Miminko je na světě

Porod

Celé těhotenství jsem si opakovala mantru, že rychle a bezbolestně porodím zdravé miminko. Netušila jsem, jak dobře to zafunguje. Měli jsme naplánovaného císaře kvůli KP. Na tu trochu bolesti po porodu se dá zvyknout a všechno proběhlo skvěle.

Už vidím cílovou pásku, beru sbalenou tašku a celá natěšená se hlásím v nemocnici Královské Vinohrady k příjmu. Ještě si poslechnu miminko na monitoru, nechám se okroužkovat na zápěstí a už jdeme s mužíčkem na pokoj.

Tam mám bezva spolubydlící Alču, která se snaží rodit, ale nějak se miminku nechce, nakonec půjdeme ráno spolu. Ale to předbíhám. No pokoj jsme hlučný, kecáme a pořád se chechtáme. Jen ten můj muž je nějak ticho a bledý, je nervózní a rád že nemusí být u porodu. Asi by se o něho museli na sále postarat :-)

Jsem nedočkavá a těším se na ráno. V 6 hodin mě sestřička bere na přípravu, na sále je klidná atmosféra, hrozně milá paní doktorka a sestřička mi píchají anestezii (chtěla jsem částečnou), pořád si se mnou vykládají, ani to nebolelo. Když se mi udělá zle, hned mi píchnou něco, aby to přešlo. Moje paní doktorka Bucharová je na sále profík, popisuje mi trochu, co se tam děje a už jen čekám až uslyším křičet mimi.

Moc neplakal mrňous jeden, byl malý a vypadal jako porcelánová panenka, šlo to rychle. Pak už jen zase všechno pozašívat a nechala jsem se zavést na JIP, kde jsem si užila poslední dva dny klidu. Po cestě mě vítá muž a tchyně, hotové slzavé údolí. Cítím se skvěle, mimi je na světě, krásné a zdravé. Díky dobré péči sestřiček na JIP a pak na šestinedělí jsem se hned rozkojila a za 5 dní si nás táta veze domů.

Příště až budu rodit, tak zase ve FNKV a klidně císařem, protože malý byl pěkný a bez stresového porodu. Možná to někomu přijde divné, ale když jsem slyšela, jak se Alča 10 hodin trápila na sále a pak stejně rodila císařem, myslím, že jsem si to zařídila líp.

Malému jsou tři týdny, pěkně baští, má rád procházky, na ty chodíme od prvního dne. Jizva se mi pěkně hojí, ani o ní nevím. Tuto nemocnici mohu doporučit a maminky, které se bojí porodu císařem, tak je mohu uklidnit, že to je v pořádku a má to své výhody.

Hodnotilo 4 lidí. Score 2.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 20.06.11 08:43

Gratuluju k narození miminka. Je prima, že jsi to takhle psychicky dobře zvládla. Já bych ráda rodila přirozeně a pokud by to nevyšlo, tak by mě to asi mrzelo, nechci o porod přijít :)
Ale oproti akutnímu císaři je plánovaný zcela jistě pohoda, to souhlasím!
Tak přeji hezké zžívání 8-)

 
cisar  20.06.11 09:01
CS

Já jsem byla velkou zastáňkyní přirozených porodů až do do okamžiku, kdy mi po pohodovém těhotenství porod ve 41tt vyvolávali 2,5 dne v kuse. Po skoro třech dnech v intenzívních oxytocinových kontrakcích jsem byla za návrh „plánovaný CS v průběhu porodu“ opravdu velmi vděčná!!! Proti vyvolávání byla samotná sekce pod spinálem opravdu pohoda a malý se narodil se apgar skóre 9-10-10. O jizvě jsem nevěděla za 2 týdny po sekci. Sourozence mít jednou bude a po této zkušenosti jsem naprosto rozhodnutá domluvit se pro tu příležitost na plánovaného císaře jako jsi měla ty. Nežijeme v 18. století a tato možnost by měla být legální volbou. Zvlášť když slyším hovořit matky, co zažily táhlé porody s kleštěmi a velkými porodními poraněními, jak jsou plánované sekce „pro ty, co se asi bojí bolesti“. Každá z nás by měla mít možnost si vybrat, myslím tím samozřejmě normální těhotenství v závislosti na svém zdravotním stavu a dítěti. Moje babička při porodu málem zemřela a právem tenhle trend „přirozených porodů“ vzhledem ke své zkušenosti nechápe. Na nemocničním prostředí a vedeném porodu stejně není přirozeného vůbec nic.

 
barbara21
Echt Kelišová 7711 příspěvků 20.06.11 15:03

:srdce: :srdce: :srdce: :srdce: gratulujii

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 20.06.11 15:51

Moc hezký deníček :-) Gratuluji k miminku a přeju hodně zdravíčka a štěstí :-) Mě to čeká taky za pár dní a jestli to bude císař se ještě uvidí podle dalšího měření, ale moc děkuji. opravdu jsi mě uklidnila, že císaře se nemusím bát :-)

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 20.06.11 23:13

taky jsem rodila císařem sice né plánovaným ale jelikož se nepovedla indukce a já se ani po několika hodinových kontrakcích neotevřela tak jsem putovala na operační sál :nevim: :nevim: no a jeliož jsem byla v celkové anestezii tak s toho moc nevím :lol: :lol: :lol: a :cert: ale js :cert: m ráda že porod dopadl tak jak dopadl!! :dance: :dance: a opravdu ujištuji všechny maminy že se císaře vůbec bát nemusí :wink: :wink: Jinak moc hezký deníček a gratuluji k mimískovi :hug: :hug: :hug: :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama