Deníček Matýsků č.48

Snažení

Ahojky všem matýskandám, matýskatům už narozeným a těm, co si hoví v bříškách taky! Dlouho jsem přemýšlela, co do deníčku. A najednou mě políbila múza. A byl to huban pořádný.

Už několikrát jsme probíraly svoje protějšky. Jejich klady, zálory, zlozvyky a podobné. A mě napadla ještě jedna věc, kterou jsme neprobraly. A to je : BACHA, JEHOMAMINKA VARUJE!
A přivedla mě k tomu moje vlastní maminka, která vzpomíná, jak jí její tchýně varovala ped svatbou, že Vojtíšek žádné zlozvyky nemá. Jen když je nemocný, tak skřípe zubama. A on jima neskřípal, snad jen když byl nemocný.
No, a to je přesně ono. Když jsem poznala Zdendu, tak jsem dostala instruktáž podobnou. Vzhledem k tomu, že Zdendovi rodiče měli hrozné zkušenosti s bývalou snachou, tak si mě proklepávali. Hlavvně maminka. Logicky se o něj bojí. Říkala, že on vedle sebe potřebuje oporu, holku do nepohody a tak podobně. Až sjem jednou reklamovvala, že podobnou opporu potřebuju i já a je to pro mě taky důležité. Naštěstí je tahle starost snad zbytečná.
Ale pak přišly takové ty běžné starosti. Říkala, že je Zdenda na spoustu věcí puntičkář. A měla pravdu. Když něco dělá, je neuvěřitelně precizní, pilný a přesný. Všechno musí být ťip ťop a nic nesmí vykazovat sebemenší chybu. Ovšem na druhé straně je přece jen normální chlap. NA to, co tím myslela, jsem přišla až později. A přesně v momentě, kdy jsem se vracela domů a zakopla o jeho aktovku zaparkovanou uprostřed chodby. Asi jsem musela utrousit něco fakt neslušného, neb se miláček odkudsi vynořil a ptal se, copak se děje. A usmíval se jak měsíček na hnoji. Mám ho moc ráda,ale v tu chvíli bych ho zabila.
To samé platí o způsobu využívání věšáků v předsíni. člověk musí být hoděn hbitý, aby nějaký ulovil. Na každém visí totiž nějaká součást oděvu. Na jednom kalhoty, na druhém bunda a na třetím třeab ponožka. No hrůza. Pokud vaří, tak nádobí kolem jen létá. Ale odmývat ho po něm mě baví. Uděla by si to sice sám, ale co by člověk neuděla pro miláčka, když vaří tak rád a tak dobře.
Další věc je nakupování. Obchodem jen tak proletí. Až se divím, že v tom letu vždycky přinese všechno, co chtěl. Nakupuje docela rád snad všechno, kromě oblečení. Nutnost koupit si boty nebo kalhoty je fakt hrozná.. Občas si rád dá jedno dvě pivka a pak chrápe tak, že je neradno spát s ním v jedné místnosti. Ale to jen výjimečně.
Na druhou stranu má několik nechlapských vlastností. Například nesleduje moc fotbal a hokej. Je schopen vyprat, aniž by cokoliv obarvil na neurčio a hlavně pomáhá, kdykoliv je o to požádán, nebo kdykoliv pozná, že je to potřeba. Měl ženu,která nechávala veškeré starosti o domácnost a jejich syna an něm a tak má pořád dojem, že všechno musí udělat sám. A nějak nechápe, že není na všechno sám a že se o některé práce můžeme dělit.
Takže nastoluji otázku dne. Jací jsou Vašui miláčkové, když zrovan najsou za topmanagery, právníkym šéfy firem nebo zručjé řemeslníky? Jací jsou doma, když je nikdo nevidí a jsou sami za sebe.
Jinak přeju hoděn štěstíčak do života dalšímu mytýskovi a hoděn zdravíčka a štěstíčka těhulinkám. No a nám snažilkám už brzo nějakého toho bubáčka do pupíčka, ať jsou Ti naši miláčkové taky supertaťkové, když už jsou supermuži.
Nafteta

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 25.01.05 07:35

Jé, já jsem první! Ale nejprv si musím přečíst včerejší příspěvky :-). A potom se pustím do komentáře tady. I když u nás je to trošku jinak :-))). Spíš se jehomaminka občas diví, když utrousím, co jsem si to pověsila na krk, že takový nikdy nebýval :-D.
Hajinka

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 25.01.05 07:54

Bré ránko!
Tak jsem tady a vypadá to, že můj žaludek se snad umoudřil. Poté, co jsem odeslala včerejší příspěvek jsem to v práci zabalila a šla domů. Tam jsem sebou plácla do postele a za chvíli jsem už běžela zopakovat klek před mísou, neb žaludek zase proti čemusi protestoval. Pak už bylo líp, jen mě zase ukrutně rozbolelo v kříži, jak jsem celý den ležela. Navečer, když přišel manža, tak už jsem nevěděla, jak sedět nebo ležet, bolelo to šíleně. Tak jsem se přesunula do sprchy a pouštěla si horkou vodu na záda. A to zabralo! Páni, to vám byla úleva. Zůstala jsem pod sprchou dost dlouho a vylezla jsem takřka fit. Manža nakoupil a přivezl mi spousty dobrot, žel troufla jsem si jen na suchý rohlík a pak na banán. Žaludek oboje shovívavě přijal, takže dobrý. V noci mě pak budily ty zpropadený záda. Asi už toho ležení bylo vážně moc… A dneska? Vypadá to nadějně, mám v sobě banán a půl rohlíku. Nějak se bojím pokoušet to :-) Kafe jsem si ještě netroufla, ale poud to půjde dobře dál, tak ztrestám i kafčo :-)))
Jinak včera večer dostal Junior škytavku a prováděl v pupíku takový alotrie, že ho konečně manža poprvé cítil přes břicho. Napřed mě podezíral, že zatínám svaly a snažím se ho oblbnout, ale nakonec se usmíval a žulil a Junior kopal jako o život :-)))

Pajdulko, moc moc gratuluju Bohémce k přijetí. Dyk to bylo jasný, ne? Jak jsem říkala, každýmu se zdá, že tu a onu zkoušku zvrtal a přitom je výsledek super! Takže ještě jednou blahopřeju! Jo, UTZ samo „stihneš“, jdu na něj v pátek a ty frčíš tuším až 2.2., ne?

Naftetko, deníček se ti povedl. Musím trochu podumat, japa stručně a objektivně popsat svého manžela… Občas na něj nadávám tak, že musí vypadat jako největší bídák pod sluncem :-))) Ale pravda je ta, že má svoje chyby (a není jich málo), je bordelář, pesimista, nedočkavec, ale miluju ho i tak :-D

Jdu dohnat včerejší resty, nějak to za mě samozřejmě nikdo neudělal, tož jdu na to. Mějte se hezky, Matýskové.

Pája a Junior 19+1

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 25.01.05 08:22

Tak začnu hned reagovat na včerejší příspěvky ve starém deníčku.
Pájo, já to tipuju na nějakou virózu nebo tak něco, přece nezačneš mít ble stavy v půlce. I když já poslední týden pozoruju, že mi nedělají dobře mastné věci. V neděli jsme měli maso s nádivkou (špekovou, moc dobrou,) a mě bylo blbě až do rána. Včera donesla jehomaminka bramborové placky, dost mastné, a bylo to to samé. Tak si musím dát pozor co jím.

Pajdule, a cos čekala jiného??????????­????? Tolik držených palců a palečků, to už přece něco znamená ne? Ale umím si představit ten kámen, co ti spadl ze srdce :-D. Zvlášť, když ti idioti nahoře vymysleli tak geniální zákon. Jé, a já bych taky kousek tý rolády, joooo???? :-)

Suri, mě taky nabízela známá Inglesinu, trojkombinaci, ale já ji prostě nechci :-). (a taky si chci užít to zkoušení a vybírání, a tak, vždyť takhle bych mohla po známých přebrat snad úplně všechno po jejich dětech, a co bych z toho měla, no ne?). Ale spousta maminek Inglesiny má, a určo tu i proběhla diskuse na toto téma a jsou s nimi spokojené.
Já teď spíš zvažuju sušičku na prádlo, jak ji tu holky v diskusy vychvalují. Suším v bytě na sušáku, nemáme ani balkon, a nejen že je to neestetické, ale žehlit se musí všechno a rádo to v zimě přesychá.

Dandulko, nic se neboj, amnio dopadne dobře, však si tam dva dny poležíš pro jistotu, tak to bude dobré. Joj a to mi připomnělo, že musím hned jít zavolat na gyndu, jestli by mi taky třeba nechtěli udělat tripple testy, když jsem 15+4, neboli v šestnáctém týdnu. Nějak na mě zapomněli nebo co. Jedné mámině kolegyni udělali tetsty později, než se obvykle dělají a pak jí vyhrožovali Downem, protože její hodnoty jim neseděli na tabulky pro šestnáctý týden. Chudák holka z toho byla úplně vedle, než se to vysvětlilo.

Pajdulko, dík za nabídku :-D. Včera jsem strávila celý den na kolenou se vzorníky, které jsem přehazovala z cimry do cimry :-D, vyšlo mi z toho, co bych chtěla do obýváku a co do předsíně, s ložnicí (která se v daleké budoucnosti stane dětským pokojem, a tudíž nechci rvát na stěny např. růžový kytky - co když je vvčko kluk :-D a s kuchyní si zatím nevím rady, musím to zkusit ještě dneska a nebo požádat aranžérkku o jiné vzorníky). Taky jsem donutila ke konzultaci manžu - tvrdila jsem mu, že by levněji než všude tapety vyšlo právě zvolit nějaký jeden dva základní odstín pro celý byt (barvu) a ten pak doladit různým textilem (nemáme ještě ani záclony ani závěsy nikde v bytě), nebo třeba i barevným válečkem na některou stěnu, ale nechtěl o tom ani slyšet, že prý válečkem to nebude nikdy tak ono, jako když je to natištěno na tapetě. Tak ještě uvidíme, jak vyjde cenová kalkulace. A s nábytkem je to u nás potíž, už jsem psala, že jsme každý pes jiná ves, v každé cimře (s vyjímkou koupelny a předsíně, ty jsou hotové) je něco nového, co tam zůstane, a spousta provizorního, co je potřeba vyměnit. Tuhle jsme objevili krásnou knihovnu, například. Prosklenou, přesně jakou bychom si představovali - hm, stála slovy 250 tisíc!!!!! Tak takhe asi ne, že. Holt klasicismus je klasicismus :-D a Ikea je Ikea :-((((.

A ještě k anketní otázce o příjmeních :-D. Za svobodna jsem měla krásné příjmení, tedy s koncovkou -ová to nebylo ono, ale v mužském tvaru prostě nádhera, neobvyklé, resp. ne časté, zato vznešené :-))). Díky manžovi jsem získala příjmení asi třetí nejčastější, zkrátka hodně frekventované, ale aspoň mi ladí s křestním jménem. Z pochopitelných důvodů ani jedno nemůžu odtajnit, kdoví, kdo všechno nás čte :-DDDD.

Holky, postrádám tu maminky, a taky Planetka dlouho nepřihodila pár slov. A snažilky, nečekáte některá někdy začátkem února //? Aby bylo nač se těšit :-D

A k dnešnímu deníčku:
Skororodiče jsou (nebo aspoň byli) si myslím, přesvědčeni o dokonalosti svých dětí. Takže když utrousím občas nějakou poznámku, jako že manža se nechce večer mýt :-DDD, že si ode mně půjčuje peníze a zá:,–(ně mi nevrací, že mě nutí sterilizovat byt (uklízet po jejich), a když se mi to nepodaří, protože prostě spousta věcí mi přijde uklizená a jemu ne, tak je nasr......, že mi vůbec (co jsem doma) doma nepomáhá, nic nenakoupí (a pořád mi nutí auto, i když ví, jak se strašně bojím řídit, vždycky řekne jenom - auto ti stojí před domem, tak si na nákup dojeď, a tím to pro něj hasne, takže já tahám nákupy v rukách - kdyby tu trasu se mnou aspoň třikrát projel, to už bych pak jela i sama, ale takhle, po Praze, ani za milion)......­........., tak se diví, že když byl malej, tak takovej nebyl........:-DDDD. Ale teď nějak tchyně drží se mnou, tak říkala, že mu domluví, aby na mně byl hodnej :-))))). Tak uvidíme. Ale asi to nebude k ničemu.

Jé, to jsem se zase rozkecala, což. Půjdu zdlábnout nějakou snídani a napařit si dutiny, snad mi odlehnou uši a uvolní se nos. Nemáte nějaký tip, co na rýmu platí v těhu? Nemám čas hledat v diskusích, manža mi v minutě odebere telefonek…

Hezký sněžný den všem Matýskandám a -čatům.

Hajinka + VVčko 15+4

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 25.01.05 08:51

Jééje, já jsem se bála, že se deníček nebude líbit. Jsem moc ráda, že se konečně někdo ozval. To je super, že matýskady nezapadly někam do závěje. U nás snížkuje přímo pohádkově a náš jezevčík si hraje na polárnického psa.
Abych se neuvedla v řeči. Já jsem jen Zdendu zhodonotila, ale jinak ho moc miluju a nevyměnila bych ho za nic na světě. I přes jeho vady. S bezvadných chlapem bych se nudila.

PÁJAP : Huráá, Juniorovi chutnají banány. To je fajn, že nevolnosti netrvajía budeš se moct nabaštit. Ael kafčo bych vynechala. Když je mi zle, tak ho nemlžu ani cítit.

HÁJINKA : Já si nedovedu představit, co bude Zdenda dělat, až budu těhule. Ale asi mě bude hlídat, jestli mi něco není, k ničemu mě nepustí a poleze mi na nervy.
Nafteta

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.05 09:06

Ahoj holky,

tak naše mimčo už asi vážně něco dělá. Včera ho Martin reikoval (položí mi ruce na břicho a posílá energii, je to hrozně příjemný, hřeje to a mě to pomáhalo na bolesti při MS) a mimiš ho šťouchal do ruky :o). Už se hrozně těšíme na UTZ a já jsem zvědavá jestli to bude holčička nebo chlapeček.

Deníček máme opět krásný a musím naštěstí říct, že s „jehorodiči“ vycházím dobře. Martinova maminka mě nijak nevarovala :o) a já si ho skoro pořád chválím. Oni se jen diví, že mu všechno dovolím, tím myslí třeba ty kurzy, masážní lehátko, materiál na letadlo, foťak atd. :o). Musím říct, že si mě jednu dobu neustále stěžovala kamarádka na svého manžela tím stylem „však ty to taky znáš“ a „všichni jsou stejný“ a já pracně vymýšlela na co si mám vlastně stěžovat, když on je úplně jiný :o). Pravda je, že je bordelář, ale já nejsem o moc lepší a s ním to není tak špatný. Taky chce kde co, ale nechá si to rozmluvit, když musíme šetřit. Někdy mě štve, ale to já jeho taky, takže si to odpouštíme a je nám fajn.

A názory jeho a mých rodičů vždy přefiltrujeme společně a nesnažíme se prosazovat jedny před druhými, což mi příjde docela důležitý, ale jde to asi jen v rodiných, kde jsou obojí normální (nepopírám, že některé tchýně jsou opravdu neúnosné).

Ještě vám musím říct, že jsem předvedla v obou rodinách svou garderóbu na miminko ze sekáče a všichni z toho byli úplně paf a prý už nemám nic kupovat, protože to by neunosili ani dvojčata :o). Takže mám asi vystaráno a to za 1.400,– Kč. Samozřejmě musím dokoupit nějaké ponožky a čepičky a zavinovačky apod., ale oblečení mám do roku téměř komplet.

Dnes jdu v práci na kobereček, tak se moc netěším, ale snad to nějak zvládnu.

Dandulko, drž se, budeme na tebe myslet.

Mějte se

Suri

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 25.01.05 10:02

No, on jednou tchán něco povídal jako že až budu chtít Zdendu převychovávat. A málem upadl, když jsem mu řekla, že ho mám ráda takového, jaký je. I se všemi nectnostmi. Že prý jsem první žena, která nechce vychovávat svého partnera. Tak jsem mu řekla, že mi dodali dokonale nedokonalý výrobek a nechci měnit vůbec nic. Jen se bojí toho věkového rozdílu mezi námi. Nevím proč, vždyť 16 let není žádný rozdíl.
 N.

souris
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 25.01.05 10:15

Dobre ranko,

Naftet ? pekny denicek ! Od coho by sme tu boli babinec aby sme z casu nacas nepreprali polovicky, no nie ? :-)

Mimochodom, vcera sme sa s manzom postuchovali a skoncilo to stavkou, ze pokial ma tu najde (to jest, ze uhadne moje meno :-) - to je ako v tej rozpravke, chichi,) moze si sem napisat, co chce vyhrat?:-) Ale nema sancu, kamarat, vcera na mna vypalil tak 15 mien a bol komplet vedla! :-)
Takze uznate ze z pochopitelnych dovodov sa moc stazovat nemozem :-) Uprimne, mam dost stastie ? perie za:,–(ne on (mame na pracke displej tak sa s tym hra ako s pocitacom a celkom ho to bavi :-)) a ide mu to. S nakupovanim sa striedame podla toho kto ma cas a chut, povysava?jedina vec co ma vytaaaaca je, ze upratuje geometricky. T.j. kde ktory predmet zapadne, tam ostane, takze ja nie som schopna udrziavat poriadok podla funkcnosti, napr. tzv. uradnicky suplik ? na pasy, uradne potvrdenia a take tie dolezite veci, co sa potrebuju obcas najst ; vzdy to tam je po case dobordelovane beterkami, perami, papiermi, blbostami ? co sa budu hodit ??atd :-) no ale ked mam len toto na stazoanie, tak to celkom ujde, nie ? :-)
Na svokru sa vseobecne nemozem stazovat (zvlast od doby co byvame sami, ze ano :-)). Ked sme sa zoznamili, vravela mi pred jednou cestou v aute (ked uz honza vystupil), ze davaj na neho pozor, on je taky smutny?.nuz; ano moj muz je z melancholickeho cesta (pomohol tomu nevhodny chlap a burliva puberta) ale dovolujem si tvrdit ze aj jeho mama?! To je furt reci ake je to strasne, ale vsak my to nejako prezijeme, mam pocit, ze cely je zivot je cakanie kedy uz TA katastrofa pride…:-( Nasi videli po honzu vlastne minule vianoce a teraz prakticky po roku zase na vianoce?a ked sme boli s mojou mamou same, tak mi vravela, ze ho nespoznavaju, ako sa osmelil, zosrandovatel, spohodoval?jesitne si to prekladam ako pochvalu za mnou asistovane odstrihavanie sa od mamy, hec! :-)

Pajdule ? tak co, ako ste to nakoniec oslavili? A neopovedala si mi, kam teda ide ta tvoja druha dcera, ta ma tiez nejake specialne talenty? :-)

Haji ? len mala poznamka k tvojemu komentaru ? tvoj manza vyzaduje od TEBA sterilny byt a ak som to dobre pochopila, ON sa vecer neumyva ???!!! Nic proti ked je unaveny, kazdy mame svoj rytmus ? ale on ti potom zbakterizuje a odsterilni tvoju cistu postielku, to mu nevadi ??!! :-)))
To zariadovanie bytu ti uprine zavidim aj nerajem ? tolko moznosti co je teraz, a ako pisala Pajdula, nemozes mat v byte VSETKO co by sa ti pacilo?
Dovolim si prihodit par zakladnych mudrosti, co som pochytila, (ked uz pracujem v tej Unii maliarov :-)))). Zakony oka ? sytost tonu sa zvacsuje s velkostou plochy = ta ista bledo modra na malom vzornicku sa ti bude zdat tmavsia a sytejsia na styroch stenach okolo teba (pozor na male vzornicky!), teple farby (pieskova, zemite farby?) priblizuju a zmensuju ? ale tym ze su ?teple? tak zutulnuju ? takze trebars do obyvaku. Studene farby (modra, tyrkysova?) zvacsuju ale su proste studene (trebars kupelna)?
Na detsku izbu som citala, ze je vhodna taka ta hvezdarska fialova (v svetlom samozrejme :-)) ? ze podporuje sustredenie a fantaziu?ale tu davam ako som dostala, ja fialovu normalne nemusim? :-)
Na inspiraciu, sus ist na : www.batirenover.com je to sice po francuzsky ale s malym slovnickom sa dostanes na obrazky farebnych kombinacii izieb na inspiraciu, pripadne pocitacove modulacie..ak chces, napis mi spravu, skusim ti to nejako poprekladat?

Paji ? no snad to bola len viroza co prehucala crevami a bude pokoj?

Suri ? gratulujem ku pohybom! A tie reiky-ruky nablizku ti uprimne zavidim ? a asi nie som jedina, ze? :-)

Tak idem skusat pracovat, sef tu nie je, co je idealny a jediny cas na sustredenie

Souris

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.05 10:57

Ahoj holky,
Naftetko krásný deníček, musím přiznat, že kdybych se měla k tématu vyjádřit po nějaké hádce, byl by to hajzlík na n-tou. Tchyně mě nevarovala, je to její Martínek a dle ní prostě nemá chybu, je „dříč“ jak ona říká po ní :-))). Doma je bordelář, bordelář, bordelář. Už se nerozčiluju - ztráta času. Něco utrousím, seberu hadry, noviny, čabajku z nočního stolku, vyčistím mu boty. Za to on nakoupí, co dostane napsané na lístku splní, o co žádám většinou se mi vyhoví. Nejsem feministka, takže prostě lehce přejdu jeho nepořádnost a uklízím po něm. V kuchyni pánem není, naštěstí :-))).
Občas strašně vylítnu - to když právě doklidím a on si skočí v botech do ložnice pro telefon, nebo upeču koláč, že přijede návštěva a on ho sežere, než dorazí :-))).
Ale jinak vcelku normální chlap, co občas smrdí potem a ženu ho do koupelny. Na co je teda ješitný - pokud mu jen malinko naznačím, že je potřeba zajít k holiči, druhý den přijede okamžitě ostříhaný a čeká, jestli si všimnu :-))).

Dandulko držím pěsti, neboj, dobře to dopadne. A jsem strašně zvědavá, co to bude!!!

Holky, no tak jasný to s bohémkou nebylo, před třemi lety se tam hlásilo 400 dětí a vzali jich 60. letos nevím, kolik se hlásilo, vzali jich 80. Fakt jsem se bála, šlo o body. Ale naštěstí to dopadlo skvěle. Včera přijely ze školy, dostala oblíbenou roládu, oběma nám trošku ukáply slzy štěstí a na večeři pojedem v sobotu. Píďa dnes odevzdala přihlášku na pedagogické lyceum- zaměření tělesná výchova. Bude dělat zkoušky 18.4. vč.talen­tových z atletiky, odbíjené, basketu. Další nervy budou na jaře :-))), berou tam jen 30. Ona je ale taková studijní, učí se výborně, tak snad…

Já musím dneska zase pilně pracovat, tak se ozvu později. Jo a // teda čekám :-))), jsem dneska 25dc, cyklus 25-27, takže jsem jak struna :-))).

Pajdule

Ika
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 25.01.05 11:49

Ahojček bábiky:-)

denníček je pekný a je z neho cítiť, Naftet, že toho svojho miláčika máš naozaj rada a nevymenila by si ho za nič na svete.

Souris, ja bych nemohla riskovať, aby ma tu tá moja papulka hľadala. Našiel by ma okamžite. Já sú totiž veľmi otvorený človek a nedala som si ani najmenšiu námahu, vymyslieť si pre denníček nejaké nové meno a klidne sa tu preferujem so svojím, pod ktorým má pozná asi každý. Našťastie (ale len pre mňa, to aby sa mi náhodou neposmieval) viem určite, že on nemá ani najmenší záujem ísť sa pozrieť na e-mimino (vie, že ja tu chodím) a čítať si ?babské reči?, proste ho to nezaujíma, nemá na to čas a nemá bunky na to, aby ma mal pod ?palcom?, sledoval, kontroloval … šák on ma pozná najlepšie a vie aká som :-)))))) Myslím, že tieto bunky mám skôr ja a keby on chodil vypisovať na nejaké chlapské e-mimino napríklad, alebo hocikam inam, čo viem, že nechodí, pretože nemá na také niečo čas a sú dôležitejšie veci, ktoré rieši (už som spomínala, že jeho robota je tá najvážnejšia a najdôležitejšia vec na svete a ono mi je nenahraditeľné a doma net nemáme), tak ja bych sa neudržala a počítala si, čo si to moje vypisuje.

Hajinka, ja som tu dokonca napísala aj svoje priezvisko a mám na saláme, či to tu niekto (kto by ma eventuálne spoznal) číta. Koniec koncov, čo tu píšem, cítim, prežívam, všetko je pravda a ja nikoho nezabila ani nič neukradla, tak nech si kto-chce čo-chce prečíta, trebárs ma aj spozná a nech si pomysli kto-chce čo-chce :-)))))) Len takto trošičku mi záleží na tom, aby si to tu nečítal môj Petosh, a to iba preto, lebo z neho by vystalo, že by si tu našiel niečo, čím by sa mi posmieval a robil si zo mňa srandičky :-)))))).

Trošku som aj prispela témou do denníčka a niečo písla aj na toho môjho, no okrem toho, že má tak rád tú svoju prácu má aj iné záporné vlastnosti chichi. Sranda je, že momentálne si neviem na nejaké spomenúť, napr. bordelár nie je, ani pedant nie je, pomáha mi, umýva riady, vysávanie je jeho práca (ja ešte naše hniezdočko nevysávala), dokáže si ožehliť košelu, má ma rád, nesmrdia mu ponožky, nebijeme ma … aha a už to mám … takže- nebije ma, nepije a nefajči a tu narazila kosa o kameň, nebije ma ? zostáva, ale nepije a nefači ? neplatí, fajčí ako fabrický komín a pije tiež (no to našťastie len rekreačne). A ešte na napadlo, že si nešetrí veci, proste je to konzum najhrubšieho zrna a spomenium len jeden príklad - napr. také topánky za Sk 2.900,– zničí za jednu sezónu atď. … a jéje napádajú ma ďalšie veci: tak napr. ešte čumákuje ako taký blbec do kusa noci do bedne a lepšie by urobil, keby sa vyspal, alebo keď už tak čumí na TV tak vyžerie všetky sladkosti čo doma máme - aj moje! Nákupy robíme spolu a v tom zmysle, že hádžeme do košíka on - čo on ľúbi a ja zase to svoje - čo mám rada ja a potom mi zožerie aj to moje :-)))))) … ale koláčov, ktoré som napiekla na vianoce sa ani nedotkol.

musím končiť, šéf ma volá …

Ika

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 25.01.05 11:50

je pajdula si dalsiu cakatelkou na zozranie kona-snad ti to vide -ak ano osobne ti poslem nasu somaricu-aj tak hovno robi len stoji a hika-krava jedna ani boha nechce nic robit-pacico ju kupil aby nosila male ovecky ked sa naropdia a ona nic -tak ze …je tvoja,neviem sice ako ju poslem ale nieco vymyslime-:))))
aky je pacico-doma ni klinec nezatlce-to staci,neni domaci kutil ,nic a nic a nic…vobec nic-ale zas ani nic nerozhadze-sak ked neni cely den doma.
tak ja utekam -zas idem zahlasit predaj oveciek-:))))-to je vam tak pekne za 40.oveciek napredaj a za dva dni sa na vas smeje vkladna knizka-ale boli casy ked aj plakala-dufam ze sa uz nevratia.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.05 12:42

AHOOOJ vospolok !

no to su mi teda pekne veci, este som si nestihla ani precitat posledne komentare zo „stareho dennicka“ a uz je tu dennicek novy. (ale ja to dobehnem) A musim povedat ze mooooooc vydareny :-))), teda fakt Naftetko, diky. Tvoj dennicek ma fakt citovo az dojal, pretoze som si pri jeho citani nasla chvilku a poriadne sa nad tym zamyslela …
No co napisat? Ked my tych svojich chlapov tak lubime, ze hej ;))).
A aky je ten moj partner, manzel, priatel, kamarat a muz ? Ano, on je proste moje vsetko.
Matyskandy moje, nebudete mi verit, ale mala som fakt stastie. On je dokonaly, aspon teda drvivou vacsinou takmer vzdy, a som to ja, co ma obcas do tej dokonalosti daleko. On mi sice tvrdi, ze som uzasna, ale ja o svojich chybach viem :)) Niekedy sa mi ani verit nechce, ze som si nasla takeho skveleho cloveka. Prijemny, sympaticky, so srdcom na dlani. Ochotny, obetavy, milujuci a prejavujuci lasku. Rozumny, inteligentny a sikovny. Zabavny a sarmantny, so zmyslom pre humor a darom ma rozosmiat. Moja opora, ktora vie povzbudit. Je trpezlivy a nevzdava sa. Obdivujem na nom, ze sa vie rychlo a spravne rozhodnut, a este viac to, ze na vsetko pozera pozitivne a mne jeho pohlad na svet a pozitivna viera strasne pomaha. No skratka je moje slniecko :o)
Samozrejme, ma aj chyby (kazdy mame), ale nie je to nic strasne, co by som mu extra vytkla. Snad len to, ze je dost zaneprazdneny (za co on zas tak nemoze), ze obcas zabuda (zaujmave, ze len na niektore veci :)))) Kedysi ma to strasne hnevalo, ale teraz uz viem, ze to nerobi naschval a vie si priznat, ked nieco „vyvedie“, takze to viem ocenit.
Tato tema ma teda fakt dostala. Zvlast, ked sme tuto nedelu boli spolu 9 rokov a ja som nikdy nezavahala, vzdy som vedela ze je to ten pravy.
A co sa tyka domacnosti - no, nikomu to neprezradte, ale on niekedy popratuje aj veci po mne, a nie naopak :)
Nie je nejaky prehnane poriadkumilovny, ale ma rad ked je doma tak normalne upratane a nepovazuje upratovanie len za zensku zalezitost - chyti sa ho aj sam. Cohokolvek, ci su to riady, pranie alebo zehlenie … Akurat varit moc nevie, ale ked treba, nieco jednoduche urobi. A na tie exoticke vecere, po ktorych som kedysi u svojho chlapa „ktoreho raz budem mat“ tuzila, som uz davno zabudla!!! :))) Je uzasny aj bez toho :o)

Fiha, ale som sa rozpisala.. aj trosku vaham ci to tak otvorene opisat (ja som v pocitovom smere skor introvert …), ale ved na uprimnosti nie je nic zle …
Tak som zvedava na vas, dufam ze sa pridate ! :o)

Pa, krasny den

Baboo

ps: len na okraj - bola som u lekara! chvalabohu, bol mily, prijemny a citlivy. a vyzera byt, ze by vsetko malo byt v poriadku. skratka ako povedal - to viete, musite to skusat. bez toho vam my tu nepomozeme :)))

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 25.01.05 13:12

Ach jojo, až se mi zalily oči slzami, jak my ty svoje chlapy milujeme. Nedovedeme si představit, že bychom je neměly a byly samy. Já bych se asi zbláznila.
Zdenda, kromě toho, že je normální chalpský bordelář, tak je úžasně vtipný, má hravou duši kluka a umí pomoci, když vidí, že je mi zle nebo nestíhám. Je šikovný, pozorńý a roztomilý. Nedávno jsem ho pozorovala, když spal. Měl ruce pod bradou a vypadal jako miminko. Byl tak sladký, že jsem jen těžko odolala, abych mu nedala pusinku. Ale nechtěla jsem ho budit.
S něčím se musím svěřit. Vždycky jsem hledala chlapa, který by byl jako můj tatínek. Tatínek pro mě byl muž č.1. Byl krásný, hodný, šikovný a oětavý. Přesně takového jsem si přála najít. Hledala jsem dlouho, až jsem to pomalu vzdávala. Ale nakonec jsem NAŠLA! Zdeněk má tolik společného s taťkou, až mě to zaráží. Spoustu věcí dělá stejně, líbí se mu stejné věci, reaguje stejně a ještě navím má stejně nádherné hnědé oči. Ufff, za ty bych zabíjela. A jak moje maminka říká, snad jsem konečně našla toho pravého. A navíc jsem to věděla hned, jak jsem ho viděla. Ale musela jsem si počkat rok, než jsme mohli být spolu. Stálo to za to.

BABOO : Téééda, tak krásné vyznání jsem dlouho nečetla. Moc Ti takového chlapíak přeju a ještě víc Vám oběma přeju brzo nějakého toho prťouska do dětského pokojíku.
Nafteta

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 25.01.05 13:24

nafteta-ja som itez chcela mat muza co sa podoba na mojho otca,moj otec bol maly plesaty,modrooky-moje cudo judo.otec bol velmi pracovity,vedel vsetko-malovat,murar­cit,bol stolarom ,zabijal prasata,doma vsetko porobil od garnize az po postele,vedel varit,zehlit prat-proste bol taky vsekutil-pacico to nevie,ten zije pre svoje ovecky,ale vo vela veciach sa podobaju,hlavne stymi malymi plesatymi hlavami a ked sa nahneva -tak to ako keby som videla svojho tatka-chudak malinky zomrel uz davno ale ja sa vzdy rozsmutim ked si nanho spomenem,on sa posledne roky sojho zivota dost spustil-ostal zavisli na alkohole a to ho zabilo-dost sa na tom ze zacal velmi pit podpisala moja matka-odisla od nas ked som ja mala 10.rokov tak sa staral o nas sam -bolo to na neho dost.-ja nas 5.surodencov,dvaja uz boli dospely,tak ze mal troch na krku-no mal sa co ohanat.

souris
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 25.01.05 13:52

Ika ? ja neriskujem prakticky nic! :-) po prve, honzovi sa zle cita aj po cesky, nie to po slovensky?po druhe, tu je tak vela denickov?.a po tretie, je to chlap (s netehotnou zenou !!) takze taketo veci by sa mu aj tak nechcelo citat :-) Ja uzatvaram za:,–(ne stavky co mozem vyhrat ! :-)

Pajdule ? nuz tak cakame a potom urobime retaz ? juanca hodi samaricu mne, ja posuniem do prahy atd?:-)

Dandule ? budeme na teba mysliet, to prejde rychlo a potom ta uava, ked to budes mat za sebou a vsetko bude OK :-)

Baboo ? to si tak krasne napisala, normalne by to nejaky spion mal posupnut k tomu tvojmu, nech si precita a vazi co ma doma! :-)

Este si plnim moj historicky rest, slubila som vam snad este v septembri dodat viac svadbnych fotiek, nuz tak je znovu spojazdnena stranka, toz mozte pokukat:
 http://jan.tumpach.free.fr/mariage

Tak teda prijemne travenie ? ja mam co robit, vzala som si dva dezerty! MNAM!

Souris

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 25.01.05 13:58

Iko ten můj mě nebije, nepije, ani nekouří. Nikdy ani nepil, nechutná mu to, nikdy nekouřil - nesnáší to od dětství (jehorodiče kouřili jak Dáni). Ale co já bych za to dala, kdyby se občas se mnou líznul… Víš, když se všichni baví, všichni pijou, působí občas jako suchar :-))). Sranda s ním sice bývá, ale ty zábrany co já ztrácím on má stále :-))).

Baboo - myslím, že jsi dokonalá, když si dokážeš přiznat svoje slabiny!!! Hele, nepsal ten komentář tvůj manžel :-)))))???

Juanco ha ha tak jestli ta svině dorazí, budu se cítit přesně jako ta vaše somarica (k ničemu:-))). Bodaj by zabudla… V opačném případě budu ráda, že je zima, alespoň se to cestou nezkazí :-))).

Naftetko jenom jestli on to Zdenda občas nečte :-))). Ten můj si přečíst o sobě takový superlativa, bude chodit jako páv a myslet si, že sežral nejmíň šalamounovo h… :-)))). Moc ti přeju takovýho skvělýho chlapa a ještě víc to, abys o něm i za 15 let psala to samé!!!!

Pajdule

souris
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 25.01.05 13:59

Ehm, trosku som sa hrala s tou strankou a objavila som, ze ked kliknete dole na ten brectanovy listok, dostnete sa na svadobne oznamenie…:-)

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 25.01.05 14:25

No jo, to by asi byl pyšný. Ale má být na co. Nicméně to sám nějak nehrotí a je docela skromný. Jo, a jak to budeu vypadat az 15 let? No jo, to kdybych věděla. Asi to bude jiné. Ale doufám, že ne o moc.:-)))
Nafteta

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.05 14:31

Naftet, ne ne, právě že to bude ještě lepší!!! To máš napsat!!! To nebylo míněno jako ironie, ale jako kompliment!!! Chlapi dozrávají jako víno (to i ženský) a ty jsi si vybrala náramně vzácnou odrůdu, myslím, že víno se nekazí, ne?
Hele holka a jak první cyklus nažení, jaký jsi dc, kdypak budou nervy???
Pajdule

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.05 14:48

:o)
to teda nie, naozaj som ho pisala ja sama osobne :o)))
a to by som toho mohla pisat este viac .. on je jednoducho naozaj MUZ MOJHO ZIVOTA a je uzasny nielen ako partner, ale celkovo ako clovek. za tych 11 rokov co ho poznam mi ukazal, ze existuje slusnost, férovost, cestnost a laskavost, no a za tych 9 co je mojim partnerom aj mnohe dalsie krasne veci, ako som o niektorych pisala vyssie :o)

a uprimne sa vam priznam (co sa asi ani nemusim lebo je to zrejme jednoznacne zrejmé :o))) ja som do svojho vlastneho manzela zalubena ako somarik do kopy sena. :O)

neviem, ci poznate ten pribeh, ja uz si ho presne nepamatam, ale v strucnosti : kedysi rastli ludia spolu po dvoch ako jablcka. ale potom prisla obrovska vichrica a
rozmetala ich do velkej dialky.. no a vsetky tie jablckove polovicky teraz chodia po svete a navzajom sa hladaju. niekedy sa im to podari na prvy krat, niekedy musia hladat trosku dlhsie a skusit to viackrat, ale urcite nakoniec najdu svoju pravu polovicku, s ktorou vytvoria jedno dokonale krasne zrele zdrave sladke stavnate jablcko.
zo srdca vam prajem, aby ste vy tu pravu polovicku jablcka mali prave teraz uz doma.

Baboo

ps: SOURIS, krasne fotecky! aj oznamko ! aaach, pozerat svadobne fotky je krasne … a zvlast ked je na nich taky 3P (peknunky podareny parik) !
a uplne ma nadchol vas „krokenbus“ (croquenbouche ?) ktory vraj nemoze chybat na ziadnej dobrej francuzskej svadbe! aj my sme ho chceli, ale na SK nam ho nikto nevedel spravit. no nevadi, aj nasa torticka bola dobra :o) a ten krokenbus si aj tak raz dame spravit. mozno na vyrocie :o))

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 25.01.05 14:49

No jasně, že to budde lepší. Moc a moc. Jinak snaženíčko natvrdo začne až teď. Zatím jsem popíjela bylinkové čaje na pročištění a zobala kyselinu listovou a vitamínky. Ale teď budou nervy každý měsí. To pak uvidíte, jak je Naftetka otrava otravná.

souris
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 25.01.05 15:00

Pre zaneprazdnene, ponukam rychly preklad manzelskych komentarov od Baboo - „stravila som vcera s mojim muzom kraaaaaasnu noc! Mozete zavidiet! :-))))

Baboo - ta hrba co rozdelujeme na taniere sa vola pièce montée (doslovne nadstavena izba :-) a skutocne tu na svadbach nepoznaju nic ine. Su to gulocky z odpalovaneho cesta, plnene vanilkovym (alebo inym) kremom (ako lepsi puding :-), je to nastavene na „kopu“ a poliate karamelom. A ak si dobre vsemnete, tak to rozdelujeme noznicami!!! Som si myslela, ze si ten kuchar robi srandu ked nam ich tam pred vsetkymi podaval, ale potom som pochopila, ze nozom by to proste neslo! :-) Takze my sme si nasu svadobnu tortu rozstrihali :-)

A este jeden ftipek, special pre Juancinho bacu:
Pasie baca, pasie ovce na zelenej luke. A zrazu co to ?
Po ceste prichadza BMW a za nim oblak prachu. Za volantom mlady muz v obleku od Broniho, v topankach od Gucciho, kravata D+G a na ociach tmave okuliare Ray Ban. Stlacenim tlacitka stiahne okno a hovori: „Hej baca, ked ti poviem, kolko mas vo svojom stade ovci, das mi jednu?“
Baca sa pomaly pozrie a uspesneho mladeho muza a povie hovori kludne: „Ale hej, preco nie?“
Uspesny mlady muz zaparkuje svoje BMW, vytiahne notebook Dell, pripoji ho k svojmu mobilu znacky Nokia. Pomocou GPS urci
svoju polohu. Potom sa pripoji na satelit NASA, kde zada svoje suradnice a vyziada si zaobstaranie suboru fotografii s vysokym rozlisenim. Potom pomocov Adobe photoshop otvori zaubstarane digitalne obrazky a exportuje ich do spracovatelskeho
strediska svojej firmy. Behom par sekund ostane na svoje PDA iPAQ znacky HP opravu, ze obrazky su spracovane a ulozene v databaze SQL. Prepoji databazu s
Excelom, kde ma stovky zlozitych vzorcov a uploaduje vsetky data do miniaturnej farebnej tlaciarne HP LaserJet ako stopatdesiatstra­novu spravu a otoci sa k bacovi:„Mas presne 128 ovci“
„To je pravda“ odpovie baca. „Takze podla nasej dohody si mozete vziat jednu ovcu.“ Baca pozoruje s pobavenim mladeho muza, ako sa snazi napasovat jedno zviera do kufra auta a hovori: „Ked vam poviem, ake je vase povolanie, vratite mi, co ste si zobral?“
Mlady muz sa na sekundu zamysli a odpovie: „Samozrejme.“
„Ste konzultant,“ povie baca.
Mlademu muzovi padnu sanky: „To je pravda. Ako ste to uhadol?“
„Vobec som nemusel hadat,“ hovori baca. „Prisli ste bez toho, aby vas
niekto volal, Chcel ste si nechat zaplatit za odpoved, ktoru som uz davno poznal, na otazku, na ktoru sa vas nikto nepytal a pritom o mojej praci viete velke gulove.“
„A teraz mi vratte mojho psa…“ pokracuje baca.

Souris

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.05 15:28

cha chaaaa, souris, dakujem za zhrnutie mojho komentara :)))
ale netrefil netrefil, nakolko som dnes rano bola u lekara, tak kraaaaaasnu manzelsku noc sme si vcera odpustili :))))))
bola len taka pekna klasicka, proste sme spinkali a nerobili to, na co ty narazas ! :O)))

a ano, viem aka to je torta, uz som ju jedla, tu v Prahe ju vedia robit. objednala som ju aj mojim rodicom na vyrocie svadby. ale na nasu svadbu sme odtialto odchadzali na SK uz vo stvrtok, tak to by do soboty nevydrzala. akurat to poznam pod nazvom krokenbus, dokonca aj v zahranicnych wed casopisoch to tak volali, ale mozno to ma viac nazvov. hmmmmm, kazdopadne chuti fantastickyyyyyyy ! : )

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.05 15:58

Souris :-))))) dobrý !!!
Fotky jsou krásný, proč mám pocit, že vás znám??? No nebudu se tím zabývat, třeba jste hráli v nějakým filmu :-))), co? Opravdu vám to moc sluší. Jéé, já bych se snad i znova vdávala.....ale jenom kvůli šatům!!!

Baboo já ti to samozřejmě věřím, ale mám potom pocit, že snad mám doma půlku hrušky :-))).

Pajdule

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 25.01.05 16:15

no ja mam niekedy pocit ze fakt je to ta moja polovicka jablcka-ved ked som precestovala taku dialku-ale niekedy neviem-jablko+cibula-moc to k sebe nejde…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.05 16:21

aaale, pajdulko !
take zle to hadam nebude ! nikto a nic nie je dokonale, priroda to tak proste zariadila. a priznaj ze aj ta tvoja „polovicka hrusky“ dokaze byt pekne sladka ! :o)))

aj ja by som sa znova vydavala ! aj hned. nasu svadbu sme si strasne uzili. a ako mi potom povedal manzelov dedo (nebol na svadbe), ked pozeral nase svadobne fotky : ej veru krasna dzivocka si bola, veru. taka krasna uz nikdy nebudes" : ))))
chi chiiiiii, to bol kompliment, co ? :))

dedko je realista, ani nevie aky.

Baboo

Ika
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 25.01.05 17:11

… tož ženy, už som k vám konečne prifrčala. Počítala tie vaše superlatívy a chváliť treba, chváliť ale neprechváliť :-)))) Baboo s tým jablkom si to pjekne napísala. Tož už viem, že mám doma tú svoju polovičku jabĺčka. Neviem, čím to je, ale čím som s ním dlhšie, tým viac a viac ho ľúbim a chcem. A to ho spočiatku odmietala. Ja bola rozhodnutá že do kláštora vstúpim :-)))) booože aká len bola hlúpa. On je tiež celý môj svet a znamená pre mňa všetko to, čo si ty písala o svojom. Jedinečný, originálny … už len ako mi lásku vyznal - že ma ľúbi ako kôň ovos a prasa kukuricu :-))))) … ale nejdem chváliť, až neprechválim :-))))))))

Souris, konečne súce fotky. Na tých na rodine vám nevidieť do tváre a také fotky ja nerada. Tieto som omrkla, ste pekný párik a pasujete k sebe ako riť na šerbel :-)))) Ale vieš na čo som prišla??? To by ťa nenapadlo. No predstav si, že som zistila, že sa na mňa podobáš ..... :-))))

Baboo a nechceš sa aj ty odtajniť. Žeby si už nebola inkognito a ukázala nám vaše fotečky, há ? :-))))

Pajdulka, slovenština (ako vy hovoríte) ti ide :-))))))))

Ika

Ika
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 25.01.05 17:16

… a Juanca, čo posel ? Ide to, nejde to ? … necháme to na leto :-))))) No vážne: hráš, či nehráš ?

Suri, chodievaš za žeryčkom? Ako sa má?

Ženy, mám pre vás ďalšiu anketovú otázku: Čo mám uvariť dnes na večeru? :-)))))

iKA

souris
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 25.01.05 17:30

Pozeram, ze mam nejaky univerzalny xicht - hram vo filme a podobam sa na Iku! :-) sa ale mam! :-)

Jo, babooo - nalieham stereo s Ikou - FOTKY, FOTKY…!
Uz ti vobec niekto poslal adresu na rodinu?? Toz:
http://rodina.cz/…um/album.asp?…
musis poziadat o priatelstv, povolenie ti pride mailom a potom hopsa hejsa do vkladania fotiek! :-)

Souris

Ika
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 25.01.05 17:40

jeee souris, tak ten univerzálny xicht, to mám aj ja!!! Mne už minimálne 150 ľudí povedalo, že sa im strašne na niekoho podobám. Fakty, ja vždy, či na dovolenke alebo hocikde kde sa spoznávame s novými ľudmi, čakám, kedy mi zase niekto povie, na koho sa mu podobám alebo koho mu pripomínam alebo si ma rovno s niekým pomýli, vážne :-)))))

… a čo mám variť dnes večer ???

binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 25.01.05 18:13

Vůbec nevím jak často se sem dostanu,Alešovi se podařilo prímově zavirovat počítač
 Binky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.05 18:47

Ahoj Souris,

pekne fotecky a oznameni taky. Pripomnelo mi to to nase, ktere tez bylo ve dvou jazycich, Fj a Cj.
A ted uz konecne vim, koho si muzu predstavit pod jmenem souris.
V patek jedu na dovolenou do Cech, tak se uz moc tesim, az nacerpam trochu energie.
ZAtim
Andrea Dede

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.05 18:52

Iko udělej nějaký tousty a máš to. Nebo špagety? My měli vaječnou pomazánku, celozrnný chleba a čaj s citrónem :-))).

Tak milá podělaná mrcha právě dorazila. Jen se o ní zmíním, už je tady. Příště držím hubu. Juanco alespoň nemáš problém s dopravou oslice a bude ještě dlouho živá :-))). Beru si z toho to pozitivní - na dovče můžu popíjet s kytkou za uchem, hi hi jak jsem chtěla. Sestřenka je taky snažilka a taky jí dorazila, tak se budem „veselit“ obě a zapomenem v tom ráji na všechny starosti. Začínám se fakt těšit !!!
Další šanci mám až v březnu - a to jsem vlastně dala rozkaz zabřeznout, tak se chytám dalšího termínu.
Holky (Iko, Dadli, Juanco) taky máte pocit, že se vám život počítá ne na měsíce, ale na ms? Těhulkám na týdny těhu, čerstvým maminkám na měsíce miminek a nám na další a další bestii, novou a novou naději…

No, pro dnešek dost filosofování :-))), jdu dřív do pelechu a prášek s el.dečkou k ruce.

Pajdule

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.05 22:28

Ahojte Matyskandy. My zatial zijeme, aj ked neviem dokedy. Sysel je cim dalej tym protivnejsi, nic ho nebavi, ani hracky ani skakanie na lopte. Uz neviem, co s nim. Hadze na mna ukrivdene vyrazy, chyta hysteraky, potom sa smeje no psycho. Ale najviac sa vyskiera na ocka. Inak klop, klop tatka sa fakt ze snazi. Pomaha chodi domov skoro, venuje sa syslikovi. Je fakt zlaty. Dnes kupil syslovi kolotoc, tasku do kocika a taku supravu hrkalok a hrkacich ponoziek a rukaviciek. Syslik zacal ohmatavat hracky, seba, nas.
Vyzera to, ze uz sme obaja zdravi, tak aspon nieco.
Souris-pekne fotecky a uz aj vieme, ako sa volas.:-))
Co sa tyka priezviska, tak ja som mala dost odveci, ale malo caste priezvisko, ale zas som mala inicialy HH. No a teraz mam take typicke, skor ukrajinske, ale celkom pekne, takze sa da. IKA vie ake, nakolko som jej pisala sms ked sa maly narodil cele meno, tak moze posudit. Co sa tyka temy dennicka, tak o mojom som tu uz poipsala romany a nemam istotou, ze to necita, lebo uz mi parkrat vytkol, ze ho ohovaram na nete, ale mam pocit, ze cita skor rodinu, tam je to take viac chatove a kratsie. Taketo moje elaboraty sa mu citat nechce.
Takze: Je to taka zmes vsetkeho, co ste popisali. Dobre vlastnosti-spolahlivost, vcelku pravdovravnost, vernost(aspon dufam, ale po inych babach vobec, ale vobec nekuka a to ani v casopise.) Je vcelku stedry a na seba skromny. 3× denne mi zavola, aby zistil, ako sa mam. Ked niekam ideme, tak nestresuje.Doma vie robit vsetko a vari., je gentleman a sprava sa pekne k zenam, vratane svojej matky., je rodinne zalozeny., je sebavedomy, netrpi komplexami.
A teraz zle-niekedy je prilis dominantny a tvrdohlavy, pomerne naladovy, obcas lenivy(kto nie je, ze?), sprchovat by sa teda tiez mohol castejsie(ja to zvladam 2× denne.), je perfekcionista, vecne s niecim nespokojny, je malo empaticky(to mi vadi snad najviac), egoista(obcas), obcas malo vsimavy a samotarsky, obcas chce vyhoviet vsetkym a necha sa manipulovat rodinou. Na viac si nepametam.:-)) co sa tyka svokry, tak ta napriek inym negativam podla mna o nom zidealizovanu predstavu nema a som jej vdacna, ze ho naucila robit v domacnosti vsetko a nevychovala z neho ignoranta.
Gratulujem Suri k pohybom, a k pozornemu manzelovi.
Janoush-to snad nie je pravda, ze v londyne nie su tehu obchody!! A kde nakupuju tie celebrity? Ja som to riesila kupou 1 tehu gati a inak som sa obliekala normalne. Volnejsie bluzky, tricka saty na gate.
Pajdulka-gratulujem k Bohemkinmu prijatiu a prajem, aby ju nasledovala aj setricka. A ty vyzeras fakt ako ich dalsia sestra.
Baboo, krasne poisany vztah s manzelom. Znie mi to ako ten vtip-chcete pozorneho, verneho, dobre vyzerajuceho, nefajciara, nepijana, chapaveho, slusneho.....­.............­...Chodte do kina!!!
Paji-snad uz bude lepsie.Moze to byt kludne z tehu mne bolo zle az do porodu. Ale tebe to urcite prejde. Mne pomohlo sa pred vstanim s postele najest.
Inak ku kocikom, ja mam hlboky Steggi- je dost lahky, vyhovuje mi a sportak budem mat Peg-perego, vsetko po sestre. Pocula som, ze kombinacie nie su moc dobre ako vsetko multifunkcne. My mame este sedacku Romer a k nej sportovy podvozok, takze ked sa otepli, vyrazeme s nou. Baby co sa tyka vybavicky, mne sa velmi osvedcila rychlozavinovacka, ale taka, co sa da fakt pevno zaviazat, inak mi maly ani nechce spat.Suri, ten nakup v sekaci sa fakt oplatil, mavaju tam super veci, skoda, ze nas zrusili.Ja teraz najviac pouzivam overaly, lebo krpec si nerad oblieka body.Ono s tych mensich veci sa moc neoplati kupovat, nas krpec niektore neobliekol ani ked sa narodil.
Ikuska- mala si poslat kolaciky mne, ja som minule u mamy pozrala stare zbytky ja ich zboznujem.A apropo 1. chalana som mala workoholika a stacilo mi. Ma sice svoj vlastny servis a zamestnancov, ale bude tam driet do umoru. Moj otec je nieco podobne, uz je 4 roky na dochodku a furt robi.
Jaj este som chcela Naftetku pochvalit, ze sa tak iniciativne chytila dennicku.
Dandulka(dufam, ze som to nepoplietla), nech sa vsetko podari, ako ma a nezabudni prezradit pohlavie.
Dadli-dufam, ze uz je u vas doma vecsi kludik a snazenie uz bezi na 100%. Drzim palceky. A takisto aj ostatnym snazilkam, tehulkam kludne bruska a mamickam lepsich syslikov, ako je to nase sidlo.
Pa, pa Gothic+2,5 mesacny syslik.

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 26.01.05 07:44

Dobré ráno.
Slyšely jste tu ukrutnou ránu? To se právě zlomil pracovní týden. Hurá, zase jsme blíž víkendu!
Včera jsem měla náročné odpoledne, ale zvládla jsem ho. Pak jsem to vzala přes obchod a rovnou domů. Brala mě mlsná na nezdravou večeři, takže jsem spáchala steaky z panenky a hranolky. Nakonec jsem to posypala strouhaným sýrem a bylo to mňami mňam. Jednou za čas se holt musí zhřešit, no ne? Včera mi volala Káča. Absolvovala další UTZ a její prcek se konečně slitoval a dal nožky od sebe. A co myslíte? Kluk! Moje sestra bude mít druhého klukánka! Nebyla vůbec zklamaná, i když malinko víc si přála holčičku. Je hlavně šťastná, že je mimčo v pořádku. Tak jsem to zatepla hlásila manželovi a ten jenom konstatoval, že nám nejspíš Káča vyfoukla kluka a my budem mít holku. Skoro jsem čekala zklamanej výraz, ale kdepak. Můj drahý zářil a povídá: „A to něco uvidíš. Když to bude holka, tak to bude moje princeznička a to ti garantuju, že se k ní nikdo ani nepřiblíží, nebo budu střílet. To uvidíš!!!“ Tak jsem si odfoukla, že když tam v pátek Dr. neobjeví „třetí nožičku“, tak zklamání nebude.

Suri, gratuluju k pohybům! Tak manžel je cítil přes bříško hned napoprvé? To můj teda ne. Kdykoliv si položil ruku na pupík, tak do vteřiny prohlásil „Nic“ a pak ve dvouvteřinových intervalech hlásil „Nic......Nic­.......Nic...­...Nic“ (viz mnou zmiňovaná „netrpělivost“). Zkrátka čekal, že tam sebou Junior šije a čutá non-stop :-))

Gothic, to je dobře, že je manža hodný. Třeba si ho vezme Syslík za vzor a taky začne být nejhodnější :-))) Pevné nervíky přeju :-))

Tak, dneska už si troufnu po ránu i na kafčo. Když včera žaludek neprotestoval proti té ultranezdravé večeři, tak obyčejné kafe musí snést, no ne? Přeju hezký den všem! A mmch., kdo kdy ne/čeká mrchu? Chci být napnutá!!!!!

Pája a Junior 19+2

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 26.01.05 08:13

Dobré ráno, Matýskové,

já dnes jen tak stručně :-)). Zdravím Páju, včera jsme měli taky steaky z panenky, ale pečené brambůrky byly vlastnoruční výroby, polochemické hranolky se u nás nevedou :-))). A k tomu „volská oka“ z domácích vajíček, obloha, nakonec zmrzlinka, no paráda :-D. Ale nebýt našich jako návštěvy, tak se s tím nedělám.

Jinak pořád bojuju s rýmou a krkem, ale řekla bych, že bez teploty, tak aspoň něco.

Suri, taky gratuluju k pohybům :-)))). Už se těším na ty VVčkovy. A docela závidím ten levný sekáč. Pražandy, nevíte o něčem podobném, kvalitním i tady v Praze???

Včera jsem se snažila dopátrat na gyndě, jestli mi jako vezmou krev na tripple testy, když už v sobotu nakousnu sedmnáctý týden, ale bez úspěchu. Sestra pořád mlela cosi o AFP a ultrazvuku, o krvi ani ň. Tak tomu nerozumím. AFP a trippletesty jsou totéž????? Nechám to asi koňovi a panu Dr. k posouzení, no ne?

Včera jste tady parádně vychvalovaly manžely a partnery!!!! Musím říct, že se mi (asi vinou toho nachlazení) do žádných superlativů nechce, však už jsme tady dobré i špatné vlastnosti manžů probíraly mnohokrát. A toho svého bych zkrátka nevyměnila, a hotovo. A s tím mytím :-D, on se nakonec tak nějak umyje, ale ráno, do práce, to se mydlí jak nějaká puberťačka, když jde na rande :-D. Ale aspoň můžu na emimi :-)))).

Janoush, a co butik Formes? Neříkej, že v Londýně není!!

Mno, půjdu do sebe hodit něco cereálií s jogurtem, musela jsem počkat a nesnídat s manžou, hi poslední dva dny jsme se doslova přetahovali o ranní pobyt na dabljůsí. :-)))) S tím rozdílem, že mě stačí 2 minuty, zatímco manža potřebuje půl hodiny, aby si to užil.

Hezký den všem,

Hajinka

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 26.01.05 08:21

Hájí, dle mého skromného znaleckého názoru je AFP totéž, co tripple. Právě u mě seděla kolegyně, právě je v 16 týdnu a lamentovala, japa to, že jí ještě nebrali krev na tripple, takže v tom nejsi sama !

P.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 26.01.05 08:39

Uf, tak snad jo....... Jenom mě mátlo, proč ta sestra pořád plácá něco o utz a o krvi ani slovo. Asi budu věřit, že to nějak zvládnou :-).
 H.

Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 26.01.05 08:40

Ahoj holky,
tak vy máte středu a já pátek :o)) heč :o))) Čtvrtek a pátek mám volno? No ale za to pracovní víkend?

Tak k tématu deníčku: Myslím, že manžu jsem tu po částech už vychválila i pomluvila dost :o))) Doma rád, ochotně a dobře vaří, teď už po něm ani nemusím umývat to nádobí (myčka :o)). Když chci, aby vysál, musím to do něj neustále několik dní hustit, sice remcá, ale pak to nakonec udělá. Je bordelář, všude se válejí jeho kusy oblečení, když peru, sesbírám po bytě i patery ponožky :o((( To jen tak z rychlíku :o)))
Tchyně mě samozřejmě nevarovala. Manžel vyrůstal od 12 let bez tatínka, ale ten doma stejně nic nedělal, takže jako vzor byl nejspíš nepoužitelnej. Občas se tchyní chytneme ve stylu: ?Za těch 14 let sis ho mohla vychovat?, na což já odpovídám ?Starýho psa novým kouskům?, tzn. co jste vy zkazila, já už nenapravím?.
Ale stejně ho miluju a měnit ho nebudu :o)))

Poslední dobou mám nutkání nechat Martina zavřít do cvokárny kvůli sebepoškozování :o))) Jako by mu nestačilo, že má na 70ti % těla jizvy od toho popálení, každou chvíli přijde s nějakou novou?. V pondělí přišel s rozseklým čelem, že v práci spadl. Bylo to na šití, ale on prostě neměl čas zajet k Dr. No, nezabily byste ho? Grrrr?.

Pajdulko - taky gratuluju k šikovné a chytré dceři :o)))

Dandulko ? myslím, že to amnio bude zítra, ne? Tak budu držet palečky a nezapomeň pak nahlásit, co to bude :o))) Necháte si to říct, ne?

Tenar ? máš pravdu. To IUI už jsem měla 4×? Třikrát na pojišťovnu a počtvrté s lékama, co mi doba zbyly s těch předchozích cyklů. Pojišťovna hradí Fostimon 3×, ale prý to některé (krom VZP) uhradí i počtvrté, tak proč to nezkusit?.

Pájo ? já mrchu nečekám ? o víkendu čekám teprve OVU, ale s tím naším snažením nevím? Beru nějaký léky na mykózu a pořád ještě cítím, že to není ono? Snad nějaký cysty? Nevím?

Dadla

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.05 08:49

Ahoj holky,

já měla předevčírem takovou depku. Všechny snažilky to radši nebudou číst dál, protože mi to příjde vůči nim nefér. Řekli jsme si, že půjdeme o víkendu na večírek s lat. hudobou, tak jsem začla přehrabovat skříň a hledat co si obleču. A s hrůznou jsem zjistila, že mi chybí tak 6 cm abych dopla bokové kalhoty a to ostatní jsem na sebe ani nenarval. Ve všem jsem vypadala hrozně a chyla mě depka, že těch sedm kilo asi nemám jen na břiše, jak jsem se domnívala. My doma nemáme velký zrcadlo a nějak mi to prostě nepřišlo. Prostě jsem si připadla, že vypadám hrozně a vůbec. Naštěstí mě to už pustilo, ale někde hluboko to ještě přece jen je, hlavně aby mě ten můj nevyměnil! On je ale pořád v klidu a asi se mu i líbíme, ale mě to příjde až nemožný, když je všude tolik štíhlých, mladých holek. No nic.

V práci končím k 31. 1. a v únoru budu chodit všechny zaučovat (ale jak se mi zachce :oD). Zatím si budu vybírat dovolenou a neschopenku zkoulím až s tím novým doktorem po UTZ.

Háji, je to to samý, u mě říkala sestřička AFP a HCG :o) a krev mi brali v sedmnáctým týdnu.

Pájo, jaký máš vybraný ty kalhoty v Tveretu? Já včera zhřešila a koupila si tam nový, abych si zlepšila náladu.

Ghotic, on se syslík umoudří, já myslím, že už to bude jen lepší, uvidíš. Ty jsi používala zavinovačku na spaní? Já jsem se ptala na co to je a řekli mi, že do toho zabalíš mimčo, když jdeš třeba k doktorovi. Tak to jsem shledala jako zbytečným, že ho můžu dát do deky.

Pajdulko, moc ti přeju, ať se ti dovolená vydaří a pěkně si odpočneš. Jaký máte vůbec další plán v tom centru?

Souris, musím rychle mrknout na ty vaše fotečky. Já taky miluju svatby, hlavně ty šaty :o).

Mějte se hezky

Suri

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 26.01.05 09:16

Suri, já se tam spíš zhlídla v šatech, než kalhotech. Mám teď dvoje nositelné kalhoty + jedny těhotenské lacláče, takže spíš pošilhávám po šatech na jaro :-) A ty se mi tam líbí hned několikery. Favority ukážu až přímo v Tveretu na srazíku, na který mám v plánu vážně vážně dorazit. Chci si totiž vzít od pondělí do středy dovču. Tenhle týden mě šéfka nechala zkoupat se v práci samotnou a je pryč. Tož příští týden jsem na řadě já. Už jsem manžovi nahlásila, že budu potřebovat auto, neb se chystám do Brna po návštěvách (Káča) a nákupech atd. Takže doufám, že s tím počítá a vyjde mi to, páč se na vás moc těším :-))) Jé, a koukám, že máš stejný váhový přírůstek jako já. Taky 7 kilo nahoře :-))) A nedělej si hlavu, že jsi přibrala (viz to oblečení), mě to taky čas od času chytne a začnu doma skučet, že jsem nepřitažlivá a ošklivá a tlustá… Zkrátka každé z nás někdy hrábne :-D Ale ti naši nás přece mají rádi i tak, no ne?

P.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.05 11:00

no to je teda pekne !!! mne tu fakt nikto neveri !!! :o)))
a co som sa ho nahladala, kym som si ho nasla presne takeho ako chcem (ci on mna :) a vy takto ?!?!?

:))

Baboo

Ika
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 26.01.05 11:06

Ahojky bábiky :-)))

mne sa v noci sníval strašný sen. Chcel ma pohrýzť pes. Bolo to veliké psisko vlčiačisko a zakusol sa mi zozadu do krku a chcel trhnúť - a v tom som sa zobudila! Ach joj :-((( Čo to asi znamená ?

Ináč, Suri, mne tiež sem-tam hrabne (ako pekne napísala Paja) a mám menšiu depku v zmysle, aká som len škaredá, nepríťažlivá a nepáčim sa sama sebe a najradšej by som sa niekam zakopala - A TO ANI NIE SOM TEHOTNÁ A NEPRIBRALA SOM :-))))) Takže zavri nervy do konzervy a kľíďo-píďo, dobe ? :-)))))

Kto by tu mal pribrať je Souris. Som fčera po zhliadnutí fotečiek usúdila, že je strašne chudá :-))))) Že ?

Pozdravujem Gothic, mojuAméliu, vždy po prečítaní jej komentára, mám sladký pocit, že aký je len ten svet pekný a dobrý a krásne je žiť :-))))) Z malého syslíka s jeho menom a priezviskom vyrastie minimálne hokejista do NHL :-))))

Pajdulka, ty si trafila kliniec po hlavičke. Je to tak ? čakáme na další a další bestii, novou a novou naději… a ešte zas a znova na ovuláciu :-))))) Mne už z toho riadne hrabe ? napríklad včera: ležíme si tak pekne na našej peknej sedačke, nalepení na seba ako také dve pijavice, pozeráme Troju na dvd, keď ten môj prejde od hladkania na … (veď viete čo) a čo urobila ONA ? Vystrelila ako zmyslov zbavená, postavila sa na nohy a utekala za kabelkou, aby z nej vydolovala kalendár, kde zapisuje ms a počítala a kontrolovala, či má plodné dni alebo nie ? Som normálna ?

iKA

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.05 11:09

Ahoj baby,
dneska jsem nemastná, neslaná, řekla bych s výrazem Mona Lisy, snad doléhá depka z ms. S Martinem jsem to včera večer rozebírali, vyžahla jsem u té debaty půl lahvinky ročníkového cabernetu. Po dovče jsem objednaná na 21.2. do centra a bude se řešit, co dál. Vniřně jsem se rozhodla operaci dělohy nepodstoupit a budu argumentovat holkama, které jsem přece donosila (doležela). Nemíním čekat na operaci a pak dalšího půl roku nesmět otěhotnět. Dohodli jsme se s manžou, že budem doktora ukecávat na IUI (vejcovod je přece průchodný!) bez stimulace a když nic, tak teprve potom IVF. Martin se konkrétně vyjádřil :„Tak ať ti to tam teda daj oni, když já to dělám nějak blbě.“ No, myslím, že psychicky na tom začíná být hůř, než to vypadá, i když mě drží nad vodou a dodává mi stále optimismus.
Vtipkuje, zlehčuje to, ale do smíchu mu vážně není, trápí se taky. Navíc - chlap se ani nemůže vybrečet, když je tvrďák :-))).

Pojedu teď odevzdat silniční daň a mám před sebou seznámek nutností (kdybyste viděly moje nutnosti :-))) -třeba voděodolné náplasti a tak) na dovolenou, tak se trošku odreaguju a večer bude líp.

Pajdule

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.05 11:17

Iko :-))) jsi normální. Já se nemusím dívat do kalendáře, moje paměť to má dobře zafixovaný, neboť tak 30% mých myšlenek je permanentně o tom :-(((. Z hlavy to nedostanu, ani kdybych to chtěla vymlátit.

To jsi měla teda hrůzasen. Najdem na tom pozitivum, jo :-))) - spala jsi!!!!!
Mně se zdálo včera, že jsem držela v rukou nádherného synáčka, byl strašně podobný holkám, malilinkatý a křehký, modrooký, sladký. Držela jsem ho zavinutého v jemné larise a schovávala mu nosánek, aby mu nebyla zima. Pak se na něj znova podívám a šok. Chovala jsem malé divoké opelichané, mokré a ošklivé kotě s podělaným zadkem. Fůůůůj!!!!!!!

Pajdule

Ika
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 26.01.05 11:26

…ježišmária Pajdulka, dobre že si pripomenula - cestná daň !!!

Spala som chichi. S tým pozitivom si mala čistú pravdu - ako ináč :-)))))) Tak pozri, hľadáme u teba nejaké pozitivum: a máme to - netráp sa, predsa dve baby máš doma kua, ta ne? A toho tretieho synáčika sa dočkáš skôr alebo neskôr. Som tu už písala, že moja stará mama mala dvojičky ako 45-ročná. Keďže nie si prvorodička a máš len 33(alebo 34) máš ešte fúúúru času :-))))) Tuto jedna žena zo susednej kancelárie má teraz maličkú Lauru (dvojmesačnú) a narodila sa jej po 21 rokoch ako 42 ročnej (doma má už 21 ročnú dcéru) a toto malé je jej druhé dieťa. A má tiež iba jeden vaječník a maternicu naopak otočenú a 42 rokov. Stačí ? :-))))))

iKA

souris
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 26.01.05 11:49

Ahojte,

tak neviem ci to je nakazlive, ale ja som tiez taka nemastna neslana - blizssie k tej neslanej…:-( (ahoj pajdule, Suri, zcasti este Gothic…a ostantne :-()

Vcera vyvrcholila aj moja depka.Vcera sme sa chytili s manzom, bola som tak nejak na dne fyzicky aj psychicky, on ofrnel zvysky zo vcera (nevladala som varit…) a vyrobil si nejake lasagnove cudo v mikrovlnke…ne­prejavila som dost nadsenia, asi som aj nieco utrusila, ze to vyzera divne a on sa rozkrical (hladny chlap sa nema provokovat…!) a uz to islo…zaliezla som do postele, zakryla som sa az nad hlavu a vsetko mi prislo strasne luto, a najviac asi ze som sa ani nedokazala vyplakat, len som tak cumela do tmy, v tom som sa zobudila a ono bolo uz rano…:-(
Objednala som sa k tomu mojemu homeopatovi akupunktnurnemu. Este ale neviem co mu poviem; chyta ma satira typu: „dobry den, ja som smutna, urobte s tym nieco…! :-(
Strasne myslim na Gothic s jej „odblokovavanim emocii“ ci co to bolo.

Dakujem za svadobne komplimenty - aby som si zlepsila naladu tak sa samopochvalim. Svadbu sme (som) robili vlastnorucne (jesitnost a tiez penazenka nepustili) - latku som si kupila na Mont Martri, saty usila mama, ja som ich vysivala, vyrobila som oznamenia, pozvania k stolu, menu (s prekladovym slovnikom aby sa mohli vsetci na zabave dorozumiet (dala som tam frazy typu: pekne saty, pod tancovat, je hrozne teplo, nikoho tu nepoznam…:-D), cele som to zjednotila tym brectanovym razitkom co ste videli na oznameni… dost som sekirovala rodinu ked zacali vymyslat ale nakoniec som spatne dostala pochvalu za organizaciu a ze „inak by to asi neslo“ - to od nasich, ked porovnavali s dalsimi svadbami…:-)
Co sa tyka vahy, mozem ta ukludnit Ika - uz som sa spravaila - priznavam, ze na svadbe som mala zivotnu formu :-) (nazdar Baboo) - odvtedy uz nepestujem tvrde treningy 4× do tyzdna a tiez nieco mozte pripisat caru objektivu - niektore fotky su jemne „vertikalne pretiahnute“ :-)

Pajdule - je mi luto s tou ms, ale zase oni vam to nejak neoficialne nedoporucovali, ze by to bolo nebezecne, nie? Co keby ms neprisla a v karibiku by si si robila starosti, ze ti ide o zivot…? Na jar sa prebudza priroda, to zabreznutie pojde ako po masle! :-)
A propo karibik, nezabudni na siroky slamak a strasne silny krem. Vsetci o tom kecaju ale nakoniec sme boli strasne prekvapeni, ze FAKT je tam slnko niekolkokrat silnejsie…my sme na guadeloupe chodili na ranajky o 7.00 a ked sme z nich odchadzali okolo 8.30, pieklo tam slnko ako u nas na poludnie uprostred horuceho leta…robim sa mudra, lebo ti proste celkom nepokryte ZAVIDIM!!!

ajajaj, prisiel sef…tak zatialo tolko. majte sa pekne

Souris

Ika
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 26.01.05 12:10

… dnes má u nás (v slovenskom kalendári) meniny TAMARA. Pekné meno, že ? Tamara, Tamarka, Tami :-)))))

Souris, tak už aj ty ? Booože baby, vschopte sa, vzmužte sa :-)))))) Souris, si neviem predstaviť tvojhohonzu kričať. Šak on vyzerá, že nevie zvýšiť hlas :-)))

… idem papkať. Sme si dohodli rande s mojim milačikom. Ozaj dnes ráno mi zahlodal, keď som mu niečo rozprávala s penou od zubnej pasty v papuli, že „zavri fekal“ - a iskričky mu hrali v očiach a ja som vybuchla smiechom a oprskala aj jeho aj zrkadlo. Toto mi povedal prvý raz :-))))) svinar jeden :-))))

Tak dobrú chuť aj vám prajem :-))))

iKA

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 26.01.05 13:02

Teda, holky, já jsem dneska ale lemra líná. Nechce se mi vůbec nic. A nemám ani jen jednu chytrou myšlenku. Koukám tady an naší společnou fotku se Zdendou, co mám ve stojánku na stole. Ach jo, zase se mi po něm stýská. Já jsem nějaká nemožná. Už mi chybí i před pracovní den. Ale jeho kolega by měl nějaké fotky naskenovat do PC, tak snad něco uložím do alba.
V sobotu čekám odlet na MS a pak už zcela ofiko snaženíčko. To de budu modlit, aby už žádná MS nepřišla. Dneska jdeme na véču. Něco jako dodatečná oslava miláčkova svátku. Už mám špagetový absťák, tak zaútočíme na pizzošku v Letňanech.

PAJDULE : S tou MS je mi to líto. Ale jestli se nemýlím, pak jsi vyhlásila heslo ZABŘEZNEME V BŘEZNU. Tak se to určitě povede. Všechno bude pučet a nový život taky.

SOURIS : Taky jsem prohlédla Tvoje svatební fotky. Jsou moc krásné a strašně Vám to spolu slušelo. A ta romantická svatební cesta - co víc si člověk může přát.

IKA : Já si myslím, že jsi naprosto normální. Já taky nosím ty plodné termíyn v tašcee a pořád plánuju, jak a kdy a tak. Někdy si říkám, co by asi říkali lidi třeba v travaji, kdyby věděli, co to tak upřeně studuju.
Nafteta

Ika
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 26.01.05 13:20

Tak a už som po obede. Dala som si klasiku (po 100 rokoch) bravčový šnicel, zem.kaša, uhorka, slepačia polievka. Ženy z ľava pri vedľajšom stole - korejci, z prava - zase korejci, otočím sa dozadu a tam - opäť korejci. Ide sa tu stavať tá fabrika na auta KIA, teraz ich už tu je šikmookých ako smetí … nuž a mňa napadlo: keď sa to tu bude premiešavať s našim pospolitým ľudom … :-)))

iKA

souris
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 26.01.05 16:08

Kukuk po obede!

flakam sa po nete a na strankach Sarmu som objavila clanok o trojciatkach vynosenych starou mamou…pri tej prilezitosti tam pisali, ako to je s asistovanou reprodukciou na slovensku..sa mi zdalo, ze si po tom patrala, Ika, tu to mas skopirovane:

Na Slovensku sú v súčasnosti možné dve formy umelého oplodnenia:

  • Inseminácia: zavedenie vlastného alebo darcovského semena do dutiny maternice.
  • Fertilizácia in vitro, čiže mimotelové oplodnenie, pri ktorom dôjde k oplodneniu ženinho vajíčka mimo jej tela. Naspäť do maternice budúcej matky sa vkladá už hotové embryo, ktoré vzniklo v rukách embryológa.

Úspešnosť zákrokov je asi tridsať tehotných žien na sto transferov embryí, pričom veľmi dôležitý je vek ženy ? po tridsiatom šiestom roku plodnosť prudko klesá.
Zdravotné poisťovne uhrádzajú svojim poistencom dva cykly umelého oplodnenia do tridsiatich ôsmich rokov len na základe zdravotných indikácií, a to iba do výšky 26 075 Sk za výkon. V cene nie sú zahrnuté náklady za lieky, ktoré môžu byť rôzne.

Souris

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »