HLAVNĚ PRO MUŽE

Ostatní

Ahoj všem návštěvníkům Emimina, ženám a hlavně mužům, vím, že sem chodí hlavně ženy, ať jsou to snažilky, nesnažilky, těhulky, maminky, nebo jen nakukovatelky, ale občas sem zabloudí i nějaký ten muž. Tento deníček jsem se rozhodla napsat hlavně pro muže, a samozřejmě i pro ženy, protože jak svět ví, muž je hlava a žena je krkem, který hlavou kroutí.

A co mě přimělo tento deníček napsat, toto:
Právě jsem se vrátila z procházky, žiju v Brně, procházky jsou u nás hlavně po ulicích, do parků daleko…
Jdu si tak po chodníku a asi 50 metrů přede mnou vystoupí z auta muž, a vchází do domu, v autě zůstává sedět druhý starší muž. Oba mě vidí.
Jdu nic zlého netušíc a zrovna když procházím kolem auta, tak se na stejné úrovni zprudka začnou otevírat dveře plechové garáže.
Taktak stihnu s kočárkem zařadit zpátečku abych zabránila tvrdé kolizi.
Ano, jsem matka, na mateřské, s hlavou plnou starostí, takže jsem skutečně nejednala asertivně, když mi málem nabrali dítě.
Ano, začala jsem řvát aby se koukal… že tady mám malé dítě.
Tak a odpověď : Koukej se kam jedeš - já tě neviděl - to ten mladší, dcera mi začala prudkým pohybem vřískat, já s nervama pryč jsem mu neasertivním hlasem odvětila, jestli je slepej, že mě neviděl ?????
No a následná odpověď vyzrálého muže v autě mě vyrazila dech : Ty naděláš… krávo…
Ano, moje odpověď byla drsnější a tak muž přidal další repliku : jdi někam ty piz..
I když si o sobě myslím, že zvládnu každou situaci, že se nenechám jen tak rozhodit, tito muži mě skutečně rozhodili. Úprkem a s pláčem na krajíčku jsem běžela domů.

A cestou jsem si vzpomínala na situace typu:

 • potřebujete pomoct s kočárkem ? V tento okamžik se dav chlapů kolem Vás rozprchne pryč.
  nezažila jsem situaci že by mi někdo nabídl pomoct, ano jednou… vietnamec. český muž rychle uteče.
  zato jsem zažila situaci v tramvaji kdy chci vystoupit a hledám koho bych lapila, a slušně se chci zeptat urostlého muže jestliby mě nepomohl, a odpověď, krátká briskní: NE, a pak lítám po tramvaji sledujíc pobavené pohledy jiných chlapů, abych nakonec narazila na stařenku, která mi ráda pomůže ?
 • potřebujete projet po chodníku ve středu města - někdy i jinde - na přechodu silnej bourák a v něm …podrž se světe - muž - a pobaveně se kouká na Vás jak ho objíždíte
 • a co takhle těhotná žena - proč bychom ji měli pouštět sednout ? vždyť to zvládne, a vůbec má co chtěla…
 • máte malé dítě a jste těhotná - to už jste za exota - že by vás někdo pustil ve frontě ? cha cha …
 • jedete kočárkem po ulici se spícím dítětem, a dělníci, kteří doposud měli pré, v okamžiku kdy je míjíte spustí řezačku dlažby ?
  a spousta dalších situací.

Vím, cloumají námi hormony, v těhu i teď když jsme maminkami. Možná jsme přecitlivělé, vztahovačné, ale PáNOVé jsme přece Vaše !!!
Co děláme špatně, že jste takový ?????

A víte co ? I vy máte přece ženy, kterým pomáháte, tak proč ty ostatní jsou pro Vás jako hmyz ?
Zajímalo by mě, jestli i jim byste odvětili, jak mě oni pánové !

Můj manžel je skvělej chlap, pomáhá mi, rozčiluje se při sobeckosti druhých, a občas mi domů z práce přinese moudro jiných chlapů:
třeba to že ženská na RD má v podstatě dovolenou, a on přece pracuje takže co bychom chtěli.
Vysvětlím mu, prakticky předvedu - nechám ho den s dcerou samotného a hned ví, že to není žádná sranda. A pak to třeba řekne i v práci.
Už i ochotně přiskakuje na pomoct jiným maminkám.

V dnešní době je to strašný, jak ráda bych se vrátila do let dvacátých, kdy žena byla ŽENOU a muž MUŽEM.
Mužem galantním, který věděl jak se má k ženě - i cizí - chovat.
Dnes jsou takovýto muži na vymření.

Možná si za to můžeme trochu i sami tou svojí snahou po samostatnosti a soběstačnosti.
Možná si pak muži řeknou, že je nepotřebujeme, ale my Vás potřebujeme, a třeba i tím že nám pomůžete,
i nám cizím, třeba i hysterickým, ženám, budeme se hned cítit líp a svět pak bude o kapínek lepší !!!

Nezlobte se že jsem se takto ventilovala, ale už jsem to fakt potřebovala ze sebe dostat.

Všem nám přeji abychom potkávali jen samé milé, galantní, vstřícné muže, a samozřejmě i ženy.
A pokud mi na tento článek zareaguje i nějaký ten muž budu jen ráda.

Mějte se moc fajn

Lenka + Ema 6m.

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  26.04.05 18:36

No, ja osobne si myslim, ze to neni jen vec muzu. Naopak: jestli jsem se nekdy jako tehotna setkala s nepochopenim a neochotou, tak to bylo od zen tak mezi 40-60 lety.
A taky verim na to, ze jak se clovek chova k druhym, tak se chovaji i druzi k nemu (neberte si prosim osobne!). Proste kdyz nekoho servu, jak se to ke mne chova, pak se nemuzu divit, ze rve i on na mne.Preju pevne nervy a hodne ochotnych lidi kolem. Katka

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 26.04.05 18:47

Ahoj Lenculko,
Je mi líto, že máš s muži tak negativní zkušenosti a můžu říct, že kdyby se někdo zachoval ke mně jako k tobě oni dva „pánové“, taky bych měla k asertivitě daleko. Já se cest s kočárkem a vůbec už v těhotenství cestování v MHD dost bála. A byla jsem mile překvapena. Když začlo být moje břicho vidět, nikdy jsem v MHD nestála. Na poště a v supermarketech mě lidé (tedt v tomto případě jen ženy) pouštěli ve frontě před sebe. A teď s kočárem? Pokud jede v tramvaji nějaký muž, buď ani nemusím žádat, neb pomůže sám, nebo požádám a taktéž si nemůžu stěžovat na neochotu.
pravdou je, že muži v autech se zdají být nějakým zvláštním druhem, protože ti, vidouc na přechodu kočárek, rozhodně nezpomalí. Ale to zas jen v Praze. Na malém městě, kde jsme po většinu času, nemám s přecházením silnice vůbec problémy.
Tak teď doufám, že jsem to nezakřikla a že od zítřka nezačnu tahat kočár do tramvaje sama :-)
Přeju ti víc pozitivních zkušeností
Makýš a Vašek (11m)

 
Anonymní  26.04.05 22:31

Nemáš jezdit jak tele kolem garáže do které se chystají vjet autem, to zaprvé. A za druhé. Kdyby se do mě někdo takhle hrubě obul jako ty, tak tě pošlu do pr…, přestože jsem ženská s malým dítětem. Slušnosti není nikdy dost a ty jsi evidentně reagovala neadekvátně situaci. Jestli si myslíš, že budeš celý život chránit svoje děcko před leknutími a jakoukoliv jinou újmou, tak potěš Božka, chudáku holka, to se ještě nalítáš a navztekáš. A naprudíš spoustu lidí, kteří se k tobě budou chovat hrubě jen proto, že vybuchuješ kvůli kravinám. Trochu přemýšlej, asertivně se chovat, neznamená hned se utrhávat na lidi když si myslíš že se na tobě děje nějaké bezpráví.
 Radka

 
alda
Kecalka 291 příspěvků 27.04.05 06:33

Víš, já si myslím, že to co popisuješ není problém žen versus mužů, ani nejakým ženským hnutím a touhou po emancipaci…to by bylo dost zjednodušené.

Mě připadá, že je to problém obecné lidské slušnosti a úctě k druhému. Taky mi připadá, že někdy na tu slušnost v dnešní době prostě není čas. A taky naprosto chápu jak ti asi po tom střetnutí s těmi „slušnými“ pány bylo. Taky bych asi měla slzičky v očích, zabolí to.

Zkus to brát tak, že tohle co se ti stalo je prostě extrém a že většina lidí JE slušná a že výjimky prostě potvrzují pravidlo…jako například ta anonymní osoba která přizpívala přede mnou:(
Celkově si víc všímáme věcí, které jsou negativní a ty pozitivní nám tolik v hlavě neuvíznou…ale jsou tam. Možná jsem příliš velký optimista, ale prostě nedokážu žít ve světě o kterém bych si myslela, že je špatný. A tak se snažím vidět spíš to dobré.
Přeju ti, abych už taky viděla kolem sebe víc dobrého než špatného.

Měj se, užívej si miminka a na pitomce kašli…:)

 
alda
Kecalka 291 příspěvků 27.04.05 06:35

teď jsem si všimla, že ta osoba se vlastně podepsala, tudíž se jí omlouvám:)

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 27.04.05 06:49

Radko,
matně si vzpomínám, že bývaly doby, kdy jsi si na emiminu mohla postěžovat se vším … a dostalo se ti podpory. Nikoho by nenapadlo rýpat. Bohužel poslední dobou v článcích i diskusích přibývá příspěvků, jako je ten tvůj …je mi z toho smutno.
Nedokážeš vyjádřit svůj názor, aniž bys byla hrubá???

Baghira

 
Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 27.04.05 06:50

Když jsem otěhotněla, tak jsem se mojí maminky zeptala, jak na tom byla v těhulkovství s pouštění sednout a tak podobně. A kupodivu mi řekla, že sednout jí vždycky pustila mladá holka, mladý kluk, ale nikdy středněletá ženská. Asi si už nepamatuje, jaké to bylo, když byla sama těhu. Moje kolegyně se jedou potkala s ženskou, která po ní chtěla, ať jí pustí sednout, jako že je invalida. A to byla kolegyně týden před porodem a pupek měla kilometr před sebou.
Ale tuhle jsem jela domů a bylo mi trochu na omdlení. Asi jsem byal i bledá a motala jsem se. Visela jsem na tyči v tramvaji a pode mnou seděli kluci asi tak patnáct, nohy roztažené, žvýkačku na zubu a tlemili se. Nebýt jednoho ochotného pána, tak jsem se jim sesula k nohám.
Přeju všem maminkám a těhulkám, ať jsou jen a jen příjemně naladěné a setkají se s pochopením a respektem, které si zaslouží.
Nafteta + bubáček(11tt+5)

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 27.04.05 06:58

Ahoj Lenko,

ja s tebou souhlasim. MHD sice nejezdim a jinak moc negativnich zkusenosti nemam, ale chapu ten pocit bezmoci a totalni agresivity, ktery se maminky dokaze zmocnit, kdyz ji nekdo komplikuje uz tak dost komplikovany zivot.
Mne se zase stalo, ze jsem v zime jela mezi zavejema po odhrnutem chodniku, ktery ustil na parkoviste u obchodnaku. Parkoviste poloprazdne, ale presne naproti usti toho chodniku zaparkovane auto a v nem zenska, horlive telefonujic. Nebylo kudy objet - kolem chodniku zaveje, ja stala pred tim autem a cekala, jestli to milou „damu“ napadne. Civela na me a nevzrusene dal hovorila. Gesty jsem ji naznacila, o co jde, najednou delala, ze tam nejsem. Takze jsem se i s kocarkem probrodila tou zaveji a kdyz jsem sla kolem jejiho okynka, sehnula jsem se a velmi srozumitelne rekla KRAVO. Odvratila se. Mela jsem chut ji ty dvere rozkopat. Citila jsem se tak bezmocne a ponizene… zkazila mi cely den.
Naopak se mi stala temer stejna situace, ale ted na jare, kdy v aute sedel muz, ja si vzpomnela na tu zenskou a uz se ve mne zacala penit krev, ale kdyz jsem prijela bliz, pan stahl okynko a s usmevem se zeptal: Mam vam popojet? Tak jsem se taky usmala a prikyvla a on v pohode preparkoval.
Plno veci si proste lidi uvedomi, az kdyz sami maji deti a proziji si to na vlastni kuzi.

Marťoch a Lucka 8m

 
HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 27.04.05 07:10

No, tak trochu se musim pripojit k nazorum, ktere vlastne rikaji, ze ani tehotna zena, ani zena s kocarkem nejsou pupkem sveta, a ze proste urcita (mozna zvysena?) mira opatrnosti je na miste. Takze pokud vidim, ze se nekdo chysta otevrit garaz a zaparkovat, vjet pres chodnik do garaze v dome nebo se blizi k prechodu vysokou rychlosti, proste si pockam a neriskuju, ze mi treba neda prednost.
Na druhou stranu je pravda, ze co se tyka nejakych ohledu na tehotne nebo mamky s kocarky v MHD, je to (aspon tady v Praze) bida, moje zkusenost je, ze ani osmimesicni neprehlednutelne brisko neni pro ostatni duvodem k dobrovolnemu opusteni sedadla (a je jedno, zda jde o duchodce, skolaky, muze ci zeny), naopak jsem se setkala mnohokrat s tim, ze blizila-li jsem se k volnemu! sedadlu ja a zaroven 45-60 leta zena, ktera pred tim cekala se mnou na stejne refyzi, ona dama vyvinula prekvapivou rychlost, aby volneho sedadla dosahla drive nez ja, a ten spokojeny vyraz zadostiucineni na jeji tvari!!!!! K pobaveni. Nastesti me netrapi zadne tehupotize, pro ktere bych si nemohla svych par stanic odstat, pokud se mi podari dostat se aspon k tyci. Pozor, ja si nestezuji, mohla bych o misto pozadat, kdybych chtela (taky jsem si jednou vyslechla, ze je to muj problem, ze jsem tehotna), jenom konstatuji, jak to v MHD chodi :-))).
Dalsi muj osobni postreh je, ze lide pokud vubec, radeji pusti sednout tehotnou, ktera je mene upravena a s ustvanym vyrazem v obliceji, ac ma treba postatne mensi brisko nez jina (v tomto pripade ja), pekne oblecena, nalicena, ucesana a spokojena tehulka.
Ale asi plati - jaky si to udelas, takovy to mas, takze - pokud nekomu vadi, ze pred nim vsichni automaticky nevyskakuji ze sedadel, tak je proste pozadejte. Pokud nekdo vi, ze bude casto vozit kocar MHD, proc si kupuje 20ti-25ti kilova monstra? Zvlast kdy je vseobecne znamo, jak to s lidskou ochotou pomahat druhym v Cechach je...........
A perlicka na zaver - jeste pred tehu jsem pomahala jedne mamince do autobusu nejprve s malym ditkem, nasledne s kocarem. Nejenze nerekla ani dekuju, ale jeste mi svym spinavym kocarem prejela nohu. Ze nerekla prominte je nasnade. To potom jednomu na ochote pomahat taky neprida.........

Hajinka

 
Anonymní  27.04.05 07:48

Ahoj, musím zareagovat na to proč muži nestaví na přechodech kočárkům. Teď asi čekáte, že jsem muž, ale já jsem žena a navíc řidička, takže budu psát ze svý vlastní zkušenosti a i několik mužů mi to potvrdilo. Také nestavím na přechodech ženám s kočárkem, protože se mi nelíbí, když ta žena ten kočárek vrazí před jedoucí auto a myslí si, že tím má volnou cestu! Ale to, že kdyby to někdo neubrzdil a nabral jí kočárek to už si neuvědomuje nebo si to spíš uvědomuje a tudíž to u mě není matka, chovat se takhle nezodpovědně! Neříkám, že to děláte zrovna vy, ale dělá to opravdu spousta žen. A ještě jeden malý důvod proč možná nestavíme nebo nestavím - i když někdy chci zastavit, tak to prostě nejde, protože musím sledovat i co se děje za mnou a když někdo jede ve městě sedmdesátkou a já bych chtěla zastavit, protože chci někoho pustit na přechodu, tak by to do mě automaticky napálil a to rači projedu aniž bych zastavila. Myslím, že je to logický ne? Ale i přesto, že málokdy stavím maminám s kočárkem na přechodu, tak je v hypermarketech pouštím před sebe nebo když už jedu autobusem, tak pomůžu s kočárkem aniž by se mě někdo ptal. Myslím, že mi všichni bysme se mohli k sobě chovat ohleduplněji ať už máme děti nebo ne. Je to o toleranci o ničem jinym a né o tom, že když máme špatný den nebo špatný život, tak hážeme vinu na druhý popř. si vylijeme vztek na nevinných. Doufám, že jsem se nikoho nedotkla, jen jsem napsala jak to cítím. Hezký den Anička

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 27.04.05 07:54

Milá Hajinko, Radko a spol.,
je pravda že ženská s dítětem nebo těhotná není pupkem světa. Že když na někoho po leknutí začnu křičet tak nejednám asertivně as zasloužím si pořádnou „odměnu“.
Tak jen na závěr: že se bude otevírat garáž jsem neměla potuchy neboť pán vcházel do domu dveřmi a garáž. vrata byla vedle. Sorry že nejsem jasnovidec. Na přechody apod. vcházím tak až není žádný auta široko daleko. Nejsem přecitlivělá matka, nějakého leknutí se u děcka nebojím, ale aby mi skončilo na dlažbě po nárazu to bych fakt nepřekousla.
Každopádně pěkně děkuji.
Užívejte si a přeju vám aby svět byl dokonalý a abyste se s tímto nemusely nikdy setkat.
A RADKO TY NEZAPOMEŇ V KAžDé SITUACI BýT MILá A PříJEMNA.

A docela mě mrzí že jsem se tady ventilovala. Slibuji nejenom vám ale i sobě že to už v životě neudělám.
Jen jsem chtěla abychom se zamyslely a začaly si víc všímat okolí a nebyly tak příšerně lhostejní a sprostí.
 Lenka

 
Andruska
Kecalka 160 příspěvků 27.04.05 08:33

Ahoj holky,
tak já si nemůžu na muže stěžovat, v MHD se mi nestalo, že by mi chlap odmítl pomoct s kočárkem, většinou se nabídnou sami a s hrubostí jsem se zatím nesetkala.
Spíš mám negativní zkušenost ještě z těhulkovství se ženami středního a důchodového věku.Sednout mě teda nikdy nikdo nepustil a mě to nevadilo, chytla jsem se tyče,ale dokázala mě naštvat baba, která se hrnula jako lavina a uhodila mě loktem nebo taškou do břicha. Byla jsem teda slušná a upozornila jí ať dává pozor, ale někdy to bylo fakt o nervy.
Lenko, nic si z toho nedělej, někdy holt má člověk smůlu a narazí na blbce nebo hulváta. Hlavně si nenech zkazit den, to ti zato nestojí.
Tak všem slušným lidem, zdar.
Andrea.

 
HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 27.04.05 08:56

Lenculko,
nic ve zlem, mam dojem, ze jen jediny prispevek se postavil vuci tve reakci negativne, tak proc tolik emoci? Ja te chapu, ten druhy te mohl treba upozornit, ze budou otevirat garaz. Proste bohuzel musime davat pozor hlavne my, tehotne a matky, predjimat reakce i tech druhych, jak rikam, bohuzel. Mela jsi proste smulu zes nenarazila na dzentlmeny, ale na pany, kteri si proste rekli - na hruby pytel hruba zaplata. Mnohdy tak lide reaguji i pro mnohem mene.
Opravdu je to vsechno o slusnosti a jeji uroven u nas obecne bohuzel neni vysoka.

Anicko (doufam, ze jsem to nepopletla), tvuj argument, proc nezastavovat na prechodu ma urcitou logiku, jasne ze musis dat pozor i na ty za sebou, ale co ve chvili, kdy se budes blizit k prechodu s tim, ze nezastavis, a nejaka ta maminka, ktera si treba mysli, ze na prechodu se ji nemuze nic stat, ti opravdu nacpe kocar pred auto? Pakbude na logiku pozde......... To me jen tak napadlo, ja osobne si opravdu radeji pockam, az je kolem mne volno, nebo vidim, ze ridic skutecne zastavuje.

Preji vsem krasny den a same slusne a hodne lidi kolem.

Hajinka

 
Bubinka
Kecalka 155 příspěvků 27.04.05 09:12

Lenko, nenech si zkazit náladu některými příspěvky. já myslím, že je dobře, žes to tu napsala - mám bohužel pocit, že se poslední dobou taková ta obyčejná lidská slušnost někam vytrácí a je dobře si ji připomenout. To, žes na toho chlapa vylítla, není třeba úplně ideální, ale v dané situaci je to, myslím, pochopitelné, a hlavně, v žádném pířpadě ho to neopravňuje k tomu, aby ti sprostě nadával. On by se měl taky nejdřív rozhlídnout, když jde otvírat garáž - myslím za situace, kdy vrata zasahují do chodníku.
Já mám od útlého dětství naučeno, že ke slušnému vychování patří pouštět lidi sedat v MHD, pomáhat maminkám s kočárkama, a spoustu jiných věcí - jako že nejdřív se odněkud vychází a pak se teprve vchází (což je i logické, ale spoustě lidí to jaksi nedochází), apod. (uvádím jen věci, které mě v rychlosti napadly). Prostě je to o ohleduplnosti a o tom, aby lidi taky trochu přemýšleli, když se někde pohybují na veřejném místě.

A jak říkám, i to, že člověk někdy „ujede“ a reaguje ostřeji než by třeba i sám chtěl nedává nikomu právo, aby mu sprostě nadával.

Zdravím Tě, a nenech si zkazit den :o)))

Bubinka

 
berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 27.04.05 10:21

Vsechny vas moc zdravim, hlavne Tebe Leni

idkyz momentalne neziju v Cechah, musim se pripojit k tomuto tematu…

Od svych kamaradek, ktere ziji v Cesku, jsem slysela nejednu nemilou prihodu…at uz v autobusu nebo kdekoliv jinde…

Ja si taky pamatuju hodne, a mam sve zkusenosti , kdy jsem byla svetkem takovych prihod…

Me nikdy nikdo nemusel rikat v autobusu jestli ho pustim…pro me to bylo a je automaticke, kdyz vidim tehotnou nebo strarsiho cloveka…to same pokud nejaka maminka potrebovala pomoc s kocarkem, tak jsem pomohla sama od sebe aniz by se me musela zeptat.....
Kdyz vidim nejake 15 lete hajzliky sedet a nad nimi se „houpe“ starsi clovek, tak bych jim nejradeji poradne svihla pres pusu…
Jde videt, ze je doma nevedou a nemaji spravnou vychovu.....alespon v tomhletom smeru......

Taky je pravdou, ze ridici by mely byt vic ohleduplnejsi.....a je jedno jestli je matka s ditetem na prechodu nebo v autobusu…Ja zazila se svou setrenici, ktere v te dobe byla tehotna a jeji kamaradka mela par mesicu stare mimi…sokujici prihodu…Nebudu to rozepisovat, jen napisu tolik, ze ridic, kdyz videl na zastavce jen maminu s kocarem, tak proste nezastavil a jel dal…!! To nechapu doted jak si to nekdo muze dovolit…To opravdu nechapu proc tu praci dela…

Slusnost mnoha lidem chybi…at zenam nebo muzum…bohuzel…

Leni nic si z takovych lidi nedelej!!! Nekteri lide si asi mysli, ze byt na materske je dovolena.....zadna prace, jen zabava…Ale opak je pravdou.....podle me byt matkou je ten nejtezsi ukol v zivote a na tom se shodne spousta lidi, teda alespon kolem me.....
My maminy to nemame vubec jednoduche…a jak psala dotycna Radka, snazit se ochranit dite.....tak to udela kazda spravna mama…Je jasne, ze za prdelkou malemu nebudu stat porad, protoze jsou veci na ktere musi prijit sam, a obcas si ten nosik musi „nabit“ aby zjistil ze to nesmi delat, ale to jsou opravdu male veci…Ale nechat diteti schvalne ublizit, kdyz vim ze tomu muzu predejit…je naprosta blbost…Neprala bych mile Radce zazit to co jsem si zazila ja, kdyz byl maly v 9 mesicich na operaci…Asi by zmenila nazor jak chranit sve dite, jak se o nej bat…Ja bych taky nebyla v klidu, kdyby my nekdo otevrel garazove dvere, maleho by to z kocaru skoro vyhodilo a pritom me ten dotycny videl…Slovy bych nesetrila…protoze je to bezohledny hulvat…

Nad komentarem Radky musim kroutit hlavou.....
Svuj nazor jde sdelit i normalne a nemusi byt takhle sprosty…Lidi jako ty mam nejradeji…Za to abych napsala vic my nestojis…

Jeste k ten ridicum autobusu…Myslim ze psala Anicka…
Je samozdrejme, ze musis davat pozor i co se deje za tebou a nikdo nemuze cekat ze okamzite dupnes na brzdy jen proto, ze na prechodu stoji mamina s kocarem a tim ohrozis cely provoz.....ale psala jis ze se ti nelibi, kdyz ty maminky ten kocarek davaji do cesty…A ty kdyz vidis takovou maminku a muzes zastavit , zastavis nebo ne ???? I presto ze se ti to nelibi ??

Vzdycky se najdou lide, kteri nejsou mily, nejsou slusni, a dokazi zivot zneprijemnit…Ale taky vim, ze ne vsichni jsou stejni…porad se najdou lide kteri vi jak se maji chovat a jak druhemu pomoci.....Ostatane tady na emiminu jsem jich poznala dost!!!! :O))))

Tobe Leni a vsem ostatnim preju hodne stesti a mnoho pohodovych lidicek kolem sebe!!! :O)))))

Evca

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 27.04.05 10:44

Myslím že to není jen o mužích, ale tak vůbec. Mám zkušenost že s kočárkem my většinou pomohla jiná maminka s již odrostlejším dítkem.
Někdy mám pocit že nejen dělníci zapínají řezačku dlažby zrovna když jdem kolem s kočárkem a spícím dítkem ale že i maminka která nechá dlouhou dobu dítko běžet deset metrů před sebou na něj musí zakřičet zrovna na úrovni kočárku…

Nicméně ta situlace co jsi popsala na začátku deníčku mi vehnala slzy vzteku a lítosti do očí. Nikdo nemá právo nikomu nadávat ani na něj křičet…Z takových situací mám docela hrůzu.

Přejeme aby si narazila na co nejméně podobných „hovad“.
Maky a Terinka (13 měsíců)

 
Pitrysek
Kecalka 229 příspěvků 27.04.05 11:27

Ahoj, Lenko,
já myslím, že ventilace tvé příhody je zamyšlení se nad každým z nás. Mě v práci říkají, že všechno řeším s klidem a pohledem na věc v různých rovinách. Už několikrát se mi stalo, že mi šéf vyrval telefon z ruky a začal na druhou osobu řvát, že na blbosti opravdu nemáme čas.
Já si myslím, že hovořit se má o všem.
Někdy mi ale připadá, že si chlapi zvykli, že žena zvládá několik situací najednou a používá k tomu pouze jednu ruku, protože v té druhé chová dítě, rozmlouvá s manželem, hlídá starší dítě, aby si neublížilo a ještě vaří. A já si říkám, díky Bohu, že jsou ženy multifunkční a jsem na to hrdá.
Přeji ti, už jen dobré dny :-)
Pitrýsek

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 27.04.05 12:03

ahoj maminky,

myslím, že to není o mužích…
Vždyť se stačí začíst tady emimi do některých komentářů, jak se tady maminky urážejí a nadávají si..a to jsou ženské…

Nedávno jsem četla nějaký průzkum, že se Češi nejvíc bojí, že příjdou o práci a klesne jim životní úroveň(scela chápu), ale zarazilo mě, že na posledním místě žebříčku a tudíž nejmíň nám vadí špatné mezilidské vztahy…a o tom to je..zamysleme se každá… jak se chováme my?!(já taky poslední dobou perlila a do asertivity měla daleko)…
A na závěr jeden citát, nevím kdo ho řekl, ale je nádherný:„Děti jsou pokračovaním nás samých“.
A proto buďme svým dětem příkladem.
Hezký zbytek dne přejí Zuzka+Emily

 
Anonymní  27.04.05 12:30

Ahoj Evčo, doufám, že jsem tvojí otázku pochopila správně. Kdyby mi nějaká mamina strčila kočár do cesty tak bych zastavila i když nerada ( v tu chvíli by mi to stejně bylo jedno), protože nemám ráda když si někdo něco vynucuje. Rači tu maminu pustit než srazit kočárek, protože pak bych nesla následky já a ne ta nezodpovědná mamina! A ten za mnou by to musel taky nějak ubrzdit! Jen jsem chtěla říct, aby byli k sobě ohleduplní všichni, jak řidiči, tak maminy s kočárkem, bylo by míň problémů a taky nervíků. Já jako řidč taky musím na semaforech čekat na zelenou tak proč by maminky nemohli počkat až pár aut projede a pak si v klidu přejít, než tam vrazit kočárek a čekat co se bude dít. Anička

 
Anonymní  27.04.05 12:43

Je to nepríjemná skúsenosť a súhlasím, že reakcia tých pánov bola neadekvátna. Ale v ostatných prípadoch (MHD, schody, …) ruku na srdce - keď ste ešte nemali vlastné deti, pomáhali ste vy samé iným maminám???
 Lucia

 
Jana12
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 27.04.05 13:06

Ahoj Lenko,
taky si nemyslím, že by tvůj příspěvek byl od věci a i kdyby ti to pomohlo jen v tom, že se trochu odreaguješ, tak to za to stálo:-)

Žiju v Praze a souhlasím, že s ochotou to tu není úplně ideální. Když jsem byla těhotná, tak mě v MHD většinou někdo pustil sednout, ale mnohdy zrovna lidé, kteří by sami potřebovali sedět. Nemůžu si úplně stěžovat, je to člověk od člověka, ale mnohokrát se mě stalo, že urostlý mladý muž dělal, že mě nevidí a musela se zvednout postarší paní. Co mi vadilo víc, že mě např. nikdo nikdy nepustil ve frontě na poště, na úřadech nebo v obchodě. Tam je to o dost horší, protože ve frontě se není čeho držet a vážně se mi ani jednou nestalo, že by se někdo nabídl.

Po Praze se snažím jezdit autem a když je možnost, tak si dopředu vyhledávám na internetu, kdy jezdí nízkopodlažní autobusy, abych to měla bez stresu.

Ale musím říct, že na přechodech mě s kočárem naopak pouštějí až ukázkově a to rozhodně nervu kočár pod auto, ale způsobně čekám na chodníku, protože člověk nidky neví, kdo řídí a jestli by to ubrzdil.

Není to sice příjemné, ale já už od těhotenství prostě lidi požádám, když potřebuju a nečekám, až se někdo ustrne. Tak se holky nebojte, za svoje těhotenství nebo děti se přeci nebudeme omlouvat a chodníky, ulice a MHD slouží i nám. Ostatně na daních jsem si těch chodníků předplatila dost:-)))

Jana+Kačenka4,5m

 
Jana12
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 27.04.05 13:07

jo a ruku na srdce, já jsem maminkám pomáhala-vážím sice asi 46kg, ale byla jsem to mnohokrát já, kdo tahal kočárky…

 
hadice
Nováček 3 příspěvky 27.04.05 13:21

Leni, vůbec se Ti nedivím. Ale popravdě, divím se všem, kteří se podivují nad Tvým zkratkovitým chováním. Kdyby se tohle stalo mě, zřejmě bych ztropila scénu poněkud větších rozměrů. Kolikrát se mi zdá, že se od všech žen a od maminek snad ještě více, očekává, že budou jasnovidky. Představuju si situaci, kdyby šel okolo můj manžel (a možná i jiný muž) s mimi a tohle by se stalo - jak ho tak znám…radši nerozvádět! Možná by milý pán skončil minimálně na úřadě, předvolán k podání vysvětlení. Trošku mne zaráží, že si nikdo nedovede představit, co by se stalo, kdyby ty vrata kočárek nabrala …radši nedomýšlet - a čí by to byla vina? Té nic netušící maminky? Tak to asi ne, že? Přece pokud dělám něco, co může ohrozit okolí, jsem povinna zajistit, aby se tak nestalo. Lhostejno, zda otevírám plechová vrata, nebo třeba řežu větve na stromě.
Co se týče těch přechodů a kočárků a ohleduplnosti vůbec - zatím jsem tedy pouze těhotná a bohužel/bohudík i když v 5-tém měsíci, není to na mě prozatím přes oblečení skoro vidět - v MHD si můžu o nějakém pouštění třeba jen k tyči nechat zdát (galantnost k ženám jako takovým se už prostě nenosí), a to jsem kolikrát pěkně zelená, jak mi není 2×, holt mám smůlu - protože stále ještě chodím do práce i když jsem těhotná(a domů se dostanu až tak k -té), stále se starám o domácnost a poctivě vystojím všechny ty dlouhatánské podvečerní frony v sámošce (kolikrát i 2×, protože si těsně před kasou vzpomenu, že jsem zapomněla to či ono)… vlastně mám co jsem chtěla,ne?…Ale o čem chci mluvit - půjčila jsem si na cca 5 minut kočárek s mimi od kolegyně - ono tedy, páni řidiči a paní řidičky, není o co stát - protože když jste na přechodu okolo kterého parkují auta(tady v Praze v centru pravidlo), tak přece jenom ten kočár má před vámi cca metrový náskok, to je celkem dost. Popravdě mi těch 5 minut v centru stačilo a byla jsem ráda, že je kočár i mimčo celé. Není totiž všude, kde se dá přecházet s kočárem, tak pěkně a přehledně vidět na silnici a na chodníky, jako třeba na malém městě. Hypotetická situace, jak by zřejmě řidiči chtěli, aby se mami+kočár chovali: Už vidím, jak jásáte nadšením, když na špatně přehledném místě uvidíte nejprve ženu, která jukne do vozovky, pak se otočí, protože za ní stojí kočár, oběhne ho, a začne přecházet - nehledě na časovou prodlevu, chudák mamina… Možná stojí za to se kapku zamyslet a tu hranici tolerance posunout směrem k těm malinkatým tvorečkům (a jejich maminkám), kteří nám budou za pár let vydělávat na důchod (nebo minimálně na nemocenskou, až budeme starý a nemožný).
Možná to, co jsem naspala, spoustu lidí nadzvedne, ale pokud se najde minimálně 1, který se zamyslí a změní názor, tak budu šťastná jako blecha…tedy blechy 2:)
Mirka + 1
P.S.: Víte, moc si přeju holčičku, zatím je to tedy pro všechny tajemství, ale když se nad tím tak zamýšílm, čím víc dávám za pravdu mému kamarádovi -„…ty nechceš kluka, vždyť kluci to maj všechno daleko jednodušší…“

 
Andrea2
Kecalka 422 příspěvků 27.04.05 13:27

Ahoj Lenko a vsichi ostatni,

vase prispevky me zaujaly, protoze jsem sama tehotna a problem s ohleduplnosti k tehotnym je pro me momentalne velmi aktualni. Musim bohuzel napsat, ze mam v drtive vetsine pripadu negativni zkusenosti. Bydlim v Praze a situace v MHD je dost katastrofa. Ja sama jsem byla vychovana k tomu, ze automaticky poustim sednout stare lidi a tehulky (proste vsechny, kdo to evidentne potrebuji) a kdyz jsem ted sama tehotna (30tt, takze je to slusne videt), tak se nestacim divit, s jakou lhostejnosti se setkavam. Kdyz si toho nekdo nahodou vsiml, tak to byla vzdycky mlada holka nebo pani, muzi uplne zklamali a evidentne delaji, ze vas nevidi.
Jenom to shrnu, rozhodne nepatrim k tem, co cekaji, ze je nekdo automaticky pusti sednout, ale z ty situace je mi trochu smutno.

Andrea2

PS. Jednou jsem byla svetkem toho, jak nejaky muz nejenom ze nepomohl mamince s kocarkem, ale jeste ji vynadal, ze tam prekazi a zabira misto!!!!

 
Anonymní  27.04.05 13:43

Ahoj, souhlásím naprosto ve všem. Také jsem žena, řidička, matka, člověk. V téhle diskuzi nejde o rozdíl mezi mužem a ženou,ale o vzájemné toleranci. Nechci opakovat, co tady zaznělo, ale ruku na srdce (neplatí to o všech), není to mateřství pro Vás (nás) všechny tak trošku výmluva? Je to těžké, ale ne každý „padne na zadek“ jen kvůli tomu, že těhotná maminka si vyšla na nákup, maminka s dítětem jede tramvají atd… Já jsem samozřejmě moc ráda, když mi někdo nabídne pomoc - pomůže, ale ven neodcházím s tím, že se musím spolehnout na jiné, ale s tím, že vše zvládnu sama. Když to neumím - tak to nedělám! Na nákup si vezmu manžela, kamarádku a neee si stěžovat, že mě nepustí na začátek fronty. Víte kolik takových maminek v obchodech je?? To by potom ti ostatní na řadu přijít nikdy nemuseli.
A na závěr - směju se příspěvku (tuším Baghira), jak se hned po prvním (sice ne hezkém) negativním příspěvku do té osoby pustí. Bohužel, tohle je emimino a říct něco negativního na adresu těhulky, maminky se tady moc nenosí. Jen kdyby se každá tady zamyslela, jak přemýšlela jako nětehotná, bezdětná a bez zástupu všech emiminových maminek.
 Jitka

 
Anonymní  27.04.05 13:47

Ahojky vespolek,
taky mam same spatne zkusenosti z Prahy - cesty metrem, busem, tramvaji, chodniky, obchody , prechody.....
Musime proste porad mit oci na stopkach!
Vim, ze za cela moje tehotenstvi me JEDNOU pustil kluk-pan (asi 30let) sednout v metru.
Pomoc s kocarkem…hmmm panove, ktere jsem prosila, bud zaryte cetli knihu, noviny, nebo delali, ze neslysi, nebo rychle utekli.
Na jednom prechodu na me dokonce silene troubilo auto, jelo doooost rychle. (nejsem typ co vrazi kocar pod kola, ale je to hodne frekventovana silnice Cernokostelecka, obousmerna a proste mezi 6-20hodinou se tam nenaskytne minuta, aby z obou stran nic nejelo) Po nekolika prejetych lidech, tam konecne zridili semafor na tlacitko. Ale nez si na to ridici zvykli, ze je cervena, nabrali dalsich par lidi. Mozna reknete, proc jsem pres tu ulici lezla, ale na druhe strane byly jedine potraviny v 6km okoli.
Taky me parkrat vyhodili s kocarem z obchodu atd…prostne je tu takova mentalita a musime to nejak prezit a snazit se ty nase deti vychovat co nejlepe.
Ac nejsem prilisny milovnik Ameriky, moc se mi tam libilo, ze tam maji chodci absolutni prednost. Kdyz vas auto uz jen vidi, jak jdete po chodniku dava ridic pozor jestli nahodou nebudete prechazet, brzdi, ukazuje vam …atd. Zasla jsem nad tim a znami mi rekli, ze za srazeni chodce je snad 20let vezeni, ditete 30let. Coz kdyby tu udela nase vlada poradne zakony. Myslim, ze vetsina aut by se mesty take jen plizila max tou 50tkou.
Mejte se moc krasne a preji pevne nervy!!!
Ploutev

 
Radina  27.04.05 14:07

Ahoj holky.
Moje flegmatická povaha mne nutí abych se na to podívala ze pohledu muže, který oteřel garáž. On si chudák otevírá vrzající vrátka svfé garáže aby zaparkoval svého miláčka a pořešil s kámošem ženské pěkně v klidu domova a najednou vidí ječet ženskou a v kočárku se rozeřve dítě. Zapomene leknutím na veškerou slušnost a reaguje stejně hulvátsky jako ona. Jeho kamarád v autě vidí kamaráda v nesnázi na kterého řve ženská s děckem a tak se přidá na jeho stranu. Stejně tak jako se my všechny přidáváme na stranu autorky článku. My tu pomlouváme nějaké darebáky (a kdoví jestli, možná byli jenom vyplašení) a oni teď někde nad pivem pomlouvají jednu histerku co dělala cirkus kvůli garážovým vratům. Nenapadá vás že pravda je někde mezi? Že nemá cenu odsuzovat Radku za to, že se jich zastává? Vážně si nemyslím, že jsme pupkem světa, ale děti jsou naším obrazem jak už tu někdo psal. Takže se klidně může stát, že i autorčino dítko bude ječet na chlapečky na písku stejně jako její maminka. Chlapi jsou fakt občas pěkní hulváti, ale co já vím, některé ženy si s nimi nezadají. Fyzickou pomocí a slovně taky (že,Radko?).
Radka a Betynka 9m

 
PeZa
Ukecaná baba ;) 2257 příspěvků 27.04.05 14:19

Ahoj, jsem v 29tt a jezdím denně do práce metrem. Naštěstí nastupuji na Hájích a tak si místo vždycky najdu. Tím, že jsem těhotná přes zimu, tak moje oblečení maskovalo bříško a tak jsem si vysloužila nejeden „zlý“ pohled od těch, kteří se nademnou kynklali a já jen seděla. Většinou (a to jsme se tu po většině shodli) jsou to ženy staršího a důchodového věku, ale i já jsem je do mého „stavu“ pouštěla a dokonce jsem někdy ty důchodce honila po vagoně, abych je na uvolněné místo upozornila. Byla jsem tam vychovaná a vím, že jednou budeme taky tak staří jako oni. Pravda je ale taková, že poslední dobou mi šermují nad hlavou hůlkama a když se zvednu (podotýkám, že naproti sedí mladá, navoněná slečna a studuje mobil), tak okamžitě dřepnou s výrazem „no konečně“ a pak, když vidí moje břicho, tak jim trochu zmrzne úsměv na rtech. A já se zase pro změnu směju.
Kamarád, co jezdí s autobusem mi řekl, že mám právo využívat těhu průkazu, aby mě pustili sednout, ale já to prostě dělat nechci. Nejsem nemocná, jsem jen těhotná a slušnost si nebudu vydobívat něčím, co já nikdy ani vidět při pouštění nechtěla. Pravda je ta, že se mi stalo, že starší paní mě pouštěla a chlapi civěli, ale je pravda, že je to jen o TOLERANCI a VŠÍMAVOSTI.
A ještě k těm reakcím-upřímně-milé dámy a budoucí a stávající maminky - přiznejte si, že kdyby se to stalo vám a vaše dítko bylo bezprostředně ohroženo, jestli byste se zachovali jinak.. Já tedy ne..Bila bych se jako lvice, co jí chtějí sebrat mládě a bylo by mi jedno, jestli je to chlap nebo ženská, prostě bych mu to taky nandala.
Nevím, proč tady rozebírat pouštění a nepouštění chodců a maminek s kočárky, já jsem taky řidička a pouštím je pokaždé, protože JÁ si ten zadek vezu, kdežto ta maminka ho veze tomu miminku a to je jaksi rozdíl…A zase jsme u té TOLERANCE, že??

Nebudu ale tady kázat, jenom jsem chtěla napsat, že lidi jsou a budou vždy tak půl napůl, někdy se prostě na hulváty natrefí a někdy jsme naopak mile překvapeny a jestli se někdy dostanu do situace, že bych sama byla za hulváta, tak taky mám svědomí a věřte-dokáže být pěkně hlodavé :o)

Myslím, že emimino je o tom, aby si tu maminky popovídali a každá z nás vylila ty svoje hormony-názory mohou být jiné, ale v mezích slušnosti-takže já osobně všem držím palce, aby potkávali jen milé a ochotné lidi a aby je chlapi na ulici sami oslovili s pomocí a aby nás ti řidiči a řidičky pouštěli na přechodech s bříškem i bez něj..

Hezký den všem Petra a mimísková 29tt

 
Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 27.04.05 14:40

Ahoj holky,

já budu reagovat jen k situaci v MHD. Zkušenost mám takovou, že dokud jsem jezdila s těžkým sporťákem, bylo kolem mě na zastávce pusto prázdno. Že by se někdo sám hrnul, to rozhodně ne, ale když jsem někoho požádala, vyhověl. Naštěstí jsem se nikdy nesetkala s nějakým hulvátem, ale ze zkušeností jiných maminek vím, že se jim stává, že je na ně někdo hrubý. Nedavno jsem začala jezdit MHD s golfáčem a ejhle, najednou se mě každou chvíli někdo ptá, jestli nepotřebuju pomoct. Tak mi povězte, čím to je? Golfáč jsem si pořídila právě proto, abych byla soběstačná a vynesu ho v pohodě i po delších schodech. Co mi ještě vadí v metru, že lidi se často nedrží a když někdo takový stojí těsně u kočárku, tak mám z toho trochu strach. Kdyby to najednou zabrzdilo, tak mám dítě na placku. No, zatím jsem nikdy nikomu neřekla, aby se držel, ale mám z toho špatný pocit.

Ještě k autům na přechodu - já mám naopak dobrou zkušenost. Vždycky čekám, až nic nepojede, před auta se nevrhám, ale často někdo zastaví a pustí mě. Jako chodci bez kočárku se mi to nestávalo.

Ulrika

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 27.04.05 14:45

Holky, díky !
Pár z Vás tady přesně vystihlo o co mi šlo. Taky jsem v tom článku psala že náma - mnou - cloumají mami hormony a proto možná ta hysterická scéna.
Všem co mi nabízely řešení typu jak ty se chováš tak se budou oni chovat k tobě slibuju, že příště budu:
a/ jasnovidka , abych uhla z chodníku na silnici dřív než onen dotyčný otevře vrata
b/ pokud se stane že má jasnořivost bude někde spát, zareaguji pozitivně, nejlépe tak že poté co posbírám vřeštící dítko ze země, mile se usměji na onoho pána a líbezným hlasem mu řeknu Prosím Vás buďte tak moc laskav a příště si prosím dávejte víc pozor, já vím, že chodci na chodníku nemají moc práv, ale přece jenom prosím abyste byli k nám tolerantní.
c/ pokud i v této situaci se dotyční pánové na mne zle osopí, i nadále zachovám klidnou hlavu, nebudu polemizovat, nechám se urážet a s úsměvem na tváři odejdu - to už jsem teda dokonalá.
d/ nakonec budu doufat že moje dítko nebude uječená hysterka, která bude ječet na chlapečky na pískovišti, protože si svoji maminku pamatuje pouze jako hysterickou ženskou ječící nesmyslně na dva chudáky muže.

Tak a teď už s nadsázkou, všechny tyto komentáře mě moc pomohli, je to o lidech, a jak tu někdo psal, jací rodiče, takový děti,
já pomáhala s kočárkama, pouštěla sednout v MHD, jakožto řidička pouštěla maminky s kočárkama které bezradně stály na přechodech, nikdy jsem neparkovala na přechodech pro chodce. A budu taková i nadále, protože chci i přes všechno aby taková byla i má dcera.
Sice si někdy říkám, že nejlépe se mají lidi bez cti, sprosťáci apod., a že kdyby byla jako oni měla by se líp.
ALE FAKT BY SE MěLA LéPE ????

Už je to pryč a sama sobě a nám všem přeji jako každá tady všechno zvládnout a být v pohodě.

A díky za všechny komentáře.

Pá.
Lenka

 
Anonymní  27.04.05 15:33

Nevyhrožuj. Snad se tak moc nestalo.

 
alda
Kecalka 291 příspěvků 27.04.05 18:17

Lenko, nejlepší řešení by asi bylo
e) Zhluboka se nadechnout a nenechat si takovou prkotinou zkazit den a užívat si krásného dne dokud to jde :)

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 27.04.05 19:52

„Je to nepríjemná skúsenosť a súhlasím, že reakcia tých pánov bola neadekvátna. Ale v ostatných prípadoch (MHD, schody, …) ruku na srdce - keď ste ešte nemali vlastné deti, pomáhali ste vy samé iným maminám???
 Lucia“

..i když jsem, Lucia, ještě neměla vlastní děti, maminkám s kočárky jsem pomáhala, starší lidičky, těhulky pouštěla sednout…

Leni, tobě i všem ostatním přeji, co nejméně hulvátů…
 Lila

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 27.04.05 22:31

Čau holky,
muži se nějak nehrnou, aby nám napsali svůj názor, co?
Leni, je mi líto takových dnů, kterých jsem pár taky měla. Slzy na krajíčku nebo spíš mi stékaly po tvářích a já, naštvaná na celej svět, jak je všechno nespravedlivý, jsem si vždycky až pozdě řekla, že jsem měla aspoń oponovat.
Patřím k těm blbcům, co jen mlčí, sklopí oči, ještě se omluví a mizí z dohledu. Nejvíc mě na tom štve, že se většinou naštvu až doma a to najednou vím, co jsem měla říct.........­.......ale to už je pozdě, že?
TAKŽE: příště se odvážím a budu svoji Barču bránit. Vidím to jen ve filmech :o). Snad se nerozbrečím hned na místě, jak mi kážou mé nové těhuhormony a ohradím se po právu.
Holky, jste normální, nebrzdit na přechodu proto, že auto za vámi by do vás mohlo vrazit? To vlastně patří Aničce - tahle věta. To se mi snad zdá.......
Co třeba jet 50km/h (to pravda taky dělám až od doby těhu - přiznám se), třeba brzdit provoz v pravým pruhu (nálepku s nápisem „dítě v autě“ beru jako omluvu za to, že se snažím jezdit podle předpisů…), ale tím pádem by LOGICKY auto za vámi nemohlo jet 70km/h. Co? Do MHD se taky moc nedostanu, všude se líně dovezu a možná proto (jako všichni řidiči) víme, že souvislým bržděním docílíme i brždění auta za námi - když už si víc vážíme nárazníku našeho auta než v horším případě zdaví jiného člověka.
No, moc na sebe teď pyšná nejsem. Je to poprvé, co tady do někoho cíleně rýpu a už teĎ se mi dělá zle z toho, co mi bude odepsáno, ale na tohle nešlo nereagovat. Aničko řidičko.
Jinak s tím MHD - jela jsem za celý těhu asi 5× a pokaždé jsem měla štěstí. S kočárkem jsem se ale ještě neodvážila. To raději po pravdě půjdu na hodně dlouhej výlet :o). Už se docela živě vidím, jak tápu očima ze starýho děduly, kterýmu bych váhu půlky kočárku nesvěřila, na 10-leté dítě a zbytek „nevidícího, neslyšícího“ autobusu. Pak se zavřou dveře a já pojëdu nedobrovolně ještě jednu zastávku.....­........parád­ní představa :-/.
Vlastně jednou jsem jela, ale to jsem si vyčíhla v jízdím řádu (asi tři dny dopředu) tramvaj s bezbariérovým přístupem.........

A už jen dodám, že jsem - i když jsem dítě neměla - ochotně pomáhala lidem okolo. A zastavovala na přechodu :o)

Držte se a pevné nervy přeje

Veronika

 
berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 28.04.05 01:29

Ahoj Anicko
nejprve dekuji za odpoved..:O)

Mas pravdu ohleduplni by k sobe mely byt vsichni…
Nemyslim si, ze vsechny maminy umyslne cpou kocarek do prostred cesty , jen proto aby si vynutily prejit na druhou stranu......Prece by neohrozily sve dite?!
A s tim cekanim…ano je lepsi pockat , ale co kdyz cekas delsi dobu a stejne te nikdo nepusti.....??
Z me zkusenosti.....ja si pamatuju, ze uz jako decko clovek na prechodu - musel jim doslova proletet .....s kocarkem si to moc nedovedu predstavit...­...Nekdy clovek musi do te vozovky skocit aby si ho ti ostatni vsimly…V mem pripade, bych tam skocila ja a pak kocarek.......to kdyby me opravdu nikdo nechtel pustit a ja tam stala jak blbec…

VIm, ze ridici, jsou taky jenom lidi a za ten den se urcite taky potkaji s rady neslusnymi lidi…at pasanzery nabo ridici.....ale preci jenom…kdyz vidim nekoho stat na prechodu tak ho proste pustim......ja to tak alespon delam a tady kde ziju to delat musis, protoze takove je pravidlo…A je jedno kolik jedes…Proste jakmile se objevi chodec, musis zastavit…a pokud by se neco stalo , zodpovedna jsi ty jako ridic, protoze prechody jsou velice dobre oznacene a nelze je prehlednout a to ani v noci.....

Mozna by to nebyl spatny zakon u nas.....

Kazdopadne ochota a tolerance by mela byt na obou stranach…

Preju ti hodne stesti a bezpecne dny za volantem!!! :O)))))

 
berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 28.04.05 01:30

promin zapomela jsem se podepsat…

Evca

 
Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 28.04.05 14:04

Ahoj Lenko,
tak jsem slouskala všechny komentáře, každý má něco do sebe. Nepřísluší mi soudit tebe, ani ty neurvalce, co ti sprostě nadávali. Takový je život, taková jsme společnost a bude trvat, než se tohle zse změní, jestli vůbec. Moje zkušenost je taková, že ačkoliv se spoustu konfliktů snažím řešit asertivně, s úsměvem, občas taky narazím na blbce a ti mi zkazí den. Bezohlední řidiči nejvíc. Jezdím autem denně a hodně a tolikrát byl nade mnou anděl, když mi někdo nedal přednost, letěl proti mně při předjíždění… Není to jenom o maminkách s kočárky a těhulkách.
Já na přechodu stavím vždycky, stavěla jsem i když to ještě nebylo ve vyhlášce. Setkala jsem se s tím v zahraničí a hrozně se mi ta ohleduplnost líbila. Někdo kývne, že děkuje, to potěší. Trošku mě štvou lidi, kteří opravdu skákají do silnice, přestože za mnou kilák nikdo nejede, přede mnou taky ne. jakoby naschvál a ještě jdou přes silnici jako na prochajdu. To z pohledu řidiče. Maminkám s kočárem stavím i tam, kde přechod není, protože jsem taky máma a kdysi jsem jezdila s dvojčaty (chodník mi patřil a prostě jsem musela přejít i jinde, než na přechodu).
Stalo se mi tenkrát, že jsem zaparkovala před lékárnou kočárek, holky spinkaly (otevřený sporťák). Když jsem vyšla ven, na kočáru u nožičky jedné hořel odhozený vajgl, už hořelo polstrování. Lidi chodili nevšímavě kolem a mohlo se stát něco hrozného. Kdybych toho člověka chytila, asertivně a klidně bych rozhodně nereagovala, řvala bych a slušné by to nebylo. Zbyla díra v drahém kočáru, ale naštěstí se nic nestalo holkám.
Párkrát mi řidič mhd v HK neotevřel zadní dveře a odjel, asi posoudil, že je autobus plný :-))). S pomocí lidí si stěžovat nemůžu, pokud jsem požádala, odmítnuta jsem nebyla nikdy.
Chápu tvé jednání, kdo se neocitl v situaci, že by někdo ohrozil jeho dítě (to je hodně velký šok), nemůže vědět, jak by sám reagoval. Blbci budou holt na světě vždycky a já ti přeju, abys na takové už nikdy nenarazila.
Pajdule

 
Anonymní  28.04.05 18:07

Je skvelé, že ste pomáhali a pomáhate, ja žiaľ takú skúsenosť nemám. Tiež pomáham a budem ďalej, ale som „sám vojak v poli“ a niekedy aj „sám blbec v poli“, keď ťahám ťažký kočiar do busu a ostatní sa skvele bavia alebo majú selektívnu slepotu. Lucia

 
Anonymní  02.05.05 15:27

Zdravím všechny maminy i těhulky(teda kromě Radky, té druhé přispěvovatelky, která se sama chová jako to zvířátko, jímž nazvala Lenku :o)
zatím jsem pořád „jenom“ těhotná-7.měsíc a už teď vím, že to nebude lehké ani v MHD, ani na přechodech a už vůbec ne, při setkání s idiotem.
Už nevím kdo to tady psal, že si tím člověk nemá nechat zkazit den apod. Samozřejmě, že reakcemi idiotů si člověk den skazit nemusí, ale představili jste si Vy chytrolínky, že by ta maminka neuskočila a došlo by ke kolizi. Nemuselo se nic stát, ale mohlo. I něco vážného. To je to, co by mě přivedlo k podobné reakci jako Lenku. Taky si myslím, že si to ti dva borci, alespoň pořádně zapamatují, než kdyby Lenča jenom s klidem opáčila: „no nic se neděje, dyť je dětí dost“ a přístě si na to vzpomenou a budou se koukat kolem sebe, co dělají a jestli tím někoho neohrožují.
Příroda nás obdařila mírně zvýšenou agresivitou, když je naše děťátko v ohrožení, je to přirozené, nestyďme se za to a kdo to nechápe, je prostě hlupák. Ve finále jde totiž, jen jen jen a JEN o zdraví našeho miminka, to jdou nějaké servítky vždy stranou.
Takže Leni, nezanevři na e-mimčo, měj se pěkně a až někdo příště(snad už se to nestane) bude ohrožovat zdraví tebe nebo tvého bobka, tak s ním zameť i za mě.
P.S. Já jsem to pochopila tak, že jsi to nemohla tušit, že se ty vrata otevřou.......a to je podstatné!

Při pondělku zdraví Lenka_P

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama