Bertík

Porod

Každé dítě i každý porod je originál. Můj druhý porod trval od první kontrakce přesně dvě hodiny. Takže teď při třetím těhotenství jsem neustále řešila, jak proboha neporodit doma. Hm...

Když mi ve 2 ráno praskla voda (stejně jako u toho druhého, překotného), vystartovali jsme do porodnice tak rychle, jak to jen šlo. Co kdyby, že…

Náš Bertík to ale viděl jinak. Byl teprve 36tt + něco málo, takže ač se mlel tak, že si prokopnul vodu, evidentně si příchod na svět nakonec rozmyslel. V porodnici po kontrakcích ani stopa. :-( Při vyprávění o kontrakcích co 5 minut si doktor musel myslet něco o sci-fi. Nechat si nás tam bez vody ale museli, takže šup na normální pokoj(a ne rovnou na sál, jak jsem byla zvyklá z předchozích porodů).

Já, která se vždycky tak trochu chlubila, že ani nevím, jestli ta naše porodnice má míče a sprchu, že jsem si při té rychlosti nikdy nevšimla. No, dobře mi tak, neměla jsem se vytahovat. ;-)

Poledne nic, večer nic, ráno taky ne. První tabletka - nic, druhá - něco málo. Pak najednou taková šílenost, kterou jsem předchozí dva porody nezažila. Kontrakce snad dvakrát tak silný, po minutě a minutu trvající. Brrr… No, zkrátím to, Bertík se narodil po dvou a půl dnech, takže bych byla do té porodky došla i pěšky. :-D

Jak tu už někdo napsal - každý porod (a každé dítě) je holt originál. :-D

Jinak nevím, jestli mi dáte za pravdu, ale i dvoudenní a vyvolávaný porod je zapomenut v okamžiku, kdy ten človíček vyleze a podívá se na vás. Teď tu spinká v kočárku, jsou mu čerstvě tři neděle a i když prděl a fňukal celé dopoledne a doma jsem neudělala vůbec nic, jen se na něj zálibně koukám a je mi fajn.

Hodnotilo 19 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 19.05.14 00:38

:D :palec: gratulace k čertíkovi ;)

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 19.05.14 08:31

Také gratuluji k narození miminka :kytka: a hodn štěstí a zdraví do života..
Moje sestra ani nevěděla, že první miminko rodí, neměla žádné bolestivé kontakce a když ji řekli že vidí hlavičku a má tlačit, myslela si že si dělají srandu:-),druhého syna si pak v bolest užila i za tu první..
já měla 3 porody, každý trochu jiný, ale všechny dost dlouhé, dramatické a čím víc, tím horší a bolestivější, všechno mám aky v deníčkách o porodech:-),ale za ty naše milované štastíčka nám to stojí za to:-)

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 19.05.14 09:08

Ahoj :-) mám takový pocit, že jsi komentovala i můj deníček. U nás třetí porod úplně stejný. A pokračujeme i nadále stejně..taky Davida trápí prdíky, tak jen chováme a chováme a chováme…a práce stojí. Ale co, však ta neuteče, kdežto to miminkovské období hrozně rychle. Velká gratulace k Bertíkovi :mavam:

 
Ily
Kecalka 453 příspěvků 19.05.14 13:19

Gratuluji, muj prvni porod taky trval dve hodiny, rikam si, abych to druhe nerodila taky dva dny :jazyk:

 
tezes
Stálice 86 příspěvků 19.05.14 21:58
:potlesk:
 
Jenisa
Kecalka 307 příspěvků 20.05.14 16:22

Nezávidím průběh, ale jak říkáš, vše je zapomenuto. Gratulace k prckovi. Já jsem na mateřské zvolila variantu, která by u více dětí neprošla, ale u jednoho je to v pohodě. Rozdíl mezi matkou na MD a otcem je ten, že pokud se stará muž, tak v domáctnosti nedělá služku a jen se věnuje dítěti. Žena naopak se snaží zastat i domáctnost. Takže já razím heslo bordel v bytě, šťastné dítě a pokud malého trápí bříško, tak ostatní jde mimo. :mrgreen:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama