Zvýšení dávky UM

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
8
1.1.22 19:50

Zvýšení dávky UM

Zdravím všechny maminky, mám dotaz na ty, které krmíte UM.
Malý má 8 týdnů a už několik týdnů mu dávám 6× denně UM 90ml vody+3 odmerky. Po každém krmení ale pofňukává, tak mu dávám čaj. Zkusila jsem mu zvýšit dávky na 120ml vody a 4 odmerky cca 5-6× denně a celé to vypil, nicméně hned usnul, přitom před krmením spal skoro 5 hodin. Vůbec nevím, jestli ho mám takhle „dorazit“ anebo zůstat u těch 90ml? Na kontrolu jde až ve 3 měsicich a do té doby by asi měl jíst větší dávku, nebo ne? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4082
1.1.22 19:55

@Suzie2312 já bych mu to nechala zvýšené. Pokud ho pak nebolelo bříško nebo neblinkal tak je to v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
1.1.22 20:01

Dieťa sa má kŕmiť toľko koľko pýta, nejaká tabuľka je len voditko na úvod a musí sa to prispôsobiť konkrétnemu mimču. Aj keď tých 6×90ml čo píšeš mi príde na skoro 2 mesačné dosť málo. Normálne rozmedzie je ak za deň vypije hocičo medzi 700ml až litrom mlieka. Je hladný tak mu daj najesť, nie zaplacavat žalúdok čajom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
1.1.22 20:05

Já jsem právě nervózní z toho, že ho to úplně dorazilo a je úplně ospalý po té zvýšené dávce, a přitom spal skoro 5 hodin, pak se vzbudil, dostal najíst a zase teď spí 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8148
1.1.22 20:15
@Suzie2312 píše:
Já jsem právě nervózní z toho, že ho to úplně dorazilo a je úplně ospalý po té zvýšené dávce, a přitom spal skoro 5 hodin, pak se vzbudil, dostal najíst a zase teď spí 8o

Já měla pocit, že takhle malá mimka mají hlavně spát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
1.1.22 20:23

@Havlova
No oproti tomu, jak spal a nespal předtím je to právě úplně změna, to byl přes den hodně pozorovatel a hodně dudlal dudlík, ale tak dlouho a často nespinkal… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8148
1.1.22 20:26
@Suzie2312 píše:
@Havlova
No oproti tomu, jak spal a nespal předtím je to právě úplně změna, to byl přes den hodně pozorovatel a hodně dudlal dudlík, ale tak dlouho a často nespinkal… :nevim:

Ono se to mění ze dne na den. Tak mu zkus dát zase těch 90 a uvidíš. Nebo mu dávej 120 třeba 2-3× denně a 90 ten zbytek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
135
1.1.22 21:17

Pokud to vypije, tak bych davala urcite vic, aspon my to tak s malou meli, kdyz uz zacala vsechno dopijet, zvysili jsme davky. Hlavne co je spatneho na tom, ze pak usne, je to male miminko a to by melo hlavne spat a nabirat sily :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29694
1.1.22 21:23
@Suzie2312 píše:
@Havlova
No oproti tomu, jak spal a nespal předtím je to právě úplně změna, to byl přes den hodně pozorovatel a hodně dudlal dudlík, ale tak dlouho a často nespinkal… :nevim:

no zřejmě nemohl usnout, protože měl hlad, tak teď se konečně dosyta najedl a vyspal, dítě není stroj, aby jedlo nějaké předem určené pevné dávky, dělej mu 120 a když vypije, dobře, nevypije - tak zbytek vyliješ,
nechápu, proč necháváš dítě hladovět a ještě do něho cpeš čaj :zed: ten mu žádnou výživu nedá, čaj se dává miminkům v létě, když je velké vedro,,
anebo pak dětem na příkrmu, aby to zapily

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
1.1.22 21:57

@stinga To nebylo úmyslně, jako prvorodicka se pořád učím, bohužel nemám kolem sebe nikoho, kdo by byl na UM jako my, a taky naše pediatrička říká úplně něco jiného… Ona má problém snad se vším, na co se jí zeptám. Prý malý přibírá moc hodně, že ho prekrmuju, nakonec je prý podle jejich norem v pořádku, pak zkritizovala UM, protože jsme si nevybrali na její doporučení Nutrilon, pak řekla, že mu rozhodně nemám navyšovat dávky UM, protože přibral za 2 týdny 700g, takže hlady ho určitě netrápim… :think: Prostě slyším jen názory naší slavné doktorky, bohužel mi nikdo jiný něco jiného nedokázal poradit, proto se obracím tady na jiné maminky. A ten čaj nebo jiné tekutiny nám taky přikázala doktorka, tak potom opravdu nevím co si z toho vzít… Ale rozhodně není na místě se do mě navazet, že své dítě nechávám vyhladovět :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1245
1.1.22 22:02

Malá je na UM a teda podle nějakých tabulek nebo doporučení na krabici ale vůbec nepije
ani bych to do ní nedostala. V těch 8 týdnech, si myslím, pila tak 9×, občas i 10× za den. Vždycky si vypije to, co potřebuje a někdy je to víc a někdy míň. Není bezedná. Když mi po jídle pobrekává a je neklidná, tak ji ještě 30ml udělám, i když mi z toho vypije třeba jen 10 nebo 15. :D
Jo a je ublinkávací, takže při krknutí si ublinkla, pak plakala, ještě si třeba těch 30ml dala a pak usnula a byla v pohodě. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1245
1.1.22 22:07

@Suzie2312
Mně doktorka taky říkala, že malá je přežraná a proto mi brečí u jídla a spousty dalších takových nesmyslů. Hodně rychle a intenzivně jsem hledala novou..
Myslím, že pokud pak budeš mít opravdu nějaký problém, tak je to v háji. Pokud jí nevěříš a nemůžeš se s ní o ničem poradit a prodiskutovat - proč to je tak a co by doporučila. A jenom ti něco nutí a nevysvětlí a takhle to dělejte a přes to nejede vlak. Není to nějaká stará škola? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29694
1.1.22 22:09

@Suzie2312 no tak promi|ň, dělala jsi to teda v dobré víře, ale musela jsi přece poznat, že mimino má hlad :nevim:
doktorka má zvláštní názory, já jsem se teda doktorky nikdy neptala, kolik UM a jaké mám dítěti dát, doktorka se mě jen zeptala, jestli kojím - nekojím a dál ji to naštěstí nezajímalo,
moje dcera zas pila podle toho, co bylo napsáno na krabici UM, hrozně málo na její věk - a přitom vypadala jako „michelin“ - měla tři brady, doktorka nic neříkala, že hodně přibírá - po jednom roku z té buclatosti vyrostla,
prostě dítě má víc hlad, míň hlad - my také nesníme každý den to samé, dávej dítěti Um dosyta, ať je spokojené - ty s dítětem budeš žít, ne doktorka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
1.1.22 22:21

@Wenn.Nox Přijde mi, že jo, stará škola 😁 ale máte pravdu, budeme hledat jinou, škoda, že se nedá nějaká vyzkoušet nanečisto, abych nešla jak se říká z deště pod okap. Tahle nám byla doporučena známou, která je s ní spokojená, akorát má prý svoje dny a nemám si to brát osobně a hlavně s ní neřešit UM. Ale jak říkám, nemám kolem nikoho, kdo má tak čerstve mimco a když už, tak plně kojí. V porodnici jsem byla na pokoji sama, sestry moc ochotné nebyly, takže se vše ještě teď učím za pochodu, hlavně teda jak malého uspávat, kdy mu zavádět režim, kdy malého bolí bříško nebo kdy má opravdu hlad. To bohužel ještě nepoznám… :,( Navíc každý den s ním je jiný, takže pořád jen zkouším, zkouším, zkouším…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1245
1.1.22 22:41

@Suzie2312
Já si myslím, že je lepší, když si na to přijdeš sama. Každý má na všechno jiný názor a dělej to podle sebe, jak to bude vyhovovat tobě a miminku. Ne vždy je rada dobrá. :)
Jinak s malou žádný nějak extra režim nemáme. Maximálně mám zavedenou občas ranní a určitě odpolední procházku a koupání mezi 18 - 20 hodinou. Jinak se upřímně řídím jen podle ní.
A a tou doktorkou mám pochopení. Co třeba nějaké recenze na internetu? Ale jak říkáš. Jedné to vyhovovat může, druhé ne. :)

Chce to jen si zvyknout a přizpůsobit se novému stylu života. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat