Kulihrasek 33.tyden

Těhotenství

Ahoj snažilky, těhulky a maminky, zvláště zdravím těhulky v podobných týdnech: Myšáček, ToffifeeZuzka, Katulka, Šárka a Janice (o dalších nevím).

Doufám, že jste si všechny krásně užívaly sluníčka jako já. Hodinka na balkoně s mojí maminkou žvatláním o Tomáškovi a výbavičce byla fakt příjemná.

Dneska jsem byla opět na kontrole, Tomášek je sice stále o týden menší, než by měl být, ale má podle pana doktora už 2300 g a hlavně je v ideální poloze na porod. Prý by se mu už nemělo podařit se otočit hlavičkou nahoru a narodit se koncem pánevním, jako se to podařilo pře 9ti lety jeho sestřičce Michalce. Jinak mám všechno v pořádku, za což jsem moc šťastná, hlavně když čtu i příběhy méně šťastných maminek na emiminu.

Pečlivě jsem četla zprávy, jak máte holky většinou už vše vyžehlené a připravené. Asi to také udělám dříve, než jsem plánovala, i když mám relativně hodně času, zatím se vůbec neotvírám. Ale na manželovi to nechci nechat. Hlavně si musím vytisknout seznam „Co sebou do porodnice“ a zkontrolovat, zda mám všechno, co mám mít. Pro sebe mám jen dvě košile na rozepínání, župan a dvoje síťované kalhotky z lékárny - Tena za 30 Kč. Jsou to vlastně kalhotky pro vložky pro ty, co neudrží moč, ale funkci asi splní stejnou. Uvidím.

Holky, jste některá ve stejném nebo podobném týdnu z Prahy ? Plánujete některá z vás rodit v Podolí ? Já si myslím, že není špatný nápad Myšáčka se dát více dohromady. Na to je emimino skvělé. Člověk má pocit, že není na všechno sám. Mě to strašně pomáhá. Můj manžel není tak ideální jako většina vašich. Těhotná se mu nelíbím, nemá rád tlusté ženy, „bez pasu“ pro něho postrádám sexy kouzlo. K porodu by nikdy nešel, nemůže vidět ani injekci. Ale už se nemůže dočkat, až se Tomášek narodí, je to toužebně očekávaný syn a navíc nám to ta léta nešlo z důvodu manželova úrazu varlete, takže radost je několikanásobná. Zatím s dcerou vybírají kočárek, aby oběma vyhovoval. Také už máme přebalovací pult, který má vaničku stranou, takže vypadá dost prakticky. Koupili jsme ho v Dětském ráji na Žižkově. Mají tam sice frmol, ale velký výběr všech věcí na mimčo.

Tak se všechny opatrujte, snažilky využijte kouzla jara a otěhotněte. Držím vám všem palce. Já jsem to už nečekala a stalo se. Najednou se MS v říjnu nedostavila, bolela mě prsa a ze strachu, že mám nějaký zánět se vyklubal Tomášek v bříšku.

Kulihrášek - Monika a Tomášek 33.t.

Váš příspěvek
SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 23.04.03 10:27

Ahojky Moniko,
to je mi líto, že tvůj manžel nechce být u porodu a nelíbíš se mu těhotná. To u nás je to úplně obráceně. Já mám pořád pocit, že se manžílkovi takhle nemůžu líbit, ale on mi sám od sebe pořád říká, jak jsem krásná a jak mi to bříško sluší. U porodu chce taky být (i když omdlévá jenom když jde na odběr krve). Myslím, že bude pro mě velkou oporou a ani si nedovedu představit, že bych tam byla sama. Tak snad to společně zvládneme.
Já jsem z Prahy a do Podolí se chystám taky. Už jsem si tam založila kartu a teď 2.5. tam jdu na ultrazvuk. Termín porodu mám 22.6..
Zatím se měj moc hezky a opatruj Tomáška v bříšku :-))) Šárka R. 31.t.

Kulihrasek
Stálice 52 příspěvků 23.04.03 11:17

Ahoj Šárko,

toho manžela Ti moc přeju. Já si z prvního porodu hlavně pamatuju, že jsem špatně nesla to, jak jsem po porodu musela zůstat 2 hodiny sama na porodním sále, ležet na porodním stole, spát se mi nechtělo, nikde nikdo, Michalku mi odnesli, cítila jsem všude mokro a v hlavě pocit nepotřebnosti. Kvůli tomu hrozícímu císaři jsem nesměla pít, je sát vodu z mokré pleny, takže jsem byla fakt mokrá od hlavy až k patám a studilo to. Měla jsem naivní představu (asi z filmů), že až porodím, budu ležet v čisté suché posteli, miminko u sebe a manžela pustí až ke mě. Michalku mi ale dali až druhý den v poledne - porodila jsem ji v jednu v noci a návštěvy byly povoleny jen na chodbě. Takovýto postup je už doufám minulostí. Zeptám se na to při tom kurzu. (Michalku jsem porodila v Motole.)
Já jsem manželův strach z přítomnosti u porodu zjistila až teď při druhém těhotenství, protože u prvního mě „strašili“ císařem a byla jsem v porodnici o týden dříve a manžela informovali až po porodu., takže jsme to vůbec neřešili. Nakonec se Miška narodila v 39. týdnu spontánně za 3 hodiny a pobyla jsem si tam před porodem jen 2 dny.

Já mám termín 9.6., tak asi stihnu popsat nejčerstvější zážitek z Podolí, než to přijde na Tebe. Já zatím chodím stále ke svému gynekologovi, ale v Podolí už jsem byla na 3D ultrazvuku, ale více mě nadchla ta kvalita normálního obrázku než to 3D. Tomášek vypadal nějak divně. Byl ještě moc maličkej (22.týden). Jsem ráda, že teď už je větší a už se učí sám dýchat. Jsem klidnější. 15.5. jdu do Podolí na předporodní kurz, už jsem za těch 9 let zapomněla, co dělat, až to přijde. Možná, že až mě tam manžel poveze, tak sebere odvahu a zůstane. Nevím, nechci ho do ničeho nutit. Já bych si moc přála, aby tam byl při první době porodní a potom, až Tomáška odnesou … Uvidíme.

Měj se moc fajn a užij si ten ultrazvuk v Podolí. Já jen doufám, že nebudou v červnu zavírat nebo tam nebude velký hluk a nepořádek, všimla jsem si, že tam mají lešení.

Monika s kopajícím Tomáškem

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 23.04.03 11:43

Ahojky Moniko,
myslím, že už to dnes chodí trochu jinak. Aspoň v to doufám i nám to tak říkali. My jsme se byli v Podolí podívat minulý týden, ale na předporodní kurz chodíme do Krče. Původně jsem totiž chtěla rodit tam, ale mají tam v mém termínu zavřeno a taky se mi tam vůbec nelíbilo. Není tam žádné soukromí - společné porodní boxy, společné sprchy přes chodbu atd. V Podolí by taky měli zavírat někdy v červenci. Ale bude tam jen omezený provoz a normálně to bude fungovat. Lešení tam je, protože probíhá celková rekonstrukce (a asi ještě dlouho probíhat bude), ale snad to ničemu uvnitř nevadí. V Podolí nám říkali, že hned po porodu ploží miminko mamince na bříško (pokud je všechno O.K. a není potřeba ho dát do inkubátoru nebo tak), pak ho odnesou ošetřit, zvážit, změřit a do 30 min. ho zase přinesou zpátky a vyzkouší, jestli se umí přisávat k prsu. Pak tam prý nechají maminku i tatínka s miminkem asi 1 - 2 hod. o samotě. To se mi docela líbí, tak uvidíme, jestli to tak doopravdy bude probíhat.

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 23.04.03 11:44

No vidíš to, úplně jsem se z toho všeho zapomněla podepsat a odeslala jsem to jen tak.
Tak se měj zatím moc hezky.
Pa Šárka R.

janice
Kecalka 458 příspěvků 23.04.03 12:04

Nazdárek Mončo,
jak jsem tak pročítala Tvůj dnešní deníček, tak jsem měla chvilkama pocit, že máme společného manžela. Na mojí figuru a na přítomnost u porodu má úplně stejný názor. Ne, že by tam se mnou nechtěl být, ale bojí se, jak to bude snášet. Jsme tedy víceméně také domluveni, že v 1.době porodní se mnou bude pochodovat po chodbě, ovývat mně a vůbec mi dělat společnost a pak se uvidí, jak se bude situace vyvíjet. Je to můj první porod a i když jsem původním povoláním zdravotní sestra, takže nemám problém s nemocničním prostředím, bílýma pláštěma, injekcema, hadičkama atd, stejně samozřejmě vůbec netuším, jak se budu chovat. Zatim si myslim, že to taková hrůza nebude, ale taky může být všechno úplně jinak.....
Jinak já mám termín 13.6., ale to je zatím ten podle poslední menstruace. Předpokládám, že až začnu chodit do poradny do porodnice, že mi ho změní. Hlavně doufám, že to stihnu do 14.6., protože chci rodit v Krči a oni mají od 15.6.zavřeno. Už tady probíhala diskuze od Šárky,se kterou asi pravděpodobně chodíme do stejného kurzu(Šárko:úterý 16.30 hodek????), kdy jsme se jen tak mimochodem na 2.lekci dozvěděli tuto novinu. Chápu, že si můžu dělat předporodní kurz někde a rodit úplně jinde, ale na druhou stranu nevím, proč si budu např. prohlížet porodní sál v porodnici, kde stejně rodit nebudu. No nic, bydlim v Modřanech, takže to mám do Krče 5 minut autem a slyšela jsem docela chválu. Když to nestihnu, tak půjdu taky do Podolí, prý je to tam taky fajn, možná jen ten stavební ruch nebude nic moc…
Myslim ale, že hlavně ať už máme svoje miminka doma, to je to nejdůležitější.
Taky jsem se chtěla zeptat, zda už máte jasno, v čem povezete miminka z porodnice?Pořád nevím, jestli je vhodnější nosítko/sedačka do auta nebo vložná taška do kočárku.
Tak, to je asi vše. Mějte se moc pěkně, opatrujte pupíky a pište, co je nového.
Janice a Vilík 33.TT

Kulihrasek
Stálice 52 příspěvků 23.04.03 12:05

Ahoj Šárko,

tak to jsi mě potěšila. Napíšu Ti, co mi řeknou na tom kurzu. Jinak mě napadlo, jestli nebydlíš někde na Praze 4, když jsi vybírala Krč a teď Podolí. Já bydlím na Lhotce, je to kousek od Novodvorské. Mohly bychom se třeba sejít, až se nám ta naše zlatíčka narodí, jestli jsme blízko. Já nepředpokládám, že budu moc v létě cestovat, teplo mám ráda jen když mám blízko vodu. Uvidíme také, jaké bude léto.

Dej vědět a zatím se měj fajn.

Monika

Kulihrasek
Stálice 52 příspěvků 23.04.03 12:23

Ahoj Janice,

já mám druhý termín 12.6., tak uvidíme. Podle menstruace 9.6. O Krči jsem slyšela, že je tam méně soukromí, tak proto to Podolí. Já zase pracuju ve firmě prodávající lékařské přístroje a vím, že v Podolí se situace zlepšila, proto jsem si to vybrala tam. Samozřejmě hodně důležití jsou lidé a ty si člověk stejně vybrat nemůže. To bude náhoda. Já jsem ze Lhotky, takže jsme vlastně sousedky, do Podolí je to také chvilka, zácpy bývají až za Podolím.

Já si myslím, že pro převoz miminka je určitě bezpečnější sedačka/nosítko do auta, my ho asi budeme používat na zadní sedadlo, protože nepředpokládáme moc cestování přes léto a nemuseli bychom deaktivovat airbag vepředu. Tašku do kočárku jsme používali pro dcerku před deviti lety, ale je fakt, že při každém zabrždění se jí kymácela hlavička. A dneska někteří řidiči jezdí jak „magoři“.

Jinak můj manžílek je takový srab, že se stále vymlouá, že musí hlídat naší Michalku, abychom neotravovali babičku (která bydlí na Budějovické !) Ale třeba si to ještě rozmyslí. Já mám fakt nejhorší zážitek, jak mě tam nechali ležet, ale Šárka mě uklidnila, že se to už tak nepraktikuje.

Měj se moc hezky, opatruj Vilíka a užívej jara.

Monika

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 23.04.03 13:37

Ahoj Janice,
tak to jsme kolegyňky z kurzu, protože taky chodím v úterý od 16,30 :-)) Já moc na výběr nemám, protože Krč vypadla vzhledem k mému termínu porodu (22. a 23.6.) Ale byla jsem hodně zklamaná, že se nás min. 2× ptali, kdy máme termín porodu a nikoho ani nenapadlo říct nám, že mají zavřeno. Proto jsme minulý týden byli okouknout Podolí a líbilo se mi tam víc. Hlavně to, že je tam 8 samostatných porodních boxů (každý má k dispozici svou vlastní sprchu, WC, míče, přebalovací pult pro miminko atd.). Asi jen jeden box má soc. zař. přes chodbičku. Hlavně mě taky v Krči zklamali tím, že miminko pokládají na bříško „jen když mají dobrou náladu“ a pak miminko odnesou ošetřovat někam za roh. Já se totiž nejvíc těším na to až miminko uvidím a bude chvilku ležet na mém bříšku. Taky si myslím, že není dobré chodit měsíc před porodem každý týden do prenatální poradny někam a pak rodit někde jinde. Až tam přijedu s kontrakcema po 5 minutách tak asi nebudu mít náladu zakládat si někde kartu. Stejně ale to je rozdíl oproti mimopražským porodnicím. Moje kamarádka bude rodit teď v květnu a když si bude volat sanitku, tak si ani nemůže říct, aby ji odvezli do porodnice, kterou má vybranou, ale automaticky ji odvezou tam kam patří podle bydliště. A taky musí mít všechno s sebou (toal. papír, vložky, odsávačku mléka atd.). Říkala, že má zabalené zavazadlo jako když jede někam na měsíc a ne na 4 dny. Ještě, že máme tady v Praze větší možnost výběru.
Ještě k té dopravě miminka domů - taky si myslím, že je lepší a hlavně bezpečnější pro převoz miminka z porodnice autosedačka. Alespoň jsem to tak četla a taky to tak chceme praktikovat.
Tak přeji hezký slunečný den.
Pa Šárka R. 31.t.

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 23.04.03 13:44

Ahoj Moniko,
ještě jsem ti chtěla napsat, že v Podolí pořádají zdarma kurzy cvičení pro těhotné (stačí, když si u nich založíš kartu). Ale přijímají tam nové těhulky jenom od 20. do 32. týdne těhotenství (tak to už asi nestihneš, viď). Já se tam zítra chystám, tak uvidím.
Jinak já bydlím v Nuslích (zatím). Máme malý byt, tak si plánujeme pořídit něco většího. Ale zatím v dohledné době stěhování nehrozí. Lhotka zase není tak daleko a já budu ráda, když budu mít po porodu nějakou spřízněnou duši. Nemám tady v Praze ani jednu babičku, tak začátky asi nebudou žádná sranda. Mně je 29 let a je to moje první miminko.
Tak zatím ahoj. Šárka

janice
Kecalka 458 příspěvků 23.04.03 13:51

čau Šárko,
tak teď jsem teda úplně rozpolcená, jak to se mnou nakonec dopadne.Uvidim, zitra jdu do poradny ještě ke svému gynekologovi a třeba už mně předá do poradny do porodnice. Tam zajdu a zjistim situaci. Uvidim, jakej budu mit novej termín a jak to tam bude vypadat. Další naše kolegyňka z kurzu(ta s miminkem, co se nechce otočit) je z Krče nadšená a nemůže si to tam vynachválit. Taky, když by to to vyšlo, a já tam rodila takhle na poslední chvíli, tak už by tam třeba nemuselo být tak plno.Prostě nějak to dopadne, hlavně ať už to máme za sebou…:-))
Zatim pa Janice

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 23.04.03 14:20

Čauky „maminy třicátnice“!

Dobře, že jsme se sešly v novém deníčku.
Vy se máte, že jste všechny z Prahy, to se můžete sejít. Já jsem tu nikoho ze svého okolí neobjevila.
Já bydlím v Chrudimi. U nás je prodnice na dobré úrovni, ani bych jinou nevybírala. Jen mě mrzí, že zrušili předporodní kurzy. Můžeme si ale zato samy, nebyl o to zájem ze strany rodičů.

Janice, taky jsem zdravotní sestra. Kde jsi dělala před těhotenstvím?
Teď navíc dělám vejšku, zrovna máme gynekologii a porodnictví. A stejně jako ty vůbec nevím, do čeho jdu. Jen znám všechny možné komplikace a to je spíš na škodu. Akorát mi to mé studium osvětlilo naprosto dokonale, proč je lepší klystýr a proč si určitě nechám oholit hráz. Jinak asi nejvíc záleží, jaká sestra tam bude. Jistě to znáš sama, není služba jako služba.

Já mám termíny 15.6 a 19.6.
Dneska jsem byla na kontrole. Už mi doktorka dala papír na mateřskou - jdu od 4.5. Taky jsem dostala papír na jména a seznam věcí do porodnice. Už abych si to raději začala pomalu chystat někde do skříně na jednu kupu.
Měla jsem dneska cukr v moči. Já blbec jsem si ale na noc k posteli dala slazenou minerálku, tak to bylo určitě tím.
Celkový váhový přírůstek mám 8 kg. Snad mi to takhle vydrží a malá nepřibere na konci hodně. To bych jí pak se svou malou pánví těžce rodila :o(
Jinak jsme v pořádku, Valuška je hlavou dolů.

Vy povezete mimísky z porodnice v autosedačce? Jak je tam přiděláte se zavinovačkou? Nebo uz jste moderní a pojedete bez zavinovačky?
Já ji asi ponesu v ruce - tedy spíš manžel. Autem pojedeme asi tak 5 minut a u nás není provoz, tak by ji to nemělo ohrožovat.

Tak už dneska asi končím. Já se sem stejně ještě tak třikrát za den podívám :o))
Mějte se a opatrujte se!
Zuzka + Valentýnka 32.t

Kulihrasek
Stálice 52 příspěvků 23.04.03 14:40

Ahoj Zuzko,

gratuluji k těm 8 kg navíc. Já už mám 11 kg navíc, ale teď už jsem 14 dní zatím nepřibrala.

S tou zavinovačkou mě to ale vůbec nenapadlo. Mám ji samozřejmě připravenou. Také hodně záleží na počasí. Domů to máme tak 10 minut, ale provoz na nábřeží je velký. Se zavinovačkou to nejde, nemohla bych Tomáška přivázat, to už je zase lepší ta taška z kočárku. Jsi technický typ a díky za upozornění.

Chtěla jsem se Tě zeptat na ten klystýr. Ten mi není úplně jasný. Holky tady na miminu popisují různé pocity. Já si pamatuju, že jsem ho tenkrát sice měla, ale stejně jsem cítila bolesti a tlak tak divně, že jsem měla strach, že nevytlačím miminko, ale obsah střev. Opravdu se to může stát ? A ten přípravek Yal, o kterém psaly holky nestačí ?

Ohledně hráze to docela chápu-tedy myslím, asi je to lepší kvůli stehům a hojení.

Tak nevím, jestli vám mám „závidět“ vaše profesionáloní zkušenosti. Raději ne. Příliš mnoho vědomostí by mě mohlo stresovat a mohla bych se víc bát. Také se nejvíce bojíte, aby miminko bylo v pořádku a zvládlo porod než samotné bolesti, jako já ?

Jinak Ti přeju, aby jsi úspěšně zvládla i to studium, musí to být „záhul“. A aby byla Valentýnka pohodové hodně spící miminko, aby maminka mohla v klidu studovat.

Přeju hodně sluníčka do Chrudimi, alespoň tam máš méně smogu a více čerstvého vzduchu.

Zatím pa

Monča + Tomášek, od 28.4. už na mateřské

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 23.04.03 18:08

Ahoj Moni.

K tomu klystýru. Staniční sestra na porodním sále nám říkala, že je lepší klystýr, protože se dává teplejší voda a ta pomůže porodu. Lépe se pak maminka otvírá. Ten Yal moc nemůžu posoudit.
Některé maminky mají před porodem průjem, když začnou kontrakce a vyčistí se vlastně téměř samy spontánně. Pak si myslím, že ten Yal úplně stačí. Některá má ale zácpu a pak si myslím, že je lepší klystýr.
Záleží určitě na každé mamince, mít před porodem ještě stres z klytýru taky není dobré.
Jít úplně bez klystýru je pro mě nepředstavitelné. Už jsem jednou rodila (přišla jsem před pěti lety o mimčo ve 22. týdnu) a asi jim mě bylo líto, tak mě holili,ale klystýr mi nedali, ani Yal. Opravdu mi šla stolice, cítila jsem to a říkaly to i sestry. Bylo mi to strašně trapné a nepříjemné. A opravdu se to při porodu bez čištění stává i jiným maminkám.

Ty profesionální znalosti opravdu není co závidět. Nedávno jsme ve škole probírali komplikace porodu a já pak doma manželovi bulela, ať se postará o malou, až u porodu umřu :o( Teď už mě to zase přešlo, ale příjemné to nebylo.
Bojím se o malou, zda bude zdravá, ale poslední dobou se začínám bát i samotného porodu. Čím víc se to blíží, tím víc to ve mně hlodá.

Díky za přání pevných nervů při studiu, budu je potřebovat :o)) Zkoušky mám hned po porodu.

Ahoj
Zuzka + Valuška 32.t

janice
Kecalka 458 příspěvků 23.04.03 21:10

Čau Zuzko,
před těhotenstvím jsem už byla mimo zdravotnictví, i když ne uplně. Dělala jsem marketing ve firmě, zabývající se distribucí léků atd.do lékáren.
Jinak před tím jsem dělala na úrazovce v ul.Londýnská na Praze 2. Strašně mi to bavilo, ale dostala jsem nějakou komplikovanou mononukleózu a bylo mi doporučeno, že bych měla raději ze zdravotnictví úplně odejít.
Nicméně mám zkušenosti k nezaplacení a taky se na plno věcí koukám úplně jinak a přijdou mi normální. Třeba ten klystýr. Já jich taky udělala v práci denně třeba 20 a vím, že mi to bylo vcelku jedno. Tim chci říct, že je zbytečný nějaký stud před personálem, který toto bude provádět před porodem, berou to prostě jako součást své práce. A to, že teplá voda ve střevech působí na děložní činnost je také jasný, to znamená, že já s klystýrem nemám problém. To samé s holením. Holím se už poměrně dlouho a tam, kam si teď nevidím, mi pomůže manžel.
Mimčo asi povezeme v autosedačce a bez zavinovačky. Je pravda, jak už tady holky psaly, že v té korbičce od kočáru je to v autě asi dost nepraktický. Zavinovačky také vlastním, ještě po sobě a určitě je využiju třeba do kočárku na procházky nebo do postýlky, ale asi spíš pro okrasu.Tak, to je asi vše. Je bezva, že se nám ten nový „deníček třicátnic“tak rozjíždí.
Pa Janice + Vilík 33TT

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 23.04.03 21:25

Ahoj Zuzko a Valuško.

Kam jste se mi to holky jedny neposedné přemístily??? Hladám vás tu a vy nikde. Nakonec jsem vás přece jen našla.
Neplač já taky nejsem z Prahy, ale z Teplic.

Co se týče klystýru, musím říct, že je opravdu lepší si ho nechat dát, když už nic jiného tak se vám uleví. Podruhé si ho nechám dát taky. A hráz jsem měla poprvé taky oholenou, ale už předem od manžela.

Musím se ti pochlubit, že moje praní a žehlení se blíží zdárně k závěru. Hurá.
To s tou přepravou miminka z porodnice mi taky vrtá hlavou. Taky to sice nemáme daleko, ale láká mě právě ta sedačka, protože až porodím tak už bude teplo a myslela jsem, že bych zavinovačku úplně vynechala, jen miminko lehce přikryla v sedačce. Jareček byl ve své zavinovačce opravdu těch 5 minut po cestě domů a pak jí celé léto nepoužíval. Ten rok byla strašná vedra už od dubna. Tentokrát jsem tomu z části unikla.

Já měla v moči posledně zase bílkovinu a kila mám pořád mínus 2. Proč to nevím.

Měj se krásně a zase napiš.
Nikol a Vendulka 30+3

Veru
Kecalka 242 příspěvků 23.04.03 21:30

Ahoj těhulinky,
taky sem k vám nakukuji, protože v deníčku u Ed jsem už trochu napřed. Když jsem začala na eMimino psát, nikdo na tom nebyl se svou délkou těhotenství jako já. Jsem moc ráda, že je tu teď deníček Kulihráška, kde jsme na tom všechny skoro stejně.
Musím se připojit k diskuzi o převozu mimíska z porodnice. Ještě vůbec nevím, jak to provedu. Původně jsem si myslela, že pojedeme jen tak v autosedačce, ale když jsem viděla čerstvé miminko kamarádky zjistila jsem, že si asi tu naši malinkou berušku nerisknu vézt jen tak. Asi ji dám do zavinovačky a do korbičky z kočárku. No uvidíme.
Jak jsem se tu minule dočetla, že již máte některé nachystáno a vypráno, tak jsem se dnes do toho taky vrhla. Už se těším, až mi to doschne a budu žehlit. Ty pidi věcičky jsou prostě móóóc krásný :o) Myslím, že na začátek už něco mám a ostatní dokoupím pak, až se zorientuji ve velikostech. Doufám, že aspoň chvíli unosíme ty věcičky v 56. Včera se totiž mé další kamarádce narodila holčička 3,80 a 51 cm a té už asi velikost 56 moc nebude. Já jsem sama docela prcek, tak nepředpokládám, že budeme mít obra :o)))
Jo a rodila asi v Chrudimi, tak ti pak Zuzko napíšu, jak se jí tam líbilo.
Jinak při pomyšlení na porod mám smíšené pocity, trochu se bojím, ale zatím si spíš říkám, že bolest k porodu patří a nějak to snad zvládnu. Hlavně když tam budu mít manžela, samotná bych se asi fakt bála, prostě ho tam potřebuju!
Sexy kalhotky už mám nakoupené, je to teda opravdu model :o) Kamarádka říkala, že je v porodnici taky používala a moc se hodily. Mám je z lékárny, jedno balení po pěti, stály 118 Kč a dají se prý i lehce přeprat. Ze seznamu do porodnice už mi chybí dokoupit jen pár věcí, tak jsem docela v klidu. Jestli budete mít zájem můžu vám ho sem zkopírovat, mám ho myslím z některého deníčku, jen jsem si ho trochu upravila.
Tak zatím se mějte moc hezky, hýčkejte bříška a pište, pište, pište !
Veronika a Tina 31. t.

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 24.04.03 08:04

ČAU MAMČI A MIMČA!

Přeji krásný nový den!
NIKY a VERU, jsem ráda, že jste mě tu našly!!! Tady jsme všechny „třicátnice“, u Bouličky jsou ještě „zelenáči“ :o)))
Nezůstanete taky v tomhle deníčku?
Ještě tu chybí MYŠÁČEK, nějak se neozývá.

JANICE, já jsem po škole chvíli dělala na urologii v Hradci králové, ale velice rychle jsem se vrátila domů. Od té doby jsem dělala na interně, prošla jsem několik míst a momentálně jsem opouštěla práci jako staniční sestra. Hrozně mi práce chybí. Hlavně lidi, nějaký frmol, nějaká akce…

VERU, určitě mi napiš, jaké zkušenosti měla tvoje kamarádka s porodem v Chrudimi. Zatím slýchám spíš chválu. Je mi ale jasné, že je to individuální.
Tady strašně každý chválí Podolí a moje kamarádka tam prožila noční můru - jak říká. No ale je to zdravotnice a jak známo, žádný zdravotník nemá žádný výkon bez komplikací. To je takové černé pravidlo v naší profesi :o((((((
Rozhodně to neberte jako kritiku Podolí, nikdy jsem tam nebyla, ani nevím, kde to v Praze je. Jen si myslím, že je to fakt u každého porodu jiné. Každá si to budeme muset prožít po svém a na vlastní kůži.

Včera jsem u doktorky dostala seznam, co do porodnice a tak jsem si k těm pár položkám připsala ještě asi milion věcí, které budu „nutně“ potřebovat :o)) Manžel prohlásil, že ještě baterku a můžu jet na dovolenou :o))))
Píšou, ať si neberu jednu velkou tašku, ale dvě malé, kvůli skladnosti na pokoji. Myslím, že budu mít tak čtyři malé :o))))) Sbalené to ještě nemám. Chci si koupit pro sebe kosmetiku v malém balení, ať netahám velký šampon a sprcháč apod.

Taky jsem začala prát. Já začala velkými kusy - povlíkání, prostěradla, látkové plenky… Dokud to zvládnu vyžehlit. Malé kousky nechám na druhou vlnu.
Taky musím nažehlit všechny kraječky a volánky :o) Já jsem na to ujetá. Ještě, že máme holčičku, aspoň si to můžu užít. U druhého mimča už na to určitě čas mít nebudu. Miminko v nádherné zavinovačce byl vždycky můj sen, tak doufám, že aspoň chvilinku ji Valuška užije. Budoucí babička nám koupila móóóc krásnou.

Tak to je po ránu asi všechno, však já se ještě ozvu.
Musím si vás někde napsat na papírek, jaká mimča k vám patří a kdo kdy bude rodit, ať mám přehled :o))))))))
Ahojda!
Toffifee - Zuzka + Valentýnka 32.t

Veru
Kecalka 242 příspěvků 24.04.03 08:38

Ahoj Zuzko,
určitě ti dám vědět, jak se rodí v Chrudimi, ale kamarádka je taky zdravotnice, přímo doktorka, tak jsem sama zvědavá jak mi to vylíčí. Vždycky nám jako první na všechno ordinovala prášky, málem i na třísku ;o))) No doktorka, no :o))) Pro Chrudim se rozhodla proto, že o ní slyšela. že jsou tam moc hodní.
Máš pravdu, asi se budeme scházet tady u Mišáčka, že? Nakukuji do všech těhu deníčků, ale tady budeme mít my ?třicátnice? stejné starosti a radosti, tak to můžeme společně probrat a vždycky něco vymyslíme!
Myslím, že do porodnice taky pojedu, jak stěhovák. Jsem vyhlášená tím, že si i na dovolenou beru žehličku, konvici a kolíčky se šňůrou, sice je to všechno cestovní, ale mají ze mě srandu :o) A pak si to chodí půjčovat, to jo.
Tak přeji krásný den, tady se to nějak mračí.
Veronika a pupík Tina

Kulihrasek
Stálice 52 příspěvků 24.04.03 16:07

Ahoj Šárko,

diky za zpravu. Můžeme se klidně sejít i před porodem, z Nuslí k nám dokonce jede z Klouboučnické 139 až před náš dům. Já jsem starší než Ty, v srpnu mi bude 36 let, ale vůbec se na to necítím.

Já jsem ale trochu cvok, zatím budu ještě chvilku chodit do práce, hlavně z finančních důvodů.

Když budeš mít chuť a čas, napiš a sejdeme se někde na půl cestě a pokecáme. Napíšu Ti můj pracovní mail: monika.jiracko­va@snt-plus. cz, který budu ale kontrolovat i po porodu, mám štěstí, že pracuju blízko domova. Máme povoleno ho používat i pro soukromé účely, takže můžeš klidně napsat.

To cvičení fakt už asi nestihnu, nějak mě minula informace, že to Podolí pořádá.

Měj se zatím fajn a těším se na setkání.

Monika

Kulihrasek
Stálice 52 příspěvků 24.04.03 16:38

Ahoj Zuzko,

díky za upřímnou odpověď. S tím miminkem mi to je líto. O to více Ti přeju, ať je to tentokrát bez sebemenšího problému. Já jsem si zažila trochu nervy při prvním těhotenství, kdy mi řekli, že Michalka nebude normální, že má malou hlavičku. Odběr plodové vody toto vyvrátil, vše se událo až 2 měsíce před porodem, takže nervy a obavy byly děsné. Nakonec ze všech strašáků byl jen porod koncem pánevním.

Nedávno jsem četla, že při porodu maminka umřela, tak z toho mi také nebylo dobře a proto bych se také bála rodit doma.

Nesmíme si žádné komplikace připouštět. Já jsem si při prvním porodu představovala, jak chovám Michalku a ona se na mě směje a podařilo se mi ji porodit nožičkama napřed za 3 hodiny.

Měj se moc hezky.

Monika

Kulihrasek
Stálice 52 příspěvků 24.04.03 16:44

Ahoj Zuzko,

díky za upřímnou odpověď. S tím miminkem mi to je líto. O to více Ti přeju, ať je to tentokrát bez sebemenšího problému. Já jsem si zažila trochu nervy při prvním těhotenství, kdy mi řekli, že Michalka nebude normální, že má malou hlavičku. Odběr plodové vody toto vyvrátil, vše se událo až 2 měsíce před porodem, takže nervy a obavy byly děsné. Nakonec ze všech strašáků byl jen porod koncem pánevním.

Nedávno jsem četla, že při porodu maminka umřela, tak z toho mi také není dobře a proto bych se také bála rodit doma.

Nesmíme si žádné komplikace připouštět. Já jsem si při prvním porodu představovala, jak chovám Michalku a ona se na mě směje a podařilo se mi ji porodit nožičkama napřed za 3 hodiny.

Měj se moc hezky.

Monika

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 25.04.03 17:59

Ahoj Moniko, Tomášku, těhulky a maminky,
zatím jsem si tady vždycky jenom sobecky četla :o) a uklidňovala se, že nejsem jediná, ale po výzvě Pražaček sejít se v Podolí už musím reagovat :o). Já jsem na konci 31. týdne a termín mám stanovený na 27.6. Zatím jsem se ještě v Podolí přihlásit nebyla, ale určitě to mám v dohledné době v plánu.
Jinak sluníčka si docela hezky užíváme, i když teď o víkendech zůstáváme v Praze, tak je to rozhodně moooc příjemné a fajn posedět na terásce a nechat se trochu pohladit sluníčkovými paprsky. Adélce (nebo Matýskovi - nějak se nám nechce pochlubit) se to myslím moooc líbí. Však už tam má uklizené místečko na spinkání :o))…
Jak jste na tom s přípravami? Já zatím ani vypráno ani vyžehleno nemám, pořád si říkám, že je ještě dost času… i když párkrát už jsem se do toho chtěla pustit. Určitě už brzy neodolám a vrhnu se na to, ty pidivěcičky jsou tak roztomilé a už je úplně živě vidím vyvěšené na sušáku :o)… Máte nějaké tipy v čem prát? Pořád ještě váhám, zda používat normální prostředky nebo něco speciálně miminkovského - mám trochu strach, abychom těmi všemi speciálními prostředky spíš miminku neuškodili a nebylo potom přecitlivělé…
Tak zatím asi skončím, jdu si ještě chvíli odpočnout na sluníčko, dokud svítí a je hezky…
Opatrujte se a zatím pa pa…
 Olča

mysacek
Povídálka 28 příspěvků 25.04.03 20:28

Ahoj Kulihrasku, je skvělé, že jsi v pořádku. Já jsem se dnes vrátila po týdnu od mé maminky, tedy babičky Karolínky, která si kvůli mne, teda hlavně kvůli Kryštůfkovi vzala týden dovču. Když jsme dnes odjížděli, tak vypadala, že už toho má plné kecky. A abych řekla pravdu, tak se ji nedivim. Kajka dá opravdu zabrat.
Manžílka už asi nezměníš, a tak si to užívej sama. Těhotné ženy jsou ty nejkrásnější už proto, že těhotenství trvá „pouhých 9 měsící“ a to v celém životě je v podstatě zanedbatelná doba. Je škoda, že nechce k porodu, určitě by ti tam pomohl, a myslim, že by pak i změnil názor na těhotenství, ale ještě máš trochu času, tak ho třeba zlomíš. A i kdyby ne, tak víš, že na konci toho všeho bude Váš krásný syn Tomášek.
Já zítra končím 34. týden, takže až ve středu pojedu do poradny, tak přispěju svou trochou do deníčků. Už se strašně těším až Kryštůfka zase uvidím. Tak se měj pěkně a opatruj se.
Mysacek

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 25.04.03 21:47

Ahoj Olčo,
já jsem vyprala minioblečky v tekutém pracím prostředku Lovela. Četla jsem, že by se asi do 1 roku dítěte neměla používat aviváž (kvůli případným alergiím), tak jsem prala pouze v Lovele a neavivážovala. Vzhledem k tomu, že jsem alergik a je dost velká pravděpodobnost, že mimčo bude taky (vždycky se dědí ty horší věci), tak to nechci nějak riskovat. Ten prací prostředek mi přišel i tak hodně příjemný (teda spíš věci v něm vyprané) a krásně to všechno vonělo.
Měj se krásně a dávej pozor na sebe i na bříško :-)))
Pa Šárka R.

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 28.04.03 09:13

Ahoj Moniko,
já taky ještě pracuju. Nejsem zaměstnanec, pracuju na vlastní triko, tak to nejde jen tak z ničeho nic přestat. Ale během května bych se chtěla už nějak zklidnit a připravovat se psychicky i fyzicky na porod. Tak možná to setkání by šlo domluvit někdy na květen.
Zatím se měj hezky a ozvi se.
Pa Šárka
P.S. Ještě jsem zjistila v Podolí jednu věc - epidurální analgezii tam v případě potřeby dávají zdarma. Já bych ji moc nechtěla, ale člověk nikdy neví. To jenom pro srovnání, protože v Krči nám řekli, že za to chtějí 3.500,–- Kč. To je sakra rozdíl, co?

Kulihrasek
Stálice 52 příspěvků 28.04.03 12:40

Ahoj Šárko,

díky za zprávu. Také se epidurálu trošku bojím, souhlasím s Tebou.

Já jsem zaměstnanec, ale mám chápavého šéfa. Když mi nic nebude, tak bych chtěla zůstat doma až od 12.5. protože jsou ty volné dny, tak to není takový záhul. Navíc my budeme ještě 8.5. doma malovat, protože můj manžílek nechává vše na poslední chvíli. Naštěstí dětský pokoj a ložnici ne, takže tam si zalezu a maximálně budu „velet“ pomocníkům, které manžel sehnal na úklid. A malovat budou malíři, takže se už dopředu uklidňuju, že je to lepší ještě před porodem, kdy je Tomášek pěkně v klidu v bříšku.

Potom bychom se mohly někdy sejít. My máme zahradu, tak bys mohla klidně přijet k nám, když budeš chtít.

Už se začínám ztrácet v těch odpovědích, napíšu dneska na hlavní stránku, tam se vše lépe hledá.

Měj se krásně a „přežij“ v klidu ty horké dny, co mají zítra přijít. Já se také budu snažit.

čauky, Monika

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 28.04.03 21:50

Ahoj Moniko,
tak to abych si honem sehnala nějaké těhušaty. Zatím nosím kalhoty, ale jestli budou vedra, tak by to chtělo nějaké šatičky. Nemáš tip, kde nakoupit? To, co vidím v obchodech mi přijde ne jako oblečení pro těhotné, ale pro staré báby. Jestli víš o nějakém obchodě s hezkým letním těhotenským oblečením, tak mi dej prosím vědět.
My jsme taky malovali. Myslím, že někdy v únoru (jestli si to pamatuju dobře). Maloval manžel a většinu toho taky uklidil. Ale i tak mi to dalo zabrat (a to jsem ještě neměla tak velké bříško). Chtěla jsem umýt lišty od plovoucí podlahy a pak mě pěkně píchalo v bříšku. Tak na sebe dávej pozor a moc se nepřepínej. Moje známá v 9. měsící strhávala tapety a mimčo pak mělo 2× omotanou pupeční šňůru kolem krku.
Ještě k té tvé práci. Víš, že když nenastoupíš 6 týdnů před plánovaným termínem porodu na mateřskou, tak vlastně o tu dobu, co budeš pracovat přijdeš? Nevím, jestli to píšu správně. Prostě si nemůžeš tu dobu, co budeš před porodem ještě pracovat, přesunout na dobu po porodu a o to si prodloužit mateřskou.
Tak se měj hezky a opatruj Tomáška v bříšku.
Pa Šárka R.

Kulihrasek
Stálice 52 příspěvků 29.04.03 16:41

Ahoj Šárko,

nevím o žádném obchodě, v tomto případě bohužel pracuju blízko domova, takže se nikam nedostanu. Byla jsem akorát před časem v Dětském domě, kde měli i plno elegantních věcí, ale docela dost drahých. Také jsem četla ve Večerníku Praha, že v bazaru Žlutý slon u Hypernovy mají někdy pěkné věci na těhule, alespoň to v tom článku doporučovala Lucie Výborná - podobně těhotná jako my.

Ohledně toho malování budu pouze rozdávat pokyny. Nerada bych Tomáškovi nebo sobě ublížila. Chci také nechat zodpovědnost na manželovi. A přijdou mi celkem 3 pomocnice a také se musím naučit nemít vše na 100%. Hlavně v úklidu jsem někdy moc puntičkářka, jak mi říká kamarádka.

Ohledně té práce to vím. Ale říkám si, že když to zvládám, mám práci v kanceláři, je lepší dostat 100% platu než jen 69%, jak to určil Špidla. Od data porodu bude vyšší mateřská jen 22 týdnů bez ohledu na to, kdy jsem na ni nastoupila. A jelikož má manžel zrovna pracovní problémy, možná si ani mateřskou pořádně neužiju, ale to budu řešit až se Tomášek narodí, jestli bude zdravý atd. Je to těžší, když už máme Michalku. Ví, že se teď bude muset uskrovnit, na Tomáška se těší, ale na druhé straně se trošku bojím, aby ho neměla časem nerada, že ji „ukrajuje“. Nechci malovat čerta na zeď, ale nechci ani nic zanedbat.

To jsem se ale rozepsala. Měj se hezky a dej vědět, zda bychom se někdy sešly. Také se opatrujte - oba.

Zatim čau

Monika

Vložit nový komentář