Podzimní očekávání 68 - Dovolená v Bulharsku

Rodičovství

Ahoj holky, tak jak jsem slíbila píšu jaký to bylo na naší první dovolené s miminkem. Chtěla bych na začátku jen napsat, že rádi s manžou cestujeme, a po návštěvě neevropských destinací musím napsat, že turista v Evropě není to samé co turista jinde ve světě.

Budu pořád tvrdit, že si tady v Evropě neumí turistů vážit a navíc je většinou rukojmím cestovní kanceláře, kde platí, než zaplatíš jsi bůh, jak zaplatíš, tak neotravuj a buď rád, že někam jedeš.
Když jsme vybírali dovolenou váhala jsem kam jet, nakonec jsem podlehla svému vnitřnímu tlaku, abych byla blíž své vlasti, kdyby něco, a taky tlakům své rodiny jako že kam bych to dítko chtěla tahat, takové dítko má být max. na chalupě, a ne někde daleko u moře, bůhví co by tam mohlo chytnout apod., takže kompromis. Když už jsme si teda vybrali tu Evropu, tak jsem se rozhodla, že za tuto dovolenou nebudu dávat žádnou horentní sumu, prostě jsem podlehla svému mamonu ve stylu, že když jedu „jenom“ do Evropy, tak nepotřebuju zase až tak moc, navíc jsem si zjistila, že když bych si vzala hotel a služby
jako třeba jinde ve světě, zaplatila bych pomalu stejně jako kdybych byla někde v „karibiku“.
Takže nakonec vyhrálo Bulharsko - Primorsko. Důvodem byla cena zájezdu, ceny na místě, písečné pláže, rychlá letecká doprava. V Bulharsku jsme byli před 6 lety, a moc se nám tam líbilo. Takže Bulharsko. Dovolená byla jako celek docela príma. Nejvíc jsem ocenila to že jsme byli jako rodina 24 hodin spolu a že jsem si odpočinula, tj. ve chvilkách kdy Emča spala jsem nemusela uklízet, vařit, ale prostě jsem si lehla a spala. Jsem ráda že jsem ji absolvovala, Emě se určo taky líbila. Ale už nikdy víc BALKáN. A už nikdy více cestovní kancelář.

Tak a teď bych se zaměřila na pár věcí, které bych v Bulharsku vyzdvihla:

CENA ZáJEZDU A LEVNO NA MíSTě - k tomuto bodu jen samé pozitivum, užívali jsme si, koupili jsme si všechno co jsme chtěli, na peníze se nekoukali, malé koupili oblečení, hračky, pivo jsme prolívali hrdlem o sto šest,o jídle ani nemluvím, v jídelním lístku jsme si vybírali podle chutí a nikoliv podle cen, slunečníky a lehátka pro nás byla samozřejmostí, takže toto bylo fakt super. Takže pokud si chce někdo fakt užívat tak honem do Bulharska. Trochu mě tam zamrzelo , nebo spíše udivilo, jak se u nich končí sezona. Sezonu totiž nekončí turisti, ale sami obchodníci, hotelieři, prostě bulhaři. My přijeli 4.9. a kromě 2 dnů bylo pořád pěkně teplo - 28 stupňů, obloha vymetená, nepršelo, přesto už cca kolem 10.9. přestala fungovat polovina hospůdek, obchůdků, služeb, a jak jsme odjížděli 18. tak na místě snad jela ani ne desetina co na začátku. Přiznám se, že nejsem aktivní vyhledávač ruchu, ale poslední dny jsem se tam cítila tak nějak smutně, večery byli při procházkách takové depresivnější, no něco jako když jedete v listopadu s miminkem a s manžou kolem šesté večer opuštěnou ulicí.

UBYTOVáNí - vybrali jsme si penzion na klidném místě, pokojík s manželskou postelí, varnou konvicí,lednicí, koupelnou, WC, balkonem. Jeli jsme společně s kamoškou, jejím přítelem a její 4letou dcerkou. Domluvili jsme si v CK společný balkon abychom si mohli společně sednout,pohlídat si dítka. 2 dny před odletem nám zavolali z CK a prý že mají pro nás vynikající zprávu, dali nás do luxusnějšího penzionu, který je blíž pláži, lepší vybavení, velký prostorný balkon, cenově dražší, ale že jsme to my, nemusíme nic doplácet. Nejdřív jsme trvali na našem penzionu, ale bylo nám řečeno, že máme smůlu, buď to nebo nic.
Takže jsme se nakonec nechali ukecat, bylo nám sděleno že vše je stejné ne-li lepší,a stoprocentně budeme mít pokoje vedle sebe a tudíž i balkony budou sousedit. Tak jsme přijeli na místo. Penzion hezký. Byli volné 2 pokoje. Ve 4 patře - posledním patře.
Nebyli vedle sebe. Byli přes 2 jiné pokoje. Pokoj neměl manželkou postel. Pokoj měl balkon. Asi tak 0.5×1 metr. Se zábradlím, kterým by propadl i slon. S domácí jsme se nedomluvili a tak jsme ihned vyrazili do CK aby nám zajistili nápravu. Nezajistili nic. Prostě nás nemají kam dát, není volný pokoj. Na naše dotazy ohledně pokojů vedle sebe nám odpověděli že podle smluvních podmínek když se nezadaří tak máme smůlu, je to jejich dobrá vůle že nám vyhoví. Na můj dotaz jestli přemýšleli když věděli že jedeme s 11 měsíčním dítkem a tudíž kočárkem a když nás dávali do 4 patra do nejmenšího pokoje co tam byl, a který neodpovídal tomu co jsme objednali a jak budeme tahat kočárek apod. na nás onen zástupce koukal jak na nejobtížnější hmyz a nakonec se zeptal zda jsme si to patro dali jako požadavek - na to jsem mu teda odpověděla že jsem myslela že při práci přemýšlejí, a stejně přece podle smluvních podmínek … Nakonec byl zástupce CK tak děsně laskav že zařídil abychom si kočárek nechávali na chodbě v penzionu dole - div že nám ho nikdo neukradl, neboť penzion se nezamykal.
No, nakonec jsme to rozchodili, manžel na balkoně vytvořil z provazů a izolepy zábrany a malou jsme hlídali aby tam nešla - stejně by se tam nevešla.
Nejvíc co mě dožralo bylo to, že v onom penzionu byl jen 1 pokoj toho našeho typu a pak zbytek větších s tou manželskou postelí a hezkým velkým balkonem. Takže v těchto pokojích bydleli bezdětné páry a my vyfasovali tento super pokoj. Málokdy závidím, přiznám se že tentokrát jsem záviděla,nebo spíš jsem byla děsně smutná, že Emča má tak málo místa a že nemůže spát s námi a prostě mi to přišlo jako děsná nespravedlnost. Nejlepší byla koupelna. V oné koupelně byl záchod, umyvadlo a sprcha. Ne sprchový kout, prostě sprcha, ničím neoddělená, když jste se sprchovaly, kanálek za chvilku nebral a po celé koupelně bylo tak 10 cm vody, která omývala záchod. Prostě hygiena hadra.
Taky dobrý byl úklid. Za 14 dní neprobíhal vůbec. Protože to bylo neúnosné byli jsme 4× žebrat o vysavač kterým jsme si na naší dovolené luxovali pokojík aby emča nebyla v totálním bordelu.
Vše ušlo do okamžiku kdy bylo hnusně a nebylo kam jinam jít prtože pršelo a my museli být na těch pár metrech. Tak to byl záhul.
Když to zhrnu tak příště: do hotelu, nejlépe přátelského k dětem, vícehvězdičkovému - tři hvězdy v BG nic neznamenají, aby se tam uklízelo, bylo tam zázemí - lobby, klubovna něco takového, výtah.
Nebo apartmán s kuchyňkou, to jsem chtěla ale v Bulharsku se díky tomu, že je tam tak levno, na vlastní vaření nehraje, tudíž ani na apartmány.

PíSEčNá PLáž - někde jsem četla že pláž v Primorsku získala modrou vlajku, cha cha, nevím teda kde se ona pláž nacházela, ale tam kde jsme byli my, tak tam by dostala tak leda černou.
Pláže tam jsou 3, severní, jižní a pak Perla. My začali chodit na severní. Vždycky jsme si našli slunečník, dostali lehátka, položili velké prostěradlo na zem mezi nás, a půl hodiny se za vydatné pomoci Emy hrabali v písku, abychom se zbavili všech těch vajglů, odpadků apod.
Samozřejmě když jsme si mysleli že fakt tam už nic nemůže být, tak se někde vynořil další vajgl.
Poté co Ema neomylně našla jakýkoliv odpadek jsem se naštvala a řekla dost. Začali jsme jezdit na vzdálenější pláž Perla, kde bylo čistěji, sice probíhala akce sběračů také, ale poté už bylo na místě možné relativně v klidu ležet. Emě se začalo děsně líbit válet se v písku.
A to doslova. Prostě se nastartovala a začala z deky lézt všemi směry, občas se zastavila, jak prasátko v bahně se vyválela v písku a pokračovala dál.
My s manžou běhali jak pejsci za ní, teda resp. před ní a z jejího dosahu odmetali všechno co
by mohlo skončit v její pusince.
Po pár takovýchto dnech jsem měla písku opravdu dost a byla jsem nadšená když jsme objevili bazén
u jednoho čerstvě otevřeného hotelu, prázdného, kde nám za poplatek asi 50 Kč na den umožnili být
celý den. Což bylo fakt super, byli jsme tam sami, luxusní bazén, pool bar, lehátka, slunečníky, dětské prolízky,klid, a žádný písek.
Pro příště jsem se rozhodla pro hotelovou pláž, ne veřejnou a asi ne na Balkáně :-))), a bazén,
nejlépe i s dětským bazénkem - pro Emu byl velký bazén studený a brouzdaliště neměli.

DOPRAVA LETECKY - tak to je taky dobrý bod, rozhodli jsme se pro letadlo z důvodu rychlé přepravy na místo. Bylo nám řečeno že let trvá 1,5 hodiny, pak 1 hodina busem na místo, 2 hodiny dopředu na letišti, tj. 4,5 hodiny a jsme tam, dobře naberu hodinu pro jistotu a jsme na nějakých max. 6 hodinách. Což je super.
Ovšem skutečnost byla samozřejmě jiná. Takže jsme v 10 dorazili na letiště v Brně, ve 12 měl být odlet, no už při předávání poukazů nám bylo řečeno, že má letadlo zpoždění, prostě jsme odletěli až ve 4 hodiny, pak už to šlo podle plánu, takže po 10 hodinách jsme byli na místě.
Zpátky samozřejmě taky 3 hodinové zpoždění. A ještě s mezipřistáním v Ostravě. No jo už je
přeplněno i „nahoře“. S tím mezipřistáním mě dostali, nikdo nám nic neřekl až na letišti.
Ema měla trochu problémy při prvním přistávání - směr BG, takže celou dobu na dovolené jsem se
trápila jak to bude při cestě nazpátek, kdy to bude muset chudák absolvovat dvakrát.
Naštěstí pilot nazpátek byl asi lepší, neboť to nebyl skoro pád jak při příletu, ale pozvolné
klesání, které Ema ani nezaregistrovala.
Víc mě naštvala doba odletu. Odlet v 9 ráno, tj. odjezd z Primorska v 5 ráno.
Tak a teď pardon všem pražákům, ale proč museli pardubičáci letět v 1 ránu, brňáci v 9 ráno -
odečtěte si ty 3 hodiny na letiště, a pražáci letěli v 15 a pak v 20 hodin ????
Poučení pro příště - letím z Prahy. Nebo ještě jinak, neletím charterem.

Tak co dál k naší dovolené ? Prostě jak jsem psala na začátku byla super. Ema nám tam začala jíst jako dospělá - na večeři zblajzla klidně skoro celou kuřecí nohu s bramborama, 2× nám zabavila kelímky s pivem a následně po nich jela jak vosa po ovoci, a když nedostala řvala jako tur. A jestli dostala - ano, tak 3 mini loky si za těch 14 dnů dala - snad mě nezavřou :-)
K tomu jídlu jen dodám, že jsme odjížděli vybaveni vařičem, kastrolem a odhodláním vařit v pitné vodě brambory a maso pro emika - cha cha - hned při první večeři najela na nabízené restaurační jídlo a když jsem si dovolila nabídnout její /HIPP, HAMI/ tak ječela jako viktorka. Malá se začala víc tulit, teď je z ní tulítko. A taky jsme zjistili, že dovolená s miminkem je sice jiná, ale vlastně strašně krásná.

A ještě k tomu miminkovskému jídlu: lékárny, či specializované drogerie nabízeli jídlo pro děti.
A to buď HIPP /v Kitenu jsme narazili taky na HAME/ nebo bulharské. Poté co jsem zjistila, že sklenička masozeleninového příkrmu HIPP stojí v přepočtu 60,– Kč, chtěla jsem kupovat to bulharské.
No to se neosvědčilo, když jsem to Emě dala tak na mě koukala jako že ji chci otrávit, jídlo
letělo flusem ven z pusy a následně jsem se několik hodin k ní nesměla přiblížit se lžičkou čehokoliv. Je pravda, že jsem ochutnala také a i když cena byla báječná - cca 16 Kč, tak jsem
musela dát za pravdu Emě a jít koupit HIPP.
Plenky tam měli také, v přepočtu cca za 8 Kč a pampers.
Kojenecká voda byla k dispozici za cca 30 Kč za 1,5 litru a měli ji všude - teda ke konci jak se
zavírali obchody i toto bylo pro nás těžší sehnat a s vodou jsme pak museli urazit podstatně delší vzdálenosti.
Toto byl odstaveček pro ty maminky, které by chtěli třeba jet někdy příště.

No a ještě nás tam chytil „murphyho zákon“ - zuby, první jí vyrostli v CZ cca před 2 měsíci, a pak dlouho nic, zuby trpělivě čekali a čekali, až se dočkali a uprostřed dovolené se rozhodly že jdou ven a 2 naráz. Takže jsem odjížděli jako dvojzubci a vraceli se jako čtyřzubci. Úplně lehký výlez to nebyl, Ema sice neměla teplotu ale projevil se onen velmi příjemný jev - Ema byla protivná, ječící, zlostná apod. Ale i toto jsme přežili a nakonec se z těch jejích zoubků upřímně radovali - že jsou konečně venku.

Na konec ještě jednou: DOVOLENá S MIMINKEM JE PROSTě úžASNá A JSEM MOC RáDA žE JSME JELI.

Tak pá.

Lenka + Ema

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 27.09.05 19:40

Ahojky,
Leni, super denicek, fakt super, potrebne informace, kdyz by se tam chtel clovek vypravit. Je mi lito toho ubytovani, ver ze vim o cem mluvim, my byli v Chorvatsku a taky jsme se stehovali uprostred dovolene. No ale to by byl moc dlouhy komentar, jak jsme to prozili my.

Jinak ale musim potvrdit, ze dovca s miminkem je uplne jina ale krasna, clovek vsechno proziva s ni, more, lode atd. Ze vseho se ty prcci raduji, jako kdyby to videli poprve, protoze oni to opravdu VIDI poprve :-)))

Klarka ma porad jen ty dva zuby, snad ji to nezustane :-)

Tak papa,
Lucka+Klarka

Do poradny jdem az pristi tyden, tak jsem zvedava na ty jeji miry.

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 27.09.05 20:23

Ahojky.

LENI - napsala jsi to moc pěkně a doufám, že tvé rady a doporučení zužitkujeme, až (možná?) příští rok pojedeme na dovolenou. JUenom mně mrzí, že to ubytování nebylo podle tvých představ a přání, ale zase pro příště…

Nojo, po bitvě je každý generál. Taky žiju v představě krásných pláží a pískových hradů, ale o tom, že je lepší i hotelový bazen, jsem už slyšela nebo četla(?).
K tomu lítání - já sama ještě nikam neletěla, ale můj otec byl letecký mechanik a každé opravené letadlo musel i zalítávat a tak vím že mi doporučoval - sedat si (dneska asi spíše bukovat) sedadla co nejblíže křídlům.

Je dobré vědět, jak si na tom stojí evopské země v oblasti kojenecké stravy a potřeb. Zaplaťbůh, za naše HAMI, SUNARKY, DEVY a pod.

Věřím, že dovolená s miminkem je úžasná. Já se těším na příští červen - to ojedeme na tu naši PRVnÍ - sice jenom na chatu do Bělé a představuju si jakoé to tam bude a na co si musím dát pozor. (pojedeme tam už potřetí).

Blahopřejeme k zoubkům i k té „dospělácké“ stravě, o kterou se taky začínáme snažit.

Dneska večer jsem našla Káti už PÁTÝ zoubek, a jsem zvědavá, jestli se do narozenin vyklube i ten šestý.

Velkou zábavu teď užijeme na procházkách. Káťa chce chodit a chodit, a hlavně sama, ale vždycky ji něco zaujme (kamínek, nedopalek, spadlý list, kus papírku, dřívko, apod.) a zapomene na svět kolem. Dneska se začala prstíkem šťourat ve hlíně a když jsem ji řekla, že už jdu (a opravdu jsem poodjela asi o 5 metrů), jenom se na mně podívala, usmála a pokračovala ve zkoumání.

No toť vše. Gabika

PS. Zubaře jsem přežila, ale musím ještě jednou:o((

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 27.09.05 21:07

Ahoj holky,
Lenculko, krasne jsi ten denicek napsala…ja jej mela pripraveny kdysi kdysi, ale nejak jsem na to zapomnela, tak ho prikladam ted… jestli vas to tedy nebude nudit… bylo to toitz uz pred peti mesici, ale jako bonus se kouknete na fotky:
 http://miakom.com/…on/index.htm

Cestování s miminkem

Napad odjet do Londyna jsem mela uz minuly rok. Jenze nez jsme se domluvili na terminu a pak konecne odhlodlali k zakoupeni letenky, zemrel mi tata a nase myslenky i finance smerovaly jinam. Kdyz se situace uklidnila, byla jsem jiz v pokrocilem stavu tehotenstvi a cizinu jsem pokouset nechtela. Proto jsme se s tatkou dohodli, ze bude-li to jen trochu mozne, pojedeme na jare, i s miminkem.
Do toho nam prisly usetrene penize a oznameni o kamaradcine svatbe, kterou planuje na cerven. Zvazovali jsme vsechna pro i proti, zda jet, ci ne, moc moc jsem chtela a porad chci byt s ni v jeji den „D”, protoze ona byla se mnou a take byla muj svedek, chtela jsem ji to vratit. Jenze predstava hektickeho shonu, predsvatebniho sileni a bytu plneho lidi nedelala dobre nikomu z nas, a tak jsme se s manzelem - tatkou rozhodli, ze pojedeme v kvetnu. Vymysleli jsme termin, koupili letenky a cekali na den De…odletu do Londyna.
Byla jsem klidna. Strasne klidna. Pohodove miminko, zkusenosti z navstevy Londyna pred dvema lety, obetava kamaradka … nic, co by mne mohlo znepokojovat. Dokonce i mamky - babicky to vzaly az moc v pohode. Uzivejte,dokud jste mladi a mate na to… kdo vi, co bude za par let. Nenapadlo nas ani na chvilku, ze by nase miminko - mala AA nejela s nami. Naopak, nedovedli jsme si predstavit, ze by ji mel kdokoli cizi hlidat doma. Nejsme preci ani prvni ani posledni, kteri poleti s miminem v letadle a pojedou na dovolenou.
Napsali jsme seznam, sbalili si saky paky, ja udelala odhad, kolik TOHO VSEHO bude potreba a vyrazili jsme vlakem do Prahy. Prvni zatezkavaci zkousky, jak travit cely den s miminkem venku, abychom byli odkazani jenom na kocar, jsme meli zdarne za sebou, krasne teple a slunecne pocasi nam v celodennich prochazkach bajecne nahralo. Navic posun od kojeni k pevne strave byl taky plus, ale tom vice za chvilku.
Prvni noc v cizim prostredi jsme zvladli dobre. AA spala s nami v posteli, coz jsem ji tedy ucit nechtela, ale pro klid v rodine… je potreba ustupek obcas udelat. Cekani na letisti bylo dlouhe, hodinove zpozdeni nam na klidu nepridalo, z letu jsme byli vzrusenim rozechveli vsichni…je porad resila „problem”, kde bude AA behem letu, jestli v korbicce kocaru nebo na kline. Zdalo se mi to docela nepohodlne. Me dilema rozsekl letistni zrizenec, ktery mi kocar odebral u vstupu na palubu do letadla. Tak a AA musi byt na kline. Nemluve o tom, ze spala zrovna 10 minut a ten presun z kocaru do naruce ji probudil.
Cesta letadlem byla opravdu v pohode, uzili jsme si pohledu z okynka na zmensujici se domecky, cesty, auta… precejen, kdyz letite v mem pripade potreti v zivote a v tatkove pripade poprve, mate byt z ceho vyjukani. Behem vzletu jsem mela AA pripoutanou opaskem na kline, pak mi drtila svym poskakovanim, kroucenim a zmitanim se do luku nohy, ruce, telo i tvare. Behem letu snedla malou presnidavku a v drzeni na kline jsme se s tatkou stridali. Nejhorsi krize nastala pri sestupu, asi ji vadil pretlak v usich a zacala plakat. Desila jsem se predstavy, ze bude plakat az do pristani, ale po dvou minutach se utisila a nez jsme pristali, usnula.
Dalsi nocleh v cizim prostedi taky zvladla, na kamaradku i jejiho nastavajiciho si zvykla behem chvilky. Tady musim upresnit, ze babicky jsme navstivili pred 4 mesici, bydli od nas 300km a od te doby jsme v cizim prostredi s AA nespali. Dokonce ani u nas zadna navsteva nevegetovala, tahala jsem AA hodne za holkama - i klukama do prace a pak po kamaradkach s miminy, aby se otrkala. Asi se to podarilo, cizich lidi ani prostredi se neboji.
Prvni dva dny v cizim prostredi byly porad o jakemsi rozkoukavani se, tech podnetu k diveni jsme meli i my s tatkou mnoho, kamaradka si uzivala nasi pritomnosti plnymi dousky, videly jsme se naposledy pred pul rokem a miminko opravdu HODNE vyrostlo. A nastala prvni opravdu zatezkavaci zkouska - vyrazit na cely den do samotneho centra Londyna, se vsemi cetkami a hlavne se sedmimesicnim miminkem. Nachystala jsem si mliko, presnidavku, plinky… a uz se jelo.
Nasledujici informace budou ryze praktickeho charakteru
Krmeni: od 6 mesicu jsme zacali s prikrmy. Bylo to doslova o drzku, protoze AA nechtela nic, co jsem ji ze lzicky nabizela. Nechtela uz ani prso. Zacala jsem dva tydny pred odletem panikarit, ze jestli tohle budeme muset obsolvovat i v Londyne, budu vyrizena natotata, vytahovat prso na kazdem rohu. Ne. AA se vzpamatovala a rady kamaradky - nech ji vyhladovet a zkus to s jablkem, se osvedcily, AA je podzimatko jako vysite, takze ovoce „ji blizke” ji zachutnalo a uz jsem nestihala nabirat na lzicku, jak rychle otvirala pusinku. Zvladli jsme to. Kojeni tedy bylo na ustupu, ale ja nebyla presvedcena o tom, ze ji chci kojit do 2 let (sve nazory na tomto miste publikovat nebudu) a taky mi to moc nekorespondovalo s mym navratem do prace. Takze flaska raz dva tri… jak to jen vyresit s teplou vodou? Termoska a termoobal na lahev. A bylo to. Jedno mliko udelane do obalu rano, dalsi v prasku na potom a tepla voda v termosce. Lavicku na nachystani dalsiho mlika jsme odchytili vsude, dokonce i v metru na zem jsem si to musela polozit… protoze AA proste caj nechtela, jen MLIKO!!!
Poledni svacinka byla ze sklenicky. Nekdy dostala jednu, nekdy dve… nekdy i susenku…proste podle situace.
Vzhledem k jeji „ziznove frekvenci” si opravdu nedokazu predstavit vytahovat prso co hodinu a kdekoli, navic nase trasa pochuzek se neomezovala na parky s lavickami. Navic bylo hodne vetrno a chladno, takze kojit bych nemohla. Flaska byla ok i k vsi spokojenosti AA.
Prebalovani: na vsech turistickych mistech byly naprosto samozrejme „changing roomy” tedy prebalovaci mistnosti, v nouzi byly aspon prebalovaci pulty na damskych ale i PANSKYCH zachodcich. Proste zapad, no.
Cestovani po meste a prestupy metrem jsme taky zvladali. Tam, kde nebyla bezbarierova prestupni stanice, tam jsme kocar odsmykali rucne. Nikde jsme se nesetkali s problemem, ze bychom tam nemohli vjet s kocarem, nikde nebyla zadna omezeni, ani na lodi.
Pote, co jsem bezne videla, jak zahranicni maminky vozily i mala miminka v golfkach, bych uz hluboky kocar nebrala. Ale je pravda, ze tam AA mela pohodli, coz uznaly i kolemjdouci s miminy zarazenymi v minikocarech.
V obchodech, na vystavach byla AA v pohode, jen to tedy nebylo nadlouho, vsechno po chvilkach. A na London eye jsme ji nevlaceli. Tu chvilku ji pohlidala kamaradka.
Udelala tam za tech par dni velky pokrok, pohybovy i recovy a hlavne porad byla hodnoucka.
Problem trochu nastal predposledni den, kdy dochazelo susene mliko, propocitala jsem jeho spotrebu dobre, ale nepocitala jsem s tim, ze se AA uplne odstavi. Ani v noci, kdy deti byvaji nejospalejsi a maji nejsilnejsi saci schopnost, se nechtela prisat a strasne plakala. Druhy den jsem neco odstrikala a bylo po mliku. Tehdy mi to lito bylo, dnes uz ne.
Tak jsem susene mliko udelala slabsi, nedala jsem pocet odmerek dle navodu ale o jednu mene a zvysila prijem svacinek, dokonce dostala i bio jogurty a snasela je v pohode.
Zpatecni cestu v letadle zvladla taky dobre, zpozdeni jsme nemeli, prospala ji v me naruci, byla hrozne unavena, pri pristani plakala, zase ten pretlak a nebylo uz co pit, protoze to vypila, jen tedy co dve hodiny jsme nachazeli nadilku v pline, takze jsem prebalovala na letisti v Londyne 2×, v letadle, i na letisti v Ruzyni. Z Prahy jsme domu nemuseli vlakem, prijel pro nas znamy autem a bylo to desne pohodlne, AA zase spala.

Mela jsem velke obavy, jak to zvladneme, zvladli jsme to na vybornou a to jsme vubec netusili, jak rychle se ostrilime v nasledujicich dnech. Behem letnich mesicu jsme jezdivali na Moravu za babickami co 2 tydny - vlakem a uz jsme si vychytali takove spoje, abychom meli co nejvetsi pohodli - kupe pro cestujici na voziku.

Po techto cestovatelskych zkusenostech si sama s AA troufam do Londyna pred Vanocemi - opet za kamaradkou, ale jestli k tomu dojde, tezko rict, protoze prosinec je v tomto daleko…
Ale rozhodne se nebojim, ze bych to sama nezvladla. Vzdyt AA uz bude zase starsi a sikovnejsi a ja uz vim, i po zkusenostech na dovolenach jinych maminek s jejich miminky, ze to jde.

Mia se skoro rocni Anickou Amalkou

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 27.09.05 21:40

Ahoj holky,

Leniku mooc pekne napsany. Je videt, ze jste si i pres nektere problemy dovolenou uzili.
My jsme tento rok dovolenou s prckem neabsolvovali, ale chtela bych pristi rok nekdy v kvetnu vyrazit. Jen mam obavy z cesty, protoze poletime asi tak 10 hodin.

Jinak Danysek ma poradnou rymu, odsavam a on se vzteka. Snad to brzo prejde.
Ted uz spinka, pod hlavou ma polstar, aby se mu lepsi dychalo. A spi se mnou v posteli, protoze tatu mame na sluzebce a vrati se az v patek v noci.

Verco, kdy se mame tesit na Alenku? Na zacatku rijna nebo pozdeji?

Marcela

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 28.09.05 10:29

Ahoj holky,
Leni - SUPER DENÍČEK!!!!!!!! :o).
Raději jsem ani nečetla ostatní komentáře, aby se mi do hlavy nepřipletlo něco jiného, protože se chci na pár věcí zeptat.......

S jakou CK jste jeli? Máme taky choutky jet do BG (cena) na lyže - prý je tam úplně super lyžování a navíc máme známou kámošku z BG, tak snad by vybrala něco odpovídajícího :o))...........nic­méně ten přístup vaší CK bych nepotřebovala zažít :o)).
Popsalas to krásně. Jsou věci, které by mě tam dostaly, ale je pravda, že prcek tomu všemu dá úplně jiné rozměry, co?

Při přistávání letadla Emičce zaléhaly uši? Poradily vám letušky něco nebo vás nechaly napospas a nebyly ochotné se vám věnovat? Měli jste místo pro Emu nebo byla na klíně a jak se to dalo zvládnout?
Letos nám to sice nevyšlo, ale Kanáry jsou lákavá nabídka a naši pořád nabízejí.....­....(s dvěma dětmi - ha ha, ale o tom jindy)

Díky moc za odpovědi a taky za opravdu skvělý a veselý deníček :o)). Sednul akorát :o)

Jdu na ty další komentáře, Bubu

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 28.09.05 10:42

Jéééé, taky musím popsat, jak Bára chce „chodit“.
Sama to nezvládá, má takovej ten tlačící vozíček před sebe od FP (za ¨Pampersky) a je to zatím hračka, která nám nejdýl vydržela :-).
NO, od té doby, co s ním chodí po bytě, se už naučila i manipulovat s ním ve směru jízdy, takže nemá problém zatáčet apod.

Asi před týdnem jsme ji vzali poprvé (v tím vozíčkem :o)) ven a byla nadšená. Pak k našim na zahradu, pak s kočárkem a vozíčkem ven..........
No a ve finále už jen tak na 15 min na „procházku“. je s tím strašně srandovní a když se k tomu řehní na celý kolo - šťastná, že jede sama venku, je k sežrání :o))).
Ovšem asi se mi to vymklo z ruky, protože tak dva dny skanduje u vchodových dveří, s vozítkem do nich naráží, že chce jít ven. Včera, když pršelo, skončilo to hysterickým záchvatem v leže na zemi a tak nešťasným pláčem, že mi jí bylo FAKT hrozně líto......... :o).
Jenže když lije, nedá se nic dělat. - tak to máte pro pobavení a výstrahu nebo upozornění, že i obyčejná „chůze“ se dá vynucovat :o)))

Bára dostala ATB, protože se už přes 14 dní nemůže zbavit kašle a rýmy (i když nálezy jsou negativní). Můžeme ale chodit ven, protože teploty nemá - aspoň to.
ATB má na 10 dní, tak teď mám rozporuplný pocity, jestli CHCI, abych je s ní stihla dobrat nebo NE a jet raději rodit (do teď vyhrávala druhá varianta, ale představa mého muže, jak nabírá do stříkačky - nechápu to, ale NEUMÍ TO - ATB a cpe je do Barči, mě nějak nenechává klidnou…).
TP mám v půlce října, ale 38tt už jsem, tak uvidíme :o).
Určitě bych písla, kdyby se něco dělo :o))

Zatím ahoj a mějte se fajn, Bubu

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 29.09.05 10:11

Ahoj holky,
teda slibovali krásné babí léto a kde je ????
BUBU - CK Alexandria, a letecká společnost Travel servis, let v podstatě popsala Mia nahoře, takže kočárkem až k letadlu, kde to ho odejmou a na místě vrátí - když jsme letěli do BG,tak nám ho dali hned u letadla, nazpátek nám ho poslali spolu s kufry - což bylo docela blbý, když máš třeba půl hodinu a dýl držet 8 kg příp. víc v náručí. Do 2 let děti lítají zdarma, nebo za nějaý letištní poplatek, ale nemají nárok na místo, dostaneš INFANT plovací vestu pro mimiska když spadnete :-))) a pás, abys mimčo upoutala ke svému pásu a celou dobu ho máš na klíně. U charteru neberou ohled na to že jsi mamča s mimčem - ono to asi ani nejde, letí většinou hodně miminek, takže nemáš přednost ani tě nedají dopředu nebo namísto kde máš prostor před sebou. U normálních linek jsem byla svědkem jak maminky jdou napřed, dostanou místa vepředu - první řada, kde máš před sebou dost prostoru třeba i na to aby si tam miminko mohlo hrát. Pozor u krátkých letů používají letadla kde se pomalu nehneš a je jedno kde sedíš, u těch delších tras - MARCI - tam jsou větší letadla, více místa.
A co se týká letušek - ty v travelu mě nic neřekly, ale pravda že jsem se neptala, vyzbrojená zkušenostmi a radami z netu, jsem měla přichystané pití, dudlík, keks, při přistávání má dítko pít, no ema nechtěla nic, vůbec nic, jen ječela, nejdřív jsem byla na prášky, snažila jsem se ji furt klidnit, ale spoluletec - straší pán vedle mě sedící - mi řekl, at ji nechám plakat, že jí to pomůže od tlaku, tak jsem ji nechala, vzhledem k tomu, že v letadle řvala včechna dítka, tak to nějak bylo jedno.
A ještě taková rada, všude upozorňovat že máš dítko, jak to bude na místě ? jak to bude v letadle ? raději být na místě první abys se mohla domluvit kde je to místo neejlepší.
malá se mi vzbudila, běžím.
Pá.
 L.

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 29.09.05 11:46

Ahoj holky,

tak se hlasime do klubu nemocnych s ATB. Danysek zacal uplne chrcet. Doufam, ze mu to pomuze. Vubec to neni on, jen se tuli, chce se nosit.

Jinak:
BARUNCE OD GABINKY PREJEME VSECHNO NEJLEPSI K PRVNIM NAROZENINAM. HLAVNE ZDRAVICKO, POHODU.

Marcela

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 29.09.05 11:59

Marci,
děkujeme za přání. Popis a vícero fotek dám později, o víkend nás čeká druhé kolo oslavy a navíc za chvíli razíme kupovat botky. Zatím jsem do galerky PSTM dala fotky Báry od foťáka.
Nemocným posíláme pohlazeníčko na duši, u nás se k něčemu taky schyluje a já mam rýmu…brrr:)
Zatím pa, letím a pa kse ozvu
Gabča a Barča (loni touhle dobou mi dávali cévku, aby mi připomohli a za chvíli začnu zkoušet tlačit!)

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 29.09.05 12:14

Také přeji všechno nejlepší Barunce.
L.

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 29.09.05 13:38

Ahojky.

Jenom na skok z práce, více třeba večer nebo zítra.

Hlavně

BARUŠCE VŠECHNO NEJLEPŠÍ K PRVNÍM NAROZENINÁM. PŘEJEME HODNĚ ŠTĚSTÍČKA, ZDRAVÍČKA A SPOUSTU KRÁSNÝCH DNŮ A SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ.

Gabika a Káťa (11 a 1/2)

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 29.09.05 14:22

Ahojte holky,

také se přidávám k gratulantům a PŘEJI VŠÉÉÉCHNO NEJLEPŠÍ NAŠEMU DALŠÍMU BATOLÁTKU, BARUNCE OD GABIKY!
Fotky od Barči jsem v galerce viděla, jsou nádherné! Moc to Barunce sluší, vyloženě zapózovala!

Podzimní nachlazení - přeji našim prckům rychlé uzdarvení. Je to děs, jaké problémy takovým to prckům způsobuje třeba i obyč. rýma, natož kašel a teploty.....

Tak zatím papá
Lila

 
Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 29.09.05 15:47

Ahoj,

tak to je přesné :-) Letěli jsme taky 4. září, ale o půlnoci a díky nouzovému přistání našeho letadla se doba ode dveří našeho domu ke dveřím penzionu protáhla na 11 hodin. Byli jsme v Kitenu (asi 3 km od Primorska). Ubytko, pláže, chování podnikatelů atd. všechno stejné. Co nás na závěr dorazilo bylo letiště v Burgasu - chtěli jsme na poslední chvíli koupit bulharské dárky pro rodiče, bohužel ale v jediném obchodě měli bulharské pouze víno za 3 EUR a minimální platba kartou od 30 EUR… Leva jsme už neměli. Jo, a taky jsme zapomněli přendat nožík z palubního zavazadla do kufru (byli jsme přece na letišti 3 hodiny předem), tak jsme to poctivě nahlásili úředníkovi u detektoru kovů a víte, co on na to? Řekl, že jediná varianta zní: zavolat našemu pilotovi, aby si pro ten nožík přišel. Fakt neznáme osobně piloty ČSA a náš nožík skončil v koši na odpadky toho úředníka. Samostatnou kapitolou jsou bulharské záchody, brrr.

Lasička a Matýsek 9 m.

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 29.09.05 21:39

Ahojky,
taky vsechno nejlepsi od Veroniky s Barčou a Alčou :o) !!!!!!!!!!!!!
Doufám, ze oslava se povedla :o)

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 29.09.05 21:43

S vybubanou Alčou nebo ještě zabubanou??

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 29.09.05 21:52

Alča je zabubububububu­bovaná ještě pořád :o)!!!!!!!!!!!!!!!!!§
To si pište, že budete vědět o každým mým pohybu směrem k porodnici :o) - teda jestli Klarisek bude přepisovat moje SMSky - notebook s netem (naštěstí) nemám (byla bych schopná si ho vzít s sebou :o))))))
Nemůžu psát, protože mi dneska uřízli kus prstu. Teda ne prstu, ale vyklubal se mi tam během měsíce asi tak skoro cm výrůstek - taková potvora, co překážela a pořád krvácela, takže to muselo pryč. No a teď tu sedím s ofačovanou rukou a ťukám do klávesnice, jak datel (datlice :o)). A taky skučím, jak to bolí - vzala jsem si Paralen, ale ten je slabej a kromě Brufenu už doma jiný „protibolestivý“ prášky nemám a asi bych se i bála je vzít.........­....tak skříbu zuby..........:-(
Tak zatím Bubububububačky :o)

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 30.09.05 20:50

Bubu, foukám na bolístku! Tý brďo, já se na Alču tak těším! Když tak koukám na ty svoje dva kluky, tak si říkám, že snad ani není možné, že byli u mě v bříšku (nyní spíše v břuchu, v bříšku však zní líp). Co je to za zázrak, že v těle vyroste nový ČLOVĚK!

Holky, dnes jsem měla dost dobrý sen. Zdálo se mi, že sedím na obilňáku na monitoru a poslouchám srdíčko svého dalšího dítka - HOLČIČKY!!!!!Já byla v tom snu tak děsně pyšná, že čekám holčičku a že budu mít tři zdravé děti! myslela jsem si, a úplně cítím, jako by to bylo, doopravdy, že mi budou všichni, ty mé děti, závidět (asi jako každá máma má přece na světě ty nejúžasnější, neljepší, nejchytřejší, nejkrásnější, nejroztomilejší, prostě nej dětičky)! Koukám na ten svůj nádherně velký břuch a těším se na porod! A najednou šmik......a já jdu na návštěvu do porodnice za svojí sestrou. Narodila se jí překrásná holčička (stále sen), s velkýma kukadlama jako má moje sestra…děsně šikovná a už uměla sedět! Já koukala a záviděla (fuuuuuj). sestra malou dala do nákupního koše, hlavou dolů, nepřikryla ji a šla kouřit!!!!! A já si ve snu řekla: „ježíši, dyť ona si takovou holčičku ani nezaslouží“ a už jsem přemýšlela o tom, jestli by mi ji třeba nechtěla dát domů na výchovu.....a tím můj sen skončil. No co na něj říkáte? nejsem trhlá?Musím ještě podotknout, že sen se mi moc líbil. no, ještěže to sestra nečte. Ač dítko zatím neplánuje, asi by se jí moc nelíbil, zvláště ty mé úchylné choutky v závěru snu…

Jo, asi jsem už zdravá, paraleny nejím, děsně kašlu, nicméně chuť na vínko se mi již vrátila a tak popíjím, navzdory děsnému kašli.....

Lila

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 30.09.05 21:00

Teda Lilo, ty se nezdáš :-)))
A proč vys nemohla mít další mimčo ? Jo jo já se přiznám se že jsem ráda že mám holčičku. A mimochodem 2 nebo 3 děti, to už je jedno, tak šup šup na to !
Ale musím se přiznat že taky začínám mít takový zvláštní pocity - dneska jsme jeli kolem bohunické nemocnice a já jako bych se vrátila o rok zpátky a přepadl mě pocit, že bych to chtěla vrátit. Teda začínám být naměko.
Emču jsme dneska předali babičce na víkend a hodláme s manžou užít víkend. Tźn. že dneska jak buchty sedíme doma, koukáme na TV… Zítra razíme ven. Ale už teď se mi stýská.
Lilo gratuluju k nenemoci. Víno je dobrá věc. Já mám v sobě pár piveček a jsem taky pěkně out.
Tak zatím pá.
 L.

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 30.09.05 21:26

Lenčo,
ty vykladačko snů! Odhalila si mě!Jo, děsně ráda bych dalšího prcka, nejraději děvčátko, ale i kluka bych brala…jenže si na tři děti netroufám. A až si troufnu, budu už stará rebeka!Letos mi bude 33! Ve čtyřiceti třetí dítě? Vysněné děvčátko? Kterému bych ráda pomohla třeba s vnoučkem? Jak ? až by měla vnoučka, mě by bylo 70! No nevím nevím, mít novorozence a ještě babičku na krku…fuj, škaredě napsané…kecám
 Lila

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 30.09.05 21:48

A proč ve 40 ? A mimochodem i kdy, teď sse to všechno posouvá a mrkni na žilkovou :-)))
navíc s tím důchodem, počkej jak by to dcerka ocenila, protože bys byla v důchodu - ne jak naše babičky :-) a v sedmdesáti budeme mladé babi ! podívej na elizabeth taylor :-)
tak šup na to, jo a s tím děvčátkem - mám kámošku která měla 2 kluky a nedávno se jí narodilo třetí dítko - kluk. Prý se zvyšujícím počtem opakujících se pohlaví se zvyšuje pravděpodobnost že to další bude mít stejné - to mi vykládala ona kámoška. A co se týká toho zvládnutí dětí, každá vícenásobná mami ti potvrdí, že 2 či více dětí není žádný rozdíl, největší rozdíl je žádné a první a pak první a druhé. pak se rozdíly mažou.
Teď mě napadlo mi tady vlastně vícenásobnou - nepočítám dvojnásobnou - maminku nemáme, že ?
 L.

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 30.09.05 21:55

Leni,
jsem nervák, a když mi oba dva řvou stereo, tak se neznám…a třetí malé do toho? …Stejně mám choutky, ale nevěřím si, že bych je zvládla…mužíčkovi stačí jen říct..
 Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 30.09.05 22:00

Ještě jsem zapomněla, je to nebe a dudy, mít pětiletého hošíka a novorozeně!Bubu, nechci tě strašit! Tímto tě vyzívám, až těch svých cácorek budeš mít plné zuby, zbal se a přije´d k nám, mám ověřeno, že 2 moje děti a 2 „cizí“ děti se u nás na prosto ztratí, žádná změna! Tomáš nezavře pusu, k tomu ještě mluví fistulí, Petr, ten když řve, tak máš pocit, že, s prominutím, promiň Petře, vedou prasátko na porážku…
tedy, jestli knám budeš chtít, když je unás takový cirkus, zvláště, prou-li se chlapci o hračky nebo maminku…
 lila

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 30.09.05 22:26

Lilo když si to po sobě přečteš tak jsi vlastně napsala že další děti jsou v pohodě, a je jedno že jsou cizí :-))) a troufla netroufla zvádla to spousta ženských před tebou tak co a pokud si počkáš tak rok dva, až malej bude velkej tak proč ne, navíc budeš mít 7 letou oporu a to už je co říct a ten 3 letý taky bude dobrý. Navíc když manža souhlasi ?!?! Tak se nenechej překecávat :-)))
No odcházím do spánkového relaxu, ráno nemusím vstávat, v noci taky ne, teda pokud se nebudu budit ze zvyku, už te´d se těším na klidné ráno, kafíčko beze stresu a vypité teplé, no prostě bezva.
Tak pá
a ať vám dětičky spinkají jak andílci.
 L.

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 30.09.05 22:33

No jo, to b jsme mohly uskutečnit :o))
Akorát se je nejdřív budu muset naučit zvládat a pak až teprve můžu nškam jet :o). Straší mš kdekdo - teda spíš všichni, tak si říkám, že to vlastně může být jen milé překvapení, pokud budu zvládat situaci :-).............
Pořád nemůžu psát - ráno mi Baru poblinkala prst :-/, zakže jsme převazovali a při tom zjistili, že kus gázy je ztvrdnuté (s krví - pardon, jestli se vám dělá špatně) mezi stehem :-((( Málem jsem se bolestí počůrala, když mi to známá Dr. na poněkolikáté vÿtahovala. Ještě teď se klepu, jak to bylo fuj :o/// a bolí to zase, jak včera.
Kdybych nebyla těhu, už bych se zdopovala utišujícími léky.............. :o). Takhle je to síla.

Mamky po císaři - nechápu to!!!!!!!! Jak jste přežily???????,!!­!!!!!!!!!!! Já mám jen 3
stehy a vyšiluju!! :o))) Tak ne, aby jste se mi smály! :o))
au, au, čau

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 30.09.05 22:39

Bubu,

jestli tě ty tři stehy takto bolí, a neměly by, myslím, že můžeš mít zánět? nebo jen straším? máš to kolem červené? lehce oteklé?
 Lila

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 30.09.05 22:48

Nestraš :o) !
Je to asi spíš tím, jak jsme dolovali tu gázu z toho - tak se do toho muselo rýpnout - a je to přeci jen vyřízlej KUS :o). No a asi jsem jako těhu citlivější, protože normálně vydržím dost.........­.......
Snad se to do zítra trochu uklidní.......

Jo a do mimča bych být tebou šla - když je i manža pro..........­......to třetí je prý fakt pro potěšení - vžyť dvojitá praxe........­........ A kluci by to určo zvládli, ne?
Jdu do hajan, pa

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 30.09.05 22:52

Lenculko, Bubu,

jsem zbabělec.....a nervák, každopádně díky.....taky přeji dobrou noc
 Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 30.09.05 22:53

P.S. ženská nikdy neví co chce, ale stejně nedá pokoj, dokud to nedostane - slova mého mužíčka
Dobrou no a pěkný víkend

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 01.10.05 06:40

Ahojky.

Zdravím hnedle po ránu. Jsme vzhůru prakticky od 5, do šesti jsem se pokoušela Káťu přemluvit, ale výsledkem je, že jsem celá pokopaná.
Teď tady sedí hraje si s knížkou a občas jukne na Minimax. Nasranost už mně přešla, no co, než se pořádně vyspím, si počkám ještě pár let.

Koukám, že jste tady včera vířili debatu o dalších dětech. Lenka, má pravdu, LILO, když si zvládla dvě děti, určo zvládneš i třetí. Jenom není jisté, že to bude holka. U nás v práci jedna holka, počítá pravděpodobnosti (holka x kluk) podle krve. Prý se krev mění co 7 let a tak to počítá podle věku matky i otce. Samo, že to u všech nevyšlo, ale v hooodně případech jo.
Na sobě ti to nemůžu dokázat, pže já jsem zrovna ten opačný příklad. Na předporodních kurzech jsme jednou zjišťovali pohlaví podle nějakého číňana (myslím, že na emimi byl o tom článek) - měla jsem mít kluka, a vidíš, jak to dopadlo.:o))
Taky si uvědomuju, že by bylo hezké nemít jenom jedno dítě a občas si to i představuju (taky jsem trhlá). Přznám se, že jsme o tom s manžou mluvili a nechali jsme tomu volný průběh (neberu HA), pokud bude, tak bude. Ale vůbec tomu nevěřím, pže Káťa je „zkumavková“ a ještě i ICSI, a já rozhodně nemám nervy na další takovou proceduru. Takže asi budem jenom ve trojku.

Ale virtuálně si užijeme těch druhých miminek. Za chvíli to bude Bubu, pak slibovala Marcelka pak možná Lucka (Klárková)…no a pak Lila.:o))

No už zase kecám - dneska jdeme poprvé po prázdninách na plavčo. Jsem zvědavá, jestli si Káťa vzpomene na potápko a cachtání. Jenom mně děsí dnšní sen, kdy jsme se vydali na plavání a já zjistila, že nemám žádné věci. Tak jsem se vracela domů pro ně a když už jsem zase byla na bazénu, tak mi došlo, že nemám dceru…No je to normální?

Končím, pak písnu, jestli jsem ji opravdu nezapomněla .o)
Gabika a Káťa

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 01.10.05 06:57

JO A JEŠTĚ, CO A JAK VAŘÍTE DĚTEM K OBĚDU?
Mně už dochází fantazie a přijde mi, že pořád dělám brambory nebo kaši s masem.
 G

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 01.10.05 11:54

Ahoooooj jsem tu zase - no jo sirotčí matka, dneska jsme s manžou vstávali v 10, pak snídaňka do postýlky, trocha toho tulení a emimino. zatím super, sice se furt bavíme o emče, ale máme veget, a je to skutečně supeeeeeeeeeer.
LILO - s tím co řekl tvůj manžílek se plně ztotožnuji i já, sama na sobě pozoruju že fakt vlastně nevím co chci.
BUBU - to je mi líto, musíš být opatrnější a přeju at tě prstík nebolí, jo a s tím jestli to zvládneš A PROč BYS NEMěLA ?????? Nejsi jediná, a zvládly to jiné. Navíc máš taťku. A alenka bude určo moc a moc hodné mimi, barunka ti bude pomáhat, bude to super, a pak jsme tu i my, sice virtuálně, ale jsme a mě kolikrát pomohlo jen to že jsem tu byla s vámi.
GABIKO - teda moc tě lituju, s tím vstáváním to je teda síla, ale ono to barušku přejde, jen počkej jak ju za pár let budeš tahat z postele a jí se nebude chtít :-))))
Na oběd dělám dokola,s kuřecí, brambor, zelenina. občas polívka, občas těstoviny, ale jinak se zatím v podsattě opakuji, prý je to normální, s těmi jídly moc nepomůžu, prostě to nějak flákám a nechce se mi nic vymýšlet, jo taky jsme zkusily vývar a malá ho baštila, a včera dostala bramborové placky. Mám z ní pocit že miluje „naše“ jídla, ty jí jak o závod, jak jí udělám ten její blivajz tak to do ní rvu :-)))
teda holky mám suprovou náladu, večer mám srazík z děckama z výšky a je krásně prostě balada.
Tak pá a pozdravujte své zlatíčka.

 L.

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 01.10.05 16:34

Ahoj,
já mám taky hlídání :o)) - našim se mě zželelo a nabídli se i přes noc - Baru bude mít jinde bez nás v noci premiéru, ale měla by být bez problémů.....­...........všichni jsou bez problémů, až na mě - já jsem vygumovaná. Nechala jsem b. u našich, jela nakoupit a před barákem (to už jsem se hooodně moc těšila do postýlky) jsem zjistila, že klíče mám v tašce u Barči - 30kmdaleko. Zkusila jsem ještě švagrovou - má náhr. klíče, ale ta je n chalupě, takže ještě jedno kolečko......­..........
Te´d už jsem hurá doma, ale nevím, nevím, jestli si s takovouhle troufnu na to kino, co jsme si s manžou na večer navrhli......­.......uvidíme, jak moc budu utahaná.
Včera mě ještě tchyně strašila, jak jsou druhý porody rychlý - ale u nás se přenáší, tak jsem byla klidná.......­.......jenže ten červík tam je..............a Alča poslíkuje....­.............­.snad se stihne zahojit ten prst - to bych nechtěla, abych s tím bolavým tlačila......­.....auau. už se to dneska dá vydržet - hurá :-).
V PO jsem 39tt - !!!! Tyjo! to to uteklo, co? Ještě nedávno jsem si říkala, jak je porod daleko.......­...........:o)

Tak zatím, jdu se dospat a odpočívat :o)

Bubu

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 01.10.05 18:39

Holky,

teda Lilo, to byl ale sen. Ja chci taky holcicku, a tajne doufam, ze ji budu mit, ale manzel ma brachu a tak mam strach, aby my jsme nemeli taky 2 kluky. Jeho bracha ma pro zmenu 2 holky. No ale muj bracha ma holcicku a chlapecka. Stejne je to jedno, hlavne ze jsou nasi maly milackove zdravi. : ))))))
Lilo, zitra ma Petrik narozeniny a tak mu prejeme HLAVNE ZDRAVICKO, POHODICKU, SPOKOJENOU RODINKU, AT ROSTES A JE Z TEBE SPRAVNY CHLAP.

Leniku, to je pohoda bez prcka, ale vlastne clovek na ne mysli neustale a hlavne o nich mluvi a ani to uz nevnima. : )))

Verco, musis dat vedet po nekom, at to mame jako v primem prenosu. : )))) Alenka tu bude co nevidet.

Gabi, ja jsem taky jedna z tech, ktere museli pani doktori k Danielkovi pomoc. Ale nevadi mi to, a verim, ze to druhy se podari normalne a kdyz ne tak kdykoli podstoupim jakoukoli proceduru, abych mela jeste jeden prirustek do rodiny.

Dnes jdeme na grilovany prase, ale ta zima venku. Brrrrrrrrrrrrrrrrr

Pekny vecer,

Maracela a Daniel

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 01.10.05 19:58

MARCI - já to nemyslela zle - s tím, že bych na to neměla nervy. Já jenom prostě patřím k těm, kteří dosáhli vytoužené a všechno navíc berou jako dar shůry. Já se znám a vím, jak jsem to první otěhotnění prožívala, a celý ten kolotoč a hysterčení bych už nikomu kolem sebe nepřála. Prostě jsem taková, ale jinak jsem normální :o)

LILo a LUCKO - Petříkovi a Klárce přejeme jen ten nejpohodovější a nejpříjemnější vstup mezi batolátka.

Gabika

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 02.10.05 09:00

Ahoj holky,
tak Klarinka ma dneska rok, to je neskutecne! Dekujeme za prani a prejeme samozrejme vsechno nej nej Petrikovi, ktery je ve stejny den :-))

Ja jsem z toho uplne dojata, rano jsem ji to rikala a ona na me kouka tema velkyma ocima a je ji to fuk :-))) Hlavne ze si budeme hrat.
Jednu oslavu mame uz za sebou, dalsi budeme mit pristi a jeste pristi vikend, tak dneska ji chceme udelat pekny den jen s nama a tak jedeme na Drakiadu do Velkeho Mezirici. Ja odtud pochazim. Je to tam uz tradice, hodne deti, souteze a tak, to ji bude bavit, jak vidi deti muze se zblaznit. Tak se docela tesim.

Z jineho soudku - chystate se letos na hory? Jestli jo, kam, budete lyzovat, jak to budete delat atd, napiste. Mame nabidku na Silvestra do Krkonos, nevime jestli jet, jak s malou a psem a tak.

Tak se zatim mejte krasne, uzijte si nedeli a papa
Lucka+Klarka dneska 1rok :-)))))))

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 02.10.05 10:44

VšECHNO NEJLEPší KLáRCE od Lucky A PETříKOVI od Lily, HODNě RADOSTI, šTěSTí, ZDRAVí, HER, POHODY … a nezlobit maminky !
Lenka + Ema

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 02.10.05 11:04

KLARINKO,

uplne bych na tebe zapomnela. PREJEME TI VSECHNO NEJLEPSI, HLAVNE ZDRAVICKO, STESTICKO, POHODY. Uzij si svuj den.

Marcela a Danysek

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 02.10.05 21:18

aHOJTE HOLKY,
děkujeme za přání Petříkovi k prvním narozeninám. Klárko, tobě také přejeme vše nejlepší!!!!!!!Tak už máme doma batolátka! Jéjda, holky, ten čas s každým dalším děťátkem se jenom zrychluje!!!Fakt! Letí to čím dál rychleji!!!!

Dorty - byly dva, jeden pididort ve skleněné misce na kompot, byl z piškotů, jogurtu, šlehačky (jen troška a nešlehaná), vanilkového cukru, broskví a hroznů, samozřejmě se svíčkou uprostřed. Druhý dort byl čokoládový, s dvěma beruškami, které snědl Tomáš a odmítal dát Petrovi kousnou!!!!Dárečky byly, radost velká, petříkovi očička jen svítila! On je to takový můj můj medvídek, který by byl vděčný i za špejli od nanuku!!!
Tomík mě moc pěkně překvapil. Viděl, jak s tatinem balíme dárečky a pošeptal mi, že má pro Petříka také dárek. myslela jsem, že Petrovi koupili s tátou něco, o čem já nevím. Ale ne. Přinesl svého panáčka a zabalil ho. Babičce později řekl, že je už na panáčka velký a tak ho dá Petříkovi…moc pěk­né…

Oslava se zdařila, přecpali jsme se, popili, pokecali…moc fajn to bylo…děcka spokojené, jak by také ne, strejda s malým lezl po čtyřech, pořád na něj někde bafal, babička stavěla věže s kalíšků…strejda s Tomem stavěl něco na počítači a moc krásně si s Tomem hrál.....odpoledne uteklo, ani nevím jak..... Čeká nás ještě druhá oslava, s druhým dědečkem, který se znovu oženil…moc se nevídáme (Petříka uvidí teprve podruhé)…bude to takové víc oficiální.....ale Petřík bude stejně spokojen, je rád, když se něco děje.....

Toť zatím vše papá
Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 02.10.05 21:36

Jé, ještě ty hory Lucko!
Na horách je nádherně, v létě i v zimě! Hned bych jela!!!!
Bohužel ti však neporadím, na hory v zimě nejezdím, mám vyklubovací kolena......kdysi jsem hrála volleyball a třikrát si nějak podvrtla čéšku, tak že mi zůstala mimo kolení jamku (já hrdinka si jednou vrátila čéšku sama, dvakrát mi pomohl trenér)! Se sportem jsem sekla, odmítla jsem totiž operaci…a tím pádem mi bylo lyžování zakázáno…bylo mi 19,5 a já měla strach…zvláště, když doktoři mervomocí chtěli operovat a vyhrožovali mi, že ve třiceti budu na vozíku, jestli na operaci neůjdu a budu hrát voliš! Přišli mi jako upíři!!A já srabík … jéžiši, zase jsem odbočila a kecááááááám. Promiňte mi, ale ta kolena byla mojí noční můrou, ještě před pěti lety a teď jsem si na to nějak vzpomněla a ani nevím proč…na stará kolena blbnu!

Luci, pesanovi může být na horách dobře, pokud je zvyklý na zimu a není jen domácí mazlíček. S Klárkou by si sáňkovala, bobovala, váleli byste se ve sněhu.....jsem zvědavá, co na to holky, možná hoď dotázek do diskuze, docela by zajímaly zkušennosti mamin s miminy (vlastně batolaty!!!)na horách v zimě. Já byla sama s oběma kluky v létě v Krkonoších, ale to bylo relativně teplo (14-20st). Moc jsme si to užili, i když to byl velký zápřah! V půlce týdne jsem měla krizi, a chtěla jsem domůůů, ale zvládli jsme to a jela bych znovu! Však taky pojedu…

Papá a vše neeeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeeej Klárce k narozeninám!!!
 Lila

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 02.10.05 22:55

Ahoj holky,
nestíhám, nečetla jsem ani komentáře, jen lIlo - Petříkovi všechno nejlepší k narozeninám!!!!!!!!!­!!!! Jsou už ty děti velký a letí to docela rychle, co? :o)))

Klárce už jsme přáli, tak kliďo ještě jednou..........vše nej :o))

Máme trošku krizovku, tak raději jdu.....

pa

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 03.10.05 09:25

Ahoj holky,
vítám všechna nová batolátka a přeji jim vše nejlepší.
Jen hlásím (opět jen hláška), že marodíme…mě je trochu líp, Bára od večera horečky, zvracela, ale prej jí nic neni (podle dr).
Verčo, už jen týden a uvidíme Alču!:) Těšíme se…
zatím
 GaB

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 03.10.05 09:51

Ahoj holky,

chci poprat Anicce Amalce od MII(casto mezi nas nechodi) k jejim narozeninam. Prejeme Ti hlavne zdravicko, stesticko, zivot plny pohody.

Jinak jsme taky porad jeste nemocni. Pres to, ze ma Danysek antibiotika, porad v nem chrci. Rymu uz nema, a tak doufam, ze to jsou jen hleny a tak mu davam na vykaslavani syrup.
Ja se taky necitim nejlip. Snad to brzy prejde.

Marcela

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 03.10.05 10:01

Ahojte holky,

ach ten podzim a nemoci s ním spojené. Danýsku, Barčo-Gabčo - přeji rychlé uzdravení, nemoci to nejsou sice těžké ťuk, ťuk,ťuk, ale dovedou dost potrápit dospěláky, natožpak naše prcky!

Bubu - snad je krizovka za vámi a snad jste zdraví!!!!

Petr spinká, dnes jdeme na očkování - žloutenka, a vážit a měřit, prostě na roční prohlídku…

Tak zatím papaá
Lila
P.S. nemám moc v lásce toto počasí, nejvíc však nesnáším měsíc únor ve velokoměstě!!!!

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 03.10.05 10:03

Aničko Amálko, přeji ti všechno nejlepší k narozeninám, hodně zdarvíčka a štestíčka…a vítám tě „mezi námi“ batolátky!
Lila + Petr 1 ROK a den + Tom 5let a měsíc

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 03.10.05 10:04

zdravíčka přeci!!!!

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 04.10.05 08:15

Ahojte holky,

tak jsme včera byli s Petrem v poradně. A říká se, že dítě má v jednom roce svou váhu ztrojnásobit. Podle tohoto pravidla by měl Petr mít 12,3 kg. A to zdaleka nemá, má „pouhých“ 10,69 kg…no a měří 80 cm!
Tak jsem si porovnávala váhu svých dvou dítek a Tomáš měl 3,75kg - 11,2kg v roce a Petr 4,10-10,69kg …
Ještě Petrovi píchli žloutenku, trochu si zařval na paní doktorku, ale jinak dobrý, bebí jsem přelepila páskou s obrázkem, moc se P. líbí.
Tak to by bylo v rychlosti od nás vše…

Danýsku, Barunko - jak jste na tom se zdravíčkem?

Bubu- jak dopadla noc s hlídáním Barči? Vydařilo se?

Gabiko - obědy - občas dám Petrovi i omáčku, co uvařím nám (bez masoxů a pod.), jen přílohu mu uvařím zvlášť, aby to jídlo neměl tak slané. Jinak dělám Petrovi už na cibulce, dělám červenou čočku s chlebíkem, pečené kuře od nás s neosolenýma bramborama nebo rýží a zeleninou, nebo mu normálně uvařím v kastrůlku maso a zeleniny jako kdysi „za mlada“ nemastnou neslanou......no a někdy nevím co vařit,…

zatím pá
Lila

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 04.10.05 08:48

Ahoj maminky,

všem mimískům k 1.narozeninám přeji jen to nej…

Jinak jsme měli teď na 5dní odp. net,tak snad už to půjde napořád…

Napíšu víc,ale ten můj anděl-ďábel chce zrovna psát taky…tak zatím,napíšu něco odpol…

Kokhi a Véna za 2dny 1rok

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 04.10.05 17:47

Čauvec holky,
jen v rychlosti, malá mi začala dávat pusinku -je to sranda, řeknu jí Emi dej mi pusinku a ona za mnou doleze, a s otevřenou pusinkou mi dává pusu, a stejně i taťkovi a pejskům a kočičce.
Manža na to říká - jen ju nech , dneska je jiná doba, ono se to tak nebere :-)))))
A taky chodíme konečně kolem nábytku a za ručičky frčíme, včera jsme jí koupili takový to chodítko - odstrkovadlo - ne to klasický chodítko, ale takový jak to veźe před sebou - má to BUBU od FP, my to koupili za 400 v bazaru jako nový.
Taky malé chci koupit hop:,–(lo - nemá s tím některá z vás zkušenosti ???
Sápe se po mě malý tyran emulák musím běžet.
Pá.
 L.

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 04.10.05 20:30

Ahojky

Omlouvám se, za chvilkový výpadek, ale měl ajsem frmol v práci a tak ten zbyteček volného času, co mi nechá Kačenka, jsem obětovala jiným povinnostem.

No a co je u nás nového. Podstatného nic, pže, Káťa už chodí jako zkušený mazák, takže v tom uý jenom zdokonaluje. Naučia se házet míčkem, takže teď máme míčky všude. Průběžně je ztrácíma a pak znovu nalézáme, ale najednou už nebudou asi nikdy.

LILO - úplně mně dojal Tomíkův dáreček Ptříkovi. Bulela jsem tady jako stará koza.

Včera jsem rozeslala pozvánky na Kátiny narozeniny - teda, nééé že by to mělo být nějaké hogofogo, ale on se v podstatě nikdo přesně nevyjádřil, jestli a kdy přijede. Myslím tím oboje rodiče a bratry. Dortíky budeme mít taky dva - jeden pro Káťu oby (btw - Gábinko - ten tvůj vypadal moooc hezky) a druhý si necháme udělat v Praze , s fotečkou K. a velkou jedničkou.

Mám teď chvíli čas - manža lepí modýlky, tak si chvíli surfnu.
Pa Gabika

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 05.10.05 08:14

Ahoj,

no včera jsem se k tomu psaní moc nedostala a už ten můj mazlík zase řádí,takže půlku věcí zapomenu napsat..:-))

Chození-děláme slušné pokroky,nabývá jistoty,přejde už sám obývák a pouští se a pouští a vydrží krásně dlouho stát bez držení…

Slovník-umí už tolik slov,že je ani nebudu jmenovat,protože si je všechny nepamatuju…ne­joblibenější je tata a pupík…a samozřejmě ňami ňami…:o)))

Nočník-asi to ještě odložím,je to katastrofa,veškeré pokusy končí řevem…nechci v něm vypěstovat nějaký odpor..:-((

Papání-začínám zařazovat běžná jídla,jen jsem slevila ze solení a koření…sní celkem vše,akorát včera mi nechtěl kuře s rýží nesolené(nemělo to žádnou chuť)..

Protivnost-máme boule nahoře i dole tam,kde budou stoličky…je protivný od rána do večera,akorát sem tam má světlé chvilky a už to trvá tři týdny…chudáček si tam rve vše,čím na bolavá místa dosáhne…a slintáme…Kamarádky mě připravovali,ale stejně jsem vykolejená…:-((

Narozeniny-samozřejmě jsme se nedohodli,chtěla jsem,aby to bylo velké,tak to bude menší,ale třikrát…:-((Chtěla jsem samé praktické věci-plíny,houpačku,do­meček,dobroty atd.Hraček má,dostal jednu krásnou k svátku před týdnem(diskočmelák) a už je po kolečku,nesvítí tykadla a nebude to dlouho trvat a nebude mít ani křidýlka…:-((

…a já?Zdá se mi,že nic nezvládám,vše dělám jen napůl a nervíky na pochodu,i když se šíleně snažím…:-)))

To je tak asi vše,jsem unavená,ospalá a všem přeji krásný zbytek týdne…papa

Kokhi a Véna pozítří 1rok

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama