Jarňulky 2005 - Dobrá máma

Rodičovství

Už jsem hrozně dlouho nenapsala deníček tak sem jeden krátký šoupnu. Bude to jen zamyšlení a rekapitulace.... Do deníčku píšu od léta 2004. Byla jsem na prvním pražském srazu Jarňulek, chodila jsem s pražandama na těhucvičení a zúčastnila se prvního celorepublikového srazu na Vysočině :)) Porodila jsem prvního syna a vzápětí druhého.

V posledních třech letech bylo pro mě hrozně moc věcí poprvé a když tak přemýšlím tak vlastně díky klukům budu mít až do konce života miliardu dalších věcí poprvé. Poprvé je povedu do školky (to už se pomalu blíží) pak poprvé do školy, přijdou s prvníma láskama, prvním zklamáním, první ženou (a snad i poslední :-)) a prvním vnoučetem… To jsou jen některé věci která mě i vás ještě čekají. A že to uteče jako voda to si můžete být jisté, vidím to na našich nejstarších, z Matěje je za tu chvilku co jsem s Vaškem z pětiletého chlapečka 14letý puberťák a Vašek bude slavit 18ctiny.

Beru roli matky zodpovědně a přemýšlela jsem nad výchovou aby z kluků vyrostli ti správní chlapi pro život. Jaký zvolit přístup, jestli pevné ruky nebo se snažit spíš o domluvu, jestli občas použít rychlou dobře mířenou nebo fyzicky netrestat. Nebudu tu psát jakou jsem zvolila strategii ale nebylo a není to vůbec snadné a i teď občas tápu. Někde jsem četla (myslím že to chodilo po mailech) že největší lásku matka projevuje tím že dokáže říct dítěti ne když je přesvědčená že je to pro něj špatné i když by mu nejraději snesla modré z nebe. S tím souhlasím. U nás v rodině jsem převzala roli té přísnější a trestající a táta toho přístupnějšího a trochu rozmazlujícího. Jak je to u vás?

Občas když je vidím jak Erik šimrá Adama a oba se smějou jak blázni tak si říkám že teď se rozhoduje jaký z nich budou lidi a jim je to úplně jedno :-)) Nejděsivější je jak vidím všechny svoje špatné vlastnosti na nich a snažím se je změnit nebo jak se jakákoliv moje mizerná nálada hned odrazí na jejich chování. Je to až neuvěřitelný jak se nám od roku 2004 změnil život že jo. Jakou máme velkou odpovědnost a na druhou stranu velké štěstí (když čtu některé deníčky snažilek).

Nějak se mi při tom psaní vytratil smysl proč to píšu (byla jsem mezitím kojit a vyndat prádlo z pračky) :-)) Asi jsem se jen chtěla vypsat z toho že kluky miluju i když bych je občas nejradši uškrtila, že jsem ráda že je mám i když jsem se už přes 2 roky pořádně nevyspala, že moc dobře vím že malé děti malé starosti a větší mě teprve čekají,´prostě že se fakt snažím být dobrá máma pro ně a ne pro sebe, a že až jim bude třeba třicet že budou na svoje dětství vzpomínat s radostí a až umřu tak na mně s láskou :-))))))))

Borůfka

ÚNOROVÝ PELETONEK:
Ivous - 15.2. Eliška
Kris - 17.2 . Vojta
Gabule- 8.2. Štěpán, Klokánek TP 1.9.07
Maka- 18.2. Michal, 18.12.2006 Matěj
Irias- 18.2. Štěpán
Borůfka- 19.2. Erik,23­.7.2006 Adam
Solcka- 19.2. Ondřej
Skrolan- 25.2. Jakub,1­.9.1996 Domini­ka
Luja- 26.2. Jakub, 13.7.2006 Kryštof
Indi- 27.2.Matyáš,TP 8.10.07
Hajdula- 28.2. Ondřej
Iv-ka- 28.2. Lukáš, TP 20.7.07
Krista- 7.3. Zuzanka, 1.3.2007 Tomášek
Mava- 7.3. Libor
Liduška- 11.3. Ríša, Bohoušek TP 6.8.07
Monika M- 17.3 Terezka, 29.8.2006 Filípek
Petulinka- 18.3. Sofie
Julie- 19.3. Albert
MaKačka- 19.3. Barunka
Lily- 24.3. Leuška
Ifča- 30.3. Jakub
Efča- 30.3.Vojta
Pískle- 3.4. Matěj
Sandrik- 3.4. Anetka
Klaris- 7.4. Bianka, 31.12.2006 Jorika
Dana 26- 14.4. Vojta,6­.2.2001 Mirda
Olda- 15.4. Vítek
Pavča- 29.4. Barča
Brňačka- 3.5. Nelinka
MataP- 20.6.2003 Roderick, 24.4.2006 Frederika

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 07.05.07 21:14

žeby prvá:o)

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 07.05.07 21:14

ha první:)
iv-ka

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 07.05.07 21:15

Maka tys mě to zkazila, já se připojuju hned po výletu do Prahy, a ty mě takhle předběhneš:)))
zdravím všechny, jdu si přečíst co jste psaly a pak se ozvu.  

iv-ka

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 07.05.07 21:18

Borůfko - moc hezky napsané…  :o)  přišla jsem jen kouknout a hned se mi to vyplatilo - nový deníček:o))))  

tak zatím jdu spinkat

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 07.05.07 21:20

Takže první co má přečteno?  

julka

 
Dana26
Echt Kelišová 9075 příspěvků 07.05.07 21:25

Borůfko,moc pěkně napsané.

Už těch poprvé opravdu pár bylo a ještě pár bude.Mně u Mirdy čeká za chvíli další poprvé.A vím,že ho pořádně obrečím.Příští rok v září ten můj malá prcek nastupuje do školy.A kdyby neměl odklad tak už bych počítala měsíce ted.A Vojtíšek by měl jit pomalu do školky.

Bojím se okamžiku kdy poprvé přijdou,že jsou zamilovaní(ne­počítám Mirdovy lásky ted:-)),Moc je miluji a bojím se,že mně žadna nevěsta nebude dost dobra.I když to samozřejmě moc nepřiznám:-/.

Měla jsem Mirdu celkem brzo,ale nikdy jsem toho nelitovala.

Děti jsem chtěla a jsem ráda,že je mám.A doufam,že se někdy dočkam ještě jednoho.

Před chvili usli jak andilci oba v obyváku.I když dělalibrajgl a byla jsem vztekla tak ted jsou nadherně sladci.:-)))

Dana

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 07.05.07 21:32

Musela jsem to rychle odeslat, aby mě Iv-ka nepředběhla:)  

Ale Borůfko, nekecám, mám slzy v očích. Zaprvé, protože je to doják jako prase. A za druhé, protože jestli některá z nás má patent na to jak být dobrou matkou, tak jsi to právě ty. Ne, že bychom my ostatní byly špatné, ale z tebe to tak nějak přirozeně čiší:)  

U nás je to s výchovou tak, že asi nejvíc rozmazluje babička a pak asi já. Ale to je tím, že jsem s ním pořád a Jarda na to nemá moc času. Taky jsem ale zároveň ta nejpřísnější, která nejvíc řve a občas ho zřeže. To Jarda nedělá snad vůbec, možná dvakrát mu dal na zadek. Sem tam zvedne hlas a trvá na něčem, ale nemá výdrž. Máš pravdu, že je to zatraceně těžké najít tu správnou cestu, ale myslím, že všechny, co jsme tady, máme nakročeno dobře. Ale řeknu ti, když jsi rekapitulovala, jak dlouho už se tady známe a musím říct, že s některými už hodně dobře, je mi z toho teplo u srdíčka, že jsme se tak hezky našly. No, a to moje emiminní dvojče mi zrovna píše na icq, tak mě zatím omluvte:)  

julka

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 07.05.07 21:55

no moc jste toho teda nenapsaly.
Borůfko, moc hezky jsi se zamyslela:) Já si teda zrovna myslím, že ty jsi superžena a supermatka:) - když to teda srovnám se sebou a s mýma nervama na pochodu:)  Jenom by ti chlapi měli občas dát větší volno co? Nejhorší mi příjde, že sice časem se to všechno s těma našima prckama zlepšuje, ale jak píšeš - strašlivě to letí…  takže to vůbec není žádná úleva!!  

Skrolan, tak škoda že jsme se nepotkali:) v neděli dopoledne pršelo, takže jsme zapadli do Lagoonu, bylo to fakt super, Luki nadšený hlavně z toboganu, ta malá klouzačka ho zas tak nebrala:)  

Jinak náš výlet do Prahy byl hezký, i přes to počasí - nakonec ani zas tak nepršelo a když pršelo, tak jsme byli v bazénu, nebo v dětském koutku:) - v neděli dopoledne ty Letňany a bazén, fakt pěkný, odpo „kuličky“ v Nových Butovicích - Lukin naprosto unešen a já taky - mám nové boty:) což je na mou nožku 42 dost úspěch. Jsou fakt moc pěkný:)
no a dneska jsme ráno zaparkovali u Zoo, pak jeli MHD do města, trochu se courli a 12:30 jeli parníkem směr Troja, pak celé odpoledne v zoo - sice trochu sprchlo, ale jen chvíli a měli jsme pláštěnky, takže to nevadilo:)
akorát toho cestování bylo dneska už asi hodně - Luki se doma po přendání do postýlky asi po půl hodině poblil, tak doufám, že to spraví režim a normální strava - dneska toho moc nesnědl…  

tak se loučím a přeju dobrou noc, a pište:)  

iv-ka a Lukin a Ondrášek cca 30tt    

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 08.05.07 07:26

dobré ráno,  Borůfko- mooooc krásně napsaný deníček, ty osobní mám nejraději !! :-)  

ad já - co mi dítě dalo … V ELKÝ STRACH !! nemůžu se toho zbavit, už ted mám obavy, aby se mu něco nestalo  třeba za párlet , všude něco vidím, samé pády  a urazy :-((((( jakobych si neuměla užít současnosti :-)    ad výchova- též jsem byla za přísnější já,ale stačí,aby byl manža pár dnů se štěpou a rázem i on umí dát  pohlavek či zakřičet :-) je to o tom,že my jsme s nimi častěji, tedy vidíme častější zlobení apod.    zdraví všechny Irias a snídající chlapi

 
Dana26
Echt Kelišová 9075 příspěvků 08.05.07 08:21

Dobré ráno,
u nás už je po snídani,kluci ohygienovaní,jen ja ještě straším v pyžamu a neumytá:-(

právě jsem zjistila,že venku prší.A vůbec mně to neděsi.M.je v práci,já musím do obchodu a odpoledne jsem chtěla s klukama ke kamošce.Ale asi to vidim na MHD.Což mně hatí plány.

Jsem se zapomněla pochlubit.V po­ondělí nám přišel termín do Pedagogicko-psychologické poradny.Jdem 24.5.tak se konečně dozvím jestli jsem normální já nebo dítě.Jsem zvědavá na výsledky.A budem mít vyřízený odklad.

K těm strachům co psala Irias se přidávám.Ještě pořád hlídám,aby Vojtík něco nesněd a což mně dřív nenapadlo a týká se Mírdy a školy,obrovský strach mám s šikany.

Mirda si právě maluje a Vojtulin se toči kolem mně kolem PC a i když po snidani tak hlásí rohlík:-)))-TAk mu jdu vyhovět.

Krásný den

Dana a Raubíři.

 
Ifca1
Echt Kelišová 8703 příspěvků 08.05.07 11:25

Ahoj,  

každou chvíli čekám příjezd hlavy rodiny i se svými rodiči, tak jen na chvilku…  

Znovu opakuju, že jsem totálně vyřízená, bolí mě už nejenom to moje vypouklý břicho, ale už i záda a kyčel, a na jeden kotnéík jsem asi blbě stoupla, takže ten chvílema taky, nejhorší je že už si ani v noci moc neodpočinu...­..konečně jsem ve dvacátým týdnu, netrpělivě čekám na páteční UTZ a kontrolu a hlavně ujištění, že je mimi a všechno v pořádku, pak vydržím cokoliv a donosím jak dlouho bude potřeba, ale řeknu vám cejtit se čtyři měsíce jako v devátým měsíci bude fakt dost vyčerpávající:-((((  

Občas mě chytá pochybnost,jestli jsem si to druhý dítě měla pořízovat,ale když vidím to moje zlatíčko Kubulkovský bylo by mi pak vždycky líto že jsem do toho nešla znovu, je to moje láska veliká, a i když jsem někdy na konci s nervama, brečím bezmocí že vůbec neposlouchá a vyčítám si že na něj křičím naboi vztáhnu ruku, tak to mrně se pak přitulí a dá mi pusu, řekne nějakou blbinu a já bulím štěstím a dojetím, jak krásný to mateřství vlastně je:-)))) Vůbec mi není líto ztracený kariéry, bujarých večírků, cestování po světě, nebo jsme to na čas museli kvůli tomu obětovat, dostávám mnohem mnohem víc a jsem šťastná!!!  

tak já končím, babička mi vrací Kubu, končí klídek:-)    

Ivča

 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 08.05.07 12:53

Ahojky,  

Borůfko gratuluji, moc pěkné téma k deníčku.  

Strachy zažívám taky. Strach o zdraví, abych ho správně vychovala, aby nepotkal v životě lidi, kteří by mu ublížili. Člověk se o ty človíčky pořád strachuje, ale oni nám to svojí láskou krásně vracejí. Liborek teď třeba dává pusinky, když vidí v televizi někoho se líbat. Běží za mnou a hned mi dá pusinku.  

No nic jdu se flákat po netu. Oba moji mužové spí. Včera jsem našla na living.cz pletení z papíru. Moc mě tahle technika zaujala. Stejně jako decoupage. Tak jdu o tom nasbírat vědomosti.  

Marťa+Liborek

 
skrolan
Extra třída :D 12145 příspěvků 08.05.07 14:41

Ahoj zeny.

Borufko, moc pekny denicek. Take a opet se pripojuji k nazoru, ze jsi superzena a suspermatka. Takze holka zlata, bud v klidu, jde ti to.
Taky porad zvazuju jestli to, nebo tamto delam spravne, jestli mam ted pokarat a jestli nekaram zbytecne. Hrozne rychle se rozcilim, ale budiz mi ke cti, ze me to zase hodne rychle opusti. A presne ty moje nedostatky a chyby vidim na detech / jak pise Borufka, a snazim se je eliminovat. Nekdy s uspechem, nekdy ne. No uvidime, co z toho naseho potomstva vyroste.
Jo a zivot se mi zmenil totalne a uplne uz v roce 1996, takze jsem skusena megera, hihihi.

Ke staremu denicku:
Proste musiiim napsat:
jak deeesne jsem se nasmala na Borufcine komentari o odlomenem zubu a na reakci Mavy, ad to vino neotvira zubama. Jen v dobreeeeeeeem, taky mam pocit, ze se po te tricitce rozpadam, pomalu, ale jiste. Kazda jedna mamina mi to osobe potvrdi. Ale nikomu ani muk. Jsme vesele, jsme hrave a vsechny do jedne hvezdy, jasny?

Kris / netrpelive jsem vyhlizela spravy z noveho bytecku. No vidis, dopadli jste opravdu vyborne. Dlazbu neres, tu ti vymeni, na tom trvej. Rozvody takto blbe delaji snad  vsude. My jsme meli vyvod na digestor, vyvod na odpad a i elektrinu / vse v jedne linii / hruuuza, ale pocitali jsme s tim a sehnali si instalatera  a dalsi sikovne pany. Vyvod se da zasekat do zdi a merice na vodu posunout do rpava, nebo leva , tak aby byli nejlepe ve skrince s polickou / treba na hrnce a tak. Taky nam to takto pan upravoval, tez mame dvoje merice.
Obkladac: jestli budes potrebovat / jednoho mam. Zlaticko. Nasla jsem ho na netu, ale pan moooc sikovny, dela pekne a ciste. Nam dokonce navic zadelaval diry po elektrikarich. Delal nam obklad v lince a dlazbu v kuchyni. Je z Prahy/Smichova. Tak jestli chces, napis SZ a dam kontakt. Nejlepe se s nim domluvit predem, at s tebou pocita. Material si musis koupit ty, vcetne lepidla / to ti vsechno rekne, co a jake, ale udela fakt peknou praci.

No a co je v planu dal? Prebirani klicu, stehovani......vite neco blizsiho? Urcite pak musime zajit na kafco, dyt ja z okna dovidim na Globus, tak to uz je k tobe co by kamenem dohodil, vid?

U nas vse pri starem, tedy pri novem. Bydleni tady miluju cim dal vic. Mame zase utulneji / konecne jsou koberce. V nedeli jsme si je polozili a ted vychutnavame. Jeste to chce prechodove listy a casem taky listy kolem sten / na kabelaz / ale ta jeste pocka.

Mam hotovo zase jedno zatisicko v kuchyni / z policky, male korkove nastenky a kvetinace. Vypada to moc mile.
Vcera jsem barvila stare hlinene kvetinace barvou co mame jednu stenu v obyvaku a vypada to moc dobre. Ladi to.

Holky, siiim o jednu radu.
Mam male hlinene kvetinacky z KIKA / podmiska je glazovana / zevnitr, ale kvetinacky ne. Mam je zevnitr nalakovat, nebo to proste nevadi kdyz nasaknou a budou od mokre hliny a staleho polevani vlhke???????
 Diky.

Jinak Kubis dobry. Kakani venku se mu zamlouva cim dal vic. Mrska jeden. Ale hlavne, ze si rekne.
Taky na vse rika:neki / jakoze nechci. Hodne u nej hraje prvni dojem / hlavne u novych jidel, jakmile se mu to pohledove nezda, rika neki. Ale jak ho zabavim, nebo pustim pohadku, tak to proste zbasti vsechno a jeste si pochvaluje, jaka je to naramna dobrota. To je prdola, co?
Jinak dira na hlave uz skoro zahojena, ale stroupek je tam poradnej. No hlavne, ze se to zacelilo.

Tak papa a krasny oddechovy den.
Eva a Kubula  

 
Kris
Kecalka 355 příspěvků 08.05.07 18:51

Ahoj holky,
tak nejprve k novému deníčku. Fakt krásný, Borůfko. Pěkně jsem si při čtení zabulela.
I u nás jsem já ta přísnější. Víc křičím, trestám, atd. Domluvy u nás moc nefungujou, takže mi často tečou nervy.
Manža je ten hrací pán. Zas má ale u Vojty autoritu a když zvyší hlas, tak Vojtík ví, že je zle.

Skrolan - s těma rozvodama je to opravdu boj, manžel je naštěstí šikovnej. RD v Neratovicích, ve kterém jsme dříve bydleli stavěl skoro sám. Teď nás čeká kolaudace, zaplatit poslední splátku a pak snad už přejímky.
Sejít se určitě někdy musíme. Budeš asi moje nejbližší Jarňulka. Posílám SZ.

Kris a Vojta

 
pavča1
Kecalka 300 příspěvků 08.05.07 22:13

Ahojky,

Borůfko - to je moc krásný deníček, výchovu kluků zvládáš skvěle, kéž bych měla tolik elánu a energie jako ty :-)

Já se s výchovou taky někdy peru, ale Barča je zatím takový pohodový a klidný dítě, teď má teda trochu vzpurný období ohledně půjčování hraček, ale domluva celkem zabírá. Jinak jsem z ní hotová a když na mě zavolá maminko, tak toho se asi nikdy nenabažím :-)

manžel načal šampáňo, tak prej mám končit :-)
hezký večer a dobrou noc
Pavlína

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 09.05.07 10:52

Ahoj všem  

hlásím návrat z Belgie, živý zdravý a utahaný, ale spokojený
Přečetla jsem děníček, NÁDHERA !!! vlítla jsem na net tajně a tvážim se strašně pracovně, a tak slzu v oku (a že mám co dělat, aby jich nebylo víc, jak mě to dojalo) svádim na rýmu, kterou jsem si přivezla  

Večer - pokud nepadnu za vlast - se pokusim přelouskat vaše komentáře od čtvrtka a pak taky něco písnout, k tomu mě čeká praní a úklid … no prostě návrat do normálu … až stáhnu fotky, tak nějaký hodim do galerky, je jich spousta a kdybyste viděli, jak si Anetka hrála se Zionkem a ten jak vyrost!
no nic já zas mizim, mějte se a buďte v klidu - o vás všech můžu s klidem v srdci prohlásit, že jste dobrý mámy a navíc fajn ženský ;-)
 Sandra

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 09.05.07 13:33

ahojky,

Borůfko, krásný deníček. Myslím, že všechny řešíme to samé a se stejnými pocity. Ondráš je teď raubíř, ale v dobrém slova smyslu. Je dovádivý, pořád se chechtá, teď i celkem poslouchá a nechá si všechno vysvětlit bez vztekání, i se spaním se zlepšil (půl 6 pořád trvá, ale v noci bez probuzení), takže jsem teď spokojená.
Dneska jsem objednaná na první hodinu aquaerobiku a samozřejmě…že přijela tetka v plný parádě :-(((( , tak z toho asi nic nebude. A to jsem se fakt těšila!
Dopoledne jsme byli reklamovat golfáče, v pondělí se mi rozbilo zadní kolečko-praskla pružina. Byla jsem příjemně překvapena, protože paní v obchodě mi nabídla, že spraví nejen to, ale i pláštěnku a úchyty boudy a navíc prý by to mohlo být hotové do týdne, tak to jsem teda čuměla. Super.
Ondráš, na to, jak dlouho nemluvil, tak se teď hrozně rozkecal. Skoro každý den ho někdo chválí, jak krásně mluví, dneska zrovna zase jedna paní v tramvaji. Tak jsem ráda :-)), vedeme spolu super debaty. Jednu vám musím napsat. Jsem v koupelně a vidím Ondráše s batohem na zádech, obouvá si boty a říká mi:
„jedu tetou“
já: jo? a za jakou tetou jedeš?
Ondráš: Lucou (myslí LuJu, kterou prostě zbožňuje), Kubou, Kiki (Kryštůfek). tator (traktor) beru Kubovi.
já: aha, to bude Kuba rád. a jak dlouho tam budeš? přijdeš na oběd domů?
Ondráš: obed ne. budu tyden :-))) a to je pořád. Každou chvíli mi „odjíždí“ za babi, za slepicema atd.

Dneska dorazí opět tchýně, tak si jdu dát předem čokošku na nervy. pa

Hanka

 
solcka
Kecalka 243 příspěvků 09.05.07 15:02

Ahojky,

tak jsem po dlouhé době zavítala na emimi a hned jsem chytla nový deníček.

Borůfko: moc hezky napsaný. Taky jsem uronila slzu.

Připojuji se k Irias, neustále mám obrovský strach. Nejhorší je, že ze všeho dokážu vytvořit katastrofické scénáře. Navíc těhulkovstvím jsem ještě daleko větší cíťa a všechno víc prožívám.

Sandrik: vítáme tě opět v Čechách. Je fajn, že jste si to užili.

Hajdulo: máte  moc hezké dialogy. U nás probíhá také každou chvilku něco podobného a je zajímavý Ondra také pokaždé někam odchází nebo odjíždí. Už musím doma zamykat, protože je schopný mi říct mami ajoj, zamává mi a je venku na chodbě.

Skrolan: závidím ti užívání si nového, čistého bytečku.  Kde vlastně bydlíš, že se díváš na Globus? Někde v Čakovicích?

Ifčo: drž se. UTZ určitě dopadne dobře.

Jinak u nás je všechno v pohodě. Vlastně máme velkou novinu - teda pro nás je obrovská - chodíme už ven bez plen. Ale řeším teď jiný problém - Ondra si krásně řekne, ale já to venku nezvládám, takže jsme stejně vždycky mokrý.
No jo no, nešikovná mamina, ale my to určitě brzy vypilujem.
Začali jsme konečně plánovat letní dovolenou. Nakonec bychom s kamarádama měli vyrážet začátkem června do Chorvatska. Docela mám hrůzu z cesty a z jídla. Nejedem do žádného hotelu, ale zamluvili jsme si tam apartmán. Jestli máte někdo nějaké zkušenosti, dejte mi prosím info. Dík

Jdu dát ještě chvilku nohy nahoru. Ondra už spí 2 hodiny, takže předpokládám, že bude brzy vstávačka

Petra a Ondra

 
Borufka
Kelišová 5357 příspěvků 09.05.07 15:40

Ahojky,

jo Irias mám taky oooobrovskej strach, hlavně aby jim nikdo neublížil, pak z úrazů a vůbec,,,,

Solcko já jsem to asi někde dřív přehlídla že jsi těhulka!!?? A v kolikátém týdnu? To mooooc gratuluju :-)))

Zase nějak nestíhám, muž mi odletěl tak jsem slaměná a vůbec nic se mi hlavně nechce. Dneska jsme měli jít na očkování tak jsem to včera Adamovi říkala a on najust dostal večer teplotu a má trochu zadní rýmu takže nic :-)

Sandro fotky určitě hoď, já už tak dlouho nikde nebyla a kolem mně všichni někam jezdí že hltám aspoň fotky :-)

Já zase letím, Adam spí a Erik reje na zahradě, už jsem ho nějak dlouho neviděla
Borůfka

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 09.05.07 16:05

ahojte,    Sandro- vítěj z5 !! těším se na popis i fotky :-)  

Borůfko- musím tě zklamat. Solcka ZATÍM není těhu :-))) myslela tím první těhulkovství.  jsem s ní  semtam v kontaktu. i rady ohledně čurání ve stoje jsem jí udělila :-)))  

ted mám období shánění triček do školky.psala sem sestřence, kolik j ich je asi potřeba.myslela jsem tak 2-3 týdně. a ona mi o dpověděla, že  malá spotřebuje tak 1-2 DENNĚ  !!!!! že jich mají asi 25 ks :-))    tak jdu zase na MMB…    pááááá,Irias

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 09.05.07 17:02

Ajojky…  

Borůfko moooc povedenej deníček…takovýdle splácaný na „koleni“, ale od srdce sou nejlepší…:o)))  

I já mám strach…samo o to aby se Ríšovi nic nestalo, ale hlavně…aby měl vlastní rodiče!!! aby sme vydržely a dovedly ho nejmíň k promoci (hihi, vysoké cíle mu to kladu co)…aby se prostě o nás mohl kdykoliv opřít…vím jaký to bez rodičů je…a proto se bojím zrovna o tohle…  

Kris fotečky bytu moc pěkný…bude to nový a táák …ale já su ráda za barák (i když potřebujeme nový dveře, okna, některý místnosti podlahový kritiny, střecha by taky nepohrdla novýma taškama a nejsou prachy)…v bytě si připadám moc stísněně…a ten barák co stavěl manža jak jsi psala…to nebylo vaše?? proč jste tam nezůstaly??  

Irias cože??? 25 triček do školky???…úplně mi zaskočily hrozny co ted baštím.....wow…  

Iv-ko, Praha vypadá že se vám povedla…super!!…co to Lukyho zvracení??? nemělo to pokračování??  

Sandři vítej!!!  

Dani tak ať vyberete super bydleníčko a at v poradně zjístí že ste vlastně OK…(myslím tím poradna s Mirdou)..držím palce  

Hajdule super debata…  

jinak já musím Solcko taky zamykat dveře, páč Ríša by mi ani nezamával a neřekl ahoj a je venku…což o to, když vyleze ze dveří je furt ještě na zahradě…tj. v relativním bezpečí, ale už si umí otevřít i branku a to je hned u silnice…hrů­ůůza!!!  

Mavo ať sou ti tvý marodi brzo ok!!!  

dneska sem byla u gyndr., min. středu mi dělalaly tu glikemickou křivku ve špitále, jenže já se poblila, takže výsledek je, že se nedá vyhodnotit…takže mi můj gyndr. dnes oznámil že mi budou brát krev znovu…za 2 týdny…a pak taky UTZ a další krev co se bere normál v 30tt…no děs…hlavní je že čípek se nezkrátil…břicho sice stále tvrdne ale je to ok…  

no a taky sem dnes nechala konečně!!! přezut auto, zaplatila všechny složenky, nabrala plnou nádrž benzínu, koupila Ríšovi nový sandálky s medvídkem Pů…(sice sem měla původně v merku adidasy, ale Ríša křičel Pů, tak má s Půem, je to fuk..cenově vycházely jen o pár kaček levněji než ty adidasy)…a taky sme koupily křídy na chodník inspirováni Sandrikem a Anetkou, ale ještě nepoužily a fůru dalších věcí a rodičák je skoro celej v tahu…mládě sem po:,–(ila před DVD a relaxuju tady, páč su z toho běhání po městě úplně hotová…a Ríša taky…posledních 15 minut řval a nechtěl vůbec spolupracovat…nic nezabíralo…ani sem na něj nekřičela, měl toho prostě jen plný kecky…cestou domů v autě vydržel celou řvát…:o(  

Ifco neboj, určitě se tvůj těhu stav musí zlepšit…já si taky říkala kruci jsem v druhým trimestru a měla bych se cítit nejlíp…ale cítila sem se taky pod psa…ted na začátku 3. trimestru je to lepší…mnohem…do­konce už i na sex mám náladu…  

tak páá Lída    

 
Kris
Kecalka 355 příspěvků 09.05.07 20:03

Ahoj Lliduško,
díky za pochvalu fotek.
Ke tvojí otázce - domek byl náš, ale jakmile jsem šla na mateřskou, tak už jsme neutáhli hypotéku.
Proto jsme ho prodali, pěkně jsme to obrečeli, ale koupila to od nás taková milá rodina, tak alespoň víme, že se o to někdo dobře stará.

 
Borufka
Kelišová 5357 příspěvků 09.05.07 20:52

Ahoj,

já jsem to poslala a pak ještě jednou přečetla co psala solcka a došlo mi to že myslí první těhu ale říkala jsem si že to fopa zapadne v hafu komentářů :-))) Tak nic, solcko ale bude to určitě brzo když už jsem to takhle přivolala :-))

Borůfka

 
skrolan
Extra třída :D 12145 příspěvků 09.05.07 22:15

Ahojky.  

Sandriku viiiteeeej a sup sem s fotkama. musela to byt paraaada. Z Anetky tedy bude cestovatelka. To ja v jejim veku........... chjo.  

Kris / proste jsem si dala tu namahu a musela juknout do galerky. Tri krat mi to spadlo a silene pomalu mi to natahuje, ale vydrzela jsem a skoukla fotky. Vypada to mooc dobre. Bude to krasne sidlistatko. utulne, barevne a az se to cele zabydli / parada.  V SZ mas kontakt na obkladace.   

Solcko / bydlime na Proseku / porad. Nyni jsme na krajicku / takze koukame smerem na Dablicky haj, a dal Globus, a jeste dal na bok na Letnany.  

Dneska si jedna pani naproti v baraku { proste to clovek musi sledovat, je to radost koukat, jak se vsichni kolem zarizujou} dala namontovat vertikalky / ale moooc zajimave . Stridala tri pruhy skoro bile barvy a tri pruhy tmaaave bordo. Vypada to opravdu zajimave a napadite. Super. Cely interier ma ale do bila, takze si to tam mohla dovolit. Super.  

No nic, to jen nove poznatky z okoli.
Jdu se cvachtat. papa a dobrou  

Eva 

 
pavča1
Kecalka 300 příspěvků 09.05.07 22:23

Ahojky,

tak Barče se vyrazila nějaká vyrážka, jsou to pupínky na břichu a trošku na rukách, nedrbe si to a jinak jí vůbec nic není, ale mám docela strach z těch neštovic :-(…ještě jsme byly v pátek na očkování, tak by to mohla být nějaká reakce, no uvidíme zítra, hned ráno žhavím telefon…

Sandři - taky se těším na fotky, hezky jste si to užili :-)

Hajdulo - už je s těma našima prckama dobrej pokec :-)

Liduško - taky jsem dneska byla zaplatit ty mrchy složenky, něco málo pokoupit a rodičák je v tahu

a už nevím co jsem chtěla, koukáme na Pád třetí říše, je to docela drsný, tak jdu pokračovat

papa
Pavlína

 
pavča1
Kecalka 300 příspěvků 10.05.07 08:33

Dobré ráno,

tak podle popisu se nemusím bát, na neštovice to nevypadá, ale mám to nechat do zítra uležet a pro klid duše se raději přijet ukázat, tak uvidíme, spíš to vypadá na tu reakci nebo na nějakou kopřivku…

Evi - taky už jsem někde viděla takovouhle kombinaci těch žaluzek a vypadalo to opravdu hezky

tak hezký den všem
Pavlína s Barčou

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 10.05.07 08:36

Pavli, já myslím, že můžete být v klidu. Vy jste odjížděli brzo a Mates se vysypal až v sobotu, takže v úvahu připadá jen čtvrtek a to už jsme odjížděli a jen my jsme s ním byli až do večera v bezprostředním kontaktu. Navíc naše společná dr. říkala, že to měl tak slabé, že mu to skoro nechtěla uznat, takže nakažlivý byl asi jen v pátek. Snad to bude dobré. I když já osobně  bych si to teda raději odbyla teď:)  

Jedu do Zlína na celý den a pak na víkend na chalupu, moc nestíhám psát, ale aspoň čtu.  

mějte se krásně,  

julie

 
Gabule
Závislačka 3277 příspěvků 10.05.07 08:40

Pavčo tak písni jak jste dopadly!!

My jsme teď schytali nějkou stevní potvoru-začal Štěpula zvracením v noci na neděli,pak já v neděli večer a ráno a odpoledne pak manžel.No lazaret.Naštěstí to fakt byla jednodenní záležitost.Včera jsem volala dr.na druhé stěry a už jsme OPRAVDU ok,už tam nemusíme.A říkala že teď řádí jednodenní rotaviry,pěkný humáč ale naštěstí je to jen ten jeden den!!!

Měla jsem tu mamku tak mi to dost helflo,pomáhala prát poblité prádlo a pak věšet,no  a když byl Š free a já K.O. tak ho zabavila atd.

Borůfko-super deníček,ad výchova-myslím že všude to je +- metoda pokus-omyl,zkoušíme co na ty naše děti platí nejvíc a co méně.My jsme oba přísní ale snažím se ho vyslechnout a být laskavá,no moc mi to nejde ale Š.je tvárný,naštěs­tí.Jsem zastánce plácnutí takže 2× zopakuju a potřetí plácnu,někdy stačí jen upozornit a říct že se zlobím a vidím že to má větší efekt než plácnutí.

Jinak my už teda dopoledne plínku nedáváme,teda sem tam jo ale v podstatě si čůrání nechává až po spánku,fakt šikula,vidím že už ví vo co go.Na den plíny taky nenosíme,jen když jedem dál autem nebo do supermarketu-máme záchody až kdesi na konci,to bych se ulítala :-((( Kdybych neměla břuch tak pal to čert ale takhle,grrr!

Borůfko,ta bezplínková metoda,to teda není nic pro mně,já si zkusím jet v látkovkách a uvidíme jak nám to půjde.

No nic jdeme se chystat,jedeme na návštěvu k Lesině a v jejich novém hnízdečku jsme ještě nebyli tak si jdu napsat manuál :-)

Papa Gabka 24tt

 
Gabule
Závislačka 3277 příspěvků 10.05.07 08:42

Aha tak než jsem to sesmolila tak je tu info od Pavči.Tak to je dobře,nám by se neštovice teď moc také nehodili,tak snad to bude ok!!
 Gabka

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 10.05.07 10:04

Hojky holky,

ještě že jste nebyly tak plodný jako obvykle a já aspoň mohla dočíst vaše komentáře :-) takže si dovolím kratší román v reakcích na ně a v popisu naší cesty, ale snad se žádná neurazí ;-)

Kristo - jak dopadla kontrola sluchu u prďolky?

Mavo - doufám, že už má Liborek od zubů pokoj

Iv-ko - výlet do Prahy se vám evidentně vydařil a jak jsi dopadla s e-bay? Nakupuje tam sestra, tak se jí můžu zkusit zeptat, co a jak

Klaris - jak jsi psala, že budeš mít děti prcky a že ti aspoň nepřerostou přes hlavu … jj to je fakt, navíc co je malý, to je hezký, no ne?

Julie - čůrajícího chlapečka jsem pozdravila, Anetka na něj koukala jak puk a prý „mami, ploč kuk čůrá?“ no vysvětlujte dítěti, že to je jenom socha :-)
Užij si výlet na chatu.

Hajdulo - moc mě pobavilo, jak „musíš“ 1× týdně z domu :-) šla jsi nakonec cvičit, nebo jsi to odložila? ad reklamace - potěší, když jsou lidi takhle ochotný, to je hned něco jinýho

Borůfko - nic si z toho nedělej, já na mmb taky neumim nakupovat a ta bezplenková komunikační metoda - dost dobře si to nedovedu představit, a na sousedku co jí vadí řezání dřeva bych se vyprdla … může být ráda, že hned po řezání nezačnete na zahradě udit, pak dělat hlučný mejdany a že nemáte aspoň tak tři uštěkaný psy, k tomu bych manželovi koupila pořádně silnou motorku, kterou by mohl o víkendech opravovat a tůrovat před barákem a měla by sousedka proč si stěžovat :-))))

Skrolan - poličky z krabic - taky dobrý! nemáš náhodou foto? ;-) jo a gratulace k nové sedačce a klidnému spaní dětí v pokojíku
Tak ty takhle šmíruješ po okolí ho?! :-D ale žaluzky musí vypadat báječně, umim si to živě představit, jj

Lily - holka drž se, máš to těžký, ale obdovuju tě, jak to zvládáš, co manža, jak mu je?

Ifčo - kéž by u nás šlo, že si vezmeme děti do práce, ikdyž Anetka se ráno pokaždý těší do jesliček a do práce by se mnou ani nešla … na vysvětlenou ANETKA SE NÁM PŘED CCA 3 TÝDNY ZAMILOVALA … Tuhle mi řekla: Anetka ven, maminka hají, bude tam Jan, maminka do páce nemusí, Anetka tamvaj jo, tam hát, tam spinkat, pak domů … a něco podobnýho se odehrává denně, když se jí zeptám, jak se měla v jesličkách, řekne dobře a pak hned hlásí, že tam byl Jan. Tety mi na ní práskly, že chodí všude spolu, když se jdou oblíkat na procházku sedí vedle sebe v šatničce apod. :-))) Tibor jen obrací oči vsloup a říká „holka nám začíná nějak brzo“ :-D

Lído - tak co, bude to kluk nebo holka? myslíš že se to podle tvaru břicha pozná? A ze vzteklýho dítěte si nic nedělej, jsme na tom stejně, ještě že to ty děti umí i v opačným gardu, kdy bychom je nejradši láskou sežrali
Co křídy, už jste použili? varuju, že budete oba jako čuňátka, já teda díky Aný, která mě úspěšně opatlala

Gabule - kdy jdeš na ten test na cukrovku, bo jsi už byla? a údaj 2,5t plen to je děs, to mě ani nenapadlo, no ještě, že už chodí Anetka na nočník
Držim palce ať se vám teď všechny virózy obloukem vyhýbaj, ať máte taky chvilku klid

Mako - gratulace k plavkám … btw. ani jsem nevěděla že velikost 75G existuje, ale to neber nijak ve zlým, jen bledá závist :-D
Kadění venku - Anetka praktikuje běžně, žešim to tak,že s sebou nosim kapesníky a jedním utřu prdku a seberu bobek, pro jistotu ještě balim do druhýho … :-)) to víš zkušený pejskař

Irias - Štěpula propadlý do záchoda … tos mě úplně rozesmála, ten pohled znám, Aný se to jednou stalo taky
S tričkama do školky to neni tak horký - Anetka má jedno ráno na sebe a většinou v něm i dorazí večer domů, ale často využije oblečení na převlečení, co má tam (v šatně, v takovým pytlíku na ramínku). Nechávám jí tam tepláky, ponožky, kalhotky, tričko s dl.r. nebo s kr. podle ročního období. V zimě jsem jí tam nechávali i půnčocháče.
Dřív se počůrávala, nebo se něčím polila, teď už je to spíš proto, že se moc zamaže venku na hřišti. Takže spotřeba triček je tak 11/týden, horší je to u kalhot, o je obvykle 2 na den.

Dani - tak držim palce při výběru bydlení, my koukali v Praze a 3+1/3+kk v současný době nejde pod 2,2m ani v paneláku a to se umakart. jádrem, děs, jak je to drahý

Kris - domeček je fajn, ale je zas kolem něj víc starostí a když je to náročný ještě i finančně … no prostě je dobře, že se stěhujete, páč to budeš mít k nám blíž :-)

Pavlí - tak jak je Baru?

jůůů jsem to fakt krapet protáha, no tak belgii si nechám na další koment :-)))
 Sandra

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 10.05.07 11:12

jůůůů…jsem první za Sandřiným mega giga komentářem…doufám že než to dopíšu tak mě nekterá předběhnete…  

Sandři tý jo, ty seš fakt dobrá…reagovat takhle na všechny…musím tě prostě vychválit až do nebes…:o)))…křídy jsme včera na večer už použily…přes noc pršelo, tak až to uschne máme znovu plac na malování…páč Ríšu to fakt baví…nejlepší je když nakreslíme na chodník barevnej obrázek a Ríša si do něj v zápětí sedne…tak má parádní obtisk na zadečku…k tomu kluk nebo holka…fakt nevím…za 2 tejdny jdu na UTZ ve 30tt a pokud i tam toho pinďu neobjevijou, tak už jim asi začnu věřit…ale připravuju se i na variantu že ho tam objevijou…(mmch ty straý báby mě deptaj s tím že se to podle tvaru břicha pozná a já mám stále pocit že to břicho je naprosto stejný jak s Ríšou)…už se těším na komentář o Belgii a na fotky…:o)))  

Pavčo tak co Barča??? jak se to vyvynulo??? k těm složenkám…sice je rodičák v tahu, ale aspon je klid v duši že jsi řádnej občan viď…:o)))  

Gabule tak aspon že jen ta jednodenní…hlavně se šetři ať je mimísek ok…ty teda jdeš na ten cukr test???  

hihi a ještě sem si vzpoměla na ten návod pro Borůfku, jak na nespokojenou sousedku…pobavila sem se…:o)))  

Kris to je teda fakt byblý, že ste se musely vzdát postavenýho domečku…ale ted si to vynahradíte novým bytečkem ne…  

mmch i Ríša bude asi prcek…má 12,5kg a nákejch 89 cm…včera sem kupovala ty sandálky vel 24 a má tam 1,5cm místa…to sestřenka musela klukovi kupovat sandálky vel. 26 a to je Kubík o 5 měsíců mladší jak Ríša…  

hmmm, mladej se musel vykakat a já mám mezeru, takže už nevím co sem chtěla…klasika!!!…tož pááá
Lída 28tt a Ríša

 
Ifca1
Echt Kelišová 8703 příspěvků 10.05.07 11:14

Ahoj holky,  

těhule prosím aby můj komentík přeskočily, nebude nic veselýho ani optimistïckýho:-(  

V úterý mě odpoledne začalo pobolívat břicho, tentokrát dole, ale když jsem si odpočinula, tak to přešlo, ale večer už jsem se kroutila u televize, zkoušela to zaspat, ale nedalo se a radši jsme s Vikim vyrazili opůl desátý na pohotovost. Ve dveřích mě sestřička uvítala se slovy „á vy jdete k porodu“, no a to jsem se naposledy zasmála:-( Doktor mě vyšetřil a řek,že jsem na dva prsty otevřená a vzal mě na lepší ultrazvuk, tam zjistil,že mimi není jedno, ale dvě, jednovaječný se společnou placentou, viděla jsem obě srdíčka, změřil je, jedno odpovídalo přesně 19+3, druhý o párd dní menší, ale vzhledem k tomu nálezu je to hodně špatný a že se musí poradit, nakonec mi sdělil, že mě okamžitě přijímají na rizikový, pověsí mě nohama nahoru a při dobrým vývoji by se dal tenhle stav několik týdnů udržet, ale že je to dost nejistý, no pak že mi udělá stěry, jestli to otevírání nezpůsobila nějaká infekce a ve chvíli kdy jsem vlezla na stůl mi praskla voda a hrčelo to ze mě proudem, nadměrný množství plodový vody, přes 4 litry, (proto to moje obří břicho), tak mě okamžitě vezli na sál, nejsmutnější bylo, že jsem ty mrňousky musela vlastn nejdřív porodit, až pak mě uspali a vyčistili, dneska ráno  už mě pustili domů, břicho pořád trochu bolí, prsa dobrý, dosla jsem léky na zastavení laktace, takže nejvíc bolí dušička:-(((potřebuju se vybulet a vypovídat, ale je to čím dál lepší, jen sem tam si na něco vzpomenu a brečím, ale Kuba je zlatíčko, hned mě zase rozveslí nějakou blbinou..  

tak jo, pro dnešek končím, jo ještě mi dělali test cukrovku, která se potvrdila, a nejspíš ona a to vícečetný těhu byly příčina polyhydramnionu, takže teď mám dietu, a při dalším těhu si na to musím odpočátku dávat pozor…zítra jdu ke svýmu dr, tak dostane asi ceres, že něco zanedbal, aspoň si to myslím, na UTZ v 16 tt si už snad těch dvojčat a vody moh všimnout,mám sto chutí změnit dr, ale neznám jinýho lepšího, každou chvíli se mě spíš někdo ptá, jestli o někjom nevím.-(   

Ivča a Kuba a dál už nic…

 
Kris
Kecalka 355 příspěvků 10.05.07 11:16

Ahoj,
tak už se těším až budem v Praze a bude se s váma holkama moct sejít častěji.

Teď mám ale prosbu - zřejmě hlavně na vás, co mají dvě děti. Máte nějaké informace o tom, jak to funguje co se tyce rodičovského příspěvku a mateřské, pokud si pořídíte druhé dítě ještě v době, kdy jste na rodičovské dovolené s prvním děckem? Tedy pokud se mezi tím nevracíte do práce.
Můžu brát rodičovský příspěvek a mateřskou najednou?
Během mateřské si nemůžu přivydělávat, že ne?
Z jaké částky se mi bude počítat mateřská, když jsem si během předchozí rodičovské přivydělávala?

Moc děkuji za radu.

Kris a Vojta
www.aaababy.cz

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 10.05.07 11:29

Ivco, to je mi MOC lito. Presne vim, jak se citis… Zazila jsem to… Chce to cas…Kubik ti to pomuze prekonat… Kdybys potrebovala rameno a usi, jsem tu!!!
A mozna bych opravdu zkusila popatrat po jinem dr…  

Drz se!  

Mata  

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 10.05.07 11:56

Ifčo - holka drž se, čas to zahojí a srdíčko zas bude veselý, máš Kubíska, tak se na něj usměj a pomazli ho a hned bude líp. Moc na tebe myslim a posílám spoustu energie ať to zvládneš.

Kris neporadím, ale holky budou určitě věět, koukni se do diskusí, tam na něco taky jistě narazíš.

Lído - díky za pochvalu, taky jsem ten komentář psala asi půl hodiny :-) a s těma křídama je to u nás přesně to samý, a ještě líp, když to může rukama rozetřít, jako že to chce smazat a pak se vzteká, že to nejde a mydlí si rukama po obličeji

S.

 
Kris
Kecalka 355 příspěvků 10.05.07 12:03

Ahoj,
to jsem ještě já.
Teď jsem dočetla předchozí příspěvky a říkám si, jak jsem sobecká, když tady vytahuju takový problémy jako je výše mateřský.

Ifčo, moc na tebe myslím a je mi to líto. Držím palečky, aby se všechny ty bolístky na duši co nejdříve zahojily.

Kris a Vojta

 
pavča1
Kecalka 300 příspěvků 10.05.07 12:26

Ifčo - drž se, je to moc smutný, ale jak píšou holky, čas to zahojí, myslím na tebe

Sandři, Liduško - taky jsme Barče koupili křídy, je tu kousek na hřišťátku tabule, tak jsme byli vyzkoušet a vrátili jsme se jako prasátka všichni, kromě psa :-)…Barču to taky moc bavilo

Gabko - tak ještě že to bylo jenom jednodenní, tady ty blijací virózy jsou pěkně hnusný

Jinak Barča je v pohodě, virážka se trochu rozšířila na záda, ale opravdu to na neštovice nevypadá a na bříšku už to asi začíná ustupovat, tak snad to bude dobrý

Juli - díky za info i za uklidnění, užijte si výlet :-)

Jdu se vrhnou na oběd

Pavlína

 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 10.05.07 12:27

Ahoj,  

nechtěla jsem psát, protože u nás není nic nového. Ale komentář ifci mě donutil.  

Ifco drž se, však to všichni spol. nějak zvládnete. Moc na tebe myslím.  

My byli dneska na kontrole. Jsme zdraví, juchůůůů. Všechny zuby 5tky jsou venku. Ještě musíme dobrat ATB. A dál bude brát Picovit,  je to multivitamín a podporuje chuť k jídlu. A tu mi teď potřebujem. Je hubenej jako koza.  

Tak pa, jdu se věnovat nemocnému taťkovi
Marťa+Liborek  

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 10.05.07 12:38

Ifco, slova jako „je mi to moc líto“ opravdu nevyjadřují, jak moc jsem šokovaná, snad i naštvaná, proč si tě sakra někdo nehlídal…proč to takhle muselo dopadnout…ale toho máš asi plnou hlavu ty sama, není nic co bych napsala, co by ti pohladilo dušičku, snad jen že čas to trochu spraví a za nějakej čas .....no to už bude jen a jen na vás…moc na tebe myslím a kdyby jsi se potřebovala vypsat, nebo jen pokecat tak moje ICQ: 327-749-535  

Držím ti pěsti a přeju hodně moc sil!!!!!!!!

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 10.05.07 12:45

Náš výlet do Belgie

Ve čtvrtek jsme vyrazili v 16,45 a cesta ubíhala v pohodě - Anetka byla zlatá, povídala si, zpívali jsme a pořád u toho něco jedla, až kolem 8h začala být fakt protivná, tak jsme se zastavili na čůrací zastávku a Anetka poletovala jak divá, pak krátce na to usnula a jen se párkrát vzbudila, že se jí něco zdálo. Těch prasáckejch kamiónů, co je na silnicích - bych střílela, jsem myslela že to jen specialita v Čechách, prdlajs, ale to by bylo na další povídání. Hodinu jsme stáli v zácpě u Frankfurtu - taky paráda, no ale pak už dobrý. K sestře jsme dorazili ve 2h ráno. Tibor a kamarádka Petra se střídali v řízení a já dělala navigátora, vůbec jsem nespala, takže když mě ráno Anetka probudila po 5h spánku, byla jsem dead.
Pak jsme vyrazili do města - prošli centrum, viděli jsme čůrajícího panáčka a taky hlavní náměstí, královský palác a spoustu obchodů. A taky jsme pořádně trpěli, páč Aný byla mega protivná, že jsem z ní šílela a lidi okolo si museli klepat na čelo, co je to za nervní rodiče. Tím, že jsem byla v Bruselu už po třetí, tak jsem památky nefotila, tak se omlouvám. Taky se mi spustila ukrutná rýma a bolely mě dutiny … večer jsme pokecali u vínka a v sobotu ještě v noci mě přepadla chřipka - horečka, bolavý klouby, hlava jako střep, rýma, odřený nos, škrábání v krku, bomba :-/ Sestra vzala Aný a kamarádku a šli se projít po městě, kamarádka si nechala zaplést copánky, Anetka si vybrala nové kalhotky s medvídkem Pú a já s Tiborem jsme celý den proleželi a prospali.

Večer pak byla oslava sestřiných a Tiborových 30. tak dorazilo pár známých, jeden kamarád uvařil typicky Senegalský jídlo … kuře, zelenina, rýže, cibule, paprika, pár oliv na ozdobu a samozřejmě čili papričky … ale kam se hrabou ty naše, tyhle se ani nejí, jen se z nich vymačkává šťáva a i malinká kapka mi propálila díru skrz jazyk, žaludek až do střev. Taky nám to vypálilo bacila, protože ještě ten večer už bylo mě i Tiborovi dobře. Jo a taky jsme jedli jako v Senegalu, takže se naservírovalo vše do velikánský mísy, po:,–(ili jsme se kolem ní na rohož na zem a každý dostal lžíci a jedlo se … prckové samo nezůstali pozadu, nechali jsme jim v jedný části nepálivý, ale co myslíte, kam se hnali nejvíc, naštěstí se to obešlo bez újmy na zdraví :-)

V neděli jsme pak vyrazili na nedělní trh na Gar du Midi (nebo jak se to píše, prostě nádraží střed) - kdo tam nebyl, prohloupil … prostě úžasný, slovy se to nedá popsat - trh jak má být, od oblečení a bot, přes drogerii a kytky k ovoci a zelenině, rybám, sýrům a jiným lahůdkám. Prodavači vyvolávají ceny, slevy, dávají ochutnat … lidu jak nasr.. ale je to fajn, navíc se tam vyplatí nakupovat (hlavně tu zeleninu a ovoce).
Odpoledne jsme pak vyrazily do skleníků královské zahrady, které jsou otevřeny vždy jen pár dní v roce … nádhera, tolik kytek, vůní a ta krásná konstrukce skleníku (no jo stavař se nezapře) :-) Večer jsme uložili prcky a v 10 jsme nasedly do auta a jeli do Holandska (kus za Maastricht) do klubu Mondial … vyhlášený po celý Evropě (prý), po 1,5h cesty jsme prošli kolem gorily/vyhazovače, zaplatili 8Eur vstup a zjistili, že nejlevnější alko pití je pivo 2dcl za 1,65Eur … no, tak snad aspoň ta hudba bude stát za to… jenže ouha, kdybych šla v Praze do Radosti, udělala bych líp, místo Hiphopu hráli spíš RnB a to ještě v kvalitě našich rádií, bylo tam narváno, nedýchatelno a ty „borci" co si hráli na tvrďáky … jsme tam s Tiborem začali udělovat přezdívky, takže jsme měli DenisDeVita, Sámera, Spartakiádníka, holku co utekla z Chomutovský od patníku, letušku, godzilu apod :-))))) no jako sranda dobrý, ale tam už nikdy víc!!!!! navíc při odchodu je zvykem v Belgii i v Holandsku dávat gorile u vstupu „dýško" to aby vás příště pustil dovnitř, jenže mi to nevěděli a Tibor měl z drobných jen 5centů (přece 20tieurovku mu dávat nebude), tak mu to dal a prošel, ten se na to kouknul a zařval, co to jako má být a hodil to po nás …takže aspoň měsíc tam teď žádnýho Čecha nepustí :-D No v 6 jsem ulehala do postele a za 1,5h vstávala :-/ Přes den jsme pak jen lenošili, kecali, koukali na pohádky a zas kecali (Tibor a Petra jakožto řidiči povinně dospávali) a večer v 7 jsme vyrazili.
Chudák Zionek to obrečel a Anetka taky trochu. Celou cestu přes Belgii a půlku Německa nám chcalo (a to je ještě slabý výraz), přesto jsme zvládli cestu v pohodě, já opět navigovala a tak jsem nespala … asi jsem to nějak přetáhla a nemohla jsem ani zabrat ikdyž jsem chtěla, nakonec až v Čechách. Doma jsme ale zjistili že máme zamčenou ložnici a klíč nikde … co myslíte, máma zamkla, že kdyby nás prý vykradli, tak ať se nám tam nedostanou - mě pobavilo - ale ve 4,30 ráno FAKT blbá sranda, hlavně ona ten klíč zapomněla u sebe, takže přijde ráno a přinese ho … tak jsme rozdělali Aný cestovní postýlku a natáhli se u sestry v ložnici. to bylo 5h ráno, malá vstala v 8 a já musela s ní … tj. od nedělního rána do úterý jsem naspala 1,5h(v Bruselu) + 1,5h (v autě) + 3h doma … chodící mrtvola hadr :-) Máma si to naštěstí u nás chtěla vyžehlit, takže si vzala na půl dne Anetku a já se natáhla k Tiborovi a spala a spala …

Takže toliko náš výlet, bylo by ještě spousta perliček na vyprávění, ale to už byste mě asi začaly nenávidět :-)))) tak se omlouvám za ten epos, aspoň budete mít co číst
Vložila jsem jednu fotku do galerky a zbytek, abych vás nezahltila a taky proto,že bych nevěděla jaký vybrat, jsem dala k sobě do alba
https://www.emimino.cz/modules.php?…
 Sandra

 
efča
Kelišová 5707 příspěvků 10.05.07 12:49

Ifčo, drž se........ Od včerejška na tebe pořád myslím. Bude zas dobře, Kubíkův kukuč je balzám pro duši:-) Napadlo mě, že až se umoudří počásko, mohly bychom vyrazit s klukama někam na výlet. Co ty na to? Brzi se ozvi…
Borůfko, moc hezký deníček…  

E.

 
Dana26
Echt Kelišová 9075 příspěvků 10.05.07 12:49

Ahoj,
Ifčo,ta bolest,kterou cítíš zahojí jen čas.Ale přeboli to a bude lip.MYslím na tebe.Proč je osud tak nespravedlivy:-(((

 
solcka
Kecalka 243 příspěvků 10.05.07 13:25

Ifčo,

 jak píšou holky, chce to bohužel čas. Naštěstí máš u sebe už jednoho príma kluka, který ti určitě pomůže nejhorší překonat. Holka drž se!!!

Irčo: děkuji ti za vysvětlení mého těhu - netěhu.

Borůfko: omlouvám se, že jsem tě takhle popletla. Určitě až to příjde, tak vám dám vědět. Minulý měsíc už to vypadalo velmi slibně, ale příroda si s tím hned v počátku poradila sama.

Petra

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 10.05.07 13:44

ahoj všichni,

Ifčo, tvůj komentář jsem četla snad před hodinou a od tý doby tu brečím a lámu si nad tím hlavu (zřejmě proto, že se mi to nedávno stalo taky,i když hned na začátku těhotenství). Je mi to fakt hrozně moc líto a myslím na tebe, jak ti je. Nesmíš na to tolik myslet a raději se zabav s Kubíkem nebo vyražte na dobrou večeři s manželem. Opravdu to chce jen čas. Moc ti držím palce, ať tě to brzy přestane tolik bolet. Kdybys chtěla, také nabízím své ICQ a rameno. Mně to moc pomohlo - popovídat si s holkama, kterým se to taky stalo. A toho dr. bych vyměnila určitě.

Víc se mi ani nechce psát, dneska jsme byli na posledním očko na obrnu, další až ve třech letech. Na aquaerobiku jsem včera byla a bylo to super, takže to musím zopakovat častěji.

Hanka

 
Gabule
Závislačka 3277 příspěvků 10.05.07 15:29

Ifčo je mi to moc líto…nedá se ani slovy popsat.Drž se a ať se dušičce a srdíčku uleví!!!

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 10.05.07 17:08

Ivi- slzy mám v očích… posílám mnoho sil,Kubík ti vše vynahradí !!!!

** Sandro-**super dlouhé komentáře, jdu číst výlet :-))  

dnes jsme byli  4 hod v herně, uuuufff, je to pro matku ale namáhav, i když štěpa byl dnes hodný  :-)
a před chvílí si štěpa rozštípnul čelo o futra :-((((( ale na sešití to asi nebude …    mějte se tu všichni krásně, irias

 
Ifca1
Echt Kelišová 8703 příspěvků 10.05.07 19:55

Holky moje zlatý, moc moc díky za podporu a útěchu, vypovídaná už celekm jsem, jen se děsím až začnu potkávat lidi na ulici, co mě znaj s pupkem a budou se divit, na to asi sílu nemám:-(((Už skoro nebrečím, jen si občas vzpomenu, co už jsem si plánovala s miminkem, co jsem nakoupila nebo chtěla kupovat, ráno mě ve špitále přišlo líto, když paní vedle točili monitor, prostě blbosti, který se pořád vynořujou, nebo když jsem doma zjistila, že skoro ve stejnou dobu kdy jsem „porodila“ se u nís v kuchyni zastavili hodiny.....
Na dr  se chystám, ale jsem měkoň a nejspíš se rozbulím, ale každopádně chci vědět, jak je možný, že si do 16 tejdne nevšimnul, že čekám dvojčata nebo vůbec že něco není v pořádku, ale když si vzpomenu, ani mi vlastně nezměřili tlak, nezvážili a UTZ byl asi tři vteřiny jen co zkouknul srdíčko a hotovo, musím si to v hlavě nějak sesmolit dopředu, abych byla vůbec schopna se nějak ozvat a záleží na jeho reakci, jestli od něj uteču hned nebo si nechám čas na hledání jinýho gyndaře…
Ještě jednou dík dík dík, za čas už snad budu psát zase veselejší komentáře  

ivča

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 10.05.07 20:00

Ahoj ženy,
sakra, chybím dva dny a hned takové hrozné zprávy…  

Ifčo, drž se, je to děsné a příšerné, musíš být moc silná, máš Kubíka a ten ti pomůže překonat všechnu tu hrůzu. Čas všechno zahojí, uvidíš.  

Tak ani nemám chuť psát, jak mě ten smutek přemohl.  

Snad jen, že u nás dobrá zpráva: Tomášek slyší na obě ouška úplně normálně, takže předchozí špatné výsledky byly způsobeny jen plodovkou za bubínkem. Moc se mi ulevilo. Sandro, díky za optání.  

Borůfko, deníček je krásný, taky mě to úplně dojalo, jaká je v tom pravda.  

Příští týden budu více k dispozici, Zuzanka jede na výlet k babi do Brna. Nebude nějaký sraz? S panem Blechou si troufnu skoro kamkoli.  

Tak zatím pa
Kristýna a spol    

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 10.05.07 20:02

Ifco, je mi to moc moc líto… neumím si ani představit, jak se asi musíš cítit a cítím strašnou zlobu na toho tvýho doktora, to není přece možný, že by nic nepoznal!!!!! Já vím, že už je to teď jedno, ale kvůli dalšímu těhu bych asi taky zkusila někoho jinýho. No uvidíš, co ti řekne sám, to ti snad napoví. Moc na tebe myslím a drž se…  Bulím tady taky a držím palce.  

iv-ka  

co u nás novýho napíšu jindy, nějak teď nemám chuť něco vypisovat, tak mě omluvte.

 
Borufka
Kelišová 5357 příspěvků 10.05.07 20:12

Ahojky,

Ifčo je mi to taky strašně líto, to je věc na kterou člověk nemůže být dopředu nikdy připravený. A k doktorovi bych normálně vzala manžela, chlapi jsou v tomhle klidnější a rozumnější a u Tebe pracují hormony. Vytmavila bych mu to že by se z toho dlouho vzpamatovával  a pohrozila stížností na lékařskou komoru za zanedbání péče!!!

Jinak jsem nepřečetla nic, napíšu něco zíta až se vrátí chlap. Adam celou noc nespal, má pěknou zadní rýmu a blbě se mu dýchalo a teď si dal hodinu od půl šestý do půl sedmý takže asi budeme ponocovat než usne :-((

Pa Borůfka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama