Můj první porod

Porod

Po nádherném těhotenství a dlouhém porodním boji jsem se konečně dozvěděla, co jsem si nosila skoro 10 měsíců pod srdcem, a to čekání opravdu stálo za to.

Jelikož se miminko i týden po termínu drželo mamky jako klíště, rozhodla doktorka na poradně v porodnici, že ve čtvrtek 1. 11. ve 41+1 tt nastoupím do porodnice na vyvolání. Poslední noc doma jsem se pořád jen modlila, aby si to prcek rozmyslel a vylezl sám, ale nebylo mi přáno.

Tak jsem se hezky ve čtvrtek ráno sbalila a na 9. ráno mě manžel odvezl na příjem. Dovnitř už ho sestry nepustili, a tak jel se sklopenýma ušima domů čekat, co se bude dít. Mě hned nahnali, ať se převléknu do noční košile a natočili monitory, které byly stále ukázkové. Vyplnila jsem snad sto papírů a na závěr přišla prohlídka. Nález katastrofa, doktor se mi celý nešťastný omlouval, že to takhle trvá, ale že se do mě nemůže dostat. Otevřená jsem byla na prst a kousek, poté UTZ pro odhad váhy, která vypadala cca na 3,9 kg. Takže odchod na pokoj a že se večer pustíme do vyvolávání, takže zabitý den, jen občas monitor. V 7 večer další prohlídka se stejným nálezem a zavedena první preindukční tabletka na vyvolání a šup do pelechu. V noci se začaly ozývat první MS bolesti, ale opravdu slabounké a do rána se vše uklidnilo, na monitoru sice 2 slabé kontrakce, ale kde nic tu nic.

Ráno vizita, kde mi doktorka řekla, že budeme čekat zase do večera a uvidíme, co se bude dít, to se mi chtělo brečet. Naštěstí následovala primářská vizita, kde primář (zlatý to chlap) řekl, že na nic čekat nebudeme a poslal mě na další prohlídku. Tam sice stejný nález, ale šupli mi další tabletku, tentokrát 2× takovou dávku a že uvidíme. Zhruba od 13 hodin se už začaly ozývat trochu bolestivější kontrakce po 5 minutách, když se kouknu zpátky, tak spíš takové šimrání, oproti tomu co následovalo. V 17 hodin opět kontrola se stejným nálezem, kontrakce sice bolely, ale neměly otevírací tendenci, takže k ničemu.

V 19 hodin jsem měla po monitoru dostat další tabletku, ale na prohlídce trochu posun, otevřená na 2 prsty, na tabletku už to není a doktorka udělala malého Hamiltona, na kterého už to konečně bylo. Bolest jako prase, málem jsem jí z toho křesla utekla. No, a když se to prý do rána nerozjede, tak mi rupnou vodu a bude! To nakonec nebylo ani potřeba, protože mi v pátek přesně ve 23 hodin sama odtekla. Měla jsem hroznou radost, že už se to konečně někam pohne, no kdybych tak věděla… Tím pádem přesun z šestinedělí na porodní ambulanci. Natočení monitorů, a jelikož vše stále na jedničku, tak ať si ještě schrupnu. To se lehce řekne, ale hůř dělá, když máte kontrakce po 5 minutách, no tak alespoň v mezičase jsem vždy chrupla, ale žádná sláva. Asi ve 4 ráno jsem dostala injekci na bolest a hodinu v kuse spala, boží! Pak už se začaly bolesti zase ozývat a spát mě nenechaly.

Ráno prohlídka se stejným nálezem, po celé noci bolestí fakt pěkná vyhlídka. V 11 hodin první antibiotika, jelikož jsem byla už 12 hodin po odtoku plodovky. Po nich bolesti téměř ustaly. Protože se mi zhoršily výsledky z krve, kde se projevil začínající zánět, rozhodl doktor přejít z defenzivní fáze do ofenzivní! V půl 2. pěkně klystýr a ve 2 už jsem mohla zavolat manželovi, že půjdeme na porodní box. Ten byl šťastný jako blecha, jelikož se mnou chtěl být celou dobu, což předtím bohužel nešlo.

No a od půl 3 začala sranda. Po napíchnutí oxytocinu zjišťuji, co je bolest, ale díky manželovi se to dalo snést, byl úžasný, celou dobu mě držel za ruku, dýchal se mnou, no popravdě bez něj bych to asi nedala. Bolesti přicházely po 2 minutách a čím dál silnější. Celou dobu jsem byla připnutá na monitorech, takže žádná sprcha, jen ležet. Sestra mě pořád nutila ležet na boku, ale to mě chytaly jen křížové bolesti, tak jsem se nakonec sestra nesestra přetočila na záda, kde to bylo snesitelnější. Kolem 6. jsem dostala kapačku proti bolesti, bolest pořád stejná, já sjetá, ale je fakt, že to bylo snesitelnější. V 9 večer poslední prohlídka, stále se stejným nálezem, takže po 6 hodinách bolestí jsme se nepohnuli ani o kousek! To už jsem začala propadat zoufalství a z představy dalšího oxytocinu se mi dělalo mdlo.

Doktor však kvůli špatným výsledkům krve zavelel, že už nemůžeme čekat, že bychom mohli ohrozit miminko a že se nedá nic dělat, ale akutní císař se nám nevyhne. Ač jsem se císaři bránila zuby nehty, tak v tuhle chvíli už mi to bylo úplně jedno a možná jsem i byla ráda, že to konečně skončí! Pak už to byl fofr. Injekce na zastavení kontrakcí, ze které jsem se klepala jak ratlík, cévka, najednou kupa doktorů a jen se ke mně anesteziolog s tou hubicí přiblížil, už jsem spala. Pak už si jen pamatuji, jak mě na chodbě manžel chytá za ruku, že máme krásného chlapečka. Celé těhotenství mi kluka všichni tipovali a s manželem jsme si oba chlapečka moc přáli. Jsem moc ráda, že jsme se nechali překvapit, stálo to za to. Jen mě moc mrzí, že jsem přišla o ten krásný první pocit, když se miminko vylíhne a doufám, že příště už si zažiji i tu krásu nechat si miminko položit na bříško.

Jiříček se narodil 3. 11. 2012 ve 21:30 ve 41+3 tt po 22 hodinách od odtoku vody s úctihodnými 4130 gramy a 53 centimetry. A musím přiznat, že bych to pro něj prožila klidně ještě třikrát. Je to krásný pocit stát se maminkou!

Hodnotilo 12 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
wewa
Ukecaná baba ;) 1961 příspěvků 03.12.12 09:14

Gtauluju k miminku :palec: je ho pěkný kousek :potlesk: Já tohle vyhánění miminek nějak nechápu :nevim: nechaj ženskou trápit, a pak stejně řežou :zed: .Nap okoji se mnou byla holka kterou vyvolávali 3 dny, měla žlučníkoví záchvaty, blila první ligu no tak 4 den dělali cisaře mohli jí toho uchránit bohužel nestalo se :poblion:

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 03.12.12 09:44

Velká gratulace :potlesk: :potlesk: Jiříčkovi přeji do života jen samé zdraví a štěstí a ať vám dělá jen samou radost :kytka: :kytka:

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 03.12.12 12:18

Prožila jsem si něco podobnýho jako ty… šílela jsem bolestí, vyvolávali 48 hodin a já myslela, že je nakopu do zadku. Otevřela jsem se na 2 prsty a jinak ani o píď. Nakonec to byl akutní císař, protože malýmu blblo srdíčko. Jsem rozhodnutá, si příště císař rovnou domluvit a žádný čekání nebude. Protože tohle mi bohatě stačilo. Ale stálo to za to. Jinak velké gratulace. :) a mimochodem můj Alex se narodil 3.11.2012 ve 20:46 na 42+1tt :D

Příspěvek upraven 03.12.12 v 12:21

 
Tapeta
Echt Kelišová 8263 příspěvků 03.12.12 13:09

Pro dokreslení blešího porodu bych doplnila, že Blešík byla naprosto úžasná a během svého utrpení v porodnici stíhala své nedočkavé okolí pravidelně častovat zprávami o průběhu přípravy na porod, který uvozovala vždy jako „Bleší porod, část 1., 2. atd.“. Až bude Jiříček větší, určitě mu řeknu, že maminka byla hrozně statečná, během celého jejího těhotenství nesmírně optimistická a neslyšela jsem ji, aby si jednou na něco stěžovala. To by bylo, aby Jiříček nebyl dítě šťastné jako BLECHA! Krásné shrnutí, drahá…Pusu Vám oběma :* :mrgreen:

 
Aylink
Povídálka 21 příspěvků 03.12.12 13:52

Gratuluji k miminku. Já to měla podobný u prvního syna - napřed vyvolávání a po dvanácti hodinách bolestí akutní císař, malý měl už špatné ozvy. Další porody byl vždy domluvený císař a vše v naprostém pořádku. A 3.11. mám narozeniny i já :)

 
Ktde  03.12.12 15:59
domluveny cisar

Pise se tu o domluvenem cisari. to je to tak jednoduche? moc se mi nezda, zxe prijdu do porodnice a oni mi vyjdou vstric a cisare udelaji. jak se tedy postupuje?

 
kandyta
Kecalka 133 příspěvků 03.12.12 16:22

Moc krásný deníček.. :) K malému moc gratuluji :) Já si chlapečka moc přála, ale prý je to malá princezna - kterou zrovna každým dnem očekáváme :)

 
ametyst
Extra třída :D 10408 příspěvků 03.12.12 16:28

Gratuluji k malému Jirkovi :kytka: :hug:!Koukám, že sis taky užila-taky mě porod vyvolávali a máš pravdu, že hamilton je fakt bolestivý :twisted:! Mrzí mě, že tolik vyvolávaných porodů končí císařem, ale na druhou stranu, je to k něčemu dobré. Já mam teď problémy s pánevním dnem po nástřihu :roll:.
Ať vám prcek dělá radost a krásně roste :hug:

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 03.12.12 18:08

Všem moc děkuji :kytka:

@Tapeta Drahá ty si na mě tak hodná :* :srdce: Už se těším až budu číst deníček jak se narodil malej Bobešek :srdce:

 
Eilaan  03.12.12 19:00

Ad domluveny cisar: Kdyz uz jsi 1× rodila cisarem, doktori Ti uz daji vetsinou vybrat, jestli chces podruhe totez nebo ne. Kazdopadne se sleduje v 2. tehu stav jizvy a kdyz treba boli a tak (hrozilo by roztrzeni), Dr. voli vetsinou 2. cisare.

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 04.12.12 20:07

Moc gratuluji k chlapečkovi :kytka:

 
JaniLavi
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 14.08.13 21:08

Jéé, jakto, že jsem si to dřív nepřečetla? nebo přečetla a už se mi to vykouřilo?? :nevim: každopádně, moc pěkně napsané. vytrpěla sis své, ale Jiřík je úžasný. doufám, že vás brzy někde potkáme :hug:

 
siamka7
Extra třída :D 10923 příspěvků 1 inzerát 28.01.14 19:51

Jako za mě, teda, nechápu proč chtěli doktoři za každou cenu aby si porodila přir. cestou 4 kg dítě. od začátku i laikovi je jasné, že to bude na císař :zed: :zed: :zed: fakt tě lituju, to já jim tam jinak zvednu vítr :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 28.01.14 20:37

@siamka7 já jsem si ti do poslední chvíle nepřipouštěla, že nevyleze dolem. Až když mě odpojili od toho oxytocinu a šla jsem bez jediné kontrakce do sprchy jsem si začla říkat, že už to znova nechci. Držím pěsti v hladký průběh :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

A na podruhé? Sekce


Reklama