Honzíkův PRVNÍ den...

Porod

...a můj PRVNÍ deníček...

Nedá mi to a musím se taky podělit o svůj „zážitek“ z mého, již druhého, porodu.
Ani nevím, kdy přesně jsem měla termín, protože mi ho v porodnici „posunovali“, nicméně 10. ledna jsem měla mít nástup, že tomu maličkému „lenochovi“ pomůžeme ven.
Byla jsem z toho trochu rozhozená, ale co už - ven musí :-)
Den před nástupem jsem byla jakási rozhozená, sem tam mě dloublo v zádech, bolelo břicho…kolem 15té hodiny odpoledne začaly být bolesti pravidělnější, tak jsem psala SMSku své „spojce“, ať dá echo holkám, že to vypadá nadějně a doufám, že brzo pojedem! Jak na schvál nám přestal fungovat internet, tak jsem ani nemohla číst „povzbudivé“ komentáře spolukecatelek :-)
Jenže s přicházejícím signálem na WI-FIně odcházela pravidelnost kontrakcí - do ztracena!!!
A v 19hod znovu - tři pěkně bolestivý potvůrky…a pak nic!!! Tak jsem uvařila vyplašenému manželovi večeři, šupla do tašky ručník a papuče (aktivně jsem měla tašku zbalenou už kolem 35tt) a šla „diskutovat“ na net.
A zase dvě kontrakce za sebou…ale nějak jsem na to nemyslela, protože můj první porod trval něco kolem 13ti hodin, tak jsem si chtěla být JISTÁ!!!
Takhle to pokračovalo skoro do 21 hodiny - několik konstrakcí za sebou a pak víc jak dvacet minut NIC -jenže pořád žádná pravidelnost!!!
Naštěstí (tohle slovo musím použít) došly manželovi cigarety, tak že teda pojedem a on si nějaký koupí po cestě. Tak jsme kolem 22:00 dojeli do baru poblíž porodnice, kde jsem dřív pracovala. Manža si dělal srandu, že jedem rodit, ale dáme si ještě Colu - proč ne, když za celých patnáct minut jsem měla jen jednu kontrakci…
Bylo asi jedenáct, kdy muž zavelel odchod do porodnice! Na příjem jsme dorazili 23:47hod, napíchli mě na monitor a…NIC!!! PA se mnou vypsala papíry na příjem, že mám stejně nástup, tak mě kdyžtak šoupnou na pokoj…Sotva mi odpojili monitor, tak jsem si zase jednu musela prodýchnout - jak na potvoru :-)
Paní doktorka mě vyšetřila, prý OTEVŘENÁ NA 5!!! VÝBORNĚ, VY SI ZAJDĚTE DO SPRCHY, MANŽEL AŤ JDE RYCHLE PŘEPARKOVAT AUTO A POČKÁME NA VODU!
Tak jsem si v pohodě lebedila ve sprše - hlavně V KLIDU!!!-a pak mě PA uložila na sál, že přípravu nestihnem! O půl jedné mi píchla vodu a čekalo se na manžela. Asi o tři čtvrtě na jednu to byl teda masakr - kontrakce nepřestávaly a tak teda tlačíme!!! Byla se mnou celou dobu jen ta jedna holčina, tak jsem byla ráda, že nedělám divadlo víc lidem…Oproti prvnímu porodu byl tento o dost bolestivější, takže jsem si u tohodle i zanadávala…a následně hned omlouvala :-))
Na tři zatlačení byl Honzík venku - takový MALINKÝ miminečko!!! Filipek vážil 4480g, takže Honzíkových 3900g mě mile překvapilo!!!
Hrdý tatínek mi ho potom přinesl do postele - tentokrát měl „praxi“, takže ta dvoumetrová vzdálenost od dveří k posteli už mu netrvala půl hodiny :-)
Docela dlouho mě šili, až jsem z toho měla pocit, že už mi doktorka žádné dítě nepřeje :-)
Po dvou hodinách mě odvezli na pokoj. Malého si nechali, ať si odpočinu.

Takže musím říct, že kdyby mě manžel neodvezl do porodnice, tak bych porodila doma při čekání na „PO TŘECH minutách“ :-))

Nejlepší na tom všem je, že jsem rodila na sále číslo 1, ležela jsem na pokoji číslo 111, Honzík měl postýlku číslo 1 a narodil se 10.01.10 v 01­.10hod…

…to jsem zvědavá, jaký „číslo“ z něho vyroste :-)

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
KPKristy
Hvězda diskuse 46620 příspěvků 27.03.10 18:46

NAPOLY, jasně, že z něj vyroste jednička. Aspoň pro tebe :-) . A mrkni zase k nám na leden…

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 27.03.10 19:23

Hezký, gratulace! :kytka:

 
rija
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 27.03.10 21:29

Teda,to jsou jedničky jako cumel :lol: ,snad vám dlouho vydrží :pankac: ,přeju vše nej,tobě i prckovi :potlesk: :mavam: :mavam:

 
wape
Závislačka 3356 příspěvků 28.03.10 09:43

Krásný deníček a ještě jednou velké gratulace! Krásné datum, krásná hodina, číslo pokoje atd…Honzíček je prostě jednička :palec:

 
tulenice
Echt Kelišová 8787 příspěvků 28.03.10 21:05

Honzík bude pěkné číslo :mrgreen: :mavam:

 
NAPOLY
Závislačka 3136 příspěvků 31.03.10 01:06

děkuji, děkuji, děkuji :lol:
jo, je to moje hodňoučký zlatíčko :srdce: zatím :wink:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama