Ellence jsou už tři měsíce

Rodičovství

Když se mi naše princezna narodila, byla hodně maličká a jen se tak sem tam zavrtěla, ani moc neplakala. Od porodu utekly tři měsíce a já jsem nejšťastnější máma na světě, protože mám nejlepšího muže na světě a naši kytičku.

tady je modelka

s tátou

kuk

na bříšku je to super

Naše kytička je už slečna. 29. 4. 2012 jí byly tři měsíce. Jsem tak šťastná, že ji mám, je to ta nejhodnější holčička na světě. Už jsme si spolu nastavily režim, který každý den dodržujeme. Ellenka vstává v půl šesté, někdy v šest, a pravidelně po třech hodinách papá.

Už nekojím, protože se mi přestalo tvořit mléko a ta trocha, co se vytvořila, Ellence nestačila, a hlavně jí nechutnala, protože většinou vše vyblinkala. Papá Nutrilon, výborné mlíčko, a pomlaskává si.

Jinak už Ellence začínám dávat řidší kašičku, banánovou, ta jí chutná nejvíce, a mrkvičku, tu taky papá, zato brokolička jí nechutnala vůbec, prskala ji ven, takže byla všude kolem nás a Ellenka měla prázdné bříško.

Koupání už má taky moc ráda, koupe se s tatínkem nebo na sama na lehátku. Začíná se smát nahlas, a jak povídá, líbí se jí, když piští nebo víská. Napodobuje zvuky a má oblíbené slabiky jako grrr, jéj, ňam, eem, go, eeg, lala. Je to strašně srandovní, když si s ní můj muž začne povídat a ona mu odpovídá, někdy se mračí, pak se usměje a mává přitom rukama.

Když přijde táta z práce a jde se s ní přivítat, strááášně se stydí, je kouzelná. Tak moc jsem si přála miminko a teď ho mám, samozřejmě jsou to i starosti. Ellenka je šikovná a i paní doktorka ji moc chválila, máme po prvním očkování a zvládla to na jedničku.

Hodnotilo 8 lidí. Score 2.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 09.05.12 05:37

Ani se Ellence nedivím, že ve třech měsících prská brokoličku. Jestli bys jí spíš neměla dát vepřoknedlo? :think:

Já nijak téma příkrmy neprožívám… přes upozornění všech, že na sebe pletu bič, když jsem holce dávala místo zeleniny (kterou mi blila) radši ovoce a byla jsem ráda, že mi něco sní a teď ve 13m není věc kterou by nejedla… Ale jako tříměsíční miminko znala jen mlíčko. Zdá se mi zbytečný dítě cpát něčím jiným, byť zdravou mrkví, když mu mlíčko stačí, což je z tvého deníčku patrné :nevim:

No, jinak gratulace k hodnému miminku a přeju pevné nervy při čtení komentářů :kytka:

 
Jenika  09.05.12 07:02

Krásné vlásky u miminka. Jinak ty příkrmy, vidím to stejně jak eVerča.

 
kobrra
Stálice 71 příspěvků 09.05.12 07:44

Gratuluji ke krásné holčičce. Ať Vám dělá jen radost. Pěkně ji ale zatěžujete tělíčko!!!Já být Vámi, bych ihned příkrmy přestala dávat. Mléko dostatečně pokryje všechny důležité látky a nutrilon obzvlášť. KDO Vám to poradil???? Já dávala pouze UM do 6 měsíců a dítě mi krásně prospívalo.

 
Billi
Nadpozemská drbna 25285 příspěvků 09.05.12 07:45

Věřím tomu, že ti tvoje malá dělá jen samou radost a je to dobře. Je nádherná a má skvělé vlásky.
Ale nechápu, jak můžeš napsat, že jí nechutnalo MM, protože po něm zvracela. Zvracení u kojenců má jiný důvod než to, že jim MM nechutná. Sama bych o tom mohla napsat román, protože můj syn taky zvracel po MM a UM v sobě skvěle udržel. Teď je mu skoro 6 měsíců a pořád kojíme, i když už ne plně.
Tím ovšem nechci říct, že mi vadí, když matky dávají UM. Pokud jsi měla málo MM, tak to je jasný. Nic proti UM nemám. Kolikrát jsem měla stav, že bych s celým kojením nejraději sekla, hlavně ve chvílích, kdy mi všechno, co jsem do něj pracně dostala, vyblil.
S příkrmama souhlasím s eVerčou a to i přesto, že znám v okolí případ, kdy prcka začala holčina dokrmovat ve 3,5 měsících na doporučení doktorky, protože vypil přes litr UM a viditelně mu to už nestačilo a nepřibíral nijak závratně. Takže pokud jste podobný případ, tak se omlouvám. Jinak bych se raději poradila s doktorkou.

Příspěvek upraven 09.05.12 v 07:47

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 1 inzerát 09.05.12 10:13

krasna holcicka a tech vlasku co ma :potlesk:

 
Mišanila  09.05.12 10:16

Pěkná holčička a gratuluju k nějhodnější holčičce!! :) To já jsem o svých miminkách říct nemohla, brečeli, nespali, bolela je bříška…

Taky se ale přidávám k ostatním, nevím kdo ti to poradil přikrmovat už ve 3 měsících, ale je to dost brzo. Pokud by velice málo přispívala, byla ubrečená a nespokojená, tak možná, ale i tak, UM by jí mělo stačit. Ale třeba je vaše holčička nějaký extra speciální případ :)

Jinak syn taky ublinkával mateřské mléko až tak do půl roku, ale u něj to bylo tím, že mu chutnalo až moc, přejídal se a možná to bylo i částečně z jiných důvodů. Měla jsem i podezření an reflux, ale časem se to upravilo. U miminek je určité blinkání normální a není to tím, že by jim mateřské mléko nechutnalo.

 
Kapřík90
Závislačka 3099 příspěvků 09.05.12 11:04

příkrmy by se měly dávat nejdříve ve 4 měsíci při UM já jsem kojila takže jsem začala až v 6měsících pomaloučku dlouho jedl jenom mrkvičku a pak jsem mu k tomu dala brambůrek a kolem 7m jsem začala dávat maso potom jsem začala obměňovat zeleninu a teď malý baští skoro všechno s nečím se pereme :roll: jinak holčička je úžasná přeji zdravý :lol:

 
Betty1981
Kecalka 275 příspěvků 09.05.12 11:38

Pěkná vlasatice :-)
Jinak by mě taky zajímalo, kde jste přišli na to, že už je čas na příkrmy? 8o Já mám malou taky na UM, jsou jí 3,5 měsíce, ale ani by mě to nenapadlo, mám dojem, že tak malí lidé ještě nemají úplně dovyvinutý trávicí trakt - především bakteriální osídlení, aby byl schopný zpracovat brokolici :nevim:
Pokud není nějaký extra důvod, měli byste počkat minimálně do pátého měsíce (ukončeného čtvrtého).

 
Lenula-xy
Kelišová 7398 příspěvků 09.05.12 13:44

já se taky přidávám k většině,teď se naopak doporučuje kojit nebo dávat UM co nejdéle.I u dětí na UM se doporučuje dávat mlíčko klidně do 6 měs(a ne pouze do 4 měs jak tomu bylo dřív)a může se dávat i déle,když dítě prospívá. Zatěžuješ mu organismus,který na takovou stravu není vyvinutý,později by z toho mohla mít problémy :(

jinak gratuluju,že je tak hodná,naše malá byla od malička uplakané miminko a vydrželo jí to do teď,má 10 měsíců :D

 
Nelluška
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 09.05.12 14:37

Musím se smát :mrgreen: já už mám dvě děti, jen tak už mě něco nepřekvapí, ale proboha, kdy jste začali s těmi příkrmy? vůbec nechápu, jak to někoho může napadnout.a vzhledem k tomu, že jí nejvíc chutná banánová kaše, tak jste to asi zkoušeli už dlouho. Pochybuju, že by tohle poradila dr. :think: Dětem stačí do šesti měsíců(nedočkavé maminky nebo megajedlíkům dávají od čtyř) UM nebo MM, ani čaj nemusí, natož brokolici(
E-verčo, to vepřoknedlo bude asi až ve čtyřech měsících :mavam: :mavam:
Jinak blahopřeju k hodnému miminku, to máš opravdu štěstí.

 
Hamalka82
Kecalka 323 příspěvků 09.05.12 19:44

Gratuluji ke krásné holčičce :lol: ,ale také mi to nedá a musím „hodit koment“ k těm příkrmům :nevim: .Na to jsi jako přišla sama a nebo ti to poradila nějaká dobrá duše???!!! :cert: Vždyť je ještě malá na příkrmy.Můj syn je také na UM a první mrkvičku jsem mu dala v půlce pátého měsíce a myslím,že jsem ještě mohla pár týdnů počkat :!

 
radulkar
Kelišová 5656 příspěvků 09.05.12 19:50

Holčička je moc krásná, nádherné vlásky a budu se za ní modlit,aby z té kaše, mrkvičky a brokolice neměla nějaké následky chudinka malá! V závěru deníčku jste nám mohla taky napsat kdo Vám to doporučil,či proč tak brzo??? 8o 8o
Snad si to nebudete později vyčítat a malá bude zdravá…

 
atanas
Povídálka 33 příspěvků 10.05.12 11:04

Řidší kašičku mi doporučila doktorka,po vypití mlíčka se po 40 min. dožadovala dalšího mlíčka, proto ta kašička,jinak nevím čemu se tak divíte,rozhodně jsem nato sama nepřišla,mateřské mlíčko mi blinkala všechno ven jak v noci tak přes den.Mrkvičku nebo brokoličku jsem jí dala párkrát a to jen pár žliček,v deníčku jsem nepsala,že jí to dávám pravidelně, pravidelně papá nutrilon s kašičkou, kašičku obden. A po konzultaci s lékařkou to brzo není. Ellenka prospívá fantasticky,když papala pouze mlíčko nepřibírala a zvracela teď je vše v pořádku. Myslím si že je to individualní…a každé děťátko má jiné potřeby.

Příspěvek upraven 10.05.12 v 11:06

 
vaculovakacka99  10.05.12 20:45

gratuluju k holcicce a v klidu. me dr rekla ve 3 m at zacnu davat kase a zeleninu, protoze mel 7 kg a mleko mu nestacilo a hlavne mu to zpomalilo pribirani.

 
Nelluška
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 10.05.12 21:37

a to vadí, když má sedm kilo? Náš malý měl ve 3.měsících 8 kilo a dávala jsem jen mateřské mléko do ukončeného šestého měsíce. O příkrmech ve třech měsících jsem v životě neslyšela.

 
Mišanila  11.05.12 21:31

Tak ono teda z mrkve, brokolice a jiné zeleniny se asi extra nepřibírá :) Když už tak ty kaše, ale pokud po UM neblinká a přibírá, tak bych to ani s kašema moc nehrotila.
I pediatři jsou různí a pokud by mi nějaký radil mrkev ve 3 měsících, tak bych se na takovou radu vybodla a spíš se řídila radami jiných a svým rozumem.
Zažívací systém na to asi moc připravený není a připadá mi to zbytečné. Některé děti přibývají méně a jiné více, základ je, pokud je dítě spokojené a nevypadá hladově.
On to může být i dočasný růstový spurt a z chvíli jí zase může statčit jen mléko.

 
Renulka
Kecalka 338 příspěvků 26.07.12 23:03

Ahojky, my budeme mít za týden 4. měsíce. Malá se mě kolikrát na prse vzteká a nechce pít a jediné co vezme, tak je čaj - ikdyž dr. řekla, že není potřeba dávat nic jiného pokud kojíme. Od té doby co dáváme čaj, tak má i klidnější bříško a to jsme předtím vyzkoušely snad čtvery kapky a účinek žádný. UM jsem zkoušela dávat zatím jen jeden druh a to nám všechno vyblinkala…mámě pěkně uplakané mimčo a kolikrát už jsme přemýšleli i nad příkrmama jestli by třeba nepomohly, ale zatím jsme se k tomu neodhodlaly. Ale záleží na každém, kdy dítěti co dá. Nejhorší jsou ty jejich výzkumy a já nevím co všechno…člověk z toho má akorát nervy aby neudělal něco špatně. Takže někdy i ty rady našich babiček zabírají ;)
Přeji Vaší holčičce hodně zdravíčka a aby byla pořád taková hodná :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama