Pivo, TCHYNĚ, uzený

O životě

...nejlepší je studený. Jak pravdivá věta (s mírnou nadsázkou), :) asi poznalo hodně snach i zeťáků. Ale nebojte, nebudu tu pomlouvat svoji tchyni...

S tou totiž vycházím celkem dobře – když si odmyslím pár věcí, jako například: „Jen ať si dá, vždyť ty bonbonky jsou jen samé jablíčko,“ nejradši by do našeho malého syna neustále bojujícího s ekzémem nacpala minimálně celý pytlík.

„Buďte rádi, že to jí, když nic jiného nechce.“

Letmým mrknutím na obal vidím, že jsou opravdu samé jablíčko - min. 2 % jablečného aroma fakt obsahují!

Ale jinak jsem se svojí tchyní spokojená. Budu si tu stěžovat za manžela, protože ten sňatkem se mnou získal tchyni přímo „ukázkovou“.

Asi bych měla hned ze začátku napsat (pro ty, co by nedočetli až do konce), :-) že vím, že to s námi moje mamka myslí dobře a že nás má všechny ráda, i když to tak nejspíš někdy nevypadá…

A tak z mého „desatera“ můžete posoudit, zda je vaše tchyně „ještě horší“.

1. Několikrát omílané téma, aby naši zavolali předem, než dojedou na návštěvu. Výsledek? Poměrně často telefon: „Vy nejste doma? My jsme u vás!“ Ve vzduchu visí mamčina nevyřčená výčitka – jak to že nejsme doma, když nás mohlo napadnout, že možná přijedou.

2. Manžel rozvalenej v křesle a naše mamka opět nezklame: „Pepo, ty jsi ztloustl, viď?“

3. Synkovo oblíbené ochutnávání pěny u piva: „Ty, Pepo, děláš z něho alkoholika. Tudle vo tom mluvili, stačí jeden lok v mládí a v dospělosti bude alkoholik!“ Musím teda přiznat, že to taky nerada vidím, ale dobře vím, že jsem jako malá ráda pivo chutnala a na alkoholičku jsem se (prozatím) nedopracovala.

4. Uspávám dcerku a slyším, jak se manžel s mamkou v kuchyni dohadují. Přetahovali se prý o hrnek, protože on chtěl uvařit mému taťkovi kafe a ona mu to zakázala s tím, že „už jedno měl a má játra nadranc, tak víc nemůže“. Taťka osobně by si to kafe dal a že má játra nadranc, neví ani on sám…

5. Oslava a tchyně ostřížím zrakem sleduje, kolik toho zeťák vypije: „Ty, Pepo, to třetí pivo by sis už dávat neměl!“

6. Všem je dobře známo, že manžel nemá rád luštěniny. Když jednou za několik měsíců přijedeme k našim na oběd, světe, div se, je čočka.

7. „Neboj, chlapů je dost!“, tady musím zdůraznit, že to pronesla pouze v jakémsi pokusu o černý humor, i když nevím, zda v době, kdy šlo mému manželovi takřka o život, se hodí pronášet takové výroky…

8. Za pár dnů se chystáme na hory. „Vždyť tam nebude žádný sníh!“ „To nevadí, tak budeme jen sedět v hospodě,“ schválně prohodí manžel. Mamka se na mě významně podívá, ale protentokrát kupodivu mlčí.

9. Manžel rád ukazuje, co výhodně nakoupil pro sebe či pro děti. To je něco na ni, už několik let nám prorokuje, že brzo nebudeme mít už ani na chleba. Jako bychom sami nevěděli, co si můžeme dovolit…

10. Taky mě hrozně ráda představuje ostatním, například kolegům v nemocnici, kde všichni během pár vteřin vědí nejen to, jak se jmenuju, ale i jak jsem měla těžké porody, jak vážnou nemoc můj manžel měl, jak mě kdysi zajímaly jen motorky, kdežto teď jaké mám trápení se zlobivým synem, jak výhodně jsme koupili řadovku apod. Nutno podotknout, že všichni okolo mají mamku za velice sympatickou, atraktivní ženu s moderními názory

A tak by můj deníček mohl pokračovat dál a dál. Někdy se jejímu „rejpání“ zasmějeme, jindy nás pěkně naštve, ale ona je prostě taková a obávám se, že už se (bohužel) nikdy nezmění.

Nebojte, má i své světlé stránky, jako mamka špatná není, ale upřímně můžu říct, že takovou tchyni bych pro sebe teda fakt nechtěla.

Hodnotilo 35 lidí. Score 3.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
barakaaa  07.02.16 00:21

Milé a čtivé :mavam:

 
Zorbas
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 07.02.16 00:44

Pekny denicek ;) ale ver, ze toto jsou jen banality ;) :hug: taky mam dobrou tchyni, ale ze svy mamky jsem uplne nestastna :zed: kupodivu to manzel snasi lip nez ja 8)

 
jita22
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 1 inzerát 07.02.16 07:29

Denicek se mi docela líbí, jen me rusilo, ze některé části jsou zvyraznene-myslim ze to v textu takového rázu vůbec neni potřeba.

 
Nafrněná  07.02.16 08:47

Mě taky hrozně ruší ty zvýrazněné části… zkus to příště bez nich prosím :)

 
baccata
Kecalka 228 příspěvků 07.02.16 08:57

Tak na téma tchyně (v mém případě potencialni) bych mohla napsat celou knizku. No skončilo to tak, ze jsem od přítele utekla a to jsem ke starším lidem dost tolerantní. On byl tedy přítel slusnej mamanek. Věty typu, ze on je jediný koho ma a ze už nemá proč žít a nejraději by se zabila (reakce na to, ze chceme bydlet spolu) byly na dennim pořádku. Jedna opravdu veselá historka: pozvala me s přítelem na oběd, ale zapomněla dodat, ze pozvala svoji mladou volnou kolegyni též. Oběd se nesl v tom duchu, jak by se oni dva k sobě hodili, jak je skvělá, co všechno umí a co ma (byla to pipina co byla akorát po liposukci, ale cpala se kachnou k obědu :mrgreen:, a vyprávěla, jak doma pije práve sampaňské jen tak po večerech). Ten oběd byl slušné komicky, docela jsem se bavila a tchyně u me klesla tak, jak se to asi nikomu ještě nepovedlo. Zásadně me oslovovala Děvečko (asi ze jsem z vesnice) :nevim: No, ve chvili, kdy jsem mela narozeniny a přítel pronesl: „Protože ma… narozeniny, chtěl jsem vas pozvat na oběd, MAMI, kam by si chtěla?“, jsem pochopila, ze už opravdu musím z tohohle vztahu pryč. :pocitac:

 
Anonymní  07.02.16 09:28

Obvykle k deníckum nic nepíšu ale tenhle se mi fakt líbil :) a věř ze mas i štěstí ze je tvá mamca takova to moje budoucí tchyně je hrozná :pocitac: a jako tchýni a bohužel ani matku by ji nechtěl nikdo.. Scházime se s ni jen na narozeniny od přítelove babičky a uz to me i příteli opravdu stačí az nad hlavu :) kdyz jsme ji ted na vanoce řekli ze bude poprvé babička rekla jen „je super“ a Cumela dal do mobilu, tak si asi umíte kazdy udelat obrázek o téhle pani ;-)

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 07.02.16 10:05

Promiň řvu smíchy při představě jak u lože na smrt nemocného muže mi říká máma s vážnou tváří: neboj, chlapů je dost! To mě rozsekalo. :mrgreen: zas napiš klidně dvojku s máminýma hláškama, co slovo to perla :hug:

 
zuzana35
Stálice 55 příspěvků 07.02.16 10:10

Hezké-mám něco podobného. Tchýně mě sice okázale ignoruje již 15 let a já jí to s gustem oplácím, ale na mojí máti nemá-to je extraliga. Naštěstí můj manžel je nehádavý typ a ledacos unese, takže ji zatím nezabil a za to by měl dostat metál. Jedno je ale jasné-čas hraje pro nás…

 
Heidi86
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 5 inzerátů 07.02.16 10:12

Super, pobavilo, konečně něco jiného než porody :-) :pankac:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29693 příspěvků 8 inzerátů 07.02.16 13:15

:kytka: :kytka: Doporučuju se nad takové banality povznést a vůbec se tím nevzrušovat.

 
Anonymní  07.02.16 13:47

Moje matka s oblibou říká mému muži, jak jsem strašná, že nechápe, že se mnou vydrží, když nezvládám děti, domácnost,… Chodí za mou tchyní (ta je naštěstí zlatá, milionová) a vykládá jí, co příšerného jsem zase udělala a jaký je můj muž chudák. Mé tchyni vykládá: tvůj syn se blbě oženil! Chápete to? A i z mojí sestry se stává podobná jedubába. Sama svobodná, bezdětná, ale ví nejlíp, jak se mám k chlapovi chovat, aby mi neutekl za jinou (paradoxně jí všichni partneři utekli za jinou a žádný její vztah netrval ani polovinu mého manželství), a jak vychovávat děti. Nedávno mému muži radila, ať se mnou něco udělá, že se jen flákám doma, tak ať mě vyžene do práce, vždyť je to odporný, že se nechávám vydržovat. Skutečnost: v práci (kde jsem mohla pracovat částečně z domu) mi neprodloužili smlouvu, našla jsem si novou práci (bez home office), ale ukázalo se, že rodina tím trpí. S mužem společně (vlastně on sám s tím přišel) jsme se dohodli, že si najdu přivýdělek z domu, protože práce s home office nejsou (nabídky projíždíme už měsíce, pořád). Takže pracuji, do rodinného rozpočtu přispívám, ne sice kdovíjakou částkou, ale vyjdeme a rodina netrpí. Ale podle mojí sestry ve chvíli, kdy si někde neodsedím 8,5 hod, jsem flákač, co se nechá vydržovat manželem. To, že se s matkou a sestrou vídáme jednou za dva tři měsíce, tj. že absolutně netuší, jak jako rodina fungujeme, je už jen třešnička na dortu.
Vím, že nás mají svým způsobem rády a myslí to s námi dobře, ale jejich dobře se neshoduje s naším dobře. Díky Bohu, že můj muž si o nich myslí své a pokaždé, když s něčím přijdou, tak jim jak kolovrátek opakuje, že mě miluje a chce mě takovou, jaká jsem, že jsme spolu šťastní a ať nám do života přestanou kecat. A i tchyně se za mě často postaví. :srdce:

 
gajgul
Ukecaná baba ;) 1671 příspěvků 07.02.16 15:50

@katabur Plně chápu občasné absolutní neštěstí s tchýní vašeho muže. Taky mám takovou „sympatickou, atraktivní ženu s moderními názory…“ za maminku a snoubenci ji vůbec nepřeju… Moje budoucí tchýně se s náma pro jistotu nebaví, tak já mám zatím klid (ikdyž sem vlastně důvodem proč se nebaví, ale hold se nenechám znova porodit abych byla podle představ)… Být vaším mužem dám si těch piv ještě víc ;-)

 
tulipán
Ukecaná baba ;) 1614 příspěvků 07.02.16 20:03

Tvuj muz bere pripominky zrejme s nadhledem. Cislo 8 je tomu dukazem. Mohl by panimamu oblazit povidanim o sve zazracne fungujici diete a nabidnout se, ze ji s hubnutim take pomuze.

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21951 příspěvků 2 inzeráty 07.02.16 20:19

Pobavilo mě to :D

 
katabur
Kecalka 140 příspěvků 17 inzerátů 07.02.16 21:01

@jita22 @Nafrněná holky, promiňte :D já to udělala proto, že když jsem psala minulé deníčky, admini zvýraznili či uvozovkali to, co já ne, tak jsem si říkala, že teď aspoň zvýrazním to, co bych já sama chtěla.
@baccata jo, tak to jsi udělala určitě to nejlepší, žes od přítele utekla, to bych teda taky nesnesla. teď už z toho máš aspoň kupu veselých historek :mrgreen:
@suricata tak teď se tomu taky směju, ale v tý době mně to kor vtipný (a hlavně vhodný) nepříšlo :D
@zuzana35 já se taky divím, že ji ten můj taky ještě nezabil - nebo alespoň neposlal někam - já bych takovou tchyni fakt nesnesla :?
@gajgul @tulipán jo, on to většinou bere s nadhledem, i když někdy mu „zazlívám“, že ji schválně provokuje (ale ve skutečnosti to na něm i trochu tajně obdivuju, pr. já bych to nedokázala)

 
katabur
Kecalka 140 příspěvků 17 inzerátů 07.02.16 21:04

Teď koukám, co to tam mám k deníčku za předvolenou fotku - ani nevím, jak se tam dostala, pr. jsem to tam nikde nezadala, takže pardon, ta šťastná maminka s mrňousem se k tomu textu asi moc nehodí :D

 
LIEBEhexe
Kecalka 358 příspěvků 07.02.16 22:52

Ja mam pro zmenu tchyni, ktera jen a jen mlci. Mlci a cuci :cert: a to je horsi, nez jakykoliv kecy… :roll: kdyz jsem bydlela u pritele, tak jsem myslela, ze z ni zesilim. Cely dny sedela v kuchyni, kourila jedno za druhym a nic nerikala. Kdyz jsem cokoliv delala, tak me jen mlcky pozorovala :zed: :lol: :lol:
Mozna bych radsi brala tchyni a la tvoje mamka :lol:

 
mar.dyntarova
Povídálka 22 příspěvků 8 inzerátů 07.02.16 23:40

Koukám, že všude něco. Já mám zas tchýni, která skoro každou větu začíná prohlášením:„Na vašem místě bych…“, to bych hned vraždila. Perličkou všeho je její přesvědčení o vlastní kráse, mládí, neodolatelnosti a dobrým vkusu. Všem vykládá o tom, že určitě všichni si myslí, že můj syn je její syn a ne vnuk (i když jsem ještě nikoho neslyšela)… prostě poklad, jen jej zakopat :)

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 08.02.16 07:18

:lol: jsem se i zasmála

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 08.02.16 12:52

Me to prijde hodne v pohode. Ja bych se s takovou zenskou zasmala, manzel si muze gratulovat.

k praci @admin mam taky vyhrady. CTRL+B je sice sikovna klavesova zkratka, uz jsme pochopily, ze ji ovladate, tak by to uz snad stacilo. Myslim, ze by si pripadne mohla text naformatovat pisatelka sama, pokud by o to stala.

 
Uživatel je onlineadmin
Echt Kelišová 8922 příspěvků 1 inzerát 08.02.16 14:18

@Pudloslava

Dobrý den,

v deníčku jsme ponechaly formátování - tedy zvýraznění jednotlivých částí - podle jeho autorky. Vašim případným dalším výhradám ohledně deníčků jsme vždy otevřeni, pokud tedy budou konstruktivní.

Zdravím :kytka:

adminka Eliška

 
katabur
Kecalka 140 příspěvků 17 inzerátů 08.02.16 20:28

@LIEBEhexe hlavně tohle: „…Kdyz jsem cokoliv delala, tak me jen mlcky pozorovala…“ bych teda blbě snášela :?
@mar.dyntarova Tak to mě pobavilo, hlavně o tom tvém/jejím synovi… ale chápu, že na takovou tchyni jsou potřeba fakt hodně pevné nervy :mrgreen:
@Pudloslava Tady jsou v tom admini nevinně, já z předchozí zkušenosti, kdy jsem nezvýrazňovala nic a admini potom jo, jsem zvýraznila sama, ale asi jsem to krapet přehnala. ale až díky tobě vím, že na zvýraznění je i CTRL+B, to jsem neznala :lol: jinak k té naší „matince“ - někdy je to fakt na zasmání, ale povětšinou mě její chování spíš stresuje a vytáčí :? i když třeba to, jak hlídá, jestli mi manžel neztloustnul, mi nevadí a naopak mě to pobaví, ale být to naopak a moje tchyně aby rejpala na mou postavu, to bych asi v poho nebyla (i když jinak mi řeči tohohle typu nevadí) - to ale nehrozí, pr. má tchyně má hodně přes metrák, tak jsem v jejích očích pořád hubená :D

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 09.02.16 09:35

Moje je horší :mavam: Při svatbě se tak šklebila, že si toho všichni všimli. Po porodu prvního - pronesla- ten má ale čapatej nos, je vůbec manžela? :pocitac: To jsem si ještě myslela, že si dělá srandu. Jenže to, že je rozhádaná se všema sousedama a i svou rodinou, mě ujistilo, že taková je :( Protože syn začal být podobný manželovi, tak dala naštěstí pokoj, tedy až po tom co po vesnici roznesla, že její synáček měl v pubertě příušnice a tudíž je určitě neplodný. Pak ale začalo peklo, počkala až budu sama doma a chodila otravovat, kdyby šlo jen o rady do výchovy, ale ona si vymýšlela a chtěla se hádat. Jednou mi řekla že ze mě rodiče vychovali parchanta a že když se neumím postarat o malého, tak si ho bere. Tahala kluka, ten řval. Nakonec jsem jí vyhodila přede dveře a zamkla se. Ten večer jí odvezl tchán na smrt do nemocnice. Dostala magnézko chuděrka a jela domů. Tou dobou jsem byla v osmém měsíci :( Mě nikdo nelitoval. Jenže syn řekl manželovi, že se babičky bojí, že mamince hodně nadávala. Od té doby mi i manžel věří. Tchýně nakonec po několika vyšetření bere léky na nervy- já zatím ne :D
Po narození dcerky říká- ta ti je tak podobná- a ušklíbne se. Co následuje raději nebudu popisovat…

 
katabur
Kecalka 140 příspěvků 17 inzerátů 09.02.16 11:50

@Ráďa 25 to zas oproti tomu my takovou hrůzu nemáme, i když mě to taky štve, hlavně to, jak se ta moje máma umí neuvěřitelně přetvařovat :?.
ale jinak je mi jasný, že existují i mnohem horší ježibaby, které jsou akorát schopný zničit manželství, tak jsem ráda, že ten tvůj ti věří. přitom se sami okrádaj o vnoučata apod.

 
katabur
Kecalka 140 příspěvků 17 inzerátů 09.02.16 11:52

@Ráďa 25 a tohleto:„…Jednou mi řekla že ze mě rodiče vychovali parchanta a že když se neumím postarat o malého, tak si ho bere. Tahala kluka, ten řval…“ to je fakt zralý na blázinec a i kdyby už byla do konce života sebemilejší, tohle bych ji nikdy neodpustila :pocitac:

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 09.02.16 14:23

Však neodpustila. Já tam nechodím a ona k nám smí jen když je doma manžel. A to ještě hází ty svoje obličeje, tak jdu raději k sousedce na kafe a vracím se až bude pryč.

 
Jahudka82
Zasloužilá kecalka 747 příspěvků 10.02.16 01:00

@Ráďa 25
To je drsný…aspoň že se za tebe mužskej postavil, u nás jsou jeho rodiče svatý, vždy mají pravdu a mně se nevěří ani nos mezi očima, že by něco udělali špatně…

 
Anonymní  10.02.16 01:18

Např. můj tchán nechal malého samotného u vody (zahradního jezírka, hloubka asi 1,5 m největší a zrovna na té straně malej byl) že si pro něco odběhl, já si jen předtím odskočila - v domnění že ho tedy hlídají, byla poblíž i babička - na WC a když jsem se vracela, volám jen zpoza rohu na babi co dělá malej, prý je s dědou - v tu chvíli ztuhla a já s ní, když jsme viděly jak stojí kousek od břehu a děda nikde: „Pepíku, to si snad děláš srandu, kde jsi? Jaktože je tam ten kluk sám když jsi řekl že ho hlídáš?“ Já byla nepříčetná, jestli mu nevadí že tam mohl spadnout, co kdybych se ještě chvíli zdržela a něco se mezitím stalo - babička si plela záhonek v domnění že hlídá děda, klasika, hlídají všichni a nikdo…a i jsem jim to říkala že si odskočím, jojo, jasně, my tu budem, dáme na něj pozor… malého táta si čučel na TV, nezájem, co prý zase hysterčím, a že se asi jen blbě domluvili, kdoví jestli táta (děda) věděl že ho má vůbec hlídat, a nic se přece nestalo ne? Chápete to? Jeho otec nechá jeho dítě samotný někde kde se mu může něco stát a on to neřeší a ještě se ho zastává a tvrdí že to není jeho chyba? A za hysterku co vše nafukuje a prd ví jak to bylo (ale to on taky) jsem opět já, přestože mu i babi vynadala (a že to ona umí)? Vůbec aby se mě před nima zastal když maj blbý (resp. příliš chytrý) řeči, jak dělám všechno špatně, neexistuje! Dělá prostě že neslyší, že tam vlastně není a že se ho ta výměna názorů netýká! To samé když něco řeším s našima, prostě jde pryč jen aby se do ničeho nemusel míchat, a nechá ze mě dělat totálního debila co ničemu nerozumí, výchově dětí nejmíň (to kolikrát i podle něj ale jejich jsou na to experti) a vše dramatizuje!

 
Jahudka82
Zasloužilá kecalka 747 příspěvků 10.02.16 01:20

Ajeje, omylem jsem zaškrtla anonym, ale asi je jasné že to patří k předchozímu příspěvku…

 
Jahudka82
Zasloužilá kecalka 747 příspěvků 10.02.16 01:25

A tchýně je taky dost, každou chvíli na mě kvůli něčemu vyjede, jakmile se ohradím, že to tak třeba není nebo proč co a jak, je zle a jsem opět za tu nejhorší co se pořád s někým musí hádat, jak pro ni tak pro jejího stejně „chytrého“ synáčka, co max. řekne „že se s ní dohaduješ dyť ji znáš…“ ale jí neřekne nic, aby mě nechala na pokoji…

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 10.02.16 11:22

@MarketMatej No nemáš to lehký, ale mám pocit, že tvůj největší problém nejsou tchánovci, ale tvůj manžel. :think:

 
Jahudka82
Zasloužilá kecalka 747 příspěvků 10.02.16 18:37

@Martina D. On to ještě ke všemu ani není manžel…na to se ještě nezmohl a nedělám si iluze ze k tomu někdy dojde, ani nevím jestli bych po tom jak se ke mne chová co jsem na mateřské, o to ještě stála… Nejde jen o tohle ale je to ten typ co je to s nim fajn jen v tom „dobrém“, ale když dojde na zlé, jako ted u me s penezma ke konci rodicaku který jsem si musela o 2 měsíce prodloužit abych mohla do práce az bude jistější školka nebo hlídání, tak jsem pro něj jen přítěž tahajici z něj peníze a neschopná při mateřské něco taky vydělat…ze se staram o jeho dítě a pohodlí doma je málo?

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 10.02.16 22:53

@MarketMatej Tak to není zrovna partner do nepohody a svatbou se toho moc nezmění. Řeči o tom, že tě živí, pouštěj jedním uchem tam a druhým ven a prober si klady a zápory soužití s ním a popřemýšlej, jestli budeš spokojenější s ním nebo bez něj, a podle toho jednej. :kytka:

 
Spokojení
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 10.02.16 23:30

Moc hezky se to četlo. Jen se taky tady přidám se svojí troškou :) Manžel s mojí mámou vychází snad i o něco líp než já, spíš ví jak na ni. To s tchýní(jeho mámou) už je to horší. Náš syn je pro ni jen malý parchant, Jednou když jí manžel šel do pokoje natahat novou elektriku, šla jsem s ním, protože k ní nerad chodí sám, tak jen stála mezi dveřma a jeho práci komentovala stylem :vídíš ho blbce, já ani nevěděla že to umí… dělej to pořádně, stejně to nebude fungovat…proč sis vzala takovýho blba, vždyť ti k ničemu není.. a podobný hlášky v tomhle duchu kdykoliv se u ní stavíme. Z toho je schopná volat v 10 večer a do telefonu mi děkovat, že jsem si ho vzala, že se o něj tak dobře starám. Nevím nechápu tohle jednání. Až je mi manžela někdy líto že má takovou mámu. I když já měla podobnýho otce, takže asi proto je nám spolu tak dobře, že máme jeden druhýho

 
Jahudka82
Zasloužilá kecalka 747 příspěvků 12.02.16 20:38

@Martina D.
No, tak tohle budu moct řešit až se zase trochu postavím na vlastní nohy, vrátím do práce a něco našetřím, do té doby moc na vybranou nemám než se nad to, přesně jak říkáš (píšeš), povznést a myslet si svoje, příp. mu vrazit dítě na celý víkend na hlídání a jít na brigádu. Už jsem se domlouvala s kamarádkou co je zprostředkovává, že se mi po něčem podívá - ta maká už dva měsíce po porodu, ze stejných důvodů, aby nebyla na nikom závislá. Ale ta dělá sama na sebe, tak je to zase o něčem jiném, já byla klasicky v kanclu od-do, takže pokud bych chtěla nastoupit dřív, nedoplatím(e) se za soukromou školku, protože do státní mi teď kluka před zápisama nikde nevezmou, a jakože už jsem se informovala, všude kolem plno. Ani by se to asi moc nevyplatilo a nepřijde mi na to ještě moc připravenej, aby hned začal chodit na celý den - jinak by to nešlo, hlídání třeba že by chodil jen na půl dne, pár hodin, budu mít až o prázdninách, nebo kdyby omarodil třeba. On s ním doma samozřejmě nezůstane. S tou nepohodou je právě vidět, že nezažil s ním žádný - díkybohu - větší třeba lítání po doktorech, zdravotní trable nebo že ani já nemusela nikdy třeba do špitálu aby se o něj, příp. nás oba musel starat fakt naplno. A to chce druhý dítě, ale vůbec neví(m), jak bysme řešili situaci kdy bych prostě nemohla fungovat tak jak je zvyklej, když i se zlomenou nohou mi tu nechal týden na krku batole a psa, i když jsme mohli být u jeho mámy a ta nám pomohla. Ale nebýt toho že mají barák se zahradou tak nevím, stejně jsem se tam většinu času o malého musela starat sama. A pak ještě týden potom co mi sundali sádru. A to kvůli práci ani nebylo a zvládli jsme to i bez babičky, která si měla vzít psa a nějak se jí to nehodilo. I když si člověk nic takovýho nepřeje a neměl by přát nikomu, jeho by nejspíš probral asi fakt nějakej pořádnej průser a buď by se ukázal jako chlap pro kterýho je rodina na prvním místě, nebo…nebo ne a asi by to byla poslední kapka. Jenže on je zvyklej z domova že jeho táta býval pryč pracovně celé měsíce a máma na ně byla taky sama a chodila do práce na směny, a později měli i toho psa, časem dokonce dva, v bytě. Ale to až když chodili do školy. Takže mně jsou neustále dávány za vzor ženy, co všechno zvládají samy vč. velkých nákupů, svojí práce, domácnosti, ještě nejlíp pravidelně cvičí aby nebyly tlusté a po chlapovi nic nechtějí a neotravujou ho s maličkostma, když on přece tak tvrdě dře!

 
Jahudka82
Zasloužilá kecalka 747 příspěvků 12.02.16 20:52

Jen by mě zajímalo kolik takových, a věřím že se jich najde dost, „superžen“ zná a která z nich by stála o něj…takové snad ty chlapy ani nepotřebujou a obvykle ani nemají, nebo aspoň ne dlouho protože si vedle nich každej začne připadat zbytečnej! A pokud se najdou výjimky, kterým to tímhle stylem funguje, třeba že chlap je kvůli práci pořád pryč (ale to zase většinou vydělá peníze a nechce totéž po ženské, spíš aby se starala o děti aj., natož aby jí vyčítal že nevydělává, naopak si jí váží za to co vše zvládá doma), budiž jim přáno…ale nevím, dost mých kamarádek je taky s dítětem doma ale v tom chlapovi mají oporu a můžou se na něj(většinou)spo­lehnout, a nikdo je neshazuje ani nenechá kritizovat někým jiným jako např. svýma rodičema…u nás obvykle řeknu ano, máte všichni pravdu jen já jsem blbá tak mi dejte pokoj, stejně si to udělám po svým… :jazyk:

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 13.02.16 00:36

@MarketMatej Tak podle toho, co píšeš, on rozhodně není žádný supermuž, tak se netrap tím, že nestíháš zároveň pracovat a být na rodičovské, a nenech si namluvit, že jsi neschopná a méněcenná. Až bude syn starší a ty budeš mít stabilní práci, uvidíš, jak se to s partnerem vyvine. Teď toho moc nevyřešíš, tak se netrap, zkus si s partnerem v klidu vyříkat, co ti vadí, a uvidíš, jestli se něco změní.

 
katabur
Kecalka 140 příspěvků 17 inzerátů 17.02.16 12:07

@MarketMatej to mi připomíná hlídání naší mámy - tehdy asi tříletý syn byl u nich, nechala hrát si ho v kuchyni s hrnci apod.: „A najednou koukám, on si hraje s nožem…“ :cert: nebo poměrně nedávno, když u nich byla i dcerka, která mockrát beze mě na noc nebyla a tudíž před spaním křičela, že chce maminku, tak že už babič nevěděla, co s ní, aby nevzbudila brášku, tak ji prý na chvíli strčila do chodby, aby se „zklidnila“… Po chvíli byl opravdu klid, tak se tam šla podívat a dcerka už prý šahala na venkovní dveře v jiné chodbě - ještě štěstí, že nešla do 2. dvěří, kde je na noc zavřený pes, pr. on děti nemá rád. :cert: No, manželovi jsem to radši ani neříkala, pr. ten už by děti k našim asi nepustil :mrgreen: ještě štěstí, že když naše mamka vždy vehementně domlouvá, jak budou hlídat, vím, že to ve skutečnosti znamená, že bude hlídat děda, u kterého nemusím mít strach, že se jim nebude věnovat.

 
katabur
Kecalka 140 příspěvků 17 inzerátů 17.02.16 12:13

@Spokojení tak to je zas 2. extrém, to je mi ho taky líto. u nás zase naopak - manžel je ještě ve 40ti letech Pepíček, Jožínek, apod., 8) ale už jsem si zvykla :lol:

 
Jahudka82
Zasloužilá kecalka 747 příspěvků 25.02.16 11:51

@katabur
Taky kvalitka… :mrgreen: ale co můžeš říct vlastním rodičům kdyz hlídání obcas potrebujes zejo…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama