Co je tohle za brouka a co s ním?

Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3094
20.2.24 21:42

Rybenka. Ty jsi ještě žádnou neviděla? Většinou se teda pohybují po zemi a nejčastěji vylézají v noci, ale občas se vydrápou někam výš. Rozhodně nebude jediná u vás doma. Bydlí někde ve škvírách, často třeba v koupelně nebo blízko stoupaček. Má ráda vlhko. V menším množství je neškodná a stačí prostě doma udržovat uklizeno.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3068
20.2.24 21:55

Vypadá to jako rybenka. Objevuje se v koupelnách většinou. Už se mi to doma taky objevilo. Vždycky zabiju a hotovo. ;) jestli je na to i nějaký spešl hubení, to nevím. :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9148
20.2.24 22:07

Rybenka, neskodna. Nezabijim, neni duvod.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3094
20.2.24 22:10
@smile_xxx píše:
Viděla, jako malá v koupelně 😃. Ale ne v knihovně, asi proto mne to zmátlo…

Jasný. Tak máš asi uklizeno a suchý byt/dům. Já je v paneláku potkávám často. A v novostavbě (zřejmě ještě nevyschlé) jsem jich po nočním příchodu domů v předsíni pozabíjela 17.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2298
20.2.24 22:13

Rybenka, žere papír a textilie. Úplně neškodná proto není. Má ráda vlhko.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4979
20.2.24 22:13

Žerou roztoče a zbytky kůže třeba. Není důvod je zabíjet.
Edit. Beru zpět, živí se potravou rostlinného původu. Ale stejně bych je nezabijela.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4
22.2.24 09:01

Je neškodná. Nezabíjet! Nezabíjim nic, co mě neohrožuje.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15946
22.2.24 09:03
@smile_xxx píše:
Viděla, jako malá v koupelně 😃. Ale ne v knihovně, asi proto mne to zmátlo…

Vzdělaná rybenka, poměrně vzácný výskyt ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný