Cipískova parta - 30.díl

Rodičovství

Ahojda mamči a Cipísci a Cipísačky, jsem zde s novým, 30. jubilejním a jistě ?velmi vtipným deníčkem?. Tak co je u nás nového? Hlavně to, že Vilík se už dopraví prakticky kamkoliv potřebuje. Včera objevil, že parádní věc na prozkoumávání je video a vůbec všechny ty káble za televizí.

Taky se zamiloval do prasátka na krabici od plenek Huggies, ve které máme v obýváku uskladněné hračky. To je asi tak silný motiv se posunout kupředu, jako pro Adámka od Adiny si zajistit obživu. Prostě nastal nejvyšší čas pořídit ohrádku. To už bude Vilda vlastnit asi 80% plochy bytu, ale mně už je to nějak jedno, hlavně, že je spokojen.

Co se týká spánku, tak to docela jde, večer mezi 18-19 hodinou je koupání a olejování, potom kaše zapitá 120ml mléka a pak odložení do lehátka, kde se Vilík tak během 20 minut propracuje k únavě a pak stačí vzít na ruku, párkrát pohoupat a je v limbu. Pak se budí tak 1-2× za noc, ale to jen nemůže najít dudlík nebo je zašprajcován v rohu v postýlce. Takže problém během minutky vyřešim a všichni spíme dál. Vydrží v postýlce do té doby, než Hynek vstává ? to je kolem 6-6,30 hod. a přinese mi Vilíka do postele a když se zadaří, chrupem ještě tak do 8 hodek. Pak mě vzbudí poměrně surová masáž té části těla, která je zrovna nejblíž či detailní prozkoumání mého nosu. No a pak už to jde ráz naráz. Ranní mléko, hraní, lehký spánek, oběd, spánek, hraní, svačina, tak od 17 hodek ?podvečerní pruda?, když už se Vildovi na tom světě nějak kór nelíbí a tak to musíme překlepat do koupání a pak už je zase dobře. No a samozřejmě dle potřeby, nálady a povětrnostní situce prochajdy s kočárkem.

S jídlem jsme na tom taky v pohodě. V Taramtárii sice Vilík nepředvedl, že by byl nějaký moc velký jedlík, ale asi měl tolik vjemů, že na jídlo uplně zapoměl. Jí vlastně všechno, co může. V 90%ech vařim domácí stravu, ale někdy využiju i kupované.

Aktuální míry zatím nevíme, k Dr, jdem až v polovině února na osmiměsíční kontrolu. Těch 10 kilíček tam ale bude, to jo.

Jinak hlavní akce tohoto týdne byl samozřejmě srazík v Tramtárii. Myslim, že se povedl, stejně jako ten minulý, obsluha zůstala beze změn. Oběd pro Vildu mi sice ohřáli, nicméně jsem byla dost spruzeně tázána, co v tom jako je, jestli tam není nějaký maso, protože tu mikrovlnku maj jen na palačinky. No, co se dá dělat, hlavně, že jsme se sešly a zase musíme brzo něco spáchat, až bude v kondici Adámek od Katky. Musíte je taky poznat, oba dva jsou moc fajn lidičky. Takže jsme se tam sešly: ADINA s drobkem Adámkem, který se ze začátku nechtěl moc smát, ale pak se rozkoukal a v poho. Apropos ? Adina je tak vtipná i ve skutečnosti:o))), MARKÉT, přes kterou je opravdu skoro vidět, jak je hubená , s Tomíkem. Dále VERU s Tinou ? která má úžasné náušničky a musela jsem se ovládat, abych jí je nesekla(myslim Tině). Pak ŠÁRKA se Šímou, opět klasický vysmátý pohodář. OLČA s Matýskem, který normálně stojí a jen se drží za ruku ? to mi hlava nebrala:o))), OLINKA s Emou, obě jsou moc príma a Ema měla navíc úžasnou čepičku. No a pak moje maličkost s Vildou, který si myslim, žádnou ostudu neuřízl a choval se dle předpisů, dokonce si pěkně dáchnul v kočárku uvnitř Tramtošky a nějakej šrumec mu byl ukraden. Zato Markét, Adina a tušim Olča musely v pravidelných intervalech objíždět půl Prahy, aby svoje robátka uspaly.Vilda se taky snažil najít na srazíku spřízněnou duši. Nejdřív to zkoušel na Matýska, ten jeho snahy neopětoval a Vilda se z toho chudák, lehce rozbrečel. Pak to zkoušel na Tinu, to pro změnu neunesla ona a tak se vydal za Adamem až do kočárku a tomu to bylo, myslim, trochu buřt. No, nakonec jsme my poslední(Šárka, Veru. Markét a já) odcházely, tušim, po 15. hodině. Já jsem to prošla až pod Karlův most za Hynkem a jeli jsme na véču a pak domů. Mimochodem, koukaly jste na zprávy, jakou našel Hynek pěknou sochu????

Tak jsem se rozhodla, že budu držet dietu. Koupila jsem si Ultra fit slim s mixérem a sklenicí zdarma. Ráno, místo snídaně jsem vyrobila chutný koktejl, vypila ? moc mi chutnal a měla ze sebe skvělý pocit. Ten trval asi tak 30 minut, kdy jsem dostala neskutečnou chuť na cokoliv a tak jsem sežrala celé balení Metro dezertu na ex. Tím má dieta skončila a raději si koupim nový kalhoty.
Takže to je asi tak vše, co mně napadá, mějte se moc krásně, pilně pište, opatrujte se a v úterý na chatu páček

Janice+Vilík(který se právě zapasoval pod televizní stolek a utřel mi tam prach ? a že ho tam bylo :o)))

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 30.01.04 19:00

Ha! Musím makat, ať jsem první!!! :o))
Super deníček Jani! Směju se. A tys měla strach.
Nejvíc se směju,jak držíš dietu. Takhle já „žeru“ celý den. Hlavně večer. Já jsem úchylná na paštiky. Takže večer zbodnu celou paštiku se třemi rohlíky.
Dneska musím koukat znova na zprávy. Vůbec mi nedošlo, že tu sochu vytáhnul Hynek. Musím se dívat, jestli ho nepoznám.
Rychle posílám, ať mi to prvenství někdo nevymákne.
 Zuzka

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 30.01.04 19:06

Jani.
Teď jsem ho viděla na Primě :o)) Ještě mrknu na ČT 1. Ty jo, máš slavného manžela!
Ještě jsem zapoměla napsat, jak vám závidím ten srazík! Muselo to být fajn. Ona by tam Valča vašim Cipískům ukázala, zač je toho loket :o)))) I obra Koloděje by přemohla.
Když jsme u toho: už si říkám, jestli je normální dítě. Ona není ani chvilku v klidu. Pořád se vrtí, hýbe, leze, hází sebou i rukama… Jenom když spí, tak se hýbe méně. Co vaše děti?
 Zuzka

Kazbunda
Stálice 87 příspěvků 30.01.04 19:29

Ahoj Janice a ostatní maminy,

mám radost, konečně jsem taky jednou první. Je vidět, co s člověkem dělá mateřská a jak málo mu stačí k radosti :-).

Jinak, Janice, musím tě pochválit, taky se ti ten nový deníček povedl. Před chvilkou jsme s Adámkem prohlídli vaše fotky ze srazu a je nám moc líto, že jsme to opět prošvihli. Napříště se určitě zůčastníme, slibujeme.

Všem mimískům to ohromně slušelo a maminkám samozřejmě taky. Až jsem si říkala, holky, kde na to berete čas? U mě je vrchol, když si namaluju řasy, pokud někam vyrážíme a učesu „něco“ na hlavě. Adámek mě stejně do pěti minut upraví dle svého vkusu a o obličej mi otře své krásně uslintané ručičky, tak pak můžu začít úplně znova.

Janice, s tou dietou si nelam hlavu. U mě to má naprosto stejný průběh, akorát to možná vydržím o tři dny déle než mě taky chytne čokoládový absťák. Na posezení pak doma vyjím všechno, v čem je obsaženo kakao, na které mám mimochodem alergii, a druhý den vypadám opravdu k světu. Samý pupínek a vyrážka. Ach jo, proč se vlastně trápíme, když to pokaždé skončí stejně? Zkrátka nemám dost silnou vůli, tak musím aspoň začít pořádně cvičit. Od pondělí začínáme s kamarádkou chodit do posilovny a na aerobik, tak potom poreferuju, jak jsem na tom.

Koukám, že Vilík je pěkný četrík. My se už taky odstrkujeme nožičkama, ale Adámek ještě nepochopil, že musí posouvat i ručičky, takže jeho pokusy o lezení končí většinou mostem a hlavou zabořenu v hrací dece. Dneska mu vyndavali stehy z bříška, Adámek byl moc statečný a pan doktor zase spokojený, jak se mu ta jizva povedla. Za 14 dní jdeme s pytlíkem, tak snad už naposledy.

Všem přeju krásný víkend a děkujeme za fotky.

Katka + Adámek

Kazbunda
Stálice 87 příspěvků 30.01.04 19:30

Ahoj Zuzko,
promiň, ale byla jsem rychlejší :-))))
 Katka

Adina
Kecalka 127 příspěvků 30.01.04 19:39

Hojahoj,holky okatý!!
Jak se všichni máte?
JANICE-jsi tedy nejen humoristická spisovatelka pár exelánc, ale též genius výpočetní techniky!!
Jak jsi úžasně rychle nastrkala fotografie ze srazíku do galerie! Jestli-pa jsi neměla na výpočetní techniku též pí.prof.Leitne­rovou?? :-)))) Jsi prostě žena ideál :-))

Srazík byl moc bezva, ale to už máte díky Janici popsané více než podrobně. Z mého pohledu musím dodat,že ona sama je taky tůůze sympatická osoba, no a Vilík?? To je mistr BOMBASTIK!! Zkrátka nedostižný vzor :-)))

Po návratu jsem se pokusila aplikovat Hippovic mrkev s bramborem, ovšem s naprosto mizerným výsledkem. Dnes totéž v bleděmodrém, akorát z dobré vůle jsem se asi 4× pokusila krmi vylepšit. Jednou vařeným bramborem,potom jablíčkem-dušeným i syrovým,zkoušela různé mixy, všechno marný. Třeba se sejde měsíc s měsícem a z Adámka bude chrt:-))
pže se rozhodl na příkrmy hodit bobek. Ale totálně.
No nic.Mějte se bájo..
Jo, MARKET-myslím, že jsem se s tebou nestačila pořádně rozloučit, jak jsme ujížděli narychlo ,tak se omlouvám :-))
Papa
Adina + zarytý savec mlékomil

Kazbunda
Stálice 87 příspěvků 30.01.04 19:39

Zuzko neboj, náš Adam je taky neustále jako větrný mlýn. Když zrovna nemává rukama, kope nohama, rozhazuje hračky po pokoji, případně je shazuje ze stolu na zem a všemu se chichotá. Při všem to rozruchu vydává hlasité skřeky, plive, prská a slintá. Poslední dobou je hitem otáčení ucha směrem dolů, což má za následek, že mu obě ouška začala odstávat. Vypadá jako malý elfík. Doufám, že se časem trošku uklidní, protože pokud ne, už se těším, jak tu naší malou tryskomyš budu honit po pokoji, až začne lézt.

Pevné nervy s raráškama přeje
Katka

Kazbunda
Stálice 87 příspěvků 30.01.04 19:47

Ahoj Adino,
náš Adámek je s příkrmama taky na štíru, ale jak jsem tak koukala na fotky vašeho obříka Koloděje, neviděla bych to tak černě. Váš Adámek je krásné a spokojené miminko a rozhodně netrpí podvýživou, takže s příkrmama bych moc nepospíchala. Mimísci halt vědí, že mlíčko je nejlepší a nám nezbývá nic jiného, než se obrnět trpělivostí, zahalit se do pláštěnky a navléknout si gumovky, dokud ten odpor nezlomíme.

Savcům zdar!
Katka + druhý Adámek mlékomil

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 30.01.04 19:49

Já si budu stěžovat někde vejš! :o((
Koukněte na čas odeslání! Já jsem to poslala půl hodiny před tebou, byla jsem první a viděla jsem to, že jsem tam jen já. A najednou jsi na prvním místě ty.
Béééééé :o(((
Bylo mi ublíženóóó :o((((((((((
Jdu plakat někam do kouta.
 Zuzka

Olinka02
Povídálka 33 příspěvků 30.01.04 20:33

Ahoj holky,

tak jsem si právě smazala komntář. Tedy znovu:

Houska se salámem, uzený tolstolobik cca 150gr + houska, pytlík brambůrku + 2 dcl červeného, jogurt s musli. To vše zkonzumováno k večeři v rozmezí 1,5 hodiny. Jestli se nepo… tak to bude zázrak. Kdybych nebrala antikoncepci, tak bych si myslela, že jsem snad těhotná :-).

JANICE - a čím je Hynek? Potápěč nebo historik? Já si ho zatraceně nevšimla, studovala jsem při zprávách novou Betynku :-(.

Co vám mám psát, dneska jsem se byla podívat v práci, móc smutné to tam je, pze se firma prodává a spousta lidí jde pryč, a já taky :-(.

Pak jsem se dost rozčílila při cestě zpátky, za volantem se rozčiluji celkem často, ale tentokrát jsem se chtěla i prát! Nějací malí zmetci, asi 12 jim bylo, mi hodili na přední sklo při jízdě sněhovou kouli. Strašně jsem se lekla a dupla na brzdu, naštěstí to za mnou řidiči ubrzdili. Chtěla jsem vylézt a nařezat jim víte co, ale oni už utíkali prač. Pak jsem si říkala, dobře že zdrhli, třeba bych ještě dostala nakládačku :-). Holky, kam ten svět spěje?

Taky mě dost dostal ten článek Předčasný porod… Zuzko - Tofifee, něco jsi tam nakousla a nedořekla…
Ta diskuze, co se tam rozjela, byla přinejmenším zajímavá.

Emísek je celkem v pohodě, dneska byla móc hodná, vydržela se mnou na manikúře a pedikúře a pak i v práci. Tak ji to chudáčka zmohlo, že vytuhla už v sedm večer.

Mějte se hezky, užijte si víkend, mimochodem, ty jsou bez manžela nejhorší :-(,

Olinka a Ema

P.S. Opravuji svůj minulý přístěvek. Manžel není v Kyrgyzstánu, ale v Kazachstánu. Ono je to ale jedno. Dnes volal, že při večeři se nejde pod 15 vodek! Asi se mi vrátí alkoholííík!

KatkaH1
Povídálka 17 příspěvků 30.01.04 20:40

Ahoj holky!

Janice - napsala jsi skvělý deníček. Tu „podvečerní prudu“ máme taky a asi nejenom my. Takže před koupáním chodíme, prohlížíme hračky a hlavně Linda nesmí být chvilku v klidu a sama. Ale asi je to normální. V Tramtárii to muselo být bezva, škoda, že to máme do Prahy trochu z ruky. Ale snad se tam taky někdy vypravíme. A gratuluju ke slavnému manželovi - viděla jsem ho taky ve zprávách.
Jinak u nás žádné novinky. Zítra jdeme zase na plavčo a pak odjíždíme k babičce a dědovi, kde se zdržíme do neděle. Už Lindu neviděli skoro měsíc, tak se na ni moc těší.
Holky mějte se krásně a hezký víkend.

Katka a Linda

janice
Kecalka 458 příspěvků 30.01.04 20:49

čau Oli,
Hynek je potápěč.
To jen v rychlosti, abych nezapoměla odpovědět.
Měj se krásně
 janice

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 30.01.04 20:54

Oli,
máš pravdu, nedořekla. V tomto článku to ani nemělo význam. Už jsem zde kdysi o některých svým strastech psala. Teď se o tom nechci bavit, protože bych mohla být ukamenována a třeba i vyhozena z deníčku. Prostě jsem jedna z těch, nad kterými se tu na emiminu neustále láme hůl a přeje se jim jen to nejhorší.
 Z

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 30.01.04 20:55

Ahoj holky,

Tak se nám blíží víkend. Od úterka jsem nebyla na netu, takže doufám, že jste si užili čtvrteční srazík a v rámci možností jste se pobavili.

No, my dneska máme perný den od pondělka jsme nebyli venku kvůli tomu zánětu průdůšek, takže nevím jestli to není náhodou tím,ale Em je nesnesitelná teda tak protivná ještě nebyla až teď večer se trochu uklidnila. Celý den jsem lítala jak hadr-nosit se slečna nechce, na dece slečna nechce být, hračky nechce,a že by se na mamču usmála, no to matko zapomeň, pořád se točila ze zad na bříško, snad stokrát, ale zpátky to ještě neumí, takže opět rachot, vždycky jsem se vším praštila,utíkala jsem ji převrátit jak palačinku zpátky z břicha na záda a ještě jsem od ní neušla ani dva metry a slečna byly opět na bříšku a opět ječela, že tak být nechce, no jednu dobu jsem myslela, že mě picne jsem rozmazlená a na tak protivnou slečnu nejsem zvyklá asi kolem čtvrté odpoledne/to nespala od 7 hod/ jsem ji prostě šoupla do postýlky do pusy jsem vrazila dudlík do ruky plínku a zavřela jsem dveře, samozřejmě, že nastal hysterický řev, vydržela jsem ho poslouchat tak 3 minuty a najednou ticho, rychle jsem se šla kouknout a ona si v klidu spí, dudlíka v puse, plínku omotanou kolem hlavy, tak jsem šla a ze samé radosti jsem si udělala skvělé kafčo s mlíkem.

Vydržela spát hodinu, ale i to je úspěch, poslední dobou spí přes den přesně 20 minut 2× denně až mi to připadá, že má někde schovaný budík, ale nevadí hlavně, že spí v noci, teda ťuk,ťuk ať to nezakřiknu.

Tak jsem se připojila na net a šla se kouknout na ty Vaše fotečky ze srazíku, no holky moc Vám to všem sluší.

Janice deníček se Ti moc povedl.

Em už skoro 2 hodiny spí asi usoudila, že mě už zdeptala za celý den dost asi jsem možná přišla na to proč byla tak protivná- náš starý problém s kaděním naposled to bylo před 5-ti dny, takže jsem před koupáním vzala trubičku a navštívila s ní dupku a teda nestíhala jsem, pořádně se vykadila, okoupali jsme a teď spí, hurááá.

Mějte se holky letím si dočíst minulý deníček.

Pa Quatro+Em

Kazbunda
Stálice 87 příspěvků 30.01.04 21:22

Zuzi, tak promiň a nebreč :-)
Ono to totiž funguje tak, že když ses dívala na deníček, já jsem už byla v procesu psaní odpovědi a počítač tak upřednostnil můj příspěvěk jako první. Hele, já tě příště nechám vyhrát…
Pa, Katka

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 30.01.04 21:24

Dobře, už nebrečím.
Uzavíráme mír, jo? :o))))
 Zuzka

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 30.01.04 21:42

Zuzi,
raději jsem odešla z diskuze na téma Předčasný porod, pokud mě můžeš nasměrovat, na článek, o kterém se zmiňuješ Olince budu ráda, ale jen pokud chceš, jen mě to zajímají osudy lidí, nic víc.
Jsi moc fajn.
 Quatro

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 30.01.04 22:10

Ahoj Adino,

to je zvlastni, ale Ive ta mrkev s bramborem od HIPPu taky vubec nejela. Pritom mi to prislo docela pozivatelne narozdil od prvni lzicky mrkev od Hami. A od te doby to jde u nas s prikrmama taky z kopce, ale neboj, bude lip ;-)

Pavlina

Veru
Kecalka 242 příspěvků 30.01.04 22:14

Ahoj všichni Cipísci a mamky,

hlásím se ze zapadaného zapadákova, dojely jsme v pořádku, jen pár kilometrů před cílem jsem si myslela, že už nedorazíme. Hodně tu chumelilo, všude hrozného sněhu a z jednoho většího kopce to i našemu autobusu trochu ujelo. Taky mě nějak nedošlo, že budou končit školáci a bude plný autobus. Místo jsme měli, ale bylo nedýchatelno, takže poslední hodinku už byla Tina rozmrzelá. Abych ji zabavila, hrála jsem ji divadélko s čepicí, rukavicema, rtěnkou co jsem našla v kapse a blikala na ni mobilem :o) No prostě bláznivá mamina, hlavně aby vydržela.

Srazík byl moc fajn, jsem ráda že jsme opět vyrazily. Všichni Cipísci byli super a v pohodě, takže si myslím, že máme všechny naprosto úžasná mimča. Já jsem docela zvládla i metro a eskalátory, hlavně taky za vydatné podpory od Markét, která se mnou jela tam i zpět. Hned si je člověk jistější, jak má někoho u sebe.

Jani, deníček se ti povedl, bavila jsem se stejně jako u příspěvků od Adiny :o) Ta dieta je děs co? Ale ber to tak, že máš aspoň novou sklenici a mixér! Metro znám, naučil mě na něj Marek a je dost dobrý, sladký je i můj koníček.
Ty Tiny náušnice se hodně líbí, jedna známá od tchyně si podle Tinušky koupila podobné :o)

Původně jsem vám toho chtěla tolik napsat, ale teď mám nějak vymeteno, tak až si vzpomenu, tak zas písnu.

Ahoj Veru + Tina (dnes 7 měsíců)

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 30.01.04 22:25

Ahoj vsem,

Janice, gratuluju k moc peknemu premierovemu denicku. Jak tak procitam ty vase komentare, jsme na tom dost podobne - Iva sebou taky neustale mele, porad pisti, prska, desne u toho slinta, kdyz ji vezmu, ihned mi zapichne prsty do oka nebo nosu nebo me popadne za spodni ret. Parada ;-).

Nejak se nam horsi spani - pres den jedno vynechala a v noci ma ruzne dlouhe prestavky, kdy si vyklada. Spis bych teda cekala, ze kdyz pres den spi ted min, tak v noci to bude lepsi, ale ono ne ;-(. Dneska jsme tak vicemene nespali od pulnoci. Kdyz uz jsem v 6 rano byla fakt zoufala, dala jsem ji na lzicku trochu SABu, ona zamlaskala a vytuhla. Nechapu ;-).

Divala jsem se na fotky ze sraziku, moooc pekne, zavidim. Doufam, ze se my tady v Brne taky vzchopime a neco usporadame.

Vecerni prudu mame taky, to vetsinou nosim, chvili jsme pred zrcadlem, pak se houpeme, skaceme na balone, vyhazujem do vzduchu, taky je dobra zabava dat ji do postylky - pritahne si tam perinu s krtkem a desne na ni utoci. Kdyz uz nevim co by, tak vyhlizime na parkoviste, jestli nam uz nedorazil tatka ;-). Jeste jsem zjistila zajimavou vec, Ive desne vadi, kdyz je na brisku, po chvili zacne varovne hulakat a kdyz to nezabira, tak zacne rvat, at ji teda ihned obratim. Akorat kdyz je na balone na brisku, tak ji to vubec neva a vydrzi tak dost dlouho. Ale zatim me fakt nenapada, cim by to mohlo byt.

Pekny vikend vsem

Pavlina + Iva (za tyden uz 7mi mesicni, chjo)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.04 22:32

čau holky,
tak se mi povedlo právě taky poslat čerstvý komentář někam do paďous. Nojo, je pátek a já jsem nějak hotová. Dneska jsem pekla na oslavu babiččiných narozek, kam zítra jedeme, a taky zařizovala nějaký věci kvůli mamce. Už je to hodně špatný. Její doktorka mi dneska doporučovala zajistit místo v hospicu, že tam i pro nás péče o ní bude snažší, ale její přítel zatím nechce a popravdě já taky ne. Teď se bojím ale i o něj, má nemocné srdce (ale veliké, musím říct , že je úžasnej, bez něj bych to nezvládla). Přesto tam budu muset vyrazit :-(((((((.
Taky jsem dneska koukala na zprávy jak se loví anděl z Vltavy :-). Janis, Hynek byl ten zakuklený potápěč, který šel v tom jednom záběru pod vodu? Koukám, že mimo počítačových maniaků tady máme i duše dobrodružné. Ale výsledek je dost podobný - moc ty naše manžílky doma nemáme, co? Oli, jsem na tom podobně - o víkendu bývám taky často sama, a fakt mi to vadí, nic ale nenadělám. A když už je Marian doma, tak ho radši nechám odpočívat, na prochajdě se mnou byl naposledy v loni na podzim. Na slovo dovolená ani nereaguje - příznaky workholika.
S příkrmama pokračujeme pomááááááálu. Půl skleničky od hami je maximum. Mlíčko od mámy vede. Třeba pak zvítězí hlad. Zuzko, na tu židličku jsem se ptala, protože si myslím, žes uvažovala o té samé co mám já - taková obyč dřevěná složená z křesílka a stolku. Vidíš, krmit Háňu v sedačce mě nenapadlo. Asi naštěstí, aspoň není od mrkve jako skoro všechno co s Háňou přijde během krmení do styku (možná bych měla napsat do blízkosti :-)). Kdybys ji pořizovala, tak je docela fajn, ale nemá odklápěcí pultík, to nám dělá trochu potíže. V dřevěném provedení vypadá dobře, líp než v laku. Jen to sestavení - z krabice na mě vypadla hromada tyček a 22 šroubů. Než jsem to sestavila, tak jsem měla hlad už i já :-))))))))).
Holky, přeju vám prima víkend, jdu hodit nohy na stůl a dát si sklenku vínka - první po 1,5 roce. (A dám si nějaké fajnové, tak!)
Pa zdemolovaná Ája

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 30.01.04 23:01

Janice,
byla jsem mrknout v galeriii a děkujeme za komentář k naší fotce a samozřejmě, že s Vilíkem co by budoucím ženichem pro Em počítám je to šikovný chlapík.
 Quatro

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 30.01.04 23:04

Ahojky holky,

deníček se ti JANICE fakt povedl. Manžílka jsem dnes v TV taky viděla :-)).

Omlouvám se všem, co jste byly na srazíku, že jsem třeba neodpovídala na dotazy, už jsem se bavila zase s někým jiným, skákala od témata k tématu a tak. No, prostě jsem se dostala mezi lidi, tak jsem byla jak utržená ze řetězu, nevěděla s kým se dřív bavit, co si prohlížet. Byla jsem z toho všeho tak vyřízená, že jsem večer usnula ve 20,30. Normálka to zalomím až kolem půlnoci. Šíma předvedl na srazu vzorné miminko, tak to bylo fajn.

Jsem ráda, že jsme se zase sešly a doufám, že si to zopákneme častěji!!!!

Taky jsem něco vyfotila, ale nemám digifoťák, tak fotky budou až příští týden. Až je dám do fotogalerie na rodině, tak dám vědět.

OLINKO - kachničku (nebo něco podobnýho) v kouli jsem hledala v hračkářství v Tramtárii. Minule ji měli, ale teď jsem ji tam už neobjevila. Škoda, že mě nenapadlo jít do TESCA, je to za rohem :-((
Slíbila jsem Šímovi za to, že trpěl na chirurgii, hrající volat, ale ten už tam taky neměli. Tak jsme aspoň nakoupili knížky.

Holky, mějte se.

Pa

Šárka + Šimůnek (za 3 dny 7 měsíců)

P.S. Přejeme Tinušce všechno nej k sedmým měsíčninám!!!

Kazbunda
Stálice 87 příspěvků 31.01.04 11:18

Ahoj holky,
tak vám chci všem jen říci, že jestli plánujete nákup plenek do foroty, měli byste už začít. Dneska ráno jsme s manželem vyrazili do Makra nakupovat všechno, co doma došlo a dlouho už tam zase nepojedeme.
V Makru to vypadalo jako v mraveništi a největší shon se odehrával v sekci plenek, kdy se tam lidi málem o ně poprali. Měli v akci Fixies, lidi je brali po krabicích, aby před zdražením aspoň něco ušetřili, tak jsem taky neodolala a koupila je. My používáme výhradně Pampersky, tak uvidíme, jestli nám budou vyhovovat. Holky, jaký používáte vy ostatní?
To jen pro zajímavost, abych se necítila jako konzerva stále u jedné značky…

Jinak přejeme všem Cipískům krásný a pohodový víkend. Dneska venku tolik nefouká, tak asi vyrazíme po obědě na procházku do Kunratického lesa s dědečkem a babičkou.

Ahoj,
Katka + Adámek

Kazbunda
Stálice 87 příspěvků 31.01.04 11:19

Tinuško,
přejeme ti s mamkou všechno nejnej, hlavně hodně zdravíčka a štěstíčka.
Pa, Adámek

Olinka02
Povídálka 33 příspěvků 31.01.04 11:29

Zuzko,
jak bych to jen napsala, abych se Tě nedotkla… chápu, že se nechceš bavit o minulosti, proto jsem do toho jen tak ťukla.
Byla jsi jedna z mála, která se postavila za Majdu. Já jsem se však ztotožňovala spíše s názory druhé strany.
Na rozdíl od tebe si ale myslím, že se nad těmi, které udělaly něco „abnormálního“ neláme na emiminu hůl a nepřeje se jim jen to nejhorší. O tom svědčí i množství reakcí k výše uvedenému článku. Spíše naopak, ze spousty reakcí bylo možné vycítit soucit a snahu poradit.
Snad proto, že jsi prošla něčím podobným - já nevím, domnívám se - jsi brala reakce holek spíše jako útoky.
Všichni víme, jak máš ráda Valušku a za tu dobu co si tady dopisujeme jsme poznaly i tebe - pokud ses dobře nepřetvářela :-). Proto se mi zdá, že slova „byla ukamenována“ a „vyhozena z deníčku“ jsou příliš silná.
Tato odpověď Tě rozhodně nemá vyprovokovat ke zpovědi!!!
Jen jsem ti to chtěla říct, tak doufám, že napsané to nebude vypadat hloupě a sobecky…
 Olinka

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 31.01.04 11:42

Ahoj,

pouzivam taky pampersky, na noc davam Fixiesky, zda se mi, ze lip sajou. Odkdy maji byt vlastne ty plenky drazsi?

Pavlina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.04 11:58

Ahoj.
Ale já jsem se jí nezastala proto, že jsem prošla něčím podobným.
Jde o princip, že většina lidí nedokáže pochopit, že jiný člověk může mít jiný názor, jiný pohled na svět, jiné prožívání, jiné cítění?..
A že volím silná slova? Že se tu nad námi neláme hůl? Holky v našem deníčku nikdy nic takového nenapsaly, ale přečti si jiné diskuse na toto a podobná témata. Slova jako vrah a nebo přirovnání k Hitlerovi tu nejsou vyjímkou. Třeba kolem amniocentézy se tu už několikrát strhly hodně drsné diskuse.
Taky nevím, proč ses mě na to teda ptala, když se přikláníš k názoru druhé strany. Musí ti být z mých reakcí k tomu článku jasné, že máme každá jiný názor, každá ten svůj, každá svou pravdu a nevím, jestli je vhodné se zde pouštět do nějakých diskusí. Asi ne. Zbytečně by to tu vířilo dobrou náladu. Necháme toho, jo? :o)
Ahojda!
 Zuzka

Olinka02
Povídálka 33 příspěvků 31.01.04 18:44

Tak jo :-).
Olinka

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 31.01.04 20:35

Achoj cholky,
no Janice ty mas spisovatelsky strevo, to se musi nechat…opet sem se pobavila, holky vy byste fakt mely psat nekam fejetony! :-)
Koukam, ze kable od cehokoliv vsude vedou, Anuli si taky ke vsemu uz doleze a staci chvile nepozornosti a uz je zuzle, podvecerni pruda jak si ji vystizne oznacila je i u nas, predspankovou krizi mame pravidelne a mezi patou a sedmou se musim vybicovat k maximalnimu vykonu, aby se jisty clovicek nenudil a nemrncel dve hodky v kuse. Nas ceka kolem 15/2 taky 8-mi mesicni kontrola, spojime ji s tretim ockovanim, ktere doted nemame, ja typuju vahu neco pres 7,5 kilo, nojo je to slecinka, tak bude o neco mensi vaha nez Vilik, ale na noseni mi to bohate staci.
Mimochodem jak uz sem zminovala sem koukala na par tvych fotek - vas domecek bude urcite skvelej, ale hlavne ten vyhled je uzasnej, takove misto v praze existuje? no to je fakt parada!
jo a udelala si mi chute na metro dezert, ten uz sem nemela ani nepamatuju a ja sem dost na sladky chjo

Kazbunda - katko je uplne videt, jak si plna optimismu a stastna, ze to ma adamek za sebou, je to z tvych komentaru „citit“, to je fajn!

Olca - to myslis vazne, ze se ti dari zajit na manikuru a pedikuru s malou? to je teda zlaticko, to by u nas nehrozilo :-)

Holky brnensky - taky bysme mely udelat ten sraz…psala sem jeste do minuleho denicku - ze jestli dobre pocitam, je nas sest - tak mi to zkontrolujte - terka, pavlina, zdenik, sylva, zuzkaj - tak se nam snad treba na chatu podari domluvit ze bysme se sesly, treba i na hodinu dve.....i ten McD nemusi byt spatnej napad, jak psala terka…

Holky, kolik toho ted vasi drobci sni? ja sem zacala davat dopoledne trochu bilyho jogurtu - sni par lzicek, v poledne cca pul sklenicky zeleniny s bramborou nebo zeleniny s masem nebo ovoce a vecer zpracuje ryzovou kasi od nestle ze 150ml mlika + jeste vypije obe prsa.....nechapu ze je furt tak hubena
jinak se nezmenilo nic s pitim…porad zkousim vsechny mozne tekutiny ze vsech moznych nadob ale prso je prso (dle anicky)

jo a jeste me napadla takova blbost…kdyz sem byla s Anuli venku s kocarem v lese, tak sem si rekla, ze zkusim kousek bezet, jestli jako aspon par metru udycham, kdyz vubec zadnej pohyb neprovozuju - a neudycham a navic sem zjistila, ze sem udelala chybu ze necvicim panevni dno, bylo to znat :-/…
a co vy, cvicily ste po porodu panevni dno a vubec cvicite nebo nejak sportujete?..­...jako jeslti ste se vratily k sportum co ste delaly pred porodem? ja totiz naprosto nic…puvodne sem semtam chodila s kamoskou na aerobik, radim me ucil squash tak 1×tydne, v lete cyklistika a jednou za cas lyzovani, tot vse…aktualne krome noseni 7,5kiloveho „zavazi“ nedelam nic

Anicka porad lozi o 106, chyta se stolu a snazi se stoupat a nedari se ji, tak je zle, takze kdyz ji pomuzem, tak se ve stoje drzi stolu, honi po nem jakoukoliv hracku a je spokojena.....jen me stve ze porad chce stat na spickach a ne na celych slapkach a to by nemelo byt ze.....
Se sezenim je to tak, ze kdyz je nahata a leze, zacne jakoby couvat, nohy necha na miste a najednou sedi, kdyz je oblecena, tak je v tom nejista…„nejlepsi“ je ze nema zadny pud sebezachovy, takze kdyz sedi, tak si nekdy da do obou pacek hracku a v tom, kdyz nema oporu, se kaci na zada, takze musim porad hlidat, uz jednu modrinku na hlavicce mame…
Oblibeny je i plaz pres prekazky - tj. pres me…kdyz si za ni lehnu na na puzzle tak me za chvili preleze, pidalka jedna

Nekdo rozvinul tema pliny - my pouzivame od zacatku pampers (pliny i ubrousky) a pze se Aninka ani jednou neoprudila, tak se nam osvedcily a jako konzervy uz nepouzivame jine

no tak to uz by snad stacilo ze :-)
mejte se a piste, zadny flakani o vikendu! :-)

pa Tina+Aninka (7,5 mes)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.04 20:46

Zuzi, vůbec se neboj, jak holky mohly na srazíku vidět, Matýsek taky nevydrží chvilku v klidu. Dokonce jsme z toho důvodu museli opustit Tramtošku dřív než ostatní, protože už mu chybělo chodítko a hop:,–(lo a všechny vymoženosti co doma máme, a prostě se začínal nudit :). Ďáblík Matýsek posílá pozdrávek raráškovi Valušce :))). Olča a Maty

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 31.01.04 20:48

Ahoj holky,

tak máme za sebou vítání občánků.
Nejprve jsme jeli ráno 30 km pro mou mamku přála jsem si ať je u toho /tchýně s tchánem se k Em nehlází a ani ji ještě neviděli/, takže jsem rada, že tam byla má mamča.

Teda tam bylo miminek snad 20 a některé byly pěkně mrňvé, snad sotva vylíhlé, říkala jsem si, že tam bude Em největší, ale byly tam 3 mimča starší.
Pan zastupitel měl k nám proslov za výrazné zvukové asistence Em, všechno trvalo tak 45 minut a Em byla moc hodná, potom jsem mamku vzala do Ikey a užili jsme si moc pěkné odpoledne, zítra ji vezem zpátky domů.

Pěkný zbytek večera přejí
Quatro+Emily+Mar­tin+ má mača Emilie

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 31.01.04 20:55

Ahojda,
reaguju na ten Kunratický les - tam chodíme za příznivého počasí každý den!!! Nejste někde poblíž????
Olča a Matýsek

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 01.02.04 13:05

Ahojky všichni Cipísci!!!!!
Hlásíme se po týdnu úplně vydovolenkovaní, vymrzlí, vylyžovaní, vyspaní a já nevím co ještě…Na horách bylo skvěle, Ondrášek přes den spával venku v kočárku líp než doma, podařilo se mi tak 2 hodinky denně lyžovat, vyblbli jsme se s taťkou, utratili majlant, no prostě dovolená jak má být.
Teď aktuálně já strašně soplím a pčíkám a Ondrášek měl v noci teplotu 38,3. Ale od rána je vpohodě a mně se zdá, že se ty dvě čárečky, co z nich jednou možná budou zuby, nějak začaly přibližovat povrchu. Tak uvidíme. Doufám, že to jsou opravdu jenom ty zuby. Ale plavčo v pondělí asi raději zruším.
Jinak všechno při starém - v noci se snažím nějak vmáčknout do postele k rozvalenému dítěti s permanentně otevřenou pusou hledající mé kypré tvary (čím dál kypřejší, vypadám jak po porodu, když se mi nalilo mlíko - jo celonoční kojení je celonoční kojení).
Otočky na bříško se provozují, ale zpět nikoliv. To jen jednou náhodou v cestovní postýlce na horách - mimochodem vůbec nevím, proč jsme ji vlastně táhli - Ondra si tam asi 3× půl hodinky pohrál. Na spaní ale zřejmě podle něj vhodná není.
Příkrmy se neprovozují, neb maminka je líná a v kojení shledává nesporné výhody. Ale byl zakoupen hrnek od Aventu a do něj odstříkáno mlíčko. A to když z něj vyklo (bez ventilu samozřejmě), tak milý Ondrajda nahodil výraz jako matko, ty mě snad chceš otrávit????? Ale na hraní a na házení se mu hrneček moc líbí. Tak snad to časem pochopí, k čemu to je.
Plínky používáme jenom Pampersky a vyjímečně Huggiesky - nějak nám u nich teď asi 3 měsíce neseděla žádná velikost. Fixiesky jsme zkoušeli, ale vždycky se okamžitě pročůraly. Ale doporučuju Pampers Sensitive - mají bílý obal a tady v Brně, co já vím, je prodávají jenom v Tescu. Mají elastické boky a nejsou vůbec igelitové. Celý tak nějak líp padnou a jsou trošku probrané mezi nožičkama, takže tak nezavazí. Vím, že si je chválila i Ed - v Anglii se ale jmenují nějak jinak.
Kočárek jsme stále nevyřešili a vůbec nevím, jak dlouho se myšák ještě vleze do hlubokýho. Ale zatím to jde.
Tak, rozepsala jsem se hezky, ale nějak se v chůvičce začínají ozývat divný zvuky. Asi se bude vstávat.
Jinak pro brňačky - ve Větrníku by šel sraz udělat, ale musí se to tam rezervovat třeba i 3 měsíce předem - a stojí to 30 Kč za každou hodinu každá maminka. Ale jinak je to tam dobrý. Pak vím, že si mamky dávaly sraz v Saleziánské laboratoři v Žabinách a to je asi zadarmo. Ale mekoš to jistí.
Tak se mějte a pište. A až někdo vymyslí, jak naučit dítě spát celou noc v postýlce a třeba v ní i večer usnout, tak mu udělím řád zlaté postýlky. Ocením jakoukoli radu s vyjímkou vyřvat. To u nás nějak nefunguje.
Ahojky
Sylva a Ondrášek 6,5 měsíce

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.04 19:05

Ahojky maminky a miminka,
Maminka Mahi pověřila tetu funkcí tiskové mluvčí dokuď nebudeme mít připojení na internet.
A co je u nás nového? Tak už se otáčím, a taky skáču jako blázínek, když mě drží v podpáždí, ale to už asi mamka psala. Taky jsem byla na své první zabijačce prasátka. Holky, to byste koukaly, co tam má prababička sněhu! Strašně móóóóc. Tetě Evě byl k ramenům, když byla vyházená cesta. Tatínek se s ní hazel a ona byla během hodiny zafoukaná. Kolik vážím a měřím to opravdu nevím, protože jsem nebyla u paní doktorky. Půjdu k ní tenhle týden . Tak zatím ahojky, Alenka, Mahi a Eva (KOMENTŘ VYPRAVÍ ALENKA)

Kazbunda
Stálice 87 příspěvků 01.02.04 20:13

Ahoj Olčo,
my bydlíme přímo u něho, v tom novém sídlišti blízko vysokoškolských kolejí (aspoň jsem to neměla daleko do školy :-), tak kdyby jste někdy měli chuť, můžeme vyrazit na procházku společně.
Těšíme se na vás,
Katka + Adámek

Kazbunda
Stálice 87 příspěvků 01.02.04 20:16

Ahoj Pavlíno,
tak jsme se asi ukvapili, protože dneska ve zprávách hlásili, že plíny se nakonec nezdraží a nám od příštího roku možná zvýší rodičovský příspěvek o 1000 Kč. To se budeme mít, co? každopádně děkujeme za tip, Fixiesky hned zkusíme.
Díky,
 Katka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.04 21:14

Holky představte si že Mahi, Alenka, Hnoza
a druhá ségra Věra museli vystoupit z vlaku v Běchovicích že prý je na kolejích bomba a teprve teď se dostaly domů to je staršný ještě že se na to přišlo tak pá a dobrou noc

janice
Kecalka 458 příspěvků 02.02.04 09:20

Čau holky,
zdravim Vás při pondělku.
Tak Vám musim říct, že z toho chrapotu se vyklubala fakt hnusná chřipka, kašlu jako blázen,ale zase začínám aspoň trochu mluvit. Takže hlavně doufám, že jsem na srazíku někoho nenakazila, to bych nerada.
Jsem ráda, že se Vám můj deníček líbí, to potěší:o)))
O víkendu jsem byla u našich, tak jsem si aspoň trochu odpočala a Hynek byl jeden den na stavbě a jeden den „pod mostem“.
Vilík má novou hračku, ze které je totálně unešen a to klávesnici od PC. Hynek mu koupil uplně novou a Vilda už asi hodku „úřaduje“.
Co se týká diskuze o plínkách, tak mi používáme Pampersky a jsme spokojeni. Stejně tak jsem byla spokojená i s Fixieskama. Zkoušeli jsme i Huggies, ale ty teda nic moc, snad jen ty Freedom, ty druhý jsou z nejakýho jinýho matroše a jsou nějaký divný. Jestli nakonec dojde k tomu zdražení, tak do května času dost a pak udělámě nějaký zásobičky a našoupem to na půdu. Spíš jsem zvědavá, jak odhadnu velikost.
Holky, musíme zase udělat nějaký srazík, bylo to moc príma. Taky bych si normálně pokecala a ne jen tak z posledních sil zkřehotala. KATKO - kdy budete s Adámkem schopni?
Tak musim končit, Vilda úřadoval s takovou vervou, že se z toho po…
pa janice

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 02.02.04 09:22

Ahojda!
Tak jsem zvědavá, co nám ta vláda nakonec připraví, jak to s těmi plínami bude. Já už jsem taky nakupovala zásoby. Naštěstí zatím jen ty levné ? na dopoledne, kdy si Valuš sedne do autosedačky a kadí á 1 hodina. Kdybyste některá potřebovala plínu jen tak na hodinku, na dvě, tak doporučuji z Hyperovy zn. Euroschoper. Po nájezdu hovňousků už zase používáme kvalitu ? Pempers nebo Huggies. Z těch levných jsou tyhle jediné, které neprotýkají.
Jen pro pořádek ? abyste nemyslely, že měla Valuš opruzený zadek kvůli levným plínám: to má asi po nějakém jídle nebo pítí, podezřívám jeden čaj. Už to máme úplně zahojené ? pomohl Pityol. Na radu Adiny z chatu nemažu přes den vůbec ničím a je to ok. Tak si nechám všechna ta patlátka jen pro případ zčervenání.

Tino ? Valuška jí přibližně množství, jako je ve skleničce od přesnídávky. K jídlu 100 ml pití. Když má samotné mlíko, tak 200 ml.

Jinak jsem si teda pěkně ?nasr?. do bot?, když jsem četla Liborovi, co si Vilík představuje pod pojmem ?večerní pruda?. Ona to totiž slyšela i Valuška a rozhodla se, že když Vilík prudí, tak ona bude taky! Ach jo. Jelikož je holka šikovná, tak se do toho zabrala a prudí a prudí :o( Příště už nebudu nic číst nahlas! :o)

Na plavání včera byla pohoda. Řev se už nekoná ? huráááá!

Byla jsem si pochovat Daníčka. Holky, on je tak malinký a měkkoučký! A jak slabounce pláče! To se tak rychle zapomíná! Ach jo, tak naše koza veliká už není žádné miminko! :o))))
Pomáhala jsem ségře ošetřit pupíček, mrkla jsem na koupání?. No to víte, dělala jsem šíleně zkušenou matku :o))))))

Já končím. Něco se vzbudilo v posteli a vydává neurčité zvuky!
Ahojda a všem pevné zdraví ? je fakt děsné počasí.
 Zuzka

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 02.02.04 10:15

Ahojky vsichni,
zdravime pri pondelku.
JANICE - ten denicek se ti vazne povedl, ja jsem momentalne do sebe natlacila na posezeni celou milku, tak jsem rada, ze nejsem sama, kdo je na sladky. Jinak metro dezert je taky moje oblibena pochoutka. Z diety si nic nedelej, ja zase nakoupila ty cinky, dvakrat s nima zamavala a pak skoncily v tichosti pod komodou. Uvidime, jestli je nekdy zvladnu jeste vytahnout:-)

TINO - ja cvicila panevni dno hned od porodu - jediny cviceni co delam, protoze se to da provozovat kdekoliv. Dokonce jsem si u svyho dr. vzala nejakou brozurku, kde jsou popsany cviky. A ted se mi zda, ze ho sice nemam jeste tak pevny jako driv, ale behat a smat se muzu bez problemu.

Fotky ze sraziku jsou krasny, je to hrozny, jak to utika a jak ty mimina rostou.

Plenky - my pouzivama Pampersky, zkouseli jsme i Fixies, ale protykali nam. Taky jsme jednou v Cechach museli koupit nejaky Droxi drogerie neznackovy (protoze je maminka skleroza a nevzala si na vylet do Prahy pliny a tyhle byly baleny po trech) a taky usly. Holky ja zkousela spocitat, jestli by se nevyplatilo po pripadnem zdrazeni jezdit pro pliny do Nemec (aspon z pohranici), tady je mensi dphcko a nevyplatilo:-( Vychazi ta cena skoro nastejno.

Taky vam musim rict, ze uz se Keri rozhodla, co bude jeji povolani az vyroste. Bude zlodejka-kapsarka. Byli jsme v supermarketu a nesla jsem ji na rameni a jak tak cucim do jogurtu, tak za sebou slysim smich a Keri normalne slohla nejakymu cizimu panovi cepici z hlavy. Tak jsem se mu omlouvala a ji jsem rikala, ze se musi specializovat na penezenky, ze cepice jsou k nicemu:-))))

A taky jsem byla donucena vynadat nasemu psovi, sla jsem na balkon, kde mame v bedynce jabka a byly vsechny okousany od veverek. Tady je spousta veverek, barak je oblozenej nejakejma kaminkama, po kterejch se jim dobre leze, tak se mrchy nastehovaly k nam na balkon a udelaly si z nej spiz. Tak jsem rikala psovi, ze takhle si to hlidani obydli teda nepredstavuju:-))

Jinak se mi konecne podarilo Keri objednat na ctvrtek na ockovani, doufam, ze zase neonemocni.

Jo a vcera si Keri poprve zadala pridat prikrm, meli jsme samotnou mrkev a strasne ji to chutnalo, ale to co jsem potom nasla v pline…:-) Tak snad se zda, ze konecne zacne poradne jist:-))

Mejte se moc hezky a marodum preju at se brzo uzdravi
Slunicek + Keri 6,5 mes.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.04 10:46

Ahoj holky,
teda deníček se moc povedl :)
Janice -moje hubnutí probíhá podobně, jen s tím, že přes den jím malé porce, mám dobrý pocit a pak to večer pořádně doženu :)
Tino - já teď nedělám žádný sport (nemám hlídání) a pěkně mě to štve…
tak jsem dnes ráno zaslechla, že se plinky zdražovat nebudou a že rodičovský příspěvek bude o 1tis větší! Teda, nechci šířit poplašnou zprávu, raději se podívejte dnes na zprávy..já u toho totiž uspávala Klárku..
Klárka se už 4 dny umí postavit a uspat ji pěkná fuška! Položím ji a pak se musím aspoň 10 krát vrátit, protože se malá postaví a stojí :)
Ohledně plinek - používám pampers, z huggisek se Klárka oprudila a fixies nám protekly..
Brňačky - tak co příští týden? Napiště, kdy nemůžete :)
Tereza a Klárka

janice
Kecalka 458 příspěvků 02.02.04 11:18

Ještě odpověď pro ADINU,
na výpočetku jsme měli toho fyzikáře, už si nepamatuju, jak se jmenoval, ale říkali jsme mu Kiwi, protože měl takovou hlavu. Víš, koho myslim?
Vysvětlení pro ostatní: zjistily jsme s Adinou, že jsme chodily na stejnou škou.
páček janice

janice
Kecalka 458 příspěvků 02.02.04 12:12

škou=školu :o))))
pa janice

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 02.02.04 12:32

Ahoj Cipísačky a Cipískové!!!

Konečně jsme se objednali na gastroenterologii (doufám, že to píšu správně) kvůli blinkání. V pátek jsem si u našeho MUDr. vyzvedla poukaz na vyšetření a celou sobotu Šíma neblinkal (asi po 1,5 měsíci, jinak to máme fakt každý den 5× - 10×). Tak už jsem se radovala, že se blýská na lepší, neblinkací časy, ale ono NÉÉ!!! Od neděle do teď mi to vynahradil a mám komplet poblinděný všechny kalhoty na doma, že už nemám co na sebe a dneska peru druhou pračku :-((( Ach jo!!! Taky jsem zjistila, že to chudinku pěkně trápí, protože má vždycky dobrou náladu a jak se poblinká, tak začne být pěkně protivný a vzteká se a úplně cítím a slyším jak to v něm lítá sem a tam. Taky se už několikrát stalo, že spal a ze spaní začal hodně plakat a když jsem ho vzala z postýlky, tak jsem taky slyšela ty pochody z bříška až do krku. Chudinka jeden. Tak snad nám nějak pomůžou. Myslete na nás - jdeme tam v pátek ráno.

V pátek mi taky náš MUDr. řekl, že se nám zase zhoršil krevní obraz (tím jak nebereme železo, kvůli ještě častějšímu blinkání). Tak teď nevím co. Jestli dávat železo a snášet blinkání 20× za den anebo nedávat.

ZUZKO - mám u sebe výsledky těch krevních testů. Mohla bys mi prosím poradit jak moc mu železo chybí a jaké z toho může mít problémy? Jaký údaj potřebuješ znát?

PLÍNKY - používám Pampers a s nima jsme spokojeni. Zkoušela jsem i Huggies - skoro pokaždé jsme měli nálož až na zádech. s Fixies jsem byla taky spokojená, ale jsou dražší než Pampers (nebo alespoň, co jsme koukali a porovnávali).
Včera jsem koukala na TV a je odsouhlasena 5% DPH na plínky, tak by se zdražovat nemělo.

VLHKÉ UBROUSKY - mám nejradši taky Pampers sensitive.

VERU - koupila jsem Šímovi parádní triko. Přesně v těch barvách, co máš Inglesinu, s žlutooranžovým lvíčkem na předním díle a dole se žlutou šňůrkou na utažení. Určitě by se ti líbilo. Nechceš ho pro Tinu taky? Jestli ti teda nevadí, že to jsou klučičí barvy a Šíma má to samé triko :-))) Stejně jsem ještě tvůj dlužník za osušku a ty prašule, co jsi mi vrazila do peněženky v Tramtárii.

MARKET - jestli máš fotky z Tramtárie a chceš je zveřejnit ve fotoalbu, tak mi je můžeš poslat mailem a já je tam nasoukám. Mail mám v záhlaví příspěvku.

Mějte se fajn. Šíma se zase nějak vztýčkuje (vzteká), tak ho jdu zpracovat.

Pa

Šárka + Šimůnek (dnes přesně 7 měsíců)

Kazbunda
Stálice 87 příspěvků 02.02.04 13:27

Ahoj Šimůnku,

přejeme ti všechno nejlepší k 7 měsícům života. Strašně to utíká… Zároveň ti držíme palečky, aby ti to u paní doktorky dobře dopadlo a byl jsi jako rybička. Náš Adámek měl jít na operaci ve 4 týdnech, ale protože měl hodně špatné krevní testy jako vy, dali nám rovněž železo. Paní doktorka mě ale varovala před blinkáním po něm, tak jsme ze začátku dávali jen 2× denně dvě kapky, po týdnu o kapku zvýšili, až jsme nakonec skončili u pěti kapek a Adam přestal blinkat. Kromě blinkání měl z toho i průjem.
Myslíme na vás, uvidíme, že brzy to bude lepší.
Katka + Adámek

Kazbunda
Stálice 87 příspěvků 02.02.04 13:32

Ahoj Janice,
děkujeme za pozvánku na srazík, Adámek už může prakticky kdykoliv, takže až se vyležíš a obnovíš hlasivky, těšíme se na vás.
Jinak musím Ádu pochválit, dneska poprvé snědl celou bramboru s mrkvičkou a ani jsem se potom nemusela jít převlékat. Zatím příkrmy jen testujeme a ty kupované mu moc nejely. Po pravdě jsem je ochutnala a nechutnaly ani mě, takže ho chápu, že dává přednost domácí výrobě.
Tak se pořádně vylež a pozdravuj od nás plazivce Vilíka.
Katka + Adámek

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 02.02.04 14:00

Ahoj.
Ty máš skener, že jo?
Jestli ti to nevadí, tak výslefky oskenuj, pošli mailem a já na to mrknu. Uvidíme, co všechno dokážu zhodnotit - taky nejsem všeznalec.
Už dáváš maso? Radím začít co nejdřív!
Omlouvám se za stručnost, kroutí se mi tu Valuš v ruce.
 Zuza

Veru
Kecalka 242 příspěvků 02.02.04 14:16

Ahoj Šári,

my chcemééé takýý! Žádný dlužník nejsi, ale tričko by jsme brali :o) Já sem teď nějak nestíhám psát, protože stěhujeme v práci, Tinula teď usíná přímo hrozně a já pak usnu s ní. Večer normálně usne, ale za 3/4 hodiny je vzhůru a má vyspáno. V noci se taky vzbudí a hned neusne jako dřív, buď tlačí nebo kecá. Už říká krásně TÁTA, ale ještě to není asi přímo na Marka. Stejně mu to dělá dobře :o) Jo a už může zase mrkev! Zkusila jsem ji a nic ji neudělala. Nakonec ji ale ta brambora chutnala víc, mrkve tolik nesní a trochu se šklebí.
Večer se sem zkusím dostat, ale uvidíme.

Ahoj Veru

PS: gratulujeme Šimůnkovi k sedmiměsíčninám a přejeme, ať se nezkazí se spaním jako ta naše opice.

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 02.02.04 15:02

Ahoj Katko,

co jste brali za želízko? Nám nejdřív dali Ferronat, ale to bylo šílený - Šimon mi řval v křečích několk hodin v kuse, tak pak jsme vyfásli Maltofer. Nikdo mě před blinkáním nevaroval, pouze se MUDr. zajímal, jestli nemá zácpu. Já jsem si nedala do souvislosti železo - blinkání. Teď teda zatím nebereme nic.
Děkujeme za přání k měsíčninám :-))

Šárka

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 02.02.04 15:03

Ahoj Katko,

co jste brali za želízko? Nám nejdřív dali Ferronat, ale to bylo šílený - Šimon mi řval v křečích několk hodin v kuse, tak pak jsme vyfásli Maltofer. Nikdo mě před blinkáním nevaroval, pouze se MUDr. zajímal, jestli nemá zácpu. Já jsem si nedala do souvislosti železo - blinkání. Dávali jsme 2× denně 5 kapej. Teď teda zatím nebereme nic a blindíme zvesela dál :-(((

Děkujeme za přání k měsíčninám :-))

Šárka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »