Bez chlapů a bez dětí

Cestování

Aneb jak se čtveřice zhruba třicetiletých utahaných maminek (já+T.+K.+S.) vydala na víkend do Kutné Hory.

„Ty si to umíš zařídit“, rýpla si švagrová, když jsem jí o plánovaném výletu řekla. Jako kdybych jezdila na takové akce několikrát do roka a ne poprvé po několika letech nebo spíše poprvé za život…

Pak konečně přišel „den D“. :) Je pátek odpoledne a já nasedám do autobusu. Už teď mám v krku knedlík, protože vidím, jak dvouletá dcerka dědovi usilovně pláče. Nutno přiznat, že nevím, jestli obrečela můj odjezd nebo to, že chtěla jet autobusem…

Sedám si ke dvojici kamarádek a hned začínáme žalozpěvy, jak se nám po dětech stýská už teď a že příště pojedeme radši i s nima… V průběhu jízdy se zklidníme a docházíme k závěru, že možná tak ani naše děti nejsou tolik závislé na nás, jako my na nich. :)

Když přesedáme na vlak, holky mě uklidňují: „Neboj, s náma se neztratíš!“ Jsem totiž známá svým špatným orientačním smyslem, ale nakonec jsem to JÁ, kdo zpozoruje, že jsme dojely do Kutné Hory, ale jaká to je zastávka, nelze přečíst.

S. vyběhne, že se zeptá, avšak narazí zrovna na cizince, který jen něco zahuhlá. S. mu špatně rozumí (jak jinak :) ), ale vrací se s tím, že je to dobrý, to bude Sedlec. Jaké pak následovalo překvapení, když se vlak rozjel a my zjistily, že jsme přejely svůj cíl - hlavní nádraží!

„Nevadí, vystoupíme na příští zastávce v Kutné Hoře,“ ujišťují mě holky. Dredař, který s námi prožil celou (jistě záživnou dobu :) ) v kupéčku už nevydržel a objasnil nám: „To je rychlík, příští zastávka je Kolín a pak už jen Praha.“

A my, celkem vzdělané, rozumné maminky se řehtáme tak, že nejsem schopná do telefonu vysvětlit T., která na nás čeká na nádraží, že jedeme do Kolína. Ta to už stejně pochopila sama: „Přijel váš vlak, odjel váš vlak a vy nikde.“

Takže náš výlet začal opravdu vesele, ale pak už vše probíhalo podle plánu… I když vlastně - ne tak úplně. :)

Sobotní tůra, která měla být odměněna v polovině trasy odpočinkem v restauraci, byla odměněna plody, co jsme nacházely při cestě zpět, protože ta restaurace již přes rok nefunguje. Z baru, kam jsme se vydaly za diskotékou 80. a 90. let, se vyklubal night club. A z mého vytisknutého programu slavností, které se konaly na náměstí a které měly končit vystoupením Kamila Střihavky, se vyklubal program sice správných slavností, ale již tři roky starý. :)

A přesto (nebo právě proto) se náš trošku zmatený víkend tak vyvedl, že musím konstatovat, že jsem se už dlouho takhle hodně nenasmála.

Říká se, že víc slepic na jednom kurníku nedělá dobrotu. :) Ale my jsme všechny byly nadmíru spokojené. Takže doufám, že zase za rok - a žádný s dětmi, zase pěkně jenom babinec! :)

Hodnotilo 30 lidí. Score 3.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 12.10.15 06:28

Kutná Hora je krásná! Hezky napsáno. Je jasný, že jste si to skvěle užily.

Příspěvek upraven 12.10.15 v 06:28

 
Katka87
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 12.10.15 07:38

Občas by takhle měla vydechnout každá maminka…i když třeba tvrdí, že nepotřebuje. Má to dobrý vliv na víc věcí. Dělám to pravidelně, protože mám skvělého manžela, který bez problému zvládne obě děti a minimálně jednou za měsíc nám pohlídá moje skvělá mamka a buď vyrazíme někam nebo jen tak vegetíme spolu doma. :palec:

 
Kaculatko
Extra třída :D 11745 příspěvků 12.10.15 08:47

Zrovna v sobotu jsem takto vyrazila s kamaradkama taky. Bylo to tedy extra vyznamne jen pro me, protoze mam deti jako jedina z nas tri, ale na kouzlu mi to neubralo. Vypadnout rano na vylet a vratit se az vecer, to bych si klidne davala pravidelneji :palec: Treba mi jednou taky vyjde cely vikend, myslela jsem, ze to stihnu nez se narodi treti, ale asi mam smulu :P
Z denicku jde videt, ze to byla super akce!

Příspěvek upraven 12.10.15 v 09:00

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 12.10.15 11:25

Čekat do dvou let dítěte je podle mě sebetrýznění :lol: já jsem první opušťák na noc spáchala už v roce..jednou sama a jednou s manželem. A mohu hlásit jen samá pozitiva. pobyt bych si dobrovolně prodloužila, po détěti se mi nezastesklo ani chvíli :mrgreen:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 12.10.15 12:09

Super deníček, jsi dobrá. Já na toto zatím „nemám koule“ :mrgreen: ale za rok a půl chceme s manželem sami na týden k moři..někam mooooc daleko, tak uvidíme ;)

 
Raddkka
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 12.10.15 14:04

Já jsem vyrazila na oslavu narozenin ještě v šestinedělí :D a bylo to perfektní…muž se umí postarat stejně jako já a není problém když jeden jede pryč…ale teda zatím nemám odvahu nechat ho hlídat někomu jinému..

 
Conulka
Závislačka 2818 příspěvků 12.10.15 15:28

Zní to jako, že jste si fakt užily :potlesk: :potlesk:

jo není nad to vypadnout, já teda zdrhla když bylo malé 5m na víkend (máme ultraschopného tatínka) a v pohodě, ale víc se nám osvědčilo jezdit s partou na prodloužené víkendy po Čechách a tam vždycky dopoledne hlídají maminky a odpoledne tatínci, takže mám třeba 4dny za sebou odpoledne volno a ještě kámošky kolem sebe - to je teprve pohoda, praktikujeme to tak 5×ročně, jednou za rok bych asi nevydržela

 
janaturk
Stálice 54 příspěvků 3 inzeráty 12.10.15 16:33
:potlesk: :D
 
Levandule121
Ukecaná baba ;) 2339 příspěvků 12.10.15 18:50

Hezky! Jen tak dál! ;)

 
katabur
Kecalka 140 příspěvků 17 inzerátů 12.10.15 19:35

Jo, byla to paráda, akorát jsem si teda myslela, jak budu krásně odpočatá a plná fyzických i psychických sil na ta naše „smráďátka“ :*, ale ve skutečnosti se mi pak pěkně blbě zvykalo, že už jsem zas doma.
Mimochodem, manžel to zvládl - na půl, pr. v sobotu „odložil“ synka na noc k babičce, jelikož se necítil dobře (= prý byl nachlazený, ale já jsem ho pak za celý týden neslyšela kýchnout :D )), ale alespoň terezku teda zvládl 8) že nebylo ustláno, špinavé nádobí se válelo v kuchyni a hračky všude po obýváku, vem čert - čekala jsem horší bordel :mrgreen:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 09.12.15 16:38

Hezká oddychovka. Díky.
Taky toužím po holčičím víkendu, ale u nás v partě je furt někdo těhotnej nebo kojící :nevim:

 
katabur
Kecalka 140 příspěvků 17 inzerátů 10.12.15 22:20

@MartinaIrena máš pravdu, to je těžký skloubit, nás by taky bylo o 2 víc, ale přesně jak píšeš - jedna těhotná a jedna kojící :D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama