Pobyt v nemocnici

Rodičovství

Jelikož nám náš obvodní lékař už nedokázal s Ivanky problémy poradit, sjednal nám pobyt na Klinice dětského a dorostového lékařství v Praze, Ke Karlovu. Do tohoto pobytu jsem vkládala veškeré své naděje a myslela jsem, že v Praze jsou velcí odborníci a budou se naším problémem opravdu zabývat, a i když nám třeba úplně nepomohou, alespoň nám poradí. Bohužel, zjistila jsem, že ani v Praze nejsou odborníci, ale zase jen lidé, kterým jsou problémy druhých absolutně u..., však víte kde.

Pobyt nám lékař sjednal přes internet s panem doktorem Honzíkem. Bylo nám řečeno, že nástup máme ve středu v 10 hodin dopoledne a že máme raději vyjet dřív, abychom to stihli. Ivanka ráno samozřejmě dělala hrozné problémy s jídlem, takže jela do Prahy vlastně hladová, abychom to stihli. Samozřejmě jsme v jedné ulici špatně zahnuli, dostali jsme pokutu, a pak už jen bloudili.

Před desátou hodinou jsem volala na kliniku, jestli bude velký problém, když přijedeme o něco později. Sestřička řekla, že v žádném případě, vizita je až v jednu a dřív se námi nikdo zabývat nebude, fajn, hlavně vyjeďte dřív, no nic. Když jsme našli kliniku, nemohli jsme najít místo k zaparkování a kvůli všudypřítomným jednosměrkám byli nuceni přejet Nuselský most, a pak složitě hledat cestu zpátky. Manžel mi pak řekl, že jestli nenajdeme do 10 minut místo, jedeme domů (to už jsme jezdili po Praze 2 hodiny s brečící a snad i hladovou Ivankou). Kdybych věděla, co nás čeká, jeli bychom domů hned.

Na klinice jsme museli čekat asi hodinu s taškami na chodbě na zemi a já jsem tam krmila Ivanku pribiňákem. Konečně jedla hezky. Pak nás vzali na příjem, my jim tam všechno odvyprávěli, doktorka prohlédla Ivanku a šli jsme konečně na pokoj. Přišel za námi doktor a řekl, že teď na nás nebude mít čas, ale po vizitě přijde a poradíme se, co a jak. Přišel někdy v 16:00, já jsem mu povídala o Ivance, že si myslím, že bude mít třeba na něco alergii (jídlo), že po mně mohla zdědit helicobaktera, prostě že má velké problémy s jídlem a že by to chtělo pořádně vyšetřit břicho. Ve středu už nám tedy nedělali nic (takže jsme pospíchali zbytečně).

Ve čtvrtek udělali odběry krve a moči, odpoledne pak EKG a ECHO, což podle mě nemá s trávením nic společného. Odběry už nám také dělali v Chomutově. Měli nám udělat také metabolický screening, ale na ten se nějak pozapomnělo. Jelikož bylo dopředu dohodnuto, že v pátek jedeme domů, manžel měl na ten den domluvenou dovolenou, aby si nás mohl zase odvézt. Sám doktor nám řekl, že přes víkend se stejně žádná vyšetření nedělají.

Když jsem se ve čtvrtek odpoledne ptala nějaké doktorky, kdy se bude konat nějaké vyšetření břicha a jestli tedy jedeme v pátek domů, bylo mi řečeno, ať se zeptám sestřiček, že to ví ony a s dojížděním je to pak složitější, takže mi nemůže nic slíbit. Sestřičky zase řekly, ať se zeptám ráno při vizitě, výborně. Volala jsem tedy manželovi, ať každopádně přijede v pátek a že s ním v každém případě domů odjedeme.

V pátek ráno jsem se ptala, co se tedy bude dít a doktor mi řekl, že Ivanku čeká sono bříška a že sestřičky řeknou, co a jak. V 8:30 přišla nějaká sestřička s papírem a slovy: „Honem běžte dolů na sono“. V čekárně jsem pak čekala se řvoucí Ivankou asi 45 minut, a když jsme přišli na řadu, doktor se ptal, kdy jedla. Řekla jsem, že asi v 7:20. Doktor nás tedy poslal nahoru, abych Ivanku nakrmila, že jinak sono udělat nemůže.

Sestřička nám nahoře otevřela a ptala se, co sono a já na ni hned vyjela, že nám ho neudělali, protože mi nikdo neřekl, že Ivanka musí být nakrmená a že nechápu, proč se bude hledat reflux, když už nám tohle vyšetření dělali v Chomutově a nejdřív nám řekli, že reflux nemá, a pak zase, že má. Od té doby se sestry u mě na pokoji neukázaly. Do Ivanky jsem rvala mléko násilím, protože ta samozřejmě zrovna nechtěla nic. Zjistilo se, že reflux nemá. Opět.

Než jsme jeli domů, měl za námi přijít doktor a říci nám nějaký závěr a doporučení, říkal také něco o kapičkách či co, bohužel, doktor se neobjevil, zprávu nám narychlo vytiskla nějaká úplně jiná doktorka, která nám k tomu neřekla vůbec nic. Toť náš skvělý a přínosný pobyt v Praze, který nás vyšel celkem na 2 500 Kč. Vyšetření se udělala stejná jako v Chomutově, nikdo nedokázal nic říci, stejně jako v Chomutově, doktor nic nevěděl, sestřičky už vůbec ne. Sestry chodily Ivance celou noc jen měřit tlak, takže ji každou hodinu budily, já ji pak tu skoro hodinu uspávala a ony přišly za pár minut po usnutí znovu, trochu naschvál, ne?

Ale zažila jsem i pozitivní věci. Například se mě ptali, co Ivanka baští, a pak mi pro ni dali jídlo! V červenci jsme ležely v Chomutově a nedostala jsem pro Ivanku vůbec nic. Kdybych neměla s sebou Sunar, asi by musela pít vodu. Teď tedy uvažuji o stížnosti na chomutovskou nemocnici (těch záporů tam je víc) a budu žádat o vrácení regulačního poplatku. Dalším plusem v Praze bylo to, že jsem si mohla odpoledne půjčit kočár a vyrazit ven, to v Chomutově taky neexistuje. Tam, když chcete ven, tak jedině bez dítěte s tím, že sestřička se u něj ukáže jednou za uherák, jinak ho nechá ležet v postýlce a řvát.

V podstatě jsem se tedy dozvěděla jen, jak to chodí v nemocnici v Praze, Ivance to ale v ničem nepomohlo. Neřekli mi nic ani o jejím nepřetáčení na bříško, jen sestry se divily, proč se to řeší, že jejich děti se taky nepřetáčely. Každopádně jsme dnes měly jít cvičit Vojtovku, ale na to kašleme, dokud nebude vyřešen problém Ivanky s jídlem. Stejně ji podle neuroložky cvičit nemáme, rehabilitační sestra si však myslí něco jiného. Dnes to jdu probrat s naším doktorem.

Zkrátka je mi z našeho zdravotnictví na zvracení. Žádná vyšetření už Ivance dělat nenechám a doktorům už nevěřím ani slovo, u většiny spíše pochybuji o tom, jestli vůbec vystudovali.

Hodnotilo 16 lidí. Score 2.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
EvaG
Extra třída :D 10681 příspěvků 12.10.12 07:08

Ahoj promiň, ale po přečtení deníčku nevím ani hlavu ani patu. Například proč chceš hospitalizaci, kolik má dcera jaké má míry. Atd atd. Pořád jsem čekala že na to někde narazím. No těžko radit. Ale určitě nejsi jediná maminka co bojuje s dítětem skrz jídlo. Mě nechtějí jíst obě děti. Dcera 4roky do teď. Syn také ne. Já bych tu vojtovku zkusila protože mi ji cvičili a bylo mi řečeno že někdy zlepší i to jídlo. A teda nevím kolik má dcera, ale zrovna ji dávat pribináka mi nepřijde to nejlepší když máte problémy s jídlem.
No nic. Tak ať hlavně se vám daří dobře.

 
Sarik12
Extra třída :D 13293 příspěvků 12.10.12 07:41

Tak ze ste hodinu cekali je bohuzel normalni vsude, i to ze vas jeden den prijdou a neco se deje az ten dalsi. Dr simuze aspon prostudovat vase papiry a poradit se i sjinymi dr, co by se treba melo nabrat nebo vysetrit. A ty problemy s lekari, doporucenimi, tiskem propoustecky, tak ty jsem tam teda nikdy nezazila. Kdo vas mel na starosti?
A ten metabolicky sreening vam opravdu nedelali, ptala ses na to? A pokud ho nedelali, ptala si se proc? A odbery na celiakii a BKM uz ji nekde delali, to asi jo?
Srdce vysetrovali proto, ze kdyz maji deti srdicko nemocne, nemusi mit na jidlo silu a tak s nim zlobi, stejne tak pak nemaji silu na vyvoj (nepretaceni se). Reflux taky nemusi byt hned videt, takze kontrolni sono neuskodi a asi ji prohlizeli cele brisko ne?

 
Verda73
Kecalka 340 příspěvků 12.10.12 09:25

Je mi líto, že máš z hospitalizace takový špatný pocit.Jsem také ze zdravotnictví, ale věř, že je to všechno v lidech.My v práci, se snažíme udělat pro pacienty co můžeme. Ale je fakt, že příjem trvá déle a hodina mi nepřijde tolik. V den příjmu, se obvykle žádná vyšetření neprovádějí. To, že ti neřekli, že má být malá najezená, tak to je jejich chyba. Pokud jsi věděla, že mají dělat metabolický screening, tak jsi se měla zeptat jak dopadl a trvat na tom, že chceš mluvit s doktorem a otravovat tak dlouho, dokud ti ho nezavolají. A zeptat se na všechno, co chceš vědět. Přečetla jsem si minulý deníček, že už se malá přetáčí, tak to je dobrý, ne? Pokud ti to nevadí, Vojtovku bych cvičila, určitě tím malé neublížíš. Moje dcera ležení na břiše bytostně nesnášela a nikdy se na něj neotáčela a je úplně vpoho :mrgreen: Přeju hodně sil a zdravíčka:kytka:

 
Anonymní  12.10.12 10:16

Mno, víš, chápu tvé zoufalství a znepokojení a to, že se ti nelíbil přístup lékařů a sestřiček, ale promiň, jsou to taky lidi, mají dost pacientů a čekání je normální! když jsem byla nedávno v nemocnici, tak doktoři se mnou skoro nemluvili, ale sestřičky ano, jen když byl člověk milý a to jsem je teda obtežovala dost, neb jsem byla na kapačkách a to 6× denně a holt jsem i v průběhu kapačky musela třeba čůrat, tak ke mně běhaly furt! pokud jdeš na sono a ne poprvé, tak buď se zeptám, zda na lačno nebo se má malá najíst a té půl hodiny, než bys to do ní narvala nikoho nezabije! a řvát na sestry? se nedivím, že už nepřišly…

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 12.10.12 12:40

K té vojtovce - neurolog si také myslel, že ji nemám s mladým cvičit, ale sestra a dětská dr. byly jiného názoru a dobře, že jsem je poslechla.

já vím, jak dokáže nemoc dítěte psychicky vysílit, ale myslím, že negativní byli jak doktoři, tak ty a ono se pak těžko hledá cesta domluvy…

jinak přeji, abyste vše ve zdraví přestáli (měkké i, jako že i s tatou)

a přibírá malá? kamarádky kubík byl šílenej nejedlík, a přesto něco přibíral a neměl takovou potřebu jídla, jako ostatní děti. ale těžko posuzovat. jinak pribiňák je docela těžké a tučné jídlo, si ho dám já, a to mám téměř metrák, a pak nemách chuť ani na oběd :nevim:

Příspěvek upraven 12.10.12 v 12:45

 
Karleon
Závislačka 4409 příspěvků 12.10.12 13:26

Zkusila bych místo Vojty cvičení Bobatha. V Praze ho cvičí v Motole a Ke Karlovu, kde jste byly hospitalizovány. V Ústeckém kraji jsem našla Ústí a Louny.

http://cadbt.cz/…peuti_cr.htm

Ještě si zjisti, jestli v Chomutově není ergoterapeut, který se věnuje i dětem.

Příspěvek upraven 12.10.12 v 13:27

 
Miš-El
Závislačka 3067 příspěvků 12.10.12 13:41

Až po přečtení tvých minulých deníčků jsem pochopila vaši situaci s baštěním. Doufám že narazíte na doktora, který se o vás postará správně.
Jinak musím souhlasit ohledně postoje ke zdravotnictví. S dcerou jsem naštěstí neměla důvod řešit hospitalizaci, ale já jsem byla v nemocnici docela dost dlouho na to, abych pochopila, jak to mezi pacientem a doktorem někdy funguje. Sama mám zdravku, ale ve zdravotnictví jsem nikdy nedělala a z toho co nás učili ve škole (ohleddně přístupu k pacientům a informovanosti) je z mé strany velké mínus. Ale to je jen můj názor a nikoho se nechci dotknout.

 
byron  12.10.12 17:19

Tak holky, kdo nezažil hospitalizace, problémy- zdr. dítěte a navíc nesmyslné opakování vyšetření, když víte, že se nic nevyřeší a potřebujete něco jiného, tak nesudtě. Navíc i finančně je to náročné.
Tak že se má sono dělat po jídle, to má automaticky sdělit zdravotnický personál, ne?

Kdo nebyl v té situaci, těžko pochopí!

 
byron  12.10.12 17:20

Oardon, to nebměla být reakce!

 
EvaG
Extra třída :D 10681 příspěvků 12.10.12 18:21

@byron No nechci soudit, prošla jsem si také mnohými hospitalizacemi, ale jedno vím, když se člověk neptá nic se nedozví a ptá se na to kdy půjde domů je jasné, že se z plno vyšetření ustoupí. Taková je moje zkušenost.

 
byron  12.10.12 18:26

@EvaG no, já jsem se zase setkala s tím, že se lidé ani nedomohli řádnýho rozhovoru a všechno bylo fakt na prd…
Já třeba vždy v pohodě dosáhla všeho, co jsem potřebovala ale fakt jsem byla svědkem, že lidem na pokoji vedle to fakt nevycházelo, pro mě z nepochopitelnýho důvodu… Prostě to vázlo a neudělali nic, co bylo v plánu

 
Beránecek  12.10.12 18:46

Opravdu naprosto zbytečný a neinteligentní výlev. Na KDDL jsem s dcerou ležela před dvěma týdny, a pobyt byl v rámci moznosti příjemný. Udelali nám vyšetření, jaka mohli, dali doporučení.
Netusim, co od lékařů čekas, znis jako obtížný rodič, který není nikdy spokojeny-vadi ti, ze dceři měří tlak, pak zase, ze se jinde sestry neukazou… Nezávidím lékařům takovou rodicku

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 12.10.12 19:10

Beranecku???jakou rodicku?? to jsi trochu mimo ne? :roll:

autorko, muselo to být dost frustrující, držte se :hug:

 
katule9
Ukecaná baba ;) 2300 příspěvků 12.10.12 20:01

Ahoj, no tak promin ale tenhle deníček mě zedy zvednul za židle :evil: na KDDL jsem dlouhou dobu pracovala a je to jedna z nejvyhlášenějších dětských klinik v republice. Nevím sice co má tvoje holčička za problém, ale nezlob se ale přijde mi že asi řešíš hodně blbosti, moje neteř taky nechce jíst ale to přeci neznamená že ji budeme vláčet po doktorech. A pokud se lékařů na nic nezeptáš tak ono je zse tak nenapadne uplně všechno ti říct, víš maj tam toho opravdu hodně a věř mi že mnohem závažnější nemoci, ono to spíš vypadá že se tě tvůj dr chtěl zbavit tak tě poslal do Prahy, a zřejmě usoudili že tvá dcera nemá zase tak závážné onemocnění.

 
Baruna123456  12.10.12 21:33

@zolycka
Rodic zenskeho rodu, toho casu tedy matka, mel byt asi ta rodicka, zas tak mimo to neni, ne? Jen nezvykle. Jinak je denicek jeden velky neobjektivni nas*any vylev, ktery se da pricist jen strachu o dite.

 
jeudi
Stálice 90 příspěvků 12.10.12 21:42

Tak jsem si precetla predchozi denicek a uz chapu, nekdo tady psal o pribinakovi jak je to skodlivy a nezdravy, holky ruku na srdce, kdyby jste do vaseho ditete nemohly dostat ani sousto jidla, urcite by vam udelalo radost ze sni aspon pribinacka, at je zdravy nebo ne. jinak autorce preju at je konecne lip

 
EvaG
Extra třída :D 10681 příspěvků 12.10.12 22:12

Jeudi, to jsem psala já. O tom pribináku a ruku na srdce dala by jsi něco takového dítěti když máš pochybnosti o tom že není zdravé a nevíš proč nejí? To ho jako vykrmím hlavně, že jí? A ještě na doporučení doktora? Uvažovala bych hned o změně doktora. Moje děti taky nejí. Ale abych je cpala nezdravími věci by mě teda nenapadlo.

 
Káka74
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 12.10.12 23:03

Mě se jen líbí, jak tu někdo místo tématu zase řeší pribiňáky. Prosím, zameťte si před vlastním prahem a nesuďte, dokud si něčím podobným neprojdete a nevíte víc. Zcela chápu rozhořčení autorky nad komunikací nemocničního personálu. Nechci a nebudu zpochybňovat odborné kompetence našich doktorů, protože mnohdy jsou to vynikající odborníci. Ale měli by si uvědomit, že vysvětlovat a informovat patří k jejich práci. Koneckonců nekutají uhlí, ale pracují s lidmi, že…

 
Alenaxxxx
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 13.10.12 00:13

No tak vidím, že ve zdravotnictví se má šetřit a vypadá to asi tak, že:
Nemocnice potřebují mít vytížené postele, aby měli naplněnost, nebyli rušené a získali od zdravotních pojišťoven peníze. Takže v den příjmu: žádné vyšetření a potom dny plynou a skoro nic s dítětem neudělají, ani ty testy na metabolické vady (jsou jistě drahé, tak na tom šetří). A přitom by stačilo pracovat efektivně, vyšetření dělat hned 1. den atd… Kdysi slibovali, že když bude zdravotnictví z části placené a dnes už je, že se pacienti začnou víc zajímat, víc si vybírat a přitom není z čeho. To je hnus toto. Kdysi jsme byli se synem na banální operaci kýly, měli jsme na výběr buď ambulantní zákrok na pro mě drahé soukromé klinice (nástup, operace a hned domů) a nebo Bulovku, kde jsme byly 3 dny (1. den se nic nedělo). Nějaký rozumný kompromis s operací ve dni příjmu a jedním přenocováním nebyl. Asi čím dál víc bude platit, že kvalitní a rychlou péči s milým personálem dostane člověk jen když si to pořádně zaplatí.

Omlouvám se, to měla být reakce na deníček.

Příspěvek upraven 13.10.12 v 00:14

 
IIvu
Povídálka 43 příspěvků 13.10.12 07:13

Ptala jsem se na všechno právě až moc, jenže sestřičky mi na všechno řekly: „To musíte ráno při vizitě“ Doktor se neukázal, protože měl na starost mnohem vážnější problémy než jsme měly my. Ono se člověku moc otravovat nechce, když se zrovna doktor objeví a chlapeček pani, co se mnou ležela na pokoji, dostane zrovna nějakej záchvat, takže mu musej dávat kyslík…navíc pak už se tam doktor neobjeví a přijde fakt až ráno a řekne, že Ivanka půjde na sono (čekala jsem celýho bříška)a dodá k tomu, že sestřičky mi řeknou co a jak a kdy. Když se zeptam sestřiček, řeknou mi, že neví, kdy a že si mě pak nějak zavolaj. Čekala bych teda, že přijdou třeba půl hodiny před sonem a řeknou si malou nakrmím a pak jdu n ato sono, ne jen: „Tady máte papír a běžte s tim honem dolu na sono“. Když doktorům jednou řaknu, že metabolický screening se neudělal a jestli by se dal udělat teď, čekala bych, že si to někam napíšou a ne, že se o to pak budu muset prosit. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale já si teda v práci všechno píšu a neexistuje, že by se klienti museli ptát padesátkrát, to už bych letěla. Taky očekávám, že když mi doktor hned při přijetí řekne, že se udělají ve čtvrtek nějaký testy, večer se všechno vyhodnotí a v pátek ráno to se mnou všechno probere a dá mi nějaký doporučení, rady a tak a pak se najednou nic nestihne, v pátek ráno se objeví úplně jiná doktorka, ale ta k nám do pokoje vůbec nepřijde a když se ptám sestřiček, tak to je jen: „musíte počkat, pani doktorka řeší něco důležitýho, my vám jí tam pak pošlem“. Samozřejmě už ji poslat zapomenou, dorazí manžel a řeší, kdy teda pojedem, máme zaplacený parkování jen do dvou hodin a stojí někde bůhvíkde, Ivanku mám nakrmenou, takže potřebuju co nejdřív vyrazit, abysme mohli krmit zase až doma, přecejen cesta domů bude trvat něco přes dvě hodiny (nakonec kvůli pátečnímu provozu a objížďkám tři)a doma budu muset zase rychle krmit, v autě do ní nic nedostanu. A nezlobte se na mě, ale tolik peněz fakt nemám, abych tam trávila ještě víkend a čekala na nějaký vyšetření do pondělka, když bylo navíc vidět, že tam Ivanku všichni berou jako úplně zdravou a žádnej doktor nemá čas jít se podívat, co vyvádí při jídle :( Nic naplat, takové reakce jsem čekala, ale deníček je od toho, aby se člověk vypsal ze svých pocitů a jakkoli se vám může zdát můj přístup negativní, věřte, že s doktorama mám už hodně zážitků, které nebyly zrovna příjemné, takže když potom čekám, že v Praze se budou chovat jinak, ale chovají se úplně stejně, těžko na ně změnit názor, že?

 
Isa257
Povídálka 13 příspěvků 13.10.12 09:03

Ahoj, na teto klinice jsem byla s dcerkou pred 3 lety, laryngitida a pak horecky pres 40. Dcerka mela 3,5 roku. I kdyz chovani sestricek nekdy bylo podobne, jako uvadi autorka (rychle bezte tam a tam, nechodte s dcerou po chodbe, skodite ji…), tak celkove me pristup personalu moc pozitivne prekvapil. Je to klinika s modernim pristupem k pacientum. O dcerku se starala moc mila pani doktorka, chovala se k nam s respektem, vse klidne a trpelive vysvetlovala, chvalila, denne vse kontrolovala. I kdyz dcerka mela vysoke horecky, nechtela ji predepisovat atb, radeji casteji zkousela testy na infekci, ktera se nepotvrdila. Propoustel nas p.dr. Honzik, opet velmi pristupny dotazum, mily, s respektem. Tyden po propusteni nam pani doktorka sama volala, jak se nam dari. A volala jeste pul roku po propusteni, kdyz jsem ji dekovala za jeji ochotu, rikala, ze je to jeji zvyk si sve pacienty kontrolovat a zajimat se, jak se jim dari, jestli se nemoc neopakuje atd. Proste profesionalove. Timto jim jeste jednou diky.

 
hanak  13.10.12 16:52

Připadá mi, že většina komentujících vůbec netuší, o co se vlastně jedná.
Já se zakladatelkou zcela souhlasím! Četla jsem předchozí deníčky, takže jsem v obraze a vůbec se jí nedivím, že má o malou strach a že se spoléhala na hospitalizaci s tím, že se konečně dozví, co je s dcerkou v nepořádku. A když se pak doktoři zachovají tak, jak se zachovají.. to logicky hodně naštve, ona tam šla s důvěrou a vírou v pomoc, nikdo si do nemocnice nejde lehnout dobrovolně!
Zdravotnictví je teď v šíleném stavu. Kdosi tady psal, že tam ležel před 3 lety.. jo, před x lety byl taky rohlík za 30 haléřů a mlíko za 2 Kč.. srovnává se tady nesrovnatelné. Ačkoliv jsem už jinde, o situaci v ČR má víc než dobrý přehled, takže např. vím, že jedna nejmenovaná nemocnice má zákaz předepisovat léky pacientům starších 18i let na metabolické poruchy (musí se šetřit) či jiná nemocnice má zákaz přijímat a léčit pacienty nad 65 let (nejsou peníze).
Je to šílený stav a bohužel to odnášejí ti nejnevinnější! :cert:

Zakladatelce bych jen poradila - napiště MUDr. Honzíkovi (celé jméno doc. MUDr. Honzík Tomáš, Ph. D.)soukromně na email či prof. MUDr. Hyánkovi (celé jméno prof. MUDr. Hyánek Josef, DrSc. ), email metabo@lf1.cuni.cz a svůj problém včetně pochybení v nemocnici jim tam popište. Nevzdávala bych to! :pankac:

Příspěvek upraven 13.10.12 v 16:54

 
Isa257
Povídálka 13 příspěvků 13.10.12 19:11

Ze srovnavam nesrovnatelne?? Nepsala jsem pred 30 lety, ale pred 3 lety. Z Mudr Honzika se jiste mezitim nestal ten zloduch, za ktereho ho autorka povazuje. Nepripada mi fer psat zde pomlouvat nekoho, kdo se nemuze branit. Ackoli jsem tohoto lekare videla parkrat pri nasi hospitalizaci a nemam tedy zadne jine osobni zajmy jej branit, musela jsem napsat sve pozitivni hodnoceni. Neuvedomujete si, co zmuze google.

 
hanak  13.10.12 19:24

@Isa257

MUDr. Honzíka znám osobně, takže vím, že je to výborný lékař. Proto jsem zakladatelce nabídla, ať mu nebo mudr. Hyánkovi napíše osobně, nemusel mít zrovna službu, nemuseli mu říct všechno.. vím, že je to člověk, který když může, tak pomůže. Že se situace ve zdravotnictví rapidně zhoršila oproti situaci před 3 lety, to je fakt dost dobře známý a možná by jsi sama byla překvapená, kdybys měla hospitalizaci nyní. Ty jsi měla dobré zkušenosti, fajn.. zakladatelka měla zkušenost jinou, tak jí neodsuzuj za to, ty jsi nebyla na jejím místě, nemůžeš to tedy objektivně posoudit.

 
Isa257
Povídálka 13 příspěvků 13.10.12 19:35

O odsuzovani autorky z me strany nepadlo ani slovo. Jeji osobni zkusenost nemuzu objektivne posoudit ani ja ani nikdo jiny. Smysl tehle tvoji vety jsem tedy nepochopila. Moje reakce popisovala mou osobni zkusenost, tot vse.

 
IIvu
Povídálka 43 příspěvků 14.10.12 20:25

MUDr. Honzíka samozřejmě nijak neodsuzuji, jen mne zarazilo, že našemu obvodnímu lékaři napsal termín pobytu v době, kdy na klinice on sám vůbec nebyl. Možná o konferenci nevěděl, nevím, ale každopádně mi přijde divné, že by o ní nevěděl týden dopředu (to jsme se dozvěděli termín pobytu). Náš obvoďák mu k nám poslal veškeré informace přes e-mail a na klinice potom nikdo nic nevěděl…ale už jsem to probírala u obvoďáka a ten řekl, že to s MUDr. Honzíkem probere. Třb apřišla konferencd opravdu nečekaně, stává se to. Nechci tady rozhodně na pana doktora házet nějakou špínu, spíš šlo o celkový přístup k nám.
Jinak kdybych měla s nemocnicemi dobré zkušenosti, napíšu je sem, bohužel zatím žádnou nemám, ani z Prahy, ani z Chomutova. Ve svém okolí neznám bohužel také nikoho, kdo by v poslední době měl nějakou dobrou zkušenost. Je to smutné, ale je to tak.

 
hoppa
Kecalka 404 příspěvků 15.10.12 20:38

@EvaG Já jsem zažila se synem období…trvalo cca půl roku, kdy jsem byla šťastná za každou lžičku pribináčku a podobných s..ček, kterou spolkl. TOHLE znamená, že dítě špatně jí…pak neřešíš výživové hodnoty :!

 
EvaG
Extra třída :D 10681 příspěvků 15.10.12 20:43

@hoppa Proboha, ty by jsi dala na radu pribináka, hlavně ať to doktor nemusí řešit? Jako pribináka bych v tomto případě dala až po řádném vyšetření a vyloučení alergie a jěště k tomu, podle naší doktorky je nejvíce salmonel právě z pribináku u dětí do roka.
A mě to povídej, mě nejí ani jedno dítě, ale abych ho tím cpala to ne, pokud nechce jíst a nepřibírá, tak to nebudu řešit pribinákem, pak se rozjí a v pubertě bude mít nadváhu. :roll:

 
hoppa
Kecalka 404 příspěvků 15.10.12 20:58

@EvaG Dnes je mu 5 let a nerozjedl se, váží 15 kg. Pokud chci, aby něco snědl, musím mixovat a sladit. Vyšetření neprokázala nic, doktoři neporadí nezajímá je to… a že jsem jich objezdila mraky :jazyk:

 
EvaG
Extra třída :D 10681 příspěvků 15.10.12 21:00

@hoppa Hele já se nemíním dohadovat, jeslti jsi na tom tak jak my, nebo ne, ale podle zakladatelky dcera nejen, že nejí, ale i je na tom pohybově hůř, takže tam může být problém jiný a ještě zakladatelka nikde neuváděla kolik dcera váží, takže toto se můžeme jen dohadovat.

 
IIvu
Povídálka 43 příspěvků 16.10.12 07:53

Malá váží 6,9 kg v 8 a půl měsíci, při narození měla 2,9. od tý doby, co jsme se vykašlaly na vojtovku se začla přetáčet na břicho, zkouší lézt, ale zatim jí to nejde, zkouší si sedat…jestli dávat nebo nedávat pribináka je každýho věc. mně to doktor poradil, abysme do malý dostali nějakej vápník, když nechce moc mlíko. žádný další vyšetření nikdo dělat nebude, nezajímá je to, dokud přibírá, jsme jim ukradený…a když nepřibírala, byly jsme jim ukradený úplně stejně. od tý doby, co si dělám věci podle sebe a kašlu na rady a nerady doktorů, se mi docela ulevilo

 
EvaG
Extra třída :D 10681 příspěvků 16.10.12 14:07

@IIvu Hurá někam se posunem. :dance:
Podle tvých posledních údajů se ani moc nedivím, že lékaři to nechtějí řešit a nedělají jiná vyšetření než jsou nutná. Nechápej mě špatně, ale podle tvého příspěvku tvá dcera je jak 50% ostatních dětí co nechtějí papat. I na pohyb nebyla připravena a tím, že se pořád do něčeho tlačí (jídlo, vojtovka) tak reaguje tak jak reaguje. Když budeš ty v klidu a v pohodě, tak to z tebe vycítí.
Jediné co ti mohu poradit jako matka, co si prošla tím stejným tak to chce pevné nervy, krmit častěji a poměnších dávkách. Nekmrit hned po probuzení, ale až malá sama projeví zájem a pokud neprojeví tak dávat malé dávky, ale častěji. Po roce se toto málo upraví, ale plně tě chápu. Syn je nedonošený, má rok a půl váží 9200g a krmení, je pro mě nejhorší doba, kdy se zapojuje celá rodina, jen aby snědl lžičku navíc.
Pribinák v tomto případě je v pohodě, pokud malá netrpí na zácpy nebo průjmy. Akorát opravdu opatrně v létě a nezapomeň, že je opravdu hodně energetický a jí opravdu může zasytit na celý den. Dcera mi celý pribinák sníst ve čtyřech letech tak si vynechá jednu svačinku.
V dnešní době zdravotníctví je boj, místo, aby ti vysvětlili, že né každé dítě je tabulkové tak tě akorát stresují. Ona už měla netabukovou porodní váhu, takže tam je předpoklad, že prostě do těch tabulek nebude zapadat i kdybyses stavěla na hlavu.
Klidně se do mě obuj, klidně mi nadávej, ale prostě tvá dcera nebude jedlík nikdy.

 
EvaFlor  12.11.12 21:53
Holky poradíte některá ?

Nebo alespon nějaký názor?

V červenci se mi narodila malá, máme tedy téměř 4 měsíce… už asi 6 týdnů máme problémy s jídlem, dřív mi snědla i 90 najednou, ted mi jí po 30 ml… za den někdy i jen 350 ml…vypít má cca 800 ml… před 14ti dny jsme už byly v nemocnici, naší dr se nelíbilo, že malá shodila asi 100 gramů. Udělali nám kompletní vyšetření, vše v pořádku. Porodní váhu jsme měly 4635 gramů, ted máme 5.690 gramů… čekáme ještě na výsledky metabolického screeningu… jsem už zoufalá… jsme jako na kolotoči, někdy mi přibere pak to dá zase dolů. Vyzkoušeli jsme snad už všechno, změnili jsme dudlíky, už asi 4 druhy jsme zkusili, změnili jsme mléko, začala jsem dávat trošku rýžové kaše do mléka aby měla trošku více živin. Ale nic moc teda…někdy mi sní i 450 ale to už musí být za celý den.. přemýšlím že už zkusím příkrmy zeleninové, máme doma už od ukončeného 4 měsíce, což máme za týden. Ale krmení je fakt utrpení… někdy pije 50 ml i 45 minut. :,( veškerá vyšetření teda byla v pořádku, jen ten screening ještě nevíme, máme jít na rehábko na vojtu, ale malá je v poho, ale dr řekla at tam jdeme že tím nic nezkazíme. Malá se pořád směje, je veselá, snaží se sedat, na hračky perfektně reaguje…jen to jídlo prostě nechce…přijde mi že si vezme jen co akutně potřebuje na přežití. Už nevím co s ní… roste mi dost do délky, ale začínají jí koukat trošku žebírka a mě to docela už znepokojuje… ale zase si říkám, žádné dítě hlady dobrovolně neumře…dost často si ted o jídlo i řekne, ale převážně si dá 30 a konec.. :? nemáte někdo stejnou zkušenost?

 
IIvu
Povídálka 43 příspěvků 13.11.12 13:47

Ahoj, chápu, jak ti asi je. Děsila jsem se každý návštěvy u doktora, když jsem odtamtud odcházela, brečela jsem, protože malá nepřibrala, nebo přibrala málo, strašili mě, že může mít nějaký postižení, radili, ať ji krmím po menších dávkách a častěji.....Taky zatím čekáme na výsledky metabolického screeningu, ale věřím, že budou v pořádku. Tvrdili nám, že by mohla pomoct vojtovka, ale bylo to ještě horší. Když jsem zjistila, koho všechno nutí cvičit vojtovku (kamarádku s 2měsíčním chlapečkem kvůli tomu, že má trochu placatou hlavičku, přitom ale ve 2 měsících pase koníky!), tak si tak nějak říkám, že to je stejně jen proto, aby si někdo nahrabal. Já osobně bych ji necvičila, kdyby nebyl důvod. Přijde mi jako blbost (a teď se do mě klidně začnětě navážet, já to vydržim) cvičit to preventivně. Vztah mezi matkou a dítětem to zrovna nezlepšuje. Ivanka má podobné problémy a taky nic nezjistili, takže teď to řešíme tak, že to neřešíme, k doktorovi se snažíme chodit minimálně a radši nikoho neposlouchat…a pomáhá to. Zítra se jdeme zvážit, tak uvidíme, ale každopádně od tý doby, co do Ivanky dostanu polívky, kaše, pribináky, přesnídávky…přibírá víc. Je sice problém to do ní dostat, ale krmím jí každý dvě hodiny po troškách, někdy i každou hodinu. Je to hrozně náročný na čas (taky zvládne baštit 45 minut),ale zatim to stojí za to. Přeju pevné nervy

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama