Křesťanské jesličky - Dovolená

Rodičovství

Nakukuju do deníčku čtu si. A koukám, že dusno není jen venku a tak trochu i  v našem hnízdečku, ale i u některých z Vás. No fajn, že v tom nejsem sama :)  , ale na druhou stranu, taky nic moc:(. Tak jsem si vytáhla složku s papírama z loňských manželáků Manželských setkání.  Čtu, vracím se zpět . Hledám rady, inspiraci...    Holky i mně se chce  vyčistit doma vzduch, zvednout náladu, .....   Zrovinka jsem otevřela obálku s mým přáním  :)))  

  • mluvit o způsobu komunikace, v závorce vysvětlivka pro chlopka , aby mě  to v důsledku pořád nenutilo konstatovat „já ti to včera říkala, ale neposlouchal jsi mě“. Směju se i mi je smutno, je to i za rok stejné.  Chtělo by to manželáky ne jednou za rok, ale jednou týdně. Je to úžasná věc mít  čas s chlapem jen pro sebe. Nemuset vařit, starat se o děti. Ráno mít možnost jít na mši, po snídani předat dítka pečovatelům, jít a poslouchat přednášku na dané téma. Odpoledne zas. Mít čas na probírání zkušeností s ostatními páry, ale hlavně sami mezi sebou. ( Ke každé přednášce se na skupinkách probírá „úkolový list“ - modlitba, diskuze k přednášce, úkol např. ke křesťanskému manželství napsat 10 kladných vlastností partnera, sdělení skupince - není povinné, čas na probrání osamotě ve dvojci. )
    Každý rok pořadatelé překvapí, v jakém duchu se týden stráví. Má to vtip a leckdy použitá přirovnání  člověku lépe „docvaknou“. Jeden rok bylo na manželství pohlíženo jako na školu, loni zase jako na těžbu v dole. Přednášky na témata se tak proměnily : křesťanské manželství-těžba v dole, priority-bohatá žíla, zdravé sebevědomí-tabule cti, odpuštění-umývárka, rozdíly mezi mužem a ženou - kombajn, základy komunikace- důlní telefon, sdělování a naslouchání-vysílačka, vyjadřování pocitů-metan, naplňování potřeb-chleb bez špeka?, pozornosti-třídírna, sexualita-to už si bohužel nevzpomenu.  

Důlní telefon - Může se stát, že každý se ocitneme v jiné štole. Někdy jsem dokonce ve stejné štole, ale přes rachot strojů se neslyšíme.

Tabule cti - Nemusíme trhat rekordy. Stačí, když dokážeme přijmout naše přednosti i nedostatky. Každé ráno pro nás může být zrcadlo takovou tabulí cti. Můžeme si říct : „To je borec, vždyť Bůh ho má rád ! “

Umývárka - Při práci na našem vztahu se často ušpiníme a někdy ani jeden druhého nepoznáme pod nánosy prachu odmítnutí a neporozumění **

 

Tak hezké léto a dovolenou od nedorozumění, krizovek, tiché domácnosti…               

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 01.08.08 01:15
 

Jo a ještě pro chlopky od neznámého autora

***SVATEBNÍ DAR OD BOHA***** *

Stvoření, které je po tvém boku, je moje.
Já jsem ji stvořil, já jsem ji miloval od věčnosti, dříve než ty a víc než ty.
Za ni jsem neváhal položit život.
Svěřil jsem ji tobě. Přijal jsi ji z mých rukou a stal ses za ni odpovědným.
Když jste se potkali, okouzlil tě její půvab…
To moje ruce utvořily její krásu,
moje srdce do ní vdechlo něhu a schopnost milovat,
moje moudrost jí dala vnímavost, citlivost a všechny kvality, které v ní vidíš.
Ale nesmíš se jenom radovat z jejího půvabu.
Musíš se taky snažit naplnit její touhy.
Potřebuje pokoj, radost, lásku a něhu.
Potřebuje potěšení, rozkoš i sdílení.
Potřebuje vztahy i radost z díla…
Ale nezapomeň, že potřebuje především mne.
*Ne ty, ale já jsem počátkem i cílem každého lidského života.

Pomáhej jí,
ať tě potkává v modlitbě,
v naslouchání mému Slovu,
v odpuštění i v naději.
Důvěřuj mi. Budeme ji milovat spolu.
Ty ji miluješ od chvíle, kdy jste se potkali,
ale já ji miluji od věčnosti.
To já jsem do tvého srdce vložil tuto lásku.
Raduj se z její krásy a půvabu.
Svou přísahou věrnosti na celý život
mi odpovídáš, že ji s radostí přijímáš,
a že ji budeš chránit.
Já tě obdařím schopností
Milovat ji po celý život
a tvoje láska, láska tvora, se bude stávat podobnou mé lásce - lásce Stvořitele.
Toto je můj dar :
Milost svátosti manželství.
Já jsem vždycky s vámi
a udělám z vás nástroje své lásky a něhy.
Budu vás milovat prostřednictvím vašich projevů lásky…

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 01.08.08 14:00

pár fotek pro představu :-)

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 01.08.08 14:02

zaujetí přednáškou

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 01.08.08 14:03

Po roce -  raději se nevidět

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 01.08.08 19:31

Janku, moc děkuju za deníček. Náááááááááááá­ádhera. My jsem loni měli něco trošku vzdáleně podobného, když jsem měli ten kurz přípravy na adopci. Myslím si, že by nám toto prospělo, ale… U nás není sice dusno, ale tak nějak žijeme vedle sebe. Už je to skoro rok…
V sobotu budeme slavit středeční manželovy 34-té narozeniny. Budou tu jeho rodič, moje babička a tata. Těším se, i když ještě musím domyslet a zrealizovat pohoštění. V neděli jedeme k mému bráchovi, ale víc než na něj se těším na jeho děti, hlavně na kluky. :-))
Požehnaný víkend
Rafuska

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 01.08.08 20:54

Ahoj Janku, moc díky za deníček, skvělé téma a aktuální, jak vidím, skoro pro všechny:)
Docela by mne zajímaly i podobné zkušenosti ostatních, vzhledem k tomu, že já s podobnými akcemi mám zkušenosti nulové. Opravdu si o tom moc ráda něco přečtu.
Jak to u vás vypadá s prodejem, posunulo se něco?
Zdravím také Rafušku a vůbec všechny, doufám, že všichni zvládáte horké dny bez úpalů a úžehů. Já mám trochu strach co s Pavlíčkem v těchto vedrech, přiznám se, že nedodržuju úplně doporučení nechodit ven s maličkým dítětem, jelikož nějak nevydržím být zavřená stále doma, ale snažím se nebýt na přímém sluníčku a doplňovat tekutiny.
Už se těším na další komentíky a co napíšou holky po návratu z dovolených.
Christabel    

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 01.08.08 22:12

Holky ahoj ,
jsem ráda, že jste tu.
A koukám, že se mi tam povedl překlep. No vzhledem k pokročilé hodině se není čemu divit. :))))))
Ve SVATEBNÍM DARU má být správně  Pomáhej jí ať potkává v modlitbě…
Rafusko hezky oslava narozenin to bych brala. Kolik je bráchovým klukům? 
Já mám trochu problém s prcky od švagra,  jsou to ti stejně staří s našima . Jak jsou v dosahu Karolínce , začnou jí nadávat  a slovně hrozí . Už jsem říkala švagrůvce ať si kluci pastičky nevymýšlí , aby jim promluvila do duše, ale ona je omlouvá,že je to teď hloupý klučičí věk. :(  Mrzí mě její pohled, tím víc, že je učitelka.
Christabelmoc hezké fotky dětiček. Pavlíček je nádherný. Jinak v tom horku, bych taky doma nevydržela. Myslím,že i odstrojené mimi  to venku zvládne. Byt stále stagnuje. Amící řekli, že se náš byt nejvíc líbil,ale prý tady  nemají cash na rezervaci - divné :(  Od začátku červce to byli jediní zájemci. Doufejme, že se to pohne po výměně oken na začátku září. To už se chceme kvůli nepořádku kolem toho , natvrdo přesunout k našim.
Co se týká nevyjasněných názorů, jsem pro vyříkání si věcí na rovinu , někdy až moc  hlavně vůči našim. K chlopkovi se snažím samu sebe brzdit, ale pak je to zas o tiché domácnosti nebo si on vůbec není ničeho vědom. Řekla bych , že letošní 7 rok je taky u nás „ukázkový“. Zvlášť letos bychom ty manželáky potřebovali jako sůl.:-))
Akcička to je super. Na vyznání nezáleží, ikdyž jsou tam k dispozici  katoličtí kněží - mše, sv. smíření, rozhovory… Děti člověk může vzít sebou. Je o ně skvěle postaráno dopoledne i odpoledne. Starší 4let jsou ve skupinkách s 1-2pečouny - ti vymýšlí program ( nabitý -posledně v průběhu týdne např. dělali reportéry a učili se natáčet s video kamerou pro TV NOE ). Mladší děti mají přiděleného každý svého pečouna, se kterým chodí třeba na písek. Je možné vzít sebou i vlastního pečouna, pokud jsou třeba děti malinké nebo si těžko zvykají na cizí.  V dospěláckém programu se pravidelně najde čas na fotbal, cvičení,  taneční zábavu, kdy i v noční hodinu pečouni naběhnou hlídat mrňata. Závěrem týdne probíhá tzv. maturita - delší procházka s úkoly do páru. Samozřejmě nikdo nezkouší :-) ,je to spíš rekapitulace, možnost  něco ještě hlouběji  pro­brat na co času moc nezbylo. Třešinkou je večerní mše s obnovou manželských slibů a požehnáním. Chlopi dají před tím robkám svatební pugét - no je to jako o svatbě :-))    
Hostýn byl super. Pro nás sice bleskovka :-) , ale moc fajná. Rozhodně jsme pro opakování.  
AHOJ JaneK    

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 04.08.08 11:46

nazdar holky:-)
jsem slepá, zrovna jsem napsala komentář do staréh odeníčku :-)

janku - o manželskýc hsetkáních jsem hodně slyšela, aleještě jsme na žádných nebyli :-) ale rada bych je absolvovala - vypadají ještě zajímavější z tvého podání. díky

Rafuško , ráda tě tu vidím! jaká byla oslava???

a připojuju znovu svůj koment z minlého deníčku.

jak je? pořád jsou ještě některé děti nemocné, nebo ze by se zadařilo a byli jsme všichni zdraví??

doufám, že si dovolené užíváte plnými doušky!

já jsme si včera užila zcela luxusní den - kluci ráno vstali sami - nejdřív chvíli zabavoval velkej malýho a pak spíš už malej velkýho :-) odpoledne šli spolu na procházku a já si po strašně dlouhý době užila sama mši od začátku do konce.

Ondra udělal nějaký vývojový skok - ne že by uměl nějaké přesné nové dovednosti, ale je takový celý živější a komunikativnější, pořád zběsile mává všemi končetinami. odsouvá se nohama a couvá - tak už jen čekám, kdy začne držet hlavičku a smát se nahlas ;-)

chris - máš senzační děti!

h.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 04.08.08 13:52

Zdar!
Nějak mi blbne emimino, tak snad se to odešle. Běta spí, Míša má povolené koukání na DVD Zahrada (znáte? Kocour, kluci…), protože byl dopoledne hodný a pomáhal uklízet hračky.  Navíc si potřebuju trochu spočinout, neb jsem se od rána nezastavila a on už po obědě nechce spát. Nejdřív tedy sebestředně o sobě. Z dovolené jsme dojeli v sobotu večer. Bylo to naprosto perfektní, téměř až dokonalé. Hotel krásný, jídlo výborné, počasí úžasné a ještě jsme měli veškeré koupání v ceně přímo v areálu hotelu, co víc si přát. Jak jsem se toho bála, tak to bylo perfektní. Asi se začnu pravidelně modlit i za takové „blbosti“, jako krásná dovolená, protože Pán opravdu slyší všechno, jen já mám problém svěřovat mu i zdánlivé banality… Teď peru, peru, peru, a to jsem se ještě nedostala k žehlení. Za týden a něco odjíždíme s dětmi na chatu s mojí mamkou a sestrou, tak snad nám to vyjde.
Co se týká manželství, tak se to až bojím napsat, ale momentálně jsme v pohodě, občas nějaká bouřka,a le žádné zá:,–(ní neporozumění. Bože dej, ať to trvá! Ale jestli si pamatujete, je to rok, půl? co jsem psala, že to bylo na prd. Že by opravdu fungovali tu zmiňované manželské počty? My jsme totiž měli sedmý rok od svatby loni, letos v září už to bude osmička. tak všem rozkmotřeným, zejména Gerberce, přeju, ať nesváry rychle utečou a obloha se vyjasní. Ještě mě napadalo, že u nás jsem byla já ta cos e nafoukne a nemluví, tréning ze staré rodiny :(, ale nějak mě to přechází, hlavně už se, díky BOhu, nehádáme tak, že bychom to za chvíli nemohli přejít. A u těch maličkostí se ani jeden druhému nijak zvlášť neomlouváme, maximálně řeknem, jsem blbá a jedeme dál. Kdyby to bylo něco zá:,–(ního, tak by to asi bylo potřeba rozebírat víc, ale už se známe, řekli jsme si co který potřebujem, abychom vychladli a snažíme se to pokud možno dodržovat, to dělá hodně. Na důležité věci (Bůh, děti, bydlení, peníze :) )máme naštěstí stejné názory, takže dusno hrozí maximálně ze vzájemného omrzení a to sand občas překonáme. Akorát na ta manželská setkání bych Michala asi nedostala, on má hrůzu z takového rozbírání domácí atmosféry…ško­da…třeba až se zas uvidíme, tak ho přesvědčíš osobně, Janku.
Má hlava dubová už nějak neudržela, co chtěla napsat jednotlivě, tak jen Christabel, že děti jsou šmudlíci, malá je krásná a synek je vážně synek, zvlášť na jedné fotce je opravdu za kluka, s holčičkou by si ho člověk nespletl.
Jo ještě, k dalším setkáním. Demi, na Velehradě je poutní dům Stojanov (www.stojanov.cz), tam je ubytování, jídelna (vaří sestřičky) a knihovna (což oceňuju zvlášť já). není to tak hezky opravené jak Hostýn (i když už jsem tam dlouho nebyla), ale je to pěkné. Na Svatém Kopečku u Olomouce to neznám, ale počítám, že tam také nějaké potní domy jsou. Ale jinak já jsem klidně i za Hostýn. Ten Velehrad je jen zas moje srdečně-duchovní místo :)
končím, jetsli bude čas, hodím nějaké fotky, ale mám to v notebooku, takže až budu na něm… M

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 04.08.08 17:28

Ahoj holky!
Zase víkend utekl moc rychle. Oslava byla fajn. Pekla jsem štrůdl z lístkového těsta se špenátem a jablečný mřížkový koláč. Postupně se snědlo vše. Babička dovezla svoje vynikající syrňáky… Vyhnal nás déšď do domu, ale hned jak to šlo jsme šli ven. Opravdu bylo nedýchatelno. V neděli po kostele jsme seděli s rodiči a tetou a také to bylo moc fajn. Tetu mám ze všech tet najraději. U bráchy to bylo trochu rozpačité. Z dětí (Katka 9, Tomášek 6 a Martínek 3) byli tygři. vrhli se na nás a už se mi to nelíbilo, kopali do nás, bili… A to si chceme za 3 týdny vzít Katku s Tomem na víkend!!! Jsem fakt rozpačitá. Tomáška jsme měli přes Silvestra a byl opravdu zlatý.
Koupili jsme si v sobotu stan. Pokud to vyjde, tak ho použijeme v září na dovolené. Je pro 3-4 lidi. To, pokud Pán dá, a příští rok bude to adopťáko…  A když bude stále v noci tak moc vedro a dusno, tak budeme spávat ve stanu. Máme ložnici v patře a občas je to hrozně dlouhá převalovací noc.
Požehnaný den všem
Rafuska

PS: Synovci a neteř loni. Aktuálnější fotku všech třech nemám.

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 04.08.08 17:30

Ahoj holky!
Zase víkend utekl moc rychle. Oslava byla fajn. Pekla jsem štrůdl z lístkového těsta se špenátem a jablečný mřížkový koláč. Postupně se snědlo vše. Babička dovezla svoje vynikající syrňáky… Vyhnal nás déšď do domu, ale hned jak to šlo jsme šli ven. Opravdu bylo nedýchatelno. V neděli po kostele jsme seděli s rodiči a tetou a také to bylo moc fajn. Tetu mám ze všech tet najraději. U bráchy to bylo trochu rozpačité. Z dětí (Katka 9, Tomášek 6 a Martínek 3) byli tygři. vrhli se na nás a už se mi to nelíbilo, kopali do nás, bili… A to si chceme za 3 týdny vzít Katku s Tomem na víkend!!! Jsem fakt rozpačitá. Tomáška jsme měli přes Silvestra a byl opravdu zlatý.
Koupili jsme si v sobotu stan. Pokud to vyjde, tak ho použijeme v září na dovolené. Je pro 3-4 lidi. To, pokud Pán dá, a příští rok bude to adopťáko…  A když bude stále v noci tak moc vedro a dusno, tak budeme spávat ve stanu. Máme ložnici v patře a občas je to hrozně dlouhá převalovací noc.
Požehnaný den všem
Rafuska

PS: Synovci a neteř loni. Aktuálnější fotku všech třech nemám.

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 04.08.08 22:13

Ahoj děvčátka moje,  

hlásím návrat z dovolené na Soláni. Pro mě příjezd jedna katastrofa - od soboty večera průjem, žaludek jako na vodě, závratě - prostě zle a zle, zítra nalnačno mažu ke své dr., aby mi poradila, co s tím. Jsem schopna fungovat maximálně na20%. A to jsem se bála, že na dovolené přiberu, jak nám tam dobře vařili !!! Jo jo, kdepak.   JaneK: to je tak parádní deníček… moc děkuji zejména za tu báseň, je překrásná. Jen z jedné pasáže jsem poněkud rozpačitá - dá Pán do srdce muži lásku k ženě, ikdyž je to několikátý pokus? Hmmm?    Maky: jsem moc ráda, že jste si Maďarsko tak užili, myslela jsem na tebe! Tak vy jste s manželem svoji taky docela dlouho. Souhlasím, že je to dost času na to, aby člověk toho druhého poznal, a taky sám sebe. Manželství je hodně velká prověrka osobností. Tak ať vám to klape i nadále :-) !   Gerberko: ale co to čtu, děvče… Moc mě mrzí, že jste měli s manželem spor a doufám, že teď už je to dobré a navázali jste tam, kde to skončilo (někdy je usmiřování docela příjemné, přiznejme si…). Myslím na tebe a věřím, že s pomocí Boží překonáte i nějakou tu zlou chvilku. Přeji ti co nejvíc pohody a míru v duši, a „…slunce ať nezapadá nad hněvem vaším.“   Harpyje: tak ty sis konečně užila nedělní mše dosyta, chich, to já si o něčem takovém můžu nechat zdát :-)). Řvoucí Daneček je spolehlivým rušitelem. Navíc on se hrozně bojí zvuku varhan, obvykle se rozpláče na celý kostel, jakmile začnou hrát, takže nestíhám utišovat… Jo jo, ještě že Honzík je celkem v pohodě.   Christabel: ty máš tak nááádherné dětičky, mrkla jsem do galérky. Z Helenky je opravdová krasavice a Pavlíček je kouzelné miminko! Ještě jednou blahopřeji a Pán ať vám požehná!
A ven podle mě s miminkem na chvíli můžeš, tedy pokud se nechystáš zrovna v pravé poledne, kdy není nikde kousek stínu.   Rafuško: no to je fakt, že s dětma je to občas (často) o nervy… Copak k vlastním - to člověk ví, jak se v krizových situacích chovat… ale když se hlídá, tak asi těžko můžeš plácnout na zadek malého uvztekance… a oni to dobře ví.  

No tak zatím to je vše, co jsem zvládla, jdu už do sprchy a spát. Jen doufám v klidnou noc!  

Zdraví Demi (+ Honzík 3r, + Daneček za pár dnů 1 rok)

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 08.08.08 11:36

No holky…! Pořád nikde nikdo.
Konec prázdninové letargie, pohněte s tou stojatou vodou tady, ať o sobě víme.  

Ahoj, Demi.

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 08.08.08 12:08

Holky,  

dnes došlo k tragédii ve Studénce (je to kousek od Ostravy), kde spadla část mostu na projíždějící vlak EuroCity. Zatím 9 mrtvých a moře zraněných.
Modlete se za duše těch, kteří tam přišli o život. Je to hrůza, bylo tam hodně mladých.  

Demi.

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 08.08.08 20:21

Ahoj
jsem tu ikdyž mi dnes fiklo v zádech a dlouho   nevydržím sedět (ležet a předklonit se nejde vůbec).  
V autě z výletu jsem slyšela mluvit maminku, která jela v těch předních vagonech (skončili na lokomotivě) s malým chlapečkem skoro stejně starým jako náš VaFi. Téměř jsem se rozbrečela, když jsem ho slyšela zažvatlat do mikrofonu. Měli neuvěřitelné štěstí, že se jim nic vážného nestalo a přežili. Je to fakt hrůza. Jdeme se s dětmi za všechny pomodlit.
Ostatním anděly strážné nablízku.
AHOJ JaneK

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 08.08.08 20:43

Ahoj holky!
Zprávu o neštěstí jsem viděla a četla v práci (kolega ve chvilce volna brouzdal po netu). Já jsem tomu vůbec nechtěla věřit!!! I já se za dnes zemřelé budu modlit. A ještě mě zděsila zpráva, že ze poslední 4 dny zemřelo na našich silnicích 6 motorkářů!!! Raději snad jen být doma.
Minulý týden jsem byla na pohřbu „tetinky Anežky“. Vůbec nebyla z rodiny, ale měli jsme jí všichni moc rádi. měla požehnaný věk 88 let. Kněz měl velmi hezké rozloučení a na motorkáře vzpomněl. Já jsem slzela a byla jsem strašně ráda, že je můj táta vedle mě. Nevím proč, ale nějak se o sebe opíráme. Jako dítě mě hodně bil, ale já bych za něho dýchala. Máme spolu dost blízký vztah. Jen já a on jsme jezdívali v pátek večer za babičkou (jeho mámou). Bohužel už nevím, jak moc často. vždycka jsem psávala babičce pohledy. Bylo na nich, že v pátek přijedeme. Kdxyž umřela, tak jsem je našla, měla je všechny schované. Ale o tátu se fakt bojím, kdykoliv slyším o jakékoliv nehodě, tak přemýšlím, kde zrovna je. (Pracuje jako zedník a jezdí po stavbách po republice i na Slovensko.) Jednu nehodu už měl. Auto bylo na odpis a mu vůbec nic. Anděl strážný se asi hodně zapotil. Moc bych si přála, aby si užil mých dětí (moc doufám, že budeme mít alespoň dvě). I když to bude asi težké, on nechce, abycho adoptovali úplně cizí dítě.
Tak jsem se rozepsala, doufám, že se na mě nezlobíte. Myslím na vás a moc děkuji za motlitby (na Hostýně.) Stydím se a děkuji najednou.
Rafuska

PS: omlouvám, se, že nereaguju, ale není to schválně, jen si vás ještě pletu a nechci napsat úplnou pitomost. A minulý příspěvek neměl být dvakrát, ale měla tam být fotka synovců a neteře.

Požehnanou noc…

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 08.08.08 23:36

Ahoj děvčata,
zprávy z dneška jsou opravdu tragické. Také mě mrazí z té nekonečné řady zpráv o nehodách a zmařených životech, často z hlouposti a bezohlednosti. Stačí někdy tak málo a všechno je pryč.
Mne kromě toho irituje dost zpravodajství z toho olympijského šílení, když pomyslím, kolik lidí bylo vyhnáno z domovů, aby tam mohli postavit na odiv světu ty stadiony a kolik lidí je tam nespravedlivě vězněných a pronásledovaných pro své názory a někteří i pro víru, no je mi z toho špatně. Mi to připadá jak kdyby někdo oslavoval něco uprostřed vězení nebo koncentračního tábora. A dnes navíc takový kontrast těch falešných ohňostrojů se špatnými zprávami o nehodách a válkách.  

Děkuji vám za pochvalu dětí, moc mě to těší, i když na tom nemám žádnou zásluhu:)   Rafuško, moc pěkně jsi to napsala. Myslím, že až tatínek tvoje dětičky pozná, změní názor, malé děti si dovedou podmanit každého. Jen bych ti přála, abys nemusela moc dlouho čekat.
Přeju vám krásný víkend,
 Chris

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 09.08.08 22:00

Holky čau!
Jen se hlásím, že žiju, ale nějak nemám co napsat. Ten včerejšek byl fakt hrozný. Příští středu mám jet s dětmi za „starou“ rodinou do Prahy. Vždycky se té D1 trochu obávám, ale teď jsem tak nějak rozhozená, že stát se může cokoli kdykoli :(
Děti stále vstávají brutálně brzy, tak bych měla jít spát, ale místo toho tady sleduju Halíka na TV NOe. Ne že ybch to sledovala nějak estrapozorně, spíš se nemůžu dokopat odejít do postele…
POsílám jednu fotku z Maďar, děti s tatínkem na veřejném koupališti. Tak jsme naštěstí byli jen jeden den, bylo tam strašně lidí, pak už jsme chodili hlavně do hotelových bazénů, to bylo super.
Dobrou noc a požehnanou neděli (naše jsou poslední dobou hektické a mše uhádané neb Míša dost zlobí a já nevydýchávám, že už x-tou mši nevím prakticky co se děje u oltáře :(( ). Ma3

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 09.08.08 22:02

Ha, fotka se nezobrazila, tak zkusím ještě jednou…

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 10.08.08 13:59

Ahoj holky hlásíme, že žijem a jsme zdraví.Holky byly u babičky a já makala v práci, celý týden.Takže jsem ještě ted unavená.
Musím dát zapravdu s tím očkováním, je to fakt nějaké svïnstvo-spalinčky, zarděnky..
Zuzanka týden po očkování, dostává noční řevy, kope kolem sebe nohama rukama a řve, no a usíná kolem pěti.Tak super zážitky, večer padám únavou,
Včera jsme byli celá rodinka na lovu mrzí mě že jsme neměli fotak, byli jsme lovit pstruhy, holky byly skvělé rybářky, ulovily 21 pstruhů, a lovily by dál, ale naše peněženka by to asi nezvládla.  

Dnešek byl dost špatný, teda pro mě, ráno jsem se tradičně ve shonu vypravila s holkami na mši,Kamil byl ráno po noční jinde.Byly dneska křtiny kamarádky, tak bylo plno stáli jsme vzadu, a po chvíli se mi skácela k zemi Terezka, taktak jsem ji zachytla, vynesla ven a snažila se ji probrat, byl to strašný pocit, držet to bezvládné tělo.Strašně jsem se vylekala.Po pár minutách se začala probírat, tak jsem ji přenášela k zákristii se pozvracela, chtěla jsem ji dát vodu, pomohli mi s ní
a po:,–(ili na židli, a omdlela znovu.Chvíli ležela pak mě s dětmi jeden muž odvezl domů,no hrozný zížitek.
Ještě ted mě mrazí když si na to vzpomenu.Zatím pořád leží, tak doufám, že to bude dobrý.Tak to byl náš dnešní nedělní den.  

K tomu vlaku je to velká tragédie,modlili jsme se s manželem a pak i s dětmi.
Včera jsem volala kamarádce která mě dostala k víře, jak jsem psala, její dcera se bude v sobotu vdávat, tak jsem jí volala v kolik to bude mít,a dozvěděla jsem se, že ona každý pátek jezdívá do Olomouce za svým nastávajím tímto vlakem, ale tento pátek ji něco odradilo od jízdy, uplně jsem se rozbrečela, když jsem si uvědomila, že tam mohla být.
Snad to bylo vnuknutí anděla, no prostě díky BOhu , že nejela.  

Chris děti jsou nádherné, moc krásné.Jak se ti daří?  

Rafusko, to je fajn že Ondrášek dělá takové pokroky, moc šikovnej.  

Janku dovolená se vydařila, tak jste si fajn odpočali.  

Maky, koukám, že ve vodě se líbilo všem co?  

Demi doufám, že už jsi zdravá? Jaké pokroky s Pavlem po Hostýně jsou?  

Všem krásnou neděli Barča a holky

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 10.08.08 14:03

Omlouvám se ale jsem popleta, Rafusko je fajn že sis užila oslavu,
Harpyje popletla jsem předchozí zprávu, titulovala jsem tě Rafusko.
 Barča

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 10.08.08 14:43

lamvinku, jsme ráda, že nejsem jediná, kdo si plete přezdívky.
O. měl včera křest- koukal během celé mše, vodu si náramně užíval, u pomazání olejem chtěl asi diskutovat o kvalitě , nebo chtěl naoplátku pomazat on kněze, nevím. Ve chvíli kdy dostal od kmotry křestní roušku, drapnul jí, zachumlal se do ní a už nás uplně ignoroval. Ale bylo to moc hezké. Pro mne jako mámu hodně emotivní zážitek - nebudu to rozmazávat, však to znáte.
Přišly taky spousty přátel a rodina, slavilo se dlouho do noci, o byl v obklopení dětí, takže jen když už mi ta velká koule z dětských těl přišla moc hlučná a těsná tak jsem sáhla doprostřed, drapla ondru a vysvobodila ho- ale vypadal spokojeně.ke koupání se sebehlo asi deset dospělých a pět dětí mu lilo na hlavu vodu a on se tomu smál ;-) být to já, tak řvu :-).Ráno se vzbudil v pět a hodinu nám vyprávěl z postýlky- asi přece jen měl potřebu nám ten včerejšek nějak okomentovat.

koukám extrémně sebestředný příspěvek

Rafuško. myslim si totéž, co christabel. on tatínek změní názor až se prcek narodí a stane se součástí vaší rodiny. Hmmm, to s tím bitím: jak na to kouká táta dneska? Docvaklo mu, že hodně bití není nejlepší výchova? nebos mu prostě odpustila bez jeho reflexe?

Lamvínku - s mdlobama mam dlouholeté zkušenosti, je to na bednu, a s tím zvracením to je tedy jeste „lepší“ - snad to proste souvisí s růstem, Terezka je štíhlouhká a vysoká… tebe naprosto chápu, zvlášt když pak omdlela podruhé. to už je člověk dost vystreslej. Tak at je zdravá. Sice pokud vím, nic moc stoprocentně nezabírá, ale časem se dá trochu vychytat a v krizové situaci zareagovat- sednout na bobek, hlavu mezi ramena a prodýchávat, schoulit se - je to takový zlváštní pocit jak se tělem azačíná rozlévat teplo. Když to jeste není tak kritické, tak se normálně vestoje protáhnout a zhluboka nadechnout - no jo, ale to je na chvilku jen pro krizovku,. asi terezka proste nebude moct v kostele ani jiných uzavřenáých prostorech déle stát - lidi to pochopěj, neboj.

Christabel - už máš doma druhou pulku rodiny? a jak sis samotu jen s Pavlíčkem nakonec užila? myslela jsem na te, bo podobný nápad s oddelenou dovolenou bych asi mela taky - a dík tobe mi došlo, že NIKDY :-)

a dál nevím, tak krásnou neděli.

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 10.08.08 18:56

Ahoj holky, jen nakukuju na skok.
Máme se dobře. Strávili jsme příjemný rodiiný víkend u našich na zahradě. V úterý bude konec šestinedělí, ale na vážení Pavlíčka musím ještě dva týdny počkat, pediatr má dovolenou.
Harpyje, jsem ráda, že se křtiny vydařily. S tou dovolenou, už jsme komplet, manžel s Heli dorazili včera, ale jak už jsem psala na diskusi, byl to extrahloupý nápad, přestože po všech stránkách to bylo praktické. Helenka byla na chalupě, prarodiče si ji užili, ale je moc malá, tak jsem chtěla, ať je tam s ní tatínek, přece jen týden je dost dlouhá doba pro tak malé dítě bez rodičů. Já jsem nakonec byla nalomená, že bych taky jela, ale pohodlí domova převládlo, přece jen je P. ještě minimimi, tak jsem trčela doma. Sice objektivně mi to asi prospělo, měla jsem čas na sebe, bylo to takové zklidnění, odpočinek od hektických dní se dvěma dětmi, ale ten stesk po manželovi a Helence byl velký a zkrátka mám pocit, že jsme si letos dovolenou vůbec neužili:) Ale už je to jedno, teď si o to víc užiju, že už je mám doma:)
Letím, trochu je to tu rozječené, pěkný večer všem,
 Chris

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 10.08.08 19:37

Ahoj holky,
Harpyje- Ondráškovi   Vítej v partě Božích dětí ! blahopřeju ke křtinám ! To je tedy hezky zvládl, šikula.
Christabel- příště si to užijete uvidíš :-) . Já jsem pro dělení tak na den , dva.  Je to fajn, když může aspoˇ'n 1 prcek zůstat u babi na noc. Už i ten úbytek o 1 jde poznat. Když jsou pryč  2 tak mi to příjde pohoda jak  před prcky(nežl se narodili). Je nějak klidnější   večer, ale přes den už je mi i VaFimu taky smutno.
Demi- malý Danielek už teď slavil 1. narozky viď ? Tak přeju všechno nejlepší ! Jak jste slavili ?
Lamvínku - vydrž ! S tím očkování jsi mě tedy moc nepotěšila, pořád nás to čeká a moc se mi do toho nechce:-(.
S Terezkou to snad bude časem dobré. Mi to dlouhé stání během růstu taky nedělalo dobře. Jednou mě mamka musela vynést z kostela už v mdlobách. Pomohla hlava dolů nohy nahoru, klidně v leže na zemi. Časem jsem si zvykla už při sebemenších příznacích raději sednout v kostele  na zem ať se lidi diví nebo ne.  

Záda už se trošinku zlepšují, ale na zítřek mám domluvenou babi. Nedělá mi dobře dlouho stát - takže vaření nic, moc. A taky mytí VaFiho sedýnky po kakání.
Matouš měl dnes premiéru - byl poprvé v kostele ministrovat ! Byli na mši jen s manželem. Podle všeho vyprávění byl Matoušek nadšený. Držel ubrousek při mytí rukou před obětováním. Tak jen doufám, že mu nadšení vydrží a pro nás ubude jedna starost o živel během mše svaté :-).
AHOJ JaneK

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 10.08.08 23:11

Ahoj,  

vrátili jsme se z víkendu u rodičů, bylo to príííííma. Byli jsme tam od pátku, oslavili Danečkovy 1.narozeniny. Přijela tam má teta a sestřenice s manželem, tak nás oslavovalo víc, což jsem byla docela potěšená. Oslavenec se sice nezachoval moc společensky, všechno zaspal, ale Honzík to vzal za něj :-)), byl samozřejmě středem pozornosti, což mu maximálně vyhovovalo… Dort byl skvělý, pekla osvědčená paní cukrářka (já jaksi nehýřím odvahou se do něčeho takového vůbec pouštět - to by dopadlo…), měli jsme studené pohoštění, mísy, minichlebíčky, a podobně. Spojili jsme to s oslavou narozenin také našeho taťky, který je měl o týden dřív.
Jsem už zdravotně v pohodě, zhubla jsem (ikdyž předtěhu váha to ještě není…), tak to mělo i pozitivní účinek…   Lamvinku: to je mi líto Terezky. Ono přece jen dusné počasí udělalo zřejmě své. Asi bych byla také v šoku. A už je dobrá? Nemá žádné potíže?
S očkováním jste si to fakt uměli „vybrat“… Já jsem se rozhodla Danečkovi koupit vakcínu Priorix Tetra, jsou v tom i neštovice, ale cena je cca 1700 Kč. No, včera Daník dostal k narozeninám nějaké finance, tak to na to asi použijeme. Čeká nás to v listopadu.
Také jsem se tě chtěla zeptat na Jiříčka. Jak je mu? Myslím, že to zajímá nejen mě…  

A jak u nás po Hostýně? Já ti nevím… Manžela jsem se na nic neptala, je mi to blbé. Ale zkusím se ho zeptat po prázdninách, až se vrátí náš pan farář z dovolené, protože pak se rozjede školní rok, výuky náboženství, a asi i přípravy nových katechumenů.
Jinak stále chodíme společně na mše, diskutujeme o Bohu, když na to příjde, nebo o víře, o tom, co bylo na mši, a tak. Zatím to nechávám být, možná je to v této chvíli nejschůdnější řešení pro nás oba.   Rafuško: Já si také myslím, že by taťka mohl změnit názor, až budete mít děti. Ono je dost pravdy na tom, že ti malí si dovedou vydobýt své místo na slunci i v rodině, ikdyž nemusí být vlastní, ale stačí, že je přijme. A tvrdí chlapi obecně jsou vůči dětem měkoty…   Harpyje: také veliká gratulace k pokřteňátku… To je úžasné, jak to Ondra zvládl, máš hodného chlapečka.   JaneK: ty brďo, doufám, že už ty záda polevila zas o trochu víc… Tak to s babi nějak zvládněte, ještě že ji máš, aby zaskočila k dětem… Přeji brzké úplné uzdravení a po dobu stonání hodné, nenáročné děti…   Chris: s tou olympiádou se celkem shodujeme… je to už o něčem jiném, než jen o sportu. Ale v případě Číny se to dalo dost čekat - megalomanská země, megalomanská show, perfektní příprava olympiády, a na druhé straně spousta zmařených osudů, životů, vztahů, vykořenění - diktatura je diktatura. Bohu díky, že tohle už je za námi…!!!   Maky: mmmm, no vy jste si to museli hezky užít. Mmch - s těhu je vše o.k., pokračuje jak má?   Všechny: nekoukaly jste náhodou minulý týden ve čtvrtek na ČT2 - Historie.cz? Byl to pořad o ateismu v Čechách… Nejvíc mě pobavil pan soudruh Ransdorf, který tam přišel s tvrzením, že Češi jsou národem racionálně uvažujících lidí, kteří se dovedou spoléhat sami na sebe a ne na jakousi „vyšší moc“, jak on to nazval… Nuže, pane (či co vlastně jste) Ransdorfe - a jak těm českým lidičkám vysvětlíte, pročpak jste, co by strana a vláda takto racionálně a samostatně uvažujících například v roce 1968 nespoléhali sami na sebe, nýbrž na pomoc vojsk spřátelených států? A jak jste celkově nakonec vlastně dopadli? A melete pořád ty stejné písničky, jen už je nikdo racionálně uvažující neposlouchá…  

Tak zatím dobrou noc a požehnaný týden přeje
Demi.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 12.08.08 21:24

Jdu vás jen pozdravit a rozloučit se, protože zítra odjíždím s dětmi na týden a něco k rodičům do Prahy. Prosím, myslete na nás v modlitbě, protože ta D1 je fakt děs. M+3

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 12.08.08 21:28

nekoukaly jste náhodou minulý týden ve čtvrtek na ČT2 - Historie.cz? Byl to pořad o ateismu v Čechách… Nejvíc mě pobavil pan soudruh Ransdorf, který tam přišel s tvrzením, že Češi jsou národem racionálně uvažujících lidí, kteří se dovedou spoléhat sami na sebe a ne na jakousi „vyšší moc“, jak on to nazval… Nuže, pane (či co vlastně jste) Ransdorfe - a jak těm českým lidičkám vysvětlíte, pročpak jste, co by strana a vláda takto racionálně a samostatně uvažujících například v roce 1968 nespoléhali sami na sebe, nýbrž na pomoc vojsk spřátelených států? A jak jste celkově nakonec vlastně dopadli? A melete pořád ty stejné písničky, jen už je nikdo racionálně uvažující neposlouchá…

Demi, ty neznáš pana, vlastně soudruha, Nejchytřejšího Všechnovím Ransdorfa ??? U něj je přesně vidět, že ani IQ není všemocné…

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 12.08.08 21:42

Zdravím po náročném dni:)
Maky, přeju šťastnou cestu, hezkou dovolenou a šťastný návrat domů. Mmch, četla jsem, co jsi napsala na BC v diskusi o Bohu, jako vždy - trefné a přesné.   Demi, pořad jsem neviděla a moc mě to mrzí, ateismus v Čechách je pro mne velmi zajímavé téma. Ransdorf, škoda mluvit, kdykoliv vidím někoho z nich, divím se, že mají tu drzost ještě stále veřejně vystupovat…   Barčo, to omdlení tě muselo vyděsit, to naprosto chápu. Sama nemám zkušenosti, omdlela jsem jednou právě když jsem stála, velmi nepříjemný zážitek. Tak ať už se to neopakuje.   Janku, nemrzelo tě, že jsi u toho prvního ministrování nebyla?
Mmch, my jsme začali pomalu připravovat Pavlíčkovi křtiny (v těchto věcech nám vše déle trvá…), měly by být katolické, takže budeme mít každé dítě pokřtěné v jiné víře, naštěstí v dosti kompatibilních:) Ještě ale budou kvůli tomu nějaká jednání, tak to zatím není jisté, ani ohledně termínu ještě není vůbec jasno.
A už nějak nevím, co jsem ještě chtěla, nějak po dovolené špatně zvládám zapojení do běžného provozu, musím si zase zvyknout.
Dobrou noc všem, Christabel          

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 16.08.08 18:32

Ahoj holky, hlásíme se v rýchlosti.
Terezce je lepší, včera přišly výsledky krve má Boreliozu, takže je na ATB, doufám, že to brzy zabere.Včera jsme oslavili její desáté narozeniny, ach jak to letí, vzpomínám jak se narodila a už je jí deset.Zítra přijede zbytek rodiny tak budem oslavovat dál.  

Jiříček leží v Motole na zavedení výživy do střev leží tam od úterý, během posledních 14 dnů mu našli hydrocefalus a prodělal epileptický záchvát a stále bojuje, váží už tři kila.Co víc dodat, je to kluk bojovník.Snad se stane zázrak.  

My jsme byli dneska na svatbě, vdávala se dcera kamarádky, která mě pomohla v obrácení.Bylo to nádherné,
je to krása, když jsou tak oddaní oba Bohu.Pořád si vyčítám, že my jsme měli svatbu na obřadě, můj výmysl.A pozdější svatba v kostele proběhla s křtinami, podáním ruky, takže jsem si to dneska moc užila a ronila slzy.
Naše Anetka gratulace poctila jednou se svých oblíbených přání" A ať máte ve škole samé jedničky" ohlas sklidila.
Zuzi vytřela mezitím celý kostel, protože jsme seděli v půli kostela a ona neviděla.  

Jinak krize v manželství nás stále neopustila, doufám, že se z toho brzy vymodlíme,ale snažím se držet heslem, neusínat rozlobeni.Je fakt, že jsem ted byla hodně v práci a doma, jsem nebyla schopná moc fungovat.  

Všechny moc zdravím a peláším pokračovat v přípravách na oslavy.  

Barča a sluníčka.

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 17.08.08 13:14

Ahoj všem,  

omlouvám se, že nepíšu, ale Daneček od minulého pondělí neustále zvrací, má průjem a nesnese žádné jídlo, krom MM. Dost i zhubnul, Dr. mluvila o nemocnici, pokud se to nezlepší.  Snažím se do něj dostat tekutiny, ale stačí, když zakašle a vyletí to z něj na metr daleko…
Moc prosím o modlitbu a přímluvu vás všech.  

Demi

 
Gerberka
Závislačka 3064 příspěvků 17.08.08 16:22

Ahoj holky,
krásnou neděli všem!!
DEMI: doufám, že hned zítra půjdeš k doktorce, aby se na malého podívala a řekla další postup, týden už je dlouhá doba na to, že zvrací. Musí se najít příčina a hlavně nesmí ztrácet tekutiny - to je základ.
LAMVINKU: snad jsi ty i tvoje holčičky v pořádku!
MAKY: doufám, že se cítíš výborně a užíváš si těšení na třetí mimčo!
CHRIS: utíká to, Pavlíček roste jako z vody, že?

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 17.08.08 19:45

Demi posíláme s holkama modlitbičku za Danečka.Dej vědět jak jste na tom,holky posílají Danečkovi pusinky zdravilky.
Papa Barča po oslavách KO

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 18.08.08 15:43

ahoj holky,
všem nemocným posílám modlitbu a myslím na ně.
Záda byly do středy OK, ale ve čtvrtek jsem už neměla babi a musela VaFiho nosit se to znova podělalo a strašně bolí. V sobotu jsme stěhovali část věcí k našim, v podstatě máme vystěhován 1 pokoj a velké skříně z předsíně.
S bytem prosím o modlitby. Zatím nic nevím - byli u nás v pátek ráno zajemci, ale ještě šli na další byty. Paní makléřka bourala- žduchla do auta při vyjíždění z parkoviště, měla jet s nimi za hypoteční makléřkou -chudina strávila zbytek dopoledne řešením s policajty. Tak doufejme se zase někdo objeví a byt konečně prodáme.
Myslím na vás všechny
AHOJ JaneK 

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 19.08.08 22:11

Demi - přidám modlitbu za Danečka, doufám ale žednes už jevsechno vpořdku ???
Jiříček - no je to velký bojovník řešící neustálé problémy. už abykonečně byly pryč. koukam depky stale nejsou na ustupu, lamvinku krizi vám tedy nezávidím, zvlast tak vleklou- no asi bohužel kazdy si ji občas musí projít a život pak bude o to hezčí.

Janku - s tím vaším bytem je to nějaké zakleté - tak doufám, že už konečně se zadaří. možná bychom  ten byt měli dát Bohu jako prioritu - však pro nej je to banalita a vy se s tím trápíte takovou dobu :-) (To tak mám já - nekdy kdyz resim hodne problemu najednou a uz jsem z nich unavena, tak poprosim o vyřešení jen jednoho - v mem pripade vetsinou toho nejmenšího, který mne ale nejvíc štve - a pak když je pryč, tak už se hned líp dýchá :-) vy toho taky ted máte dost - a jeste ty záda. ale zas který problem vybrat. oba jsou hodne vážné a duležité.)

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 20.08.08 22:58

Ahoj děvčata,  

moc vám všem děkuji za přímluvy u Pána. Daneček už je od víkendu dobrý, nezvrací, i ten průjem ustoupil. Můžu ale říct, že to nebylo nic, co bych komu přála… Měla jsem veliký koš prádla, vše znečištěno od zvratků, tak po vyprání se nybídla tchyně, že to vyžehlí. Ušetřila mi tím 3 hodiny života… Nejhorší byly noci, to jsme se s manželem střídali v převlékání oblečení, lůžkovin, sprchování sebe i Danečka, čištění matrací, čalounění, koberce… V životě jsem neviděla, aby z tak malého tělíčka lítal obsah žaludku na metr dopředu. Doma jsme snad ani neměli místo, které by nebylo potřísněno…
Nesměla jsem ani kojit, dle pokynů dětské dr., protože veškeré mléčné produkty malého dráždily ke zvracení. To bylo asi nejhorší, protože Daneček se MM s pláčem dožadoval. Musela jsem si odstříkávat (odsávačku mi půjčila kamarádka, protože svou jsem věnovala jiné kamarádce…), Daneček byl jen na slazeném černém čaji, piškotech a rýžovém odvaru s mrkví. Všeho snědl jen pár lžiček a už to z něj letělo. Ani jsem už nevěděla, co mu dát, aby to v sobě udržel.
Doktorka mi v telefonu minulý týden řekla, že pokud nezabírá dieta, tak uvidíme do konce týdne a v případě, že by se stav nelepšil, museli bychom s Danečkem do špitálu.  

Nakonec jsme s manželem v sobotu večer rozžali svíčku (minipaškál z Hostýna) a pomodlili se společně za Danečkovo uzdravení. Pomohlo to - v neděli jsem už normálně mohla kojit a malý nezvracel, začal pomaličku lépe jíst, mohli jsme i na mši sv.
Dnes už je vše takřka v normálu, sice stále málo jí, ale kojím ho víc, než před tím. Jako by se MM nemohl nabažit :-).  

Moc vám ještě jednou děkuji, že jste na nás myslely v modlitbě.   Gerberko: děkuji za povzbudivé SMS, mám totiž problém se svým starým mobilem a nový jsem se zatím nerozhoupala koupit. Nemohla jsem na tvé SMS ihned reagovat, snad jsem tě nepohněvala…   Lamvinku:díky moc i za tvé SMS i vaše modlitby. Na Terezku jsem moc myslela, snad už jí ta borellioza ustoupila?  

Zatím se loučím,
Demi.

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 21.08.08 14:39

Ahoj holky, nakukuju co je nového.
Demi, jsem ráda, že už se to Danečkovi spravilo, Helenka měla střevní chřipku na jaře, mnohem kratší než u vás, ale stejně mi to dalo zabrat na nervy, je mi těch drobků tak líto, když mají trápení, a mám takové obavy…
Barčo, Terezce přeju brzké vyléčení boreliozy a ať se to u vás všechno brzy udobří.  

U nás se to už docela s miminkem zaběhlo, příští týden už nebude mít pediatr dovolenou, tak půjdeme s Pavlíčkem na kontrolu a vážení. Roste jako z vody a je celkem hodný, nijak mne po nocích netrápí, ovšem když spí u mne v posteli:) Doma je to OK, když je nějaká přeháňka, tak mojí vinou, moc dobře to vím, protože si uvědomuju, že mi děsně chybí chození do práce. Já jsem šťastná za děti, nepotřebuju chodit sama do společnosti, s kamarádkama, nepotřebuju dovolené, koníčky a tak, ale jako sůl potřebuju chodit do práce a to teď nejde. Hodně mi to chybí, asi by to tak být nemělo, ale je to tak, a někdy jsem z toho taková rozladěná a smutná. Já vím, že jestli mi bude dáno, do práce se ještě nachodím až až, ale nějak mě to momentálně neutěší. No, snažím se s tím nějak zabojovat.
Byla jsem se podívat taky tady v jesličkách, protože bych chtěla zkusit tam od podzimu H. na půl dne v týdnu dávat, v říjnu jí budou dva roky a nemá kolem sebe v podstatě žádné malé děti. Tak to chci zkusit, ale s tím, že když se jí to nebude líbit, tak ji rozhodně nebudu nutit.
Jsem se zase nějak rozepsala, tak končím a těším se na novinky, doufám, že budou jen dobré:)
 Chris

 
Gerberka
Závislačka 3064 příspěvků 21.08.08 16:15

Ahoj holky,
DEMI: tak to jsem ráda, že už je Danečkovi lépe. Co to vůbec bylo - nějaká viroza nebo infekce - ale z čeho? Co na to říkalal doktorka? Jak poradila na to zvracení - jenom ten černý čaj, rohlíky a tak? Nelam si hlavu s tím mobilem, bylo mi jasné, že máš práce a starostí s malým až nad hlavu. Mělas super, že ti tchýňka aspoň vyžehlila, to u nás by taková pomoc nehrozila ani náhodou. Hlavně že malý je v pořádku, není to žádná sranda.
CHRIS: tak nějak jsem se zamyslela, jak píšeš, že ti chybí ta práce a tak…to je zajímavé, jak jsme každá jiná. Já to třeba beru tak, že pro mě bude strašně důležité, že mi v práci, ze které jsem odešla, opět drží místo a pevně doufám, že se tam po 3 letech opět vrátím. Ono shánět místo po mateřské nebývá jednoduché, tak se snažím držet tam, kde jsem pracovala dřív. Ale zase nemůžu říct, že by mi třeba teď, co jsem opět doma, tak moc chybělo to chození do práce.
Já jsem zase typ, kterému strašně moc už chybělo po tom roce bytí doma nějaký koníček, prostě třeba nějaká drobnost, ale něco, co prostě budu dělat jako pro svou zábavu a potěšení - a nedávno jsem se vrátila k výrobě ozdob z korálků (rokail), a už je mi na dušičce podstatně lépe…jinak jsem úplně stejný tip jako ty - nepotřebuju kamarádky, vy­kecávání se, probírání, dovolené apodobně, ale zas mě šíleně chybělo něco vyrábět rukama. O minulé mateřské jsem se zase takhle vrhla na vyšívání. To korálkování je úplně super!!
Tak pá gerberka

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 21.08.08 23:15

Ahoj,  

no Daneček zřejmě chytil nějakou tu letní střevní virozu, podle dětské dr. Asi ode mě, protože jsem si něco takového bohužel přivezla z dovolené. Ale u mě to trvalo jen 3-4 dny a bez blití, jen mi bylo špatně. Dr. mi říkala, že pokud malého kojím, tak má ode mě i obranné látky… - no, jak je vidět, kojení není tak všemocné, jak se proklamuje.   Chris: také jsem svého času uvažovala, že bych Honzíka umístila na jeden den v týdnu do jesliček pro děti od 6 měsíců. U nás máme jedny takové, soukromé. Ale pak jsem četla jednu úžasnou knížku od prof.Matějčka, ve které on sám uvádí, že …„děti by si jesle nikdy nevymyslely.“ A tak jsem se podle toho taky zařídila a nechala si Honzíka doma. Ne, že bych se hrnula do práce a nějak se mi po ní stýskalo, ale chtěla jsem mu taky dopřát dětský kolektiv. Nakonec vůbec svého rozhodnutí nelituju. Toť má zkušenost.  

Zatím dobrou noc,
Dem.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 22.08.08 11:02

Ahoj holky,
Demi jsem moc ráda, že je Danečkovi dobře.Nám zase dr. vždy říkám, že MM je jiného složení a při zvracení se má dávat, vždy to malou postavilo na nohy, to je asi na názoru.My to měli taky asi jak byl Zuzi rok a to zvracela asi jako Daneček, všechno a všude.A MM zabralo.Hlavní je, že je mu už líp  

U nás je to s Terezkou lepší , hlava už ji nebolí, ale bříško pořád.Tak uvidíme za týden jdem znovu na odběry.  

V manželství to pořád nějak není ono.No doufám, že bude líp.  

Chris uplně tě chápu, já mám ty pocity pořád, a pak hned výčitky že se málo věnuji dětem, tak nějak jsem rozdvojená.  

No končím, dju vařit.  

Papa barča

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 22.08.08 14:16

Ahoj všem,  

holky, co pořád máte s nějakými krizemi a dusnem doma…? Normálně jde mě tady z takových zpráv depka…   Lamvinku: no právě, že Daneček vyblinkal vše, co ode mě vypil, do půlhodiny od kojení… A jinak černý čaj a banán v sobě udržel, tak nevím. Nad tím kojením obecně jsem se pozastavovala proto, že nám neustále klovou do hlavy, jak je kojení málem až zázračné, a ono v reálu je to asi třeba brát trochu s rezervou. Samozřejmě jsem ráda, že mohu kojit a chci si to užít co nejdéle, protože to mimo jiné beru také jako určitou formu mazlení s dítětem (který jiný fyzický kontakt mezi matkou a dítětem je tak těsný…) a vidím, jak mu to jinak svědčí. Ale jinak co vím, tak Daneček měl silný průjem jen se narodil, a to ho i s bolestmi bříška provázelo další řadu týdnů, než se z toho dostal. Kamarádky děti obě plně kojené opakovaně trpěly laringitídou, zánětem středního ucha… takže kojení jako takové uznávám a beru se vší vážností, ale jeho vychvalované protiinfekční účinky na dítě už tak nebaštím.  

Jinak abych se vrátila k tomu, cos psala o Jiříčkovi - to je skutečně hrozné, co už zkusil. Srdce mě bolí… Obdivuji, jakou mají takové děti obrovskou vůli do života, jak bojují… Proč jen ta jeho máma mu neposkytne to, co by jistě tolik potřeboval - náruč a pohlazení…? Ach jo, člověk by byl schopen nemocnému dítěti dát vlastní zdraví, a tady někdo ani to minimum, čeho by měla každá normální máma měla mít nadbytek… Nebo se něco v tomto směru změnilo? Je v té Praze i Jiříčkova matka s ním?  

Na Terezku také moc myslím, věřím, že brzy už bude dobrá, a posílám pusu.   JaneK: tak co ten váš byt? Podle toho, co jsi psala, už se pomalu balíte? Jejda, kéžby se ten prodej konečně podařil, třeba po prázdinách už to půjde. Jakou cenu jste nakonec stanovili?  

Zatím všem pěkný víkend.
Zdraví a modlitbu za vyřešení vašich rodinných krizí posílá Demi.

 
Gerberka
Závislačka 3064 příspěvků 22.08.08 18:34

Ahoj holky,
já myslela, že ten Jiříčekje s maminkou v té porodnici, nebo ne? Asi jsem to přehlédla, když Barča tu o něm psala zprávy…tak teďka nevím. Je to smutné, tak malé miminko a už tak nemocné…
K tomu kojení:
no, já jsem celkem ráda, že Béďu už jsem asi tak v těch 11 a půl měsících odstavila a že si krásně zvykl na UM (vypije okolo 400 ml za den ve dvou dávkách). To noční buzení už byl jen a jen zvyk, nic jiného, jenom „potahal“, aby usnul a za dvě hodiny znovu, bylo to na palici. A kojení u tak celkem větších dětí se mi stejně nelíbí, prostě mi to nesedí, nevím. Kojení bylo pro mě super na ty první měsíce, to je pro mimčo to nejlepší, ale jak se to blíží k tomu roku, tak už bych to tak neřešila, jestli jako kojit dál nebo ne. A než potom odstavovat s nějakými problémy nebo že dítě je tak strašně závislé, tak asi radši „vystihnout“ tu správnou dobu na odstavení. Nevím, je to pouze můj názor a moje zkušenost. Jiné je to asi u dětí, u kterých hrozí nějaké alergie nebo tak něco.
Lamvínku: ať vás brzo opustí ty neshody s manželem nebo tak. Vždyť máte tři krásné princenzny! Ať je Terezka fit do školy! Ještě týden a už nám to zase začne, že? No, Inuška už do třetí třídy, strašně to utíká. A budou mít novou učitelku, tak doufám, že nás hned nepožene po psychologických poradnách, žádné iluze si už ale nedělám.....
Maky: tak co bříško, všechno v pořádku?
Gerberka

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 22.08.08 20:22

Ahoj holky,
tak vidím, střídavě oblačno a střídavě dobré zprávy.
K tomu kojení: mám podobný názor jako vy, Gerberka to vystihla přesně. Je to skvělé, ale není to všemocné. Kojila jsem šest měsíců plně a v pohodě, ale mezi šestým a osmým měsícem skoro nic nepřibrala, tak jsem fofrem začala s UM, postupně jsem nahrazovala kojení. Odstavení proběhlo na jedenácti měsících bez problémů, plynule. Pro mne to bylo takto ideální. I když při té střevní chřipce na 1,5 roce jsem si říkala, že by kojení byla výhoda, to je fakt. Přiznám se, že je mi hodně nepříjemné, když vidím, že se větší dítě dobývá pod tričko.  

S těma jesličkama ten citát od Matějíčka znám, právě proto váhám a pořád nevím. H. vždycky tak kouká na děti, když jdou. No jak jsem psala, uvidím, jak to bude u nás probíhat, rozhodně to nemíním nijak lámat přes koleno.  

Jiříček bojuje statečně, jak slyším, ale také jsem nevěděla, že je sám bez maminky?   Gerberko, ty šperky z korálků je krásný koníček, viděla jsem tady fotky od jedné holky, která dělá úžasné věci. Je zajímavé, jak to každý prožívá jinak, tu tzv. mateřskou dovolenou. Ještě jsem o tom přemýšlela, já jsem vlastně nikdy nebyla bez práce, chodila jsem dělat i při škole, o prázdninách a tak, mám to tak nějak už zažité a teď mi to chybí, také ta určitá seberealizace. Tak jsem si to trochu vynahradila psaním blogu o práci:) V tom jsem objevila pro sebe vlastně taky koníček. A taky nemůžu úplně říct, že mi nechybí společenský život, jelikož ho docela mám, protože k nám chodí celkem často návštěvy, někdy o víkendech se tu dveře netrhou, takže se nedá mluvit o nějaké izolaci.   Barčo, ať vás ta krize co nejrychleji opustí a doma je zase krásně:)
Přeju všem požehnaný víkend,
 Chris

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 23.08.08 07:52

Ahoj holky,
k Jiříčkovi maminka s ním v nemocnici nebyvá, ze začátku nebylo místo a na jipce s ním být stále nemohla a tím asi vznikl ten problém, že když už s ním být mohla, tak za ním jen dojíždí na návštěvy, v té Praze s ním byla.Jsou už zpátky, a výkon se v Praze povedl, jen mě mrzí, že se nepodařilo docílit toho aby tam zůstal, Ostravaská Fakultka se tomu snažila, všemožně zabránit.Asi to vypadá, že něco zanedbali.Nechtěli dát ani operační záznamy do Prahy.
Ted už je Jiříčkovi lépe, ale v mezích jeho možností.  

Jinak s tím kojením já sice ještě naši Zuzi kojím, ale je to spíše takové mazlení večer v posteli před spaním.  

Gerberko tak nám se to taky blíží a holky budou mít obě nové paní učitelky, hlavně se bojím té Terezčiné, protože prý to s ní není moc růžové.Jak se u ní dítě zapíše, veze se celou dobu.Tak uvidíme.Hlavně mě děsí to dojíždění,Terezka už půjde do čtvrté třídy a to přechází do další školy na dva roky.V pondělí bych se měla sejít s p. ředitelkou, zvažuji přestup rovnou do Ostravy.Protože Terezka bude dojíždět z Plesné sama, a pojede už v půl sedmé a jde kus sama do školy od autobusu.Tak jsem z toho špatná.Tak uvidím jak se domluvím s paní ředitelkou, jsem jim moc vděčná, že nám s Terezkou pomohli, bojují s nedostatkem dětí, aby jim vesnickou školu nezavřeli.Tak ji nechci podrazit tím, že Terezku vezmu ze školy.  

Všem hezký víkend.
Barča

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 25.08.08 15:28

Holčiny,
nestíhám dočítat, jen hlásím, že jsme doma. Včera jsme přijeli. Cesta dobrá, na D1 přímo výborná, šak jsme se modlili jak nikdy :). Akorát teď jsem vykolejená, postupně se vracíme k normálu. V Praze jsem vybrala kočár, chtěla ho koupit u nás nebo ve Zlíně, ale nikde ho nemají, na netu zas nemají barvu co mám vyhlídnutou, tož další starost, ale musím to přestat řešit nebo se do toho moc ponořím, a to není dobré. Chtěla bych ho využít ještě pro Bětu, protože sporťák nemáme a taky aby se to vyplatilo, když už musíme investovat, takže chci objednat co nejdřív, jsou tam docela dlouhé lhůty (2mesíce). Děti zobou hrozno, mám chvilku čas než poběžíme ven, tak jsem se chtěla ukázat. dnes jsem byla na kontrole. Odběry na tripple testy, běžná kontrola bez UTZ, zatím vše ok, výsledky budou příští týden, zatím mám v sobě klid, doufám, že i dál. Mějte se. M+3 (17tt+2)

 
Gerberka
Závislačka 3064 příspěvků 25.08.08 16:46

Ahoj holky,
moc vás všechny zdravím.
MAKY: to je dobře, že jste se v pořádku vrátili. Už seš tak v 18. týdnu, to ani není možné, jak to utíká…necháš si říct, jestli holčička nebo chlapeček?
LAMVÍNKU: tak ještě týden prázdnin a pak už škola, že? Snažím se na to zatím moc nemyslet, ale když na to pomyslím, tak cítím takový stres, jak to zase všechno bude, jestli ta nová učitelka hned Inušku nepošle k psychologovi apodobně - na konci května mě ta dosavadní učitelka udolala k návštěvě třetí psycholožky. Ale nejhorší je, že ta dosavadní učitelka řekla všechno o Inuškovi té budoucí nové učitelce, prostě jaký Inuška je (= podle ní autistické dítě), jaké s ním má zkušenosti (= špatné) atakdále, takže je mi z toho nanic.
Moje mamka pořád do mě hučí, že už aby Inuška zas chodil do školy a že si víc odpočinu a kdejaké kecy, ale to vůbec není pravda - Inuška je teď o prázdninách stráááášně hodné dítě, jezdí po výletech (zítra jede do Lednice na Moravě), má se dobře, je pěkně odpočatý, opálený…já s ním nemám vůbec žádný problém. Jenom když s Béďou moc řádí, tak musím trochu usměrňovat, aby Béďa do něčeho nenarazil apodobně - zas když jsou ještě malí, tak ať si spolu vyhrají, vždyť jsou sourozenci…ach jo. Prostě někdy mám pocit, že vlastní příbuzní člověka absolutně nechápou, ale cizí lidi mají daleko víc pochopení......
Omlouvám se, že jsem se opět rozepsala o tom, co mě trápí.
DEMI: doufám, že Daneček se dostal z té nemoci a už začíná víc papkat a nabírat sil,
Gerberka

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 25.08.08 19:50

Ahoj holky
nestíhám  záda ještě zlobí zítra jdu zas na rehabku. Jak se blíží škola uvědomuju si,  že to příští pondělí v ostravě asi nedáme. Čeká nás zápis do hudebky a folklor. souboru Ostravička a hlavně proč píšu asi
ještě nebude **Demi-moc prosí o modlitbu za Danečka **leží na JIP s těžkou laryngitidou ona je tam s ním. psala mi dnes navečer.
AHOJ ostatním JaneK  

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 25.08.08 21:43

na Danecka i Demi vzpomenu hned jak dodelam svou praci, střelně na ně myslím utž teď.
Gerberko . možná jsme smíchali dvě nedonošenátka - já také psala o kamarádce s nedonošeným miminkem. to „naše“ se má k světu, je to pěkný cvalík, proti našemu O. uplný otesánek. a zdraví mu slouží skvěle. jeho maminka s ním byla od zacatku - par dni sice jen dojizdela, nebylo misto, ale ted uz jsou doma  a spokojení.

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 26.08.08 20:48

holky já vás čtu, řeknu si, že na některou chci reagovat a než to dočtu už nic nevím :-) tak ještě nejvíc si pamatuju prosby o modlitbu :-) tak snad alespon něco.
Demi, jak je s Danečkem? tedy Demi asi ne , ale víte nekterá něco?

ještě jsem chtela včera k těm jesličkám. Matějček je respektovaný autor a taky mi připadají jeho názory velmi rozumné, ale když mluví o jesličkách tak myslím ,že tím myslí takovéty jesle kdy je tam dítě celý týden od rána dovečera a maminka pracuje na osm hodin denně. Když mluvíme o tom, že dítě dáme do jeslí na jedno dopoledne týdně, tak bych to spíš považovala za obdobu magteřského centra, kde se děti setkávají s jinými dětmi - je to spíš návštěva někde jinde a seznamování se s novými věcmi - výčitky bych v tomto ohledu zřejmě neměla - nás se pravděpodobně netýkají - široko daleko nejsou a dětí má o. kolem sebe spousta, ale kdo ví? zas jso uvšechny starší…

jdu odsávat- k čemuž potřebuji jednaa pul ruky, takže s psaním konec :-)
 h.

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 27.08.08 15:59

Ahoj holky,
Demi -dnes psala, že už má Danečka u sebe (pochopila jsem, že už tedy není na JIP), už se nedusí a je bez teplot. Prvotně bylo podezření na zánět hrtanové záklopky, teď to vypadá „už jen“ na zánět hrtanu. Stále prosí o modlitby, myslím, že je to hodně na „bednu“. Zároveň moc děkuje za modlitební podporu, kterou už jste poskytly.
zatím AHOJ JaneK  

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 27.08.08 16:39

Ahoj holky!
Jdu se s váma na týden a kousek rozloučit. Zítra asi budu balit a v pátek vyrážíme do Chorvatska. Deset let jsme nikde na dovolené nebyli, tak si to chceme užít alespoň letos. Navíc nám přispěli z manželovy práce, takže nás to skoro nebude nic stát. Jenomže se to komplikuje (hodně moc u manžela v práci), tak snad nezůstaneme doma…
Možná se mi budete smát, ale nevím, jak to vydržím bez našeho pejska a on bez nás. Zatím byl nejdéle bez nás 4 dny a 3 noci. Máme ho jako vlastní dítě… (když ty naše se pořád tolají na houbách).
Myslím na vás, opatrujte se a hlavně se uzdravte. Moc ráda bych vás tu po našem návratu našla zdravé…
Požehnaný nejenom tento den
Rafuska

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama