1.IVF

Snažení

Ahoj, do této diskuse se připojuji poprvé.Vaše příspěvky pročítám už dlouho, ale až teď jsem se rozhodla se k vám připojit. Víc jak rok se s přítelem snažíme o miminko, zatím bezvýsledně.Že mám nějaké problémy jsem zjistila při nepravidelném cyklu po vysazení AKC a u měření bazální teploty výsledkem byla monofazická křivka.

Po návštěvě gynekologa jsem dostala prášky (Clomhexal a Duphaston). Jediným výsledkem bylo, že mi chodily MS pravidelně kolem 30-ti dnů (bývalo i 48). Ovulace však podle všeho stejně neprobíhala. Jediná šance byla navštívít kliniku, rozhodli jsme se pro Unicu v Brně. Udělali potřebná vyšetření a verdikt zněl PCO a u přítele k tomu špatný spermio(snížená pohyblivost a tvar). Jediný co nám nabídli, bylo IVF ICSI, tak jsme se do toho dali. Na PCO jsem dostala Metformin - po něm mi bylo skoro tři týdny dost špatně, ale zvykla jsem si. Nakonec jsme začali samotnou stimulaci. Dostala jsem tabletky Prednison, k tomu si začala píchat Puregon a nakonec ještě Menopur. Stimulace probíhala naprosto bez problémů. Po prvním UZ začalo dorůstat celkem 27 folikulů. Nakonec mi odebrali 15 oocytů, z toho bylo jen 11 schopných oplodnění. Měli jsme zaplacených max.9 a ty nám oplodnili. Den před ET jich bylo 7. V Po 5.6.2006 byl očekávaný ET. Nechali jsme si dát dvě a bylo nám řečeno, že k zamrazení jsou také max.dvě (5-ti a 6-ti buněčné). Dneska jsem 5.den po ET a čekám, co se bude dít. Čas mi vůbec neubíhá. Teda přiznám se, neležím, ale stejně se mi to táhne. Nevím, co mám čekat. Břicho mě nebolí, příznaky těhotenství taky nemám a na test je brzy. Jediný, čeho jsem si všimla je, že chodím častěji na záchod a jeden den jsem snědla 2 sklenice okurek, SAMA! Ráda bych se zeptala, jestli někdo máte zkušenosti s Unicou a jaké. Dá se nějak poznat, že se embryjka uhnízdila?

Předem moc děkuji za odpověď a všem, co mají podobné problémy přeji, ať se to konečně povede!!!

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Smoulan
Kecalka 392 příspěvků 11.06.06 09:34

Ahoj,

s Unicou zkušenosti nemám … přesto, že máme Brno mnohem blíž, jezdíme do Olomouce, do FERTIMEDu. Ale myslím, že i v tom tvém centru vědí, co dělají a snaží se udělat maximum pro to, aby se vše povedlo!!!! Myslím, že je důležité, abys TY měla dobrý pocit… pokud ne, měla bys centrum změnit…
Mám teď také po 1. pokusu IVF a čekám na výsledek, dnes je to už je to 12. den, co mám v sobě 3 embrijka a čekám, jako ty. Teď musíme být trpělivé a užívat si to, že MÁME ŠANCI a máme v sobě ty maličký broučínky! Nic jiného nám nezbývá, já se opravdu snažím užívat to! Věř mi, že bych už také chtěla mít mimi jisté, ale je prostě brzy … Nás si do CARu pozvali na pátek 16.6. kdy mi vezmou krev a prohlídnou mě, to už bude JASNO … Teoreticky bych si už mohla udělat nějaký těhu test a také pozoruji nějaké změny (nemám chuť na některá oblíbená jídla; mám takový zvláštní tlak v podbřišku - to mohou být ještě zvětšené vaječníky po stimulaci … apod.) ALE NEDĚLÁM ZÁVĚRY, máme svá tělíčka tak nadopovaná hormony, že se prostě můžeme jen těhu cítit a nechci být zklamaná … Už jsem i zažila, že mi vyšel pozitivní těhu test a druhý den jsem to dostala a žádné mimi nebylo, takže ani ten není 100%…
Moje rada zní, být trpělivá, co nejvíce odpočívat a v žádném případě nědělat žádné těžké práce, ani neumývat podlahu, žehlit, luxovat, nenosit těžké věci nebo snad cvičit (ani protahovat!!!)… při těchto činnostech ze zapíná břišní svalstvo a může to negativně oblivnit uhnízdění embryjek … Opravdu ti moc a moc přeji, aby vám to hned napoprvé vyšlo (pravděpodobnost, že to hned po 1. vyjde je 25%) a pokud ne, běžte co nejdříve do dalšího pokusu… Věř, že se to dříve či později podaří!!!! URČITĚ!!!! Nevzdávej to!!!! Pokud bys měla zájem, podívej se na Diskusní fórum, Stejná situace, IVF + ISCI …
HODNĚ ŠTĚSTÍ!!!!

Šmoulan

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 12.06.06 08:30

Ahoj Olsanko,
může se ti zdát, že máš těhu příznaky, které si ale jen vsugeruješ. Snaž se nepozorovat, je to nejlepší. Někdo nemá žádné příznaky a je těhu, někdo naopak se cítí být těhotný a pak přijde zklamání. Znám to z osobních zkušeností. Ve středu jdu totiž na testy po 3.IVF+ICSI, taky jsem si cítila být těhotná, ale už jsem dostala MS. Nechci ti samozřejmě brát naději, musíš věřit, že se to povedlo, ale moc se na to neupínej. To zklamání je potom hodně veliké!
Kdyby jsi chtěla, přidej se k nám, je nás v deníčku hodně s tímto problémem a můžeme si o tom povívat a navzájem se povzbuzujeme, zvu tě!

Kati z deníčku Zebřiček - snažilek

 
cami
Kecalka 472 příspěvků 12.06.06 08:38

Ahoj Olsanko,
to čekání je předlouhé a člověk se pořád pozoruje, ale je to jak psala Kati. Vzhledem k uměle řízenému cyklu se nemůžeš příliš spoléhat na „pocity“, může to být zavádějící.
Nám se zadařilo na poprvé, přeju ti aby to byl i váš případ.
Holky v podobné situaci se scházejí v Zebřičkovém deníčku (najdeš je vlevo na liště ve snažilkovských) a taky v diskuzi IVF+ICSI (viz diskuze - stejná situace), tak se někam přidej - určitě to pak líp utíká :-)

Cami + 2prcci 37tt

 
Arny
Stálice 57 příspěvků 13.06.06 14:02

Ahoj Olšanko,
po přečtení tvého článku mi to nedalo, abych ti neodepsala. Připadá mi, jako bys částečně psala můj příběh, alespoň jeho začátek.
Také jsem v péči kliniky Unica Brno, také mám úplně stejné problémy a diagnózu jako ty (tedy stejný způsob léčby, po Metforminu mi bylo také zle) a můj manžel má stejný problém jako tvůj přítel, až zarážející, že? Také Vám na klinice tvrdili, že jste jedni z mála, kde je problém na obou stranách? No vida, je nás více.
Mám za sebou 1.ICSI (v dubnu), které proběhlo úspěšně a já otěhotněla (uchytilo se 1 embrijko), ale bohužel pár týdnů po té mi potvrdil utrazvuk tzv.zamlklý potrat a já mám za sebou revizi dělohy. Svůj příběh popisuji ve dvou článcích pod tvým příběhem pod názvem - Můj první ultrazvuk po I.ICSI a Jak to vše dopadlo. V žádném případě tě tím nechci strašit, to se občas stává a já věřím, že tobě to dopadne dobře. Co se týče příznaků těhotenství, nevím zda se to dá před těhu testem poznat, mě dost bolely prsa a také jsem chodila častěji na záchod, ale opravdu těžko říci, zda je to těhotenstvím nebo tou spoustou léků, které se v té době užívají.
Také by mě zajímalo jaké zkušenosti mají ostatní s Unicou, po 1.cyklu nemohu soudit, v podstatě byl úspěšný. Jen nás zarazilo, že během 5-ti minut nám určili diagnózu a způsob oplodnění, i když celý pohovor trval asi hodinu. Čekala jsem totiž nějaká hlubší vyšetření. Ovšem chování personálu je opravdu ukázkové a já věřím, že jsou dobří. Jak jen to půjde zkusíme další cyklus, snad dopadne veseleji. Ovšem nechci si dělat velké naděje, vím, že někdy to může být běh na pěkně dlouhou trať. Musíme věřit a nevzdávat se.
Kdyby jsi chtěla, klidně napiš. A doufám, že dáš vědět jak ti to dopadlo. Přeji pevné nervy a štěstí.

 
Arny
Stálice 57 příspěvků 29.06.06 08:41

Ahoj Olšanko,
držela jsem ti moc pěstičky. Stále čekám, že nám napíšeš jak se zadařilo.
Jak Vám to dopadlo a jak jsi spokojená s Unicou ty? Jak jsem ti již psala, nemohu si stěžovat, i když nám to nejlépe nedopadlo. Ale teď jsem už v pohodě, užívám si léto a těším se na druhé kolo.
 Arny

 
BAKTAKA
Nováček 1 příspěvek 09.02.08 21:09

O, nestačím se divit. My: polycyst.ovaria, špatné spermio…to samé a samé jako většina z nás.:-(((. Děs a hrůza!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A co takhle dárce, že? A že se nepovedlo? No co, vždyť nám jde přece o peníze a čím více návštěv, tím lépe pro nás. Chjo, chjo, kam to spěje. Vydělávat na lidském neštěstí.  

 
maja.1975
Nováček 1 příspěvek 20.02.08 14:56

Ahojky dnes jsem četla ten tvůj článek a přesně tohle jsem zažila já v lednu a nedopadlo to dobře na druhý pokus jdu teď v březnu tak doufám že už se to povede.To čekání je nejhorší a to můj manžel má sprmiogram na jedničku já mám akorát problémy odebrali mi jeden vejcovod a ten druhý mám nevyvynutý,ale to by nemělo vadit.Plně ti chápu jak ti je,ale každý tělo je jiný.Držím palečky ať to dobře dopadne a nevzdávejto.Markéta

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama