21. 9. 2010 – Matěj

Porod

Rozhodla jsem se napsat o svém porodu. Třeba někoho, kdo se bojí, uklidním.

Po porodu
2 komentáře

Na pokoji.
2 komentáře

Mé těhotenství bylo celkem bezproblémové, i když jsem byla od prvního měsíce na rizikovém. Ale důvodem byla spíš moje práce a to, že jsem tři měsíce před otěhotněním prodělala kyretáž po zamlklém potratu. Navíc jsem asi divná osoba, ale jakmile otěhotním a začnou mi bláznit hormony, tak já prostě začnu zvracet a hubnout. Za celé těhotenství jsem nabrala tři kila a to jen proto, že jsem poslední měsíc před porodem otekla.

Bylo to moje druhé těhotenství (vlastně třetí), ale druhý porod. Každý říká, že každý porod je něco jiného. To nevím. Při prvními mi praskla voda ve tři ráno a jeli jsme do porodnice. Teď mi praskla voda ve 03:45 (o kus chytřejší jsem požádala manžela, ať mi přinese osušku, že si jí dám mezi nohy a pak teprve vstanu z postele. Stejně jsem měla v posteli potopu, i když menší) a tentokrát jsem do porodnice tolik nepospíchala. Proč taky. Kontrakce jsem neměla a tak jsem počkala na mámu až dorazí hlídat staršího syna a pak jsme teprve jeli do porodnice.

Přijeli jsme po čtvrté ráno a sestra mě odvedla do šatny, kde jsem se převlékla do nemocniční noční košile a dala manželovi oblečení, které bylo stejně pěkně mokré od plodové vody. Manžel chtěl jít k porodu. Takže mě vzali na vyšetřovnu a on zatím seděl na chodbě. Připevnili mě k monitoru a poprvé jsem poslouchala, jak miminku tluče srdíčko. Sestry mě vyslýchaly a psaly si všechny možné údaje, které ani nevím, jak jsem odrecitovala. V jednu chvíli jsem se musela i otáčet z jednoho boku na druhý, protože jak mi bylo řečeno: „Máte spavé miminko. Takhle ho nenatočíme.“ Takže jsem recitovala údaje a ještě se převalovala, aby mimčo nespalo. Mimochodem. Stejně usnul.

Asi tak po 45 minutách přišla doktorka a vyšetřila mě. Byla jsem otevřená na jeden prst, ale pořád ve mně rejdila rukou, že se jí něco nezdálo. Nakonec se zeptala sestry jakou má mimčo polohu. Při posledním ultrazvuku byl hlavou dolů, ale měsíc předtím obráceně. Doktorka rejdila rukou dál, pro mě nekonečné čtyři minuty a pořád jen říkal. „Je to hlavička? To se mi nezdá. Že by zadeček?“ Pak se rozhodla, že hlavička a poslala mě na čekanky. A to už bylo půl šesté ráno. Manžela poslali domů, že až to přijde tak mu dáme vědět.

Lehla jsem si do postele (vedle ležela ještě jedna paní), snažila se spát, ale to stejně nešlo a posílala jsem si smsky s manželem. V osm hodin přišel doktor na vizitu. Zhodnotil, že ani jedna na porod nejsme a odešel. Otevřená jsem byla jen na dva prsty a kontrakce jsem měla po sedmi až pěti minutách a to ještě ne nějak silné. V deset hodin přišel znovu na vizitu a žádná změna. Já pořád na dva prsty a kontrakce po pěti minutách. Jen mi řekl: „Kdyby byly kontrakce silnější nebo častější dejte vědět.“ A opět šli pryč.

Kontrakce sice častější nebyly, ale zato každé čtyři až pět minut byly silnější. Ale řekla bych, že pořád pohoda. Ani jsem nemusela ještě nějak moc dýchat. V jedenáct mi zesílily a to jsem šla už za sestrou. Ta mě prohlédla a že jsem na tři prsty, ale že se domluví s lékařem. Rozhodli se pro klystýr a po něm, že půjdu na sál. Zavolala jsem manžela, ať přijede. Ale že nemusí spěchat, že ještě nejsem otevřená. Na záchod jsem běžela během chvilky, prostě udržet nešel, a strávila tam následující půlhodinu.

Ale kontrakce začaly být dost nesnesitelné a dělalo se mi při nich špatně od žaludku. Zkusila jsem sprchu, ale to bylo ještě horší a do toho jsem ještě lítala na záchod. Ještě, že oboje bylo vedle sebe a v jedné místnosti. Na sál jsem šla v 11:45. Manžela zatím oblékli do slušivého modrého oblečku. Pamatuji se, že i přes bolest jsem se mu smála. Na sále mě napojila sestra na monitor a manžel mi seděl na židli za hlavou a kontroloval, co se děje. Kontrakce zesílily, jak později říkal můj manžel: „Křičela jsi tak, že mi cinkalo v uších.“

Ve dvanáct jsem požádal sestru o něco na bolest a že je mi při kontrakcích špatně od žaludku. Dívala se na mě dost divně, ale injekci mi ve 12:05 píchla. Vzhledem k tomu, jak mě to bolelo, jsem se zeptala. „Za jak dlouho asi tak ta injekce zabere?“ „Asi tak za dvacet minut, ale ještě se na Vás raději podívám zda jste se rychle neotevřela.“ Sehnula se a povídá: „Vidím vlásky. Zkuste zatlačit.“ Trošku jsem zatlačila, ale pak jsem nemohla přestat a sestra jen křičela: „Netlačte, netlačte.“ A volala doktora, který byl jen o patro výš.

Doktor přiběhl, nasadil rukavice a už jsem zatlačila jednu a při druhém mi sestra skočila na břicho a jen jsme slyšeli s manželem šplouchnutí a mimčo bylo na světě. Manžel mi hned koukal mezi nohy a povídá překvapeně: „Hele je to kluk.“ Doktorka nám totiž pořád tvrdila, že to bude asi holčička. Matěj se narodil ve 12:15. Injekce zabrala asi tak deset minut po jeho narození.

Doktor mi ho hned po odstřižení podal s úsměvem povídá: „Tak po třetí prosím pomaleji.“ V tu chvíli jsem měla chuť ho praštit, ale jen jsem se usmála.
Malej s manželem se mnou pak ještě hodinu byli, když jsem ležela s pytlíkem písku na břiše. Nemám ráda ten název pytel písku, když to má tak dvě nebo tři kila a velikost A4. Když mě dali na pokoj, tak jsem ani nespala. Přišla jsem si odpočinutá. Když mě sestra viděla, jak jsem vysmátá, vzala mě ve čtyři do sprchy a pak už jsem mohla sama na záchod i za návštěvami, protože jsem neomdlévala.

První návštěva přišla v půl páté a to jsem už měla na pokoji Matěje a kochala se jím. Vzala jsem ho hned na chodbu na ukázku. Koukali na mě tak trochu jako na exota. Doktor mě totiž při porodu ani nenastřihoval a ani nešil. Takže mi opravdu nic nebylo a ještě jsem se pořád smála. Asi jsem se něčím nadopovala a to něco bylo a je moje miminko, Matěj. To je ten nejlepší doping pro můj úsměv.

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Šája
Hvězda diskuse 102678 příspěvků 03.12.10 06:29

moc hezký deníček, gratuluji ke zdravému krásnému klučíkovi. :kytka: :kytka: :kytka:

 
adorablemamka
Kecalka 120 příspěvků 03.12.10 11:34

Mocinky moc gratuluji ke chlapečkovi, ať je hlavně zdravý…doufám, že budu mít taky relativně kllidný porod…asi se už i víc těším než bojím… :hug: :srdce:

 
Ajla
Echt Kelišová 8384 příspěvků 03.12.10 12:13

moc moc gratuluji…preji vam hodne stesticka a zdravicka…v breznu se nam ma taky narodit chlapecek a pokazdy kdyz si prectu podobny denicek se tesim jeste vic a vic a uz se nemuzu dockat :-)

 
kathystar
Ukecaná baba ;) 1330 příspěvků 03.12.10 12:29

Velká gratulace k miminku :kytka: a koukám že je nás ve skupině víc co jsme měli pohodový porod.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14406 příspěvků 03.12.10 12:52

Moc hezké, gratuluji!

 
koralina11
Neúnavná pisatelka 16756 příspěvků 03.12.10 13:12

moc hezky napsané a gratuluju k malému a at krásně roste

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 03.12.10 13:54

Blahopřeju :-D :kytka:

 
Niky7  03.12.10 17:51

jee ja chci taky takovej porod :mrgreen: jinak gratuluji :kytka:

 
hanka.hanka
Kecalka 390 příspěvků 03.12.10 17:56

taky gratuluji k mimísku!!! a hlavně zdravíčko vám oběma! Taky jsem měla celkem pohodový porod,jen 10 hodin a dalo se to,sice bolesti byly, ale to si prožije asi každá…měla jsem z toho větší strach,že nevím, co mě čeká,ale paráda,už bych do toho šla i znova :-) ale to časem uvidíme,jestli malé pořídíme sourozence,ale chtěli bysme :srdce:

 
Nastys
Neúnavná pisatelka 19727 příspěvků 03.12.10 19:57

krásný :palec: přeju mnoho štěstíčka a jen samé radosti :wink: :lol:

 
Dimpule
Kecalka 126 příspěvků 03.12.10 20:17

Moc hezky napsane…gratuluji k synovi.

 
katynka21
Závislačka 2976 příspěvků 03.12.10 20:58

Krásný deníček…mně se narodil Matěj 2.10. a v určitých věcech jsem to měla podobné jako ty. Hlavně souhlasím s tou tvou poslední větou, že tě ten krásný pocit že máš své úžasné miminko tak nadopoval, že ti bylo veselo. Já se na mrňouska tak těšila, že pro mě byl i porod úžasný zážitek a připadalo mi, že mi téměř nic není. První o co jsem se hlásila ještě během těch dvou hodin kdy jsem musela zůstat ležet na porodním křesle, tak bylo jídlo…takže já jsem si tam rovnou i poobídkovala :mrgreen: Pak jsem si přešla na šestinedělky a když jsem kukala na ten krásný zázrak, tak jsem taky byla plná energie a hlavně štěstí!!!
Přeju vám hodně zdravíčka a ať spolu prožíváte jen radostné chvilky!!!

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 04.12.10 08:31

Gratuluji ke zdravému chlapečku :hug: :kytka: :mavam:

 
j.citra
Echt Kelišová 8078 příspěvků 05.12.10 02:23

Moooc gratuluju k miminku!!!

 
Ferum
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 06.12.10 17:54

Děkujeme za gratulace. :-)

 
faldy
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 06.12.10 23:08

Krasne…gratuluji :kytka:

 
Martyy
Kecalka 423 příspěvků 08.12.10 14:07

:mavam: Gratuluju k Matějovi :kytka: Já chci taky takový porod :palec:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Zkouška mých nervů


Reklama