Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Rybenka. Ty jsi ještě žádnou neviděla? Většinou se teda pohybují po zemi a nejčastěji vylézají v noci, ale občas se vydrápou někam výš. Rozhodně nebude jediná u vás doma. Bydlí někde ve škvírách, často třeba v koupelně nebo blízko stoupaček. Má ráda vlhko. V menším množství je neškodná a stačí prostě doma udržovat uklizeno.
Vypadá to jako rybenka. Objevuje se v koupelnách většinou. Už se mi to doma taky objevilo. Vždycky zabiju a hotovo.
jestli je na to i nějaký spešl hubení, to nevím. ![]()
@smile_xxx píše:
Viděla, jako malá v koupelně 😃. Ale ne v knihovně, asi proto mne to zmátlo…
Jasný. Tak máš asi uklizeno a suchý byt/dům. Já je v paneláku potkávám často. A v novostavbě (zřejmě ještě nevyschlé) jsem jich po nočním příchodu domů v předsíni pozabíjela 17.
Rybenka, žere papír a textilie. Úplně neškodná proto není. Má ráda vlhko.
Žerou roztoče a zbytky kůže třeba. Není důvod je zabíjet.
Edit. Beru zpět, živí se potravou rostlinného původu. Ale stejně bych je nezabijela.
@smile_xxx píše:
Viděla, jako malá v koupelně 😃. Ale ne v knihovně, asi proto mne to zmátlo…
Vzdělaná rybenka, poměrně vzácný výskyt ![]()