Omluva Tobiáškovi

Ostatní

Motto: Děti jsou odrazem v zrcadle svých rodičů. Tak se chovejme tak, abychom se nemuseli stydět se do toho zrcadla podívat! Můj broučku milovaný, tento deníček píši jako omluvu, že jsi v bříšku musel poslouchat tu ošklivou hádku.

Jak víš ty sám, s naším taťkou to není jednoduché a víš, že i přesto to maminka nikdy nevzdala, ale poslední dva týdny, kdybychom oba dva potřebovali klid, nám dává zabrat. Víš, nejvíc mě doopravdy mrzí, že ty moje slzy musíš vnímat i ty. Snažím se strašně moc, abych se netrápila, ale jde mi to čím dál méně.

Vše šlo tak krásně, tatínek se srovnal, začal se na tebe stejně těšit jako já, začali jsme ti vytvářet prostůrek, do kterého tě přivezeme z porodnice. O víkendu dodělali poslední část a už jenom čekáme na tebe, tedy já určitě čekám a nemohu se tě dočkat. Jsi takový můj plamínek energie, víš.

Zbývá 40 dní do porodu a za týden máme s tatínkem šestileté výročí, ale vypadá to, že k němu asi ani nedojdeme. Ve středu jsme chtěli zajít na matriku a oficiálně tě pojmenovat. Po velkých diskuzí, jsme se rozhodli, že zůstaneš Tobiáškem a příjmení budeš mít po tatínkovi, ale najednou si tím příjmením nejsem jistá.

Strašně moc si přeji, ať je tatínek s námi (myslím, že bude dobrý táta, to jsem ti už šeptala do ouška přes pupík), ale já nevím, zda ještě zvládnu výstupy, když ho naočkují kamarádi. Víš, že hádky nesnáším a že hodně vydržím, ale dnes mi už ruply nervy a moc mě mrzí, že si všeho byl svědkem. Moc dobře vím, že to vnímáš, ne slova, ale intonaci, a ta byla z obou stran ošklivá. Moc se omlouvám.

Byla bych moc ráda, abych ti mohla dopřát úplnou rodinu, bez hádek a slz, takovou, v které jsem já s tvými strejdy nevyrůstala, ale po dnešní hádce najednou nevím, zda ti to samé chce nabídnout tatínek. Hodně mě urazil a ponížil a obávám, se, že tentokrát to nepůjde tak lehce přejít.

Ale jsi tu ty, musím utřít slzy, co se mi koulejí po tváři a myslet jen a jen na tebe. I kdybychom měli zůstat sami, ty jsi ten můj nejdokonalejší chlap a já tě za nic na světě nedám. Pamatuj si to. S velkou omluvou za dnešek, tvoje maminka.

PS: Slibuji, že další hádku a slzy nedopustím.

Hodnotilo 23 lidí. Score 3.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lokynka
Kelišová 5041 příspěvků 1 inzerát 15.01.13 09:06

Je mi líto, že nejsi v těhotenství v pohodě. Jestli si nejsi jistá příjmením malého, pojmenuj ho po sobě. Nebude Ti příjemné, že se jmenuje jinak a jestli s tatínkem spolu nezůstanete, bude Ti jiné příjmení jen přítěží a strašně Tě to bude štvát

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 15.01.13 09:16

To mě mrzí, že musíš tohle prožívat. Tady je každá rada drahá.. snad jen vyřešte to dřív než bude mimi venku, protože příchod dalšího človíčka dá zabrat i jinak zdravému vztahu. Držím palce ať je to všechno rychle za Vámi a přeju štěstí do života :kytka:

 
Sue.Ellen
Ukecaná baba ;) 2383 příspěvků 15.01.13 09:29

Tyhle denicky tedy nechapu…

 
Nika079
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 15.01.13 09:30

Těhotenství, porod a pak nový člověk v životě jsou hodně emotivní chvíle, bez slz se to neobejde, tak držím palce, ať slib dodržíš a případné slzy jsou jen slzy štěstí! Ne nadarmo se říká, že i páry, co se nehádaly, se příchodem dítěte občas rafnou (můžu potvrdit z vlastní zkušenosti :roll: ).

 
tapinka123
Kecalka 411 příspěvků 15.01.13 09:43

Neboj, hadky v tehotenstvi nijak diteti neublizi ani slzy. Dite samozrejme vnima to co se deje venku. Ale dulezite je jaky k tomu zaujmes postoj. Dite si uvedomi ze hadky byvaji a jsou normalni ale dulezite je jak se k nim postavis, a to se uz ted dite uci ten postoj a to reseni. Tak preji moudrost k rozhodnuti ohledne toho co bude dal s tatinkem. A dej si cas az vychladnes a uvidis to s odstupem.

 
fretecka
Kecalka 176 příspěvků 15.01.13 09:56

@ne-silenamatka nemusíš,nemusíš ho ani číst. některým prostě pomůže bolest ventilovat

 
Sue.Ellen
Ukecaná baba ;) 2383 příspěvků 15.01.13 10:14

@fretecka

Verim, ze ti pomuze kdyz „bolest ventilujes“, ale i tak tyto denicky nechapu. Nerozumim tomu, co si tim obsahem chtela rict a osobne mi forma „od maminky pro nenarozene dite“ prijde strasne kycovita.

Ale jak pisu: me to nic nerika, ale najde se jiste spousta matek, kterym tato forma sedne.

Příspěvek upraven 15.01.13 v 10:14

 
Ana20
Kecalka 147 příspěvků 15.01.13 10:16

Můžu se prosím zeptat? O přijímení, konečným slovem, rozhoduje maminka? Díky

 
fretecka
Kecalka 176 příspěvků 15.01.13 11:01

@Ana20 jojo rozhoduje. Automaticky pokud nejsou rodiče vzatí, je přijmení po matce. Pokud chceš otcovství a příjmení otce, musíš na matriku

 
Fíková
Závislačka 4639 příspěvků 15.01.13 11:11

Já držím palce, aby se to vyřešilo co možná nejlépe pro všechny. Chlapi jsou někdy opravdu nemožní a nejhorší je, že si nedokážou ani uvědomit, jak ubližují.

@ne-silenamatka Můžeš místo čtení a komentování nepochopitelných a kýčovitých deníčků klidně jít dělat něco užitečnějšího. ;)

 
Sfaticata
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 15.01.13 11:17

Taky držím palečky :palec:

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 15.01.13 12:13

@ne-silenamatka já osobně zase nechápu lidi co mají potřebu světu sdělit, že něco nechápou :nevim: mě se deníček líbí. je to prostě vypovídání se z problémů, nehledej za tím žádné velké tajemství.

@fretecka držím ti palce ať uděláš pro sebe a pro Tobíka to nejlepší rozhodnutí! hodně štěstí :hug:

 
danny1979
Povídálka 30 příspěvků 15.01.13 14:10
Miminko

Ahojky, držím ti palečky, atˇ se vše brzo srovná a vyřeší, někdy je možná lepší být maminka samoživitelka, i když to zrovna není asi ono, ale furt lepší být v pohodě s dětma než nervy kvůli chlapovi a přenášet to i na děti, za to žádný nestojí a určitě to i časem pochopí i ty děti, oni si to umějí v tom mozečku srovnat a pak se i někdo objeví, kdo za to stojí a bude mít srdíčko otevřené jak pro tebe i miminko. A tebe chápu. proč to sem píšeš :),je to určitá forma, jak dát emoce najevo a je tu spoustu maminek, který tě vyslyší a určitým způsobem tě podporují a ty asponˇ víš, že nejsi v tom úplně sama :) :potlesk: :potlesk:

 
fretecka
Kecalka 176 příspěvků 15.01.13 16:01

@danny1979 moc děkuji, včera jsem doopravdy byla na dně a nejvíc mě trápilo, že nenervuji jen sebe ale i malého. občas nechápu toho mého, že ho baví poslouchat ty kecy kamarádů. druhý den se chová jako nic, ani se neomluví

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 15.01.13 16:04

@ne-silenamatka Já je teda chápu rozhodně víc než některé jiné, v kterých si pisatelky vylévají srdce daleko horším způsobem…Rada pro pisatelku není, snad jen, vždy se zeptej"Chci to takto?" a když je tam jen malinké ne někde vzadu, poslechni ho. Nebudeš litovat. :hug:

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 15.01.13 17:30

Je mi líto, že nejsi v těhotenství v pohodě a musíš prožívat takové stresy. Nevím, kde je příčina, nechápu, jak se může dospělý chlap nechat „naočkovat“ kamarády. Příjmení by asi bylo lepší a praktičtější dát po tobě. Držím ti moc palce.

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 15.01.13 18:43

Pravděpodobně tatínek nebude tím " úžasným " tatínkem, jakého si maluješ. Kamarádi na to nemají vliv, tam až tak chybu nehledej, spíš v tvém partnerovi.
V podstatě chápu, o čem píšeš, ale nesnaž se držet tonoucícho stébla, jestli to nemá smysl. Uděláš tím víc škody, než užitku. Sobě, i tomu malému.
Budˇsilná a drž se

 
cupino  15.01.13 19:43

ROZHODNĚ pojmenuj malého po sobě! Jestli jsi nejsi jistá tatínkem nyní a ponižuje tě… sorry, ale nemysli si, že až se malý narodí, že se vše spraví.
Dítě vztah neslepí ani nezlepší, zvláště ne miminko, které vyžaduje 24 hodinou péči-plínky, řev, bolavá prsa, prdíky, tvoje nálady díky hormonům apod…U nás to byl masakr na nervy :roll: :?:, naštěstí náš tatínek je super :mavam:

 
Maruška81
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 15.01.13 20:57

Držím moc palečky musíš bejt silná a pokud ty sama cítíš že to není to pravý ořechový tak jdi od toho a nedovol aby tě ponižoval to si žádná žena nezaslouží. Jde o to aby se to nestupňovalo a nedošlo k něčemu horšímu, myslím tím aby tě neuhodil. Mrzí mě že prožíváš takové věci v těhu to by nemělo vůbec bejt. Přeji tobě i tvému nenarozenému drobečkovi hodně štěstí, zdraví do života :kytka:

 
petronek
Kecalka 365 příspěvků 15.01.13 21:42

Holka zlatá vím co prožíváš, také jsem něco podobného v těhotenství zažila :( Mysli na chlapečka a držím pěstě at to co nejdřív vyřešíš a jsi v pohodě :hug:

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 15.01.13 21:51

No, pokud u něj mají hlavní slovo pořád kamarádi a trumfnou tím přítelkyni s jeho dítětem, tak by možná bylo dobré se zamyslet, zda jsi opravdu s dospělým člověkem a zda ti stojí za to malovat si skvělou budoucnost plnou „co by, kdyby“ s někým, kdo evidentně na rodinný život moc připravený není.
Každopádně vám oběma držím palce a poslouchej svůj vnitřní pocit, pokud se ti něco příčí, nedělej to :kytka:

 
anonymanonym  16.01.13 00:30
Proč nechápete?

Nechápu, proč nechápete?
Paní má za přítele chapa, který se nechává občas ovlivnit kamarády z mokré čtvrti a dělá ji ze života peklo.
A ona se ted musí rozhodnout co dál - mít dítě s jeho příjmením a doživotní komplikace v případě rozchodu, ke kterému by radši mělo dojít
a nebo nemít dítě s jeho příjmením, ale svým - v tom případě má pocit viny, že dítě nebude vyrůstat v úplrné rodině.
Osobní můj názor je nemít jeho příjmení. Stejně se asi časem rozejdete. Raději bez komplikaci už nyní. Je to tvrdé, ale je to rozumné.
Pokud mu to docvakne, tak se bude snažit k ní vrátit, i když bude mít jiné příjmení. :think:

 
anonymanonym  16.01.13 00:31
byla to reakce na ne-silenamatka

Byla to reakce na ne-silenamatka

 
Sue.Ellen
Ukecaná baba ;) 2383 příspěvků 16.01.13 07:24

@fretecka @Fíková @Kalla1412 @paola white

Pokud napisu denicek (uvahu, ventilaci momentalni bolistky, atd.), ktery pote zverejnim na hojne navstevovanem webu, jdu chte/nechte s kuzi na trh.Ne vsechny reakce budou zakonite „ruzove“, protoze ne vsichni ctenari budu mit pochopeni pro muj styl psani.

Opravdu tuto formu sdeleni nechapu (nebo chcete-li: nelibi se mi tato forma sdelovani neceho pro dite v brisku, obzvlast pokud se jedna o tyhle partnerske starosti).Vic bych za tim nehledala…

Co se tyce sdeleni a jakesi rady, naprosto souhlasim s @berry4

 
edithkaa
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 16.01.13 10:16

Tak to jsem měla taky… nakonec jsem hrdě odešla a řekla, že dítě porodím já a nikdo víc není důležitý, pokud bude mít tatínek zájem, tak bude mít možnost si tě vzít!!! tak to je normalní a běžné!!! ikdyž jsem si taky vyslechla spoustu urážek a protrpěla půl těhotenství, nakonec měl mé příjmení a do půl roku si mě vzal…a už čekáme další miminko… nikdy to nebude ideál… to nemá skoro nikdo! je potřeba si říct co je opravdu důležité a na tom trvat a ostatní věci už se vždy nějak udělají…
na matriku chodit nemusíte… počkej do porodu… už se s ním o tom nebav… z nemocnice odejdete s tvým jménem a příjmení se dá na matrice změnit!!! nemusí to být vyplněné předem! až uvidí miminko, tak poleví, uvidíš… a ty se tím netrap… to příjmení se dá změnit i potom…tak mu to řekni a už se netrap :-) pak až ho budeš mít v rukách, budeš ještě odolnější a silnější! a tatínek vyměkne :-)

 
Rozárka78
Závislačka 2972 příspěvků 3 inzeráty 16.01.13 11:20

@edithkaa Nikdy bych si nevzala za muže člověka, od kterého bych si vyslechla spoustu urážek a protrpěla kvůli němu několik měsíců… za půl roku se takový člověk určitě nezmění a je jen otázkou času, kdy jeho pravá povaha vypluje znovu na povrch…

 
cupino  18.01.13 19:37

Editkha…i když jsem si vyslechla spousta urážek a protrpěla tak půl těhotenství…
máme druhé dítě… to snad nemyslíš vážně??? :cert:

urážky a ponižování že je norma??? :cert: :cert:?

:roll: :roll: :roll:
 
N0
Stálice 76 příspěvků 05.01.15 13:33

Lepší žádnej chlap než nezodpovědný nebo neschopný. Za žádnou cenu tyto vztahy nelepit, a to ani děckem. Upřímně řečeno- to máš napsat tomu chlapovi, co cítíš… ne dítěti. Stačilo to dítě nemít- nemuseli jste se hádat, nutit chlapa do něčeho co nechce a ještě navíc do toho máčet odmala dítě.

 
N0
Stálice 76 příspěvků 05.01.15 13:49

@edithkaa Být s někým na sílu, i když to není ok, ti přijde normální a v pohodě???
Pak se nedivím že tolik vztahů a manželství krachuje.

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Můj rychlý porod

Za chvíli budeš mezi námi


Reklama