Dneska by to šlo!

Porod

Každý porod je jiný a já měla vždy představy jak z Amerického filmu kaluž vody, řev, jedno zatlačení a dítě venku. Nooo, skoro ... :)

pár minutek po
1 komentář

po první koupeli

už si hrajeme

už papáme mrkev

naše modelka
5 komentářů

Byla sobota, měla jsem 3 dny před termínem a akorát jsem se skvěle bavila na oslavě narozenin mé těhu sestřenky. Všem jsem oznámila, že jsem stihla vše, co jsem stihnout potřebovala a že zítra by to rozhodně šlo. Všichni se mi smáli …

V půl sedmé ráno jsem se probudila s hroznou touhou posadit se na záchod a jak šel čas, tak moje touha po záchodu byla častější a častější a moje spodní prádlo mokřejší a mokřejší. Prasklou vodu jsem si představovala jako kaluž pod sebou a ne jak připočůřané spodní prádlo, takže jsem to nechala být.

V poledne jsem přeci jen začala pochybovat, tak jsem si projistotu dobalila tažku a odmítla přítelovi sexuální návrhy s tím, že večer jedem do porodnice. Smál se mi …
Pohádali jsme se, tak jsem za sebou práskla dveřmi a šla se projít ke kamarádce na kafe. V půl čtvrté jsem se vrátila s úplně mokrýma kalhotama. „hmm, tak to asi nebude moč“
Byla jsem úplně v pohodě a v klidu jsem příteli oznámila jestli má čas, že mi asi odtýká plodovka a že by bylo dobré pro jistotu zajet do porodky. Jak já jsem byla v klidu, tak on začal plašit a začal mě honit, hlídat, kontrolovat. Řekla jsem mu, že nikam nejedu, dokud se pořádně nenajím, protože jestli tam zůstanu, tak bůh ví, kdy dostanu pořádné jídlo.
Zatímco ten můj nervák přešlapoval po pokoji jsem si udělala jídlo a když jsem ho jedla tak mě popoháněl hláškami typu „budeš to ještě jíst dlouho?“

V pět jsme dorazili do porodnice. Zazvonila jsem na zvonek a když se mě sestřička zeptala, co potřebujeme odpověděla jsem stručně „rodit“. Sestřička mi postříkala vložku a hele, plodovka to byla, takže jsem neschýzovala. Vyšetřili mě, naměřili CTG, ale bez nálezu, vůbec jsem se neotvírala.
V šest mě napíchli na kapačky s antibiotikama a přítele poslali domů.
V deset začali kontrakce s plnou parádou, bylo to jakoby se někdo rozeběhnul a spletl si mé břicho s fotbalovým míčem. Každou hodinu CTG a každý dvě hodiny vyšetření. Porodní asistentka mě rozbíjela hláškama typu „mezi kontrakcema se prospěte“ (a jak asi, když je mám po 4 minutách) a „to jsou prd kontrakce potřebujeme ty pořádný“ (tak jestli tohle nebyly ty pořádný, tak ani nechci ty správný poznat).

Celou noc jsem strávila v neuvěřitelných bolestech na předpokoji vedle porodních boxů a poslouchala funící a křičíci maminy a následně brečící míma.
V šest ráno si mě vyzvedla sestřička, „vypumpovala“ mi obsah střev a zavřela mě s míčem do sprchy s tím, že si mám bříško sprchovat teplou vodou jak jen snesu. Teplá voda došla, páčka otočit víc nešla. Půl hodinu jsem rozdýchávala kontrakce hopsajíc na míči, když mě sestři přesunula na box.
Doktorka mě prohlédla a pořád nic, tak mi napíchla vyvolávačky. Za pár minutek se dostavily trojnásobný kopance než v noci. Byla jsem unavená a kontrakce po 3-8 minutách prodýchvala v delíriju. Ty dvě hodiny byly nekonečné a myslela jsem, že tam tak zůstanu celý den. Začala jsem pomýšlet na epidural, leč jsem ho předtím odmítala. Toužila jsem po císařském řezu. Nechtěla jsem nikdy více další děti …

V devět přišla porodní doktorka, vyšetřila mě a říkala, že jsem otevřená na 3 cm a že to bude ještě hooodně dlouho trvat.
Při vyšetření mi povídá „že bychom tady měli takhle plešaté miminko?“. Zakejvala jsem hlavou a oznámila, že je to blbost. Já byla extrémně vlasaté mímo a přítel je černoch, takže plešatost nehrozí.
To, co se zdálo jako plešatá hlavička byl vak blan, který držel mimí nahoře. Doktorka ho prorazila, odtekl zbytek vody a já si vyškemrala, aby mohl přítel přijet. Prý ale ať nespěchá, že je to na dlouho. Bylo 9:04.

Po chvíli přišla první kontrakce. Takovou bolest jsem v životě nazažila. Rukou jsem drtila postel a zvuk CTG mi drtil mozek (ještě pár týdnů po porodu jsem ten zvuk v hlavě slyšela). Řvala jsem na sestru a ona nikde.

Přišla druhá kontrakce a já zavyla jak vlk na měsíc. Potřebovala jsem na záchod a sestra stále nikde. Zařvala jsem na ní znova. Přiběhla a já jí oznámila, že vstávám, neboť potřebuji velmi nutně na záchod. Zastavila mě, prohlídla a zakřičela tentokrát ona „ježišmarja, vy už rodíte!“. „To nééé, ještě nemůžu rodit“ křičela jsem na ní zpátky. Zavolala porodní asistentku a doktorku a ty mi v rychlosti vysvětlovaly kdy a jak mám tlačit.

Přišla třetí kontrakce. Pokus tlačit vyšel na prázdno a já psala příteli sms, aby si pospíšil.

Přišla čtvrtá kontrakce a na zatlačení byla malá skoro venku. Ještě malý nástřih, lehké zatlačení a už byla venku úplně. Bylo 9:26.

Přítel dorazil v 9:36, malá si spokojeně chrupkala v inkubátoru na zahřátí a doktorka mě došívala. Byl smutný, že to nestihnul a šťastný, když viděl malou krásnou a zdravou.

Po hodince ležingu na porodním boxu s kilovým pytlíkem na břiše se mě chystali převést na šestinedělí. Odmítla jsem vozík, že nejsem invalida, že tam dojdu sama. No nechápali tam všichni.

Na šestinedělí jsem měla ještě dvě hodiny ležet, ale to jsem taky odmítla. Hlad a touha po sprše byly silnější než příkazy sester.
Měla jsem svoje dítko, cítila jsem se spokojeně a chtěla jsem jít domů. Bohužel, ztvrdla jsem tam na 5 dní.

Takto přišlo na svět moje první a určitě ne poslední čokoládový dítko. Bylo 29.3.2010 9:26, den kdy se nejen mě změnil život. Její jméno je Temilayo Ellen, Temilayo znamená v řeči mého přítele Mám Radost a my tu radost určitě máme :-)

Hodnotilo 18 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Niky7  06.08.10 14:18

Gratuluji a preji hodne stesti! :srdce:

 
Kikii
Kecalka 474 příspěvků 06.08.10 15:13

Malá je jako z časopisu,je nádherná.Kamarádce se narodil čokoládový chlapeček Sebastián a já se na něj nemůžu vynadívat.Za chvíli bude mít roček.Gratuluji a hodně šťestíčka :dance: :srdce:

 
Nastys
Neúnavná pisatelka 19754 příspěvků 06.08.10 17:44

gratulace :palec: moc hezky napsané, přeji hodně štěstíčka a zábavy s mimískem :kytka:

Příspěvek upraven 06.08.10 v 17:45

 
nonina
Závislačka 3845 příspěvků 06.08.10 18:16

Veliká gratulace !!! Malá je naprosto kouzelná , přeju hodně radosti do života :kytka: .

 
Bayuska
Neúnavná pisatelka 17040 příspěvků 06.08.10 19:03

Malá je krásná čokoládová princezna :kytka: .
Ten dlouhý začátek porodu mi připomněl ten můj, ale tu finálovou cílovku jsi proběhla pěkně rychle :lol:.

 
LucaLuca
Závislačka 4455 příspěvků 06.08.10 22:26

Gratuluji k nádherné holčičce a přeji mnoho zdraví!

Připomnělo mi to můj druhý porod. Tím „naplánovaným“ porodem. Syn měl narozeniny 26.1. a já termín porodu 29.1. Oslavu jsme svolali na sobotu 24.1. a po vydařené oslavě povídám manželovi: Nejlepší by bylo, kdyby se Ludmilka narodila zítra.
On: A nechceš počkat na pondělí, že by se narodili ve stejnej den? :lol:
Já: Nee, v pondělí tam bude hroznej frmol, ty těhule na monitor a spol., na to nejsem zvědavá. A ještě jet nedej bože v zácpě. Já chci rodit v klidu v neděli.

Ještě jsem navrhla možnost rodit v noci z neděle na pondělí, aby byl klid v porodnici a zároveň dobré datum, ale to nechtěl. :-P V noci jsem rodila poprvé a on byl víc vyřízený jak já.

A tak jsme se domluvili, že se pěkně na to vyspíme a druhej den porodím. A taky jo. Od osmi pěkně kontrakce a malá se narodila 15:50 necelou hodinu po příjezdu do porodnice. Možná by se narodila i dřív, ale já jsem se přece ještě musela naobědvat… :dance:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 06.08.10 22:41

Překráné miminečko…moc blahopřeju :-)

 
barique
Ukecaná baba ;) 1313 příspěvků 07.08.10 02:12

Temilayo je krásný jméno…je to yoruba že jo? :dance:

 
barique
Ukecaná baba ;) 1313 příspěvků 07.08.10 02:12

Temilayo je krásný jméno…je to yoruba že jo? :dance:

 
barique
Ukecaná baba ;) 1313 příspěvků 07.08.10 02:12

Temilayo je krásný jméno…je to yoruba že jo? :dance:

 
barique
Ukecaná baba ;) 1313 příspěvků 07.08.10 02:12

Temilayo je krásný jméno…je to yoruba že jo? :dance:

 
barique
Ukecaná baba ;) 1313 příspěvků 07.08.10 02:12

Temilayo je krásný jméno…je to yoruba že jo? :dance:

 
barique
Ukecaná baba ;) 1313 příspěvků 07.08.10 02:12

Temilayo je krásný jméno…je to yoruba že jo? :dance:

 
barique
Ukecaná baba ;) 1313 příspěvků 07.08.10 02:21

Temilayo je krásný jméno…je to yoruba že jo? :dance: manžel je taky yoruba

 
barique
Ukecaná baba ;) 1313 příspěvků 07.08.10 02:49

moc se omlouvám, nešlo mi to vložit a teď koukám, že jo a několikrát :zed:

 
Šema
Echt Kelišová 9143 příspěvků 07.08.10 09:58

Malá je nádherná, jako panenka!!! Moc gratuluji :srdce:

 
sima90
Závislačka 2763 příspěvků 07.08.10 18:43

Malá je krásná. Gratuluji :kytka:

Příspěvek upraven 07.08.10 v 18:43

 
Orinka001
Závislačka 3358 příspěvků 07.08.10 20:33

Gratuluju k zdravé krásné holčičce. Ten porod byl vážně suprově popsaný, a moc jsi mi připoměla můj porod. Já ho tedy měla kratší, ale jak začaly pořádné bolesti, tak už jsem halekala na sestru, ať mi dají něco proti bolesti, po porodu jsem se také nenechala odvézt na vozíčku..no prostě mi to trošku připomělo. Tak přeju ať malá krásně roste a dělá mamině i taťkovi jen a jen radost :srdce:

 
Miarei
Závislačka 3412 příspěvků 08.08.10 09:02

barique jojo, yoruba :-)

Díky moc všem za pochvalu malé, je to sluníčko našich dní :-)

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 20.01.11 22:29

moc kráásné, gratuluji :kytka: krásná holčička :potlesk:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Přítel, svatba, dítě? Nuda!

Pro dobrotu...


Reklama