovat na pracovnici/pracovníka na přepážce té banky. Oni ti řeknou, jak můžeš s tím účtem nakládat a co už dělat nemůžeš. Jako příklad vezmu svůj účet u České spořitelny. Když je účet zřízený (podepsáním slouvy o zřízení účtu a vložením určité minimální částky peněz - u mě to bylo myslím dva tisíce), tak jsem z něj mohl několik stovek vybrat druhý den. Vždycky ale tak, aby na účtu minimálně tisícikoruna zbývala. To platilo i pro příchozí a odchozí platby v průběhu měsíce. Časem jsem ale přišel na to, že ten zůstatek se kontroluje jen na konci měsíce, když mně odesílají výpis.
Po pár měsících mně spořitelna tolerovala i to, když mně zůstatek na účtu klesl pod tu tisícíkorunu. Ale pokud tam bylo míň než 500 korun, tak mě vyzvali dopisem, abych peníze na účet doplnil.

Pak samozřejmě existuje způsob, jak s penězma na účtu hospodařit, říká se tomu finanční gramotnost, ale na to ses zřejmě neptala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.6.12 17:23

Ahoj :mavam:

Už jsem pročítala pár diskuzí.. ale některé byly starší, tak už se leccos změnilo, někde jsem se zas uplně nedozvěděla to, co jsem chtěla.. zakládat novou diskuzi jsem nechtěla, tak to plácnu sem :mrgreen:

Po škole jsem si zrušila účet u ČSOB, protože ty poplatky byly šílený.. Pak jsem byla různě po praxích a brigádách, takže těch peněz nebylo moc, ale to co sem měla sem si nechala posílat k přítelovi.
Nicméně.. Dnes jsem nastoupila do práce, a chtěla bych si k tomu zřídit účet svůj.. Řekněme, že měsíčně mi tam přijde cca 11 tisíc. Takže nějaký šílený obraty to nebudou :mrgreen: A kdyby k tomu byly nějaký nesmyslný poplatky navíc tak by mě z toho už fakt hráblo :mrgreen:
Ale normálně s tím chci fungovat, platit větší nákupy kartou, jednou za měsíc si z bankomatu vybrat, výpis elektronicky, on-line platby..
Všechno to asi začnu řešit až v pondělí, ale zajímá mě, kde účty máte vy, příjem podobně nízkej a ste spokojené :) A případně bych se po tom blíž podívala :pankac:
Docela se mi líbila Fio Banka, ale pobočka je od nás dost daleko :think:

• Nahlásit
  • Citovat
JayLee
22.6.12 17:28
@Anonymní píše:
Ahoj :mavam:

Už jsem pročítala pár diskuzí.. ale některé byly starší, tak už se leccos změnilo, někde jsem se zas uplně nedozvěděla to, co jsem chtěla.. zakládat novou diskuzi jsem nechtěla, tak to plácnu sem :mrgreen:

Po škole jsem si zrušila účet u ČSOB, protože ty poplatky byly šílený.. Pak jsem byla různě po praxích a brigádách, takže těch peněz nebylo moc, ale to co sem měla sem si nechala posílat k přítelovi.
Nicméně.. Dnes jsem nastoupila do práce, a chtěla bych si k tomu zřídit účet svůj.. Řekněme, že měsíčně mi tam přijde cca 11 tisíc. Takže nějaký šílený obraty to nebudou :mrgreen: A kdyby k tomu byly nějaký nesmyslný poplatky navíc tak by mě z toho už fakt hráblo :mrgreen:
Ale normálně s tím chci fungovat, platit větší nákupy kartou, jednou za měsíc si z bankomatu vybrat, výpis elektronicky, on-line platby..
Všechno to asi začnu řešit až v pondělí, ale zajímá mě, kde účty máte vy, příjem podobně nízkej a ste spokojené :) A případně bych se po tom blíž podívala :pankac:
Docela se mi líbila Fio Banka, ale pobočka je od nás dost daleko :think:

Tak na tohle je idealni Fio banka :kytka: nebo Raifka :palec:

• Citovat
  • Upravit
7992
22.6.12 17:33

Air Bank, mBank, Raiffka… Svym zpusobem nepotrebujes pobocku nablizku, my mame nejblizsi sedesat km a akceptuji nase podpisy naskenovane, kdyz uz ho teda potrebuji. Zrizeni uctu probehlo vzdy online a pro podpis do podpisovyho vzoru si prijeli k nam domu - resp. pred barak :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.6.12 21:23
@ncc1701 píše:
Air Bank, mBank, Raiffka… Svym zpusobem nepotrebujes pobocku nablizku, my mame nejblizsi sedesat km a akceptuji nase podpisy naskenovane, kdyz uz ho teda potrebuji. Zrizeni uctu probehlo vzdy online a pro podpis do podpisovyho vzoru si prijeli k nam domu - resp. pred barak :-)

Když já bych se asi u všeho musela ptát na kupu věcí, než bych něco podepsala :oops: :lol: A teď mi akorat známá říkala, že maj drahý výběry z bankomatu :| ten jejich nikde poblíž nemáme :|

• Nahlásit
  • Citovat
7992
22.6.12 21:44

Pokud jsi ta anonymni zakladatelka, tak pises, ze budes vybirat jednou za mesic. Ja odesla z KB, protoze mi na jejich ucet neprisly tri mesice zadne penize, ale prisla jsem o cca petistovku, dostala se do minusu a beze slov mi ucet zablokovali a napsali mi, ze me zaradili do databaze klientu, kterym nepujci ani na chleba. Tohle by se mi u Air Bank nestalo - nepouzivam, tedy neplatim. Navic maji tzv. Velky tarif, tam je pak vse v pausalni cene asi 250 Kc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama