Čím si procházím s příchodem dítěte

Rodičovství

Co v knize nepíšou, když se vám narodí dítě, jak se změní vaše manželství nebo partnerství. Nebo alespoň takto se změnilo nám...

Od doby, co se nám narodila malá, mám pocit, jako kdyby se naše manželství začalo rozpadat. Já se dennodenně starám o naší dvouletou dceru a když chci po svém muži, aby jednou vstal a dal najíst malé, je to problém.

Vždycky jsme si říkali, že nechceme, aby malá vyrůstala v rodině, jako jsme vyrůstali já a manžel. Že se rodiče hádaly a nebo se rozvedli. Přijde mi, že když něco řeknu a ozvu se, když se mi něco nelíbí, tak jsem špatná já a hned lítají jako slovíčka Pí…a, že mi jednu třískne a podobně.

Začínám si uvědomovat, že ho přestávám asi nejspíš milovat a začínám být chladná vůči jeho lásce. Změnila jsme se já, nebo můj muž? Kde se stala chyba? Co se změnilo?

To si najednou uvědomil, že si nic neužil, když jsme byli jenom my dva. Nebo počítal s tím, že dítě nic nestojí? Proč se nikde v knize nepíše, co rodičovství obnáší ze všech stránek. Všude se píše, jak je krásné úžasné…

Na jednu stránku je to pravda, ale co ta druhá stránka? V noci se nevyspím a ani přes den mě malá nenechá odpočinout. Přes to vše jí nadevše miluji a vždy budu. Znamená pro mě teď víc než můj manžel.

Doufám, že to překonáme a budeme ta šťastná rodinka, jako když se malá narodila. Na období bez hádek a všech těch sporů, ve kterých si jen a jen ubližujeme. Doufám, že krize ustane, až se vrátím do práce. Nerada bych svou dceru v budoucnu připravila o tátu. Moc by mě to mrzelo.

Věřím v to, že naše manželství skončí happyendem a my budeme všichni šťastný jako v době, když jsme byly jen my dva.

Děkuji za přečtení.

Hodnotilo 28 lidí. Score 1.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
pavlinka77
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 16.01.15 00:19

To je mi moc líto, ale opravdu tohle není pravidlo, že po narození dítěte se musí něco pokazit v partnerství.
Ve svém okolí to vidím tak 50/50, někdo v manželství nevydržel ani půl roku po porodu miminka a někdo je štastnej už x let a maj skoro dospělé děti.
Já měla to štěstí, že jsem v té štastné půlce, ale ono je to podle mě i spacím miminkem, které se nám narodilo. Dcera od narození spala, nikdy neplakala ( ani při nemoci, nebo když rostly zuby) a všechno bylo OK.

Snad máte jenom krizi ( ikdyž ty nadávky a výhrušky, už podle mě normální nejsou :pocitac: ), ty unavená z práce okolo mimča, domácnosti a taky seš odtrhnutá od společnosti a jsi zavřená doma.

 
fragaria  16.01.15 05:54

V moudrých knihách o dětech se píše, že i v začátcích rodičovství má být partnerství na prvním místě. (Že se do partnerské lásky MUSÍ investovat a nekvete jen tak zadarmo, to je nám všem jasné.)
Situaci nezavinilo samotné dítě, ale nedostatek vzájemné pozornosti, času přicházející s jeho narozením… Bohužel se to stává. Jedním z řešení je přeorganizování času, abyste byli s mužem občas jen sami dva… Přináší to komplikace, ale je to nejlepší investice do budoucnosti vaší rodiny.

 
solip
Kecalka 275 příspěvků 16.01.15 07:16

Autorko, tohle bylo myšleno vážně?

Přijde mi, že když něco řeknu a ozvu se, když se mi něco nelíbí, tak jsem špatná já a hned lítají jako slovíčka Pí…a, že mi jednu třískne a podobně.

Doufám, že zůstává jen u slovního mlácení… A i tak je to odporné. Tvůj muž by se k tobě takhle chovat neměl, měl by k tobě mít úctu a respektovat tě. To, že nesouhlasí s tvými názory je jedna věc - to se prostě stává a ano, často se to řeší hádkami a zbytečnými nadávkami, ale rozhodně by ti neměl nadávat sprostě a už vůbec ne ti vyhrožovat, že ti jednu třískne… to je na mě fakt po ránu moc :zed:

 
Nika079
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 16.01.15 07:16

Já jsem se i v knihách dočetla, že s příchodem dítěte se svět otočí naruby. Otočil a náš vztah se změnil, ale ne k horšímu. Ano, chlap se musí cítit pořád jako hlava rodiny a být opečováván, ale to je možné jen pokud se zapojí do výchovy a starání o dítě a domácnost, abychom načerpaly energii, kterou mu pak můžeme věnovat. Je mi líto, že to u vás nefunguje, zkuste si v klidu promluvit a třeba zjistíte, co vám oběma vadí a můžete s tím pracovat.
edit- překlep

Příspěvek upraven 16.01.15 v 09:41

 
vendy259
Ukecaná baba ;) 1764 příspěvků 16.01.15 07:42

Je to obrat o 180° - úplně ve všem, pokud oba partneři na tom zapracují, tak se bouře přežene, ale musí chtít oba… držím palce

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 16.01.15 08:43

Přijde mi, že když něco řeknu a ozvu se, když se mi něco nelíbí, tak jsem špatná já a hned lítají jako slovíčka Pí…a, že mi jednu třískne a podobně. doufám, že to není myšleno do slova, smutné, smutné..

Nicméně co jste čekali, že dítě občas kvíkne bude furt jen spát a nechá vás nerušeně žít život jako doposud? Trošku zcestná představa a to to nemusím ani někde číst.. Promiň nejspíš jsi fajn holka a máma ale deníček mi příjde ukňouraný.. Dítě za to nemůže, vy jste si zvolili tak bojujte. Nemusíte přeci takhle živořit. Dítěti jsou už dva roky a vy pořád nejste schopní nějaké domluvy :think: :nevim: kdyby půl roku po porodu ale takhle.. a co teprv až příjde první vzdor to už se úplně picnete.. Achjo

 
marmelada78
Závislačka 3152 příspěvků 16.01.15 09:09

.. Přijde mi, že když něco řeknu a ozvu se, když se mi něco nelíbí, tak jsem špatná já a hned lítají jako slovíčka Pí…a, že mi jednu třískne a podobně…začínám být chladná vůči jeho lásce…

To si fakt myslíš, že z jeho strany je nějaká láska někde? 8o To by něco takového nemohl vypustit z huby. Ženské proboha proberte se už, to co tady někdy čtu, mi fakt hlava nebere. :poblion:

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 16.01.15 09:14

To je opravdu takový až teď nebo to bylo i předtím, jen jsi měla růžové brýle? My taky měli po porodu roční krizi, kterou jsme zažehnali, ale i když jsem z větší části za ní mohla já, tak by mi nikdy neřekl, že mi jí flákne nebo že jsem píp. Nikdy! Podle mě to tam bylo už dávno, jen jsi to nechtěla vidět.

Příspěvek upraven 16.01.15 v 09:15

 
catherine100
Nadpozemská drbna 29137 příspěvků 16.01.15 09:53

Po narození dítka jsme taky párkrát měli krizi, je to prostě jiný život a museli jsme si zvyknout na jiný styl života, min peněz, víc omezení…jsme oba vybusni, takže občas pěkná Itálie…ale říct mi něco takové, tak leti skrz zavřené dveře…
Ja tedy nevěřím, že se že slušného člověka stane náraz hulvát, to víš jen ty jaký byl…
Musíte spolu mluvit, zapracovat na tom oba, ty se taky nesmis upnout jen na mimco…zkuste poradnu, když na tom bude chtít pracovat i on zvládnete to, pokud ne, asi bych si vytvářela zadní vrátka pro odchod…hlavně to prosím nereste dalším dítětem

 
Inuska.pv
Kecalka 411 příspěvků 16.01.15 09:53

V noci se nevyspím a ani přes den mě malá nenechá odpočinout. Přes to vše jí nadevše miluji a vždy budu. Znamená pro mě teď víc než můj manžel…no ja bych videla problem tady! Jak pro tebe muze jeden clen rodiny znamenat vic nez jiny? Aspon ja sveho manzela miluju stejne jako syna!!! V nekterych ohledech je to jine, ale nikdy bych nerekla, ze syn pro me znamena vic :nevim: a to mame hoooodne narocne dite. V prvnim pul roce 3× v nemocnici, porad plac ve dne, v noci, syn spatne reaguje na zoubky i ockovani, ale na manzela jsem si vzdy udelala cas - na to mu uvarit, udelat svacinu, pohladit, pritulit, vyslechnout si co bylo v praci… Takovy obycejny veci, ale ty jsou pro nej dulezite. A na oplatku mi manzel pomaha kde muze! I kdyz by treba radsi sel delat neco lepsiho…

 
hatatýtla
Povídálka 23 příspěvků 16.01.15 10:03

Je mi to líto, ale podle toho jak s tebou mluví, mám pocit, že v sobě nemá potenciál být dobrým partnerem a tátou. Krize po porodu jsou běžné, někdy až na dno, jenže tvému manželovi patrně spadla maska, když tohle řekne, tak je tou svojí rodinou jak vyrůstal tak poznamenaný a nejde to vzít zpět. já být tebou tak si to nemaluju, že budete happy. Máš pocit, žes to zvorala, a že skončíte tam, kde jste nechtěli, ale vyprdni se na výčitky. Někdy je lepší přiznat si barvu a zařídit se tak, abys byla spokojená. Ono i když se to může časem uklidnit, tak ty už nyní víš, koho máš doma, a i když se ti horkotěžko podaří toto zapomenout, tak se to ve stresových situacích znova ukáže. Ale většinou je to spíš pomalu horší a horší. Nic si nemaluj, ať nejsi zklamaná, a ať jsi připravená reagovat tak jak máš, a ne podle toho, co by sis přála mít…

 
Anonymní  16.01.15 10:56

Ahoj, řeším podobnou krizi, chlap fungoval vcelku dobře, ano, taky byla občas Itálie, jsme oba dost temperamentní, ale poslední dobou už je to i na mě moc. Jsme spolu sedm let (jsme manželé), máme roční dítě. Poslední měsíc jsou jeho ataky už taky pod úroveň. Slovo Pí… už jsem nově taky na svou adresu slyšela a včera, když jsem chtěla, aby odešle z pokoje, že dítě ukládám a rozptyluje ho, se nechtěl nechat odbýt, pořád jej chtěl ještě pohladit, řekla jsem znovu ať jde pryč - a on vyjel, jestli chci po čuni. Spadla mi brada, ani jsem nebyla schopná něco říst..tak ještě dodal: co čumíš?…normálně jak jiný člověk. Uvažuju nad man´želskou poradnou. Dle mého se přestává ovladat. Jako hned pak řekl, že by to nikdy neudělal..prý to řekl jen proto, abych přestala (údajně jsem hysterická. možná, ale v této situaci to zrovna nebylo) Jako táta funguje skvěle, vše kolem dítěte umí, zvládá, pomáhá, hlídá. Ale náš partnerský vztah začíná zamrzat. Dřív mě nějaké usmiřování bavilo, ale teď mě to obtěžuje, protože vím, že za pár dní to tu bude zas. :roll:

 
Heidi86
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 3 inzeráty 16.01.15 11:00

Tak pokud je schopný vyslovit „Pí…a, že mi jednu třískne a podobně.“ tak promiň, ale jsi naivní, že se něco změní a Váš vztah skončí happy endem. Pro mě by v tu chvíli ten chlap skončil…A než takového tátu pro své dítě, tak radši žádného…

 
Karmeliona
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 16.01.15 11:04

@Heidi86 souhlasím s tebou… partneři by si sebe měli navzájem vážit jeden druhého..to je láska…

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19509 příspěvků 2 inzeráty 16.01.15 11:17

Je to smutný deníček. Ale… to v knize psát nemůžou, to totiž neplatí. Nám se už tak krásný vztah s příchodem dítěte ještě víc zlepšil, prohloubil… Děti máme dvě, jsem na ně většinu dne taky sama - máme barák na vsi, takže chlap se nezastaví, ale jsme spokojeni, klape to.
Víc, než nad tím, že máte dítě, bych se zamyslela, co chci já a co manžel od života. Co bude dál. Doufat, že se to zlepší, můžeš, ale po nadávkách :think:
Ať se stane cokoliv, přeji, ať je dobře.

Příspěvek upraven 16.01.15 v 11:50

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19509 příspěvků 2 inzeráty 16.01.15 11:19

@pavlinka77 50/50 8o no ty brďo. Já neznám žádný pár, který by se rozpadl kvůli příchodu dítěte.
Já měla obě uřvané, začátky šílené, šestinedělí psycho… manžel stál při mě, co mohl, tak pomáhal…

 
Inuska.pv
Kecalka 411 příspěvků 16.01.15 11:31

@Aries6 u nas je to uplne to same… Bydlime na vesnici, obri barak a presto se k sobe vsichni chovame hezky… Asi nemame cas na blbosti :roll:

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19509 příspěvků 2 inzeráty 16.01.15 11:49

@Inuska.pv No přesně to mě napadlo…

 
Mikina
Ukecaná baba ;) 1296 příspěvků 16.01.15 12:07

Chce to čas, narození dítěte je vždy velká životní změna pro celou rodinu.
Přeji hodně štěstí.

 
Heidi86
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 3 inzeráty 16.01.15 12:15

@Karmeliona Ano také si myslím…to co tu pisatelka popisuje - je zbytečné prodlužování „agonie“ vztahu

 
Anonymní  16.01.15 12:18

@Inuska.pv @Aries6 tady přece nejde o čas na blbosti. Také máme doma co dělat a že chlapi začali nadávat, za to rozhodně nemůže to, že bychom měli nějak moc času. Naopak si myslím, že mít ho víc, mohli bychom se jeden druhému víc věnovat :nevim: (anonymka z komentáře viz výše) - a s chlapem jsem žila několik let před svatbou i před dítětem, moc se na dítě těšil, bylo to vše plánované, dokonce jsme mluvili o více dětech. jak jsem psala, dítě miluje. jen už se přestává ovládat. když si s ním promluvím, má slzy v očích, sám neví, co se děje, bohužel to často končí tím, že útočí opět na mě (ve své obraně). Je mu přes třicet, nejsme žádní puberťáci. Máte prostě jen štěstí, že to s vašimi vztahy nezamávalo. Dítě máme hodné, spí celé noci snad od narození.

 
Inuska.pv
Kecalka 411 příspěvků 16.01.15 12:22

Nechtela jsem to pausalizovat, je to hodne o povaze cloveka, ale nekdy si zenska ani neuvedomi, ze se zacala chovat jinak a chlap ma pak pocit, ze zafungoval jen jako oplodnovac… A pak se sice chova hezky k diteti, ale zenske to dava sezrat. Znam to z okoli!

 
LenďuleB
Ukecaná baba ;) 1175 příspěvků 16.01.15 12:53

To mě moc mrzí… :,( :hug: Je fakt že někde jsou nadávky, když se náhodou žena ozve, že potřebuje pomoc ne „denním pořádku“.. otázka druhá zda-li je tohle normální. Odpově´d je že prostě není. I tady holky píšou, že i když to bylo s miminkem či malým dítětem náročné, jejich manžel - přítel jim byl oporou! TOhle je v pořádku. Nadávky nebo výhružk yrozhodně ne! :cert: :? Měl by si Ti vážit a pomáhat Ti aspoń něco, nebo minimálně tě podpořit… Rozumím, že chceš vztah zachránit, že věříš, že to bude dobrý… Ale opravdu chceš přehlížet nadávky, to, co Ti dokáže říct?? To, že ti nepomůže? D9tě potřebuje šťastnou maminku, jsi takle šťastná?.. :hug: Nejsi a stejně zůstáváš a věříš, že to časem bude dobrý že jo, ale přeci by se měl snažit i on, jestli má o Vás zájem… Přála bych Ti, abys měla víc síly být na něj tvrdší a jemu, aby se mu rozsvítilo! :kytka:

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19509 příspěvků 2 inzeráty 16.01.15 13:17

Ale já to nepašaluzuju, ano jsou případy, kdy to chlap nebo oba prostě nezvládnou. Ale myslím si, že dneska velká část lidí prostě neumí řešit problémy. :nevim: Jak chlapi, tak ženský.

 
hatatýtla
Povídálka 23 příspěvků 16.01.15 13:31
pro Anonymní

Jestli máte tak hodné dítě, spavé, nenáročné, manžel je příkladný táta, o vše se dovede postarat, a jen ty si vyslechneš občas takový nadávky…a podle toho co píšeš jsi z nich po letech také dost v šoku, nepřipravená, nečekalas takové chování od člověka co źnáš léta…pak mne napadá, že má možná jinou?? A nebo nějaké psychické problémy. Protože jinak mi to přijde, že nežijete ve stresu, a doposud to byl člověk schopný a slušný. A najednou…něco tu prostě nehraje.

 
svycarka
Kelišová 6885 příspěvků 16.01.15 13:59

Tam kde litaji sprosta slova a facky neni misto pro zdravy zaklad rodiny…Neuverim, kdyz mi nekdo rekne, ze takovy predtim nebyl :nevim: byl a bude je to v nem. Zenska riskuje kazdym vstupem do manzelstvi a kazdym rozhodnutim privest dite na svet. Povetsinou jsme na ty batolata samy, chlapum uslintane a pokadene ditka moc nerikaji. Nevidi, co vidime my mamy…mit Jim to za zle asi ani nejde…ale vec jako pohlidat, nakrmit, popr. prebalit je vec, co by me osobne muj chlap zvladat bez kecu. Stejne tak je na me, ze nezapomenu, ze mam i muze, co chodi do prace a maka a zivi nas a ma taky pravo na svuj klid a relax a i na sex a pozornost.Tam kde se matka muze poprdet z ditka a chlapa jen vyhani vydelavat na slozenky, tam to take speje k peknemu maleru…Vyber si mezi radky to, co se tyka tebe.Bud to zachranite oba, nebo nikdo.

 
macina25
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 16.01.15 15:00

Smutný deníček, ale já znám lidi ze svého okolí kdy ten tlak kolem miminka těžko zvládali (prostě je to něco jiného…samozřejmě, že se člověk na to připravuje, ale dokud se to nestane tak to nepochopí)
Nejhorší je, když se problém snaží dva vyřešit křikem, nadávky prostě v té nejhorší situaci.
Jednou večer až bude mimčo spát bych si sedla naproti manžela a řekla mu, že si sním potřebuji na vážno, ale v klidu promluvit co mě štve a taky vyslechnout co štve jeho. Třeba se dozvíte něco co jste si ve vzteku neřekli, ale dá se stím něco dělat. Pokud nebude mít zájem-nemá chut něco měnit to je jasné.
My si s manželem takto občas povídáme a co nám na druhém vadí to si řeknem (většinou teda u sklenky vínka–on se jazyk lépe rozváže),ale pak si dáme pusu a pokusíme to napravit. Pokud by se tak nestalo vím, že by mu nezáleželo na tom jak to cítím a nebylo by to dobré. Hlavně spolu mluvte.

 
pavlinka77
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 16.01.15 15:09

@Aries6
bohužel to v okolí mám a hodně :-(
kamarádka se rozvedla, když holčičce nebyl ještě ani půl roku :-(
a ostatní spolu zůstali tak do dvou let nebo do doby než si ženská našla práci a byla schopná odejít někam jinam :-(
ale zase je tu ta druhá půlka, co maj třeba už dospělé děti a momentálně si užívají svobody :-)

 
Anonymní  16.01.15 15:16

@hatatýtla díky za reakci. jinou nemá. dnes jsme ten včerejšek řešili přes sms. Je to divné, ale jinak nejsme moc schopni to řešit v klidu…přes sms si člověk má čas rozmyslet, co napíše (což je hlavně v jeho případě důležité - je impulzivní a často řekne něco dřív, než to promyslí a pak ho to mrzí) Stres je pro něj to, že máme na sebe málo času. O dítě se strá fakt dost, někdy vstává i v noci když náhodou brečí, přebalí ho, nemusím o to ani žádat, sám se chce starat. Ale ohledně případných krizových situací je jak časovaná bomba. Prý mu chybí to vodění za ruku, to, jak jsme se dřív škádlili, blbnuli doma a byli jsme prostě víc veselí. Teď je každodenní téma dítě (ne proto, že bych sama chtěla, ale dorazí z práce, chce vědět, jak se malá měla, jak spala atd.) Věřím, že až bude dítě samostatnější, bude snazší urvat si nějaký ten víkend pro sebe..ale oba víme, že nechceme jedináčka, takže to bude chvilku ještě běh na dlouhou trať. On je si vědom, že má problémy v komunikaci co se řešení problémů týče. Navrhla jsem mu vyhledání odborné pomoci. Souhlasil v případě, že půjdeme oba. To samotné se mi zdá jako dobrý pokrok, shodli jsme se, že pokud by měla nastat podobná situace, půjdeme do manželské poradny. Ani jeden z nás nechce jít dětem špatným příkladem. Na to jsme dost zodpovědní a troufám si říct i inteligentní lidé. Ale jak vidno, tyto problémy se stávají i v lepších rodinách :roll:

 
Jolina
Povídálka 26 příspěvků 16.01.15 16:20

Myslím, že ani 30 na krku nezaručí partnerovu vyzrálost. Třeba nebyl vedený k hezkému chování za všech okolností, nebo chybí jen trpělivost a nebo špatně snáší, že je odsunutý až za dítě. Ale hlavně bych si proboha hodně hlídala, aby takové hnus výrazy nezdomácněly :!

 
zavlacka
Kecalka 447 příspěvků 16.01.15 16:49

S mím mužem jsme 15 let spolu, A takto se chová 3/4 roku.Po narození byl v pohodě, Tak by me zajimalo proc se tak chová. Doufám v to že se srovná. Mala je vytoužená a mame ji dýky IVF

 
zavlacka
Kecalka 447 příspěvků 16.01.15 16:54

S mím mužem jsme 15 let spolu, A takto se chová 3/4 roku.Po narození byl v pohodě, Tak by me zajimalo proc se tak chová. Doufám v to že se srovná. Mala je vytoužená a mame ji díky IVF.Jsou dny kdý je užasnej. Nemuzeme si sami nikam vyrazit protože nám nikdo nepohlída!

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15983 příspěvků 16.01.15 17:29

@zavlacka Třeba si za těch mnoho let zvyknul, že jsi jen pro něj a s příchodem dítěte jsi víc máma než partner a chybíš mu. Žárlí, zlobí se a kope. Trochu jako malé dítě, ale důvod by to být mohl. Mluvíte spolu? Povídáte si o tom, jak se změnil? Třeba ses změnila i ty, musíte o tom mluvit, pokud chcete vztah zachránit a řešení hledat oba. Výhrůžky mu ale netoleruj, musí mít nějakou mez, přes kterou ho nenecháš přejít.

 
Koblížek21
Závislačka 3251 příspěvků 16.01.15 18:14

Ono to chce ne jen skákat kolem prcka, ale všímat si dál i toho partnera, sice to u nás taky bylo po porodu malý krize, ale nikdy jsem chlapa neodsunula na vedlejší kolej. Ony se ty děti taky nepo… když to napíšu natvrdo. Zas na druhou stranu málokterej chlap chápe, čím si ženská prochází, nechápou, jak to je náročné, hlavně na psychiku, se starat o uřvané mimčo…třeba ten můj pochopil až po druhém porodu, kdy byl díky úrazu donucený zůstat s námi dva měsice doma…od tý doby je z něj jinej človek.

Příspěvek upraven 16.01.15 v 18:24

 
Conulka
Závislačka 2920 příspěvků 16.01.15 18:56

Chápu, že po narození miminka může přijít krize, ale toto…?

Ty začínáš být chladná vůči jeho lásce..? Jaké lásce? Když je ti schopný říct, že jsi pí.. nebo tě uhodit, tak takovej o lásce nic neví.

 
Conulka
Závislačka 2920 příspěvků 16.01.15 18:58

Ty potřebuješ poučky v knihách, že rodičovství je záhul..? To si jako nevěděla, jo? Jestli jsi tohle nevěděla předtím, možná jste si to rodičství měli ještě jednou promyslet

 
Anonymní  16.01.15 19:28

Zakladatelko,
mám to podobne. Jen dve deti. Jeste vetsi mazec. Druhemu diteti je rok a kus a koncime
:-(.
Vim, co je to mit narocne dite, mam doma lehciho autistu a zadne hlidani. Drzim Ti palce, at jsi co nejdrive stastna a z chytrych komentaru typu ze sis mela rodicovstvi rozmyslet si nic nedelej :hug:. Takovej smutnej denicek a maminky jeste rejou, fakt nechapu…

 
verulicek  16.01.15 20:38

@Conulka Měla bys zklidnit hormon :roll: ještě k tomu, když nemáš děti a nevíš ani o čem tu zakladatelka píše :nevim:

Příspěvek upraven 16.01.15 v 20:39

 
zavlacka
Kecalka 447 příspěvků 16.01.15 22:51

Prosím vás muj manžel mě nebije! A to že slovně řekne že mi jednu třískne, tak to myslí ze srandy(vyrustal jen s tatou).Ale mě to uráží. Doma funguji naprosto normalně, skoro pořád se mu vnucuji, sex taky mame pravidelně. Jako tata je super, jako manžel je to horší. Občas mám pocit jako bych byla vzduch. Kdý ja musím jit za mužem aby mě pohladil. Proto mám malou radči. A přesto se na venek k oboum chovám stejně. Nikdo neví že, to sem tam v mysli mám jinak.To se při krizi stává. To co tu píši Tak to hlavně prožívám ja. Můj muž neumí komunikovat a ja otom vím. Prosím nesudtě nikdo nevíte čím jsme si musely projít jako děti. Jak já tak on. Vím že bude zase dobře cítím to ve svém srdci

 
Anonymní  17.01.15 06:45

Muj muz je vzdelany a velmi laskavy a hodny clovek, ale parkrat v hadce pouzil dost silne slovo. On to tak nebere, mluvi spolu v rodine - mimochodem dost vzorne - hodne na rovinu, pro me obcas az prilis. Snazila jsem se mu pak vysvetlit, ze takova slova se tezko berou zpatky, vetsinou jsme byli schopni si o tom promluvit. Mame pulrocni dite a taky me zaskocilo, jak se vztah posunul, a to jsem byla kolem siroko daleko posledni a s kamaradkami jsem se o vecech bavily. Manzel je z ditete naprosto uneseny a pomaha ni fakt hodne, jen mne obcas pripada, ze zatim trochu ustoupil vztah mezi nama dvema, ze jsme oba jen nadseni z ditete. Sem na web bych se bala neco napsat, fascinuje me, jak kazdy hned vi, kdo by se mel rozvest a kdo si vubec nemel porizovat deti, jen proto reaguju.

 
Iman
Stálice 80 příspěvků 17.01.15 08:27

Upřímně…s mým prvním dítětem a prvním manželem to bylo podobný…a to, že byl první manžel, to asi mluví za vše…dokud jsme byli sami, tak to šlo, ale pak to vypadalo tak, že já mám dítě a on dal svůj život před dítětem…a ze zkušenosti vím, že tohle daleko nevede. Tak přeju hodně sil!

 
Calathea
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 17.01.15 09:56

.

Příspěvek upraven 17.08.15 v 22:04

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 17.01.15 13:32

Dobrý den

  • _Bez obalu člověk, který svoji partnerku nazve P,,,ou! A má řeči, že jí jednu třískne, je hulvát a nevychovanec a dítě ho k lepšímu určitě neotočí. A že miminko bude stát peníze… to se snad do příručky psát nemusí…pleny, oblečení, jídlo pro miminko v lese neroste..chodí se to vše kupovat :roll:


Pokud Vás takhle napadá před holčičkou…nemáám k tomu ani co říct, jen že je mi jí líto. Dítě cítí napětí i když je malé je vnímavé…

 
suvik
Nadpozemská drbna 25313 příspěvků 17.01.15 14:48

Zakladatelko jen ti chci rict, ze te nemusi triskatskutecne, nicmene pripada ti normalni, ze te nekdo nazve pi*ou? Mne teda ani omylem! Ani v hadce ne! To si muze ledatak maximalne myslet, ale snad maji mit k sobe partneri nejakou uctu ne? Jinak te chapu, pokud nepomaha a nema o tebe kdovijaky zajem, tak se laska tezko uchovava. Zamyslela bych se ovsem nad tim slovnikem, o leccem to vypovida. :roll:

 
Anonymní  17.01.15 21:26

Já si teda myslím, že první dítě je opravdu šok a obrovská změna. Byla jsem se svým manželem 10 let, z toho 3 roky jsme byli manželé, když se nám narodilo první dítě a taky to byl pro mě šok. Takové hvězdy, které nebyly zaskočené a přesně věděly co je čeká, tak takové teda obdivuji.
Můj manžel teda je miminkovský typ, přebaloval, koupal uspával, ale šok to byl pro mě. Přišlo mi nefér, že on si žije dál svůj život, chodí si do práce a mezi lidi a já jsem uvázaná doma s dítětem, pořád jen kojím, přebaluju, v noci nespím… I když jsem své dítě milovala, na manžela jsem byla nepříjemná a tuto situaci jsem nezvládala. Taky jsem mu vyhrožovala, že se sbalím a odejdu i s dítětem, i když jsem k tomu neměla žádný důvod a věděla jsem, že bych to nikdy neudělala. Prošli jsme si tehdy největší krizí našeho manželství.
Teď máme 3 děti a musím říct, že s každým dalším dítětem jsem si tu mateřskou užívala víc a víc (mezi každou mateřskou jsem byla 2 roky v práci). A když se mě někdo zeptá, jak to zvládám se třemi dětmi, tak popravdě odpovídám, že lépe než s jedním :lol:. S manželem máme krásný vztah. Takže každý to má jinak, každý má jinou povahu, někdo je víc výbušný a jiný kliďas, těžko posuzovat někoho, jak reaguje v hádce, někdy je to jen o tom, že ten dotyčný se prostě neumí kontrolovat a ani to, co řekne, tak nemyslí. Takže zakladatelko, drž se, teď je to bouřlivé období plné změn pro vás pro oba, snad se to zklidní a bude zase dobře :srdce:

 
Vermilion
Kecalka 312 příspěvků 19.01.15 14:56

@Conulka To jsou trochu silna slova, ne? Ona ta kazdodenni realita opravdu neni nikde popsana. Ja jsem taky netusila, co to obnasi byt zodpovedna za mimino 24 hod denne! Mela jsem zkusenost jako au-pair s malymi detmi i s pocetnou rodinou (presneji, ctyri sourozenci) a myslela jsem si, buhvijak nejsem zkusena, a vlastni me totalne odrovnalo. Neco jineho je, kdyz se na to divas zvenci a kdyz to pak zazijes na vlastni kuzi. Ale ono to vlastne ani v zadne knize popsat nejde, kazde dite je jine, kazda matka je jina… kazdy muze resit neco jineho. Ale rict nekomu, ze radsi nemel mit deti, to je trochu silny kafe, ne?

 
Conulka
Závislačka 2920 příspěvků 19.01.15 19:36

Vermilion - už mi tot tu vytýkala verulíček, vysvětlily jsme si to v SZ, napsala jsem to neomaleně a jinak než jsem původně myslela, omlouvám se

 
zavlacka
Kecalka 447 příspěvků 21.01.15 21:59

Pro všecky co tento deňíček četli, krize je za nami, manžel funguje dobře. Jen měl nějaké starosti, které si řešil sám v sobě. S dcerou mi pomáhá

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama