Vůbec si nerozumím

O životě

Mám skvělého přítele, čekáme miminko a já přemýšlím, jestli od něj odejít nebo zůstat. Když jsem v září zjistila, že je miminko na cestě, měla jsem velikou radost. Chtěli jsem ho a po několika měsících snažení se nám to povedlo.

Po pár kontrolách u lékaře jsem byla ujištěna, že těhotenství probíhá dobře a že díky mému (38) a přítelově (42) věku bude lepší podstoupit amniocentézu. Už jsem ji jednou v minulosti podstoupila a díky jejím výsledkům jsem prožila poměrně klidné těhotenství a pořádně si ho užila. Přítel si kvůli tomu zařídil volno v práci, že mě tam odveze, bude mě celou dobu držet za ruku a i na další tři dny po zákroku bude volno, aby na mě mohl dohlédnout, neb jsem tvořivý nezmar - jak mě ze srandy nazývá, když mu nebo mým holčičkám namaluji srandovní tričko.

Nevím ale, co se to se mnou v posledních dvou měsících děje, že uvažuji o odchodu od přítele, a to jsem mu hned na začátku řekla, že nechápu proč od něj jeho předchozí partnerky a matky jeho dětí odešly. V září jsem mu po vyslechnutí jeho zkušeností s dřívější partnerkou (která od něj v těhotenství odešla, pak se zase vrátila a zase odešla, a to 300km daleko, druhá s jeho dětmi ho po pěti letech také opustila s asistencí policie) řekla, že já to neudělám.

Když se zamýšlím nad naším společným soužitím, tak nevidím závažný důvod k odchodu. Je to chlap, který má samozřejmě i své mouchy, ale ty já mám také. Když jsem nemocná, uvaří, vypere, nakoupí, když mi je smutno, dokáže mě vyslechnout a vzít do náruče, když chci jet vlakem do města, vezme auto a odveze mě… Věřte, že mám s čím porovnávat, neboť moje předchozí manželství bylo peklo na zemi (domácí násilí, urážky, psychický teror…). Opravdu jsem z toho nešťastná a nevím, co dělat a jak se rozhodnout.

Všem, kteří dočetli až sem, děkuji, že mi věnovali pozornost a pokud mi napíšete vaše názory, budu jen ráda.

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 09.01.12 04:07

Byla bys hloupá, kdybys od něj odešla! Podle toho, co píšeš je na tebe hodný, stará se o tebe, zajímá se o těhotenství… Jen si zkus někdy přečíst ty deníčky a diskuse těch, které mají partnera s prominutím debila, co se nepostará, pije, nechodí domů, o těhotnou se nezajímá…

Je docela dobře možné, že v tom budou hormony, každopádně zkus si třeba na víkend vyjet s kamarádkou (a dětmi) někam, kde si odpočineš a uvidíš, že po těch dvou dnech toho svého poklada zase ráda uvidíš:)

 
matynka
Extra třída :D 10685 příspěvků 09.01.12 08:32

Ahoj, taky ti nerozumím..začínáš větou „mám skvělého přítele“, uvažuješ o odchodu, ale nenapsala jsi žádný důvod „PROČ“. Myslíš, že bys jinde našla lepšího? nebo tě vztah s ním nudí? nestará se? nezajímáš ho?..myslím, že ani jedno..než od něj odejdeš zvaš, co tě čeká jako matku samoživitelku..abys jednou nelitovala že jsi bezdůvodně opustila „skvělého přítele“.

 
marky070809
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 09.01.12 08:32

Ahoj, tak něco hodně podobného znám. Co se týče prvního manželství( u Tebe), ke mě se tak choval přítel. Po 5 letech jsem se rozhodla odejít. Nyní stejně jako ty mám skvělého chlapa a přesto jsem při otěhotnění měla stejné pocity jako ty. S tím rozdílem, že jsem nevěděla, že jsem těhu. Myslím, že to opravdu může být momentální stav- způsobený hormony. Nakonec,zamysli se- který chlap vypere, uklidí a nakoupí když je jeho žena nemocná? To ani ten můj skvělý chlap ne!
Je těžké poradit, když tam člověk není alespoň jako malá muška a nevidí skutečnost. Třeba je v tom ještě něco jiného. Jak psala Kajuli - zkus si třeba na víkend nikam vyrazit a uvidíš jak to budeš cítit při návratu domů. Koukej na svět pozitvně, nejspíš za to opravdu mohou jen hormony. Hlavu vzhůru :mrgreen: a pěkný den :mavam:

 
pkp
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 09.01.12 09:07

ahoj, taky čekáme miminko a taky to víme od září… taky jsem už několikrát přemýšlela, jestli ten vztah neni v háji… ALE! jestli chceš napíšu ti i důvody, je jich kupa a stejně sem pořád s manželem a asi i budu - myslim, že je to blbým počasím - nevím jak ty, ale já jsem na PN a teď jak je škaredě se mi ani nikde nechce cestovat a jsem jen doma - ale nejlepší obrana je útok, takže jsem si už zařídila pár návštěv u kamarádek a věřim, že bude veseleji - to samé doporučuji i tobě… drž se! jak píšeš, chlapa máš fajnovýho, tak zamakej spíš na sobě a bude to ok ;)

 
bjetuschka
Závislačka 4017 příspěvků 09.01.12 09:19

Názory na co? Nepíšeš, proč od něj chceš odejít… Sama píšeš, že partner je skvělý. No mně to přijde spíš jako takovej rozmar z tvý strany, to neber jako útok na svou osobu, jen píšu svůj názor. Protože nikdy nepochopim, proč ženská, která je spokojená, chce odejít od partnera, kterej se k ní chová hezky - ve svym okolí pár takových znám… :roll:

 
Capelucita
Extra třída :D 14375 příspěvků 09.01.12 09:24

Nějak jsi nám zapoměna napsat, proč chceš od něj odejít. Zkus nám tady napsat, co tě vede k myšlenkám na odchod. Přeci to nebude argument, že bývalka od něj v té době taky odešla. Třeba ti to pomůže srovnat si v hlavě důvody, proč najednou ti ten skvělý chlap nevyhovuje.

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 09.01.12 09:36

Ahoj
Myslím jsi že je to hormonama.A hlavně když je tak hodný jak píšeš tak bys bylasama proti sobě nemyslíš?Držím palečky ať vám to výjde a ať se máte na :palec:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 09.01.12 11:45

nebudou to hormony? Neodcházej, litovala bys…

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21949 příspěvků 2 inzeráty 09.01.12 12:08

Jsem čekala spršku výtek a nadávek na to jak máš doma přinejmenším hovado, který tě mlátí, ale nic.

 
unity
Kecalka 167 příspěvků 09.01.12 12:14

přesně tohle jsem zažívala v těhu taky, myslela jsem že musim aspon na 2 měsíce odjet co nejdál, už jsem se domlouvala i s kamrádkou ze Slovenska. Nakonec to pominulo. Ted vím, že to byl jen můj rozmar, to já viděla všechno černě. asi to dělá ten „jiný stav“ 8o neukvapuj se

 
pralalinka
Závislačka 4136 příspěvků 09.01.12 13:29

To sou hormony ;) Ja mam taky skvelyho manzela a v jednom obdobi sem kazdej druhej den brecela a premejslela ze odejdu, ale ted sem zase ta nejstastnejsi zenska a za nic na svete bych ho nevymenila :hug:
Proste si snama to telo pohrava, tak hlavne nesmime udelat zadnou blbost. Drze se.

 
ruzajska
Závislačka 4355 příspěvků 09.01.12 13:31

taky si myslím že v tom jsou hormony,jsi šťastná,a bojíš se že tě třeba opustí on,tak tě třeba mysl tlačí k tomu abys ublížila jako první ty,ale podle mě by to byla hloupost,připravíš mimčo o skvělého tátu a sebe o partnera co je fajn,máš jistotu že najdeš ještě takového? co by za takové krásné zacházení jiné dali… :(

 
busfy
Povídálka 49 příspěvků 09.01.12 13:35

Já doufám, že jsou to těhu hormony … každá to prožíváme po svým. Ale pokud ne, tak (promiň, musim to tak napsat, protože tohle mě za tvého skvělého chlapa moooc mrzí ) tě bývalý asi málo mlátil a týral, když si nedokážeš vážit toho co máš :( …

 
awalancha3
Kecalka 460 příspěvků 09.01.12 13:48

ale ty si ten dennicek nedopisala, chyba tam to najhlavnejsie! Tvoje pocity preco chces odist, preco odisli jeho byvale partnerky..... :nevim: takto nevieme posudit ci ide len o tvoj tehotensky rozmar alebo je v tom nieco objektivne.....

 
fialína
Závislačka 4534 příspěvků 09.01.12 13:49

Jestli nemáš žádný důvod, tak vydrž, jsou to hormony a přejde to (ale ne hned :-))

 
rejžička
Kelišová 6159 příspěvků 09.01.12 14:30

Já bych řekla, že ti hrabe - těhotenské hormony. Zkus to teď neřešit a nechat to až po porodu. Pár měsíců po porodu, abych byla přesnější. :D

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 09.01.12 15:22

Ahoj, tak tohle přesně jsem zažila taky, s přítelem jsme byli 4,5roku spolu, čekali jsme miminko a měli 3týdny před svatbou. A já měla najednou pocit, že musím zdrhnout co nejd¨ál, že si ho vzít nechci atd atd. a jak to dopadlo? máme 13m dcëru a jsme spolu už 6let(1,5roku manželé). a to můj zdaleka tak nepomáhá jako Tvůj:-)takže hlavu vzhůru a neboj, přejde to:-)

 
honeymoney
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 09.01.12 15:31

zažité vzorce… on si hledá nějakou, která ho kopne do zadku, je hodný, důvěřivý, až moc. ty si hledáš nějakého, který tě bude terorizovat, protože bez toho to asi není… ono. trochu racionálního uvažování a bude líp :dance:

 
EvaG
Extra třída :D 10665 příspěvků 09.01.12 15:55

Že by zlobily hormony? Chápu tě, několik partnerek od něj odešlo, a ty nevíš proč, když ti připadá dokonalý, třeba proto chceš odejít. Ale vydrž.

 
vandamara
Ukecaná baba ;) 2158 příspěvků 09.01.12 15:59

Ahojky, jsou v tom hormony, sedíš zřejmě doma a i to přispívá k negativním myšlenkám a věř mi, že po sedmi letech na mateřské vím o čem mluvim :-( (Jsem se i stihla rozvést.:-( Zkončilo totiž naše ježdění na vodu, večery u grilování s kytarou… já si našla jinýho, kterej je super táta pro ty dvě princezny a bejvalej si našel jinou, mladou kočku, která je super pro jeho večery u kytary a ježdění na vodu.)Myslím si, že se s tim skvělým chlapíkem nudíš, potřebuješ adrenalin a ten ti u něj chybí. Nemusíš se snažit ho PŘEDĚLÁVAT. Jednou za to budeš moc ráda. Z hajzlíka se jen velmi vyjímečně stane super chlap… Ale z hodnýho chlapíka se dá přece udělat i chlap, kterej bude podnikavej, dá se s ním vyrazit ven,aniž by tě urážel apodobně a zažít ten adrenalin i jinak. Držím pěsti, at jsi opět šťastná za hodnýho muže. :palec:

 
Alefka
Kecalka 142 příspěvků 09.01.12 16:09

Raduj se z těhotenství a z toho jakého máš svělého přítele a tátu pro miminko. Kde se takový chlapi dají najít? :D Ode mě odešel přítel když sem byla ve 3. měsíci těhotenství, odešel beze slova, bez vysvětlení. Od té doby se o nás nezajímal,má krásného a zdravého syna a nestojí o něj. Přitom miminko bylo plánované. Je težké zvládnout vše bez partnera, nemít pro dítě tátu. Není dne kdy bych na to nemyslela. Určitě neodcházej. Jsou to hormony, které v těhotenství s psychikou hodně mávají, ale nedej se. Odreaguj se, odpočiň si, užívej si a plnými doušky hltej štěstí které tě potkalo. Kéž bych tenkrát měla možnost to rozhodnout já, zabránit mu odejít a mít kompletní rodinu. Máš ohromný dar, vež si ho a nedej si ho ničím zkazit. A když ti bude smutno, tak si povídej s miminkem, těhotenství hrozně rychle uteče a pak ti děťátko už jen poroste a poroste. Držím ti palečky :kytka:

 
kalomi
Ukecaná baba ;) 1196 příspěvků 09.01.12 16:24

opravdu to je hormonama, věř tomu, zažila sem to ja i spousta mým známých, asi to tak příroda zařídila abychod dál nesexovali a miminko mělo klid haha :lol: , musíš to vydržet a řeš to až po porodu jinak to nemá cenu, jsou to jen hormony.

 
ája 2
Závislačka 3311 příspěvků 09.01.12 17:52

ahoj , všechno se svádí na hormony hlavně chlapy to vždy hodí na to že má ženská svý dny to přímo nenávidím :zed: ,ale těhotenství je tak samo komplikované a ty hormony tam opravdu jsou tady to prostě platí , neboj ten pocit odchodu časem utichne . Jelikož si nenapsala přesné důvody a podle toho co píšeš je možné že ti ten vztah připadá takový šedý , musíš si říct jestli ho máš ráda hlavně nehledej velkou lásku , to jak víme všichni časem vymizí někam za velkou zed ,je tam ale už mezi všedními starostmi není vidět . to si člověk uvědomí až když o toho druhého příjde ,nebo ho chvilku nevidí . jak už tu říkali udělej si nějaký solo víkend a uvidíš že se budeš ráda domů za tím svím chlapem vracet :D

 
evcav
Závislačka 4435 příspěvků 09.01.12 18:03

To jsou jen těhu hormony, neboj, bude líp :hug: :hug: :hug:

 
Aniralk
Závislačka 4608 příspěvků 09.01.12 18:38

A není to tím, že jsi těhu a cloumají s tebou hromony? Já to taky tak měla. Přítel se mi na asi dva měsíce úplně zprotivil.

A nebo se bojíš, že budeš šťastná? Bojíš se, že se něco pokazí?

Užívej si to a neřeš. :palec:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7872 příspěvků 09.01.12 21:06

Nepálí tě dobré bidlo??? :nevim: :roll: :think: :think:

 
Lizbeth
Extra třída :D 12981 příspěvků 09.01.12 21:23

Tak možná ti vrtají hlavou důvody, proč oděšly ty předešlé přítelkyně :think: Pro mě by to bylo tedy velké varování..Jednou na „bláznivku“ narazit může, ale dvakrát?
A jaké důvody máš ty?
( nějak si nenapsala tajenku :mrgreen: )

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 09.01.12 21:50

Teda mě trochu zarazilo, že ho druhá žena opouštěla za asistence policie… To se děje proč, kvůli tomu, že jí nechtěl dát děti, nebo ji bil či proč? :nevim:

Možná se podvědomě bojíš, že se staneš s dítětem další ve frontě jeho předchozích žen s dětmi.

Celkově se mu to v životě fakt blbě sešlo, nebo je nějaký důvod, proč ho ženy takto dramaticky opouštějí.
Já věřím na intuici, obzvlášť že se rozvíjí v těhotenství a v mateřství, uvidíš, co z toho vyleze, dokud nemáš racionální důvod, tak bych se nepakovala, ale asi bych byla trochu ostražitější.

 
AnitAma
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 09.01.12 21:56

Chce to opravdu někam vyrazit a popřemýšlet, odpočinout si atd. Možná se pak budeš ráda vracet domů :D ;) a situaci vyhodnotíš jinak.

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 09.01.12 22:24

Necetla jsem ostatni komentare, ale z tveho denicku to zni jen jako hormonalni vykyvy v tehotenstvi, jinak bys takhle neuvazovala, kdyz nemas duvod od nej odejit, ale to je jen muj nazor. Hodne zen nemuze v tehotenstvi sveho chlapa vystat, ja jsem to mela naopak, nemohl se ode me vzdalit ani na metr, byla jsem na nem zavisla, nastesti uz je vse pri starem :). Preji hodne sil a hlavne nedelej unahlena rozhodnuti :hug: :hug:.

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 09.01.12 22:46

Ahoj deníček je zvláštní. Ale jestli je tam vše co jsi napsat chtěla a není nic jiného okolo, je to jednoduchý. Podle mě furt nechápeš proč od něho jeho předešlé partnerky odešly a bojíš se toho, že to jednoho dne nečekaně vyplyne na povrch a ten opravdový důvod k odchodu přijde. Jestli však z tohoto děláš závěry a chceš dělat radikální řezy takhle dopředu, tak jsi trdlo :mrgreen: Užívej si každý den, kdy je skvělý jak je, hele a třeba prostě skvělý zůstane, jen ty předešlé partnerky byly dylinky ;) A nebo byl mladý (duší mladý) a choval se jak debil, zatímco teď už je to vyzrálej chlap a víc o chce, ví co rodina potřebuje atd. Třeba prošel nějakým posunem v životě, o kterém ví jen on a k tomu posunu potřeboval proces: opuštění dvěma partnerkami. To se můžem jen dohadovat, co má v hlavě ví jen on.

Ty pro to můžeš udělat asi jediné. Říct mu o svém strachu(pokud ho máš-jsou to jen mé domněnky) a popovídat si o tom. navíc já stejně jako většina těhulí chtěla od partnera odcházet snad pořád :lol: , protože hormony jsou pěkně nevyzpytatelný a člověk všechno strašně moc řeší, těhule bejvaj ppřehnaně přecitlivělý. To je notoricky známá věc :mrgreen:

Přeju ti aby sis to v hlavě urovnala a mohla si už konečně začít užívat rostoucí bříško a chlapa, kterej je ti oporou :hug:

(Snad někoho neopakuju, komentářů je moc, nečetla jsem je)

 
Caroline81
Ukecaná baba ;) 1410 příspěvků 09.01.12 23:30

To jsou určitě jenom hormony. Já jsem se v těhotenství nepoznávala. Drž se, určitě to bude v pohodě. :hug:

 
Mimoň
Ukecaná baba ;) 2340 příspěvků 10.01.12 06:32

Myslím, že by možná nebbylo od věci navštívit psychologa/žku, protože mám pocit, že zmatek, který prožíváš (pro mnohé nepochopitelný), má podle mě co dočinění s tím, co jsi prožívala (jak si zmínila domácí násilí, ať už psychické či fyzické). Pokud je tvůj současný přítel takový, jaký píšeš a čekáte miminko, tak bych neváhala a zkusila bych návštěvu odborníka, dokud jseš ještě těhotná. Myslím, že to je to nejlepší, co můžeš pro svoji rodinu udělat. Přeju hodně štěstí :-)

 
barbara21
Echt Kelišová 7711 příspěvků 10.01.12 08:16

A včem je problém?? to budou hormony… protože já by jsem za pozorného chlapa vraždila :mrgreen:

 
maminka 28
Kecalka 310 příspěvků 10.01.12 09:23

Take mi prijde,ze jsou to hormony..vydrz a uvidis,ze bude zase vsechno v poradku.

 
mrtvolla12390
Stálice 90 příspěvků 10.01.12 09:41

uvaří. vypere, nakoupí a zaveze do města? co více by jsi chtěla?????

 
MarketaHavrankova
Ukecaná baba ;) 1236 příspěvků 10.01.12 09:54

Jsou to jen obavy a hormony. V tehotenstvi jsme si pochybnostmi prosly určite skoro vsechny. Vydrž ono to brzy přejde :hug: . Drz se a urcite neodchazej!!

 
ifinka  12.01.12 15:42

Já jsem se v 19-ti jsem se vdala z lásky za alkoholika a teď, 2 roky po rozvodu a stejně takovou dobu s nejlepším chlapem na světě, si někdy připadám, že si ho nezasloužím, někdy jsem strašně zlá. přitom dělá, co mi na očích vidí a i to, co nevidí. momentálně se 4.měsíc snažíme o miminko a někdy to prostě na mě přijde a je zle. nechci, aby mě opustil, ale občas se chovám tak, aby to udělal. vím, že to jsou následky z manželství, ale nesmí to takhle omezovat naše štěstí!

 
ifinka  12.01.12 15:45

taky mi současný přítel přijde nejlepší, přitom je taky rozvedený, ale u něho to bylo věkem a musel prostě dospět. už to není bezohledný kluk, který střídá slečnz, ale starostlivý chlap, co chce rodinu. a že se před lety nechoval fér? smůla pro slečny, výhra pro mě :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama