Můj bleskový porod č. 2

Porod

Večer z úterý na středu jsem tady ještě holkám psala a žertovala, že už asi vydržíme do termínu. Byla jsem na kontrole a gyndr. se tvářil dost optimisticky. Poležela jsem si totiž předchozích 14 dní s hrozícím předčasným porodem v Motole, pouštěli mě domů v pátek 1. 7. ve 36+0.

Barunka
3 komentářů

Celou noc na středu 6. 7. jsem úplně v pohodě spala a těšila se, jak si následující den užiju sluníčka, protože mělo být konečně nádherně. V 5:45 jsem se jako obvykle vzbudila a začalo mi tvrdnout břicho. Akorát mě zarazilo, že mě to tentokrát nějak trochu bolelo v podbřišku. No tak jsem se otočila na druhý bok a chtěla spát dál, ale za chvíli zase.
Tak jsem šla na WC, jestli to náhodou nerozchodím. Oholila jsem se, umyla jsem si vlasy… a jak jsem to tak sledovala, kontrakce byly po 5 minutách, zakrátko už po 3.

Šla jsem vzbudit Milana a jeli jsme „cvičně“ do Motola, že nás třeba ještě pošlou domů.
Ale začínalo to v autě jaksi bolet stále víc, po 3 minutách. Na sále mi natočili nejdřív půl hodiny monitor, kde sice byly pravidelný kontrakce po 3 minutách, ale nijak veliké, to néé.
Pak přišla dr., já jí říkám, třeba nás ještě pošlete domů a vydržíme do termínu, no ale trochu to bolí, tak jsme radši přijeli. Tak mě vyšetřuje a říká - no tak to do termínu už asi nevydržíte, tam je 6 cm branka 8-) :wink:

Po nezbytném papírování, kdy už jsem si kontrakce celkem prodejchávala a pomalu se mi při nich i kroutily palce u nohou, jsem dostala poloviční přípravu (poloviční množství klystýru -oooch ta paráda, při užívání aktiferinu se zase konečně pořádně vytento!), a po půl hodině už mě to jaksi tlačilo dost a kontrakce už jsem sotva rozdýchávala.

Na boxe mě vyšetřila moje bývalá kolegyně a říká, že je tam už pomalu zašlá branka, a pustila mi vodu. S paní dr. se divily, že mám ještě náladu na humor. Ten mě ovšem po několika kontrakcích „bez vody“ přešel, neboť to konečně začalo sakra bolet. V tu chvíli jsem si neuvědomila, že stav, do kterýho jsem se dostávala (strašná bolest, panika) je způsobená i jedním detailem, který vyšel najevo později, asi půl hodiny po porodu - nezkontrolovala jsem si, zda si na mě vzali vinylové rukavice, protože jsem alergická na latexové.

Já jim to při příjmu říkala, všude to měli napsané, ale prostě rutina je rutina, oni si na to nevzpomněli a mě to prostě v tu chvíli absolutně nenapadlo. A tím, že mi pouštěli vodu a přehrnovaly lem na té zašlé brance a tak různě mě polohovali na bok, aby hlavička dorotovala, tak mě vyšetřovali docela každou chvilku… a po porodu mi bylo dokonce tak zle (náběh na anafylaktický šok), že mi museli dát infúzi s kalciem a hydrocortisonem. To mi pomohlo.

Od té chvíle, kdy mi pustili vodu, a začala jsem mít „konečně pořádné bolesti“, naštěstí uplynulo jen 20 minut a naše Barunka byla na světě! Popravdě, bolelo to strašně. Bolelo to asi tak o 80 % víc než první porod. Zpětně těžko říct, jak dalece za to mohla i ta alergická reakce na latexové rukavice, ale svůj velký podíl určitě měla. Manžela jsem během těch 20 minut stihla pěkně podrápat, jak jsem mu drtila ruce svými neostříhanými drápy při každé další kontrakci. Při jedné obzvlášť vydařené jsem ho prý i do ruky kousla (opravdu tam měl můj otisk) :-D

Vybavuji si, jak jsem se nějak podvědomě bránila pustit tu hlavičku níž do pánve, když začala tlačit na konečník, ale nakonec jsem si tak nějak uvědomila, že musím už fakt pořádně zabrat, aby se nám ta holčička nepřidusila nebo co. Povolila jsem se a při další kontrakci pořádně zabrala, na mysli mi šlo, že holt jinudy jí stejně ven nedostanu ;-)

Nejdřív na mě volali, ať netlačím netlačím (předtím mě furt kibicovali, ať tlačím tlačím a najednou se nestíhali k tomu porodu obléknout). Pak už jsem teda mohla zatlačit, paní doktorka mi říkala, ještě trochu na ramínko, a ještě zatlačte na spodní ramínko a najednou šup to šplouchlo a Bára byla venku! Hnedle začala řvát a já jí dostala na břicho. Krásně teplý, mokrý a mazlavý tělíčko… :srdce:

Byla to opravdu rychlovka… od těch 6 hodin jsem si tak nějak začala počítat, že ty stahy jsou celkem pravidelné, v 9 jsem mi na zašlé brance pouštěli vodu, v 9:21 porod Barunky… a ty pořádné bolesti jen 20 minut, zato fakt naprosto šílené.

A to jsem si je potom zažívala ještě 3 dny po porodu při každém přikládání k prsu, i jen tak během dne a noci - při zavinování dělohy po druhém porodu to totiž bolí jako regulérní kontrakce, fakt! Shodli jsme se na tom se třemi dalšími maminkami.

Popravdě měla jsem trošku obavy, abychom to do porodnice stihli a nerodila jsem někde na dálnici v autě, ale tak v pohodě :-D

Hodnotilo 2 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21949 příspěvků 2 inzeráty 24.07.11 09:23

Obrázku pominuli tvoje problémy v obou těhotenství, tak jako ty by si přála asi rodit každá :)

 
Katy2
Hvězda diskuse 50275 příspěvků 24.07.11 11:45

Obrázku pěkně popsán porod, gratuluji k holčičce. :kytka:
Jen teda to že si nevzali vinylové rukavice je podle mě neomluvitelné, tohle by se stát nemělo, navíc když to měli všude napsáno a ještě jsi jim to při příjmu říkala.

 
evinula
Stálice 100 příspěvků 24.07.11 12:07

Tak rychli druhy porod jsem měla taky.Souhlasím stebou že to zavinovaní dělohy je fakt masakr,ja myslela že rodím ještě jednou :roll: To u prvniho porodu sem o žadnym zavinovani nevědela.Jinak gratuluji k Barunce,mějte se krasně

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 24.07.11 14:20

téda, to byla rychlovka :lol: gratuluji ke krásné holčičce :kytka:
jj, druhé zavinování je fakt dost bolestivý, jsem myslela že mám v břiše ještě jedno dítě :mrgreen:

 
kamikaa
Kelišová 5345 příspěvků 24.07.11 15:10

Taky moc gratuluji :kytka: a už ted se děsím toho třetího porodu :roll: :roll:

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 24.07.11 15:37

Gratuluji k miminku :kytka: a souhlasím, zavinování po druhém porodu je masakr. Naštěstí mi v porodce dali „drogy“ :mrgreen: proti bolesti, už ani nevím, co to bylo za kapky, ale pomohly.

 
Gita123
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 24.07.11 17:44

Obrázku krásně napsané opravdu :kytka: Přeji ať ti Barunka dělá jen samou radost. :srdce:
A doufám že se ti alespoň omluvily že tak zanedbaly ty rukavice! :pocitac:

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 24.07.11 18:17

to zavinování je fakt masakr, při kojení mě to pak bolelo ještě tři dny hodně…a po porodu jsem si říkala, do prde.. co to je, vůbec jsem o tom, že něco takového je nevěděla :zed: :zed: :zed:

 
lenkabu
Extra třída :D 13733 příspěvků 24.07.11 19:46

Já kvůli zavinování u druhé dcery nespala celou noc po porodu…porod byl lepší, za 2,5 h hotový ale to zavinování...­..U první jsem o tom skoro nevěděla,takže souhlasím,že rozdíl to tedy je :wink:

 
zitorka
Ukecaná baba ;) 2198 příspěvků 25.07.11 13:13

Hezky popsaný…já už mám za chviličku taky rodit…už máme viditelný kopce na monitoru a zkrácený čípek…taky trošku doufám, že do termínu to nedotáhnu…co se týče zavinování dělohy…u první jsem myslela, že rodím znovu, to bylo strašný, po druhým jsem o tom ani nevěděla…takže jsem zvědavá co bude do třetice… :mrgreen: :mrgreen:

přeji Vám moc zdravíčka a Barunka ať krásně prospívá…

 
luciblank1
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 25.07.11 16:11

Tak takhle rychlý porod bych si přála taky prvního syna jsem rodila 16,5hod ale kdo ví co mne čeká ani ne za 5týdnů co se nám má narodit náš druhý syn :-)

 
koliska
Ukecaná baba ;) 1011 příspěvků 26.07.11 13:01

závidím takový rychlý porod ale asi nejsem jediná :-) mě to čeká za 3 týdny už po třetí ale druhý spontální ten první byl císař a o zavinování dělohy a bolestech slyším poprvé :think:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 26.07.11 22:11

teda to byl fofr :mrgreen: , gratuluju :kytka:

 
maciik
Ukecaná baba ;) 2251 příspěvků 27.07.11 09:57

gratuluji,ke krásné Barušce :kytka: jo a zavinování dělohy je fakt peklo :zed: ,já rodila po 4 a v porodnici mi chodila sestřička po 4h.píchat injekce a pila jsem ještě nějaký kapky a pak mi dali Ataralgin 3noci jsem nespala :pocitac: takže každý další porod a je to horší......

 
madlenka73
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 27.07.11 22:23

Já také gratuluji ke krásné dcerce a ukázkovému porodu a musím říct,že o zavinování dělohy vůbec nic nevím. Jen po tom druhém,asi 2h po porodu,mi bříško trošku bolelo ale jedna dávka algifenu a konec.

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Nečekaně brzo a rychle...


Reklama