Kulihrasek 35tt a vedra

Těhotenství

Ahoj všechny třicátnice a ostatní, zdravím Vás v dalším krátkém, už letním týdnu. Gratuluju Zizi k miminku, doufám, že měla bezproblémový rychlý porod, jak si všechny přejeme.

Jak na Vás působí ta horka ? Na mě ospale přes den a v noci nemůžu zase spát vůbec. Už se týden v noci ve dvě vzbudím a klidně do čtyř znovu neusnu. A to bych si tak potřebovala naspat dopředu. Nechápu to. Dokonce ani ráno se mi nechce spát, abych to dospala. Je to divné. Jak jste na tom vy ?

U nás je jen pár novinek. Už jsem na mateřské, ale jak jsem plánovala obejít Prahu a dokoupit potřebné věci, tak to v tom horku nezvládám. Akorát jsem koupila plenkové osušky, které výborně sají a nezhrubnou po čase jako frote. Také rychle schnou. Pro kočárek jedeme v pátek, už volali z Dětského ráje, že přišla naše vybraná barva. Výbavičku už snad máme kompletní, velikosti od 56 do 74 a také už máme jednorázové plenky, asi tak zatím na týden. Nevím, kolik jich Tomášek spotřebuje.

Mě chybí ta kojící podprsenka, nemůžu objevit obchod, kde by měli tu od firmy Anita, jak jste holky doporučovaly. Zatím jsem natrefila jen na Triumf a Timo. Ale žádná mi úplně nesedla. Chystám se do té speciální prodejny pro těhotné do Vodičkovy.
Ale to až ten přístí týden - 36.t., jak všichni doporučují.

Také mám nové těhotenské šaty, které jsem zakoupila včera v butiku vedle McDonalda u stanice metra Budějovická. Není to speciální obchod pro těhotné, ale mají ten druh šatů pod prsama nařasené a cena byla 1190 Kč. Jsou na široká ramínka a ze 100% viskozy, takže velmi příjemné. Dlouhé jsou ke kolenům.

Zítra se jdu zaregistrovat do Podolí, můj pan doktor se mnou dnes rozloučil, popřál mi rychlý bezproblémový porod a mám dát vědět, až porodím. Tomášek má už 2,50 kg, a to je stále přesně o týden pozadu ale stejně je už asi jisté, že bude větší než Míša (2,80 kg v 39. týdnu). Má ale prý tu nejlepší polohu na porod a je hlavičkou dolů, tak se už snad nedokáže přetočit. Tak zažiju snad porod normální polohou. Míšu jsem porodila za 3 hodiny koncem pánevním, tak by to teoreticky mělo být teď snadnější. Ale po 9ti letech jsem asi zase jako prvorodička.
Cítím, že se Tomáškovi nelíbí, že už nemá tolik místa, kope mě nožičkama do boku a do žeber. Někdy to fakt až zabolí. Uvídíme, jak dlouho v bříšku vydrží. Neotvírám se, ale také doufám, že nebudu přenášet, když mají být do konce června ta horka.

A co Vy ? Jak jsi na tom Myšáčku Ty ? Možná, že už rodíš nebo už más Kryštůfka v náručí ?

Zvládejte horka, opatrujte bříška napište.

Monča + Tomášek 35t.

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.03 12:08

Ahoj Mončo,

já na tom se spaním nejsem taky nijak dobře.Ráno se vzbudím,když manžel odchází do práce a pak už neusnu.Přez den zas většinou zapomenu si jít na chvilku lehnout a nebo když to udělám,tak mi do 5 minut někdo zavolá a zase je po spaní.
Tu kojící podprsenku od Anity mají v tom krámku „Svět mateřství“ na Palmovce,jak už jsem tu psala.Je to na Sokolovské ulici.Dneska jsem tam byla takže vím na 100% že jí tam mají.Koupila jsem si tam těhotenské šatičky,tak jsem si udělala radost a už zase vypadám k světu.Musela jsem si totiž půjčit mamky a vypadala jsem jak strašák do zelí.

Měj se hezky a dobře pořiď.

Hanča 30+5

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 06.05.03 12:48

Ahoj holky,
jsem úplně vyřízená. Ráno jsem šla cvičit do Podolí a pak ke své gynekoložce a teď jsem dorazila domů. Ráno jsem vyrazila tak nějak svižnějším tempem a zjistila jsem, že mi to nějak nejde. Tak jsem musela zpomalit a lezla jsem jako šnek. No jo, už začíná přituhovat. A to vedro k tomu - to mi vůbec nedělá dobře.
V pátek jsme byli v Podolí na ultrazvuku a miminko je otočeno koncem pánevním :-( Dneska jsem to probírala se svojí doktorkou a ta říkala, že by se mimísek měl otočit tak do 35. - 36. týdne, protože pak už tam nebude mít moc místa. Prý se popisují i případy, kdy se mimčo otočilo i několik hodin před porodem. Ale na to prý nemám spoléhat. Tak miminku každou chvilku domlouvám, aby se otočilo. Taky se chci příští týden poradit na cvičení v Podolí. Prý existují speciální cviky na otočení miminka hlavičkou dolů.
Mončo, v Dětské pasáži ve Vodičkově ulici určitě mají kojící podprsenky Anita (už jsem tam několikrát byla a nakupovala jsem těhotenské kalhotky a podprsenky), ale je to tam drahé. Myslím, že ty kojící tam stojí přes 1.000,–- Kč (bez záruky, už si to přesně nepamatuju). Ale jak jsem tak sháněla těhušaty, tak jsem se byla podívat i na Petrském nám. v Madame Chic (jak tady doporučovala myslím Karla) a tam je mají za 690,–- Kč. Úplně jsem zírala, že je to takový rozdíl. Akorát paní prodavačka tvrdila, že si ji klidně můžu koupit už teď. Že si ji prý kupují maminy hned na začátku těhotenství a pak ji mají i na kojení. Tak jsem se s ní nechtěla dohadovat, ale ráda bych viděla, jak se pak do tý podprdy vejdou. Řekla jsem jí, že přijdu až po 36.t.
O tom obchodě na Budějovické vím, ale ještě jsem se tam nebyla podívat.
Hančo, prosím tě kolik stojí Anita - kojící ve Světě mateřství? Já jsem tam taky dřív nakupovala, protože měli ještě jeden obchod tady hned za rohem, co bydlím. Ale v únoru ho zrušili a už je jen na Palmovce.
Mají tam nějaké hezké delší těhušaty?
Co se týče spaní, tak s tím jsem zatím moc problémy neměla. Akorát někdy asi v 5. měsíci jsem měla asi týdenní období, kdy jsem se pořád v noci budila a nemohla usnout. Jinak nic, až na dnešní noc. To jsem byla vzhůru snad každou hodinu a pořád jsem se vrtěla a nevěděla, jak si lehnout. Miminko mě ze spaní nebudí. Možná to bude tím, že mám placentu uloženou na přední stěně, tak to tak necítím. Ani necítím žádné kopíky do žeber. Spíš mě tam jenom tlačí, když sedím a začnu se hrbit. To abych nezapomínala, že mám sedět rovně :-)))
To jsem se zase nějak rozepsala.
Mějte se moc hezky, ve zdraví přežijte vedra (zítra by už snad mělo být líp) a dávejte na sebe i na bříška pozor. Šárka R, dnes už 33.t.

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 06.05.03 13:52

Ahoj Holky!
To jsem ráda, že je nový deníček! Zas je o čem psát a doma to aspoň rychleji utíká.
Tak jsem od včerejška taky na mateřské, šla jsem až 6. týdnů předem, když jsem byla dosud na neschopence.

MONČO, nespím už delší dobu. Přesně, jak to popisuješ. Přes den jsem úplně pláclá a protivná sama sobě a v noci se pořád budím a srááášně se potím, jako ještě nikdy v životě :o(( Asi to holt k tomu těhotenství patří, co naděláme.
To oteplení má i výhodu: konečně jsem mohla vytáhnout těhotenské šatičky :o)) Tolik jsem se na to těšila a pořád byla zima a já nosila kalhoty a svetry.

Tak jsem HOLKY nevydržela do 36. týdne a koupila si kojící podprsenku. Zatím jen obyčejnou, bavlněnou, jen s drobnou kytičkou. Mívala jsem 75A, tak jsem si koupila 75C, aby bylo místo i na vložky. Uvidím, jak se mi osvědčí a jak mi narostou prsa po porodu. Pak si kdyžtak koupím lepší.
Holky, co taky nejsou moc „obdařené“ a už rodily říkaly, že se třetí den po porodu budu divit! Mám si to prý vyfotit, už se to nebude opakovat :o)))))) Tak si chvíli v životě užiju velká prsa :o)))
Ještě k ceně. Já jen valím oči, za jaké ceny nakupujete v Praze, ne jen podprsenky, ale i šaty a výbavičku. Tahle podprda stojí 195 Kč, pro těhotné je sleva na 185 Kč. Je od firmy LUTEX-Pardubice.

HOLKY, včera jsem byla u babičky a ta mi vyprávěla, jak před dvěma a půl lety rodila sestřenice, prvorodička! Začaly jí bolesti, tak jí manžel naložil a jeli. Od nich je to do špitálu tak 10 minut.Zavedl jí na porodnici a šel přeparkovat auto, aby nestál ve vjezdu do nemocnice. Byl rozhodnutý být u porodu. Když se vrátil, tak už sestřenka chovala holčičku!!! Takže to nestihl :o) Představte si to, za hodinu od začátku bolestí byla malá na světě. To se někdo má, co? Skrytě doufám, že se to třeba v rodině dědí :o))))

ŠÁRKO, přeji ti,ať se mimčo ještě otočí, kdyžtak to ale zvládneš i tak, neboj!!!

Taky myslím na MYŠÁČKA. Napíše ještě svůj deníček a nebo už přijde zprávička o Kryštůvkovi?

Náš malý karatista Valentýnka se má dobře, snad tam ještě v bříšku chvíli vydrží. K doktorce jdu až za 8 dní, takže se zatím u nás nic nemění.
Pište, pište! Těším se.
Toffifee - Zuzka 34t.

Kulihrasek
Stálice 52 příspěvků 06.05.03 14:39

Ahoj holky a Šárko,

díky za připomenutí všech prodejen. Příští týden vyrážím. Ta Budějovická byla nutnost na rychlo, abych se dneska neuvařila.

I kdyby jsi rodila koncem pánevním, dá se to zvládnout. Mám to v živé paměti. Určitě Ti nabídnou císaře, ale když to budeš chtít zkusit normálně, tak Ti snad nebudou bránit. Myslím, že je i důležité, jak je mimčo velké. Já si ještě pamatuju, že jsem u pupíku cítila hlavičku, ale žádné kopance. Ale Tomášek jak má hlavu dole, tak právě kope do žeber. Ten konec pánevní byl na pohyby úplně jiný.

Mějte se zatím všechny moc fajn a neuvařte se.

Monča

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 06.05.03 14:55

Ahoj Mončo,
díky za podporu. Já to nemám s čím srovnávat, protože čekám první miminko. Ale hodně často cítím, jak škytá a je to dole. Tak jsem si myslela, že je to hlavička. Ale paní doktorka mi říkala, že se tam mimčo může mlít všelijak a házet sebou. A do žeber fakt žádný kopance necítím. Taky jsem doufala, že se dědí rychlost porodu, protože mě mamka porodila za hoďku a půl (málem nedojela do porodnice). A teď to vypadá, že to bude trošku složitější. I když ty jsi psala, že jsi to zvládla koncem pánevním za 3 hodiny, viď? Prý mě teď budou asi každý týden posílat na ultrazvuk, aby zjistili, jak tam mimčo je. A taky se měří poměr mezi velikostí hlavičky a velikostí mé pánve. Podle toho se pozná, jestli to půjde normálně nebo se bude dělat císař. Radši bych normálně. Paní doktorka mě uklidňovala, že v Podolí se určitě budou snažit o normální porod, jenom kdyby to opravdu bylo hodně akutní, tak zvolí císaře.
Já pořád věřím, že se otočí. Prý to není cítit jako nějaká velká otočka, ale mimčo se otáčí postupně.
Tak uvidíme. Já mimču věřím. A když se neotočí, tak k tomu jsou určitě nějaký důvody. Třeba krátká šňůra nebo tak.
Taky akutně potřebuju šaty, protože nemám v čem chodit. Dneska jsem měla slabé plátěné těhukalhoty a tričko jsem si musela půjčit od manžela.
Ještě jsem Vám chtěla napsat, že jsem si koupila květnovou Praktickou ženu (kvůli ubrouskové technice) a doma jsem zjistila, že tam jsou články o těhotenství. V těch toho teda není moc zajímavého. Ale jsou tam i střihy na těhotenské šaty, kalhoty a na oblečky pro mimísky. Tak jestli někdo umíte šít a plést, tak doporučuju. Vypadá to moc hezky.
Tak se mějte.
Pa Šárka R.

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 06.05.03 19:59

Ahoj holky,

tak jsem dnes byla u doktora.
A hádejte co!? No konečně jsem + 1 kg.
Ale doktor stejně moc nejásal a chtěl mi napsat hroznový cukr.
Pak mi dělal ultrazvuk a zjistil, že miminko má všechno správně veliké i váhu (přibližně 1800 g) . Tak mě ten hroznový cukr milul. Hlavičku mám dole, tak hurá!!!!
Překotroloval mi pohlaví. minule říkal na 90% holka a dnes už tvrdil, že to vidí na 100% že je to holčina. Tak prý můžeme vesele říkat Vendulko.
Jinak všechno osatatní máme v nomě. Placentu nám po zadní straně.

Jak píšete.
Nespím, už moc dlouho asi už od 5 měsíce a teď tím horkem se to zhoršuje a nejen horkem taky chodím každé dvě hodiny na záchod.

Podprsenky mám už z prvního těhotenství doma a tenkrát jsem je kupovala přibližně za 300,– Kč.

Na další kontrolu jdu za 2 týdny a pak už po týdnu. Uff. To bude úžasné v těch vedrech.

Tak si užívejte sluníčka a pohlaďte za nás vaše pupíky.

Ahoj Nikol a Vendulka 32+2

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.03 23:08

Ahoj holky,
potrebuju radu. Kdyz ctu vase prispevky, tak vsechny pisete, ze vas mimca kopou tak, ze nemuzete ani spat. Me driv mimco taky hodne kopalo, hlavne kdyz jsem lezela na boku, ale v posledni dobe mi pripada, ze se hybe hodne malo, kdyz lezim nebo spim, tak vubec necitim pohyby. Doktorce jsem to na kontrole rikala, ale podle ultrazvuku je vsechno v poradku, pry to muze byt tim, ze uz ma malo mista. Mate s tim nektera zkusenosti? Dela mi to starosti, ze se ta intenzita pohybu tak zmenila. Diky predem za kazdou dobrou zpravu.
Zdravi Smrcek a Pavlinka, 33tt

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 07.05.03 07:53

Ahoj!
Správně, podle učebnic by právě ty pohyby měly být trochu menší, tak jak to popisuješ.
Prosím tě, neuraž se, ale kolik jsi měla sádlíčka na bříšku už před těhotenstvím? Některé mé kámošky, které byly i netěhotné „trošku spravené“, cítily méně pohybů a hlavně je až do konce cítily jako příjemné. To, co píšeme já a Nikky je možná druhý extrém, my jsme hodně hubené a to se mimču břišní stěna lépe zdolává.
Hlavně jestli nějaké pohyby máš a jejich ferkvence a intenzita se nezmění rychle ze dne na den. Vždyť sama píšeš, že je UZ v pořádku. Každopádně je dobře, že ses doktorky zeptala.
Hlavu vzhůru!!!
Toffifee - Zuzka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.03 08:04

Ahoj Smrcku,
neboj se, kdyz je UZ v poradku,nemelo by se nic stat. Ja cekam holcicku, jsem na konci 38. tydne a kopani citim jemne a ne moc casto, jen parkrat za den dostanu trochu herdu do zeber. Je fakt moc hodna a v noci spim bez problemu od 23 do 7 rano. Ve Velke knize o matce a diteti doporucuji, pokud necitis alespon deset pohybu denne, zajit k lekari. Mej se pekne, zdravim i ostatni tehulky.
 Terka

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 07.05.03 08:11

Čau Nikky!
To je fajn, že je to fakt holčička! Tak už to je najistotu Vendulka :o))

Takže jsi od minula vlastně přibrala 3 kg! Gratuluji! Třeba se malá rozhodla růst teprve teď :o)
Aspoň se můžeš cpát čím chceš. Já bych měla omezovat sladké, ale moc mi to nejde. Pořád musím mít něco v puse a když je to ještě k tomu sladkost, tak mám pocit, že provádím něco nekalého :o)) Ale ovládnout se nedokážu!
Taky mám nějak převrácené chutě. Na začátku těhotenství jsem žádné těhotenské chutě neměla a teď plácám „páté přes deváté“, včetně těch kyselých okurek. :o))

Noc na dnešek teda byla hrozná! Takové vedro jsem ještě nezažila! Vůbec jsme nespali :o( A taky jsem furt běhala na záchod! (nechci vidět účet za vodu).
Chtěla jsem to naspat ráno, kdy je v ložnici chladno, ale nešlo mi to, jen by mě začala bolet hlava.
Teď zrovna říkají v televizi, že na severu bude pod mrakem. Vy jste na severu, ne? Tak se nebudeš tak péct jako my!!!
Z jakých jsi vlastně Teplic? V Čechách nebo nad Metují?

Ahoj
Toffifee - Zuzka + Valuška 34.t

Veru
Kecalka 242 příspěvků 07.05.03 09:41

Ahoj Smrčku s Pavlínkou,
Zuzka má asi s tím sádlíčkem pravdu a někde jsem to i četla. Mě se všechen tuk vždycky usazoval na břiše, teď mám + 14kg a každý mi říká, že to na mě není poznat, že mám jen to bříško. Myslím si , že ho ale budu mít i po porodu, protože právě tam mám hodně toho tuku. Pohyby cítím pořád, někdy si i trošku bolestivě dloubne, ale zas tak hrozný to není. Ty mé ?špíčky? to tlumí :o) Nic se neboj, určitě je vše v pohodě a Pavlínka se má u tebe moc dobře.
Ahoj Veronika a Tina 33. tt

Gabi2
Stálice 80 příspěvků 07.05.03 12:16

Podprsenky Anita mají např. v TVERETu - Dětská pasáž u Divalda Minor, Vodičkova ul. (vedle „Itala“) nebo Svět mateřeství - Palmovka nebo Nusle.

Kukatko
Kecalka 278 příspěvků 07.05.03 13:02

Ahoj třicátnice :-)

Sice mezi Vás ještě nepatřím (jsem teprve 28tt), ale díky mým narozeninám už jsem obdarována kojící podprsenkou. Manžel (! nikdy předtím mi podprsenku nekupoval !) vybral Anitu. Takže tip pro Ostravské maminky - seženete ji v obchůdku se spodním prádlem ve Futuru (u multikina). Ta moje stála asi 400Kč, ale je to velmi jednoduchý model bez výstuh. Krajkové podprsenky jsou dražší.

Vedra mi ještě moc nevadí, zato teď miminko kope jako divé… někdy už se těším, až bude mít málo místa a bude trošku omezené v pohybu :-).

Mějte se krásně. Hanka

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 07.05.03 15:18

Ahoj Gabi a ostatní,
v Nuslích už Svět mateřství není (od února), jsou jen na Palmovce. Já jsem tam dřív nakupovala, protože to mám za rohem. Ale právě někdy v únoru prodejnu zrušili a je už jenom na Palmovce.
Musím se pochlubit. Konečně jsem dnes koupila těhušaty. Stavila jsem se na Starostrašnické ul. (u metra Strašnická) v Ráji dětí u Kohouta a tam jsem je koupila. Stály 1.590,– Kč a podprsenky Anita tam mají taky. Tak jsem už nevydržela (i když Vám tady dávám rady, kdy kojící podprsenky nakupovat) a jednu jsem koupila. Je s tím jednodušším (lepším) rozepínáním a stála 725,– Kč, taky jsem koupila ještě jednu obyč, bavlněnou za 260,– Kč (do porodnice nebo pak na noc). No a aby toho nebylo málo, tak jsem se ještě stavila v sekáči a koupila jsem ještě jedny těhušaty a těhusukni (celkem za 600,– Kč). Tak snad už jsem na ty vedra vybavená. Jinak k těm podprsenkám - v Ráji u Kohouta prodává moje bývalá kolegyně (její manžel ten obchod vlastní), je to maminka 4-letého klučíka a ta mi říkala, že budu stějně nejspíš potřebovat různé velikosti. Ze začátku jsou prsa větší a pak se změnší a podle toho je třeba volit i velikost podprdy. Ona prý měla celkem za dobu kojení asi 4 různé velikosti. Tak jsem si řekla, že zatím stačí ty 2 podprdy, co jsem si koupila a pak se uvidí, jak se bude situace vyvíjet dál.
Tak se zatím mějte, holčiny a mimískové, hezky a zvládejte dobře ty vedra. Dneska to docela jde, že jo?
Pa Šárka R.

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 07.05.03 22:12

Ahoj holky,

moc mi k těm kilům negratruluj. Za tři týdny 3 kg. No to je děsný. Ale co se dá dělat. Alespoň nemusím jíst ten hroznový cukr.
Na mě žravost taky přišla až teď.
Jak píšeš, sním hlávkový salát a na to si dám zmrzlinu a přejídám se. Jsem hrozná. Ale je to silější než já!!! :o))

O vedru mi nemluv jsem jak mátoha a vůbec nic se mi nechce. Spím zá:,–(ně nahá a běhám čůrat stejně jako ty.
Vzpomínám si, že když jsem čekala Jarečka tak jsem ke konci vážně uvažovala, že si dám k posteli nočník. :o)))
počkej až začnou prodávat melouny, to tam budeme pořád.
Oblíbená místnost?????? WC!!!!!!

Jsem z Teplic v Čechách.
Ale nevím kdo to tvrdil, že bude zamračeno. kde nic tu nic. Hrozné vedro. No snad ještě pršet bude. Doufám!!!

Tak se mějte pěkně holky a napište.

Ahoj Nikol + Vendulka 32+3

mysacek
Povídálka 28 příspěvků 08.05.03 06:28

Ahoj Moni s Tomáškem, dnes jsem napsala další deníček, takže doufám, že ho brzy uveřejní a že si ho přečteš. U nás zatím vše OK. Musím se přiznat, že 1. a 4. jsem lezla po 4 po zahradě a sela semínka do půdy. Už bylo na čase!!! Ä Kryštůfek to ustál. Dnes se tam chystám znova. Je mi tam nádherně a krásně si tam duševně odpočinu.
Vedra zvládáme asi stejně jako ty. Také se kolem 2 hodiny budíme a ještě několikrát za noc, díky Karolínce, která teplem špatně spinká, takže taky moc nenaspíme. Tu podrpsenku Anita mám ještě od Karolínky, je mi sice menší, takže do porodnice si ji nevemu, ale až prsa zase trochu splasknou, tak ji unosím. Za těch mnoho měsíců, které jsem ji používala, i mimo kojení, je velice pohodlná, pouze trochu zešedla, ale jinak je fakt super.
Já jsem porodopis sepsala už na 32 týdnu v Liberecké porodnici a teď už jen čekám.
Tím jak jsi psala, že se s tebou pan doktor rozloučil, jsi měla na mysli, že už tam nepůjdeš? Nebo co? Já budu chodit do poradny opravdu až do porodu a to každou středu. Každou středu mi natočí kontrakce a činnost srdíčka. Jak jsem již napsala v deníčku Kryštůfek má takových 3,4 kg, takže už teoreticky může na svět.

Takže se Moni s Tomáškem moc opatrujte a dávejte na sebe pozor.

PS: Kopance mě taky dost bolí. A porod po 9 letech je opravdu skoro jako první. Ale ty to zvládneš a Tomášek za to stojí!!!!!!!!!

janice
Kecalka 458 příspěvků 08.05.03 09:13

Nazdárek holčiny,
tak se taky připojuji do diskuze, kde sehnat Anitu.Já jí tento týden koupila v obchodě BeNa vše pro dítě. Je to Vršovická 66,Praha 10, na terase proti KOH-I-NOORU.Je to super obchod.Máme od nich prakticky všechno včetně kočárku.Teď jsem tam kupovala pro Vilíka lehátko i s odendavacím pultíkem.Má plno poloh jak na tělo, tak na nožičky, takže nám vydrží asi opravdu dlouho.Koupila jsem tam i tu nepromokavou prací podložku pod prostěradlo a právě taky 2 kojící podprdy. Maj tam docela výběr. Jednu mám od Tima takovou obyčejnějsí a jednu od Anity. Je s krajkou, perfektně sedí a má ty jedním prstem odepípací košíčky. Teda je pravda, že ta od toho Tima taky.Přišlo mi, že tam maj docela nízké ceny. Ta Anita stála okolo 400 Kč.Kupovala jsem tam ještě různé hračky,ty chrastící prací na autosedačku, kočárek, do postýlky a tak. Mají i plno oblečení jak pro mamči tak pro mimísky, no prostě uplně všechno. Navíc je příjemné, že ve Zlatých Stránkách je kupon na 8% slevu, což je pak už docela znát.Pokud nemáte Zlaté Stránky, tak můžete přinést vytižtěnou jejich www stranu(www.volny.cz/vseprodite) a dostanete 5% slevu.
Jinak spát taky nemůžu, hrozně mně bolej kyčle,třísla a stydká kost. Navíc mám ukrutně oteklé nohy a pořád chodim na malou. No ten měsíc to ještě zvládnu a možná budu ještě vzpomínat:-)
Tak se mějte pěkně, opatrujte se a pište.
Pa Janice a Vilík 35 TT

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.03 09:30

Ahoj všichni,
musím se k Vám alespoň na chvilku přidat. I ja se začínám v noci budit..ale nezdá se mi, že bych byla nevyspalá…konečně jsem přestala chodit do práce, takže si teď užívám…až na to vedro..už jsem sundala prstýnky a připadám si, že každým krokem opuchám a pak zase v klidu odpuchám…a taky se víc potím…ale stojí to za to co??

čekáme dvojčátka - holky..a ty teda pěkně kopou…mám pocit, že se převalují celý den. večer už jsem jim začala zpívat ukolébavky, aby se uklidnily…výsledkem je spící manžel a já s hýbajícím se břichem polobdící a hledající vhodnou polohu… ;-)))

Dneska se mi dokonce zdálo, že ty své dva drobečky kojím..máte taky takové sny??

zatím se mějte a opatrujte si bříška

Zdena 30t.

mysacek
Povídálka 28 příspěvků 08.05.03 21:05

Ahoj Hani, moc se netěš na málo místa, je to síla, někdy to dost bolí a taky to tlačí, ale to poznáš sama.

Myšáček

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.03 08:05

Ahoj těhulky,

i když jsem do teď občas přispívala do deníčku Boule, přestěhuji se asi k Vám, protože jsem už taky ta „třicátnice“. Zatím je mi celkem dobře, i když ty otoky nohou nejsou zrovna moc příjemné. Ale těch pár týdnů to ještě vydržím a pak to snad bude zase dobrý. Na mimčo se taky moc těším, jako všechny ostatní budoucí maminy tady. Nevíme, jestli to bude kluk nebo holka, takže to bude překvápko. Mimísek se taky pěkně vrtí a občas mě pěkně dloubne pod žebra. Ale jsem ráda, že se tam pěkně hýbe.
Mějte se všechny moc krásně a hezký víkend.

Katka 32. t

Veru
Kecalka 242 příspěvků 09.05.03 20:43

Ahoj těhulky,
koukám, že se vám v tom horku taky nechce nic dělat, ani psát. Já už začínám taky trochu funět a i když zimu nesnáším už dva dny si moc přeji sníh :o)) Na dnešek každý sliboval ochlazení, ale mě je teda pořád stejné horko jako včera. Musím se vám pochlubit, konečně máme kočárek, jupíííí!!! Dnes jsme pro něj vyrazili do HK a koupili jsme ten, co už máme dlouho vybraný. Je to Bébécar v žluto-černém provedení, s hlubokou vaničkou a zvlášť je k tomu sporťák. Má moc dobře vyřešené skládání všech dílů a vaničku jsem chtěla proto, aby se mi tam malá vešla v zimě nakulená i s fusakem. Později ještě dokoupíme autosedačku, která se dá na:,–(it na kolečka.
Se spaním jsem na tom teď docela dobře, nejvíc jsem nespala asi v tom pátém měsíci. Teď jdu jen na záchod a hned zas zaberu. Jen ty sny mám šílený a je jich hned několik za sebou ? vybírám kočárky, kojím, hlídám kamarádce mrňouska atd.
Taky sleduji, že tady vesele opucháme skoro všechny, no je to docela nepříjemné, už se začínám těšit, až se vrátím do původního stavu :o) Prstýnky už taky radši nenosím, protože kamarádce doktorka líčila, jak je museli doktoři nějaké mamině v porodnici odskřípat.

Zdeni ? vždycky jsem si přála mít dvojčátka, ale teď obdivuji každou maminu, která nosí dvě mimča. Je to asi docela fuška, co? Víš kolik ty tvoje holky asi teď váží? Zase ale budete mít doma dvojnásobnou radost a ještě holčičky, to bych se možná taky nechala ukecat :o))) Jaká máte vybraná jména, prozradíš?

Katko ? taky jsi tak ráda, že se mimčo pořád hýbe? Já jsem hned nervózní, když je dlouho klid, to pak pomůže když se natáhnu rovně na záda a hned se začne přemisťovat.

Tak se mějte, všem nám přeji mírné ochlazení a pište, pište, pište!!!
Veronika a Tina 33.tt

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 10.05.03 22:15

Ahoj,

kde jsi????
koukala jsem, že sis nechala věštit od štefinky, vyvěštila ti kluka, viď.
Nic si z toho nedělej, mě řekla taky druhého kluka a doktor říká Vendulka.
Když jsem jí psala další 4 údaje už narozených dětí tak jí to 3× ze 4 nevyšlo.

Opravdu babaská předpověď, to víc mi vychází ten čínský kalendář. Skoro u všech.

Ještě jsem slyšela něco o uložení placenty, prý na zadní straně = holka, a na přední = kluk.

Já jí mám na zadní. A ty???

Měj se krásně.

Nikol 32+6

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.03 10:44

Ahojte holky,
a jak ste na tom se cvicenim panevniho dna a masazi hraze? Ja jsem teda lajdak, s masazi hraze sem jeste nezacla (a to je nejvyssi cas) a posilovani panevniho dna „semtam“ pred spanim, kdyz si vzpomenu.
Anna, 36. tyden

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 12.05.03 06:54

Ahoj Nikky!
Prosím tě, promiň, že jsem tak dlouho neozvala!!! Já jsem měla strašně nabitý program. V pátek po škole a velkém nákupu jsem sice úplně znavená klesla na židli k počítači, napsala jsem ti z posledních sil dlouhatánský dopis, pak to ale na emiminu spadlo, objevilo se error a dopis byl v pr? Já jsem se sesypala, začala bulet a manžel vypnul počítač a odtáhl mě spát. Dneska už píšu ve Wordu a pak to zkopíruji.

V sobotu už jsem zase jela do školy, přijela odpoledne a hned jsme jeli kempovat za našima a přijeli v neděli odpoledne. Spala jsem v autě, já jsem tak zvyklá. Bylo to moc bezva, jen jsem seděla v křesílku podložená polštářem a nebo jsme byli v hospůdce venku na zahrádce. Bylo to lepší než doma, aspoň jsem nic nedělala. Doma pořád něco dělám a nepoležím :o(( Teď mě navíc čeká dost práce do školy, budu pořád u počítače.

Začínáme být s manželem pěkně nervní z těch všech předpovědí :o(( Všechny jsou na kluka, včetně toho, cos psala ty, já mám placentu vepředu. Čínský kalendář neznám. Mohla bys mi to podle něj předpovědět, prosím? Bylo mi ještě 26, když jsem otěhotněla, takže to by byla holka. Ještě se něco dá podle toho zjistit? Nebo jen takhle podle věku? Já vím, že jsou lékařské předpovědi nejpravděpodob­nější, ale co když spletli výsledky?. :o(

Proč ty máš hrůzu z holky? Já myslela, že jsi ráda, že máš páreček. To je sen každého, mít kluka a holku, ne?

Jinak jsem dneska ráno zjistila, že mám oteklou půlku obličeje, na které jsem ležela :o((( Taky mi děsně otekly nohy, večer jsem neměla kotníky! Sice si nohy zavazuju, ale je mi v tom vedro :o((
Valuška kope a kope, ale ještě víc dloube a dloube, čím dál víc to bolí. Našla si jedno ?oblíbené? místo a asi se rozhodla, že si tam vytluče dírku ven na svět. Už si tam ani nemůžu sáhnout :o((((

Taky spím nahá a čůrám a čůrám? :o))) Já naštěstí melouny nemusím, jak píšeš ty. Ale kdoví, jaké chutě teď budu mít. Snažím se to pití nějak držet na uzdě, ale v těhlech vedrech to moc nejde.

Zajistila jsem si už dětskou doktorku. Ty budeš mít tu, co má Jareček, co? V telefonu byly doktorka i sestra moc ochotné. My jsme se ségrou k té doktorce kdysi jako malé chodily, i mamka říká, že je dobrá. A ta sestřička už je jiná a má laktační poradnu, zítra si tam jdu pro videokazetu o kojení a na konzultaci (mám trochu problém s prsama).

No už budu končit. Koukala jsem, že je nový deníček, teď zase od Myšáčka, tak ještě asi napíšu něco tam. Příště už se sejdeme tam, jo?
Měj se fajn a ještě jednou se omlouvám za tu pauzu.
Zuzka a Valuška

Market
Povídálka 18 příspěvků 14.05.03 14:23

Ahoj Kulihrášku a ostatní mamky třicátnice,
tak co jsem koukala na emiminkovské deníčky, tak musím říct, že se k vám asi taky nenápadně vtírnu, můžu? :)) Opravdu musím říct, že se u vás dozvím nejvíc pro mě zajímavých informací.
Máme s Cipískem 31tt+3. Taky dost špatně snáším ty vedra v posledních dnech, už jsem musela stěží sundat snubní prstýnek, jak natýkám a o pocení ani nemluvim, ale to asi nemusím moc popisovat, co.
Ale co jsem se tě Mončo a i ostatních samozřejmě chtěla zeptat. Už v dřívějších deníčcích jsem se dočetla o masírování hráze, že to prý pomáhá při porodu, aby se nemuselo zbytečně nasříhávat. To je taky můj sen, proto jsem to začala zjišťovat jak na to, ale nikde jsem žádný postup nenašla a ty Mončo píšeš, že sis ho tady někde na emimiu vytiskla, můžeš mi prosím napsat kde? Olej jste psaly že je dobrý od firmy Welleda, tak si ho taky pořídim.
TAkže díky moc za rady a tipy. Pěkný den a opatrujte svá pupenda.
Pa Market + Cipísek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.03 16:46

Ahoj holky,

slyšela jsem názor od jedné porodní asistentky, že se nástřih hráze provádí u prvorodiček skoro pokaždé a že ani masáž hráze tomu nepomůže. Tak nevím, co si o tom mám myslet. Ale asi taky začnu s tou masáží. Zkazit se tím přece nic nemůže. Taky jsem si koupila sušený maliník a dělám si z něj čaj. Tak uvidíme, jestli to k něčemu bude. Na monitoru jsem ještě nebyla, ale taky se už těším až miminko uslyším.
Pro Market: Na nemocnici v Brandýse jsem slyšela chválu, ale netýkalo se to zrovna porodnice. Ale myslím, že tady na stránkách je ve vysvědčení porodnic i ta brandýská. Nemocnice je to sice starší, ale myslím, že tam jsou dobré sestřičky i lékaři.
Mějte se všechny moc hezky a dávejte na sebe i svoje bříška pozor.
Katka, 32 t.

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 14.05.03 17:00

Ahoj Market,
o masazi hraze je cely clanek ze dne 4.2.2003, zalistuj ve starsich clancich, jmenuje se to primo jak se dela masaz hraze. je to zkopirovano z komentare k denicku Johanka, 36. tyden, takze tam je to taky. A hlavne: pokud si prece na emiminu zadas vyhledat „masaz hraze“, tak Ti to vyjede a nemusis se nikam doklikavat.
To, ze je u prvorodicek bohuzel zcela bezny je ukazkou barbarstvi a lenosti vetsiny nasich porodnic, casto je nutny, ale po masazi treba jen maly a za vse mluvi porodnice Vrchlabi, kde ho i prvorodicky casto nemaji VUBEC!!
Claudie

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 14.05.03 17:09

Ahoj Market a Katko, článek o tom, jak se má provádět masáž hráze je tady v archivu článků, tak tam jukněte.
Taky vím o tom, že se většinou prvorodičky musí nastřihnout (a určitě je lepší malý nástřih než samovolné natržení až kdo ví kam), ale takhle si aspoň člověk říká, že dělá něco proto, aby se nemuselo stříhat. A i když se náhodou střihnout musí, tak ten nástřih nemusí být tak velký, protože masáží je hráz měkčí a elastičtější. Tak si myslím, že to určitě za tu naději stojí. A znám i mamči-prvorodičky, které díky masáži porodily bez nástřihu.
Pa Šárka R. 34.t.

Market
Povídálka 18 příspěvků 15.05.03 09:05

Ahojky holky,
díky moc za info ohledně té masáže. Už jsem si to našla a opravdu to vyzkouším, jak píšete, za pokus to stojí a nic tím určitě nezkazím. Taky si chci koupit ten čaj z malinových listů, jak píše Katka, no prostě udělám vše, aby byl ten porod co nejsnadnější :))
Jinak Katko ohledně té porodnice pořád ještě nevím, ale díky za tvůj názor. Ty už máš vybranou? Koukám, že jsi ve stejném termínu jako já, takže asi jo, co? Co jsem se doslechla, tak na většinu předporodních kurzů se musí dost předem objednávat, aby se to stihlo ještě před termínem, takže bych se měla už co nejdřív rozhodnout. No alespoň mám o čem přemýšlet přes víkend, protože v pondělí jdu k doktorovi a ten už to asi bude chtít vědět.
Tak pa pa a opatrujte se.
Market 31+4

Ida1
Povídálka 30 příspěvků 15.05.03 12:24

Ahoj,

mně byl doporučen olej od firmy Nobilis Tilia, mrkni na jejich stránky www.nobilis.cz, myslím, že již zmiňovaný olej na masáž hráze je mezi speciálními přípravky. Doporučuje se začít s masáží 6 týdnů před porodem, každý den 2-5 minut masírovat hráz ve tvaru U směrem ke konečníku.

Příjemné těhotenství … tedy těch pár zbývajících týdnů :o)

IDA (33tt+2)

Vložit nový komentář