Naše pokroky

Rodičovství

Od minulého deníčku se toho přihodilo hodně. Je mi jasné, že je to třeba jen dočasné a příští deníček bude plný pesimismu a hysterie, ale stejně jsem ráda za těch pár pokroků, které Ivanka udělala, i když je měla udělat už o pár měsíců dřív. Řiďme se ale tím, že je opravdu každé dítě jiné.

Za posledních 14 dní se nám Ivanka začala přetáčet na bříško. Ne jako jiné děti, je u toho trochu prohnutá, pokaždé se jí nepovede dát správně ručičku, ale nějak si poradí. Jenže se přetočí na bříško a za chviličku už je zpátky na zádech. Ne, že by se přetáčela nějak často.

Za předminulý týden to zvládla dvakrát, za minulý týden taky dvakrát a tenhle týden už čtyřikrát a to všechno jen za dnešek. Podle rehabilitační sestry by to chtělo tak desetkrát denně. Už se nějak nepočítá s tím, že některé děti zkrátka na bříšku nebudou a můžeme se třeba stavět na hlavu. Všude se řeší jen a jen tabulky.

Za posledních 14 dní nám Ivanka také přibrala 250 gramů. Aby taky ne, když ji krmím skoro každou hodinu a pořád do ní cpu pribináčky, které už nám doktor povolil, protože u nás je prý úspěch, když sní aspoň něco a nebudeme tedy řešit, co by měla a co ne.

Úplně nejkrásnější věc se ale stala v neděli navečer, kdy Ivanka poprvé řekla „máma“. Hned včera k tomu přihodila „bába“ a dneska něco, co znělo trochu jako „táta“. Slabikuje teď v jednom kuse a není k zastavení. Leží na hrací dece a pořád slyším jenom „papapa, vavava, mamamam“.

V úterý jsme byly naposledy na plavání a Ivanka se fotila pod vodou. Instruktorka ji pustila a Ivanka krásně kopala nožičkama a koukala pod vodou.

Život je hned o něco krásnější, i když nás příští týden čeká několik vyšetření v Praze, a i když už teď lítáme od doktora k doktorovi. Já i celá moje rodina si den ode dne víc a víc myslíme, že Ivanka je zkrátka jen problémová, líná a rozmazlená a bude prostě dělat jen to, co bude ona sama chtít. Je to osobnost. Kdyby to šlo takhle dál a vydrželo to co nejdéle, začnu si konečně mateřství užívat a budu chtít kopu dětí:-)

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
ncc1701
Echt Kelišová 7943 příspěvků 30.09.12 04:37

Super! Vsak vy to dozenete :)

 
cari  30.09.12 08:56

Šikovná kočka :)

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 30.09.12 09:09

Šikulka :-)

 
oblacek
Echt Kelišová 8082 příspěvků 30.09.12 10:37

:hug: jak já Ti rozumím a mám radost s tebou :hug: :hug: syn má skoro 2 roky začal až teď chodit, v roce neseděl jen se plazil. poprvé si sám sednul v 19měsících. na ten den jsem čekala jak na smilování. :? jen si na to vzpomenu a je mi smutno. Taky jsme lítali po doktorech kde je chyba co je za problém. doporučili nám genetické testy… bylo to těžké období. Teď kdy už ale chodí pomalinku se zařazuje mezi vrstevníky a je čím dál tim míň znát že začal vše dělat tak pozdě. držím palce aby šli dál tak pěkně pokroky :hug:

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 30.09.12 12:18
:kytka:
 
Sefa
Kecalka 465 příspěvků 30.09.12 14:53

Teď jsem si přečetla vaše deníčky :) a jsem ráda, že končí dobře a snad už všechno bude jenom dobré :pankac: :kytka:… Ivanka je šikulka, že už se přetáčí a povídá :).

 
rawala
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 30.09.12 20:30

Gratuluju!

 
IIvu
Povídálka 43 příspěvků 01.10.12 08:56

Děkujeme:-) Nakonec se za ten den zvládla přetočit 7×:-) Bohužel od tý doby stávkuje a točí se jen na bok, na bříško se jí zase moc nechce. Ale povídá pořád. Táta, bába, máma, lalala:-)

 
alena36
Ukecaná baba ;) 1253 příspěvků 01.10.12 16:20

To je super, Verunka se zatím neotočí, taky se jí na břichu nelíbí. A odkdy vám dr. dovolil ty pribiňáky?? Asi taky tak skončíme :,( :,(

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama