Pět týdnů do porodu

Těhotenství

Asi od 30. 5. 2011 jsem pociťovala slabost, malátnost, bolest hlavy, pocit na zvracení. Myslela jsem si, že jsem nemocná, ale proběhlo mi hlavou i to, že bych mohla být těhotná. 13. 6. jsem se rozhodla, že si udělám těhotenský test. Nyní jsem ve 35. týdnu a jsem moc šťastná.

Náš první ultrazvuk

Pupíček na začátku těhotenství

poporostl...

Před měsícem

Koupila jsem si těhotenský test a hned odpoledne jsem si ho udělala a objevily se dva proužky, bylo to tu, ta chvíle… je to pravda, není to pravda? Druhý test jsem si udělala za dva dny a také dva proužky, teď už jsem věřila, že čekám miminko. V pondělí 20. 6. 2011 jsem navštívila svého gynekologa a ten mi to potvrdil ultrazvukem, že opravdu čekám miminko a jsem v 7. týdnu.

Celou cestu domů jsem přemýšlela, co budu dělat. Bude můj muž chtít miminko? Zvládnu vše? Když se můj muž dozvěděl, že budeme mít miminko, jeho reakce byla nepopsatelná. Plakal štěstím, smál se. Do třetího měsíce jsem byla protivná, unavená a nebylo mi vůbec dobře, říkala jsem si, že to snad to nebude až do konce.´
V polovině těhotenství jsem přibrala 6 kg a cítila jsem se báječně.

Miminečko už asi měsíc kope. Čekáme holčičku, nakupuji věcičky, některé jsem už dostala od známých a začínám si zvykat, že za čtvrt roku už tu nebudeme jen dva, ale TŘI! Holčička se bude jmenovat Ellen. Vyšetření, která jsem doteď podstoupila, vyšla vždy na výbornou. Tak doufám, že naše princezna bude krásná a zdravá holčička.

Jsem ve 35. týdnu a za pár týdnů už bude naše princezna na světě, vše mám připraveno, i kabelu do porodnice zabalenou. Do této chvíle jsem přibrala 13 kg, cvičím, hodně odpočívám a neskutečně se s mužíčkem těšíme na naši holčičku. Jediné, co mě v poslední době trápí, je nespavost a strach z porodu, ale věřím, že vše dopadne na výbornou.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
R82
Ukecaná baba ;) 2396 příspěvků 01.01.12 10:37

tak to já taky total vybobkovaná z porodu.snad se tam nezhroutím,držím moc palec.

 
prcek01
Kecalka 115 příspěvků 01.01.12 17:14

Neboj porodu se asi bojime vsechny ale pak taky vsechny maminky pisou ze strach z nich spadne a na bolest zapomenou hned jak miminecko uvidi :) blahopreji ke spokojenemu tehotenstvi, preji rychly a co nejmene bolestivy porod a krasnou holcicku :) :potlesk:

 
micinka79
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 01.01.12 19:55

Já když jsem šla jako prvorodička k porodu, tak jsem se vůbec nebála i přes veškeré hrozné historky.A víte co mi pomohlo se nebát?Uvědomění si to, že to miminko, prožívá mnohem větší strach a stres než my budoucí maminka :,( Je vypuzené z místečka kde mu nic nechybělo a neví co ho čeká.A i když můj porod trval 25 hodin bolestí.Které se nedali snést až v poslední půl hodině před přechodem do druhé doby porodní.Byla to pohodička a říkala jsem, že raději budu stokrát rodit než mít jednou MS a to jsem říkala hned jak mě vezli ze sálu :mrgreen: Takže klid ženy.Sice se to někdy zkomplikuje, ale proč si myslet, že se to stane zrovna Vám?A zbytečně stresovat Vás i miminko.Zvládnete to a je fekt, že Euforie po porodu způsobí, že bolest zmizí :mrgreen: Čekám druhé miminko a porodu už se nemůžu dočkat! :mrgreen:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 01.01.12 21:52

Ahojky, gratuluju k ukázkovému těhulkování a přeji radost ze sice jednoho z nejnáročnějších dnů v životě ženy-porodu, ale zároveň nejkrásnějšího! :kytka: :hug: Jo a krásné jméno jste vybrali :potlesk:

 
maminazplzne
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 01.01.12 22:43

Dobrý večer,

prvního porodu jsem se strašně bála a nakonec to dopadlo tak, že už na sále jsem žertovala s porodníkem, když mi sešíval nástřih… ten druhý porod byl sice krátký, ale byla to fuška, no ale už pár minut potom mi to bylo celkem jedno. Ani při jednom jsem nic mimořádně nesnesitelného nebo hrozného nezažila, čili porody byly fakt v poho. Tak to vidím já, jinak objektivně nebyl ani jeden z těch vyloženě snadných, ale až to přijde, budete myslet jenom na ten výsledek a uvidíte, že pár minut potom už bude vše zapomenuto. Držím palce moc a moc, ať si taky do života odnášíte vzpomínku na ty pěkné chvilky poté. Jana :mavam:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama