Dala si na čas

Porod

O mém vyvolávaném porodu jsem ráda že, je to za mnou, ale není nic krásnějšího, než má holčička.

Na kontrolách mě doktorka strašila, že budu rodit předčasně. Byla jsem ve 38.tt a porod pořád nikde, tak jsem se nechala přeřadit do porodnice. Ve 39.tt jsem se ptala doktorky. jestli můžu přenášet, když mám těhotenskou cukrovku. Bohužel tím, že tam doktorka pouze zaskakovala, neměla ani ponětí, že přenášet nesmím. Napsala mi tedy ultrazvuk, aby zjistili, jak je malá velká. Malá podle UTZ měla odhad 3,5 kg. Ve 40. týdnu jsem šla opět na kontrolu, kde jsem šla na CTG a to bylo v pořádku.

Čekali jsme na doktorku, jelikož byla na sále a nikdo jiný tam nebyl. Když jsem se dostala na řadu, řekla mi, že bych neměla přenášet (bylo to v pondělí a udělala mi Hamiltona). Další den jsem měla nástup na vyvolání. Dělali mi zátěžový test a další věci. Po večeři jsem šla na pokoj a spát. Jenom co jsem usnula, dostala jsem kontrakce po 20 minutách. A takhle to šlo až do vizity.

Ráno mě doktorka přeřadila bez snídaně na hekárnu. Na hekárně mě vyšetřili, zavedli tabletu, kontrakce po 3 minutách. Kontrakce sílily a já stále otevřená na jeden prst. Kolem 10. hodiny mi zavedli další tabletu. Po hodině přišli na kontrolu a výsledek stejný s tím rozdílem, že kontrakce byly po minutě. Poté přišli v 13:15 s tím, že mi jdou píchnout plodovou vodu. Doktorovi se to nedařilo. Porodní asistentka řekla, že bez kontrakce mi jí nepíchne, ale nakonec se zadařilo. Já po celou dobu trpěla křížovými bolestmi.

V 14:00 mi dovolili zavolat muže s tím, že to na porod nevypadá. Když můj muž viděl, jak trpím - trpěl se mnou. Chodila jsem po hekárně a rozdýchávala kontrakce. Bylo 19 hodin a asistentky si předávaly službu. Já celá hladová a v bolestech jsem stále trpěla. Manžel odcházel ve 21:00 s tím, že mi zařídil alespoň vývar a injekci, abych se trošku prospala. Byla jsem natolik vysílená, že už jsem to nedávala a brečela, že už nemůžu a nechci rodit, ať to ze mě vyndají!

Injekci místo 22:00 mi píchli až ve 23:00. Jenomže bolesti stále sílily a já se pořád neotevírala, tak jsem přemýšlela nad tím, že hlavou začnu mlátit o zeď. Celou noc mě nechali na CTG. Dali mi sondy a pásy na kříž, pořádně ty sondy stáhli a já musela ležet, takže jsem vůbec nespala. Ani po té injekci. Už jsem se dokonce začala modlit a brečela, že už nemůžu, ať mi pomůžou. Takhle to běželo celou noc.

Další den ráno už jsem neměla sílu ani rozdýchávat kontrakce a v 5:00 stále vše stejné. V 7 hodin jsem se zeptala doktorky, co se bude dít, když odmítnu další prášek na zavedení. Odpověděla, že budeme čekat, co se bude dít. Celá ubrečená jsem řekla, ať mi ho tedy dají. Už jsem chtěla, aby to vše konečně skončilo. Doktorka si přivedla PA a přinesla prášky. Šáhla do mě, já byla otevřená na 3 prsty.

Tak mě odvedly na sál, kde jsem se otevřela do půl hodiny na 8 prstů. Další půl hodinu se čekalo na ty 2 prsty. Když jsem si už myslela, že budu rodit, musela jsem ležet na boku, protože malá neměla dorotovanou hlavičku. Hodinu jsem tak ležela. Silou svírala při těch bolestech porodní křeslo.

Konečně jsem tlačila a malá si hrála na schovávanou. Když jsem tlačila, tak hlavičku vystrčila, ale jen co skončila kontrakce, tak jí schovala zpět. Takhle asi 15×. Už jsem neměla sílu ani tlačit. Myslela jsme, že tam zkolabuju nebo umřu, až se malá rozhodla vylézt celá. Byla jsme šťastná, že je venku.

V rychlosti mi jí ukázali a hned odnášeli pryč, protože měla plíce plné plodové vody. Já tam ležela a kochala se naší krásnou holčičkou, která mi dala tolik zabrat. Musím podotknout, že na to, jak dlouho to trvalo, byla malá opatrná a nepotrhala mě. Z celého porodu jsem si odnesla jen 2 stehy z nástřihu. Miluju jí a je pro mě vším.

Hodnotilo 12 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
jezinka86
Závislačka 3376 příspěvků 17.06.13 12:12

No nevím, jestli jsem měla tento deníček číst… moc optimismu k mému porodu mi nedodal :) Ale pro ty naše miláčky to prostě musíme vydržet…

Gratuluji k holčičce!

 
zavlacka
Kecalka 447 příspěvků 17.06.13 12:54

@jezinka86 Nechtěla jsem vám nahnat strach jen píšu jak to bylo u mě. Ale v každé porodnici to je jiné. Nakonec je stejně nejkrásnější to jak to dětátko vyleze.Hned je závislé na mamince. Všechnu bolest mi malá vynahradila svím usměvem. :D :D

 
trpaslinka
Extra třída :D 11673 příspěvků 17.06.13 13:16

@jezinka86 neboj, ne vsechny porody jsou desive.. ja sveho synka rodila 5.5 hodiny.
@zavlacka mrzi me, ze jsi mela tak slozity vyvolavany porod. Ale odmenou Ti je to nejdrazsi na svete.. Doufam, ze ted Ti bude prinaset jen samou radost.

Zarazi me „dovolili mi zavolat“. To jako do te doby nedovolili zavolat partnerovi? To snad ne? Doufam, ze jen do te doby jsi partnera volat nechtela a tak jsi se neptala. Protoze jinak si nedokazu predstavit, ze by mi nekdo zakazal volat partnerovi v takove situaci.

 
snažilka1210
Echt Kelišová 7842 příspěvků 7 inzerátů 17.06.13 15:54

Teda, dloouhý vyvolávaný porod, dost jsi se natrápila…teď už to bude jen dobré. Tohoto se děsím ze všeho nejvíc…snad budu ušetřena

 
papaja21
Kecalka 138 příspěvků 17.06.13 19:59

:potlesk: :potlesk: jste moc statečná -tak ted jsem konečně ráda že jsem měla císaře :D uff já bych to nedala.Jste dobrá :palec: :palec:

 
zavlacka
Kecalka 447 příspěvků 17.06.13 21:23

Tak tim ze jsem nastupovala den jeste pred tim nez to vse zacalo tak pak moc nechteli aby tam byl kdyz mi to zavadeli a tak.

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 17.06.13 22:10

No to mlaceni hlavou o zed znaaaam, ale nechali te teda dlouho trapit :roll: ty kontrakce po 20ti minutach jsem mela od 17.2. od 4:30 a skončila jsem 19.2. v osm večer na císaři, voda mi praskla sama toho 19.2. v 6:30 pak už jsem mela kontrakce 13 hodin po 2 minutach a já se otevrela jen na dva prsty - takže peklo znaaam, rozumim, ale za ty naše prdky stojí vše ne? :palec:

 
K. P.P,  18.06.13 00:01

Uf, dělá se mi úplně nevolno…
Porodní bolesti u mého chlapečka (kontrakce po 7-3 minutách) trvaly 16 hodin, dohromady jsem nespala nějakých 35 hodin a měla úplně stejné pocity - „uspěte mě a vyndejte to mimčo ze mě!“, pocity na omdlení či umření, zatínání rukou do křesla. Brr… Měla jsem pocit, že to nikdy neskončí, protože po 14 hodinách bolestí jsem byla otevřená stále jen na tři prsty, tak mě děsí, že se to tedy opravdu může stát! (viz petraa. z7) :x Samotný porod už byl naštěstí dobrý a pocity po něm nádherné, úplná euforie. Teď už malému budou 4 měsíce a asi trochu opadá ta hladina hormonů, protože jako kdybych si až poslední dobou pořádně rozpomínala na tu prožitou bolest a při té vzpomínce se mi podlamují kolena… Takže soucítííím! :hug:
Snad Vám to malá vynahradí tak, jako mně můj broučínek to vynahrazuje…
Ale stejně si občas říkám, že je to nefér, že tohle zkusí jen ženy. Třeba by nás pak v lecčem lépe chápali, kdyby doopravdy věděli, co vlastně musíme prožít, když jim na svět přivádíme děťátko…

 
zavlacka
Kecalka 447 příspěvků 18.06.13 07:41

Naprosto svami souhlasim.pro tu moji prďolinu jsem ochotna podstoupit vše. snad přište až budu rodit.tak to bude rychlé

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 18.06.13 08:03

Škoda, že nás nemůžou rodit jen ti kteří si porodem sami prošli. Měla jsem dva těžké porody a nejvíc mě štvalo, že sestřičky a doktoři se na mě dívali jako na hysterku a stejně se i chovali. Vysvětlovat jim, že každého porod bolí jinak je asi na nic :(
Strašně závidím holkám, co mají suprové porody a pak říkají, že to nic nebylo. Nebo holkám, co rodí od první kontrakce tři hodiny a říkají, jak to bylo strašné. :jazyk:
Všem maminkám proto přeji aby měly u produ hlavně super personál a aby to moc nebolelo :pankac:

 
zavlacka
Kecalka 447 příspěvků 18.06.13 10:24

@Ráďa 25 JJ naprostý souhlas taky jsme si tam přišla jako histerka.Ale ty co mě pak rodili tak ty byly super a ne ty 3 směny předtím.

 
Ananta
Ukecaná baba ;) 2487 příspěvků 18.06.13 15:24

Zavlačko, to je teda masakr, jsi fakt dobrá, nevěděla jsem, že to bylo až tak děsný :kytka: Skvělé je, že ti zafungovaly hormony a malou miluješ :-)

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 18.06.13 20:55

No užila sis to, jen co je pravda. Každopádně si to zvládla, takže ti gratuluju a ať ti malá dělá jen samou radost :kytka:

 
zavlacka
Kecalka 447 příspěvků 19.06.13 19:13

@Ananta Děkuji co se dalo dělat. je to moje všechno a už jí miluji jenom kvůli tomu co jsme si spolu vytrpeli od začátku. Byla to dlouhá a trnitá cesta. @Skytafka Děkuji maličká mi dělá radost.

 
Fima
Nadpozemská drbna 28624 příspěvků 23.06.13 19:52

Já teda nechápu to píchnutí vody. To Ti ji píchli takhle brzy? Při nějakém 1cm? Potom se nedivím, že porod nepostupoval, protože voda se může píchat až mnohem později. Ufff. Teda užila sis svý a doktorům bych dala co proto. :x Každopádně gratuluji k holčičce, ať vám dělá jen radost. :kytka: :kytka:

 
zavlacka
Kecalka 447 příspěvků 23.06.13 21:03

@gabi.design Asi si myslí že, to pomůže když tu vodu píchnou. A třeba se podle nich začnu otevírat když mi to odteče. Jsem ráda že, je to za mnou.Po této skušenosti uvažuji jestli vůbec budu chtít mít druhé miminko za nějaký čas. :(

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama