Křesťanské jesličky - Trpělivost

Rodičovství

 Trpělivost růže přináší.  Je spousta věcí, na které musíme čekat,  mít tu trpělivost a vydržet.  Vždyť to každá z nás ví viz Demi na Danečkovo uzdravení , Maky na mimi , .........  Já si pár dní připadala jako  Malý Princ, který trpělivě chodil za liškou. Je fakt, že jsem to zpočátku chtěla vzdát a říkala si, že to nemá smysl...

                Možná jsem psala, od listopadu mají naši odrostlejší kotě - bílého kocoura. Říkáme mu  Cukřík, že je tak bílý. Mají ho venku v šopě. Je hrozně plachý, těžko si zvykal na nové působiště. V ty mrazy si navykl chodit do tepla k sousedovic slepicím do kurníku. Ještě, že to soused toleruje :-) Do šopy si chodí na žrádlo a eee…                  Jak to šlo ? Nejdřív jsem mu jen musela nechat žrádlo, otevřené dveře a jít pryč. Pak až byl čistý vzduch přišel se Cukřík nažrat.
Minulý týden jsem se snažila tam chodit víc ráno a večer.   Začal  mě tolerovat, když tam tak sedím a mluvím, zatímco žere. Dokonce si hraje, když mu tahám klubko a proč to píšu?                   Trpělivost se vyplatila a „krocení bílého tygra“ mělo úspěch ! (BTW. Manžel a děti museli mít trpělivost zase se mnou neb jsem u kocoura v šopě trávila dost času :-) )
V pátek mi zhasla baterka a přišel tak blízko, že jsem se ho dotkla, pak pohladila ocásek, no nakonec se nechal drbat za ušima jakoby nic ! A v sobotu ráno taky, ale pořád je na něm vidět, že se bojí. Teď  se už otírá o nohy, dává najevo, že chce pohladit, hrát si. Reaguje jen na mě a bezpečně se cítí jen v šopě. Na zahradu se bojí, je to moc otevřená plocha.  Dnes večer, ale šel za mnou ven a jako pejsek se ve tmě se mnou procházel po zahradě. Zkoumal záhonky, keříky, okrasnou trávu a dokonce vylezl i na strom.                     Je to moc prima pocit, vědět, že ráno i večer na mě čeká. Přiběhne na zavolání, nechá se pohladit, podrbat, ale zas jen do té kočičí míry, kdy už pak chce být zase vlastním pánem.  Den mi tak začíná i končí malou bílou radostí. Trošku mám obavy s odjezdu na hory tuto sobotu, že jak budem ten týden pryč, zapomene a bude moje úsilí to tam.
Doufám, že zapomene-li kocour, nezapomenete vy na mě.  

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Demi
Závislačka 3825 příspěvků 04.02.09 23:15

No paráda, nový deníček!  

Díky JaneK!  

To máš koukám docela mazlíka, toho kocourka, ikdyž se tak zatím moc netváří. Ale to on jistě jen tak dělá … To je moc milé, že se naučil i na lidskou dlaň - že pohladí. Získala sis jeho důvěru, to se u koček pokaždé nestává. Přeju, aby tě pokaždé doprovázel, jako doposud. A neboj, ikdyž budeš nějakou dobu pryč, zase tě pozná!  

Hezký večer, Demi.

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 05.02.09 09:18

Ahoj holky!
Janku, moc děkuju za nový deníček. Ťukák tu jen jednou rukou, moje kočka si vymňoukala, že se bude tulit a já ji musím hladit. V zimě tyto stavy mívá, že žalostně mňouká a chce hladit. :-)) Když jsem před více než osmi lety přišla o kocourka, tak jsem takhle v kůlně lákala kočku od sousedů, měli jich fakt moc, dokonce jsem jí i koupila granule, ale asi po měsíci chodit přestala, dodnes nevím, co se s ní stalo. Přeju hodně úspěchů s Cukříkem. A užijte si hory!!
Marky,fotka Matouška se sourozenci v minulém deníčku je nádherná.  Čím děti krmíš, že jsou tak hezké. :-)) A co ty? Už jsi zdravá? Doufám, že ráma se rchle zdekovala!!!
Já jsem dnes a zítra doma. Máme dva dny volna naplánované až do dubna. Hlavně, že mám práci…
Požehnaný den všem.
Rafuska

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 05.02.09 09:20

Demi jsi rychlík, tys určitě čekala až to pošlu. :-))  

připojuju ještě fotku toho bílého tygra

 
Gerberka
Závislačka 3080 příspěvků 05.02.09 16:48

Ahoj holky,   Janku - máte moc krásného bílého kocourka a to jméno - Cukřík! - to je povedené :-)), moc se m to líbí. Kolik je mu asi let? My máme taky doma kocourka, v létě mu bude už 12 let, máme ho od svatby od koťátka, takový černobílý a jmenuje se Mikešek. A je to u nás podobně jako u vás - většinou bývá venku, ale na pomazlení nebo přitulení za dlouhých večerů přijde vždycky a rád. U něho se potvrdilo, že i kočky mohou mít svého „pánečka“ jako pejsci - pro našeho Mikeška je pánečkem můj manžel :-)), neodtrhne se mu od nohy, kdy tu je. Je to takové hezké a k našemu domečku prostě patří. Je to moc hezká fotečka. Určitě na tebe nezapomene, neboj, když budete ten týden pryč, neměj obavy :-))   Maky- díky za tvoje krátké info, snad už nachlazení a virozy přejdou a budeš si užívat miminka!  

Gerberka

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 06.02.09 09:01

Ahoj holky!
Tak dnes a zítra skoro do večera budu slaměnná vdova. Manžel má po práci tužení kolektivu i s noclehem. Snad se neurazíte,když pošlu fotku naší kočky Lízy. Takhle je trápená hlady. :-)))
Požehnaný den všem
Rafuska

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 06.02.09 10:37

To je jako **black and white **. :-))) Rafusko  povedené .
Gerberko - Cukřík je loňské kotě. Nevím přesně kolik je mu měsíců, dostali jsme ho od tety už odrostlého. Tak bych typla, že za 2-3měs. z něj bude dospělý kocour. Doufám, že si své teritorium nebude moc voňavě značkovat. Ale já se prozatím v kočkách moc nevyznám. Jelikož jsem pánelákový „odkojenec“, mohla jsem si užívat tak maximálně akvarijních rybiček :-)
Pokud mi napíšeteč vaše zkušenosti s kočkama /kocourama jen to uvítám.
Balíme , pečeme , chystáme zítra dopoledne  míříme  do Nových Losin. Prý mají po nedělním oteplení zase přijít drsné mrazy, tak doufám, ž e sníh bude a my to přežijeme ve zdraví.
Všechny zdravím AHOJ JaneK

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 06.02.09 14:39

Ahojte!
Tak snad po dlouhé době nebudu tak deprééésivní, jak doteď. Krásně u nás svítí sluníčko, nikdo tu dnes nevrtá (dělají nám rekonstrukci domu, včera to bylo šílené vrtání do panelu a „zbíječkování“ , dneska už „jen“ občasné mlácení), Bětuška už se zlepšila a Matulka kromě prsení i spí, takže sjem zvládla udělat kompletní oběd i s polévkou, uložit dítě, kterému sjem při kojení dokonce četla, prostě dokonalá matka rodu :-) teď s hrnkem kyšky relaxuju a koukám na vaše kočeny. Janku, úplně jsi mi tou vaší kočičí story připomněla sebe tak v patnácti. Bydleli jsme tehdy v domě, který se vytápěl společnou kotelnou. Tu obsluhoval můj otec a do ní se zatoulalo už poněkud odrostlejší kotě. Vychytalo mu tam všechny myši a tak si vysloužilo možnost občas se nažrat i něčeho jiného v naší předsíni. Bylo též děsně plaché, pamatuju si, jak sjem měla podrápané ruce, když jsem se ho snažila ochočovat… Nakonec z něho byl taky takový kočkopes, sice potřeboval i kočičí volnost, ale zase stačilo zachrastit klíčema a on už letěl :-). Mám kočky hrozně ráda, takové ty obyč, právě jako máte vy s Rafuskou. jenže ty se bohužel do paneláku moc nehodí, nebo já mám prostě blok pořizovat si kočku jen na doma, přijde mi divné, že by celý život nevystrčila nos z gauče.
Mám hodně restů v reakcích na vaše zprávy, ale všechno registruju :-) Demi, je to opravdu zázrak s tím uzdravením. já mám občas problém, abych připustila, že Bůh je opravdu všemohoucí a tak se učím věřit zázrakům :-). Lamvinku, ty pořád říkáš, jak máte s holkama problémy ve škole, ale na známkách to tedy vidět není, jsou to šikulky. Vážně máš moc fajn děti, hlavně mě fascinovala taková nějaká pokora, kterou z těch dvou starších cítím, a láska k tobě, to se dneska už nevidí. Bohu díky za takové žabky a jak se to vyvíjí s dietou? Gerberko, a co tvoji kluci? Už dlouhos nenapsala… Rafusko, teď po porodu na tebe často myslím. Já mám ve všem cestu tak urovnanou, tak nezaslouženě. Touha po dítěti mě přepadla jen jednou, kdy jsem si myslela, že to nepůjde, že mám nějaký problém. Trvalo to jen asi čtyři měsíce  a pak sjem zjistila, že čekám Bětušku… Moc bych ti přála, aby se to jednou povedlo, je u vás v tomhle směru něco nového? Tedy jestli o tom chceš mluvit… A manžel co? Doufám, že už neblbne, člověk má na světě dost jiných problémů, než aby si ještě kazil manželství…
Tak Matoušek už bečí, musím ho pochovat. Chtěla sjem napsat ještě pár postřehů k porodu, tak snad příště. Markéta

 
christabel
Závislačka 3546 příspěvků 06.02.09 21:43

Ahoj holky, děkuju za nový moc pěkný deníček Jankovi i za fotky. To jméno Cukřík nemá chybu:)
Janku, užijte si hory a určitě na tebe nezapomeneme, to se opravdu nemusíš bát! S kočkami nemám zkušenosti žádné, manželovi rodiče mají tedy dva kocoury, oba kastrované. Ale naši mají psi a mi u těch kočiček vždycky přijde takový nezvyk, že nejdou vycvičit:) Tedy, ne že by našich fenky byly kdovíjak poslušné, ale přece jen to je trochu něco jiného.   Maky, jsem ráda, že už je vše lepší, mysli taky trošku na sebe a odpočívej, pokud chvilku můžeš, vždyť toho musíš mít nad hlavu. Mně stačí dva prcci a někdy mi tečou nervy. Oni jsou oba sovy, ani teď ještě nespí, rozvalují se oba v naší posteli a povídají si spolu:))) Bohudíky za ně.
O porodu jsi psala krásně, moc ti to přeju, že vše šlo hladce.   Demi, též se mi to jeví jako úplný zázrak. Doufám, že zlepšený stav už bude trvalý. Po těch neustálých špatných zprávách to je málem k neuvěření, je to skvělé.  

Jinak můj katechumenát pokračuje. Kněz za mnou jezdí jednou za dva týdny, jak jsem psala o skupině studentů, kterou připravuje, tak k nim se z časových důvodů nemůžu připojit. Myslím, že Maky se ptala - mám sice řidičák, ale vzhledem k tomu, že se automobilové dopravy obecně opravdu bojím, slouží mi akorát tak k podložení skříně. Sice by se občas hodilo, abych uměla jezdit, ale zatím jsem nepřekonala strach, hlavně strach ze své nesoustředěnosti.
Jak pokračuju v pohovorech, vynořuje se stále víc otázek než odpovědí… teď se o tom asi nebudu rozepisovat, bylo by to na dlouho a nemám utříděné myšlenky v tomto směru.  

Přeju požehnaný víkend, se sluníčkem a bez bacilů.
Christabel, Helenka 2r3m, Pavlíček 7m            

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 08.02.09 13:19

Zdravím při neděli!
Poprvé za svůj rodičovský život jsem se „pochlapila“ a sepsala porodní deníček. Je to hlavně o Matouškovi, ale v podstatě i o těch předchozích dvou. Není to žádné veledílo, ale snad si to jednou ráda přečtu a zavzpomínám. Napsala sjem to na B-C, protože tam jsem se s holkama z domporodu a „těhotenství“ radila co a jak, takže jsem tak nějak cítila, že by to mělo vyjít tam. Pokud budete mít chuť, můžete si přečíst tady: http://www.baby-cafe.cz/modules.php?… . Matoušek dneska nechce spát, musím končit. Markéta

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 10.02.09 18:47

Kde jste všechny? M + řádící dva za zády a probouzející se jeden v košíku

 
Uživatel je onlineharpyje
Extra třída :D 10425 příspěvků 10.02.09 21:28

já to nějak nechápu. tuhlejsem napsala koment ,a neni tu .
a navic uz nevim o čem byl :-)
Janku, diky moc za deniček, už to fakt bylo trapný, ale ja jsem trapnostiodolná - už jsem i premyslela, co bych napsala ,a nejak nemám vůbec nápad.

Bavily jsme se tuhle s christabel o potratech deti, kterým hrozí postižení - zas nás obě svorně vytočil ten skvělý český zažitý přístup zbavovat se dětí, které nejsou tak dokonalé jak by se nám líbilo - a zas už celý den přemýším na často opakovaným argumentem, že matka, která čeká postižené dítě a nejde na potrat, je NEODPOVEDNA  - nějak mi  furt nedochází ke komu že je neodpovědná - k tomu dítěti? žče by jako bylo lepší ho odpovědně zabír než neodpovědně nechat žít? takový cynici lidi snad nejsou, ne, aby takovýhle zvěrostvo hlásali??? nebo neodpvoědná ke svým dalším dětem?  to je na halvu snad ještě víc- takže treba jedináček s downovým syndormem bybyl  OK, ale kdyby mel sourozence tak uz neni OK nebo jak? nebo nedpovědný k našemu státu , že mu ubírá prachy ze systému na zdravotní péči nebo co?  to je teda na hlavu snad uplne nejvíc, když vezmete, jak malý český člověk rád zneužívá system,  třeba sociální dávky a další státní pomoc, tak že by zničeho nic byl tak mravnej a nechtel plýtvat penězi?  (a on taky zas člověk s DS třeba nepůjde na střední a vysokou školu a to stát taky něco stojí)  No vidite, jak uz jsem zas vytočená :-) ale určitě jste vedly taky spoustu diskuzi o postižených detech, řekl vám někdy někdo co ta fráze o neodpovědnosti vlastně znamená?

maky, jeste jednou tady - porodni deníček je moc pekný!

 
Demi
Závislačka 3825 příspěvků 10.02.09 22:36

Ahojky,  

všechny zdravím po delší době. Byli jsme přes víkend u našich, děti se poměly a s Honzíkem jsem byla v pátek na Kouzelné školce s Michalem (bez Františka), kterou hráli v sále ZŠ v Brušperku. Byla to paráda! Děti výskaly, ječely, pištěly, Honzík snad dostal i horečku , jak byl rozpálený :-)). Užili jsme si to skvěle.
V neděli jsem s H. byla na mši sv., a také to bylo pohlazení po duši.  

Tuto neděli nás čeká 24 hod sběr Danečkovy moči, tak jsem zvědavá, bude-li to s nálezem, a pokud ano, tak s jak velikým. Moc doufám ve zlepšení.
Konzultace s dr. nefroložkou (na protekční doporučení) byla k ničemu, v podstatě jsme se nic zvláštního nedověděli. Ona stojí za tím, že Daneček je nemocný chronickou nefritidou, a postup léčby, včetně nutnosti biopsie, je správný… Fuj, běžela jsem od ní téměř poklusem, a už nikdy více žádná protekce!!!   Harpyje: já jsem se brouzdla na BC a přečetla jsem si tvé příspěvky v diskuzi Nevěrná a Potraty… No, mám skoro stejný názor, jako ty, ale pokud jde o tu zodpovědnost nebo nezodpovědnost, tak tady je to asi myšleno tak, že postižené dítě, pokud by přežilo své rodiče a nemělo sourozence, by skončilo osamělé v ústavu nebo v nějakém zařízení - nikoli doma. V tom bych to chápala jako problém. Proto bych se jako rodič, v případě, že bych se v podobné situaci ocitla, snažila udělat cokoli, čím bych tomuto dítěti zajistila budoucnost co nejdůstojnější. Bohužel, právě toto však není schopen zajistit nikdo, nikdy nevíš, na jakého tvora nebo netvora narazíš - může se stát, že dítě, právě díky nějakým cynikům, přijde o všechno, včetně střechy nad hlavou, a zůstane mu třeba jen to, co má zrovna na sobě. A co si asi samo vymůže, když našemu světu nerozumí? A že takových případů odporných bylo…   Maky: zatím nestíhám číst tvůj porodní příběh, neva? Speciálně na tebe a tvé vyprávění jsem se ale těšila, tak doufám, že brzy se najde chvilka!   JaneK: tak si ty hory pěkně užijte a pak podat zprávu!!!   Gerberko: kdepak jsi?   Christy: přeji ti pohodovou cestu ke křtu… Máš to dobré s tím individuálním přístupem. A pokud máš nějaké otázky nebo pochyby, o kterých nechceš s knězem mluvit, nebo nemáš možnost, tak klidně napiš nám. Přinejmenším tě vyslechneme. Pochyby i otázky má každý, kdo opravdu věří!   Rafuško: co dělají záda? A v práci pořád stejně? Mmch - krásná kočička!  

Tak dobrou noc!
Demi.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 11.02.09 12:52

Hoj!
Bětuška spí, snad jí to vydrží pro změnu kašle s nudlí, ale zatím nic jiného. K ATB co dostala na uši a domělou angínu /nějak tomu nemůžu pořád věřit, neb v podstatě normálně jedla, na bolest si nestěžovala) jsme dávali/váme Nutrolin, tak průjem nemá, huráá. Míša crchle taky, ale t v MŠ asi všichni, takže když nemá teplotu,posílám ho tam. Jednak sjem krkavčí matka a vím, že bych ho momentálně doma asi zaškrtila a druhak mu tam je mezi dětmi líp. On tedy by byl doma rád, ale on neustále otravuje Bety, organizuje ji, bere jí hračky, aby jí ukázal jak STRÁVNĚ si má hrát a ona pak řeve, z čehož pak řevu i já… Momentálně se povedl zázrak a spí i Matulka, takže jsem uvařila hrnec čaje (taky jsem chytla rýmu, díky Bohu, že jen to) a dlabu povidlové koblihy. Já stejně při kojení nezhubnu, takže si alespoň udělám dobře. Máte to taky některá tak? Všichni říkají jaké je kojení super, že se při něm hubne samo a já tedy nezhubla nikdy. Vždycky si nesu tak 6kg navíc už z porodnice a ty pak víceméně udržuju min. 6 měsíců plného kojení, až pak začnu pomalu shazovat a k váze se vracím nejdřív v roce, kdy kojení většinou končím. Nechápu. Mám teorii, že jsem nastavená na sedm hubených let, že já bych tedy v krizi zaručeně vydržela jako poslední, pokud by si mě tedy (černý humor) ostatní neupekli jako zlášť chutňučké sousto (četly jste od Hůlové Stanice Tajga?).
Demi: A proč si ta dr. myslí, že je nemocný? Na základě čeho?
Harpyje: Osobně bych tedy problém postiženého dítěte řešit nechtěla, to musím po pravdě říct. Ale na druhou stranu sjem tak nějak i ráda, že mám zakodováno, že potrat - zabití není nic pro mě. Další věc je, že mám veliou výhodu, že stejně se na to dívá i můj muž. Mě je vždycky strašně smutno, když někde čtu „my to musíme dát pryč, muž by to nezvládl“, jak jako nezvládl??? Vždycky si řkám, jaké je to žít s člověkem, o kterém vím, že by nezvládl překážku, problém, byť samozřejmě velký. A to jako by se nepostaral ani o mě, kdyby se mi něco stalo?! A ještě smutnější je, jak je to u lidí zavedené jako „v pohodě možnost“, dát to pryč není nic špatného. je jasné, že je to šok, ale nikdo nemusí řešit, že by ho za to někdo odsoudil nebo i že by se tomu někdo divil. Teď v těhotenství se mi stalo nahodile dvakrát, že došlo na téma potraty a pokaždé tobylo ve stylu, chudáci, museli to dát pryč. Nikoho ani nenapadlo, že nemuseli. Naopak já si připadala jako exot, že jsem nesměle namítla, že já bych si chtěla miminko nechat i tak. Ale jako vím, že by to bylo hrozné, že bych se těžko smiřovala s tím, že nemůžu do práce, že to je napořád, tedy pokud by šlo o nějaký opravdu těžký případ. Irituje mě ale, že „musí pryč“ určitě i velice lehké případy dětí, které by stopro udělaly hodně dobrého kolem sebe. Nic, Matouš už si tu můževyřvat plůce, jdu kojit. M
P.S. už to nestíhám zkotrolovat, sand tam nebudou kraviny.

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 11.02.09 17:28

Ahoj holky!
Tak jsem dnes byla na pohřbu dědečkovy sestry. 31.1. měla 90 let, ale už od léta nevěděla, kde je, kdo je a kdo jsou ti druzí. Dědečka (byli dvojčata) přežila o 19 let. Ani jsem nečekala, že ta malá obřadní síň bude skoro plná, když to nebylo v místě bydliště a skoro všichni museli skoro 40 km dojet.
Moc jsem se těšila, že půjdeme na farní ples, ale manžel dnas ráno prohlásil, že ho hrozně bolí hlava a v krku, takže nejdeme nikam. Snad někdy příště.
Maky, úplně mě dojalo, že na mě myslíš. Po devíti letech jsem si už nějak zvykla, že děti k nám jen tak nepříjdou. Pán mi na jedné straně něco vezme a na druhé mi to vynahradí jinak. Moc přeju, ať se Bětuška rychle uzdraví a Matoušek je stále moc hodné miminko.
Demi, záda mě naštěstí nikdy moc nebolela a nějak pozoruju, že rameno už také bolí velmi málo. Cvičení na bolestivé měsíčky mělo jen velmi malý vliv, musím tomu nechat delší čas. Snad příště. Myslím na Danečka, ať už má zdravotní trápení za sebou.
Chris, já bych dítě nedokázala dát pryč. Po tolika letech by bylo tak vymodlené a očekávané, že bych se ho nevzdala. Ani já to nechápu, když se někdo takto „zbaví problémů“. Někde jsem dokonce četla, že některé testy jsou falešně pozitivní. A pak je to úplně zbytečné. Mě to rozohňuje také!!!
Požehnaný den všem.
Rafuska

 
Uživatel je onlineharpyje
Extra třída :D 10425 příspěvků 11.02.09 20:30

Demi  . s tím , že postižení mohou mít hodně  ošklivý život, pokud zustanou třeba ke stáru sami, souhlasím a určitě není jednoduchý  vykoumat to v životě tak, aby se „dítěti“ (už dospělému) dostalo potřebné péče až do smrti

  • zase je fakt, ze prostě není v lidských silách , připravit se na všechno . život je tak rozmanitý… také mame v rodině postiženého DS - určitě byly i doby , kdy se jeho rodiče báli co s ním bude až oni zemřou, ale zdá se, že časem se to vyřešilo a budoucnost je „naplánována“ jak nejlépe to šlo…  Těžké to každopádě pro rodiče je vždycky.
    Bavili jsme se před časem tady na emiminu s holkama  právě na toto téma. a jedna z nás,hodně milá holka, nevěřící, která by ale na potrat dítěte s DS nešla, říkala, že má trošku obavy, jestli jí Bůh to mimčo s DS „nepřiklepne“ naschvál, protože ví, že ona se ho nezbaví :-) no, tak to jistě nefunguje… každý máme určitě obavy jak bychom se dokázali o postižené dítě postarat a když by se zjistilo postižení prenatálně, jistě bychom měli velký nervy - doufám, pochopitelně, že nás to mine.

a ještě také vás chci poprosit- šaryk z dbž zemřela maminka, dnes ráno mi psala prosbu o modlitbu, tak kdo ji znáte třeba jen od vidění tady, vzpomeňte na ni…
 har.

 
maxik
Kelišová 5761 příspěvků 1 inzerát 11.02.09 23:32

Ahojte,  

já vás vždycky dočtu, nebo aspoň částečně, a pak se mi začne sekat net nebo emimino, prostě neodešlu.   Janku - deníček je fajný, snad kocour skousne, že jsi se mu ztratila (aspoň ti naši ne že by zapomněli, ale berou různá opomenutí a výjezdy jako osobní urážku).   Maky - ještě k tomu porodu vedle - vyspravil teď Matouškův porod trochu tu pachuť z Míšova „ukradeného“?
JInak vydrž, nic jiného se stejně nedá. Jo, a já  při kojení taky nehubnu :-(   Demi - :-( - uvidíte, jak s těmi ledvinami dál, stejně bude určitě Daneček ještě nějaký čas v tomto ohledu hlídaný, aby se vidělo, nakolik je to zlepšení trvalé, ne? Ta původní diagnóza se přece projevovala nálezy v moči?   Rafuško - ta cvičení jsou fajn. třeba to chce jen víc času. Jak v práci, drží se to aspoň na těch čtyřech dnech? Kocour je fajný.   Barčo - jak je? A jak u manžela v práci? On dělá v Mittalu, že?   „Muset dát pryč“ -  mi přijde, že u spousty lidí je fakt to povědomí, že „musí“ - teď jsem tu někde četla diskuzi založenou holkou, co otěhotněla neplánovaně nějakých 7m po císaři a sestra u gyndr. jí automaticky začala vyplňovat papíry na potrat; kdyby to byla nějaká méně informovaná, 100% důvěřující pacientka, tak sklapne podpatky, bere papíry a jde - nebo je do toho potlačí rodina, lékař, … po jedné mamce tu v OV chtěl doktor podepsat, že se bude finančně starat o postižené dítě, když odmítla dost nespolehlivé triple testy, ptž by stejně an potrat nešla - měla tehdy dobrý komentář, že by měli nechávat těhotným podepisovat, že budou financovat pobyt ve vězení, pokud z potomka vyroste grázlík, když chtějí podepsat něco takového…
Ta budoucnost je složitá, ale obecně člověk může plánovat, a kolikrát věci dopadnou úplně jinak. Navíc dneska jsou celkem možnosti i podpora - není to ideální, ale ve srovnání s tím, co bylo - spousta maminek „mých“ dětí chodí do práce, má další děti… ¨
Občas v té souvislosti uvažuju o eutanazii - kdy to obecné povědomí dospěje k tomu, že je to sice smutné, ale vlastně správné, etické, humánní a společensky prospěšné „dobrovolně“ odejít (ona je to nejlevnější reforma zdravotní péče a důchodového systému). :-(((  

Nic, z veselejšího soudku - včera jsem byla s Dalkem na ortopedii + mu dělali RTG páteře - z tohoto ohledu je v pořádku, od páteře by ty bolesti mít neměl (tak mi zas spadl kámen ze srdce). Uvidíme, co dětská dr. vymyslí dál (ne že bych chtěla, aby něco našli, spíš aby všecko možné vyloučili).  

Zatím, E.
A ještě pro pořádek náš kot bytový

 
Demi
Závislačka 3825 příspěvků 12.02.09 11:47

Ahoj,  

tedy vy máte všichni hezké mazlíčky (psát, že máte hezké kočičky, se mi trochu zajídalo :-)) ), nicméně já bych si jednou moc přála psa - labradora, kteroužto rasu miluju. Ale toho se bohdá dočkám, až budeme bydlet v domě…   Maky: četla jsem si tvůj třetí porod, byla jsem dojatá i pobavená (to u toho automatického pilota :-)) ). A co třeba počtvrté… není to to správné slovo do pranice? .-)
Jinak ptala ses, na základě čeho dospěla ke svým závěrům protekční nefroložka z minulého týdne - četla si Danečkovy zprávy, ale neviděla ho snad ani koutkem oka.   Harpyje: no právě proto, že se nedá nic dopředu naplánovat… Těžko soudit. Vážím si těch rodičů, kteří se svého dítěte nevzdali (byť bylo postižené), a o těch ostatních si raději nic nemyslím.
Svého času tady na emiminu probíhala dosti vášnivá diskuze na toto téma, a některé názory - tos nezažila. I já si přirozeně přeji, aby se mi rodily děti zdravé, nikoli kvůli sobě a svému pohodlí, ale kvůli nim. Vidím na Danečkovi, jak musí snášet tolik lékařských procedur, a do budoucna se bude muset patrně poprat se svou chorobou i sám… Ale přes to nelituji na vteřinu, že ho mám, i přes to množství šedivých vlasů, které se mi objevily, bezesných nocí, slz - šla bych do toho znovu, a stejně jako nyní, pomáhala mu bojovat a věřit ve vítězství.
Omlouvám se za emotivní přihřívání své polívčičky, ale ono je to opravdu o emocích a strachu z vlastní bezmoci - kvůli dítěti.
Nedala bych vlastní dítě. Hnusí se mi představa, že bych měla svolit k tomu, aby bylo zabito injekcí s jedem ještě v děloze - jakkoli pragmaticky to vnímají lékaři i celá společnost. A pokud by se nemělo dožít ani prvního týdne, vzhledem k nějaké těžké tělesné vadě, nenechala bych ho ani uměle udržovat při životě. Je to podle mě stejně drastické a kruté, jako vyvolaný porod. Dopřála bych svému dítěti jeho čas, který je mu vyměřen, a do toho bych nezasahovala. Nejsem Tvůrce a nehodlala bych si na Něj hrát.  

A pokud jde o potraty - tzv. interrupce - tak mně se dost ulevilo ve chvíli, kdy jsem tuto otázku vyřešila sama v sobě. Protože nemám na to, abych změnila smýšlení většiny společnosti. Zaráží mě fakt, že se většina lidí zastává žen - většinou dospělých, samostatných, zdravých. S jakýmsi „ohledem na jejich svobodu rozhodování“. Fakt dojemné. Ale kdo se už jednou zastane těch dětí???!!! Protože naše „vyspělá“ (ekonomicky, nikoli morálně) civilizace považuje za důležitější a hodnotnější život „hotového“ dítěte, na kterého se „může podívat a sáhnout si“, jsou názory jednotlivců, kteří jsou proti zabíjení nenarozených, terčem posměchu. Podle mě jednou lidstvo bude krutě pykat za to, čeho se dopouští na svých nejmenších.   Rafuško: ty cviky budou asi dlouhodobá záležitost, ne? Měj trochu trpělivost, tře­ba se časem účinek prokáže. Mně od bolestivých měsíčků moc pomohl bylinkový čaj (meduňka, listy maliníku) a pevně ovázat hlavu šátkem. Je to taková úsměvná babská rada, ale velmi účinná. Do večera se mi pokaždé křeče zmírní a do rána jsou pryč. Ale je to jen má zkušenost.
Jinak máš mou poklonu za svoje postoje k situaci „početí a nepočetí, plození a neplození…“. Jsi formát, myslím, že se svými názory bys těžce nezapadla do jistého oddílu nebo deníčku zde na tomto serveru. Schází ti ty „správné“ negativní emoce - zášť a nenávist vůči těhotným nebo matkám…  

Demi.        

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 12.02.09 13:38

:-))))))). Vy se doplňujete! Jedna kočka bílá, druhá černá a pro pořádek třetí dvoubarevná :-)))). Jinak Haňa je… jak to napsat a nebýt trapně sladká :-), ale co, je o ňuninka, jak by řekla Bety, je to miláček :-).

Další komenty snad příště, u nás je lazaret, nic hrozného kašel a rýma,ale bohužel rýmuje už i Matoušek, tak statečně vincentkujem, odsáváme, a pověřila jsem Michala ať koupí Libenar, prý jsou to nějaké šetrné kapky, tak alespoň na noc, ať se malý vyspí. Blbé je, že má ty nudle žlutavé… Jak poznám, že ho bolí uši??? M

 
LuciaM
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 12.02.09 14:15

Demi, krásne si to napísala… mám chuť sa pod to rovno podpísať  

nedávno som čítala jeden článok, kde rodičia majú dve postihnuté deti, starajú sa o ne, majú ich doma už 30 rokov
no článok ťažký na čítanie, ich životy by asi nechcel žiť nikto z nás
ale o čom to vlastne chcem - obe sa narodili v 7. mesiaci tehotenstva, obe s DMO  

tak mi napadla taká absurdita, pritiahnutá za vlasy  - keď ja ako tehotná pôjdem na tripple ktoré budú OK a potom dieťa nedonosím (príčin môže byť viac), narodí sa predčasne a následkom toho bude postihnuté môžem ho zabiť po pôrode? nemôžem, zavrú ma do basy na doživotie a celá verejnosť na mňa bude ukazovať prstom ako na krkavčiu matku ktorá zabila svoje dieťa

  • keď ja ako tehotná pôjdem na tripple testy, nebudú OK a pôjdem na potrat, čím ho vlastne zabijem tiež ale ešte pre pôrodom, nebude na mňa ukazovať nikto, lebo tak je to správne…
 

kde to žijeme? toto nikomu nepripadá divné???????  

Lucia zo Zebričiek (občas ku vám nakuknem ako sa máte, držím palčeky maličkému)

 
LuciaM
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 12.02.09 14:15

Demi, krásne si to napísala… mám chuť sa pod to rovno podpísať  

nedávno som čítala jeden článok, kde rodičia majú dve postihnuté deti, starajú sa o ne, majú ich doma už 30 rokov
no článok ťažký na čítanie, ich životy by asi nechcel žiť nikto z nás
ale o čom to vlastne chcem - obe sa narodili v 7. mesiaci tehotenstva, obe s DMO  

tak mi napadla taká absurdita, pritiahnutá za vlasy  - keď ja ako tehotná pôjdem na tripple ktoré budú OK a potom dieťa nedonosím (príčin môže byť viac), narodí sa predčasne a následkom toho bude postihnuté môžem ho zabiť po pôrode? nemôžem, zavrú ma do basy na doživotie a celá verejnosť na mňa bude ukazovať prstom ako na krkavčiu matku ktorá zabila svoje dieťa

  • keď ja ako tehotná pôjdem na tripple testy, nebudú OK a pôjdem na potrat, čím ho vlastne zabijem tiež ale ešte pre pôrodom, nebude na mňa ukazovať nikto, lebo tak je to správne…
 

kde to žijeme? toto nikomu nepripadá divné???????  

Lucia zo Zebričiek (občas ku vám nakuknem ako sa máte, držím palčeky maličkému)

 
maxik
Kelišová 5761 příspěvků 1 inzerát 12.02.09 14:33

Díky - u nás říkáme ňunísek ;-)   Bolavé uši u miminka - to nepřehlédneš, bolí to hodně, takže by moc a neutišitelně pla­kal, chytal se za uši nebo za hlavu.  Kdysi kdesi někdo říkal - myslím v souvislosti s dětmi s orofaciální­mi  rozštěpy, které na to trpí, že určitá prevence, aby se tyhle infekce dostaly do uší, je zvýšená poloha/vertika­lizace - nenechat celý den ležet, nosit, případně šátkovat.  

A ňunísek už řve jak pardál…  

E.

 
Uživatel je onlineharpyje
Extra třída :D 10425 příspěvků 12.02.09 20:07

Demi, no máš dobrý vyjadřovací schopnosti, přesně tak to také myslím. A já pořád nějak věřím ,že s Danečkem už se to nevrátí, ze to bylo  něco, co zabila ta ATB a uz konec s chorobama. No možná, že se mýlím, ale cítím to tak.

Maxik - teda ta vaše Haňa - to je neuvěřitelný! že do dbž nikdy nedáš takhle roztomilou fotku ;-) Kočka je taky pěkná, ale s Haňou se nemuže rovnat.

Maky -Libenar je úplne v pohode, nejsou to v podstate kiapky, je to čistý fyziologický roztok. Tez jsem dávala mrmlovi když byl malý.

Janku - nezapomnněli jsme na tebe :-), pobyt na horách uz se ti chýlí ke konci, tak se pak ozvi!

Rafusko- vzdycky tě tu vyhlížím až se ozveš, jak doma válčíte,  kotě máte ooc pěkný (teda ono už je takový „přerostlý“

Byla jsem si nechat vytrhnout osmičku zub - tak mne zarazilo, ze drive bylo trhání osmiček o zdraví, před pár generacema, když se člověku zkazila osmička, taky nato často umřel, bo se stím nedalo vubec nic udělat- a dneska? I když mi rostla uplne blbe, dr. ji trhala po slepu, vůbec ji pres ostatni zuby nevidela, tak jí to trvalo asi osm vteřin - a hotovo. Fascinuje mne, jak jsou ted ty přístroje dokonalé.
 har.

 
christabel
Závislačka 3546 příspěvků 12.02.09 22:20

Ahoj holky, napsaly jste to pěkně, cítím to stejně jako vy. Samozřejmě že si strašně moc přeju mít zdravé děti, ale také si nedovedu sebe představit, jak dávám souhlas k potratu… Ten většinový postoj nemohu přijmout.
Také někdy uvažuji, že jsou asi typy postižení, kdy asi není možné starat se o dítě doma (moc do toho nevidím, ale myslím si to) a pak teprve se na matku dívají všichni skrz prsty, pokud takové dítě přivede na svět a ono je v ústavu. Ale o těchto věcech vím velmi málo.
Právě ty skvělé přístroje, kromě toho, že moc pomáhají, bohužel také při prenatální diagnostice valí na matky tuto odpovědnost, kdy po nich okolí vyžaduje, aby dítě usmrtily. Já sama také necítím rozdíl mezi zabitím dítěte před porodem a po porodu, tedy morální…  

Zdravím Lucii - dříve, když jsem měla více času, někdy jsem k vám Zebřičkám nakukovala, moc se mi líbí váš přístup, Maru mne vždy okouzlovala svým nezdolným optimismem a vírou, že to dobře dopadne - a už má také své vysněné miminko. Moc bych to přála všem vám Zebřičkám.   Hanička je vážně úžasná:)   Rafuško, také moc obdivuju tvou trpělivost a mírnost.   Demi, jak jsi psala o mé cestě ke křtu, tak chci dodat, že spoustu otázek řeším s mou kmotrou, která je také členkou Jesliček, tímto zdravím Harpyji:) A děkuji:)
Zdravím také ostatní a na Janka jsem též nezapomněla:)
 Chris

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 13.02.09 13:24

Čau!
Klofu jednou rukou s mrmlou - jak výstižné - Matoušem na klíně. Rýmu nějak zvládáme, ale chce víc chovat. Dnes přišel nový moby od isabely z isatku,tak jsme hned prubli (viz foto). Je fajn, jinak mám storch, ale na pidimimi je tenhle lepsi, pak pujcim kamarádce na avizovane druhé :-).
CHris, Harpyje: I vy tajnůstkářky! H. je určitě zodpovědná a schopná kmotra, tak jsi v dobrých rokou ;-). Ostatně dneska jsou kmotři nedostatkovým zbožím. Tedy pokud člověk chce někoho opravdu „živého“, kdo se za něj bude i modlit a provázet ho. Ze srandy říkám, že čtvrté bychom ani teď mít nemohli, protože už by nemělo žádného kmotra :-). My s M. totiž z kostela známe dost lidí, ale nejsme moc zvyklí se družit, nechodíme do společenství, takže je to problém. Asi bych se měla začít modlit za to, abychom našli nějaké zpřízněné duše. Zatím žádný duchovní hlad v tomhle směru nepociŤuju, ale asi by bylo lepší trochu víc víru sdílet…Jenže já mám takový ostych k velkým slovům…I když teď mě napadlo! šak mám vás!!! Hihi, jestli tedy bude někdy benjamínek (panečku já uvažuju nad 4, to snad ne!), tak začnu „vykrádat“ jesličky ;-)
Demi: Jak píšeš, že si ráda, že sis potraty v sobě vyřešila sama, tak to mám zcela totožný pocit. Jak jsem psala minule ten příspěvek, tak  jsem tam zmínila slovo „odsouzení“, ale v podstatě sjme to myslela spíš tak, že měštve, že dneska je postoj zcela pačný. Že naopak se oceňují ti, kdo na potrat jdou. Jako že jsem chudáci, ale se správným, nezatěžujícím postojem. Mě je vždycky tak smutno, když o tom slyším mluvit tím stylem, jak sjem psala, že je to smutné,a el normální. Nechtěla bych, aby tu naše řeči teď vyzněly ve stylu, my jsme ty správné, co by nikdy nešly a obětovaly se. Osobně jsme hrozný srab. Když jsem nad tím opravdu upřímně přemýšlela, zjistila sjem, že víra mi sice dává sílu říct, na potrat bych nešla, ale vím, že bych se strašně špatně vyrovnávala s péčí o těžce (to zdůrazňuju, opravdu těžce) postižené dítě, které třeba nijak nereaguje. Jak má člověk zpětnou vazbu, usměv, pohlazení…zvládně všechno (proto třeba nechápu přístup k DS, i když i tam jsou samo těžské případy sdružených vad), bez toho… Ale právě tu si říkám, že zrovna tyto případy často nastávají během života po haváriích a tak a tam už člověk „právo volby“ nemá, takže co?  Buhužel mám pocit, že v dnešní společnosti už je ta normálnost tak zakořeněná, že je to chápáno jako otázka prestiže, vývoje, že ti co připouští potrat jsou dál, výš, než ti tmáři… radši už dost.
Maxik: Dík za radu s ušima. Já se právě bojím, že to nepoznám. Míša měl asi v roce právě zánět středního ucha a my to vůbec nepoznali! On si na uši nešahal, ani si na ně nestěžoval (v té době už torhcu mluvil, dalo se s ním domluvit), akorát měl teplotu a hodně se v noci budil pláčem, ale ne šíleným. Jinak šátkujem, ak sjem psala. A k té náhradě prvního porodu třetím. Mno, já už jsem byla spokojená s tím druhým, ten třetí byl také hojivý, ale spíš mám pocit, že sjem to tak nějak vytěsnila, že na to radši nemyslím. Navíc chápu svůj třetí porod v dnešní době v tomto kraji za velice nadstandardní a vlastně šťastnou schodu náhod. Každý další může při neklapnutí jedotlivých dílků skládačky vypadat jako první )no, asi ne úplně ale), což mě tedy trochu děsí a hlavně štve!!!
Janku: Na horách vás to muselo buď odfouknout nebo zasypat.
Rafusko: Já ani nejsem tak hodná, že na tebe myslím, jako si připadám nezaslouženě obdarovávaná a tak ně mrzí, že někde to pokulhává. I když samozřejmě nechcu z toho dělat vědu. Rodinu jen děti nedělají a vy byste určitě dokázali být šťastní i bez nich. Škoda, že se rozhodl zlobit ještě manžel :-/. Tedy doufám, že už nezlobí…
LuciaM: No, je to smutné, ale tenhle rozpor právě nikomu nepřijde.
JO a Harpyje s těma zubama máme obě úplně stejné myšlenkové pochody. Mě normálně nevyrostla ani jedna. tedy jedna mi rostla do dásně, tu mi dr. též taky během vteřiny vytrhl a ani potom to nebyla hrůza, trochu bolelo,a el v pohodě, spíš se mi do té díry dodtávalo jídlo, druhá protrhla dáseň,a le nevyrostla, tu si musím nechat vyříznout (další dvě jsou v dásni vodorovně)…
Nic, Matouš si asi za chvíli vyřve plúce. Začíná být pěkně rozedřený. Odložila sjem ho, aych to mohla dopsat. Spal jak dřevo, a během dvou minut byl hore a řve! čekala sjem, jetsli nezabere sám,a el ani ne. On si teď během té nemoci zvykl na dudlík, takže… Mimochodem já jsem strašné pako. Dudlíky jsou mi strašně nesympatické, i když objektivně chápu, že bez něj to porstě někdy nejde. Že bych nechtěla, a ani nemůžu při dalších dvou dětech, být dudlík já a že Bety, která dudlík nechtěla, má por změnu „umťu“, což je odporná látková plena, kterou si strčí až do krku, takže dudlík je vlastně to lepší řešení :-/, chjo. Běžím. M

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 13.02.09 13:25
 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 13.02.09 13:26

Nechce se mi vložit fotka, sand teď.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 13.02.09 13:27

No, nic, tak sand příště

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 13.02.09 18:03

Ahoj holky!
Tak je tu pátek, i když já jsem byla a zase budu v práci jen 3 dny. Manžel má tu chlapskou smrtelnou nemoc (rýmečku) a dopuje se Paralenem a Sinupretem, zatím nic moc. Chce o víkendu jen ležet a to ho asi něčím bacím, protože si hrozně vymýšlí co by chtěl a nechtěl. V sobotu máme jít do divadla na Maryšu, máme už skoro od začátku ledna lístky, tak nevím… Navíc mi volal sklerotický šéf, že nechal svoje lístky v práci a kdybych mu je mola před divadlem předat.  Musím se podívat, jestli náhodou nesedíme vedle sebe. :-))
Moc děkuju za pochvalu, ale já si jí nezasloužím. Myslím, že jsem sice miminko vždy všem přála (kromě mojí švagrové), ale také mi vadilo, že jsou všechny kolem mě těhotné a maminky a já stále nic… Říkala jsem: „Pane, já jim to moc přeju, pokud ona /oni to dítě chtějí, ale já bych už moc ráda také.“ Nějak jsem se zklidnila časem, když jsem zjistila, že „normálně“ mít dítě nebudeme.  Za těch 9 let, má moje švagrová 4 holčičky. Já jsem pořád měla pocit, že ona mě pořád „předbíhá v pořadníku“, že mi ty děti snad krade. Velmi lítostivě jsem obrečela každé její těhotenství. Asi jsem si už zvykla a každé 2 roky čekám, kdy oznámí, že je těhotná. :-)))
Snad mě neutlučete… :-))
Moc na vás myslím.
Rafuska

 
LuciaM
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 14.02.09 01:25

tak som vám sem vtrhla len tak bez predstavenia sa - patrím ku „Zebrám“, ale dieťa už mám - 16-mesačného syna a momentálne nám bohate stačí :-)
zhodou okolností som na slovenských stránkach čítala niekoľko článkov a blogov na tému interupcií a potom som nakukla aj ku vám… no a výsledkom bol ten príspevok  

keď stihnem tak čítam články od vás, diskusie ani nie, táto bola výnimka
naposledy ma hlboko oslovil ten sen od Demi…
idem skúsiť spať, nejako s tým mám v poslednej dobe problém
pekný víkend všetkým
 Lucia

 
Gerberka
Závislačka 3080 příspěvků 14.02.09 17:01

Ahoj kočenky, ****
hlásím se, že jsem taky tady, ale nemám trpělivost u toho netu - my máme tu nejpomalejší přenosovou rychlost, takže někdy to dost hapruje, několikrát jsem chtěla vložit příspěvek a z nějakého důvodu mě to vůbec nepustilo dál - grrrr…na tohle nemám trpělivost a navíc s Béďou za zády už vůbec ne.....však to znáte. Nevím, jestli si budu pamatovat všechno, jak jste psaly, takže:   Maky: z tebe září pohoda, jak si užíváš dětí a třetího miminka! Jen tak dál a ať už neonemocníte. Ty potraty vnímám dost podobně jako ty, tj. jako matka jsem asi srab, velice těžce postižené dítě si moc nedovedu představit, že bych někdy měla sílu ho vypiplávat, i když zřejmě člověk v sobě skrývá netušené síly a asi by si sáhl opravdu až na dno. Pokud by u mého plodu byla diagnostikována kupříkadu vada opravdu neslučitelná se životem, nevím, jak bych se rozhodovala, vůbec si to ani radši nepředstavuju, ale obdivuju, kdo donosí a porodí a potom dítě třeba žije jenom pár dní nebo hodin, musí to být snad nejtěžší zkouška, která může člověka potkat.......fakt nevím. Díkybohu za zdravé klučiny.  

Ohledně těch kmotrů: u mých obou kluků byl brácha, ale pouze „formálně“, nezajímá se o svoje kmotřence, nevidí je klidně třeba i rok, je mu to jedno, co dělají a jak se mají a že by se za ně modlil, v to už vůbec nedoufám.....přeju ti, aby Matyášek měl kmotra v tom pravém slova smyslu, snad takového najdete.  

Můj bratranec má nevidomou holčičku (už 12tiletou, je nevidomá od narození), před nedávnem se rozvedli, oba si našli nové partnery a maminka té nevidomé holčičky už má druhou zdravou dvouletou holčičku. Ta nevidomá je jinak jako „zdravá“ a v pořádku, jestli se to tak dá říct, chodí do speciální školy, lozí po horách, výborně hraje na klavír, takže vlastně doposud žije jako plnohodnotným životem.   Rafusko: moc mě mrzí, že se vám tak strašně dlouho nezadařilo miminko, 9 let už je strašně dlouhá doba, a že se švagrové mezitím narodily 4 holčičky, musí to být pro tebe hrozně smutné, i když určitě ty holčičky švagrové moc přeješ, to je jasné, ale muselo ti to být vždycky líto. Snad se taky dočkáte, věřím tomu!   Demi: ta „protekční“ doktorka - to je teda případ :-((, rychle pryč od ní, naprosto tě chápu. Zítra sbíráš opět 24 hodin Daníkovi tu moč, že? Tak pak dej vědět, jaké byly výsledky, snad to bude úplně dobré, tj. bez známky bílkoviny, je to opravdový zázrak to jeho uzdravení, to si musíme neustále připomínat jako povzbuzení pro ostatní, kteří třeba už ztrácejí naději na uzdravení svých děti.  

Jinak křtiny bráchové malé se plánují asi na březen, vím, že naprosto nezvládnu cestu - v jednom dni jet tam i zpět (tj. dohromady urazit 500 km, po D1, která mi nahání hrůzu), prostě vím, že je to pro mě nepřekonatelné tam jet s Béďou a vůbec nevím, jak to budu řešit, konkrétní termín ještě nepadl. Vztahy stále stejné, bez náznaku změny.  

Dlouho už tu nebyla Barča, nevíte, jak se mají s holčičkami? Snad nejsou nemocní a brzy se ozvou. My se co se týká nemocí zatím držíme všichni dobře - ťuk ťuk,  

Tak se držte, Gerberka

 
Demi
Závislačka 3825 příspěvků 14.02.09 23:31

Ahoj!  

Hlásím návrat z víkendu a přeji všem krásného Valentýna. Doufám, že si všechny užíváte pohodový den! My s manželem máme 11 leté výročí počátku nás dvou :-), tak jsme si udělali vzpomínkový den - jak děti dovolily… Včera jsme byli i na plese, tož jsme si po letech dali taneček a moc jsme si to užili. Dokonce jsem se vlezla i do šatů! :-))   Luci ze Zebřiček: děkuji za tvou reakci. Moc mě potěšila, i tvé přání k uzdravení Danečka. Děláme co můžeme, důvěřujeme lékařům a vše vkládáme do rukou našeho Otce. Přeji tobě i Zebřičkám vše dobré!   Rafuško: neboj, proč bychom tě měly uklovat… Však i já vím, co to je brečet u každé menstruace, když toužebně očekávám dvě čárky na testíku, a ono ne a ne… Taky jsem si nedovedla vždycky srovnat, že tamta nebo ona je „v tom“ a vyšlo jí to jako na objednávku, a já stále nic… Jenomže jsem si netroufala připouštět tak negativní emoce, jako je nenávist vůči každé nové těhotné holce, a to už proto, že bych se bála, že by za to něco zlého mohlo v budoucnu potkat i mě. Podle mě doporučení Přej a bude ti přáno, je i o tom, jak se stavět sám vůči sobě v některých mezních situacích. Někdo to zvládne, někdo má problém. Ale je to jeho problém, jeho zlo, a zlo, pokud se dobrovolně podporuje, tak roste a šíří se.
Tys to zvládla, myslím, hodně dobře.   Gerberko: Lamvinek rekonstruuje hnízdečko, tak teď se na net nedostane. Ale mluvila jsem s ní, jsou zdraví, Terezka se díky dietě dala do kupy, takže mají teď klid. Řeší teď ale problém práce u manžela - díky krizi i oni mají nejisté období, zda manžel nepřijde o práci… Tak na ně mysleme.
Pokud jde o Daníka, tak uvidíme. Myslím, že to nejhorší jsme už zvládli. Bílkoviny v moči se mění, někdy je to negativní, někdy se tam něco najde, tak uvidíme, co ukáže ten zítřejší 24 hodinový sběr. Výsledky budou v úterý. I já bych si moc přála, aby se to vyvíjelo už jen k lepšímu… Ale pokud ne, tak co nadělám?   Maky: obdivuji tě, jak to zvládáš. Někdy žasnu, co všechno stíháš, mně děti psát na PC nedovolují! Pohlaď Matouška, hned bych ho popusovala! Nějak mi už v náručí miminko zase chybí… brek brek.   Harpyje, Chris: ty brďo…! Tak kmotra a kmotřenka, to je naprosto úžasné. Stanete se hvězdami Jesliček…!  

Ostatním krásný večer přeje Demi.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 15.02.09 20:08

Ahoj holky hlásíme že žijem, ale stále bojujem s rekonstrkucí,
babičce nad námi popraskala podlaha, tekže dělají novou, aby se neoctli u nás, taže se stále vrtá a bourá, hlavu máme jako škopek.
Jinak jsme zdraví, moje vyšetření  dopadlo dobře.Náš bourák se odvolal proti rozsudku, takže 20.3. máme soud.Manžel se z toho uplně vynervoval.že chce odpustit pokutu i zákaz řízení.Nechápu to.VždYt se pry omluvil a jsme zdraví.Já nějak nemám sílu proti tomu bojovat, takže to bude na manželovi.  

Já jsem nějak znechucená z práce, nějak se bortí kolektiv, tím jak nastoupily ty nové, jedna z nich je dost arogantní a já to už nezvládám

 
Uživatel je onlineharpyje
Extra třída :D 10425 příspěvků 15.02.09 22:14

Ahoj holky!

Lamvinku, tak hlavne at se ta  rekonstrukce moc netahne , leze to pak človeku na nervy čím dál víc. blbej kolektiv v práci, to je za trest - zažila jsem to jednou a to jeste jen na chvíli, a pochopila jsem, jak je duležitý s kým člověk dělá. myslím na tě.

K Christabelinému křtu :-)  Je pro mne ohromná čest, že můžu být  Chris kmotrou. Ale  musím vám přiznat, že jsem ze svého kmotrovství hodně nervozní  - za nejsem si jista, jestli jsme  schopna dostát tomu, co má  Chris právo ode mne jako od své kmotry očekávat. Vedeme spolu hovory na nejrůznější témata -a někdy si tak říkám - mám já vubec právo ventilovat nějaké své názory ? jsou správné? jsou fundované? Někdy si říkám, že jsou věci , na které bych se raději ptala já jí než ona mne (a pochopitelně to i dělám, to je jasné). Přes všechny moje obavy o sobě samé, je to pro mne ale především velká radost a i vzpruha - člověk si tak znovu utřibuje svoje myšlenky, zamýšlí se nad věcmi, které už delší dobu nepřemýšlel, je to povzbuzující.
A na Christabelin křest se ohromně těším. Nejen já, ale i můj muž, kolikrát se mne ptá, o čem se spolu zrovna bavíme, i ho někdy zatáhnu do diskuze - a moc se také těšíme, že letošní Velikonoce strávíme mimo město společně s lidma, kteří je chápou stejně jako my.

Jo ke  křtu dětí- napadlo mne, jestli by nebylo dobré, kdyby naše děti (dočkáme-li se, a budeme jic hmít víc než jen Ondřejka) měli všichni stejného kmotra- zatím jsem to tak tedy planovala… Pěkné by mi treba připadalo, kdyby děti z jedne rodiny měly za kmotry nějaký věřící pár to tedy nebude náš případ. O. kmotra žije sama)

Demi, Maky, Gerberko, Rafusko - zdravím! víc už  dneska nedám.

A doufám, že Jjanka na horách nesežrali vlci!

 
Demi
Závislačka 3825 příspěvků 16.02.09 08:40

Ahoj holčiny,  

všechny zdravím. Honzík jel s manželem na kontrolu na oční, tak mám ještě asi 30 minut, než dorazí zpátky. H je zase nějaký nachlazený, kašle a teče mu z nosu, což je asi následek víkendové sáňkovačky…   Harpyje, Chris: to je úžasné, jak se křtem sblíží vaše rodiny a jak si navzájem můžete sdílet víru… moc vám to přeji a věřím, že vás to obě obohacuje.   Lamvi: s tím bourákem to je neskutečné… Ale myslím si, že on si svého dříve nebo později stejně dojde! S tou prací u tebe je mi to líto, ale časem se to může ještě srovnat.  

Posílám vám tady foto mých tapiserií, které jsem dostala k narozeninám od svého švagra. Máme je pověšeny v obýváku nad pohovkou - často k nim vzhlížím…  

Pa, Demi.

 
Demi
Závislačka 3825 příspěvků 16.02.09 08:47

Děvčata, uznáte-li to za prospěšné, připojte se a pošlete i dál…  

Petice na podporu papeže Benedikta XVI.
8.2.2009 13:06

Text petice česky (originál je německy):

„My, podepsaní, se bráníme proti neúměrným útokům vůči Vám, našemu pastýři, ve sdělovacích prostředcích. Tyto útoky jsou nemístné a odporují jak pravdě, tak i obvyklým mezilidským vztahům. Jsme angažovaní katoličtí laici, řeholníci a kněží. Svým podpisem výslovně vyjadřujeme solidaritu s Vaší Svatostí.“

  • Buďte i Vy solidární s papežem Benediktem XVI.! Podpisové archy mu budou předány o Velikonocích spolu s mapou, kde budou vyznačeny obce, ve kterých žijí jeho příznivci.

Po vyplnění rámečků se čtyřmi povinnými údaji (příjmení, jméno, e-mail, stav) klikněte na tlačítko „unterzeichnen". Na udanou e-mailovou adresu Vám bude doručena žádost o potvrzení podpisu. Klikněte, prosím, na zvýrazněný odkaz a Váš podpis bude zaregistrován jako platný.

Pán Bůh zaplať.

Web viz:
www.ja-zu-benedikt.net

www.ja-zu-benedikt.net/index.php

 

Demi.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 16.02.09 13:02

Já umřu!
Napsala jsem megakomentář, konečně každé věnovala „vzpomínku“ a někam mi to zmizelo!!!! No, zkusím to rekonstruovat, ale nevím, jetsli stihnu, než se děti vzbudí. Já mám vztek. Tak zkusím alepsoŃ vložit už jednou  zkoušenou fotku. M

 
Demi
Závislačka 3825 příspěvků 16.02.09 13:12

Holky, ****
tak já nevím, ty odkazy mě nasměrovaly na můj soukromý e-mail, jen co jsem na ně klikla… :-(. No, mám to sice zaheslováno, ale při stavu techniky a mé neznalosti se třeba může stát, že na vás vyjede i mé soukromé heslo ke schránce na seznamu… A já jsem si myslela, jak jsem anonymní :-)).
No, pokud se na petici budete chtít seriozně mrknout, zkuste to zkopírováním odkazu do vyšeho vyhledávače. Uvidíme, jestli se na ni dostanete. ****
Jinak já to podepsala. ****
 D.

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 16.02.09 16:58

Ahoj holky!
Tak jsem dneska viděla fotky 2 deního miminka. Kolegyně je babička. Tomášek je nádherný! Momentálně jsem ve stavu, že já bych brala ihned. Klidně by mi stačilo „jen“ být těhotná. Letos mě to chytlo nějak dřív. Většinou mě to chytá na jaře, když všechno pučí…
Lamvínku,jsem moc ráda, že jsi v pořádku a ten chlap mě fakt naštval!! Tak dlouho se dáváte dohromady a on se cítí ukřivděný, že by měl mít zákaz řízení. Snad budou mít u soudu rozum!!! Přeju brzké ukončení rekonstrukce.
Demi, jak dopadl sběr? Moc na tebe i Danečka myslím, aby to zlepšení bylo trvalé.
Chris, kmotra budeš poprvé? Moc ti to přeju, mě se to vyhýbá. Když loni křtila švagrová Terezku, tak chtěla jen mého manžela mě ne.
Maky, nádherné schodečky. :-))
Požehnaný den všem
Rafuska

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 16.02.09 21:58

Ahoj holčiny,
vlčí hostina se nekonala (ikdyž jedna liška se koukala asi hladově ), jsme zpátky z hor. Kupodivu zdraví. Jen nevím jestli to sněhové šílenství bylo horší tam nebo tady. Před okny na terase leží 50cm závěj. Nestíháme odhazovat sníh . Cukřík nezapoměl. Jak mě babi informovala nechal se hladit  a brát do náruče i od ní. Sněhu je tu tolik, že musíme odhazovat i kolem šopy aby v něm doslova neplaval a mohl od kurníku (sousedovic) k nám do šopy bez problému. Mám strach z těch mrazů kolem 18C, ale snad to přežije. Včera jsme absolvovali místecký farní karneval - oproti loňsku byl fajn a  nekončil takovým zklamáním.
Jinak Vás pomalu dočítám - nějak nestíhám, byly  jste plodné :-)))  Na komentáře Maky na BC se teprv chystám a těším. A CHris i Harpyji gratuluju ke kmotrovství a kmotřenectví SUPER !!!!!!     
JaneK
Budu se snažit stáhnout fotky z foťáku.

 
Demi
Závislačka 3825 příspěvků 17.02.09 17:39

Ahoj holky,  

já jen krátce - D. moč dopadla blbě (obsah bílkovin 1,6 gramů na 1 litr, což je nejvyšší množství, jaké dosud měl). Včera měl opět doma vysoké 4 stupně, tak jsem to i celkem tušila.
Ve čtvrtek s ním jdu na ultrazvuk ledvin. Snad nedopadne špatně, aby si ho tam nenechali.  

Demi.

 
temms
Nováček 2 příspěvky 17.02.09 20:34

Demi,

nedá mi to nezareagovat. Od našeho předštědrovečerního setkání na Daníka myslím, doufala jsem ve zlepšení. Moc mě mrzí, že se zatím nekoná, ale věřím v něj a budu se za Vás přimlouvat.  Mrzí mě taky, že naše poslední setkání nevyšlo. Dost často sem nakukuji, váš deníček i celé společenství kolem něj jsou úžasné, moc ráda Vás čtu.

Snad se všechno brzy zlepší a my se konečeně zase uvidíme.
Tvoje kmotřenka.

 
Demi
Závislačka 3825 příspěvků 18.02.09 10:27

Júúú, to je tedy překvapení… :-) Moc ti děkuji, milá kmotřenko. Jsem velmi ráda, že k nám nakukuješ, ale hlavně za to, že jsi nesešla z cesty. Často si vzpomenu na naše dávné společenství na faře u p.Goldmanna, na to, co jsme tam všechno řešili, jak se nás pan farář snažil usměrňovat :-), anebo na Dny mládeže v Čenstochové, se Svatým Otcem JP II. Bylo to všechno tak hezké… To nám bylo 17, že?  

Já pořád věřím, že se Daneček zlepší, protože nic není definitivní. Ono to může souviset s tím, že se u nás právě nachází opět nějaký ten bacil, který se nechce přesunout do pryč, ale bohužel se mu tady nějak zalíbilo :-((. Honzík je nemocný (odvezli jsme ho k našim), D. už taky posmrkává a kašle. Uvidíme zítra.
Asi si budu muset zvyknout na to, že to u Danečka bude jako na houpačce. Pokud se jedná o vývojovou vadu, tak tu může čas hodně pomoci - řada onemocnění se srovná spontánně časem, třeba v pubertě.  

O víkendu budeme v Brušperku, ale asi mi to opět nevyjde se stavit, když jsou kluci nemocní. Tak počkáme, až se oteplí a všechny virozy zmizí. Také to chce čas… :-)  

Srdečně tě zdravím a klidně tady nakukuj častěji. Potěší nás každá nová reakce a nové příspěvky.
Zdeňka.

 
temms
Nováček 2 příspěvky 18.02.09 18:31

Také na to moc ráda vzpomínám, p. Goldmann je pro mne nezapomenutelná osobnost. Úžasnou osobnost jsem před 14 dny poznala také v otci Antonínu Kocurkovi ze Starobělské farnosti, kam spadá Krmelín - určitě jeho mši zase brzy navštívím. DOPORUČUJI!

Budu na Vás zítra myslet, ať vše dobře dopadne, Honzíkovi a celé rodině přeji brzké uzdravení. š.

 
Demi
Závislačka 3825 příspěvků 19.02.09 18:08

No jo, to je dobrý nápad, někdy zajedem i do Krmelína :-)  

My máme 2 úžasné kněze, ani nevím, jak to budeme dělat, až budeme bydlet v Brušperku - moc mi bude chybět naše současné duchovní zázemí…  

Zd.

 
Demi
Závislačka 3825 příspěvků 19.02.09 18:12

Tak jen stručně - utz dopadl tak napůl, tvorba a vylučování moči o.k., ledviny však „svítily“, což je oproti minulému stavu změna k horšímu… Nestačila jsem se zeptat, co to znamená, protože D. plakal, takže jsem utěšovala.
Na příští úterý jsme objednaní k dr.Zaoralovi do FN, tak potom budeme vědět víc.  

Demi.

 
Uživatel je onlineharpyje
Extra třída :D 10425 příspěvků 19.02.09 21:38

Rafusko - no takovéhle stavy, že já byych bala mimčo hned , to jsem měla taky několik let (a ted do stejnýo toužení přecházím splavně znova :-))
jojo,kmotrou budu prvně - i když máme v rodině hodně dětí, tka dospělých je pořád ještě dostatek,a nikdo mne o kmotrovství dosud nepožádal - o to víc se těším na christabelin křest

maky - tak ten megakomentář zkrat, ale napiš aspon kousek. Tafotka je naprsoto skvělá. M. na ní vypadá spíš jako panenka, než jako kluk jako buk :-)

Janku - no tak vidíš, nezapomněl ani kocour, ani Jesličky, docela úspěch, ne?

Demi - no tak moje tušení mne tedy trpce zklamalo…  tedy to zhoršení, cos viděla dneska… napiš až se dozvíš co to vlastně znamená. Budu se za D. modlit.

har.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 20.02.09 13:07

Hojte!
Bětu jsem uložila a Matulku mám přivázaného na břiše. Provádím tu kývavé pohyby, malý prdí o sto šest, tak snad se mi podaří něco naklofat. Pro jistotu píšu ve Wordu, aby to zas nezmizelo, tak jetsli tam pak budou nějaké nesmyslné znaky, omluvte, porucha není na vašem přijímači J.
Demi, asi na to teď nemáš myšlenky, ale čeho jako se týká ta petice? Jestli jsem to správně pochopila, tak jako kdo chce obecně podpořit papeže? nebo se to týká zrušení exkomunikace „protidruhova­tikánských" biskupů a s tím spojené aféry s holocaustem? Mně to je takové divné. Myslím, že snad Benedikt tuší, kolik lidí za ním stojí… Osobně si myslím, že je lepší se modlit za kněze, biskupy a tedy i toho „prvního mezi rovnými", což tedy moc nečiním a začíná mě to mrzet, protože pokud jsem v tomhle směru kritická, měla bych pro „kvalitu" něco udělat a nic jiného než modlitba asi není. Takže já asi nic podepisovat nebudu, ale když k tomu napíšeš něco víc, svůj pohled, třeba změním názor.

Teď mě v té souvislosti napadlo. Jak byste se tvářili, pokud by váš syn řekl, že chce být knězem/řeholníkem. Mě vždycky překvapilo, když jsem slyšela, jak to v rodině vadilo, jak se s tím špatně smiřovali, zrazovali. Možná je to tím, že sjem dětmi plně saturována, takže neřeším, že jako babička nebudu mít dostatek ;-) vnoučat, nebo nevím. CHápu, že je to nevděčné povolání, málo peněz, práce s lidmi, z nichž každý ví, jak by to dělal lépe, jak bych se měl jako duchovní chovat, malé ocenění společností, ale stejně… Co vy na to? A druhá věc, jak se díváte na titulování papeže. Někde jsem kdysi četla o používání titulu „otec" pro kněží a mě vždycky strašně tahá za uši, když se používá ono„Svatosti", proč vlastně? Kdyby někdo věděl, případně měl nějaký názor…

Ještě k té nemoci, Demi. Už se v tom nějak neorientuju, ale každopádně vás opět zařadíme do našich (skromných) modliteb. POchopila jsem, že pokud by to byla vývojová vada, byla by to lepší varianta? Mám pocit, že synovec měl něco podobného v lehčí formě, vyrostl z toho, ale stále je honí na kontrolách, každopádně je ale zdravý. tak pevné nervy tobě a ať se vám vyhýbá alespoň nachlazení, když už se musíte trápit s tímhle.

Lamvinku, nechci nějak drásat rány z komunikace s „tím pánem", ale je to fakt děsné chování, mně by tedy osobně dost vadilo, pokud by měl vyváznout bez trestu, porotže pokud necítí vinu, neomluví se za ni a jetšě požaduje nějaká speciální řešení… Odpuštění, myslím, musí předcházet účinná lítost, ne? Každopádně, pokud se budete cítit líp, když to uzavřete, byť takto, tak samozřejmě, vaše věc. Ale jak vlastně to může manžel ovlivnit, pokud to vyšetřuje policie, že jako stáhne obvinění, ale to jsem myslela, že jde jen u rodinných příslušníků, pokud už byla prokázána vina. No, nic. Co celiakie (jejda,jak se to píše???), ajks e to vyvíjí, dodržujete dietu? Jak to jde?

Harpyje, Chris: Určitě budete dobrá dvojka J. Kmotrovství, pokud se má dělat dobře, je sice zavazující, ale zas člověk fakt žije z toho, že si ho někdo, por takový úkol vybral. Myslím, Harpyje, že to zvládněš se ctí J. A navíc jsme přesvědčená, že varianta prová­zející kmotr s pochybnostmi, je určitě epší než kmotr všeználek, dohlíženící, aby kmotřenec nezbloudil ;-). A moc přeju, abyste si obřad užily a hlavně poržily. Já si pamatuju, jak mě strašně dostaly litanie a to nejsem žádný staromilec, spíš naopak. Ale v Olomouc, ve studentském kostele, jetsli to tam nějaká znáte, to je síla. Takový studený, kamenný prostor, jak to říct, jd etam všechno na dřeň a ty litanie tam zapadaly úplně 100%. A to bude už letos o Velikonocích nebo máte speciální termín?

Ad křty dětí a kmotři. Vidíš, to mě ani nenapadlo, že by vlastně děti mohli mít jendoho kmotra, resp. manžele. Přitom je to vlastně přirozené. No, u nás to takhle vlastně skoro dopadlo. Míša má za kmotra manželova spolupracovníka, se kterým se nestýkáme moc intenzivně, ale když jo, je to fajn, tedy i s jeho ženou a dětmi. A Bětuška i Matouš budou mít nakonec stejné kmotry, právě manželský pár, mojí kamarádku s manželem, kteří jsou nám fakt moc blízcí i formou spirituality a hlavně jsou to hrozně dobří lidé. Akorát mě mrzí, že si nemůžeme vybrat, kdo bude křtít. Míšu nám křtil kaplan, neb děkan nemohl a bylo to super. Bětuška šla v termín stanovený pro křty s dalšími dvěma dětmi a křtil ji děkan, což tedy není moje krevní skupina, on je takový zvláštní, sladký, ale na mě působí jak továrna na obřady. Navíc se mi nelíbí jeho přístup k lidem, jako patent na rozum apod. Ale to už jsem se zakecala.  

K Jankovi jsem měla opět vtipnou poznámku o větru a sněhu,a le jelikož už se dostavila, tak je zdravím a budu se těšit na nějakou reportáž z hor ;-)

Rafusko, jestli se ti tedy bude chtít psát takhle veřejně (vlastně si neuvědomuju, jetsli sjem tohle už nepsala, nebo to bylo v tom smáznutém příspěvku, pokud jsi to prostě přešla, tak to přejdi ještě jednou), jak na tom vlastně jste? Jako podnikáte nějaká ta IUI nebo jak se to jmenuje, nebo zkoušíte jen přirozeně (vím, psalas, že začínáš cvičit)… Jako abych věděla, kdybych se náhodou ve své lenosti utrhla, za co se mám vlastně modlit ;-)

Gerberko, co kluci?

Maxiku, nosilas děcka i vertikálně, tedy jako pidimimina? Od kdy? A máš nějaké fígle? (příp. odkaz na vázání s pidimiminem, našla jsem jen ty co už drží hlavu) Já tedy nosím hlavně kolíbku v kříži s kapsou ven, ale kdybych chtěla změnu. Naštěstí ten moby je takový pohodlný, víc se přizpůsobí. Když jsem kdysi Bětu vázala do storchu, přišlo mi, že se s tím nemůžu tolik pohybovat, ž musím furt něco rovnat. Teď s Bětou celé dopoledne tančíme, cvičíme, aj jsem uklidila bordeliště v pokojíčku a pohoda. Akorát je to dítě tedy very výhřevné ;-)

Tak a jsem totálně vyčerpána. Matouš se vyprděl a spí jak marbulínekJ. Vaše Markéta

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 20.02.09 13:08
 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 20.02.09 13:09

že by už za stávkovaly fotky???? vypadá, že jo, ta matku a její hochy dám snad příště .-/

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 21.02.09 07:36

Ahoj holky, u nás už se taky začíná chrchlat a smrkat, ale začal manžela a ted trochu já, včera jsem to totiž přehnala stavěla jsem holkám iglu.Až ho dotvořím pošlu foto.  

Jinak s tím chlapíkem, to projde soudem, jak nám přišlo předvolání, ale je na nás jestli se připojíme k obžalobě za náhradu škody.Když já se v tom moc nevyznám, v pondělí mám schůzku s právničkou, kterou nám přidělili při vyřizování proplacení škody na autě, je už s tím seznámena.Tak uvidíme.  

U nás se stále kope, dneska dělají další pokoj, mě ještě čeká maškaráček s holkama.Tak se docela těším, že ujdem tomu rámusu.  

Chris je to krásné že jsis vybrala kmotru tady z deníčku, je to nádherné.Jak se daří dětem?  

Maky malý je kouzelný hned bych si ho pomačkala.Jak to zvládáš ten trojlístek?  

Demi sluníčko, Vás to snad nikdy nepustí, pošleme modlitbičky s holkama.  

Všechny moc zdravím, víc nějak nestíhám  komentovat.
Už slyším zbíječku, hezký víkend všem Barča

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama