Jarňulky 7
- Těhotenství
- Borufka
- 21.09.04
- načítám...
- Sledovat eMimino.cz
Ahoj těhulky a pupíci, dopředu upozorňuju že nejsem žádná spisovatelka ale tenhle deníček je 7 a to je moje šťastné číslo tak doufám že to aspoň trochu dopadne :))
Většina z nás má už za sebou první trimestr a ty které ne tak to mají za pár. Nepostřehla jsem že by tu měl někdo větší zdravotní problémy tak jsem se na radu Julie a po příspěvcích v předchozích deníčcích rozhodla napsat něco o cvičení.
Důležité je uvědomit si že bychom opravdu měli cvičit i třeba jen 30minut ale pravidelně aspoň 3× týdně. Podle literatury co jsem si načetla je naše cvičení příjemné i miminku, povzbuzuje ho k větší aktivitě při které používá svaly a nervy a tím „cvičí“ vlastně s náma. Taky máme po cvičení zpravidla příjemné pocity které přecházejí i na mimčo.
Tohle povídání je spíš pro ty které nebyly nějak příliš aktivní už před těhotenstvím, tzn. netrénovaly pravidelně a chodily si občas zacvičit pro dobrý pocit. Pro ty hodně aktivní to asi bude trochu nuda ![]()
Hlídat si při cvičení musíme hlavně tep, který nesmí překročit 120-140 tepů za minutu což je zhruba tak abyste byly při cvičení schopné vést normálně dialog a nelapaly po dechu
Pozor taky na teplotu která by neměla být vyšší než cca 38,3 (někde píšou ,2 a někde ,5). Cvičení vám musí být příjemné, žádné velké pocení, spíš takové posilování a hodně pít…
Cvičení s míčem (velikost do 155cm cca 55cm do 175cm cca 65cm ale doporučuju spíš větší, mám 75cm při 173cm a zdá se mi akorát).
Uvolnění v kříži - to je aktuální ![]()
- sedneme se na míč tak že chodidla jsou celá opřená o zem na šířku ramen, srovnáme záda, pod:,–(íme trochu zadeček, vtáhneme břicho a narovnáme hlavu. Když sedíme dobře tak se začneme pohupovat v bocích a vysouváme levý a pravý bok do strany.
- Obměnou je pohupování zpředu dozadu (což mi teda moc nejde) a potom cvïčení spojíme a kroužíme pánví.
Opakujeme dle libosti, rozsah dle příjemnosti.
Protažení a uvolnění zad-
- po:,–(íme se na míč a sjedeme zády tak abychom se o něj opíraly, nohy klidně víc rozkročte. Pak se přes míč pomaličku natáhneme dozadu a spustíme ruce za hlavu (klidně se pohupujte pomaličku do dřepu a do protažení jak to bude příjemné). Zůstaneme chvilku jen tak protažené ležet a dýcháme.
Délka cvičení podle vlastního pocitu.
Protažení a uvolnění boků-
- sedíme na míči, nohy víc od sebe, nadechneme a s výdechem se ukloníme nalevo tak že levou ruku postupně suneme po míči dolů a pravou máme nad hlavou (klasický úklon s rukou nahoře). Chvilku tam vydržíme a pak na druhou stanu.
Uvolnění bederní páteře a ramen -
- sedíme, kolena na šířku ramen (uvidíte jak to bude pohodlné abyste udržely rovnováhu) a s nádechem upažte paži a pomalu přetáčíme trup a nataženou pravou ruku dlaní nahoru ve výšce ramene. Ruku sledujeme pohledem. Opakujeme 8× na každou stranu.
Posilování zad, prsa a triceps -
- sedíme na míči, rozpažíme a pokrčíme lokty tak aby dlaně byly na úrovni ramen a lokty směřovaly k zemi. S výdechem stahujeme lokty směrem dozadu a dolů. Opakujeme 8-12×.
- ruce sepneme před tělem, prsty nahoru jako když prosíme, dlaně tak ve výšce loktů a tlačíme proti sobě před tělem na středu, pak mírně vlevu (před levé prso) a vpravo. Nezvedáme ramena a pozor na rovná záda.
- zvedneme ruce před obličej tak aby predloktí a paže svíraly pravý úhel, ruce překřížíme tak že se díváme na pravou dlaň a levá dlaň je za ní schovaná, lokty u sebe. Ruce zvedáme nahoru (ne moc, stačí 15cm), Opakujeme cca 10×.
Zadeček a záda -
- lehneme si na zem, míč si dáme pod lýtka (kolena) a s výdechem zvedáme pánev nahoru, zpevníme a chviličku vydržíme. Opakujeme tak 10×. Ve třetím trimestru záleží na tom jak to vydržíte, nemělo by se dlouho ležet na zádech ale tohle máte odcvičené za chvilku.
Šikmé břišní svaly -
- míč máme pod lýtky a s výdechem pomalu otáčíme a nadzvedneme horní část tupu,levá ruka jde k pravému koleni s nádechem položíme a na druhou stanu. Nemusíme zvedat moc, stačí když cítíme že jsme zapnuly svaly. Cvičíme 8-12×.
- možné civičit i v polosedě, sedneme na míč a sjedeme dolů tak abychom neseděly na zemi, byly zapřené nohama a opřené o míč (v dřepu)opřeme se zády o míč, pohodlná poloha, nesmí nám to nikde klouzat, pokrčené nohy, ruce za hlavou, a pomalu přetáčím vlevo pravý loket nad levé koleno a naopak.
POZOR od druhého trimestru neposilujeme normálně bříško klasickým zvedáním!!
Vnitří strana stehen -
- Jestli máte doma malý míč můžete ho taky využít, sedíme na míči, dáme si ho mezi kolena a stlačujeme, jinak je možné lehnout si na záda, pokrčit nohy a dát si mezi kolena ten velký a stlačovat k sobě.
Mimo míč je ještě dobré cvičit něco na zpevnění dna pánevního - třeba klasickou kočičku, nebo si lehneme na záda a podstazujeme pánev jen tak, kdyby to nešlo na míči. Na míči můžeme cvičit i s činkama klasické cviky na ramena, záda a ruce (činky možné nahradit čímkoliv, třeba malou dobrou vodou, jak tu vidím na obrázku
Ze země se zvedáme přes bok a pomáháme si rukama (to asi oceníme později).
Nevím jestli jsem to popsala dost srozumitelně abyste si to uměly přestavit, takže kdyby ne klidně se zeptejte, zkusím to dovysvětlit ![]()
Ještě chci upozornit že se blíží nejen první pohyby ale že miminko už za chvilku uslyší, proto si klidně ke cvičení něco příjemného pusťte, třeba pak až se narodí bude mít něco jako Pavlovův reflex a při stejné hudbě bude cvičit ![]()
Cvičení třeba na:
www.klub-slunecnice.cz
Plavání:
www.juklik.cz/juklik/asp/
Všem přeju hlavně zdravíčko a ještě chvilku sluníčko ![]()
Borůfka + bobulka 18+0
Přečtěte si také
„Je můj syn autista?“ zeptala se kamarádka. Ze strachu jsem jí zalhala do očí
- Anonymní
- 22.06.26
- 1031
Říká se, že upřímnost je základem každého pevného přátelství. Jenže co dělat v situaci, kdy vás nejlepší kamarádka postaví před otázku, jejíž pravdivá odpověď by jí mohla zlomit srdce? Minulý týden...
Dcera s ADHD potřebuje asistenta. Muž zuří: „Nedělej z ní blbečka s nálepkou!“
- Anonymní
- 22.06.26
- 688
Každý rodič si přeje, aby jeho dítě mělo hladkou a bezstarostnou cestu životem. Když se ale objeví první překážky, ukáže se, jak pevný je nejen vztah rodiče k dítěti, ale i partnerů mezi sebou. My...
Manžel mě nutí jezdit každý víkend k tchyni. Ta mě jen kritizuje, jsem zoufalá
- Anonymní
- 22.06.26
- 1260
Víkend by měl být pro pracující rodiče časem odpočinku, kdy konečně vypnou, užijí si klid s rodinou a naberou síly na další pracovní týden. Pro mě je ale páteční odpoledne začátkem pravidelné noční...
Dřu ve dvou pracích do půlnoci. Podle muže ale jen „courám po kroužcích“
- Anonymní
- 22.06.26
- 678
Sedím u kuchyňského stolu, na monitoru notebooku svítí čas 0:24 a mně únavou pálí oči. Tohle je moje každodenní realita. Kolotoč, ze kterého nemůžu vystoupit, protože se ode mě očekává, že budu...
Máma mi vyčítá práci a děti ve školce. Sama mě tam jako malou zapomínala!
- Anonymní
- 22.06.26
- 380
Být dnes mámou je nesmírně vyčerpávající. Společnost na nás klade protichůdné nároky – máme budovat kariéru, vypadat skvěle, mít naklizenou domácnost, a přitom se dětem věnovat čtyřiadvacet hodin...
Soused chová koně na miniaturním pozemku. Utíkají mu a ničí mi zahrádku
- Anonymní
- 21.06.26
- 1268
Mít vlastní dům se zahradou byl vždycky můj sen. Představa, jak si ráno vypiju kávu na terase a odpoledne si nasbírám vlastní rajčata a jahody ze záhonu, mě držela nad vodou během dlouhých let...
Kryla jsem kamarádčinu nevěru. Když to prasklo, otočilo se to proti mně
- Anonymní
- 21.06.26
- 2545
Nikdy by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy budu litovat, že jsem chtěla někomu pomoct. S kamarádkou jsme se znaly skoro patnáct let. Prošly jsme spolu školou, prvními láskami, svatbami i...
Na dětské oslavě u kamarádky se málem utopilo dítě. A nikdo si toho ani nevšiml
- Anonymní
- 21.06.26
- 1729
Ještě teď je mi z toho špatně. Měla to být oslava narozenin kamarádky mé dcery ze školky. Johanka slavila své krásné páté narozeniny a její rodiče to pojali opravdu ve velkém. Mají krásnou zahradu...
Rodinná oslava u tchýně se změnila v drama. Museli jsme volat záchranku
- Anonymní
- 21.06.26
- 1607
Tchyně se rozhodla uspořádat rodinnou oslavu bez ohledu na to, že venku panovala opravdu úmorná vedra. Na jejich zahradě není jediný strom a ani pod slunečníkem se člověk moc neochladí. Říkala jsem...
Romantický víkend ve dvou? Přítel na něj pozval své kamarády a já jim měla vařit
- Anonymní
- 21.06.26
- 1477
Jsem na Mirka neskutečně naštvaná a upřímně přemýšlím, jestli má tenhle vztah vůbec smysl. Tohle jsem fakt nečekala. Nejsme spolu dlouho, ale moc dobře ví, že jsem romantický typ. Zatímco já...