Deníček Matýsků XVIII.

Snažení

Ahoj holčiny ! S dovolením jsem si poprvé uzmula deníček a ráda bych jej zaměřila na téma, které jsme již částečně probraly. Nafteta ho tehdy nazvala ?Móda a my? a já bych s dovolením název upravila na MÓDA A MY PŘED X LETY.

Správně hádáte, že se chci dopídit k tomu, jakpak jsme chodily oblečené před x lety, čili coby děti nebo dorost. Určitě jsme každá zažila ten stav, kdy jsme nad svojí starší fotkou současně s plácnutím se do čela pateticky zvolaly: ?Proboha, jak jsem mohla ?!?!?!?, případně se hroutily smíchy a ptaly se: ?Kdo mi tohle udělal?? nebo ?Tohle jsem vážně nosila dobrovolně??. Alespoň takové jsou moje pocity, když si prohlížím některé své fotky (bohužel většinu z nich). Častokrát jsem přesvědčená, že tu nebo onu součást oblečení na mě musel někdo navléct pod pohrůžkou přímé fyzické likvidace, prostě nemůžu uvěřit, že bych si na sebe vzala něco tak děsnýho. Představuju si, jak mě ? vzpouzející se dítko ? drží táta za ruce, sestra za nohy, brácha se pošklebuje a máma na mě za mého hysterického křiku a aktivního odporu navléká tu šílenou sukni s volány… Nakonec si sebekriticky musím přiznat, že nikoliv ? tyhle ?kostýmy? jsem prostě nosila dobrovolně. Nežli dám na frak tehdejší módě, musím přiznat, že tenkrát mi samozřejmě nijak šílená nepřišla. Vlastně nikomu, protože módní vlivy i vkus se mění a až s odstupem času můžeme zatracovat nebo vyzdvihovat ten či onen trend. Všechno, co jsem tehdy nosila jsem nosila ráda a líbilo se mi to.
Coby členka místní školky jsem příliš svoje ošacení ovlivnit nemohla, neboť moje mamina byla vládkyní mého i sestřina šatníku. Mimochodem jsem po sestře takřka všechno dědila, takže jaképak vybírání, že. Vzpomínám si, že ve školce probíhal takový neoficiální souboj o nejhezčí punčocháče. A vítězkou byla ta, která měla ten den punčošky nejbarevnější. Stoprocentně favorizovanou barvou byla růžová, ve které se mé salámky (rozuměj nohy) vyjímaly vážně skvěle. Ani modré punčošky nebyly k zahození, kdežto klasicky bílé byly propadák. Bílé, nebo nedej bože nudné šedé se daly tolerovat pouze v případě, že měly nějaký slušivý barevný vzor či výšivku, například čtyřlístky … Tehdy jsem trvala na co možná největším množství kanýrků, mašlí nebo sponek ve vlasech. Čím bylo cokoliv zdobenější, tím líp. Občas jsem vypadala jako mávátko, samá mašle, pásek nebo volánek, všechno vlající ve větru a já pyšně vystrčenou bradičku, na očích obrovské brýle, vlasy ostříhané podle hrnce a ve tváři vítězoslavný úsměv (mé foto ze školky).
Jinak už to bylo na základní škole, protože tam už přece jenom člověk přišel ?trochu mezi lidi?, že ano. Tam moje snaha vypadat skvěle zasahovala i do nákupu oblečení, protože jsem samozřejmě chtěla být za náramnou frajerku. Takže jsem vymýšlela krkolomné kombinace oblečení i barev a věřte, že výsledek byl z více jak 90ti % žalostný. Ovšem já jsem měla dojem, že jsem děsně světová a kdybych tenkrát znala pojem ?sexy?, určitě bych to o sobě s naprostým přesvědčením prohlašovala. Neměla jsem vůbec žádný problém vzít si žlutomodře proužkovanou halenku ke květované sukni (bílé ponožky do červených sandálů byly samozřejmostí). Nebo fialové elasťáky a zelené tričko, to vše doplněné tmavomodrými teniskami … Asi si řeknete, že moje máma byla rozumu mdlého, když nechala své dítko pobíhat takhle vystrojené, ale omyl. Já jsem si prostě postavila hlavu a nikdo se mnou nic nesvedl. Takhle se mi to líbí, v tomhle prostě půjdu a hotovo !
Když mi bylo asi patnáct nebo šestnáct, mojí vášní byly diskotéky. Jediným účelem samozřejmě bylo předvést se v co nejlepším světle a co nejlepším ohozu. Takže košile s volány na rukávech a okolo výstřihu (vzpomínáte? bývaly červené, černé nebo bílé, se zavázkou u pasu) a elastická fialová minisukně byly vážně model k pohledání. Jelikož tehdy mimo jiné byly děsně v kurzu ramenové vycpávky, nesměla jsem ani tento trend opomenout. A tak jsem si vybírala košile záhadných barev a střihů, zá:,–(ně s vycpávkami a hrdě je nosila kamkoliv. Věřím, že nejeden hráč amerického fotbalu by záviděl a jeho srdce by zaplesalo, když jsem vcházela do dveří, ukrutnými rameny rozrážejíc davy křepčících diskofilů :-DDD. Jednou jsem zase vyrazila na diskošku v ukrutně barevných teplákách, kostkované košili a dámských hnědých kanadách. Na vlasy jsem si pro ten večer dala jasně modrý přeliv, abych výsledný efekt doladila. Prostě tvrďačka ? hadr. Tak trochu se divím, že mě tam vůbec pustili. A příští týden jsem pro změnu vytáhla tehdy populární mrkváče v barvě brčálu a k nim okrovou halenku do pasu s krátkým rukávem. Jindy zase roztrhané a pomalované džíny a tátovo pracovní triko …
Takhle bych mohla pokračovat ještě dlouho a dlouho. Jsem přesvědčená, že fotky z doby mojí puberty by spolehlivě odbouraly každého. Kupodivu se mi tehdy nikdo nesmál, jen máma loupala očima a táta vrtěl nevěřícně hlavou. Dokonce jsem tehdy (světe div se!) měla i kluka !
Díkybohu jsem tohle období přestála a dneska se nad fotkami z té doby smíchy nemůžu ani nadechnout. Manžel prohlašuje, že kdyby mě potkal tehdy, otočil by se na místě a zmizel jako pára nad hrncem. I když ? viděla jsem jeho fotky a zrovna on mi tak bude něco povídat …
Věřím, že nejsem jediná, která měla naprostý ne-vkus na oblečení, takže se těším na vaše povídání o barevných či vzorových kombinacích, které jste s oblibou volily :-)))))

Vaše Pája

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
planetka
Kecalka 242 příspěvků 07.05.04 14:00

Pájo jdu číst deníček, jen jsem chtěla být první tak jen jako hlásím, že vím o tom že už tu je!!!!!
Planetka

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 07.05.04 14:18

Teda já jsem ale truhla, takhle zmastit název deníčku můžu prostě jenom já. Holky, omlouvám se.
Už jsem prosila Šárku, jestli by to neopravila, tak snad to půjde.
Ještě jednou prosím omluvte moji chybu.

Díky, P.

planetka
Kecalka 242 příspěvků 07.05.04 14:19

jedja, jak já to vzpomínání miluju!!! někdy bych docela vrátila čas a byla zase tak 13 letou puberťačkou!!

Jelikož jsme 3 holky, tak jsem taky dost často dědila (jsem prostřední), po mě už ségra ne, nebylo to k nošení. Mamka ale úžasně šila, teď už se jí moc nechce, takže sem tam jsem měla i svůj nový modýlek. Chtěla jsem hlavně všechno upnutý, brzy jsem z toho tímpádem „vyrostla“ a stěžovala si že mi nic není! Mamka vždy ušila něco barevnýho a já řvala že nebudu kanár, že tu oranžovou halenku na sebe nikdy nevezmu ( a stejně vzala). jo a ještě když už byl střih, že, tak se to rovnou ušila ještě nejméně jednou pro druhou sestřičku, proč si nezahrát na dvojčátka!
Na gymplu jsme měly partu holek a tenkrát jsme se o módu staraly snad více než teď. Neexistovalo, že bychom měly na sobě jednu věc víckrát po sobě, jedině tak až za 3-4dny a každý den jsem snad měnila naušnice, byla jsem na ně svého času ulítlá. Dnes to ve mě vyvolává úsměv a divím se že jsem na to měla čas.
To střídání věcí nebylo až tak problematický, protože starší ségra tou dobou už jezdila na kolej a tak vždy doma „něco nechala“ jen pak vždy zjistila, že to „někdo“ nosil a já statečně zapírala, že neeee. Dost jsme se tenkrát kvůli tomu hádaly. Teď si čas od času něco popučujem jako šaty na nějakou událost a spíše nás těší že jedna druhé můžeme vypomoci.
Ale jeden problém s šatníkem mám dodnes. Když se dozvím že mám jít na nějakou akci, vypísknu, že přece nemám nic na sebe a začně schánění v obchodech.
vloni při stěhování jsem se divila, kolik až toho že v těch skříních mám, ale stejně budu mít asi pořád pocit, že těch oblečků bych potřebovala přece jen více, momentálně se chystám zaůtočit na obchůdky se spodním prádýlkem, chce to nějaký jaroletní odvaz, tak hurááá do toho.

Pájo dík za deníček, super, dost jsem se tu vyřádila.
Planetka

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 07.05.04 14:21

Tak já jsem teda až druhá :-(, ale musím říct, že se deníček povedl!!!. Když tak vzpomínám co jsem nosívala - no, no, no fuj :-DDD. Jako malé děcko jsem za sebe nenesla odpovědnost, ale řekla bych, že opravdu malé děti nechodívají příliš nevkusně oblečené. Je fakt, že si nevzpomínám, že bych ve „školkovém“ věku kladla výrazný odpor ohledně oblečení. To spíš potom. Potom to přišlo. V ŽIVOTĚ bych na sebe neoblékla něco obnošeného, poděděného (chi, sestřenka je naštěstí mladší a jiná holka v rodině nebyla). Zato to, co jsem si oblékala sama a DOBROVOLNĚ, to teda stálo za to. Dlouhou dobu jsem (to už na střední) nosila pánské (bratrovy) košile zastrkané do džín. Vzhledem k tomu, že mám zadek jak Ferda Mravenec a hruď jsem měla taky klučičí, to byl super pohled. Pak jsem se začala oblékat jako „dáma“, čti „stará mladá“. Když se dnes podívám na školní fotky, nedivím se, že ve mně všichni poznávali mámu :-D. Byla jsem stejně ostříhaná i ohozená :-D. Dneska už je to lepší. Díky plastice si můžu obléknout i přiléhavá trička, vím co je to „podprda“ a hojně toho využívám :-D. Když si ale zpětně vybavím svoje středoškolské „modely“, chce se mi smát nebo brečet, podle nálady.
Hajinka

planetka
Kecalka 242 příspěvků 07.05.04 14:23

Marýsci taky nejsou k zahození :-))))))))
any bych si toho nevšimla, kdyby jsi neupozornila.
 P.

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 07.05.04 14:33

A safra.Teda,ta Pája je ale rychlík.Ale tohle téma si nemůžu nechat ujít.
Já a móda před X lety-procházela jsem obdobím,kdy jsem chtěla být velká parádnice.Jako každá holčička ve školce jsem chtěla nosit sukničky,volán­ky,lakovky a culíky.Jenže situace byla trochu jiná.Jednak vládla mmému šatníku moje maminka a ta zřejmě nabyla dojmu,že vypadám v sukni jako strašák.Takže kdykoliv jsem v něčem takovém vylezla,tak hybaj domů a převléknout.Je jasné,že v kurzu byly nebarevnější šatičky a pokud měl někdo triko s nápisem,tak byl král.Podotýkám,že jsem vyrůstala v době nedávné totality a sehnat něco takového byl docela husarský kousek.No a co se týká těch culíků,tak to byl kámen úrazu.Mám totiž hrozně vlnité vlasy a jako malá jsem měla takové ty černošské kudrny.A s těmi nešlo dělat nic jiného než stříhat.A tak jsem vypadala jako chlapeček.A když se k tomu přidaly ty kalhoty,tak mi říkaly babky mladý pane.
Ale jak jsem rostla,tak snad i moje maminka pochopila,že potřebuju i nějaké holčičí věci a tak jsem dostala i svoje první lodičky.Byly nádherně červené a hodily se k červeným šatům,co jsem nosila.Vlasy se narovnaly,narostly mi prsa a tak jsem i já zženštěla.Jenže se mi změnil vkus.Na jedné straně jsem šílela po nádherných plesových róbách a na druhé straně jsem se nasoukala do rajtek a vytahaných svetrů.A zatím,co moje kamarádky honily vodu na diskošce v minisukni,tak já jsem jezdila na koni a hrabala se v hnoji.
Smysl pro eleganci a lehkou výstřednost ve mě probudil až můj přítel,který vlastnil butik a začla mě zásobovat oblečením.A na­víc,jako vyhlášený proutník měl smysl pro detail a dovedl poradit,co ano a co ne.
Teď jsem na tom tak,že nejlépe se cítím v džínách, a triku.Ovšem těsném.Když už to poprsí mám jaké mám,tak ať se chlapi kouknou.Miluju kalhotové kostýmy,poloprůh­ledné halenky,orientální korzety a tak různě.Zvlásštní slabost mám pro šaty španělských tanečnic.Ty bych jednou moc chtěla.
Snažím se nepodléhat módním trendům.Nerada nosím něco,co je nepohodlné ,jen proto,že někdo řekl,že to bude in.Na to se můžu vydlábnout.
Ufff,to jsem se nějak rozjela.Mějte se hezky a užijte si víkendík.Opatrujte se a moc se těším na // od některé matýskandy.
Nafteta

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 07.05.04 14:36

Holky, vlevo na liště se objevila diskuse „Pejskaři - pozor“. Nedočetla jsem to celé, ale už se to zvrhlo ve vcelku nechutné osočování pejskařů a nejpejskařů-maminek navzájem. Ráda bych znala váš názor na pejsky a pejsky ve vztahu k dětem, městu…
Já vcelku souhlasím s pí. nebo sl. Reginou. Víte, že mám dogu, a mnohé z vás mají také psy, některé dokonce psy i děti. Naše doguna téměř nikdy nechodí na vodítku, náhubek měla asi 3× v životě. Když se blíží jiný neupoutaný pes, samo že ji přidržíme, totéž pokud jde o děti. Výkaly uklízíme (a že je to denně pořádná hromada). A že děti dovedou být ke zvířatům někdy pěkně kruté, to je taky pravda. Osobně zastávám názor - každý ať si hlídí to svoje (psa nebo dítě) a nenechává je bez dozoru, pejskaři navíc ať si po svých psících uklízí a nevenčí je na dětských hřištích - a nemůže být problém. Ne???
Hajinka

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 07.05.04 14:42

OZNAMUJE SA ZE SA ZACALA PISAT KNIHA-KOPLA MA MUZA,o mojom sposobe obliekania napisem neskor-bolo zufala ,ja ako sedemrocna som sa navliekla do siat ktore dala suseda mojej mame nech to da ciganom .boli to veci asi tak pre 3-4 dieta a isla som do skoly-pysna ako pava aka som len krasna ciapka mi bola na pol hlavy ,svetrik pripominal podprsenku a nohavice -vtedy sa este trojsvrtaky nenosili,pametam ucitelky sa tak niak pozerali ale ja som si myslela ze mi zavidia.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 07.05.04 15:14

Juanco, super, do toho!!!! Nezapomeň mi pak poslat návod, jak se ke knize dostanu - třeba jako soukr. zprávu : -D
 H.

Tenar
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 07.05.04 15:18

Moc hezké téma - taky se nechápu, když si vzpomínám, co jsem nosila třeba na gymplu - jako strašák do zelí. Víc ale až v pondělí, mám už padla, a tak se loučím - užijte si víkend!
Ahoj, T.

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 07.05.04 15:19

nebo potom ti to posle ked bude toho viac zatial som len v skolke-ked je tych psikoch nikde to nevidim -inac idem uz do roboty ,volala som mame nech pospomina na zazitky z detstva a posle mi niake.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 07.05.04 15:39

To psí téma už „přebily“ nové komentáře k deníčkům, nakonec jsem přečetla vše a bylo to dost nechutné - kdo máte psa, nepřiznávajete se k tomu, maminy by vás možná i ukamenovaly!!!! (Tedy ty, co mají jen děti, ne obojí).
 H.

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 07.05.04 15:41

Ahoj matýsandy, článek od Páji mě moooc pobavil a aspoň na chvíli jsem se vrátila do dětských a pubertálních let a vzpomínala, co jsem úžasně „nádherného“ nosila na sobě :-DD.

Nikdy jsem po nikom nic nedědila, to je asi výhoda nejstarších dětí v rodině :-), i když jako malá si vzpomínám, že moje mamka nosila šaty, které jsou dnes k vidění jen ve starých českých (snad i zahraničních filmech), a ty měly tak úchvatné barvičky - červené, fialové, zelenkavé… Samé výstřední barvičky… a já si je se sestrami tajně půjčovala, když jsme si hrály na princezny /občas jsme se omotaly do deky, utáhly to páskem a měly tak dlouhou vlečku :-D/.
Jako malá holčička jsem nikdy neměla dlouhé vlásky, tenkrát se začalo tvrdit, že čím častěji se vlásky stříhají, tím jsou v dospělosti hustší (husté vlasy sice mám, ale nevěřím tomu, že je to díky střihu podle kastrolu :-D), takže jsem vždycky chodila na kluka. Vzpomínám si na světle zelené šatičky, které mi mamka upletla, k nim jsem měla červené podkolenky a bílé sandálky a na fotce, kde se jako 4-letá „culím“ vypadám vážně super in!!! :-)))
V sedmé třídě jsem vyfocena na školní zahradě v kárové sukni a v tričku, na němž se směje J.C. van Damme :-D, ponožky nad kotníky a šílené červené sandále!
Na konci základní školy mě hrozně braly vytahané svetry a široké kalhoty, a protože jsem nikdy nebyla zrovna hubená, tak jsem působila jako kulička, ale prostě jsem si myslela, jak každého, kdo mě uvidí, uchvátím svým zjevem… Na střední škole jsem se skamarádila s klukama z jedné punkové tlupy :-/ a začala se oblíkat jako oni. Za 200,–!!! jsem si koupila koženou bundu, která měla na jednom rukávu řetězy, na druhém hřebíky :-DDD a na zádech nápis „punk“… Jak já byla neodolatelná! Věci jsem měla shované ve sklepě, takže do školy jsem odcházela jako slušná holka, která je oblečená úplně normálně a ze školy jsem chodila jako tvrdá pankáčka (jen ty vlasy jsem si nikdy nenechala upravovat dle módních hitů punk-doby :-)).

Protože jsem už koncem střední školy nebydlela doma, tak jsem ohledně oblékání měla volnou ruku a volila jsem to opravdu vkusně. Jen džíny a trička. Měla jsem toho mraky, takže jsem to jen neustále obměňovala.
Od svých cca 19let nenosím sukně, a když, tak hodně málo! Tak 1× do roka, oblékám se dle nálady, ale ve vytahaném svetru, či punk-bundě bych nešla vysypat ani koš na smetí :-D.
Při pohledu na dnešní módu se docela klepu hrůzou, v čem jednou bude chodit můj - dnes 4-letý - syn… :-DDD

Jinak další tt jsem si nedělala. Uznávám, že je to brzy, a určitě má Juanca pravdu, já skutečně asi tu čárku viděla… :-/ No, uvidíme 15.5.04.

Zatím se mějte krásně!
Radka

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 07.05.04 17:10

Holkýýý, dejte mi prosím některá vědět, jak je to s tím srazíkem, ano? To kdybych se nemohla dostatk k počítači, na té dovče. Pošlete mi soukr. zprávu, ať se mi to neztratí v komentářích!!!!!!
Zatím papapapapa a snad se mezi vás dostanu i o dovolené!!!!
Hajinka

Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 07.05.04 22:32

Ach jo, zase jsem se dostala na emimi tak pozdě, že tu nikdo z vás není. Určitě si všechny užíváte víkendu (to vám závidím, zítra i v neděli mažu do práce). No, smůla…
K dnešnímu tématu: z dětství si pamatuju jedny šaty, který jsem děsně milovala asi v šesti letech. Byly to šaty bez rukávů se sníženým pasem, sukně červená a vršek zeleno-červený káro. Ani bych se nestyděla oblíct je dítěti v dnešní době.
Z takových těch šíleností si vybavuju hlavně čepice - pletený, se zavazováním pod bradu a hlavně s obrovskou babmulí. Taky čepice, opět pletený, kterým jsme tenkrát říkali „blbeček“. No, ten název mluví za vše.
Na střední škole, ještě za hlubokýho totáče jsem chodila hlavně v ošoupaných riflích a vytahaným svetru. Kdybych se dneska takhle potkala, asi si dám pětikorunu! Hrůza!
Taky jsem experimentovala s vlasama. V 16ti jsem si nechala udělat trvalou. Byla to taková ta echt komunistická, hlavu kudrnatou jak ovce! Domů jsem šla kanálama a s brekem, a druhý den jsem pro jistotu ani nešla do školy. Skoro rok jsem se pak vyhýbala focení, takže to ani nemám zdokumentovaný.

Jé, to jsem se rozkecala. Těm, které sem ještě nakouknou, přeju krásný víkend, ostatním příjemný začátek týdne.

Dadla

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 08.05.04 15:15

Ahojkýýý holčiny,

přeji Vám moc krásný víkend!!!

Radka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.04 10:18

Všem maminkám i těm, které zatím nosí své pokládky v bříšku přeji všechno nej… k jejich dnešnímu svátku !!!!

nepřihlášená Dadla

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 09.05.04 10:59

a co je den matiek?tu bol pred tyzdnom -tak vsetko najlepsie vsetkym mamimnam aj buducim maminam.

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 09.05.04 14:19

Také se připojuji, a přeji všem maminkách (i budoucím :-)) krásný celý dnešní den!

Radka

PS: Synáček byl s přítelem v Kauflandu a přinesl mi krásnou kytičku, tak mě příjemně překvapili, ti moji kluci, že nezapomněli :-).

Shirin
Kecalka 215 příspěvků 09.05.04 19:42

Ahojky holky matyskovate!!!!
Moc vas vsechny zdravim.Je mi dneska podezrele dobre,tak pisu.
K tem hafanum, ja diskusi radsi ani necetla, ale plne souhlasim s Hajinkou.Kazdy si ma hlidat svoje.A vim o cem mluvim, mam psa i dite.A oba musim hlidat.Stejne jak jsou nevychovani nekteri rodice, tak nekteri pejskari.Hajinka to pekne napsala.
Ve ctvrtek jedeme s nasima a malym do Krkonos, tak snad nam vyjde pocasi.Jinak nevim co tam budeme delat.

Holky moooc stesticka pro snazeni!!!!!!
Pa, Shirin, Sammy a Slunicko(9tt)

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 09.05.04 21:31

Souhlasím s Tebou, diskuzi ohledně pejskařů jsem přečetla celou a přišlo mi, jak dokážou být někteří lidé zlí, kvůli názoru jiných. Stejně, jako se vychovává dítě, musí se vychovávat i pes… :-)

Radka

Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 09.05.04 22:25

Ahojkyyy!!
Pajo - supr tema!!
Chacha tak ja mela narozdil od Naftety uplne opacny problem..at delali co delali od jisteho veku kdy jsem si zacala kecat do oblekani (asi nekdy ve skolce) na mne cokoli podobneho sukni ci satum nemohli navlect..Branila jsem se a uz ani dnes nevim proc, ale sukne pro me byla naprosta degradace. Svolila jsem jedine o vanocich a tak to byl jediny den kdy jsem v satech vypadal jako holcicka. Nosila jsem totiz na hlave strih kastrol a tak osloveni - chlapecku copak chces (zvlast v zime kdy jsem mela cepici) byla celkem casta. Ale v odporu proti suknim koncilo me rozhodovani si o oblekani. Penez moc nebylo a atak na me mama sila a pletla, remeslne ty veci byly dober a le malokdy se strefily do meho vkusu a cim jsem byla starsi bylo to horsi..Pamatuju si na priserny zluty balonak, ktery bych nejradsi zaslapala do zeme, flisovy komplet - kratasky + vesticka, ve kterem jsem si pripadala jak medvidek, brcalove zelene kratasy, rifle typu mrkvace (moje pozadi neni z nejmensi a kraaasne v nich vyniklo). Ale konstrutikvni navrhz na sve oblekani jsem dost dlohou nevnasel - nejlip jsem se citila v teplacich a stare bunde - na valeni se v hnoji u koni je to tak opravdu nejlepsi..A citila jsem se spis jakok kluk a nekdy ale taky jako osklive kacatko..
Pamatuju si ze zlom prisel asi ve 12-13 letech - poprve jsem na sebe dobrovolne oblekla saty (a ty jsem pak milovala a nosila az mi z nich vnady lezly na vsechny strany :-)), nechala si narust dlouhe vlasy a konecne zacala vypadat jako zenska.Ale nechut k minisuknim a jakymkoli suknim ktere mi nesahaji po paty mi zustal, proste se v nich necitim pohodlne..
uz se mi chce spinkata tak pro priad ze by sem nektera z vas nakoukkla zrovna ted vam preju dobrou noc a prijemny zacatek noveho tydne
pa pa Klaris

Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 09.05.04 23:03

jo jeste ted jsem koukala do naseho seznamku matysku a at koukam jak koukam - neni tam Pajdule!!Tak Pajdulko honem posli sve nacionale na matyskove@seznam.cz at je ten seznamek uplny..a taky fotecku!
 K.

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 10.05.04 08:31

Ahoj holčiny,

tak tu máme opět pondělí :-(, jak já tenhle den nesnáším! Stále jsem ve stavu marodním, takže si lebedím doma. Mimochodem, organizuji třídní sraz po 5-letech, takže se zabavuji, jak jen se dá! Bude se konat v sobotu tento týden, jsem na to docela natěšená.

Jinak mě začalo pobolívat břicho, MS očekávám 15.5., takže z toho nic dobrého nekouká! Zrovna na diskuzi „těhule?“ opět jedna nahlásila, že je těhulka. Já fakt nezávidím, ale… :-(((

Zatím se mějte krásně pondělkovky :-))

Radka

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 10.05.04 08:32

A mimochodem, komu můžu poslat fotku na seznam Matýsků?
Díky, Radka

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 10.05.04 08:37

V pohodě, holky, byla jsem na té stránce Matýsků a tam je to (shodou okolností :-)) napsané, takže fotečku jsem poslala… Tak to vypadá, když čtu jen kousek :-))).

R.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.04 10:55

Ahoj Matýsci,

přeji Vám krásné ráno ( dopoledne )

Když pročítám příspěvky ( mimochodem úžasné téma ) musím se smát jako blázen:)
Přesně se vidím v období puberty. Jeden den sukně až na zem a svetr po 2 metrovém bráchovi tzn. pod kolena:)))
Druhy den plísňové lacláče a tričko co vypadá jako podprda:))) Zelený oči a rudou pusu a hurá do Perlovky! Bylo to příšerný.

Jinak úspěšně jsem si vyřídila všechna předoperační vyšetření, ale ještě jsem nedostala MS!!!??? No ale protože mám absenci těhu příznaků tak je to jenom asi zpoždění. (tak moc si přeju aby ne )
Doufám, že vyjde ten srazík a tentokrát se taky zůčastním!
Zatím pa
 Johana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.04 11:00

Ahojda holčiny!
Hlasim se na rychlo z dovolene - neni tu totiž prakticky vůbec signál. Takže jenom - je to tu nááááádherné, chalupa jako když vypadne z pohádky, a ty kamna… prostě super!!!!
Jo, a ms nedorazila, zato dorazila nějaká kandidoza, nebo co, tak se „léčím“, ale bojím se, budu muset navštívit nějakého gynekologa, asi. Testovat budu ve středu, zkusím se připojit a dát vám vědět. Tak se mějte pokud možno dobře, a zatím pá pá!!
Hajinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.04 11:13

Ahoj holky,
hlásím, že jsem zdárně přežila víkend a teď už zase vytvářím hodnoty při hektickém pondělku.
Jo, taky se nedostavila MS, má už 4 dny spoždění, ale to bude nejspíš ještě nesrovnaný cyklus… Na 99% to není těhulkovství, páč manža se hlídal a chystáme se dodržet lhůtu, co nám doporučil doktor. I když fakt je, že se mi manža přiznal, že jednou mu „uklouzly v zatáčce cvičky“, jak to roztomile nazývá. Ale pravděpodobnost je tááák malinká, že nehrozí.
Každopádně by už některá měla zahlásit //, favoritkou číslo jedna je Hájinka a nevím, jestli se dočkám středy. Ta holka teda umí člověka napnout :-))))
 P.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.04 11:13

Jejda, nejsem příhlášená.
To jsem já, Pája.

Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 10.05.04 11:27

Ahojky děvčata,
tak dnes jsem se odhodlala, že i Vám sem napíšu - moc totiž nepřispívám, ale pravidelně čtu:-)))

Děkuju za tyhle stránky, dodali mi strašně síly a hlavně klidu na duši.

Tímto hlásím 2 // !!!!!!!!!!!!!!!!
A ostatní příznaky jsou rovněž: pěkně měbolí prsa, podbříšek, usnula bych i opřená o zeď a dnes mi kooegyně v práci říkala, že prý mám i zelenou barvu:-))))

Jse ale strašně ráda. Dnes jsem si zašla k lékaři na odběr krve a jakmile se naše Cipátko prokáže z krve, zůstávám doma na neschopence.

Držte mi palce, ať máme více štěstí než posledně a vše je tak jak má být.

Vše Snažilenkám posílám jeden mimořádně velký PPPPPRRRRSSSK­KKKK!!!!!!

Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 10.05.04 11:35

Ještě prosím o radu:

Jsem teď 5 dnů po vynechání MS, ale předpokládám, že jsme byli úspěšní kolem 20.4.2004. Myslíte, že je to dostatečně dlouhá doba, aby ta krev byla už pozitivní. Můj pan doktor totiž uznává jen hodnoty nad 1000 jednotek…Díky za rady.

Desty a úplně to nejmenší Cipátko

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 10.05.04 11:57

Desty,
móóóóóóc vééééélllkáááááá gratulace!!!!!
Myslím, že dřív než v moči, se hormon hcg objevuje v krvi, takže u doktora bys měla být určitě pozitivní. Z počtu jednotek si nic nedělej, kdyby byly nižší, u každého to stoupá trošičku jinak a kdyby tam těch 1000 nebylo, ta týden budou určitě! Neschopenka je dobrý nápad :-)))))
Pajdule

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 10.05.04 12:00

Někde jsem to tady četla hodnoty hcg, ale už nevím kde, positivní těhu je od 25 jednotek. Pak se asi každý druhý den ta hodnota zdvojnásobuje. Hch se začíná tvořit asi od 10.-12.dne po oplodnění, tak to zkus spočítat. Ale opravdu je to hodně individuální.
Pajdule

Tenar
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 10.05.04 12:05

Desty, GRATULUJU, a ať se mimísek pěkně vyvíjí!

A pozor, pozor, hodila jsem na seznámek Matýsků fotky Ondráška! Hledejte u Joudy :o)))

Ahoj, T.

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.04 12:06

Ahojky,

moc gratuluju. :-)
Ty hodnoty hCG jsou tady: http://emimino.cz/modules.php?…

Hodně štěstí přeje
Peta a Véčko od PST

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 10.05.04 12:07

Pájo : ať tě otestují, třeba už laparo nebude potřeba. Bývá to tak často, když už má člověk podstoupit operaci, IVF, adopci…, často se to povede, ani nevíš jak.
Přeju ti, aby to tak bylo:-)))

Hájinko: Ty jsi úplně jasná! Psychika je sice taky čarodějka, ale ty jsi docela v poho, věřím v ty tvoje //. Užij si krásně dovču u hřejivých kamen, hřejivé hrudi manžílka, romantických svíček a v pruhovaných duchnách. Ach, to by bylo něco na mně! S kandidou je to sice trošku :-((, ale zas to duševno :-))). Kdybys chtěla použít přírodní prostředky, aby to léčení bylo bez chemie, mám pár receptů v bylinkářské knížce.
Pajdule

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.04 12:31

Pajdulko, asi v tom máš trochu divočinu, já na laparo nejdu. Ale nevadí :-))))
Koukala jsem na Matýskovatý seznam a musím říct: Peťo, tvůj Koblížek je naprosto nádherný miminko, úplně k sežrání :-DDDD

Pája

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.04 13:23

Desty - veeeeelikaaa gratulace preju at je veschno jak ma a mimis se v poradku vyviji!!
Posilam vam obema trochu slunicka, kdyz uz se to na obloze na nass nechce mrknout
 Klaris

Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 10.05.04 13:32

taky jsem koukala na seznámek na Ondráška -já chci taky takovýho broučka!!
to asi všechny..kromě těch co chtějí holčičku;-)) Peťulko ten je fakt sladkej!!

Radko (monaliso) tobe to na te fotečce taky moooc sluší, seš kočka!!
 K.

Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 10.05.04 13:36

chichi tak uklouzly cvičky!! To je dóbrýýý!
K.

Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 10.05.04 13:42

Holkyyyy!
Tak tu máme uplakané pondělí a taky na něm neshledávám nic dobrého - trčím ve škole, zrovna teď bych se měla učit - za chvíli píšu zápočet - ale když mě se tak nechceeeee!!
Hajinko: kdybys nakoukla - taaaak držím pěstičky ať ta potvora už nepřijde nejmíń dalši rok;-)) A ty potvůrky kvasinky ať šupajdí za ní!
Jo kandidóza to já znám, kolikrát musím při milování zatínat zuby..jak to nebývá úplně příjemné.
Apropó Pajdulko - co radí tvoje bylinky na kvasinky - já už vyzkoušela snad všechno )i to co radily holky v diskuzi co tu někde byla) a trápím se s těmi potvorami už několik let..
Fňuk asi se přece jen budu muset jít učit, bojm bojim..
tak se tu mějte a smějte!
 Klaris

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 10.05.04 13:50

Hallo všechny!
Tak jsem se konečně dostala k emiminu.To je hrůza.Ráno jsem byla na povinní preventivní prohlídce od zaměstnavatele­.A tak jsem dorazila do práce později a mám tu celou kopu.Venku leje.No,alespoň se zaleje zahrádka.
O víkendu to trochu drhlo.Miláček mě začíná trochu zanedbávat.Má hrozně málo času a skoro jsme se neviděli.Ale už se začal usmiřovat.
V sobotu jsem se prošla a bylo z toho celých osm kilometrů v nádherném vzdoušku.No a včera jsem byla navštívit svoje milované koníky.Fanda je sice vyšší než já(a to měřím celých 173 cm),ale je to kulihrášek.Celou dobu řehtal na kobylky pasoucí se vedle na louce.Asi by se taky rád snažil.:-))))

DESTY:Moc a moc gratuluju.Koukám,že tohle jaro je pěkně plodné.Plno miminek a hned další těhulka.Tak se opatruj.

JOUDA:Viděla jsem Ondráška.To je ale nádherný bobísek.Moc ho pozdravuj.Hlásím se dobrovolně na chování.

JUANCA:Jak se k té Vaší knize dostanu?Moc ráda bych si početla.

KLARIS:Koukám,že je tu další koňská duše.Jen tak dál.V koňských očích je moudrost věků a zapomeneme i nich na starosti všedního světa.

HÁJINKA:Tak kde jsou ty dvě //:-)))

Nafteta

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 10.05.04 13:58

Desty, moooc gratuluji!!!

Radka

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 10.05.04 13:59

Klaris, díky!!! :-)
Vy tam všechny vypadáte také moc dobře :-).

Radka

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 10.05.04 14:07

Naftena kniska je este len na zaciatku,nema je este ani hajinka mam ju len ja a zatial ju neposlem nikom som este len na zaciatku -v skolke.
inac je mi dne s blbo neviem som sa tu napchavala cokoladou,inac som 24 den cyklu teplota sa zatial drzi dobre idem poobede do mesta tak urcite neodolam a zas kupim niake tie testiky a budem tam vidiet ciarky ktore tam nebudu.
RADKA-vidim ze mse na tom asi tak rovnako ja cakam ms 14.5. a ty 15.5.tak drzim palecky aby sme zahlasili // a poriadne tlste ja uz tym vyblvanym bledulam neverim som ich videla asi na kazdom teste a nic vzdy dorazila potvora ,inac som si uz kupila dnes vlozky s kridlami ako na lietadle-ale aspom sa budem citit bezpecne.moj syn je hviesda dnes bol v novinach -taka som pysna a ozaj poobede mam schodzku z advokatkou.
pozerala som si fotky na matyskoch musim uz nieco urobit a poslat tam nieco.
Hajinka -mas nenormalne modre oci -ked poslem moju fotku tak neviem ci sa mi to len zda ale kludne by som mohla but tvoja strsia segra -ved uvidiz,teraz mam sice cervene vlasy ale ked som blondina tak som sa az zarazila nad tou podobnostou
gratulujem novej tehulke a nech sa dari.
JOUDA-maly je nenormalne krasny hned by som ti ho ukradla.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.04 15:17

Ahoj Matýsci,

Desty: Moc, moc, moc gratuluju. A ať je vše jak má být:)))

Pajdule: na Laparo mám jít já - trošku jsi to popletla:)

Joudo: Ondrášek je naprosto úúúúúúúúúžasný miminko. Hezky mi ho vychovávej a až budu mít tu holčičku tak je dáme dohromady:)))

Asi si jdu koupit test. Tak zítra podám hlášení. Držte mi palečky!!!!!

Papa Johana - Magika

Dadunka
Kecalka 131 příspěvků 10.05.04 15:24

Ahoj, holčiny.

Já když si vzpomenu na nějaké ty „modely“ z dětství, tak mě taky polévá hrůza. Babička byla sice švadlena, ale celý život pracovala v pletárně, takže se bála stříhat. Měla jsem od ní ušitých několik fakt super věcí, ale většina byly přešité šaty, sukně, kalhoty … po příbuzných. Prostě stará-mladá styl. Od první třídy brýle, k tomu pár kil navíc - prostě nádhera. Na gymplu jsem se navíc začla malovat. Oční stíny a zuřivá rtěnka (nejlíp ostře růžová), ještěže nejsou kompromitující fot­ky.

DESTY: Moooooooooc gratulujuuuuu. Doufám, že se ten tvůj prskanec ujmul. Dneska nám podle Pajdule přejí hvězdy, ovu by taky měla každým dnem nastat, tak večer ženu manžílka rovnou do ložnice (na televizi může zapomenout) !

JOUDA: Ondrášek je úplně úžasný ! Já už chci taky mrňouse!!!

SHIRIN: Jak bylo v Krkonoších? My byli o víkendu v Klatovech u jehorodičů, tam bylo krásně. Skoro celou sobotu jsme prochodili na procházkách. V neděli se chytla tchýně se svým druhým synem, tak mi to docela zkazilo dojem z celé návštěvy. Nechtěla jsem se do sporu míchat a odejít se nedalo, tak jsem se snažila stát menší a ještě menší a nejmenší na celém světě. Poslouchat je skoro hodinu bylo na nic.

Dáša

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 10.05.04 15:57

Hola,že by těhule?

Tenar
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 10.05.04 17:07

Ahoj děvčata,
tak jsem se konečně prokousala prací a mám chvíli taky napsat - už se těším na zítra, to tady skoro nikdo nebude a my kancelářské myšky budeme mít pré :)

Už jsem dneska 20 DC a ovulace pořád nikde, tak se utěšuju tím, že jednak jsem před HA mívala delší cykly, a taky, že na to má vliv nachlazení, ze kterého se poměrně úspěšně vzpamatovám. Nemáte některá takovou zkušenost?
No, pro jistotu jsme se od středy tulili každý den, a já jsem furt říkala, že zítra už ta zatracená teplota musí stoupnout. Nestoupla :o((

Když vzpomínám na oblečení, co jsem nosila v dětství, tak mi to až tak hrozné nepřipadá. Část věcí jsem podědila po bratrovi, zbytek maminka ušila. Akorát na jednu soupravičku si pamatuju, pletený!! kalhoty a vestička jasně tyrkysové barvy, na vestě vpředu pak různobarevné proužky - tu jsem přímo nesnášela, v tom jsem styděla mezi lidi. Nevím, nakolik tenhle model ovlivnil moje sympatie k barvám, ale tyrkysovou dodnes nerada.
Na základce už mi přestávalo být jedno, že mám na doma šitých mikinách úžasné květinové aplikace, a tak maminka šití se mnou začla konzultovat. Když mi bylo 13 dostala jsem svoje první džíny a na gymplu už jsem chodila jako somračka. Košile a sako po prastrýci, všecko podomácku obarvené (většinou na černo), čím víc vyčuhovalo zespod vrstev tím líp a navrch přívešky na kůžičce na krk. Prostě nádhera. Když si na to vzpomenu, zježí se mi chlupy v zátylku, ale tenkrát jsem si připadala neodolatelná. Vzpomínám si jak na maturiťáku spolužáci byli vyvalení z mýmo poprsí, protože v těch volnejch věcech, to prostě nebylo znát :o))
Ke konci gymplu jsem pak přešla na džíny-svetr a časem jsem se dopracovala k současnému stylu, i když třeba si za pár let budu říkat, jak jsem v tomhle proboha mohla chodit na veřejnosti :)

Tak se mějte báječně :o))
Ahoj, T.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »