Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Kontaktuj státní veterinární správu nebo se koukni jestli u vás není spolek, co se stará o kočky. Oni už pak budou vědět, jak pokračovat.
@Janli to mě také napadlo ale bojím se že by mi táta vynadal a měla bych z toho problémy. Navíc se bojím že by to nebrali vážně.. navíc vubec nevím jak se tyto věci řeší a nikde sem nenašla tel číslo…
@Bara50000 odkud jsi? Klidne do SZ. Najdu ti, komu napsat. O tom se tata nemusi dozvedet, ze jsi psala ty. Ty kocky potrebuji peci a jsi skvela, ze ti nejsou lhostejne ![]()
@Janee19 už jsem si kontakt našla. Zkusím zavolat třeba zítra nebo pozítří.. ale děkuji za pomoct ![]()
Vůbec se toho neboj. Kdyby měli nějaké pochybnosti, klidně řekni, že jim můžeš ukázat foto. Určitě je moc dobře, že ti to není jedno. Kočičky s největší pravděpodobností skončí v útulku a snad se najdou noví majitelé. Ovšem počítej s tím, že to také může dopadnout tak, že neshledají závažné pochybení a kočky ponechají majitelce. I když, že by nechali takový počet, to si myslím, že by byl div. Ještě by pak byla další možnost obrátit se na starostu, s tím, že kočky obtěžují okolí zápachem a mohou přenášet nemoci, co se s tím dá dělat. Nejlepší by bylo, kdyby se v té věci angažoval někdo dospělý. Proč by se měl táta na tebe zlobit? Nemohl by ti spíš pomocí?
@Bara50000 píše:
@Janee19 už jsem si kontakt našla. Zkusím zavolat třeba zítra nebo pozítří.. ale děkuji za pomoct
Ahoj, urcite zavolej, nikdo se to nedozvi, ze jsi to byla ty, ale ty tem zlatickam pomuzes, jsou to chudinky. Tvoje pani sousedka je pekna p***
![]()
@Buba mara píše:
Vůbec se toho neboj. Kdyby měli nějaké pochybnosti, klidně řekni, že jim můžeš ukázat foto. Určitě je moc dobře, že ti to není jedno. Kočičky s největší pravděpodobností skončí v útulku a snad se najdou noví majitelé. Ovšem počítej s tím, že to také může dopadnout tak, že neshledají závažné pochybení a kočky ponechají majitelce. I když, že by nechali takový počet, to si myslím, že by byl div. Ještě by pak byla další možnost obrátit se na starostu, s tím, že kočky obtěžují okolí zápachem a mohou přenášet nemoci, co se s tím dá dělat. Nejlepší by bylo, kdyby se v té věci angažoval někdo dospělý. Proč by se měl táta na tebe zlobit? Nemohl by ti spíš pomocí?
Myslim si, ze blechy a vyhladovely kocky jsou zavazne pochybeni. Kontaktovala bych tu veterinarni spravu, starostu ne.
@Seky22222 Bohužel, ani veterinární správa nepracuje vždycky jak má. Kolikrát už byly i v médiích případy opravdu i pro laika jasně zanedbaných zvířat, zejména ve velkochovech. A stejně bez výsledku. Uložili pokutu a sjednat nápravu a za pár týdnů to bylo všechno jako dřív. Ale tady si myslím, že všechny ty kočky nenechají. To není normální, takhle je nechat množit. Ta paní asi nebude úplně v pořádku.
@Buba mara píše:
@Seky22222 Bohužel, ani veterinární správa nepracuje vždycky jak má. Kolikrát už byly i v médiích případy opravdu i pro laika jasně zanedbaných zvířat, zejména ve velkochovech. A stejně bez výsledku. Uložili pokutu a sjednat nápravu a za pár týdnů to bylo všechno jako dřív. Ale tady si myslím, že všechny ty kočky nenechají. To není normální, takhle je nechat množit. Ta paní asi nebude úplně v pořádku.
lepší je kontaktovat nějaký kočičí útulek, spolek - ti mají o kočky upřímný zájem
Poradila sem se s mamkou a ta kontaktovala nějakou pravovnici starosty.
Ta nám říkala jak může zařídit to aby se vykastrovaly. Teď to je asi týden a nic se neděje. Asi budu volat do útulku sama protože to mamka ani paní neřeší…
@Bara50000 píše:
Poradila sem se s mamkou a ta kontaktovala nějakou pravovnici starosty.
Ta nám říkala jak může zařídit to aby se vykastrovaly. Teď to je asi týden a nic se neděje. Asi budu volat do útulku sama protože to mamka ani paní neřeší…
Báro, fakt napiš na tu veterinární správu, svscr.cz, tam máš pak kontakty na jednotlivá pracoviště dle lokality, kam spadáte.
Jsi hodná ![]()
@Karamba2020 píše:
Báro, fakt napiš na tu veterinární správu, svscr.cz, tam máš pak kontakty na jednotlivá pracoviště dle lokality, kam spadáte.Jsi hodná
veterinární správa ovšem nic konkrétního pro život těch koček neudělá, zaeviduje, popíše problém, možná dá majiteli pokutu - to pro ty živé tvory NIC neřeší
Dobrý den jmenuju se barbora a je mi 14 let. Moje sousedka má asi 28 koček a nestará se o ně. Máji blechy, klíšťata, jsou vypelychané a některé jsou i nemocné nebo nastydlé a také vyhublé tak že je dokážu vzít jednou rukou. Je mi jich moc líto a chtěla bych jim nějakým způsobem pomoct. Dávám jim najíst a napít ale mám pocit že to dostatečně nepomáhá a chci pomoct více. Sousedka si je vědoma že kočký má (sama si je zakoupila a pak je nechala rozmnožit). Nevím co s tim táta říká že se s tím nedá nic dělat ale já vím že dá akorát nevím jak. Proto sem sem napsala a doufám že mi poradíte
Tady ukážu fotky jak kočky vypadají.