CIPÍSKOVA PARTA 42.DÍL

Rodičovství

Ahojda mamči, Cipísci a Cipísačky, letí to, letí a opět je na mně řada se psaním nového deníčku. Venku je jaro v plném proudu, všechno kvete, pučí, voní a já nakupuju kytky a semínka a sázím a sázím.

Naštěstí Vilík poslední dobou spí dopoledne i odpoledne relativně dlouho, tak 1-2 hodiny, takže toho využívám a hned vyrážím do zahrady. Na procházku tedy pro změnu chodíme až po spaní a Vilík sedí v kočárku a pozoruje okolí. Taky už proběhl první kontakt s travičkou a sedmikráskama, jedna, pravda, skončila až v žaludku:o))). Za začátku jsem sice měla snahu rozložit deku v domnění, jak si tam Vilíček bude hezky hačat a hrát si a já si vlezu do lehátka a budu si číst dámské časopisy. Cha chááá, to mi sice nevyšlo, ale i jinak je to paráda.

No a co teda už umíme? Slovník se rozrůstá, takže je to hlavně ?mama, tata, dede, nam nam, když má hlad nebo mu něco chutná a nebo chce dudana, e e , když je něco v kalhotách a nebo se to chystá, ci ci, jak se volá na kočičku, ha ha, jak dělá pejsek. Dále paci, paci, jak jsem velkej, vařila myška, najít očičko, nos a pusu. Vše se samozřejmě nepředvádí před cizími lidmi, ale to asi znáte taky, když chcete společnosti předvést, jaké máte mimořádně inteligentní dítě?
Se spaní jsme na tom taky dobře, usínání 19-20 hodin a vstávání 6-8 hodin. Jídlo taky v pohodě, k snídani 210ml mléka a chleba s Lučinou, žervé atd, potom svačina, pokud se Vilík neprochrní až k obědu. To je nějaký blivajzík buď kupovaný, nebo mnou uvařený. K svačině jogurt s ovocem, Pribiňák, velmi oblíbená strouhaná mrkev s jablkem, přesnídávka atd a 120ml mléka. K večeři kaše a 120ml mléka. K tomu přes den tak 100-200 ml vody, čaje nebo šťávy.
No a pohyb? Teď to fakt nemá chybu a lituju, že nemám oči i na zádech. Vilda se přemisťuje raketovou rychlostí a stejně rychle se umí řítit ze stoje k zemi. Pravda je, že padat umí bravurně na zadek a na ?povel? hačí si hned sedne, takže když vidím, že někde balancuje a já ho nedoběhnu zachránit, tak to docela pomáhá, že si umí sedat na požádání.
Tak, dost bylo chvály našeho inteligenta.

No a co náš domeček? Staví se, staví, jak nejrychleji to jde, rádi bysme ještě letos bydleli a já mám slíbeno, že do podzimu se zvládne udělat i kus zahrady, kde už pak nebudou jezdit žádné mechanizace a já už za:,–(ím tulipány, narcisy, sněženky, bledule?..já se tááák těšim!

S tchánem je snad už lépe, snaží se rehabilitovat a v polovině příštího týdne by mohl snad jít domů.

Dieta: stále se snažím, nejím sladké, bílé pečivo, hodně piju a chodím aspoň 2× týdně cvičit a už jsem zhubla 7kg, takže aspoň něco.

Minule jsme nakousla, že bych byla ráda, kdyby si někdo z Vás mohl vzít mojí čtvrtinu deníčku. Opravdu moc ráda sem chodím a píšu, ale nejsem schopná zajistit vzhledem ke stavbě a teď ještě navíc kvůli tchánovi, o kterého se taky budu muset aspoň trochu postarat, pravidelnost. Moc vás prosím, ujměte se toho někdo, já slibuju, že budu psát dál. Moc by mi to pomohlo.

Takže se mějte nádherně sluníčkově, nenechte se znervóznit víkendem, kdy má být zima a pohlaďte za mně dětičky.

Vaše Janice+Vilík

Váš příspěvek
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 23.04.04 21:30

Teeeeeda deníček už v pátek, to tady dlouho nebylo…
Takže všichni ahooooooooooo­ooooooooooj,
dneska bylo nádherně, zítra má být hůř, tak píšu ještě dneska, dokud je fakt fajn.
Krkolomný úvod.
JANICE - hezký deníček, Vilík je šikulka, zase mi to připomnělo kolik věcí už bych mohla Ondráška naučit a nějak jsem na ně zapomněla…takže od zítřka trénujem oči, nos…, zvířátka… no je toho hodně. Domeček ti hodně závidím, my teď začínáme shánět byt, jsem zvědavá, jak dlouho to vezme, než narazíme na něco, co by splňovalo naše představy. No a moje iluze o zahradě nebo aspoň o přístupu na ni…uvidíme.
Dneska jsme byli na oslavě Klárčiných (mamka Terka) a Vítových (mamka Chillie) narozek a bylo to fajn, nakonec nás tam byla převaha cipísků - teda Terka, Pavlína a já. Jenom škoda, že jsme byli uvnitř, když bylo tak krásně, ale na druhou stranu, ti naši prcci by si venku spolu nebo spíš se všema těma hračkama ještě moc nepohráli, když se jenom plazí nebo lezou. Ale bylo to fajn a dětičky byly spokojené. A ven jsme nakonec taky vyjely, takže pohoda.
Předtím jsme byli na písku se sestrou a Verunkou, tak mi bylo líto, že Ondrášek ještě nemůže, že pořád jenom kouká z kočárku, ale asi na to budu za chvilku nostalgicky vzpomínat :))))
No nic, jdu za manžílkem.
Jo ještě jsem vás chtěla poprosit (nebo spíš my brňačky, co jsme se dneska viděly) - nemohly bychom termín našeho chatu přesunout na středu? Hodilo by se nám to víc. Popřemýšlejte, díky moc.
ZDENÍKU - pokud ti ještě blbne Outlook - domluvily jsme se, že v pondělí by bylo lepší se sejít dřív - už tak kolem desáté jedenácté - jednak nebudou tak narvaný autobusy a druhak jinak se musíme po chvilce zase sebrat a mazat domů. Tak jsme to vymyslely takhle.
Tak už fakt konec.
Ahojky, hezký víkend a mějte se parádně!!!!!
Sylva a Ondrášek nespavec, doufám, že ty jedničky už budou zítra venku!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.04 23:18

ája:
ahoj holky,
zdravím vás po delší pauze, jsem ráda, že je všechno celkem v pohodě, Janis, držím palce jak se stavbou domečku, tak i s pokroky v uzdravování tchána.
My jsem s Handou byly v Poděbradech, práce je tam pořád nad hlavu, ale povedlo se přitlačit toho živnostníka ke zdi, tak škody nebudou tak velké. Byla to ale zkouška nervů, většího lempla jsem ještě nepotkala.
Hanička to všechno celkem zvládá, spaní je pořád dost hrozný, zubů šest venku a co se týká jídla, tak to už Pavli nepatříme do klubu, mám otesánka ačkoliv zelenina není až tak oblíbená. Handa se šoupe, plazí se a sedá si a taky občas popleze, tak nestíhám hlídat. Taky žvatlání se pohnulo sedmimílovými kroky na mamatatababa atak. Musela jsem už vytáhnout kšíry , je dost neposedná, visela na nich i hlavou dolů z kočáru, skončilo to řevem a už si dává pozor :-).
Jinak chodíme kolem Labe a je to báječný, všechno kvete a voní (alergie je naštěstí pod kontrolou s pomocí homeopatik), dneska po návratu domů, jsem si říkala, jak rychle jsme si obě zvykly na jiné prostředí. Doma v Plzni mám kalamitu - pochroumal se nám mrazák a vytekl, ale naštěstí to Marian stihnul dát opravit, tak musím jen mrazák uklidit, jo a taky mi ruply brýle a boty - nějak ty maléry přitahuju :-).
Včera konečně vyšel inzerát na byt a dneska jsem ho pronajala, tak to je je taky další úkol z krku. Ještě omrknu staroušky, zahrabu brambory a zaopatřím zbytek zahrady a zase budeme odjíždět zpátky do Poděbrad. Tak zase nebudu mít Pc, budete mi chybět, tak se těším, až to tam budete hotový.
Miru, jsem ráda že jsi se zase objevila a jste v pořádku. Až příště pojedeš do Plzně, tak bychom se mohli zkusit potkat, já věřím, že časem bud evíce času i pohody.
Tak se holky a mimísci mějte dobře Pa Ája a včera 9m Handa

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 24.04.04 16:21

Ahoj holky,
tak se hlásíme po delší době. Je toho pořád nějak moc a moc a tak se mi nějak nedaří něco napsat, i když vás čtu pravidelně. V poslední době makáme na přípravě ségřiny svatby bude ji mít za 14 dní 8 května, tak se jenom uklízí, vyklízí, chystá atd, je toho fakt moc, ale už se těším jak pěkně zapaříme, doufám že vyjde počasí, i když nevím jak to budu stíhat starat se o holky a dostala jsem velký úkol být hlavním fotografem, tak snad to nějak zvládnu a holky mi někdo z rodiny pohlídá.
Svatba bude dost velká asi 120 lidí, tak to bude nářez.

Novinky u nás jsou větší slovní zásoba, nějak se ta naše myška rozmluvila, to je samé ne, ne, ne, děda, baba, mama, tata, atata, ale hlavně když se jí něco nelíbí, tak to si umí stěžovat světově. Zub stále jenom jeden pořád vyhlížím další, ale nějak se jim potvůrkám nechce. Pohybové dovednosti, plazení vzad a pokusy o pohyb vpřed ze sedu, jinak stání stále a všude.
Spaní nic moc, dost často se v noci budí a chce prso, je to dost únavné, nemám srdce ji nechat řvát, tak si to užívám.

JANICE, moc hezký deníček, Vilík je teda fakt šikulka, Johanka toho teda ještě umí dost málo, ale je skoro o 2m mladší, tak snad to doženem. S tou váhou si teda dost dobrá, to se ti podařilo zhubnout hodně, musíš vypadat super, pošli fotečku.

Ještě se dneska holky nezapomeňte večer dívat na Hodinu pravdy, bude tam soutěžit Zdenda s nejstarším cipískem Marečkem a mamčou Peťulkou, moc se na ně těším. Staví červenobílé kostky.

Tak zatím ahoj, zdravíme všechny mamči a mimčata skorobatolata. Krásný víkend přejí
Lenka a Johanka skoro 9 měsíců

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 24.04.04 21:04

Hola hola,
tak jsem se právě dívala na Hodinu pravdu - to je škoda, že to Zdendovi nevyšlo…fakt jsem jim držela palce - je to rázem úplně jiný fandění, když máte pocit, že toho člověka znáte, i když jen takhle po netu :-)))) Vypadají jako sympaťáci - celá rodina - a Mareček se nenechal nějakou televizí vůbec rozhodit…
No nic, dneska bylo u nás taky fajn, zase celý den venku, tak doufám, že to tak vydrží - i když jsme teda asi dvakrát zmokli :o(
JANICE - přeju, ať se tchán co nejdřív dá dohromady.
Takže se všichni mějte, v pondělí ahojky
 Sylva

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.04 21:18

a co je vůbec se zdenkem, Petrou a Marečkem ? Dlouho jsem je tu neviděla !
Jinak celá rodinka je šikovná a Mareček jak sluníčko :o)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.04 21:22

Čauky,
taky jsem Hodinu pravdy poctivě sledovala, moc mě mrzelo, že to Zdenda a spol. nevyhráli, ale stejně se jim to nakonec podařilo. Všichni byly skvělí, hlavně Mareček, je to velký šikula, tomu se ty kostky musely moc líbit. Zdendo, už bych ocenila jenom tu vaši odvahu jít do toho, já bych na to neměla, klobouk dolů Vám všem, byly jste úžasní.
Zdraví Lenka a Johanka

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 24.04.04 22:26

Zdenda přestal veřejně psát deníček po osočování nějakými hnusnými anonymy. Je to velká škoda, moc mi tu chybí, občas mi pošle soukromou zprávu, jak Mareček roste a jaké dělá pokroky, už je z něho chodec a za měsíc už mu bude 1 rok, to je ale rychlík, už ho taky honí po bytě. Mrzí mě, že odešlo spoustu úžaných lidí, někteří mi tu hodně chybí, je to velká škoda, taky už někdy uvažuju o tom, že se přestanu ozývat, časově je to hodně náročné, ale vždycky mi to čas od času nedá, přece nemůžeme nechat Cipísky padnout, byla by to obrovská škoda. Moc vám holky, co to tu držíte fandím a hlavně ještě pište, bez vás by už Cipískova parta nebyla.
 Lenka

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 25.04.04 21:49

Ahojky holky,
tak jsem se konečně dobrala k PC..

JANICE - Vilik je super šikula..prostě pohodář..teda držím palce ať ještě letos bydlíte. a tu zahrádku..ani nemluvim..a pořád uvažuju o těch mých kilech navíc a když vidím jak pěkně ti to jde (fakt super) tak snad taky začnu něco podnikat ;-)) snad…

KNOFLENKO - teda svatba pro 120 lidí to je síla..to se dá nějak zorganizovat? ;-))))uff uff

HOLKY CIPÍSAČKY - pokud proti tomu nic nemáte tak bych se ujala deníčku po Janici. už jsme to předávání tady nakously několikrát..jestli si to Adina nerozmyslí tak nás čeká myslím ještě jeden nový autor ;-))) jen moc prosím kdybych nestíhala tak bych poprosila některou z vás ať napíše za mě..ju?? ale to vychytáme za provozu ne? doufám, že vám neva, že se hlásím tak o slovo..

a co u nás? Jaňulka docela švihá a už se s vypjetím všech sil dostane kam potřebuje. není to sice čistý styl ale to neva. my jsme si zaškrtli: Jaňula leze ;-))
Martinka neustále vytrvale stoupá všude, má z toho upřímnou radost a dnes jsem vypozorovala, že má vybroušený styl při padání..normálně profi se sbalí do klubíčka a ani hlavu si neotluče..mezi náma ne vždy padá tak čistě…ale musela jsem ji pochválit ;-))))
holky jak mám elegantně mimču vysvětlit, že na té mé noze nemá viset..neb potřebuji chodit, a nejen chodit..??? ;-))

jo a co dneska bylo super: babička nám poslala takovou pannu co vypadá jako mimino..já ji dostala k vánocům když mi byl skoro rok..tak jsem ji oblíkla do věcí po holkách po:,–(ila vedle holek na zem a Jaňula ji normálka přijala do party..vykládala jí, tahala jí za čepicu,dokonce ji podavala hračky…Martinka se usmála a odešla pozorovat co se děje venku…té stačí Jaňula..dneska se tahaly o papír od bombónů a už to vypadá, že se začnou pronásledovat..ale to J.musí ještě hooodně trénovat. sem tam když M. počká tak spolu cestují k pračce a koukaj na prádlo…no sranda…

mno nechám toho ať nejsem jak Jirásek…

joo ještě:
BRNO - tak outlook nic…M. je nemocen takže se na to nekoukl.ale píšu totok:
Ahojky holky,
na mě je to dost brzy bylo by to lepší odpoledne, ale budu se snažit mezi tu
10,30 - 11,00…když tak pošlu sms..ju? těším se
 Zdena

takže toť z našeho vše

mějte se

Zdenik a M+J

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 25.04.04 22:38

Ahoj holky,

jsem tu jen na skok-pěkný deníček Janice.

ZDENÍKU NAPROSTO SCHVALUJU, ABY SI PO JANICI PŘEVZALA DENÍČEK A UŽ SE TĚŠÍM NA TVŮJ JUBILEJNÍ DENÍČEK.

Končím, zítra písnu víc.

Quatro+Em

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 26.04.04 09:48

Ahoj,
zdravím všechny při pondělku.
Janice - Vilík je šampion!!! :) Závidím to spaní, u nás s tím pořád bojujeme, pořád zkoušíme usínání s mlíkem, usínání bez mlíka atd. A prochrnět se k obědu, to bych určitě byla velmi aktivní účastník :))). Taky mě pobavil tvůj povel „hačí“… je fakt, že Maty si taky umí na povel sednout, ale nikdy mě nenapadlo používat to v záchraně před natlučeným nosem :)))).
Vlastně nejvíc závidím to tvé hubnutí. Jsi dobrá. Já si už několik měsíců říkám že musím taky, ale nikdy to nevydržím. A tak jsem pořád jak „prasátko“ :). Nevydržím nejíst, cvičení taky pokulhává, i když to je jediné co ještě tak plním.
Zdeniku - pokud budeš potřebovat pomoct, dej mi vědět a já se deníčku můžu ujmout. Má emailová adresa je beketamonx@sez­nam.cz (mám ještě oficiální kterou čtu pravidelně nonstop, tu zašlu když mi dáš vědět kam, stejně tak mobil.
Mám na vás dotaz. Myslím si, že by bylo fajn dát dohromady neveřejný seznámek lidí, kteří se tu teď objevují. Co vy na to? Pokud máte zájem, ráda se toho ujmu a všem hotový seznámek pošlu emailem a budu udržovat aktualizace. Ať na sebe máme kontakty, ať víme kdo je kdo, jaké má dětičky apod. Takovýto seznámek jsem moc ocenila u Mishicky v deníčku a už mockrát po něm sáhla :).
Pokud zájem bude, pošlete mi prosím třeba následující údaje:

  1. jméno a příjmení, pod jakým nickem vystupujete na emimču
  2. místo bydliště - např. Praha
  3. věk
  4. jména dětí
  5. data narození dětí
  6. email, www, mobil - co uznáte za vhodné

7)a doplnit to můžete čím chcete :),
já to hodím do tabulky a rozešlu na uvedené emailové adresy.

Jinak u nás je obrovská novinka a už nemůžu vydržet až vám ji řeknu, a to ta, že Matýsek sám chodí!!!!! V sobotu začal :). Je při tom hrozně legrační. Když se soustředí a neblbne, tak dokáže ujít minimálně dva metry a pak si většinou dřepne, sedne nebo se něčeho chytí. A když si s ním hrajeme a posíláme si ho mezi sebou, tak se u toho většinou chechtá a blbne a to je rád když mezi námi přeběhne a my ho chytnem aby si nedal na nos :).
Tak, musím končit, Matýsek je ve svém koutečku už půl hodiny sám a je tam podezřele hodný :). Tak toho musím využít a honem ještě něco udělat :))).
Mějte se krásně, snad bude zase už jarní počásko a užívejte ratolestí.
Zdraví Olča a Matýsek (ve středu 10měsíční)

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 26.04.04 13:49

Ahoj holky,

Tak máme za sebou další víkend já nevím jak u Vás, ale tady na Ostravsku lilo jak z konve, byli jsme všichni tři u rodičů a seděli jsme doma.
Em spala 2× v kočárku venku ten venkovský vzduch ji dělá dobře.

Olčo-ten neveřejný seznámek je podle mě dobrá věc a já Ti určitě své iniciály pošlu.
Jinak gratuluji Matýskovi k prvním krůčkům je to bomba už se těším až šoupneš nějakou fotečku do fotogalerie. Mohla by jsi klidně převzít deníček po Adině.

U nás se stále rakuje-Em couvá jak zběsilá, dneska se dostala do koupelny a vynořila se s rozprašovačem na květiny v puse, když jsem ji viděla myslela jsem, že puknu smíchy.
Jinak říká ..auto..samozřejmě, že neví co to je asi se jí to dobře vyslovuje, protože všechno je auto nebo tata.

Holky kolik vám spinkají cipísci přes den ?
Em si totiž místo obvyklých 2× 20-cet minut posledních 14 dní schrupne dopoledne 1-2 hodiny a odpoledne v pohodě dá nejméně 1 hodinu. Moje mamča tvrdí, že ?roste? tak začala víc spinkat. V noci není problém spíme celou noc s jedním kojením kolem pěti ráno.

Janice psala, že dává i odpoledne Vilíkovi svačinu, dáváte taky ? Já odpoledne 1× kojím, ale nic na jídlo nedávám až večer kaši. Teď mi to vrtá hlavou.

Jo a v sobotu jsem stavila mrknout na ?malého? Andreje už jsem o něm několikrát psala je to od bratránka syn, teda ten by si Em dal na svačinu má 3,5 měsíce a váží 9,70 kg teda to je macek, Em vedle něho vypadá jak panenka.

Holčiny končím a utíkám na procházku.
Quatro+Em/8 měsíců+9 dní,opět spinkající už 1,5 hodiny/

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 26.04.04 13:49

Ahoj holky,

Tak máme za sebou další víkend já nevím jak u Vás, ale tady na Ostravsku lilo jak z konve, byli jsme všichni tři u rodičů a seděli jsme doma.
Em spala 2× v kočárku venku ten venkovský vzduch ji dělá dobře.

Olčo-ten neveřejný seznámek je podle mě dobrá věc a já Ti určitě své iniciály pošlu.
Jinak gratuluji Matýskovi k prvním krůčkům je to bomba už se těším až šoupneš nějakou fotečku do fotogalerie. Mohla by jsi klidně převzít deníček po Adině.

U nás se stále rakuje-Em couvá jak zběsilá, dneska se dostala do koupelny a vynořila se s rozprašovačem na květiny v puse, když jsem ji viděla myslela jsem, že puknu smíchy.
Jinak říká ..auto..samozřejmě, že neví co to je asi se jí to dobře vyslovuje, protože všechno je auto nebo tata.

Holky kolik vám spinkají cipísci přes den ?
Em si totiž místo obvyklých 2× 20-cet minut posledních 14 dní schrupne dopoledne 1-2 hodiny a odpoledne v pohodě dá nejméně 1 hodinu. Moje mamča tvrdí, že ?roste? tak začala víc spinkat. V noci není problém spíme celou noc s jedním kojením kolem pěti ráno.

Janice psala, že dává i odpoledne Vilíkovi svačinu, dáváte taky ? Já odpoledne 1× kojím, ale nic na jídlo nedávám až večer kaši. Teď mi to vrtá hlavou.

Jo a v sobotu jsem stavila mrknout na ?malého? Andreje už jsem o něm několikrát psala je to od bratránka syn, teda ten by si Em dal na svačinu má 3,5 měsíce a váží 9,70 kg teda to je macek, Em vedle něho vypadá jak panenka.

Holčiny končím a utíkám na procházku.
Quatro+Em/8 měsíců+9 dní,opět spinkající už 1,5 hodiny/

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 26.04.04 13:51

Ježiši, nějak mi blbne počítač, já to poslala 2×, tak se omlouvám.
 Quatro

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 26.04.04 20:10

Ahojky holky,
tak vás všechny zdravím, jsem ucapkaná z toho dnešního výletu, ale bylo to moc fajn. Když jsme dorazili domů, tak byl myšák protivnej, tak jsem si s ním lehla, že usne ještě na chvilku u prsa. Usla jsem ale já, Ondra byl po nasosnutí čilý jako rybička. Tatínek odejel naočkovat Tinu, tak jsem Ondru šupla do postýlky (bezpečná zóna) a tak nějak na lehko jsem si přerušovaně na hodinku zdřímla - moc příjemný. Ondra byl tak strašně hodný, že mě nechal spát a hrál si spořádaně sám. Je fakt, že si teda podal mezi šprušlema z nočního stolku časopis a důkladně si ho přečetl, ale nic nesnědl, takže dobrý.
Jinak Ondráškovi v průběhu celého dne nějak vylízá a zase zalízá ta jednička vlevo nahoře - ráno nebyla, odpoledne byla, teď zase není (asi jak mu to víc nateklo), koupila jsem mu na to nějaký gel, tak snad to trošku uleví. Ale nejlíp stejně zabírá prso.
QUATRO - kolik děti spí - Ondra doma moc nespí, musí usnout u prsa a dá tak půl hodinky, maximálně hodinu, ale to už musí být. Jinak spí skoro výhradně venku a to hodně dlouho, pokud kočárek jede, i tak dvě a půl hodinky, když stojí tak tak hodinu. Většinou má jedno velký spaní na den, celkem spí tak 2-3× - dopol., odpol. a někdy ještě navečer.
ZDENÍKU - škoda, žes dneska nemohla, dvojčata by to tam pěkně rozparádila. Jinak jsem pro, abys převzala deníček po Janici, máš supr styl.
OLINKO - údaje určitě pošlu, připojuji se k návrhu, abys taky vzala jeden deníček, ať to není jenom z Brna. Ooooobrovská gratulace Maťovi k chození, je to šikulenka šikovná - v deseti měsících - no to my si můžem nechat zdát. Držím palce při hubnutí.
Takže pro dnešek ahojky, musím jít vyrobit nějakou véču.
Sylva a Ondrášek zubatec - bezzubec, jak kdo chce

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 26.04.04 21:14

Ahojda,
pisu jenom rychlovku, alebrz na nas padla nejaka choroba - ja mela horecku v sobotu, a v nedeli vyrazku, Keri ma horecku od nedele, opupinkovana neni. Buhvi co to je, mozna jsme to chytly na ockovani ve ctvrtek. Ani nevim, jestli sem sem psala aktualni vahu - takze 10,2 kg v deviti mesicich.

Jinak jsme zdarne dotapetovali zbytek bytu (ja s tou horeckou:-() a myslela jsem, ze uz to blby lepidlo a tapety nikdy neuvidim, ale manzel pravil, ze v tom obchode meli docela hezky detsky tapety a ze bysme mohli vytapetovat Keri pokoj v Cechach. Ach jo.

To je zatim vsechno noveho.

ZDENIKU - bylo by super kdybys psala denicek - dvojceci tu snad jeste neni. A stejne tak OLCA.

Mejte se zatim hezky
Slunicek+Keri

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 26.04.04 21:17

Ahojky,

tak jsme dneska podnikly brnosrazik - jsme teda vyletnice, zapichly jsme to hned na prvni zahradce ;-), ale po dobrem obede jsme pokracovaly ve vychazce. Deticky se v dobe obeda tak utahaly, ze pak vsechny hezky spaly v kocarku. My jsme dorazily domu az po pate, Iva se totiz rozhodla, ze se prospi poradne, takze jsem s ni pak jeste trajdala po Lisni, v obchode jsme byly, na lavicce sedely a ona furt spala a spala. A knizku jsem tentokrat nechala doma ;-(.
AJO - gratulujem k jidlu. Jak jsi toho docilila, ze z pullzickare je otesanek?;-) My ted muzem se Sylvou prejmenovat klub nejedliku na Klub jogurtku - vyhradni to strava nasich pokladu (teda obcas si daji i trochu ovoce, abych jim nekrivdila ;-)).
QUATRO - Iva spi tak 1-1.5h dopoledne, 1.5-2h odpoledne. Problem je akorat ten, ze o vikendu se nejak odnaucila usinat doma - neverila jsem, jak takove mimino dokaze byt dlouho vzhuru. Dokud jsme ji po obede nenalozili do kocaru, tak proste neusla. Coz o to, ja s ni klidne budu chodit porad ven, ale kdo se bude starat o domacnost, to fakt netusim ;-).
ZDENIKu - jsem vsema deseti pro, abys prevzala denicek, uz se moc tesim.
OLCO - neverejny seznam je dobry napad, udaje poslu.
Chytam lehkou depku z toho, jake ty vase deti delaji pokroky - my jdem za tyden na 10ti mesicni prohlidku, tak bychom mely taky neco nacvicit a zacit jist neco jineho nez jogurt ;-). Jedina novinka je, ze jsme od soboty trojzubci a dneska mi Iva predvedla, jak umi uzasne skripat zubama (asi to zaslechla od Chillie, kdyz to vykladala o Vitkovi ;-)).
No nic, zmaha me unava, takze pro dnesek dobrou…

Pavlina + Iva

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 26.04.04 22:14

Tak píšu dnes ještě jednou, protože zítra máme nabytý program a nevím jestli se sem dostanu.
Dnes jsme měly „mejdan“ 3 mámy a 4 děti z deníčku od Mishicky. Matýsek se hrozně rád schází s jinýma lidma a hlavně dětma. Je to takový lidumil. Konečně pochopil, že mlátit kýblíčkem po hlavě není ta správná metoda upevňování přátelství.
Dnes tedy překvapil a párkrát své kamarády pohladil a dokonce jednou chtěl přidat i pusu, ale adeptku na ni tím trochu vyděsil :)))… Děti na něj mají blahý vliv. Když zůstaneme sami doma, mám protivného ubrekánkovaného chlapečka, od kterého se nesmím hnout na milimetr, čili klíště :). Když odejdeme plenit cizí byt či zahrádku, mám sladkého miloučkého andílka, který nadšeně „uklízí“ cizí skříně, okusuje cizí hračky a mazlí se s cizíma lidma. Nabývám pocitu, že právě ten cizí element je u nás hybnou silou :))). A nesmím zapomenout, že máme malou opičku, takže u nás vývojem a pokroky opravdu hýbe okoukání nových kousků od jiných dětí…
A občas (často) mám i já velmi blahý pocit, protože naše „doma“ zůstane jednou krásně uklizené (ale většinou jsem při zemi, uklizíno je nejdéle do druhého dne… v lepším případě do návštěvy „cizích“ plenitelů u nás doma :)).
Pavlíno - procházku do první zahrádky moooc dobře známe. Ale přiznávám, že jsem se (nejen) kvůli tomu těšila na jaro a léto :)).
Quatro a ostatní - samozřejmě, ráda se ujmu deníčku po Adině, aby zůstala zachovaná Praha. Jen Adina položila laťku hroooozně moc vysoko a mám obavy, že kvality jejího psaní nemám ani v nejmenším šanci naplnit…
Ohledně spaní a jídla: Matýsek chodí spát okolo 20 hod., budí se cca o půlnoci až 2 ráno na mlíčko, ráno vstává kolem 7. To se nasnídá (většinou krajíc chleba s máslem a žervé nebo taveným sýrem nebo strouhaným eidamem). Pak se jde ještě na 1-2 hodiny dospat. V 11 svačí (mrkev s jablkem, banán s jablkem, pribiňák, jogurt apod.). Obědvá cca ve 13 hodin (většinou maso, těstoviny, rýži, zeleninu.....), občas si po obědě půl hodinky zdřímne. Okolo 16 hodin svačí (obdoba dopolední svačiny - tj. ovoce, jogurt, pribiňák - podle toho co měl dopoledne, občas pudink nebo dělám neslazený dort zakysánek s čerstvým ovocem) a po 18 hod. dostává kaši. Odpoledne spí maximálně hodinu, víc ho ani spát nenecháváme, aby potom neponocoval (máme zkušenosti).
Zurecku - fotky chodícího Matýska ještě nemáme… :((( Já jsem vždycky tak unešená když ťapká, že prostě nezvládám fotit. Ale velepoctivě trénuje, nestačím se divit jak zdokonaluje držení rovnováhy. Dnes přidal i první změny směru za chůze :))). Už se hrozně moc „těším“ až mi bude zdrhat z těch letních zahradních restauraček (neboť dál zatím stále nedocházíme jak jsem psala výše…) :))).
Sylva - hubnutí je u mě pouze idea. Nemám správnou vytrvalost…
Slunicku - přeju vám hodně zdraví, ať jste zase fit až přijde sluníčko :)
Pavlíno, Sylvo - údaje do seznámku došly, díky, už jsem ho začala zpracovávat!!!
Hezký večer všem, Olča

Terka
Kecalka 380 příspěvků 26.04.04 22:16

Ahoj holky,
tak jsem taky přišla domů celá uchozená, zato Klárka odpočatá a připravená doma blbnout. Tak dlouho jsme venku snad ještě nebyly…Jo a Pavli - vždyť jsme chodily hodinu před a hodinu po tom, co jsme byly na zahrádce! Takže to přece jen vycházka byla… :)
Já jsem z Eldorada nadšená, konečně místo, kde mohou děti (lezci a chodci) strávit pár hodin…Neumím si představit Kláru pět hodin v kočáru :) Až na to, že se chtěla furt hýbat a neměla čas jíst ji musím dnes pochválit :) Samozřejmě, že jsme pak doma musely spolu ještě na balkón, protože stála u bal. dveří, ukazovala a něco žvatlala…
Jinak, Olčo, gratuluji k chození! My jsme tu po Marečkovi nejstarší a nechodíme, jen za ruku (ale pokrok - už za jednu :)
Ještě jsem zapomněla poděkovat holkám za účast na páteční oslavě a za dárky :) Slavilo se to trochu dopředu,ale říkaly jsme si s Chíllií, že to uděláme spolu…
Jinak jsem tu dlouho nepsala, takže pro mimobrněnské pár novinek : Klárka už ťapá kolem nábytku, chodí za jednu ruku a ukazuje na věci, Je to paráda, už s ní začíná být lepší komunikacea vím, co chce..Na druhou stranu, pokud jí vezmu něco, co mi před tím čmaznula, začne se dost vztekat.
S mluvením se roztrhl pytel po Velikonocích, kdy naše beruška omezila svoje milionkrát používané „NE!“ a začala říkat máma, táta a HA (tj. HAF) a taky ČIČI. Na psy je úplně ujetá, když nějakého venku uvidí,začne se řehtat a někdy sama od sebe na něho upozorní tím, že řekne „Haf“..Manžel už prohlásil, že nějakého pořídíme,ať má Klárka radost, tak jsem navrhla něco mini …a to se urazil, že prý když psa, tak pořádného.S těma chlapama vážně není řeč, já už jsem viděla, že si za ten den nesednu ani jednou a jak jsme v bytě jak sardinky a psa jsem zatrhla.
Tak zatím pa, končím, mějte se a pište.
Tereza a Klárka
PS: haha..nedá mi to a pro Sylvu uvádím odkaz na video (když jsi říkala, žes to neviděla :))))) http://superstar.nova.cz/…r/video.html

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 27.04.04 20:28

Nazdárek!!!
Ahojky všichni, kdepak dneska lítáte? Ono teda venku bylo zase tak krásně, že se ani nedivím.
U nás je krásně o něco méně, protože Ondráškovi se včera večer spustila taková rýma…no zatím nikdy nic takovýho neměl - prostě má u nosu permanentně dva vodní sloupce. A nechce si to nechat ani utřít. Leda tak olízat od Tiny. :o))
Ale i tak - byli jsme dvakrát venku, tam je mu asi líp, protože mu tam ta rýma neteče. A taky venku tím pádem hezky spinkal, přes poledne až tak, že jsem si tady s chůvičkou u ucha zdřímla taky.
Takže pište, doufám, že máte zdravá mimča a dneska nebo zítra na chatu!!!!
Ahoj Sylva

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 27.04.04 21:16

Ahojda,

tak nam se dneska prorezala posledni jednicka, huraaaaaaa, a mam takovy pocit, ze jsem videla skoro prorezanou horni dvojku. Ale nevim, Iva si tam sahat nenecha ;-). Takze jsme ctyr-az-petizubci.
Byly jsme plavat a dneska to bylo fakt super - Iva se celou dobu smala, vykladala si, dokonce se nechala i potopit - poprve!!! Sice si u toho trochu lokla, ale naladu ji to nezkazilo.
Taky nam dorazila hracka od Pampers - FisherPrice (prisavka do vany). Volali mi v 7 rano, kdyze ji mohou dorucit. Myslela jsem, ze me trefi - vzbudili me i ditko, ktere uz pak nezabralo.
Tak jaru zdar, uzivejte pekneho pocasi a zitra na chatu.

Pavlina + Iva

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 28.04.04 10:41

Ahoj maminy a cipisci,
tak to je vyborny, ze bude zdenik a olca pokracovat v deniccich!

Janice-Vilik je teda sikula jak uz povida a ukazuje a ty mas fakt pevnou vuli s tim cvicenim a hubnutim, ja se vzdat sladkeho teda neumim :-) Zacala jsem aspon chodit cvicit, abych se hybala, pze uz me hrozne boli zada, no a po cviceni mam sice pocit ze bude po mne, jak nejsem zvykla, ale stejne je to hrozne prijemny na tu hodinu vypadnout. delame to tak, ze radim dojde 2× tydne drive domu (to je kolem ctvrt na sest), ja mu predam anicku a jdu se vyridit:-)

Olco - matysek uz je teda chodec, gratulujeme! anicka je zatim spis stojak a semtam se odvazi udelat 1-2 samostatne kroky, ale musi byt v ponozkach, kdyz ma botky, tak se kaci na zem.
(jo a na seznamek co tvoris ti taky poslu inicialy, jak se dostanu behem dne zase k pc)

A jinak zavidim vam, komu spi deti jeste 2× denne, anicka uz spi vetsinou jen jednou denne po obede, pze jak spavaal jeste endavno dvakrat, tak pak usinala az kolem desate a to by teda neslo :-)

Quatro-ja odpoledne taky nedavam svacinu, jen kojim, az vecer kasicku.

Jinak jen ve strucnosti, jak probehly nausnicky - nase pani dr. je jen nastreluje a jesteze tak, dkyby je propichovala a jeste se tam snazila procpat nausnicku, tak anika ten rev asi zabije. i tak to byla sila - poslaly me za dvere, ze pry maji lepsi zkusenost, kdyz u toho mamina neni, ze deti se mene brani, no a pak sem to „jen“ slysela a za chvili mi donesli cosi rudeho zpoceneho ale melo to nausnice, kuratko moje…tak mi bylo receno, ze musi anicku pochvalit, ze ma hroznou silu a umi se pekne branit (jesteze ma nase dr. smysl pro humor :-)

takze v patek tatinek koukal, jake dostal prekvapko k narozeninam, no ankonec byl rad, jeste aby nadaval ze (ale kdyz se ptal jak to probihalo tak sem si to trochu upravila, ze tak zly to nebylo :-)

v sobotu jsme byli na stavebnim veletrhu, jeste s mym tatou, tak se anicka porad stridave nosila u tatinka a u dedy, no a ja sem tlacila prazdny kocar, fajn

jinak dovednosti u nas - porad dela paci paci, krouti hlavou nenene (no to asi neni dovednost:-) a dela buci buci na polstarku…jo a starsne oblibene je skakat sipky na ansi posteli a ruzne valet sudy, to je hrozna sranda prej
a povidani - jen mamamamabababa

a srazik v marianskem udoli byl paradni, zahradka eldorado nemela chybu, nakonec bylo dobre, ze neotevreli o tu pul hodinu drive jak sme chtely, aspon sme se i trochu prosly :-)

tak ja uz budu koncit, vyrazime s anickou na cviceni poprve, sem na to zvedava, jak se ji to bude libit

mejte se krasne, dneska bdue zase pocasko!
martina+anik

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.04 11:19

ahooj, tady chillie, nevis, jestli ta akce s tema hrackama jeste trva? nemas nahodou ten letacek, mame tu nastrihane obaly a letak jsme ztratili. zdravi chillie + vitek

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 28.04.04 12:45

Ahojky,
aspoň Ti, Pavli, zavolali, mně ne a tak mně tady dneska čekal papír, že mě nezastihli…
Tak snad zítra.
Chillie - akce pořád trvá, leták nemám, ale není k tomu potřeba. Co za kolik bodů najdeš ve starší diskuzích - něco jako soutěž s plenkami Pampers o Fisher price hračky nebo tak.
 Sylva

janice
Kecalka 458 příspěvků 28.04.04 13:13

čauky holky,
hlásíme se při středě. Venku je naprosto nádherně. Já měla dneska nějaké pojížďky autem, tak to už tak parádní teda nebylo:o(((
Jinak u nás toho moc nového není, vše funguje, jak má. Tchána včera pustili z nemocnice, už je ve „figuře“, hned si šel zkontrolovat, jestli jsem mu dobře zalejvala papriky…takže máme rozkazy a úkoly a kmitáme s Hynkem jak čamrdy.
Ach jo, chtěla jsem toho napsat více, když už jsem se dostala ke stroji, ale plazí se po mně něco velmi zapáchajícího…
Jo, slyšela jsme o nějaké další akci s plenkama Pampers(nějaké sbírání razítek), nevíte o tom někdo něco?
zatim pa
 janice

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 28.04.04 13:23

chillie, akce by mela trvat do konce roku…
jo a prisly ti fotky? kdyztak mi dej vedet, jestli ti je mam teda v nezmensenem formatu vypalit jo?
ahojky m.

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 28.04.04 13:36

ahoj, tak uz sme zpatky ze cviceni, probihalo to asi tak, ze sme sedely v kruhu a zpivalo se a rikaly se basnicky a u toho se delaly ruzne posunky a deti, co uz tam chodi dele uz je znaji, tak to taky opakovaly, to bylo kouzelny…pak se deti vypustily a mohly prolizat takove ty platene tunely a hrat si s malyma mickama, nakonec se meli ucit provlikat drevene koralky a zase rozlouceni basnickama. anicka to zvladla jakztakz, byl tam dost srumec , typuju tak 15 deti (popriste bysme uz pry meli byt rozdeleni na dve skupiny) anik byla celkem z toho hluku vydesena, pze i par deti plakalo, postupne si ale zvykala, nakonec i prolezla ten tunel, kdyz sem na ni na druhem konci vykukovala.
priste budou deti „vyrabet“ darky ke dni matek :-)…mame si dones sklenicky s vickema a alobal a deti by ho mely pry mackat do kulicky (haha to sem zvedava) a ty se pak daji do te sklenky a na ni se obtiskne rucka namocena v barve :)

jinak sem byla nadsena i z toho, ze anicka cestou tam i zpet NEJECELA v aute :-)
 M+A

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 28.04.04 18:01

CHILLIE, letak mam elektronicky - jaky mas email? poslu ti ho…

P.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.04 19:53

Ahojky,
jsem ostuda ostudovitá, já vím, ale opravdu jsem se sem dřív nedostala:( Tomika už přes čtrnáct dnů trápí zoubky - prořezávaj se hned čtyři na jednou - horní jedničky a dvojky a aby toho nebylo málo, tak od neděle měl dost horečku, něco přes 38°c po odečtení a dnes se k tomu už bez horečky opupínkoval, takže chytnul nějakou tu dětskou nemoc:(
Jináč koukám, že holky - Adina a Janice se vzdaly pasní deníčků a bude pokračovat Zdenik s Olčou. No já psát zatím budu, i když opravdu nestíhám, ale zas mi je blbý končit, když sem to tu kdysi zavedla.

JANICE - tedy Vilík je tedy vážně šikulka, taky trošku depkuju, u nás se nemluví, nechodí, nespí.....:(

SLUNI - tak co, už jste zdravý, nemáte náhodou taky nějaký ty zarděnky?

Tak já končím, abych měla co psát v pátek do nového deníčku, to víte, u nás těch novinek m oc není.
Pá Market + Tomča

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 28.04.04 20:20

Market,
mame to samy. Dneska rano uz Keri nemela teplotu, ale v poledne se osypala na hlave a obliceji. Jsem strasne unavena z poslednich dvou noci, pze Keri mela horecku az ke 40, tak jsem ji musela chladit, coz nelibe nesla a vubec se ji blbe spalo.
Jdu jukat na hokej, kupodivu to tu davaj, asi ze hrajem s Nemcema:-))
Mejte se hezky
Slunicek+ Keri

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.04 20:55

Čaute holky.

Tak sa hlásim po návrate zo Slovenska. Teda vrátili sme sa už v nedeľu, ale doteraz som mala čo robiť, aby som stihla prečítať minulé denníčky. A poviem Vám pravdu, mám v tom akýsi zmatok. Prelúskať toľko komentárov dá fušku. Je tu strašne veľa noviniek týkajúcich sa detičiek. Samé pokroky. Je vidieť, že tí naši špuntíci rýchlo rastú. Všetci sú šikulky šikovné. No sú tu aj organizačné zmeny - držím palce novým pisateľkám a teším sa na ich novinky. Zároveň dúfam, že nás zakladajúce členky neopustia. Newiem prečo, ale stále ma chytá nejaká melanchólia, keď sa mení niečo zabehnuté.

Tak a teraz niečo k našej „úžasnej“ dovolenke. Stále si vravím ako mi bude na Slovensku dobre. Kristiána odovzdám babičkám a ja si budem užívať. Zatial sme tam boli 3× a stále to bolo desné. Ako ináč aj túto dovolenku sme začali horúčkami 38,5 po odpočte. /ja začínam tvrdiť, že je na Slovensko alergický/Takže prvý týždeň platilo heslo „nešahat, pouze koukat“ no a aj to pozeranie záviselo od nálady. Svokra a švagriná mi nezabudli niekoľkokrát denne zopakovať, čo za mazlíčka a urevanca to vychovávam, že sa odo mňa ani nepohne atd. A po takomto týždni vyliezol Kristiánovi druhý zub, takže potom to už bolo celkom vpohode. Akurát už mal pred ním každý rešpekt a nechcel si ho brať, aby náhodou neplakal. Rozhodne teda bolo výhodou to, že sme zrazu mali samopracie a samožehliace olečenie. Jedlo sa tiež varilo samo, takže aký taký oddych to bol. No a deň pred naším odchodom sa mi narodila druhá krstná dcéra, takže sme ešte stihli návštevu pôrodnice, aby sme Michaelu pekne uvítali na svet.

No tak to bola skrátená verzia dovolenky a teraz naše pokroky. Kristián sa celkom rozkecal. Hovorí dada, tata, baba, nenene a ešte nejaké neidentifikovateľné slabiky. Na mamu kašle, tá je s ním celý deň, takže slovo mama vedieť nemusí a hlavne asi nechce. Sudy váľa ostošesť, a keď sa má čoho hytiť tak si hneď :,-(ne a potom vstane. Stojí celkom pevne, ale chodiť ešte nechce. Zato sa nám „zlepšil v jedle“. Keď sme začínali s príkrmami, tak zbaštil všetko ako som mu to postupne dávala. Teraz stávkuje a okrem jogurtu, přesnídavky, banánu, chleba, piškoty a večernej kaše nezje nič. Žiadnu zeleninu, maso, ryžu, cestoviny, zemiaky … NIČ. Tak uvidíme ako to bude pokračovať.

Janice - klobúk dole. Máš neuveriteľne pevnú vôľu. Mne sa podarí nejesť sladké max. 1 deň a potom mám taký absťák… A rýchle uzdravenie tchánovi, a ešte rýchlejšie dokončenie domčeka.
Sluníčku, Market - rýchle uzdravenie detičkám.
Tina - kam chodíte cvičiť? Do Kenny Clubu?
Pavli - prosím pošleš aj mne ten elektronický leták k Pamperskám?

Chcela som toho napisať ešte veľa ale mám fakt po tých 3 týždňoch taký chaos, že si neviem spomenúť. Tak dúfam, že som na nič vážne nezabudla. Majte sa krásne a užívajte si krásneho počasia.

Všetkých zdraví Zuzana a Kristián

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 28.04.04 21:16

Ahojda,

tak jsem se zrovna sla podivat na Ivu, kterou jsem pred ctvrthodinou ulozila spici do postylky a div jsem neomdlela - lezela napric v horni casti postylky (dostala se tam i ve spacim pytli) a mela moooooc dobrou naladu ;-).
Jinak jsme dnesni den stravily - hadejte kde ;-) - pro zmenu v Mar.udoli ;-). Manzel se ptal, jestli se v Eldoradu hodlam stravovat cele leto ;-). Byla jsem tam s kamoskou, chvili jsme sedely u rybnika, mely jsme holky na dece - Ivu ze vseho nejvic zajimala trava. Vzdycky se k ni dokutalela a zacala ji skubat. Do pusy si ji prekvapive nestrkala.
Jinak se nam fakt vyklubala i horni dvojka, takze chudere Ivce rostly 3 zuby zaraz. Jo a vcera zacala delat nejaka plazici tempa - pokud je ale predmet zajmu dale, tak na to kasle, fakt plazi jen ty 2 tempa a konec.
MARTI - taky jsem se chtela zeptat, kam chodite cvicit.
ZUZKO - letak poslu.
JANICE - ja myslim, ze je to akce Globusu, sbiras razitka do nejake jejich karticky a pak jsou za to zas ruzne hracky (napr. lehatko do vody + odrazedlo apod.) . Ale je to dost casove omezene. Vic o tom nevim.

No nic, ja jdu zkontrolovat berusku, v ktere casti postylky se momentalne nachazi. A hlavne jestli uz spi (aha nespi, uz ji slysim ;-)).

Pa

Pavlina + Iva

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 28.04.04 21:17

Ahojky holky,
tak se konečně hlásím…a jelikož nemáme zapojenou TV a já nemůžu sledovat hokej tak pořád koukám co je novýho na ledě…

Marti - to cvičení, hraní musí být super!! doufám, že až holky začnou být trochu posedy a nebudou se chtít obě plazit zaráz po mamce tak vyrazím taky za nějakým takovým povyražením… sama a bez osoby pomáhající..;-)))

Sluníčku, Market - teda taková hnusná horečnatá pupínkovice… hned jsem si představila jak bych chladila holky já..eeee tak ať už se vám to vyhne! a vůbec nemoci pryč!!

Holky Brno - tak Eldorado???..to vás člověk pustí samotný a už stepujete před otvírací dobou před hospodou ?? teda teda .. ;-))))))))))))))))))))))

Pavli - prosím pošli mi, prosím, taky ten leták, jen pro pořádek..už suším doma plno obalů tak se chystám konečně těm mým holkám něco objednat..

Čerstvým zubům - jste provokatéři! my stále nic. ale můžem odletět na olympiádu ve slintání..dneska jsem zrovna pozorovala jestli našich pes (baset) slintá pořád víc a fakticky váhám…řekla bych, že už ztratil prvenství!! ;-)))

a co jinak u nás…tak u nás to jak se říká začalo smrdět prací..uf uf..i mě se ta podivná činnost nevyhla. vyklízeli jsme dvorek od stavebních pozůstatků..sice se to trochu pohlo, ale myslím, že se to harampádí prostě objevuje znovu a znovu a znovu..

dneska jsme byly celý den pryč..ráno jsme vyjeli k našim (babička si vzala dovču) a vyrazily jsme všechny k paní dr. na očkování žloutenky…au au au..ale co je pozitivní! holky už mají 7,5 kg ano ano za poslední měsíc přibraly kilo!! hurá hurá..jinak všechno na pohůdku. akorát zítra jedem s Martinkou na propláchnutí očička…hmm jsem z toho trochu nervozní ale určitě to pomůže!!

jo a koupila jsem holkám první botky!! jsou krásný. zatím je mají do kočáru, ale už tam moc nevydrží tak je alespoň můžu vytáhnout a postavit na zem..ovšem dneska k mému překvapení Jaňula začala štrádovat k pampeliškám…já jako pyšná matka jsem v předklonu štrádovala s ní..
Martinka boty moc nepřijala ale zjistila že s nima to neklouže takže se postaví, balancuje na jedné noze a druhou dupe! co dodat…asi je trochu přibrzdím..boty dostanou jen když budou mooooc hodný..to jsem co?

jejeje to jsem se rozepsala…končím něco si nechám na zpozději…;-)))

mějte se krásně

Zdeník a dvě cupitalky

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 28.04.04 21:49

ahoj holky, ja jen strucne, pze anik se mi zase pred chvilkou vzbudila, ty zuby jsou potvory, uz ji nahore vylezly tri a ta jedna jednicka porad ne vylezt :-/ tak mam vetsinou vecer a v noci vecne poplakavajici uzlik.
jak ste se ptaly na to cviceni - mel by to byt kenny klub, ja jsem zacla chodit do kohoutovic (stamicova, centrum volneho casu ulita, pry je to jeste na životského v židenicich)
tel.c. je 736 520 601 (kohout.) a 736 520 603 (židenice)
ja jen doufam, ze budeme rozdeleni na ty pulky, pze nas tam bylo opravdu hodne, na internetu uvadeli skupinky po 6-9 detech a to tak teda nebylo.
ale je to zajimavy minimalne na otrkani a urcite se tam i neco nauci :-)
je to 30 minut a na permanentku stoji 60,– jedna „lekce“ (zatim sem koupila 5 lekci a pak uvidim)
je to samozrejme rozdelene podle veku…my chodime zatim ve ST 11,20

to by bylo fajn, kdybyste taky nektera zacly, mejte se, ja jdu foukat na zoubky :-)

dneska bylo krasne, ze? neodolala jsem a vzala fotak, tak mam prvni skoro letni fotky s anikem

Martina

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 29.04.04 09:20

Ahojky holky,

Em příšerně škytala až to z toho zalomila a teď chrupká.

Zdravíme Kristiána se Zuzkou ta slovenština mi tu chyběla je fajn, že jste se už vrátili.

Včera bylo na chatu moc prima, když jsem vykecala šla jsem za taťkou ťuknout si vínkem měli jsme přesně na den 3.roky po svatbě. Ani mi to nepříjde u nás se svatbou moc nezměnilo žili jsme už před tím 2.roky spolu na jedné hromádce, takže jsem si, akorát změnila příjmení v občance a vše ostatní zůstalo stejné. Šoupla jsem do foteček nějakou tu svatební(to snad není ani pravda jak jsem vypadala).

Dneska odjíždím s Em k mamce budem :,-(it brambory a vracíme se v neděli.
Zdeníku držím palce ať to Martínce dobře dopadne.

Přejem Vám krásný blížící se víkend.
Quatro+Emily

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 29.04.04 11:16

Ahojky všichni!!!!
Včera byl povedenej chat, dobře jsem si pokecala, kdyby mě neděsila představa neprospané noci, tak bych to o půlnoci určitě ještě nezabalila…:o))))
A noc byla nakonec docela v pohodě, ale do půlnoci Ondráška ty zoubky v kombinaci s odpornou soplivkou dost zlobily, třikrát se vzbudil a nechtěl ani prso, usínal mi v náručí, hlavičku položenou na mém ňadru - no to nepamatuju tak od jeho čtyř měsíců. Prostě se chtěl chovat, bobeček můj malej.
Ale teď tady řádí, jako by se nechumelilo, jenom tu odsávačku prostě nemusí - chápu. Ale když vidím, co mu z toho nosánku tahám…bez ní by to nešlo. No ještě tak čtyři pět dní, pokud teda nezlomíme pravidlo sedmidenní rýmy.
Před chvilkou Ondrovi dovezli mluvící telefon od FisherPrice - konečně nás chytli doma - je z něho nadšenej. Mně se to taky docela líbí, protože to jenom tak příjemně cinká a nevydává žádný jiný zvuky (takových hraček už máme dost - pořád tady bučí krávy, štěká pes, jede mašina, jeden by z toho mohl zblbnout :o)))
Ještě vám popíšu včerejší zážitky a dost, protože jinak bych byla adept na přečíst zbytek…
Ondra přešel na pravidelnou stravu jogurt v poledne a večer - po obědě si ještě žužlal moje jablko, naučila jsem ho používat ty dolní zoubky, hryže to jak bobr - no uhryzl si nějaký větší kus a zaskočilo mu to. Než se mu to podařilo vykašlat, tak se poblinkal. A taky mně, Tinu, puclíky, deku…no neřekla bych, že jeden 150ml jogurt je tak obsáhlej. Všechno to smrdělo jak tchoř, takže to taky všechno kromě Tiny šlo do pračky - včetně puclíků. Vypraly se dobře, je to teda bezpečný. Ale je fakt, že ty jogurty coby blitíčko a hovínka smrdí příšerně, zlatá mrkev - co Pavli?
Jinak přešel z permanentního tataťaťa a tak na emmememememe ev. mamama, když něco potřebuje.
ZDENI - držíme palce, ať to očenko proběhne co nejvíc v klidu.
ZUZKAJ - ahojky, jenom piš, ať víme, jak se mají naši slovenský bratia :o))))
Holky, ahoj, chudáček se tady nějak rozčiluje, musím plnit mateřské povinnosti vůči nachrchlanému děťátku. Doufám, že už žádné tak radikální změny počasí jako deset stupňů nahoru deset dolů nebudou, beztak to má z toho.
Sylva a soplík

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 29.04.04 11:32

Ahojky, taky jsem rada, ze uz je tu zase zuzkaj se slovenstinou, mmch byla tu jeste Guudy ze? ta uz se taky dlouho neozvala…

zuzko, pobavilo me, jak si psala o navsteve v rodine, nic si z toho nedelej, nase veskera prizen je taky daleko, v brne nemame nikoho, tak anicka na ne taky neni moc zvykla a boji se, minimalne ze zacatku za nikym nechce jit a breci, kdyz si ji nekdo vezme, tak o ni rikaji, ze je mamanek :-) no a co! :-)

vcera jsem tady na prochazce potkala jednu maminu s kocarem a pze mi byla povedoma, tak sem ji oslovila a taky zejo, pak sme se dobraly k tomu,ze se zname ze skoly od videni, dobra nahoda…
zitra jdeme s kamoskou a jeji 18mes.holcickou testnout piskoviste, tak sem zvedava, co anik na to, nejakou piskovistovou vybavu mame, tak snad se ji to bude libit a nenarazime na nejakou injekcni strikacku ci podobny hnus

mejte se
matina+anicka

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 29.04.04 14:02

Ahojky holky,
já jen telegraficky..oko dopadlo celkem v pohodě, Marťa i já jsme byly statečné..když jsme odcházely z ordinace už s uslzenýma očima házela úsměvy na všechny kolem…

blbý je to, že jdem ještě zítra na druhé kolo..prý to nešlo až tam kam mělo…uf uf
a musím uznat, že i když ještě slzí má to oko takový čistý nezakalený…takže změna k lepšímu okamžitá..no aby nee…

díky, že jste na nás myslely a doufám, že už to zítra bude všechno za náma..

zatím čauky

Zdeník a M+J

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 29.04.04 15:06

zdeniku, to je dobre, ze to k necemu bylo a martinka je moc statecna, vubec si neumim predstavit jak se takovy miniaturni kanalek cisti :-/
prejem at je druhe kolo posledni!!
 m+a

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.04 19:52

Caute caute.
Tak som tu zase. Vcera som mala riadnu smolu. Kedy ste na tom chate boli? Keď som tam bola ja, tak nikde ani noha /teda až na odhlásenú Pavlu/ Proste nemám šancu si pokecať. Brnenský zrazík som nestihla preto, že som si dala závazok, že najprv musím dať aspoň trochu dokopy byt /nechajte chlapa 2 týždne samého doma…/ a až potom som si dovolila zapnúť počítač. A ono bolo pol druhej a ja som zistila, že si užívate v Eldoráde. No dúfam, že ma nabudúce vezmete zo sebou.

Dnes sme mali úžasný deň. Kámoška nás pozvala na piknik do parku, potom sme stretli ešte jednu známu z plávania a šli na návštevu ku kámoške, ktorá pracuje v cukrárni /mňam, mňam, mňam/ a tak sme vyrazili z domu už o desiatej a vrátili sa až opiatej. Pripravila som večeru a hneď nato mi zavolal môj milovaný, že je ešte v Prahe, nech mu nič nechystám. Má smolu bude to jesť zajtra.

Zdeník - držíme zajtra palčeky, aj tie na nohách.
Sylvi - Ondráškovi skoré uzdravenie
Quatro - začínam Ti závidieť, že Em tak krásne spinká. Kristián posledné 2 týždne spí po veľkom boji tak hoďku denne. A samozrejme je potom unavený a ukňouraný /strašne sa mi to české slovo páči/
Tak ešte idem poslať Olči údaje do zoznamu a vybaviť nejakú poštu. Majte sa krásne. Zuzana a Kristián /práve zaspinkal/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.04 20:17

Tak ahojte ešte raz.
Nedá mi to a musím Vás všetky pochváliť. Práve som sa bolo pozrieť do galérky a tie fotky sú úžasné. Veľké detičky, nové kočíky, sedačky, výlety. No proste úúúúúúžasné. Detičky nám rastú strašne rýchlo a stávajú sa z nich velkí šibali. Myslím, že sa ešte máme na čo tešiť.
Zdeníku - fotka spiacich slečien - neneachádzam slov.
Tak teraz už fakt padám. Zuzana

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 29.04.04 21:26

Ahojky,

tak jsme zase dneska cely den trajdaly venku, koupily jsme kartacek prstacek a taky Zobika (tu knizku, co ma Anik:)). Iva se naucila prskat jogurt a taky si u toho pcikla. SYLVO, o smradu vyblinkaneho jogurtu nastesti nic nevim, staci ta hovinka ;-).

Jaky pouzivate (na sebe) opalovaci krem? Mate neco osvedceneho? Ja jsem pred 2 roky koupila opalovaci mliko ve spreji Hawaii a ted uz ho nikde nemaji ;-(. Tak neco doporucte.

ZDENIKU, drzime palecky na zitrek, Ive to taky vyplachovali dvakrat, pry je to tak normalni.

Dneska jsem vysavala s Ivou ve vaku, moc se ji to libilo, ale me boli bedra jeste ted ;-(. No snad si brzo zvykne a prestane se bat i mimo vak, jinak si odvarim zada.

Vcerejsi chat byl fakt super, bylo to hodne intenzivni, pradlo jsem vesela az o pulnoci, chudak Ivka nemela rano co na sebe ;-).

Tot pro dnesek vse, mejte se fajne
P+I

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 30.04.04 09:54

ahojky
tak doufám, že všechno nepříjemné pro dnešek už mají všichni za sebou (Zdenik, Marťula) a že už bude jenom tak krásně, jak to vypadá. Akorát by nemusel být zase ten strašný vichr, co včera.
My jsme měli zase hezký večer. Na večeři dostal Ondra jak jinak jogurt - Choceňský, pak jsme chvilku blbli a pak šel Ondra spinkat. Usínal u prsa a já jsem si tak lebedila, jaké mám hodné dítě, jak je krásnej a tak - no takový ty příjemný pocity a pak najednou bum a Ondra začal zvracet - ale jak - jak ležel už skoro na zádech, tak si ten jogurt pěkně nablinkal do nosa, do očí, do uší…síla. Kromě mně a postele samozřejmě. Pak to ještě zopakoval na podlahu a dobrý. Ale vymýt mu ten tučný jogurt z těch očiček…no chuťka. Takže jsem si opět zopákla ten smrádek ze včerejška. Tatínek byl na vyjížďce na kole a přišel akorát, když jsem zapínala pračku, všechno už bylo uklizené, Ondra spinkal…ti chlapi si umí vybrat dobu, kdy nebýt doma :-))))
Bylo mi Ondráška líto, asi ta kombinace hlenu, co mu stíká z nosu do žaludku a ten hodně tučný jogurt…no dneska si dáme pauzu. Ale pak už byl v pořádku, teď ráno pěkně řádí - provedl tatínkovi inspekci dutiny ústní, očí a nosu tak, že mu z nosa začala téct krev.
tak mi jdeme asi uspávat.
Ahojky
 Sylva

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 30.04.04 10:40

Pavli,
vysávat s Ivou ve vaku, to musí být strašnej záhul na záda…nechceš na zkoušku na pár dní, na týden půjčit šátek? Třeba by se Jeňa pak nechal snáz přesvědčit :o))))
Kdyžtak se ozvi.
 Sylva

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 30.04.04 13:11

Ahojky holky,
tak si představte, že mi půjdem na to oko ještě jednou! prý má Maťka moc úzký kanálky a dostaly jsme penicilinový kapky a rozkapáváme…mno jo tak snad už to bude naposled. naštěstí mám pocit, že to není až takový drámo jak jsem čekala..sice je to pláč jak hrom, ale pak už se zase usmívá(dneska jen na sestřičku, paní dr ji tou jehlou naštvala takže se na ni dívala přehlíživě ;-)))) mno a já jsem vždycky spocená jak po maratonu…

aaaaa musím utíkat, holky z toho všeho nějak usnuly a už se hlásí..jdu ohřívat jídlo!

SYLVI - teda chudák Ondráš ať už má po rýmě..

mějte se zkusím večer ještě písnout.

Zdeník a M+J

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 30.04.04 14:34

Ahoj,

hlasime se jen letecky. Iva dneska prekvapila - k obedu mela tradicni pidikousek kurete a trosicku mrkve, pak furt pokukovala po moji zelenine, tak jsem ji dala ochutnat a svete div se, chutnaly ji fazolky a hlavne brokolice. Asi se ty chute fakt meni, protoze kdyz jsem ji davala brokolici tak pred 14ti dny, tvarila se hrozne a nevzala si ani kousek. Ted snedla 2 male ruzicky. Zeby za to mohly ty 3 nove zuby?

ZDENIKu, vas teda tyraji, no hlavne, ze to pomaha. Tak na vas budem myslet jeste jednou ;-). Jeste k tomu kus-kusu - jak to holkam davas, se zeleninou? Mixujes to nebo to nechavas jen tak? Taky by me zajimalo, jestli to obsahuje lepek, pisou tam hrubozrnna krupice a jak fakt nevim, jestli tam je nebo ne - nevite nekdo?
Jo a kdo davate pohanku - pouzivate loupanou nebo normalni?

SYLVI - teda chudak Ondra ;(, tak prejem, at se brzo uzdravi. Dik za tu nabidku satku, docela bych mela zajem si ho pujcit, aspon bych vyzkousela, jestli se v tom Ive vubec bude libit, stacilo by tak na 2 dny…

Tady dneska fuci hrozne, ale Iva je v tom (porad hlubokem) kocaru dost chranena. Jeste musime do obchodu, vecer dorazi kamoska s mimisem v brisku, tak at je mam cim zivit ;).

No nic, jdu zachranovat Ivu, nejak se tu zapletla do ucha od kabelky ;-).

Pekny vikend vsem
Pavlina + Iva

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 30.04.04 21:49

Ahoj, hlásíme se při pátku. Dnešek jsme jako obvykle strávili skoro celý venku, dali jsme si skoro 10 km procházku a samozřejmě nezapomněli navštívit oblíbenou zahradní restauraci :-)). Takže si lebedil nejen Matýsek, neboť s sebou měl oblíbenou kamarádku Báru (od Mishicky), ale i maminka, protože jí nebylo zabráněno přístupu k dobrému jídlu a pití :-)). Prostě pohodový den.
Matýsek nezbeda už vypiloval chození tak, že přejde celý obývák, terasu, všude kde je rovný hladký povrch, tak mu to docela běhá. A má z toho sám ohromnou radost.
Venku má trochu problémy, tam přece jenom je o co zakopnout :-). Ale dnes udělal i tady docela pokrok, všechno to otestoval. Taky dnes objevil díky Báře že existují schody a že to zřejmě je velikanánské žůžo. Snažil se tam zdrhnout dvakrát (sranda je, že zatím zdrhá po všech 4, protože tak je pořád rychlejší :-)).
Závěr dne je takový, že jsme přijeli domů všichni jako prasátka, já jsem zralá zapadnout do postele a Matýsek samým nadšením a díky spoustě vjemů měl problémy usnout, vůbec se nemohl uklidnit. Ale snad se mu teď bude hezky spinkat.
Martino - šipky a válení se v posteli, to je u nás taky super oblíbená hra. Já ji taky mám ráda, protože při tom je Maťulka extrémně mazlivý a rozdává pusinky :-).
Zdeníku - moc přeju, aby už byly očička v pořádku. My jsme jednou absolvovali zánět spojivek a ani jsme ho nedoléčili tak jak by se mělo, protože jsme ve dvou lidech nebyli Matýskovi schopní aplikovat mastičku. Bylo to tvrdé násilí a stejně to většinou neměl v oku, ale všude jinde. Takže smekám klobouk jak to zvládáte!!! Natož nějaké čistění pidikanálků......
Pavlíno - já krém pro sebe nepoužívám tady v Čechách žádný, tím že jsem byla nedávno u moře, tak už základ mám a nespaluju se. Takže asi moc neporadím. Když jsme byli na dovče, měli jsme s sebou nějaké krémy myslím z akce z Droxi. Byly docela dobré. Pro Matýska používám Niveu.
Ještě se chci zeptat, jak je to s pořadím deníčků. Je to hrozné, chodím sem číst, ale takové ty „technické“ záležitosti šly zatím mimo mne… Prosím prosím kdo kdy teda bude psát? Díky :-))))
Přejeme všem hezký víkend, mělo by být relativně hezky, tak si to užívejte.
Zdraví Olča a spinkající andílek Matýsek (10 měsíců a dva dny)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.04 09:02

Ahoj vsichni, hlasim v rychlosti ze jeste zijeme navzdory vcerejsimu hokejovemu soku! Bohuzel nemam vubec cas psat, obdivuju vsechny kdo pilne pisou. Rada bych vam sdelila novinky od nas, ale nejak mi to nevychazi. Snad dnes pozdeji.
Papa Mirus nestihacka

Vložit nový komentář