Jak jsem přišla na svět :)

Porod

Těhotenství samo o sobě nebylo žádné žůžo. Od nevolností od začátku skoro až do samého konce až po hospitalizaci v nemocnici a přežití v nejvyšších možných stupních to všechno za to stálo a stojí. :)

Dne 9.9.2015 jsem jako obvykle jela do poradny do Kadaně s pocitem, že se dole něco změnilo a malé Věrunce se bude chtít už za námi. Byla jsem 40+4 a já si přála, aby to už bylo. Moc jsme se těšili a já se těšila na porod, ač jsem věděla, že to bude bolet.

Dole se nic nezměnilo - stále otevřena na prst až dva jako předešlé dva měsíce. A to mě strašili, jak porodím předčasně. :D Ale paní doktorce se nelíbil můj tlak. Byl příliš vysoký, tak si mě tam nechala a v pátek mě mělo čekat při nejhorším vyvolání. Udělala mi po druhé Hamiltonův hmat a já se dokulhala na pokoj. Vzala jsem si nadstandart a díky za něj. Svoje soukromí, svůj záchod a sprchy a hlavně televize. O:-). Po hmatu mě hodně bolel podbřišek a začala jsem celkem dost krvácet, ale prý to bylo normální.

Další den mě ráno čekal zátěžový oxytocinový test. Přes 3 hodinky jsem si poseděla na porodním sále a poslouchala srdíčko mojí lásky. Test vypadal dobře a já měla radost, že bych mohla mít už v pátek malou u sebe. Ale tím to vyšetřením tento den končí. Byla jsem zklamaná, že se nedělo nic dál. Takže jsem strávila den jen ležením na pokoji, podle mého zbytečně.

V pátek jsem šla hned ráno na vyšetření plodové vody jestli je v pořádku a na další hmat. Paní doktorka mi hned hlásila, že máme vlásky a že voda je v pořádku. Hmat opět dost bolel, ale ne tak hodně jako předešlé dva. Bylo mi oznámeno, že tabletka bude zavedena v sobotu. Tak jsem šla na pokoj s pláčem, přišlo mi to tak líto, ale to ty hormony.

Bylo asi 9 hodin a mně začaly bolesti. Neřešila jsem to myslela jsem, že to mám z hmatu. Začalo to být pravidelný a bolestivější. Šla jsem na monitory a bum kontrakce po 3 minutách. Přesunula jsem se na přípravnu. Byl tam míč a hlavně nejlepší vynález VANA!

V 10 hodin mi přijela mamka, protože přítel nemohl a mamka mi udělala překvapení, tím že přijela. Byla jsem ráda. V 11 hodin přišla moje doktorka a udělala vyšetření, kontrakce stále po 3 minutách a dole žádná změna. Furt na prst až dva. Zatím jsem to vnímala dobře a říkala si, že se to určitě urychlí. Byla jsem furt naložená ve vaně.

Přeskočím k 17 hodině. Měla jsem hlad a bolesti se zkrátily, byly po 2 minutách. Už to nebylo lehké vydýchávat. Můj Kuba už byl u mě společně s mamkou. Od samého začátku to šlo hlavně do zad, ale teď to stálo za to! Hlavně nález se změnil jen o trošku a byla jsem jen na tři prsty. Už jsem se bála. Šlo to tak pomalu a bolesti byly stále silnější. Snažila jsem se být stále ve vaně, ale taky to nešlo furt, protože jsem byla celá zcvrklá z tý horký vody. :D Teprve až kolem 23. hodiny mi praskla voda. Nález se zlepšil a byla jsem na 5! Ale furt jen na 5, sakra.

Byla jsem už tak unavená. Nešlo zavřít oči a mezi kontakcemi pospávat, nešlo to. Bolesti byly už opravdu silné a já se sotva plazila. Sestřička mi nabídla nějaký plyn na půl hodiny za 300 Kč, prý to pomůže a bolesti se zmírní. Ale použila jsem to asi cca minutu a bylo mi po tom strašně špatně. Začala se mi motat hlava, bylo mi na omdlení. Ale nejhorší bylo, že i když se mi motala hlava, tak jsem prostě nemohla sedět. Musela jsem být furt na nohou.

Doktorka mě vždy po 2 hodinách kontrolovala, ale teď nebyla k mání a já jí potřebovala. Sestra byla neochotná až zlá, protože chtěla spát a my ji přivolali. Bylo mi vážně zle. Bylo nám řečeno, že doktorka odjela a že se hned vrátí, přitom spala na lékařáku.

Ve 4 hodiny jsem měla už potřebu tlačit, ale byla jsem furt málo pro porod. Byla jsem na 7. To už jsem všechny proklínala. Tak moc to bolelo a vůbec nic nepomáhalo a strašně se to táhlo. Už jsem nevěřila, že porodím. Chtěli si mě nechat na sále, aby kontrolovali miminko, ale já prosila, že musím do vany. Tam mi bylo furt líp než na lehátku.

Máma a Kuba mi byli velikou podporou.

V 6 hodin už jsem běžela na porodní sál a řvala, kde je doktorka, že už to nevydržím, že miminko už musí ven. Sotva jsem stála, sucho v krku z prodýchávání a ty bolesti do zad! Nic horšího jsem nezažila. Vždy mě Kuba v kontrakci masíroval, bušil do zad, abych se soustředila na jinou bolest.

Nález konečně na 9 cm! Řvala jsem. Už jsem seděla na koze. Napíchli mi oxytocin. Křičím, že už musím tlačit. Konečně slyším slova HLAVU MEZI PRSA, ZAVŘÍT OČI A CO NEJVĚTŠÍ NÁDECH NA ZADEK A TLAČTE!

O bože, děkuju za ty slova.

Kuba vedle mě u hlavy mačkám mu ruku, tlačím!

Nic. Čekám na kontrakci, tlačím. Hlavička už se sune. Kuba odchází je mu zle, střídá ho mamka. Všichni mě chválí, jak mi to jde (v tu chvíli mi to bylo jedno :D ). Kontrakce se vrací dlouze tlačím, cítím nastřihnutí a malá je venku. Mám černo před očima. Ukážou mi jí, vidím ji jen letmo a hned jí odnáší.

Slyším její pláč. Narodila se v 7:04.

Byla jsem šťastná. Ale co to? Cítím kontrakci. Ach ne! Lékařka na mě, ať naposled zatlačím, a vytlačím placentu. Uf, je venku. Malá 51 cm a 3330 g.

Přikládají mi hned k prsu. Krásně se přisála. Doktorka mě mezitím šila, cítila jsem to jen malinko. Vidím jen, jak přítel má v ruce mobil a všem volá, jak už je maličká na světě. Sestřička si bere malou a podává ji moji mamce. Je tak šťastná. Vtípkuji s doktorkou a omlouvám se všem. Naštěstí ta protivná sestra už tam nebyla, změnila se šichta a i u porodu byla prima porodní asistentka.

Doktorka se mě ptala, zda-li nedělám v oboru s lidmi, že bych ukecala i mrtvolu. :D Ale že mi nemohli pomoct dřív, že jsem se neotevírala. Přeci jsem už rodila, když jsem byla na 9 cm. A ano, dělám, byla jsem fakt ukecaná a tu hubu jsem nezavřela, až mě Kuba musel okřiknout, že se nedá nic jiného dělat.

Ale v tu chvíli mi to bylo fakt jedno co si kdo povídá. Byla jsem nějakou dobu na sále, ale ztratila jsem hodně krve. Nebyla jsem schopná vstát. Odvezli mě na vozíčku na pokoj. Hned jsem musela něco sníst, nebo bych se opravdu pozvracela. Malou měly u sebe sestřičky. Tak moc jsem ji chtěla mít u sebe, ale kvůli mému stavu mi ji nechtěli dát. Nosili mi jí jen na kojení. Já se aspoň prospala.

Malou jsem dostala, až v pondělí i když jsem se furt necítila, ale musela jsem jí už mít u sebe, takže jsem si otevřela pusu, ať mi ji přivezou. Dostala jsem několik tranfuzí krve, ale strašně mi pomohly. Hned jsem se cítila líp.

No co vám budu povídat… Jak jsem se těšila na porod, tak mě sranda brzy přešla. Bylo to dlouhé, zároveň bolestivé. Ale ona za to stála. Moc ji milujeme a na bolest už zapomínám. Teď nás trápí jen prdíčky a moučnivka, jinak je to zlaté miminko! Všem budoucím maminkám přeji rychlý bezbolestný porod! :-)

Hodnotilo 25 lidí. Score 3.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Elie88
Ukecaná baba ;) 1014 příspěvků 23.10.15 04:30

Až moooc se to podobá mému porodu, až na ten detail že na mě vůbec rajskej plyn nezabral a všichní se divili že mi není třeba ani zle nebo tak něco…

 
gabriela2013
Stálice 82 příspěvků 1 inzerát 23.10.15 08:11

Gratuluji k holcicce je krasna :) Hodne zdravicka stesticka.

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 23.10.15 08:33

Poslední dobou mě zaráží, že v porodnici vůbec nedávají klystýr…přitom to na začátku perfektně pomáhá otevírání..raději nabízejí rajské plyny a další srágoty :nevim: podle popisu to asi nebyl moc hezký porod. půdobilo to na mě jako dost velké drámo s hlasitou rodičkou. No hlavně že jste to zvládli, hodně zdraví tobě i malé!

 
Nafrněná  23.10.15 09:00

Jsem z toho byla zmatená :mrgreen: název " Jak jsem přišla na svět" ale psala jsi o svém porodu? Nick máš jméno dcery?

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 23.10.15 09:41

Gratulace k male, pro me hororovy porod. jsi super, ze jsi to zvladla :kytka:
P. S : Slovo „furt“ me v deniku docela zacalo rusit…

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 23.10.15 09:48

A pak si nekdo stěžuje na cisare-tys mela dite bůhvíkdy a pro únavu bylo od tebe i pryc atd.To ja mela malou po cisari na bonding, pak ji mel pri siti tatínek a hodinu po, co jsem byla na pooperacnim mi ji přinesli na přiložení a pak uz se mnou zůstala. Takze dekuji pekne, tri dny rodit, pak prvni hodiny prospat.To radsi rano planovany cisar, dite hned u sebe a pak par dni bolesti z rozrezaneho podbrisku.

 
Dojcanis
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 23.10.15 10:21

Jako bys mluvila o mem porodu :D..rodila jsem 18 hodin. Voda odtejkala po troskach. Oxytocin v kapackach nepomahal a rodila sem na 8 :D..prala sem si umrit. Neskutecna bolest. Vedela jsem, ze porod boli.Ale az tak? :lol: no a jinak.Moje mala se narodila uplne ve stejny cas jako tvoje :P akorad o dva mesice driv :lol: gratuluju :kytka:

 
Věrunka206
Stálice 58 příspěvků 23.10.15 10:26

@Dojcanis no ja na 9 a bolest opravdu velika. Ale zvládli jsme to! Děkuji a přeji hlavně to zdravíčko :hug:

 
Dojcanis
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 23.10.15 10:30

@Věrunka206 zatim jsme jak rybky :lol: taky taky. At dela jenom radost :lol: :kytka:

 
Věrunka206
Stálice 58 příspěvků 23.10.15 10:36

@svycarka Děkuji moc a ano máte pravdu, taky to ted vidim, že často pisi slovo furt. Moje chybka. :roll:

 
4family
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 23.10.15 12:22

To nebyl moc hezký porod a ani se nedivím, že Ti bylo tak zle, když Tě trápili hladem a možná i žízní.

 
Bjoucik.15
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 23.10.15 14:05

Trochu mi to připomnělo můj porod… až na to že jako samotný trval jen 7 hodin, ovšem kontrakce dohromady 40hod :( Jsi statečná že jsi to zvládla bez epiduralu - to ti ho ani nenabídly?? A musím uznat, že klystýr hodně pomůže se otevřít, mě pomohl i epidurál. Klobouk dolů za takový porod. Gratuluji k malé :kytka:

 
Věrunka206
Stálice 58 příspěvků 23.10.15 14:09

@Bjoucik.15 moc děkuju. Nic jsem neměla. Ani ten klystýr nebo epidural. Jsem o něco chytřejší a vím na co si dát pozor u druhého. :kytka: :andel:

 
miruska11
Ukecaná baba ;) 1521 příspěvků 23.10.15 20:24

Docela šílený porod, ale zvladli jste to to je hlavní. Hodně zdravíčka. a příští deníček bez,,furt,, :D :D :D

 
denijja
Nováček 8 příspěvků 23.10.15 21:30

Protivné porodní asistentky by vubec neměly být!!!
když jí ta práce nebaví tak at to neděla a musí být zvyklá na rodičky že to není jednoduchý…já zažila hodné asistentky nemužu si vynachvalit!

at holčička nezlobí a hezky roste :)

 
Lucinesshka
Kecalka 381 příspěvků 24.10.15 11:52

Granulace k holčičce. Taky jsem měla podobný porod až na to že já jsem rodila když jsem byla otevřena jen na 6 cm ale už to neslo zastavit a malej musel ven. A k tomu klystyru, mě ho dělaly a stejně dalších 6 hodin jsem strávila na sále a stejně jsem nebyla úplně otevřena takže je to jak u koho.

 
valuchovamo
Nováček 1 příspěvek 27.10.15 10:19

Juuu ta měla úplně na chlup stejné míry jak naše holčička. jen já porodila o něco dříve. Gratuluji k holcicce ;)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama