Zrušení /omezení otcovských práv

Anonymní
29.5.15 09:26

Zruseni /omezeni otcovskych prav

Dobrý den, prosím o zachování anonymu. Mám dítě z předešlého vztahu, 9let otec/zapsán v RL neplatí, nejeví jakýkoliv zájem, nekontaktuje ač stále bydlíme v jednom městě. Mám partnera/nejsme manželé, který dítě 6let vychovává, živí, platí kroužky a prostě vše co k tomu mít dítě patří. Chtěla bych i bilog.otec /zapsán v RL souhlasí se zrušením ot. práv. Je něco takového možné? Mohl by se vepsat do RL nynější partner/otec? Nebo co v takovém případě dělat? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13904
29.5.15 10:29

Bohužel, něco takového možné je, zákon to tuším umožňuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
29.5.15 10:30

Pokud všechny strany souhlasí, tak je možné osvojení současným partnerem, ale nevím jestli nemusíte být manželé. Každopádně je to určitě výhodnější.

• Citovat
  • Upravit
401
29.5.15 10:36

Myslím že to jde musel by myslím osvojit nebo adoptovat dítko a myslím že to musíte podat na soud. snad toto pomuže http://www.aperio.cz/poradna/29905

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.15 10:52
@zoidberg píše:
Bohužel, něco takového možné je, zákon to tuším umožňuje.

Promiň, ale nerozumím slovu bohužel.
Nic ve zlým, ale pokud matka má možnost interrupce i přes nesouhlas otce dítěte,(že by ho vychoval případně sám), tak i otec by měl mít právo se (když má tu možnost) se dítěte vzdát. Jestli mi rozumíš, jak to myslím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.15 10:56

Všem děkuji, asi zajdu za právnikem a poradím se co dál.

Bohužel něco takového možné je?.. nezlobte se, ale pokud někdo umyslně zanedbáva péčí o své dítě 9let, prohlašuje, že žádné dítě nemá, není jeho..pro mě není otec. máme dohodu potvrzenou soudem, že dítě může navštěvovat kdy chce, ani jednou tak neučinil. nebo já snad měla chodit hledat ho po všech čertech a a doprošovat se o přízeň pro syna?

• Nahlásit
  • Citovat
13904
29.5.15 11:39
@strýček sally píše:
Promiň, ale nerozumím slovu bohužel.
Nic ve zlým, ale pokud matka má možnost interrupce i přes nesouhlas otce dítěte,(že by ho vychoval případně sám), tak i otec by měl mít právo se (když má tu možnost) se dítěte vzdát. Jestli mi rozumíš, jak to myslím.

Jenže matka má právo VETA, jde čistě jen o její rozhodnutí, zda si dítě nechá nebo podstoupí interupci. Otcovo právo vzdát se dítěte opět závisí na rozhodnutí matky a nejen jí. Tohle bych nesrovnával.
A to slovo bohužel jsem napsal, protože si myslím, že otec je prostě jen jeden a měl by tam být napsán navždy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5482
29.5.15 12:13

Já chápu, jak to @zoidberg myslí. Já bych biologického otce v RL nechala, dítě má právo vědět, kdo to je. Já mám ve svém okolí dva případy, kdy dítě mělo mít v RL svého biologického otce, nemělo a byl v dospelosti problém.
U prvního - matka se po rozchodu znovu vdala a s novým partnerem trvali na to, že její nový partner dítě adoptuje. Ono se tak nakonec stalo. Jenže po pár letech se matka s partnerem rozešla, ten ztratil zájem o své adoptované dítě a založil si novou rodinu. Dítě tím trpělo až do dospělosti. Když dítě - slečna X dospěla, rozhodla se biologického otce vyhledat sama. Podařilo se jí to, našli k sobě cestu, dokonce jí na svatbě vedl jako její pravý otec. Matce nikdy slečna X neodpustila, že jí jejího biologického otce vlastně zapřela.
Druhé dítě - pan Z - matka ho měla za svobodna, do RL otce neuvedla. Dítě dospělo a založilo rodinu, narodilo se mu dítě a nastal velký šok. Jeho narozené dítě zemřelo, ukázalo se, že pan Z je nositelem vzácné genetické nemoci, kterou zdědil po otci - respektive je jeho nositelem. Bylo mu řečeno, že kdyby znal rodinu svého biologického otce, věděl by, že se takové úmrtí už té v rodině v dřívějších generacích objevilo a byli by všichni zúčastnění ušetřeni takové bolestivé zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13904
29.5.15 12:32

@bartsch to je přesně ono…
Prostě RL by neměl být cár papíru, do kterého si matka nechá zapisovat různé strejdy podle momentální solventnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
29.5.15 13:46

@zoidberg: A když se matce nedej bože něco stane? Tak dítě pošupajdí k „otci“, kterého vůbec nezná, který se nezajímal a nejspíš nebude nadšen ani z nutnosti se najednou začít starat, protože muž, který ho většinu života vychovává, k němu nemá žádný právní vztah… Rodinu podle mě netvoří jenom DNA.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13904
29.5.15 14:04
@Kassy píše:
@zoidberg: A když se matce nedej bože něco stane? Tak dítě pošupajdí k „otci“, kterého vůbec nezná, který se nezajímal a nejspíš nebude nadšen ani z nutnosti se najednou začít starat, protože muž, který ho většinu života vychovává, k němu nemá žádný právní vztah… Rodinu podle mě netvoří jenom DNA.

To je jen zástupný problém, strejda (nebiootec) si může okamžitě zažádat o pěstounskou péči a pokud dítě vychovával a má předpoklady, bude mu dítě svěřeno. Pokud se nejedná o smrtelný úraz matky, ale například vleklou nemoc, dá se to vyřídit předem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
29.5.15 15:05
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím o zachování anonymu. Mám dítě z předešlého vztahu, 9let otec/zapsán v RL neplatí, nejeví jakýkoliv zájem, nekontaktuje ač stále bydlíme v jednom městě. Mám partnera/nejsme manželé, který dítě 6let vychovává, živí, platí kroužky a prostě vše co k tomu mít dítě patří. Chtěla bych i bilog.otec /zapsán v RL souhlasí se zrušením ot. práv. Je něco takového možné? Mohl by se vepsat do RL nynější partner/otec? Nebo co v takovém případě dělat? Děkuji

musí tam být někdo zapsán, takže jediná možnost osvojení dítěte novým partnerem - za souhlasu skutečného otce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.15 15:30
@martina.se píše:
musí tam být někdo zapsán, takže jediná možnost osvojení dítěte novým partnerem - za souhlasu skutečného otce.

a nevadí, že nejsme manželé?

• Nahlásit
  • Citovat
56906
29.5.15 16:26
@Anonymní píše:
a nevadí, že nejsme manželé?

tím si až tak nejsem jistá :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
29.5.15 22:15

Jestli se nic za dva roky nezměnilo, tak musíte být manželé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama