Reklama

Jarňulky 7

Těhotenství

Ahoj těhulky a pupíci, dopředu upozorňuju že nejsem žádná spisovatelka ale tenhle deníček je 7 a to je moje šťastné číslo tak doufám že to aspoň trochu dopadne :))

Většina z nás má už za sebou první trimestr a ty které ne tak to mají za pár. Nepostřehla jsem že by tu měl někdo větší zdravotní problémy tak jsem se na radu Julie a po příspěvcích v předchozích deníčcích rozhodla napsat něco o cvičení.

Důležité je uvědomit si že bychom opravdu měli cvičit i třeba jen 30minut ale pravidelně aspoň 3× týdně. Podle literatury co jsem si načetla je naše cvičení příjemné i miminku, povzbuzuje ho k větší aktivitě při které používá svaly a nervy a tím „cvičí“ vlastně s náma. Taky máme po cvičení zpravidla příjemné pocity které přecházejí i na mimčo.

Tohle povídání je spíš pro ty které nebyly nějak příliš aktivní už před těhotenstvím, tzn. netrénovaly pravidelně a chodily si občas zacvičit pro dobrý pocit. Pro ty hodně aktivní to asi bude trochu nuda :-)

Hlídat si při cvičení musíme hlavně tep, který nesmí překročit 120-140 tepů za minutu což je zhruba tak abyste byly při cvičení schopné vést normálně dialog a nelapaly po dechu :-) Pozor taky na teplotu která by neměla být vyšší než cca 38,3 (někde píšou ,2 a někde ,5). Cvičení vám musí být příjemné, žádné velké pocení, spíš takové posilování a hodně pít…

Cvičení s míčem (velikost do 155cm cca 55cm do 175cm cca 65cm ale doporučuju spíš větší, mám 75cm při 173cm a zdá se mi akorát).

Uvolnění v kříži - to je aktuální :-))

 • sedneme se na míč tak že chodidla jsou celá opřená o zem na šířku ramen, srovnáme záda, pod:,–(íme trochu zadeček, vtáhneme břicho a narovnáme hlavu. Když sedíme dobře tak se začneme pohupovat v bocích a vysouváme levý a pravý bok do strany.
 • Obměnou je pohupování zpředu dozadu (což mi teda moc nejde) a potom cvïčení spojíme a kroužíme pánví.
  Opakujeme dle libosti, rozsah dle příjemnosti.

Protažení a uvolnění zad-

 • po:,–(íme se na míč a sjedeme zády tak abychom se o něj opíraly, nohy klidně víc rozkročte. Pak se přes míč pomaličku natáhneme dozadu a spustíme ruce za hlavu (klidně se pohupujte pomaličku do dřepu a do protažení jak to bude příjemné). Zůstaneme chvilku jen tak protažené ležet a dýcháme.
  Délka cvičení podle vlastního pocitu.

Protažení a uvolnění boků-

 • sedíme na míči, nohy víc od sebe, nadechneme a s výdechem se ukloníme nalevo tak že levou ruku postupně suneme po míči dolů a pravou máme nad hlavou (klasický úklon s rukou nahoře). Chvilku tam vydržíme a pak na druhou stanu.

Uvolnění bederní páteře a ramen -

 • sedíme, kolena na šířku ramen (uvidíte jak to bude pohodlné abyste udržely rovnováhu) a s nádechem upažte paži a pomalu přetáčíme trup a nataženou pravou ruku dlaní nahoru ve výšce ramene. Ruku sledujeme pohledem. Opakujeme 8× na každou stranu.

Posilování zad, prsa a triceps -

 • sedíme na míči, rozpažíme a pokrčíme lokty tak aby dlaně byly na úrovni ramen a lokty směřovaly k zemi. S výdechem stahujeme lokty směrem dozadu a dolů. Opakujeme 8-12×.
 • ruce sepneme před tělem, prsty nahoru jako když prosíme, dlaně tak ve výšce loktů a tlačíme proti sobě před tělem na středu, pak mírně vlevu (před levé prso) a vpravo. Nezvedáme ramena a pozor na rovná záda.
 • zvedneme ruce před obličej tak aby predloktí a paže svíraly pravý úhel, ruce překřížíme tak že se díváme na pravou dlaň a levá dlaň je za ní schovaná, lokty u sebe. Ruce zvedáme nahoru (ne moc, stačí 15cm), Opakujeme cca 10×.

Zadeček a záda -

 • lehneme si na zem, míč si dáme pod lýtka (kolena) a s výdechem zvedáme pánev nahoru, zpevníme a chviličku vydržíme. Opakujeme tak 10×. Ve třetím trimestru záleží na tom jak to vydržíte, nemělo by se dlouho ležet na zádech ale tohle máte odcvičené za chvilku.

Šikmé břišní svaly -

 • míč máme pod lýtky a s výdechem pomalu otáčíme a nadzvedneme horní část tupu,levá ruka jde k pravému koleni s nádechem položíme a na druhou stanu. Nemusíme zvedat moc, stačí když cítíme že jsme zapnuly svaly. Cvičíme 8-12×.
 • možné civičit i v polosedě, sedneme na míč a sjedeme dolů tak abychom neseděly na zemi, byly zapřené nohama a opřené o míč (v dřepu)opřeme se zády o míč, pohodlná poloha, nesmí nám to nikde klouzat, pokrčené nohy, ruce za hlavou, a pomalu přetáčím vlevo pravý loket nad levé koleno a naopak.
  POZOR od druhého trimestru neposilujeme normálně bříško klasickým zvedáním!!

Vnitří strana stehen -

 • Jestli máte doma malý míč můžete ho taky využít, sedíme na míči, dáme si ho mezi kolena a stlačujeme, jinak je možné lehnout si na záda, pokrčit nohy a dát si mezi kolena ten velký a stlačovat k sobě.

Mimo míč je ještě dobré cvičit něco na zpevnění dna pánevního - třeba klasickou kočičku, nebo si lehneme na záda a podstazujeme pánev jen tak, kdyby to nešlo na míči. Na míči můžeme cvičit i s činkama klasické cviky na ramena, záda a ruce (činky možné nahradit čímkoliv, třeba malou dobrou vodou, jak tu vidím na obrázku :-)) Ze země se zvedáme přes bok a pomáháme si rukama (to asi oceníme později).

Nevím jestli jsem to popsala dost srozumitelně abyste si to uměly přestavit, takže kdyby ne klidně se zeptejte, zkusím to dovysvětlit :-)

Ještě chci upozornit že se blíží nejen první pohyby ale že miminko už za chvilku uslyší, proto si klidně ke cvičení něco příjemného pusťte, třeba pak až se narodí bude mít něco jako Pavlovův reflex a při stejné hudbě bude cvičit :-)))
Cvičení třeba na:
www.klub-slunecnice.cz
Plavání:
 www.juklik.cz/juklik/asp/

Všem přeju hlavně zdravíčko a ještě chvilku sluníčko :-))

Borůfka + bobulka 18+0


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 21.09.04 09:05

Borůfko - deníček je opravdu skvělí, děkuji :-)))

Holky chci se zeptat kolik ty míče tak stojí ??? Kde se kupují - v lékárně ? A také jestli má cenu jít do míče za 150 Kč u Alberta - asi ne co aby mi nerupnul pod zadkem :-)))))

Už se moc těším až si ho koupím a vyzkouším, ty záda jsou někdy opravdu nepříjemné.

Holky já vím že je to asi nesmysl, začínáme teprve 16týden, ale včera jsem měla opravdu jasnej pocit že mě něco čutlo, byla jsem z toho hrozně rozrušená že mi pak začalo tepat celý břicho :-)))) no uvidíme jestli to bylo ono, ale větry to teda nebyli neboť s nima mám bohatou zkušenost :-))))) - bohužel

Včera jsem dostala od ségry dodatečně k narozeninám - olej od Viledy na masáž hráze, je tam i návod dělá se to od 34tt tak až to bude aktuální tak to popíšu. Hodně holek říká že to skutečně pomáhá a nemuseli je nastřihávat, ségru nemuseli.

No tak se mějte krásně, opatrujte se

Ahojky Petra + brouček 15+2

 
MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 21.09.04 09:36

Ahoj Petulinko a ostatní,

míč stojí dost (cca 500-700Kč), ale vyplatí se to. Ty levné z Alberta apod. nekupuj, vůbec nevydrží!

Gymnastikball (tak se jmenuje) koupíš v dobrých zdravotnických potřebách. Obvykle by ti měli poradit i s velikostí míče. Taky mívají někdy v prodeji i brožurku se cvičením na velkém míči.

Tak snad jsem ti poradila.
Ahojky MaKačka 14tt

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 21.09.04 09:49

Děkuju za radu dneska jedu do motola k zubaři :-((( tak se tam podívám určitě tam nějáké zdravotnické potřeby budou mít.

Petra

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.04 09:59

Borůfko, ty jsi ale šikulinka! Hned jsem si to všechno vytiskla a doma už začnu poctivě cvičit. Jinak, jen jsem dopsala komentář ve starém deníčku a poslala, už je tu nový deníček.
Jen ve zkratce, v čem jsem se rozepsala.
Cítíme se dobře, doma se vůbec nenudíme ba naopak.
A to nejhlavnější je, že piškvorátko KOPKÁ!!! Je to strašně nádherné a skvělé atd, atd, atd.
Byli jsme u zubařky, nedopadla jsem dobře, i přes to, že o své zoubky pečuji. Budou mi odstraň. zub. kámen a mám hodně kazů, krvác. dásně. No je toho požehnaně.
Chtěla jsem se vás chytré hlavičky zeptat, na určování TP podle prvních pohybů. Já jsem je měla v 18tt, TP mám určený v rozmezi 10-17.2.2005. Tak jak si ho spočítám podle těch pohybů???

Jinak se ještě ozvu, mějte se

pa pa Evulefka+kopkající piškvorátko 19tt

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 21.09.04 10:13

Ahojky,
ja mam mic levnejsi z kauflandu asi dva roky a zatim je v pohode, nejevi znamky opotrebovani. Tady na LEtne je jedna prodejna (Kostelni, myslim 24), kde maji vsechny tyhle cvicebni pomucky. Maji je tu asi nejlevnejsi, protoze je dovazeji sami.

Mata

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 21.09.04 10:16

Ahojky,
ke dni prvnich pohybu si pripocti 20 tydnu, to je druhy termin porodu (bude ti tedy vychazet kolem 39tt). Tedy predpokladam, ze cekas prvni :-) jinak by to bylo 22t.
Gratuluju, hezky se vzajemne uzivejte

Mata

 
Jenofefa001
Stálice 56 příspěvků 21.09.04 10:40

Jeeej, no vyborny dennicek - taky prakticky! Uz sa naozaj musim rozhybat a zacat trochu pravidelne cvicit. Doteraz som bola taka skapata ryba, ale uz sa to pomalicky upravuje (hoci este mi byva dvakrat za den mierne zle…ale uz to nie je take zle :-))

Ach dievcence, ja Vam tak zavidim tych malych futbalistov! Velmi sa tesim, ked ho budem citit aj ja… Teraz mam obcas pocit, ze az zabudam, ze som tehotna ;-)

Ale vcera som si pekne kupila jesenne topanky - na nizkom opatku a pre istotu take, ze ich mozem obut bez zohybania (bez snurok a bez zipsu). Uz teraz funim ako lokomotiva - brucho mam ako niektore babenky v 5.tom mesiaci, ale mam pocit, ze skor vyzeram tucna, nez tehotna :-/ Ale to som na vahe este stale nepribrala! (ach, ale som na seba hrda ;-))

Prave o chvilocku mizim na tie geneticke konzultacie - som zvedava co nam povedia a odporucia… Chcela by som ich ukecat, aby radsej urobili geneticke testy nam, a nie tomu babatku (amniocentezou), pretoze som presvedcena, ze minimalne jeden z nas nie je prenasacom (to uplne staci na to, aby babo bolo zdrave). Lebo inak sa to bude s dalsim babom znova opakovat. Kdezto ked nam to teraz rovno potvrdia na nas, pri dalsich detoch sa nemusime nicoho obavat…

Ano ano…a to s tym spanim… No doteraz som spala ako babo, ale poslednych par dni sa furt nejako prehadzujem (na bruchu spat vobec nemozem…nastastie zvacsa spavam na boku) a dokonca som zasa zacala chodit uprostred noci na zachod :-/ Mno, ja dufam, ze este sa to nejako upravi…mozno je to aj s tym pocasim - ani zima, ani teplo a nedari sa nam najst tu spravnu deku do paplona.

A este potvrdzujem bolesti v krizoch - vlastne to uz mam peknych par tyzdnov, ale nejako to mierne nabera na intenzite… Tak budem musiet castejsie potrapit tu moju loptu ;-)

Opatrujte sa maminky!

Jenofefa

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 21.09.04 11:21

Ahoj holky,

posílám Vám jednu stránku s určením pohlaví - mě tam vychází chlapeček, tak si pak porovnáme komu to vyšlo a komu ne :-)

stránka je: http://sweb.cz/…pohlavi.html

Ahoj Petra + brouček 15+2

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 21.09.04 11:21

Ahojky Jenofefo,

já sice nevím přenašečem čeho jste, ale jde to vůbec poznat z vaší krve jestli mimi bude OK??? Ještě jsem o tom neslyšela. Vždycky když je některá dědičná choroba v rodině se dělá amino aby byla jistota se mimi bude v pohodě. Nebo ne?

Ale určitě ti moc moc držím pěsti at všechno na konzultaci vyjde dle tvých představ.o)))

markéta 16+5

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 21.09.04 11:26

ahojkýýýýý.

mám tam klukááááááá -no uvidíme dle dr. to byla v 14+0 holka - ve čtvrtek jdu na kontrolu a doufám že i UTZ a v co hlavně doufám že se konečně ukáže co to s jistotou bude.

Dám Vám vědět. Jo a podle čínského kalendáře tady na e-miminu mi vychází taky kluk.

Ahojky

Markéta 16+5

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 21.09.04 11:31

Ahoj těhulindy,

Borůfko - véélká pochvala za cvičící deníček, myslím, že je to naprosto srozumitelné i bez obrázků. Já už jsem taky nějaké cviky zkoušela a dělá mi moc dobře to pohupování a taky to kývání a kroužení pánví. Jen ta poloha, když jsem opřená o míč jakoby ve dřepu mi nešla. Ujely mi nohy a docela jsem si nabila zadek. Nic hrozného, manža se mi smál, ale říkal, ať to radši vynechám. Ale já to nevzdám!!! Jen na té naší plovoučce mi ten balon prostě ujel. Za chvilku to půjdu zkusit znovu. A to protahování zad je taky moc fajn. Ale fakt to mimču nevadí, když se bříško tak moc napíná? Pište své své zkušenosti a pocity, moc mě to zajímá…:)

Kopání - jo, fotbalistu, toho bych chtěla taky. A to nejen v bříšku. Můj táta hrával ligu a tak už ho vidím, jak pokračuje v rodinné tradici. Mně mamka jako malé fotbal zakázala, prý, aby ze mě nebyla mužatka… Tak uvidíme, ale vzhledem k tomu, že se chceme nechat překvapit, co se týče pohlaví, tak si budu muset ještě chvíli počkat.
Evulefko - gratuluji k pohybům, musí to být fakt nádhera.

Jenofefa - já jsem taky pořád ještě nic nepřibrala. Dokonce se ještě stále vlezu do riflí, i když někdy už mě na bříšku trochu tlačí. Myslíte, že mám být nervózní, že ještě nemám žádné bříško? Co když to znamená, že prcek neroste? Já nevím, mamka sice v těhotenství se mnou přibrala jen 9 kg, a bříško jí začlo růst taky až někdy v pátém, ale stejně…:( Už bych si přála, aby to bylo vidět. Dostala jsem od kamarádky první těhu a mimi oblečky. Pro sebe dvě trička s krátkým rukávem z Benettonu, ale zatím je nosím jen doma, bez toho bříška to prostě není ono. A na mimi jen pár bodíček a triček, čepičky a botičky. Ukázala jsem je manželovi a ten se na ně ani nechtěl podívat a poručil, ať je zatím někam schovám. Tak jsem to odnesla do horního pokoje, který zatím neobýváme. Holt, jsme pověrčiví…:)
A co vy, kočky, už nakupujete na drobečky? Že nakupujete na sebe už vím, když vám to tak pěkně roste… tiše závidím:)

Hezký den

Julie

PS: Jak je v Praze, holky? Mužíček mi odjel služebně do matičky stověžaté, tak bych ráda věděla, jestli se mám nervovat kvůli špatným cestám… Díky

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 21.09.04 11:34

Ahojky,
tak me vychazi taky kluk, ale podle Stefinky, co tady na emiminu urcuje pohlavi z nejakeho astrologickeho kalendare by to mohla byt holka, protoze my jsem pocali nejdriv 12.6. a ona mi psala, ze v noci z 12. na 13. se mi podle data narozeni meni kluk na holku :-)) tak uvidime, my to budeme vedet pravdepodobne uz tenhle tyden, takze az se vratim po dovolene, tak reknu, jestli to vychazi :-)

Mejte se
Mata

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 21.09.04 11:36

Tak jsem to hned odzkoušela a taky mi vychází kluk a myslím, že v tom čínském taky, že jsem si to už kdysi zkoušela. Ale radši nejásám. Vy tomu věříte? Já bych ráda, ale nechci být pak zklamaná. Holka bude přece taky bezva:) Hlavně, ať je prtě zdravé…

julie

 
Borufka
Kelišová 5514 příspěvků 21.09.04 11:42

Ahojky,
vychází mi holka tady i podle čínskýho horoskopu :-)) Kéž by, láska má už dva kluky z prvního manželství a holčička by se nám moc líbila (kluka samozřejmě vítáme taky). Rozhodla jsem se že si to nenecháme říct a uděláme si překvapení :-)
Stejně bych mu neříkala před narozením jménem, pro jistotu, kdyby se třeba spletli.
Oblečení a věci budeme kupovat neutrální (žluté, zelené a barevné) a stejně toho hodně dědím po kamarádce a tá má schované oboje :-)

Holky já pohyby zatím nic, občas mám takový zvláštní pocit ale nejsem si zatím vůbec jistá tak ještě čekám na pořádné kopnutí…

To je dneska hnusně co, ještě že můžu zůstat v posteli :-)
Borůfka + bobulka 18+1

PS: míč na cvičení jsem koupila ve sportovních potřebách (jak tam mají věci na fitness, určitě ho budou mít v Gigasportu nebo i v Tescu) a stál asi 400,–.

 
Majule
Kecalka 206 příspěvků 21.09.04 12:49

Ahojky,

teda koukam, ze jste se zase dneska pekne rozjely, no s novym denickem to jde lepe, tim patri velky dik Borufce.

Evulefko gratuluji k pohybum a u tech dalsich doufam, ze se Vase pocity jenom potvrdi a brzy nahlasite taky poradny cutanec. No ja to mam jeste za dlouho, tak Vam ted budu jenom tise zavidet.

Mimochodem taky mi na tom webu vysel kluk, coz by me moc potesilo, ale mam pocit, ze je tech kluku nejak moc. Je teda pravda, ze jsme tady vsechny skoro ve stejnem veku a predpokladam, ze od toho se to hodne odviji, tak pak to tak vychazi. No nechame se prekvapit.

Jak tak koukam, tak vsechny zacinate cvicit, taky s tim budu muset neco udelat. Pripadam si uz neskutecne shnila, jak se skoro vubec nehejbu. V nedeli jsme byli na krasne prochazce, ale tak vseho vsudy ctyri km po rovince, lesem a ja muzu rict, ze jsem pak byla naprosto hotova. Nevim jestli me dostala ta chuze nebo cerstvy vzduch v lese, preci jenom po tom prazskem smogu je to sila.:-)) Ale pak jsem prospala skoro celou dvouhodinovou cestu domu.:-))

No nic, tak se zatim mejte krasne u nas jinak nic noveho, taky jsem nic nepribrala, brisko sice obcas vykoukne, ale pak se zase schova, jen kdyz si oblecu tlusty svetr, tak se mi pod nim neco malo rysuje.:-)). Na kontrolu jdu az pristi tyden, tak mi snad uz vystavi tehu prukazku (uz za nama bude konecne ten 12 tyden) a na UTZ az dalsi tyden. Nejradeji bych tam chodila kazdy tyden a mavala na mimi.:-))

Tak se zatim mejte krasne a jeste urcite nakouknu.

Maja 11+2

 
Krista
Závislačka 4229 příspěvků 21.09.04 13:28

Ahoj ženy,
velká chvála Borůfce, pěkný deníček, praktický! Hned příští týden se na to vrhnu.

Tak jsem v sobotu vylezla na chvíli na slunce a buch, začlo mě pěkně bolet v krku. Normálně takovou věc vůbec neřeším, stříknu si Bioparox, zobnu preventivně acylpyrin a je dobře. Ale teď to nešlo! Takže jsem si dala obklad, kloktala jsem slivovici (fuj, strašně mi smrděla), pila jsem litry vody s citronem a snědla asi kilo syrového česneku. No byla jsem velmi krásná, žádoucí, okouzlující a voňavá. Včera už to bylo dobrý, tak jsem ani nešla k doktorovi, teplotu jsem taky neměla, prostě o nic nešlo. Jen se musím zeptat doktora, jestli existuje něco, co se do toho krku může stříkat i v těhotenství. A taky do nosu. Mívám v zimě rýmu každou chvíli a s ucpaným rypákem se dost špatně spí…

Ještě skoro dva dny do kontroly! Já se zblázním. Mám čím dál větší strach, že se něco stalo, třeba že se mimi přestalo vyvíjet, vyjdou blbě testy nebo něco. Z toho důvodu jsem ještě nezačala se cvičením, nákupem těhotenského oblečení ani shromažďování miminkovské literatury a oblečků. ¨Myslím, že je na to ještě dost času.

OOO, jak závidím všem, co už se jim to tam hýbe a ony vědí, že to je ono!

Já nevím, jsem asi magor, ale stalo se mi, že jsem se v noci probudila a najednou jsem cítila zatím neznámý pocit v břiše, něco mě jakoby lehce ťuklo zevnitř, jen jako zašimrání. Stalo se to víckrát.Bylo to jiný, než když se mi cosi honí ve střevech, ale vzhledem k tomu, že to zatím neznám, tak nemůžu tvrdit, že je to opravdu ono. Navíc, podle všech pravidel to ještě cítit nemůžu. Ale to,že jsem těhotná jsem taky věděla od 22.dne cyklu, aniž by to jakýkoli doktor mohl prokázat. No, spíš jsem asi blázen, však uvidíme později.

Tak holky, pilně pište, ať je v práci co číst!
A dávejte pozor na mimíšky.

Kristýna + ještěrka 14+6

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 21.09.04 13:46

ahoj těhulinky,

zdravím z práce. Teda musím vám říct, jsem z tý práce naprosto vyřízená. Nejen, že mě to absolutně nebaví, ale hlavně máme strašně moc práce, stresů, atd, to víte, cestovka :-)) Ještě, že už brzo končí sezóna, jinak bych to už nevydržela. Každý den se ploužím domů s děsnou bolestí hlavy, ale jakmile přijdu domu, tak to přestane. Mám to totiž od telefonů, který tady neustále vyzvánějí… že by člověka piclo!

Borůfko, díky za SUPER deníček, cvičení jsem si vytiskla a hned večer se do toho dám. Aspoň ušetřím penízky za Slunečnici :-)) Možná…

Holky, dělala jsem si ten test pohlaví a i tam i podle čínskýho kalendáře mi vychází holka, což je super. Strašně moc si ji přeju. Manžel sice touží po klukovi, ale já chci moc holku. Kluk může být příště :-))
Tak jste mi s těmi výpočty udělaly radost.

Já jdu k dr. až příští týden, po 4 týdnech! TAk už se celkem těším.

Mějte se krásně a opatrujte se

pa Hanka+piškot 16+0

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 21.09.04 14:05

Ahoj holky dnes po třetí :-)

Hlásím že mám první doktorské razítko a to od zubaře, čistil mi zubní kámen a bohužel mi vrtal jeden malý kazík, každopádně jsem srab a nechala si píchnout injekci prý to v těhu nevadí.

Jinak Kristo - ten Bioparox je jediná věc kterou můžou těhotný :-) já si ho pro jistotu koupila aby byl doma při ruce.

Taky hlásím že jsem si koupila ten míč - v motole ve zdravotnických potřebách stál 400 Kč, a koupila jsem si i příručku - 70 Kč, není sice pro těhulky ale prý mám využít ty cviky na záda a krční páteř.

Takže už si tisku článek borůfko a když mi ten míč někdo nafoukne :-)) tak už dneska budu sedět :-)

Mějte se krásně a zítra zase ahojky

Petra + brouček 15+2

 
KUCHINA
Nováček 5 příspěvků 21.09.04 14:06

Ahoj tehulky a mimísci.
Takže ja jsem si delala ten vypocet a vysel mi kluk,Stefinka mi predovidala na 60% holčičku.Pak mi jedna známá poradila tutu metodu:
napr.manželovi bylo pri početí 30 let deleno 7 se rovná 4,28,mne bylo pri početí 27 let deleno 7 se rovná 3,85.Takže kdo má menší číslo za destin.čárkou (u mne manžel),takové to bude pohlaví,takže kluk.Takže podle veškerých predpovedí jsem na tom byla porád stejne,až do minulého uterka.Podle ultrazvuku to bude holčička,že mi to dochtor ješte upresní v 30.týdnu.
Co se týka cvičení na míči,ja cvičím od začátku a hodne mi to pomáha i když treba koukám na televizi,tak si na nem jen tak pohopsávám.
Tak hodne zdaru pri cvičení preje
Lucia+Natali 21tt

 
Krista
Závislačka 4229 příspěvků 21.09.04 14:08

Petro,super, díky za info, to mám štěstí, Bioparox je můj oblíbený zimní kamarád.
Kristýna

 
sunnys
Povídálka 24 příspěvků 21.09.04 14:14

Majo,
koukám, že jsme na tom zhruba stejně. Já jsem 11+1 a taky už tiše závidím všem, kterým o sobě mimčové dávají vědět nějakými těmi pohyby. Na kontrolu jdu dnes a těhu průkazku prý dostanu už dnes. Jsem moc zvědavá jestli uvidím mimíska, jak se mu daří atd. Mně je tedy dnes docela nedobře. Celou dobu žádné nevolnosti, ale dnes ráno jsem byla slabá jako moucha, třepala jsem se a bylo mi špatně. Pomohl kousek chleba, ale za chvíli to tu bylo zase. Říká se tomu prý vlčí hlad. Mám ho dnes celý den a vůbec jsem nějaká slabá a bez energie. A to ještě musím sedět tady a pracovat, i když mě to šííííleně nebaví.
Tak se opatrujte, Ivka

 
sunnys
Povídálka 24 příspěvků 21.09.04 14:21

Luci,
tvou metodu bohužel nemůžu použít, protože jsme s manželem stejně staří, takže by nám to vyšlo stejně. Podle toho dřívějšího výpočtu mi vyšla holčička…to by bylo super!!! Taky se říká, že holky berou krásu, což v mém případě souhlasí. Vůbec si nepřipadám pěkná…
Ivka 11+1

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 21.09.04 14:54

Ahojky Kristýno,

na tu bolest v krku bych ti doporučila šalvěj. Normálně v lékárně koupíš sypanou šalvěj a luhuješ dle návodu. Předepsala mi to dr. když jsem měla dost velké bolesti v krku a báječně to pomohlo. Jelikož na bolesti v krku trpím často, měla jsem tu čest vyzkoušet šalvěj už několikrát a fungovala líp než paralen. (ještě musím dodat že během těhu jsem zatím nevzala ani půlku paralenu ani ničho jinýho.o))

Ta šalvěj se kloktá (pozor v těhu se nesmí pít -. ale to je napsáno na krabičce) 3× denně.

Tak snad ti příště pomůže.o)))

Markéta 16+5

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 21.09.04 14:59

cheche - tak podle tvýho receptu si kluka nebo holku neurčím podívej:

já 24/7 = 3,42857142857­14285714285714
on31/7 = 4,42857142857­14285714285714

no holt jsme násobek sedmi.o))

Markéta

 
Jenofefa001
Stálice 56 příspěvků 21.09.04 15:36

Ahoj Marketa,

pri tejto chorobe (cysticka fibroza) to ide vcelku dobre. Totiz zistia nam, ze ci sme obaja prenasacmi toho genu. Ja sama ho s velkou pravdepodobnostou mam (2/3), ale moj drahy ho asi nema (1/20). Ak nam povedia, ze aspon 1 z nas je „cisty“, tak aj babatko musi byt zdrave. Na chorobu sa musia totiz stretnut 2 tie geny (je to recesivna choroba). A ak by sme aj obaja mali ten gen, tak je sanca, ze babatko ho vyfasuje od nas oboch zaroven 1/4. V tom pripade by nam odporucili amniocentezu, aby sme zistili ako na tom babatko v skutocnosti je. Ale ja sa vobec nestrachujem, akosi mam velmi silny vnutorny pocit, ze je vsetko vporiadku. Momentalne sa mi ani nechce hypoteticky rozmyslat nad variantou, ze nam odporucia amniocentezu. Akosi verim, ze to bude v pohode…

Inak, prave som sa vratila z toho vysetrenia a zobrali nam teda obom krv. Vysledky by mali byt v priebehu buduceho tyzdna.

A neviete nahodou niekto ako dopadla Piskle?

Jenofefa (14 tt)

 
Jenofefa001
Stálice 56 příspěvků 21.09.04 15:36

Ahoj Marketa,

pri tejto chorobe (cysticka fibroza) to ide vcelku dobre. Totiz zistia nam, ze ci sme obaja prenasacmi toho genu. Ja sama ho s velkou pravdepodobnostou mam (2/3), ale moj drahy ho asi nema (1/20). Ak nam povedia, ze aspon 1 z nas je „cisty“, tak aj babatko musi byt zdrave. Na chorobu sa musia totiz stretnut 2 tie geny (je to recesivna choroba). A ak by sme aj obaja mali ten gen, tak je sanca, ze babatko ho vyfasuje od nas oboch zaroven 1/4. V tom pripade by nam odporucili amniocentezu, aby sme zistili ako na tom babatko v skutocnosti je. Ale ja sa vobec nestrachujem, akosi mam velmi silny vnutorny pocit, ze je vsetko vporiadku. Momentalne sa mi ani nechce hypoteticky rozmyslat nad variantou, ze nam odporucia amniocentezu. Akosi verim, ze to bude v pohode…

Inak, prave som sa vratila z toho vysetrenia a zobrali nam teda obom krv. Vysledky by mali byt v priebehu buduceho tyzdna.

A neviete nahodou niekto ako dopadla Piskle?

Jenofefa (14 tt)

 
Jenofefa001
Stálice 56 příspěvků 21.09.04 16:03

…wups…sorry. Mne to vyhadzovalo nejaku chybu, ale zda sa, ze to napriek tomu pekne odislo… pre istotu dvakrat ;-)

Jenofefa

 
Majule
Kecalka 206 příspěvků 21.09.04 16:08

No to jsem rada, ze je tu se mnou nekdo se stejne starym mimouskem. Klaris na tom byla podobne, ale nekam se ztratila.

Nam je to vcelku jedno co to bude, ale ja mam nejak od mladi zafixovano, ze chci kluka a znami maji dva kluky (mimochodem desna sidla a dnes je jdu zrovna hlidat) a strasne se mi to libi, tak bych je chtela taky. Ale on si clovek proste neporuci, tak se proste nechame prekvapit.

A co se tyce te krasy, tak takhle podobany oblicej jsem mela naposledy v puberte, takze jestli to bude zalezet na krase, tak je to jasny.

No a kdyz uz jsme v tech predpovedich, tak spicate brisko dopredu je to kluk, do stran je to holka. Pokud mamina v tehu trpi zimnici tak je to holka a jeste bych si urcite na neco vzpomela. Jo posledni teorie moji svagrove je, ze ma vypozorovano, ze pokud je nekomu spatne, tak je to kluk a kdyz mamina netrpi nevolnostma tak je to holka.

Pokud znate nekdo neco dalsiho, tak to pridejte k dobru.:-))

Tak se zase mejte

Maja

PS: a prace ta me taky siiiilene nebavi, obzvlaste tento tyden.:-)))

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.04 17:54

no ja taky ne, nam zas bylo oboum stejne (27)
Luja

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.04 18:06

Ahoj holky,
jeste porad sedim v praci. brrrr. Konecne ale mam cas podivat se, co jste dnes napsali. Cviceni si budu muset taky vytisknou, fakt uz musim zacit. Dala jsem si zavazek, ze od pristihy tydne, tenhle toho mam moc, tak jsem sama na sebe zvedava :-)) Ja mam tak slabou vuli…

Skoro vsem vam vysli kluci. Ja budu mit holku. Huraaaaaaaaaa. My si ji totiz moc prejeme. Dokonce mame uz vybrano par jmen, na kterych se shodneme s manzelem oba, u kluku je to tezsi, tam ani jeden z nas nechce ustoupit. Takze jestli to vyjde, budete mit nevestu pro ty vase kluky.
Bude opravdu zajimave vysledky z tohoto testu porovnat s tim co nam reknou pani doktori podle Utz.

TO jsem rada, ze vas taky vsude picha a tlaci....., me teda uz asi 3 dny picha primo v pupiku. Asi je to opravdu znamka toho, ze se v nasich briskach vsechno zvetsuje a meni.

tak si uzijte hezky vecer, zavidim tem co uz jsou doma

pa

Luja a Fazolka 16+3

 
Binisi
Kecalka 209 příspěvků 21.09.04 23:03

Ahoj těhulky!!
Tak už víme výsledky tripple testů, mimca jsou OK jenom mi zjistili chudokrevnost takže budeme zobat železo.
Dneska jsem měla jít na první cvičení, jenže jak už to u mě chodí, tak všechny ostatní maminy onemocněly a cvičení se nekonalo. Každopádně Borůfko dík za pěkný deníček, proštuduju ho a příště budu na cvičení profík. :-)) Mimochodem ten Pavlovův reflex mě moc pobavil, představila jsem si mimčo jak při určité písničce začne cvičit samo od sebe jako divé :-))) Já vím, trochu jsem to překroutila, ale představa je to dobrá , ne??

No a jestli holky ubírají na kráse tak já budu mít určitě dvě, protože mám ksichtík samý pupínek, puberťačky by mi mohly tiše závidět.

Tak ahoj a pohlaďte pupíky a fotbalisty
Binisi

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 22.09.04 07:29

Ahoj těhulíny,

Kuchyno - tak mě podle Štefinky vychází taky kluk a podle tvých výpočtů taky kluk, já tomu snad začnu věřit :-))))))

No za 14 dní to snad můj doktor rozlouskne.

Holky tak jsem si byla nechat včera nafouknout ten balon, píšou tam že se má nafouknout jen do 80% a pak za 2 hodiny na 100% jenže já byla u přítelovýho táty tak se mi tam nechtělo 2 hodiny trčet, tak mi to nafoukl rovnou na 100% no uvidíme jestli se nic nestane :-) má se čekat 24 h než se na něm začne cvičit, takže dneska už se těším :-))))) Záda mě bolej hlavně večer značně.

Takže hezkou středu, opatrujte se

Ahojky Petra + brouček 15+3

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 22.09.04 07:32

Gratuluju k dobrým výsledkům.

Petra

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 22.09.04 07:39

Vážené dámy,

musím říct, že jste mě móóóóc potěšily. Dodneška jsem si myslela, že rozkvetlej xicht mám jenom já.o)))

No kdyby se to bralo podle pupínků, tak máme všechny děvčátka.o)))

Já jsem se těšila, že aspoň těch 9 měsíců budu mít krásnou pleť (normálně se sem tam pupínek objeví - tak jsem si myslela že zmizí úplně) a jak budu krásná - prý všechny nastávající jsou krásné (dokonce jsem o tom viděla i dokument - že se tak dá poznat těhulka a že mužům, kterým byla ukázána fotka téže ženy v normálním stavu a ve stavu požehnaném, a pak jim byla položena otázka, na které foto je žena přitažlivější, vždy zvolili tu těhu variantu. No v tom dokumentu ale neříkali, jestli náhodou ty fotky nebyly retušované.ö)))))

Já bych se měla už zítra k večeru, kdy půjdu na kontrolu dozvědět, jestli to bude kluk, kterého mi slibují všechny možné horoskopy, počítadla a jánevímco… anebo to bude holka, kterou mi na úplném začátku 14 týdne slíbil dr.

No nebudu zastírat, že manžílka by kluk potěšil.) A to že už ve 14 tt dr. vyřkl to, že mezi nožkama nic není, je jeho zásluhou. Faktem je, že mě by nikdy nenapadlo se ve 14 ptát, co to bude. No manža byl jinýho názoru a prý když tam bylo všechno tak hezky vidět, tak proč by ne pindík. Tak jsem na něj byla i trošku naštvaná. Chtěla jsem se zeptat až v tom 18, kdy už se to dá pezpečně rozeznat, a nejsou pochybnosti - buď pindík je, nebo není.

Taky mi zítra řekne výsledky tripple testů - no vlastě už bych si o ně mohla zavolat dnes, ale když jdu zítra na kontrolu, zdá se mi to zbytečné. A kdyby náhodou nedopadly dobře, chci mít hned možnost o tom s dr. poklábosit a probrat další možnosti, což do telefonu nemůžu. (je sice i do telefonu příjemnej, ale má věčně narvanou ordinaci, a já mám pak blbej pocit, že ho zdržuju)

Někdo se ptal, kdy jsou výsledky těch tripple testů - tak já je mám hotový do týdne. Ale na dr. mám v Brně, takže i to hraje roli v rychlosti.o)))

Taky teď mám občas (teda dost často) blbou náladu, jelikož se pořád nudím.o( Dřív jsem byla zvyklá žít aktivně - skoro každý den kolo, plavání atd. No jenže na kole mám teď strach (pádů jsem zažila nepočítaně a dle mého i to natřásání není tak úplně dobré) a plavat taky radši nepůjdu, jelikož mívám dost často záněty a různé potvory nepřátelské kvasinky, takže nechci brát zbytečně různé bobule.(
Chtěla jsem začít chodit do kurzu němčiny, ale 4000 a nejistý výsledek - paní v kurzu mi řekla, že v případě, že nebudu moct kurz dokončit, tak se peníze nevrací, a tak to nechci riskovat, že bych pak musela zůstat na rizikáči a peníze by letely komínem - a to už ted mi dr. říkal ať se šetřím kvůli trvdnutí bříška.
Kámošky taky večně čas nemají…
A se psem o tchánů bych ven nešla ani zanic - je to potvora rhodéský ridgeback - kterej poslouchá maximálně páníčka (tchána) a na mě zvysoka kašle - teda pokud nemám kus žvance - to se pak může přetrhnout jak sedá a lehá atd.o)) Jenže už jednou venku mi málem roztrhala nějakýho vořecha (no neroztrhala měla koš a byla na vodítku) ale prostě se psem, kterýmu ani trochu nevěřím sama nikam nejdu.

Tak se aspoń doma učím vařit, ale to mě nějak plně neuspokojuje.

Co děláte teď vy ve volném čase??

Já vím jsem asi otravá, aspoň si tak připadám, když to po sobě čtu - ale kdyby aspon v práci bylo co dělat.....

Tak se mějte vy i vaše bříška hezky, a já dám pak vědět jak jsem dopadla u dr.

Markéta 16+6

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 22.09.04 08:26

ahoj po ránu,

Binisi, gratuluji k super výsledkům, ty se máš, už to máš za sebou.

Markéto, nejsi sama, taky si připadám protivná a otravná. Do práce chodím, mám toho hodně, takže celý den makám na pc jak zběsilá (až mě z toho bolí hlava a pálí oči), a pak v 5 přijdu domů, plácnu sebou na gauč a nic nedělám. Maximálně se večer najím-vařit mě nikdo nedonutí, takže dělám buď saláty nebo obložený chleby :-)), a pak celý večer čučím na tv. Ale prostě se nemůžu donutit k ničemu jinýmu. Jsem děsně utahaná z práce a kolem 8 už se mi chce spát.

Dneska přijede tchýně a jdeme spolu kupovat látku, bude mi šít těhu kalhoty, tak jsem zvědavá, co vybereme.

Tak hezký den

Hanka+piškot 16+1

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 22.09.04 09:12

Ahoj Mako - co dělám já ve volném čase. No po pravdě řečeno já ho příliš nemám. Spíš bych potřebovala delší den. Domu se dostanu většinou tak kolem pátý, dojdu se psem, uklidím, uvařím, umeju se, no a to už je 8-9 hodin a já jsem úplně mrtvá a strašně unavená. Odsunu se do postele namažu bříško a odpočívám. Teď se pokusím do toho zapojit ten míč, doufám že to zvládnu. Dneska musím bezpodmínečně žehlit, a prát, taky bych potřebovala umejt okana, kuchyň (zevnitř), ledničku ....... no hrůza :-))))))
Zjistila jsem že na chození někam cvičit mi opravdu čas nezbyde. O víkendu když nikam nejdeme většinou doháním co jsem přez týden nestíhala.
Jsem hrozná :-)))))

Toť můj volný čas.

Ahojky Petra + brouček 15+3

 
Binisi
Kecalka 209 příspěvků 22.09.04 09:48

Ahoj těhulky,
vzkaz všem i nadále pracujícím jarňulkám: buďte rádi, že pracujete a nemáte žádný volný čas. Volný čas je totiž v těhotenství hroznýýýýýýý!!! U mě to probíhá asi takhle. Ráno vstanu (mezi osmou a devátou) a jsem celá rozlámaná z toho jak dlouho spím. Chvíli přemýšlím jestli jsou mimča zdravá, jestli je všechno v pořádku a přepočítám si na den v kolikátém jsem. Pak jdu koupit manžovi snídani a po snídani si někam zalezu a přemýšlím jestli jsou mimča zdravá a jestli je všechno v pořádku. Potom doma trochu pouklidím, což mě děsně nebaví, zase si někam dřepnu a hodinu přemýšlím jestli jsou mimča zdravá… Pak uklohním nějaký ten oběd, najíme se, jsem urvaná jak pes tak si jdu na chvíli lehnout ale nemůžu pochopitelně usnout takže čumim do blba a přemýšlím jestli… nebo si čtu nějakou těhuknížku. Odpoledne vyleze obvykle na zahradu sousedka tak si spolu sednem a melem o tom jestli jsou mimča zdravá… nebo omíláme něco jiného každý den stále dokola. Večer podhodím manžovi nějakou tu večeři, zjistím že v televizi nic nedávají tak si jdu zase někam zalézt a číst si těhuknížky nebo přemýšlet o tom jestli jsou mimča… Občas sice mám třeba nějaké zařizování ve městě, kafe s kámoškou nebo se jdeme projít se psíky do lesa, ale pro člověka, který byl zvyklý být každý den v práci, furt někde lítat a žít prostě celý den aktivně je to strašná nuda a leze to na šišku. Takže takhle vypadá můj volný čas, žádné výlety co jsem si naplánovala (vídeňská ZOO…) se nekonají protože to fyzicky nezvládám, po půlhodince chůze mě začíná bolet podbřišek, takže sedím doma na zadku, stresuju se a nudím se.
No co, ona mě po porodu ta nuda přejde a budu na ni s láskou vzpomínat.

Nazdárek Binisi

 
sunnys
Povídálka 24 příspěvků 22.09.04 10:07

Julie a Klaris,
koukla jsem na seznámek a zjistila jsem, že jste obě od Přerova. Já jsem z Olomouce, už jste přemýšlely, do jaké porodnice se vydáte? A kam chodíte na předporodní kurzy?
Sunnys 11+2

 
Majule
Kecalka 206 příspěvků 22.09.04 10:12

Ahojky po ranu,

jak tak koukam, tak se tu nakousko tema volneho casu. Maka musim rict, ze tak pred trema nedelema jsem na tom byla jako ty. Driv jsem byla taky aktivni ne ze bych chodila moc cvicit a tak, ale porad jsem nekde litala alespon jsme chodili pomerne casto do kina nebo jsem nekde byla s kamaradkama. Vikendy jsme byli neustale nekde v tahu.
A jak jsme se letos vratili z dovolene, tak jsem byla tak strasne unavena, ze jsem nikam nebyla schopna jit, porad jsem mela tendence se strasne pozorovat a porad jsem si rikala, ze musim odpocivat. Z prace jsem chodila unavena a okamzite jsem odpadavala. Navic manza byl neustale nekde pryc a ja jsem si zacala lezt tak neskutecnym zpusobem na nervy, ze jsem mela pocit, ze sama se sebou nevydrzim ani pet minut.
Ale ted se to uz zlepsilo. Huraaa hlasim, ze uz nejsem tolik unavena a posledni tri dny jsem vydrzela s manzelem klabosit u televize do dvanacti. A nejak se to ve me zlomilo a zase uz nekde litam a je to lepsi a zacinam na tom byt jako Petra, proste nestiham. Doma uz nikdo neuklidil ani nepamatuju a to maji o vikendu prijet moji rodice, takze bych asi mela, aby maminka nemela problem. Jenze v patek nejdu do prace a jedeme na Moravu na burcak a vracime se az v sobotu (ja teda ne, ze me si udelali ridice). Na to navazuje rodina seslost v nasem byte manzelovi a moji rodice, uz se dlouho nevideli, takze pripravit veceri, ale uz se tesim alespon je co delat.
Takze mam pocit, ze se to u kazdeho musi zlomit a u nekoho driv u nekoho pozdeji. Dokonce jsem si az manzelovi ze zacatku stezovala, ze jsem si myslela, ze az otehotnim, ze budu plna energie, budu strasne stastna a budu proste cela jen zarit ale ten zacatek me strasne zklamal, protoze jsem byla lina, unavena bez chute do cehokoli a pripadala jsem si absolutne neschopna. Ale nastesti tohle uz preslo, tak doufam, ze se to uz nevrati.
Tot tak o mych cinnostech v posledni dobe.

No a na to tema volneho casu me napada, ze bychom mohli naplanovat nejaky prvni srazik, kdyby se Vam nekomu chtelo, alespon na podvecerni cajik nekde v kavarne (ja se totiz z prace nedostanu driv jak v 17.30). Vim, ze je Vas dost v Brne a ruzne jinde, takze v Praze se asi nesejdeme vsechny, ale treba takovy dvojity nebo i trijity ci vice srazik ve stejny cas na nekolika ruznych mistech taky neni spatny.

Tak co vy na to?

Teda to jsem se nejak rozvasnila s tim psanim po ranu, tak se mejte hezky a dejte vedet, co si o tom myslite.

Krasny den maminam i pupickum.

Maja

 
Majule
Kecalka 206 příspěvků 22.09.04 10:16

Nazdarek Binisi,

hezky jsi to napsala. A hlavne ta posledni veta. Proste pokud se ted nudime, tak ono to proste dlouho trvat nebude:-)) a u tebe to plati zrovna dvojnasob:-))). Takze trocha te nudy ted nakonec neskodi:-)))

Maja

 
Binisi
Kecalka 209 příspěvků 22.09.04 10:30

Ahoj,
srazík by byl fajn, jenže že já jsem z Českých Budějovic tak se mi můžou srazit akorát tak kalhoty :-))) No možná, že tu Prahu bych nějak u manžy ukecala.

Binisi

 
LUJA
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 22.09.04 11:40

Ahoj holky,
Nakously jste tu co delate s volnym casem. Jelikoz pracuju az od 10h, byvam v praci do sesti a kdyz mam „sluzbu“ tak az do sedmi. Takze nez se dostanu domu, to taky chvili trva, kdyz nemam sraz s nejakou kamaradkou, coz samozrejme taky neni kazdy den, tak se svalim k TV a usinam. Ani nevarim, nezehlim, nic. Nejak mi chybi elan. Ve skrini me ceka dvou metrova halda pradla na zehleni. Vubec se mi do toho nechce, jen asi nebudeme mit za chvili v cem chodit. Myslim, ze nez se k tomu dostanu, stejne uz se do niceho nevejdu :-)
Jenom urcite zacnu chodit na nejake to cviceni. Sama doma se k tomu pravdepodobne nedonutim.

TO by bylo super, kdyby byl nejaky ten sraz. Cajovna by mohla byt OK.
Zacinam zjistovat, ze pro nas tehule, je strasne maly vyber nealko piti. Vzdycky kdyz nekam jdu s kamoskama posedet, dam si juice s vodou, ale to me uz po dvou sklenickach nebavi. Colu, Fantu a podobny sladoury nepiju, takze vzdycky usrkavam vodu. V cajovne by to alespon bylo nejake zpesteni :-)
Sice pracuju dlouho, ale muzu si to zaridit a jit treba uz v pet, pokud by to bylo drive.
nooo, a nebo nejakou tu kavarnu......

Ale je to dobrej napad

zatim ahoj Luja

 
LUJA
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 22.09.04 11:43

Gratuluju. Ty se mas. UZ bych to take chtela vedet.
 L.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.04 11:59

Ahoj těhulky,

tak jste mě s těmi nudo-splíny trochu uklidnily. Měla jsem totiž ze začátku docela depku, protože jsem si vždycky říkala, že jestli se mi jednou podaří mít děti, tak se budu vznášet v oblacích a budu mít na tváři neustále přiblble šťastný výraz a když to pak bylo jinak, tak jsem si říkala, že jsem nějaká nevděčná. Ty první tři měsíce mi taky bylo všeljak, sice jsem nevolnostma moc netrpěla, ale bylo mi tak unaveně, nafoukle a divně, že jsem neměla žádnou „šťávu“. Navíc jsem radši přestala chodit na brusle, na kolo i na cvičení a bála jsem se i vlízt do nějaký vody, abych něco nechytla. Prostě jsem měla pocit, že najednou nic nemůžu a do toho strach jestli je všechno v pořádku… No že bych si to moc užívala říct nemůžu. Samozřejmě, že byly chvíle kdy jsem byla najednou strašně šťastná (třeba když jsem se podívala na ty dva proužky nebo viděla ultrazvuk), ale byly to chvíle rozhodně ne ten setrvalý stav jak jsem si to představovala předtím. Teď už mi je líp, cítím se dobře, venku začíná být „konečně“ :-)) hnusně, takže mě není líto, že nejsem u vody, na kole nebo na bruslích a vážím si tepla domova a záře TV. Dostala jsem první drobnosti na mimčo (ušatou čepičku a botičky) a když se na ně podívám tak si konečně uvědomuju, že budu mít mimčo a už se těším až sama budu něco nakupovat. Na druhou stranu se teď právě bojím jak dopadnou tripl testy (jdu na ně v pátek) a neustále řeším jestli mám jít na amnio (mám ho doporučený kvůli věku). Přečetla jsem si tady nějaký diskuze k tomuhle tématu a moc mi to nepomohlo. Prostě je to období plný rozporů. V práci mě to vůbec nebaví, nadruhou stranu být doma a jen se rýpat sama v sobě to radši ne. To co píše Binasi je poměrně přesvědčivé. Asi bych nejradši aby ten špunt už ležel zdravý vedle mě v postýlce, ale nedělám si iluze, že pak nebudou zase jiný „bubáci“. No to jsem zplodila pěkně morbidní výplod, ale snad mě pochopíte. Moc teď nepíšu, protože se mi v hlavě pořád honí to amnio a nechci s tím otravovat, ale počkejte až tohle rozhodnutí bude za mnou a všechno bude v pohodě, tak se snad ze mě konečně stane optimistická těhule. No dneska ze mě už nic rozumnýho nevypadne, takže se loučím a jen ještě jeden dotaz do pléna: Nevíte někdo v Praze o bazénu se slanou vodou. Četla jsem, že je to pro těhulky nejbezpečnější, ale přes internet jsem ho objevila jen v Ostravě a to je trochu z ruky.:-)))

Pozdravujte bříška a mějte se fajn
Iva 15+4

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 22.09.04 12:01

Ahoj holčiny, skoro maminy,

j á jsem na tom s volným časem dost podobně jako Binisi, zkrátka rizikové těhotenství…:) Ráno mě probudí manžel tak kolem šesté, když vstává do práce, ale já se nedám, jen se jdu vyčůrat, poslední dobou už nemusím v noci, ale vydržím až do rána, a zase si hezky zalezu do pelíšku. Pak spím tak do devíti, někdy i déle, podle toho, jak se zadaří. Většinou právě v tuhle ranní dobu mám dost snů, které si pamatuji. Teď, když už začalo být takhle hnusně, tak jsem si navykla vůbec nevylézat z postele a číst si. Většinou mě ale vyžene hlad tak kolem jedenácté. Samozřejmě převážnou většinu mé literatury tvoří knížky o těhu, ale poslední dobou jsem se přemluvila, že nebudu pořád bláznit a dumat, jestli je mimčo v pořádku, a začala jsem číst i normální knížky. Za čtyři dopoledne dvě, což celkem jde. Jenže už zase nemám co číst. Naštěstí se zítra dopo staví kamarádka z práce a donese mi novou zásobu. Kolem poledne něco sním, popř. uvařím, třeba včera čtyři jídla a pak záleží, co mám domluveno. Naštěstí mám spoustu těhotných kamarádek doma nebo s miminky, takže se nějaká oběť na zdravotní procházku vždycky najde. Navíc už mi skončil prázdninový nicnedělací režim, takže se mi přihlásily moje ovečky z loňska a já po večerech a odpoledních učím. Kolem páté se mi vrátí manžílek a tak ho nakrmím a večer je teď vlastně každý den nějaký seriál, tak ho zkouknu a jdu pomalu na kutě. Mezitím během dne několikrát juknu na emimi, co se zrovna řeší a dny ubíhají… Takže tolik zase já.

Sunny - o porodnici přemýšlím zatím jen velice povrchně. Přerovská má hroznou pověst, ale je úplně nová a teď tam rodily v nedávné době tři mé kamarádky a všechno bylo v pořádku. Ještě to proberu s doktorem a uvidíme, co řekne on. Býval tam primářem, tak jistě bude vědět, jak se věci mají. Jinak jsem přemýšlela ještě o Zlínu a vlastně i Olomouci, ale zatím fakt nevím. Je to docela předčasné.

Tak zatím

Julie

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.04 12:02

Jo a zapoměla jsem napsat, že srazík je určitě dobrej nápad jsem pro. Teda jestli ve svém „manidepresivním stavu“ budu přínosem. :-))

Iva

 
Patricia
Povídálka 37 příspěvků 22.09.04 12:03

Ahoj holky,
bydlim presne mezi OL a Prerovem. Jsem malinko dal (asi 21 t), takze porodnici i kurzy uz resim. Porodnice zatim vitezi v Prerove (rodila tam zrovna vcera kamaradka a hrozne si to chvalila a i z fotek to vypada dobre). Co se tyce kurzu je to se mnou slozitejsi, jelilkoz zatim pracuji v Ol. Ale asi taky budu jezdit do Prerova k p. Michlove, pry je dobra a navic je schopna prijit i po porodu a treba vytahnout stehy a tak dal. Co se tyka Olomoucke porodnice taky mam celkem dobre reference, jen je to pry trosku vice hekticke nez v Pr. Hodne si chvalili Stenberk, ale ted se to pry malinko zhorsilo. Takze stastnou ruku, a pekne rostouci brisko. Jana + prcek 21 t.

 
Krista
Závislačka 4229 příspěvků 22.09.04 12:03

Ahoj holky,
vidím, že se volným časem je to hodně různé.

Plně chápu Binisi, že je celá otrávená a nudí se doma. Vždycky jsem si říkala, že by to bylo fajn být doma, pěkně se prospat a udělat si všechno, na co běžně nemám čas. Ale jak by bylo teď blbě, byla jsem doma jen dva dny a už mi to tam pěkně lezlo na nervy. Práce je tam dost, ale lidi mi chyběli. Ti, co mě v práci tak serou. Představa, že bych musela být doma celé těhotenství je strašná, ale pro mimi člověk vydrží vše.

Za sebe můžu říct,že veškerý volný čas proválím na gauči. Vím, že to není správné, ale prostě na nic jiného nemám energii. Normálně dělám do 6, ale utíkám teď většinou dřív. Domácí práce zvládám jen s velkou námahou o víkendech s tím, že v mezičasech spím. Jít někam večer ven je nepřestavitelná věc. Důchodci jsou proti mně čiperky. U všeho se zafuním.

Pořád čekám ten příliv energie, o kterém se píše, ale pořád nic.

Ještě ke všemu mám šílenou chuť na hermelínový salát. Nevíte někdo, proč se nesmí jíst plesnivé sýry?

Kristýna + ještěrka 15+0

 
sunnys
Povídálka 24 příspěvků 22.09.04 12:09

Jsem na tom s únavou podobně. Ale sedá na mně až v posledních dvou týdnech-to by spíš měla odeznívat, ne? Chodím do práce, ale večer už jsem tak utahaná, že se svalím a usínám. Mám výčitky, protože se mi zdá, že to takhle celé prospím.

Julie,
olomoucká porodnice má taky docela špatnou pověst. Já jsem přemýšlela o Šternberku, ale myslím si, že stejně vždycky záleží na personálu, který má zrovna službu.

Hodně vitamínů proti bacilům a podzimnímu mračení, Sunnys 11+2

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 22.09.04 12:22

ahojky Kristýno,

tohle píšou na módě v čálnu o těhu:

„Pozor na plísňové sýry, měkké sýry a paštiky ? mohou způsobit velmi nebezpečnou listeriózu, která může vést až k narození mrtvého dítěte.“

Já myslela že to může být jen z tepleně neupraveného masa - tak ted nevím.o(

Markéta

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama