Ostravský deníček č. 31

Ostatní

Druhá květnová neděle. Tento víkend je ve znamení „Dne matek. Nikdy jsem tento svátek nebrala vážně, jen prostě jsem ho vnímala. Žádné oslavy, protože jako dítko se slavilo MDŽ, kdy se konaly besídky ve školkách, školách atd. Tak je mi částečně den matek cizí. Vždy mě totiž napadá: MDŽ se neslaví, ale co ty ženy, které matkami nejsou nemohou být, ale např. se o děti starají a pracují např. jako učitelky, vychovatelky apod.

Ale tak asi před 5-6 léty mě pobavilo přání ke dni matek mého prostřední syna, bylo z toho ve škole pozdvižení. Pěkné přání se srdíčkem, teď jsem ho otevřela a tam nápis: „VŠE NEJLEPŠÍ KE DNI MATEK TI PŘEJE TVŮJ SPRATEK." Smíchy mi tekly slzy. Je to nezapomenutelné.

Jinak den matek se týká vlastně i babiček, které jsou našimi matkami. Jsou babičky hlídací, milující, moderní a babičky - nebabičky. Každý si tu svou babičku jistě zařadí do té své kategorie.

Každému ze srdce přeji tu nejlepší babičku, ale nejen dětem, ale i maminkám. Nechci, aby to snad vyznělo jako stížnost či fňukání, to v žádném případě, ale to aby ten kdo bere babičku jako samozřejmost, aby si jí vážil, cenil a byl rád, že je. Proč to píšu? Když se náš první syn narodil měla moje mamka 41. Byla pracující babičkou, bydlela 30 km od Ostravy a navíc měla ještě moji sestru, které bylo tehdy 12. Nikdy nebyla hlídací babičkou, měla vnoučata ráda, ale jen přijeďte, ale buďte tu s něma. Jelikož je manža z 5 dětí, tak jeho matka je jen babičkou - jako že je, bere totiž vnoučata svých dcer. Sice dítě jako dítě, rozdíl v tom nevidím. No a když se mně Eli narodila, tak babičky byly již „důchodky", ale nějaké procházkování, hlídání nepřipadalo v úvahu. Babička jedna má ráda pohodlí a svůj klid doma a druhá viděla Eli jen na fotce a jednou náhodou na procházce.

Nikdy nemůžu vědět jakou já budu jednou babičkou, ale až jí „snad" někdy budu, tak taková v žádném případě být nechci. Vím sama jaké to je, když zlobí „prdíky" a nic se nestíhá, když se jde ven a tím pádem práce doma stojí. Já jsem měla babičku, která pro svá vnoučata žila, měla je ráda a ráda je hlídala a chodila s nimi na procházku.
Po porodu jsem měla takové stavy, že jsem uvažovala o adopci „babičky" z domova důchodců. Myslím to vážně. Inzerát by zněl: „Hledám babičku na občasné procházky s naším miminkem." Vše jsme překonali, z Eli je velká slečna (už nám budou v červenci 3 roky), teď by ji babi chtěla, ale ona ji ne. Chce jen tetu (teda mojí tetu) kterou zná od mimi. Eli zvládá s taťkou i hlídání, když je mamka v práci.

Tak mě nyní třeba ukamenujte, že si stěžuji, ale není tomu tak je to jen příklad, jaké babičky jsou mezi námi.
Tak krásný májový víkend a nezapomeňte na babičky - maminky.

Anulka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 07.05.05 20:31

Milá Ani,

buď si jistá, že tě nikdo ukamenovávat nebude, protože deníček je vážně moc hezký. Slíbila jsem ti, že kdyby něco, pěkně ti ho zprudím, ale není důvod.
Já mám to štěstí (Vilda má to štěstí), že ač jeho rodina je úplně pidi mini, jednu babču- obabi- moji mámu- má skvělou.
Ta druhá babi je na baterky a navíc to s ním vůbec neumí :-(. Totálně mě deprimovala, když jsem ještě byla s R, jak v měla Vilíka vždy v náručí a jakmile kňukl, místo aby ho zabavila, vyskočila a v takové hodně podivné pozici ho začala huštat. V takovém jakémsi záklonu s vystrčeným břichem a rozkročenýma nohama poskakovala po místnosti otáčíc se nalevo a napravo tak, že si málem zlomila páteř :-(
Stokrát jsem jí mohla říkat, že si to nepřeju, ať se po:,–(í, že mu tím nic nedá, že má mnohem raději, když ho někdo zabaví a rozesměje. Bez efektu. Na druhou stranu to byla aspoň vozící babička. Mým rozchodem s Radkem a tím, že se jí zastřelil přítel, vše ustalo. Chodí pro Vilíka tak jednou za 2 měsíce, což je na prd :-)

A pro naši obabču máme s Vilym keramický dáreček- Slimáčkův otisk packy a nožičky, tak bude mít určitě radost. Dokonce ho už viděla, ale řekla jsem jí, že je pro Radka, tak doufám, že mi na to skočila :-)

Tak já jdu čučet na telku. Dívám se na Perl Harbor. Tmavomodrý svět se mi sice moc líbí, ale vidě jsem ho už stokrát :-)

Tak dobrou a hezkou neděli všem.

L+V

 
Anonymní  07.05.05 20:32

Ahojky,
ANULKO- hezky jsi to napsala, i když je mi líto, že to máš s babičkama zrovna takto. Já musím říct ( a klepu hned 3× do dřeva ), že obě babičky jsou skvělé. Jsou obě už v důchodu, takže když potřebuji hlídat při práci malého, mám obě. Dokonce musí být takový menší " rozpis", aby nebyla ani jedna "uražená"", že malého nehlídá zrovna ona. Přála bych to vám všem holky, nedokážu si představit, kdyby nebyly. I když jen zkrátka jednou za čas potřebuji vypnout a odreagovat se, není žádný problé.
A protože jste všechny maminky, takže k tomu zítřejšímu svátku vám posílám takovou netovou kytičku ;-)))
Mějte nádhernou neděli!!!
 Tamara

 
Anonymní  07.05.05 20:34

Hi,hi- LUCKO, tak skoro stejně co ???

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 07.05.05 20:47

Hi, to jsem si vůbec nemysla, že někdo někde ve F-M (nepletu se, že ne?) ohrožuje mé prvenství v psaní komentáře. Ještěže to dobře dopadlo :-))))))))
Holky, všímáte si, jak jsem se krásně rozepsala? Jen aby mi to vydrželo :-)
 L.

 
Anonymní  07.05.05 20:57

To víš, sobota večer, to si můžu dovolit ;-)))Manža spí, protože jde zítra do práce a kluci čučí na hokej. Ale já tedy budu hodná a prvenství už ohrožovat nebudu :-)))
P.s. : Jo, jo- FM- pamatuješ si dobře ;-))

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 07.05.05 21:00

Ahojky holky,

Anulko, krásný deníček, moc se ti povedl. Je mi líto, že to máš s babi na štíru. Já musím upřimně a s pýchou říct, že naše obě babi jsou opravdu skvělé. Z Kubulky jsou na větvi a dělají pro něj první poslední. Jedna sice raději šáhne do peněženky než by pohlídala, ale i za to ji patří obrovský dít. Myslím, že se zpraví, jakmile ještě trošku povyroste. Moje mamka je nadšená, natěšená a šťastná (no jo, první vnouče). Akorát mě děsně točí, že ho značně infantilním hlasem oslovuje „ty moje láááskóóó“. Mě by z toho piclo, ale mlčím. Jsem ráda, že ji mám.

Pro babi jsme dneska vyráběli přáníčka. Na tvrdý papír jsme všichni tři otiskli ruce a napsali tam „Máme tě rádi“. Přeložili a na vrchní stranu každý něco vystřihl z červeného papíru (já srdíča - bíle, červené, bílé červené…od největšího po nejmenší a nalepila to na sebe, Marek auto a Kubík připravil žužlák, akorát jsem mu to musela vylovit z pusiny a nechat uschnout). Vypadá to trhle, ale je to roztomilé. Typnu si, že takovýto dáreček nedáreček udělá větší radost nežli kytka nebo bomboška. Já si ještě chvilku na dárek ke dni matek počkám, ale dočkám se :-)))))).

Nastavila jsem si 20 článků na stránku (standardně jich je jenom 10) a deníček by ještě tak týden nezmiznul. Co kdybychom to udělaly všechny?

Čučákuju u toho na hokej, snad to má hlavu a patu.

Radka a Kubula

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 07.05.05 21:30

Radko,
s těma packama jsem to chtěla udělat v příští keramice. Mojí vedle Vilíkovy. To vaše přáníčko musí být moc hezké :-), ale přeci jen… co je to „žužlák“ ? :-)

Já na ten hokej koukám přepínavě. Jsem dneska jak tv úchyl :-)
 L.

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 07.05.05 21:46

Žužlák je rožužlaný papír. Kubík ještě neumí vystřihovat :-)))

Radka

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 08.05.05 07:32

Ahojky,

deníček je moc pěkný.Naše babky jsou babky-nebabky.
Tchýně-o komplikovanosti vztahu psát snad nemusím,některá z vás to určitě zažila…Ukradla jsem ji syna,nejstarší­ho,nejschopněj­šího(a nejblbějšího)pro­tože zastával funkci otce(tchát už má 10 let inv.důchod a většinu roku tráví na chalupě v Krnově)pro svého mladšího bratra a sestru.No takže jsem zlodějka srdcí :-))Pak to teda zkousla(nic jiného ji nezbylo)když jsem jednou vypěnila a řekla ji (na její nátlak:Buď se vemte nebo rozejděte)že se teda bereme ale že od ní NIC nečekáme.To byla trefa do černého…No pak si teda jakž takž zvykla.Pak po 4 letech jsem otěhotněla,nadšená nebyla(užívej­te,jste mladí-moooc příjemné kecy)a dneska se může ze Štěpuly poserinkat…ale já prostě nemám ten vztah k ní natolik dobrý abych jí ho dala na hlídání-zatím.Jednou ho byla vozit a to jsem nerada ale pod tíhou nespánku a poporodní depky svolila.No uvidíme časem?!
A moje máti?To je mladá ženská-43let.Řeší si teď svůj život,rozvod,další vztah,svatba…Vztahy máme dobré-nemíchá se nám do ničeho.Příjde, pochová,pomůže a zase jde.O nějakém hlídání není řeč,nemá na to ani prostor ani možnosti.Možná až bude vdaná,bydlet v Benešově u Phy-tak bude ta prázdninová babča.
Zatím mi to tak vyhovuje..na hlídání bych měla kamarádky,co už mají odrostlé děti a přesto ještě v živé paměti:prdíky,pla­košky atd.
Tolik k tématu.
Holky,co říkáte na odstoupení té mluvčí vlády?No teda ale byla to fakt slépka :-))
Já četla ten rozhovor v MF Dnes ajen jsem kroutila hlavou so je to za nána.
Nějak se venku kaboňí,co?To je zas hnus.Včera mladej poprvé ve vaně brečel-asi byl už unavený-budu muset vychytat tu dobu koupání.V 19 je fakt asi na něj pozdě.
Mimouš usnul-je sladkýýý když spííí :-D
Tak pa pa a hezký zbytek víkendu.

Gabka a Štěpulka 2,5měsíce

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 08.05.05 11:46

Ahojky,

anulko, moc hezký deníček, u nás zrovna dneska víc než aktuální. Já taky nemám hlídací babičky, tchýně by si sice Kubu na noc nechala, ale on tam nechce zůstat, což mě mrzí, i když zase bych byla nervózní, kdyby byl u ní. Moje mamka to má sama dost těžké, hodně pracuje a mám 14 letou sestru, takže taky není moc hlídací babička.

Zrovna včera jsem chtěla jsem chtěla, ať si mamka vezme Kubu ne celý den, o noci zatím moc neuvažujeme, protože Kubajs při usínání beze mě brečí, ale mamka mělo hodně práce a ještě nakonec přišla ke mě na internet. Já jsme byla dopoledne s Kubou ve městě a odpoledne jsme byli ve Staříči na fotbale a byly tam i kolotoče, Kuba byl nezkutečně zlý a já se vrátila domů naprosto zničená a vyčerpaná. Když mě mamka viděla, tak si Kubu vzala i na noc a on vůbec neprotestovat, takže jsem vyrazila za kámoškou a s Kájou a známýma ven a před chvíli jsme se vzbudila, no prostě paráda. Cítím se jak znovuzrozená.
Takže musím prostě dávat Kubu k babičkám častěji, je to fakt super odreagování.

Tak přeju všem hezký svátek matek a užívejte si svých dětiček, jsou to naše zlatíčka milované.

Zuzka a Kuba 32m

 
Anonymní  08.05.05 12:03

Já si na babičky nemůžu stěžovat. Lars má jednu českou a jednu holandskou a obě je má moc rád.
Bohužel žijeme v Holandsku, a tak si té české moc neužije (vídáme se 2-3× ročně). Je mi to líto, ale co se dá dělat. Zrovna minulý týden za námi přiletěla na pár dní na návštěvu (spolu s mojí sestrou). Učíme jí létat, aby se za námi už nemusela štrachat tolik hodin autobusem. Je to babička na blbnutí a přírodu (např. loni spolu v trávě pořád hledali šneky, od té doby je Lars děsný blázen do šneků). Vím, že kdyby bydlela blízko nás, moc ráda by ho hlídala. Lars jí oslovuje abí (od slova babi).
Druhá babička (ta holandská) je taky moc oblíbená. Když musím v sobotu to práce a manžel nemá volno, ráda pohlídá. Je štědrá a všechna vnoučata k ní ráda chodí.Dokonce má jeden pokoj specielně zařízený pro vnoučata a má i bednu s hračkama. Má rušné zaměstnání a přesto ještě čtyřikrát týdně vyzvedává Larsovu sestřenici Danique od nás (když ji hlídám) nebo ze školky. Danique u nich zůstává večeřet, stejně tak jako její máma, protože ta jako svobodná pracující matka to samozřejmě nemá jednoduché. Téhle babičce říká Lars oma (což jeho holandský výraz pro babičku).

Ať žijí naše skvělé babičky - abí a oma!!!

Miriam

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 08.05.05 17:50

Ahojky,

tak se musím pochlubit, že jsem si dneska úžasně užila den matek:))) Jsem ještě pořád bez Kuby, dala jsem si skvělou koupel, umyla vlasy, udělala peeling všude možně, dala si masku a napatlala na tělo snad všechny přípravky, co mám v koupelně:)) Teď jsme si ještě po dlouhé době vlasy i vyfoukala a hlavně, doma jsem nehnula prstem, no prostě paráda.

Teď mi už ale Kubajs hrozně chybí a doufám, že mi ho mamka už brzo přijede. Půjdu udělat nějaké masinko na večeřku, mám chuť na kuřecí minutku.

Vybírám si, co si objednám z Avonu, mám vybráno snad za 2tis, a to určitě neprojde:) Jenom opalováky mám vybrány tak za 800kč, ach jo, ty prachy:((((

Tak pište, pište, ať mám co číst.

Z+K

 
Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 08.05.05 22:05

Ahojky všichni,

Teda v sobotu jsem se ještě ozývala a do neděle večer přibyl nový deníček i taková spousta komentářů. Vy jste nějaké čiperky. Jestli to nebude tím blivajzovým počasím :o(((
U babi a dědy bylo samozřejmě super. Parádně jsem si odpočinula, Adélka se jenom nosila, ale musela jsem se smát. Babi totiž spadla z lopatky. Když má Adélku a objeví se děda, tak okamžitě Adélka k němu natahuje ruky a chce jít k němu. No, babi to sice těžce nese, ale co se dá dělat.
My a babičky - babi máme pouze jednu (moji mamku). Manžova maminka je bohužel již po smrti. Naštěstí jsme ji ještě stihli sdělit, že bude mít další vnouče a měla z toho velikou radost. A moje máti i taťka jsou ti nejlepší prarodičové na světě. Adélku vozí v dešti, sněhu, slunci, chumelenici… Když potřebuju pohlídat, přijdou v kteroukoliv denní i noční hodinu a neustále mi pro ni dávají penízky, ať jí koupím plínky, oblečení nebo mňamky. Snažím se toho moc nezneužívat, ale oni pak zase mají pocit, že se jich straníme. Je to jejich první vlastní vnouče, ale to neznamená, že by nějak zanedbávali Míšu s Markétkou. Jezdí s něma na jarní prázdniny a na výlety, berou si je někdy na víkend (teda už spíš jenom Míšu, Maťa prchá na rande) :o)))
Všem bych přála takové babičky. Anulko a zatím, jak jsem tě poznala, tak si myslím, že ty budeš jednou skvělá babička :o)))

Den matek - tak já jsem dostala od manži čokoládku, od Markétky kytičku, od Míši pusu (jako obvykle na to zapomněl - on zapomíná na všechno kromě svých svátků a narozenin) a babi koupila taky čokoládu, dala ji Adélce a ta se mi ji pokusila donést. Takže když to tak vezmu, tak jsem už dostala i první dárek Adélky :o)))

Tak zatím se mějte. Pište a doufejme, že se zase oteplí. (aspoň já doufám)

Lenka + Adélka (skoro pětizubec)

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 09.05.05 11:56

ahoj holky,
nějak nestíhám…

Zdravím všechny nové maminky..
Venku je pěkněchladno, aspoň mi není líto, že jdu do práce..
Shirin už jste doma????

U nás vše v poho, malá nočníkuje dál, občas nehoda, hlavně, když je do něčeho zabraná, ale to neva…
Musím končit za chvíli mi jede bus.
Mějte se Žurda+Emily

 
Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 09.05.05 12:06

Ahoj holky,
hlásím návrat :-))) Sice jen na 14 dní, ale i to se počítá. Já budu za chvíli více v Olomouci než tady…

Ráno jsme byly u dr. Malá pořád kašle, tak jsme vyfasovaly nový sirup, dostala očkování proti obrně (teda museli jsme se s ní trošku poprat) a bylo nám doporučeno jet k moři. To jedeme od soboty za 3 týdny tak snad už se toho kašle zbavíme.

Jak stihnu všechno pročíst, tak zase písnu.
Pa MaH

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 09.05.05 12:38

Ahojky,

hezký chladný den přeji,

dneska jsme byli s Kubou na zápisu do školky, trvalo to asi 5 min. Kuba seděl jak opařený a v červnu budeme vědět, jestli nás přijali a bude den otevřených dveří. Zatím se Kuba dost těší, ale maminka musí být s ním, tak uvidíme. Pořád se uklidňuju, že má rád děti a že snad nebude beze mě plakat. Je fakt, že já se už nemůžu dočkat, až bude ve školce, bude mít program a já snad všechno v pohodě zvládnu a stihnu tak, abych se mu mohla odpoledne věnovat.

Musím se ale přiznat, že po Kubových hysterických scénách a řvaní kvůli všemu mě nějak chuť na 2 mimi přechází, dětičky kolem 3 let jsou dost protivné a nejhorší je, že s ním nehnu. Může dostat, můžu ho přemlouvat, zakazovat, říkat mu to pěkně a stejně si dělá co chce a přestava, že se sním budu vláčet a nervovat a ještě se tahat s břichem je pro mě jako z hororu:((

Nejhorší je, že už nechodíme s kočárkem a tím pádem si Kubajs chodí kam chce, za ruku chodit zá:,–(ně nechce a tak se vracím z venku zničená a na pokraji sil. Když jsme chodili s kočárem, tak jsme ho přikurtovala, vy:,–(ila na hřišti a zase přikurtovala po cestě domů. Teď je to děs. No, jo, no, co jsem chtěla, to mám, že? :)))))))

Jinak ho samozřejmě strašně miluju, ale jsme ráda, když si od něho na chvíli odpočinu:)

Žanet: vítejte zpět doma, doufám, že jste si užili krásnou dovču a že nebudete nemocní, z toho teplotního rozdílu. Určitě se co nejdřív ozvi.

Žurečku: máš pravdu, sice se hrozně ochladilo, ale já si taky říkám, že alespoň můžu pracovat a neláká mě to ven. Užij si směnu.

Leni: je docela pochopitelné, že nestíháš. Áďa je v tom nejhorším věku, uvidíš, za chvíli to bude lepší, malá tě nebude tolik vyžadovat a ty budeš mít více času pro sebe. Je super, že jste si užili babičky a dědy a ty sis odpočinula.

Gabule: tak co ty fotky melíru? Nechceš se nám pochlubit, jsme zvědavé:))

Omlouvám se všem, na které jsme zapoměla, ale nestíhám si vždycky všechny komentáře zapamatovat.

Tak se mějte krásně, jdu opět pracovat.

Z+K

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 09.05.05 13:40

Ahoj Zuzko ,
usmála jsem se při představě, jak cpeš do kočárku kluka co má ,kolik 32.měs. Jestli to dobře počítám ,tak je narozen v srpnu 2002 -to je o měsíc mladší než Eliška ,jak já bych si přála Eli dávat ještě do kočárku,ale ona ne. Když měla 2 roky, tak jsem NUTNĚ potřebovala golfky ,je přece ještě malá. To byl červenec ,trochu jsme v létě a na podzim pojezdili,celou zimu stály a už je máme z baráku pryč.Ony se totiž používaly místo tašky ,do obchodu se Eli vezla a zpět nákup.Je to malý „turista“,nikdy si nestěžuje že ji nohy bolí a neutíká ,chodí způsobně (asi je to ten rozdíl mezi klukem a holkou).
Jinak všem děkuji ,že přijali můj premiérový deníček .
Venku máme opět polozimu a téměř aprílové počasí ,snad se dočkáme něčeho lepšího.
Krásný den všem a hodná děťátka přeje Anna

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 09.05.05 14:44

Anulko,
samozřejmě, že počítáš správně, je narozený v srpnu 2002 a má 15kg, ale vozit se ještě chce a rád, ale právě proto, že je už dost starý, tak spíš já chci aby chodil sám. Právě kvůli tomu, že se tak rád vozil jsem na podzim kupovala sporťák tříkolku s ložnou plochou 90cm, aby se mi tam vlezl, on totiž ještě pořád v kočárku spí. Je fakt, že teď už beru kočárek spíš pro mé pohodlí, ale pořád je tam rád.

Jsem ráda, že jsem tě alespoň pobavila.

Zuzka

 
shirin1
Kecalka 331 příspěvků 09.05.05 19:43

Ahooooooooooo­oooooooj holky!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!

Vsechny moooc zdravim.Dovolena naprosto super,vsichni jsme z toho prezirani nejake to kilco pribrali,pri snorchlovani jsem videla rejnoka,sari to zvladla v pohode a do cestovky zitra pisu stiznost…egypt a ubytovani a sluzby vse na jednicku..ale­..doprava tam a zpatky silena..tam 4 hodiny zpozdeni..dorazili jsme ve tri rano..cesta zpatky nepopsatelna..misto Hurgada praha jsme leteli z hurghaday do sharmu..pote do Brna a pak az do Ostravy..cesta misto 4 hodin trvala skoro 15!!!!des bes.NEKUPUJTE NIKDY U SUNNY DAYS!!!!!
jinak sarinka i to cestovani zvladla bravurne..byla andel..vazne.jes­teze tak.jsem unavena,tak jdu chrnet:)

ahoj a snad bude hezky a jeste stihnem ten srazik.

V nedeli prileti Johnny-uz se nemuzeme dockat a 20.5.letime do Libanonu a budeme tam az do 4.6.Uz ted mam husi kuzi..vubec se mi tam nechce..ach jo.A asi ani do Statu nepoletime..asi poletime do Ciny:))) vsak uz to znate..ASI:(

dobrou a jeste jednou vsechny zdravim!!!!

Zaneta sammy a sarinka

 
DeDe1
Kecalka 138 příspěvků 09.05.05 20:11

Shirin,na sunny days si stěžovala jedna paní z Ostravy na Rodině.cz,pokud by tě to zajímalo,tady máš odkaz,můžeš ho použít jako návod. http://www.rodina.cz/…se/prisp.asp?…
 Dáša

 
Anonymní  09.05.05 21:29

Achojky
tak máme za sebou další den. to hnusné zimné počasí se mi ani trochu nelíbí.
Hlásím, že už máme pátý zub - naštěstí se Adélce klubou ani nevíme jak. A první večerní kašičku. Snědla 8 lžiček a zbytek jsem jedla já. Tak jsem zvědavá, kolik toho zbaští zítra.

SHIRIN - vítám tě doma. Vypadá to, že jste si to pořádně užili a to je dobře.

ZUZKA - tak koukám, že tě Kuba pěkně zkouší. No, abych ti řekla pravdu, tak jsem si vždycky říkala, že ho dost dlouho vozíš v kočárku, ale podle mně, až si zvykne na pochodování, tak to bude dobré. Ber to tak, že si užívá volnosti :o)))

Tak to je dneska ode mně vše. Tak zatím čus

Lenka + Adélka (už pětizubec)

 
Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 10.05.05 09:02

Ahojky,

Shirin - to je super, že jste si to tak užili!!! My letíme na dovču s Fischerem a taky máme při cestě tam mezipřistání v Brně, taže se nám cesta protáhne skoro o dvě hodiny, ale zpět letíme přímo do OVY…

Doufám že brzo nastane oteplení, ráda bych už odložila teplé ponožky :-))) Holčíny zatím pa pa M.

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 10.05.05 09:45

Ahoj Ostravandy,

včera jsem měla super den-nemluvím teda o počasí,to bylo docela fujtajblíkové :o
Dopolko ksme byli s prckem doma,pak po 13h.jsme se šli ,,venčit,,–stavila jsem se kekamarádce pro domácí vajíčka,pak na poštu s obalama od Pampersek(Leni,na­konec jsem si vybrala přísavku do vany :-) a procházkou do Carrefouru omrknout botky-nic dle mé představy a pak jsme šli domů.V 16,30 jsme vyjížděli do těhucvíča-pochlubit se Štěpulkou,byla tam i moje PA.Štěpula hleděl jak zjara-asi poznával hudbu z bříška-jedna mamča vytřásala,to se mu očividně líbilo.My jsme přitom spolu hopsali na balonu :-))
Potom měla PA přednášku o kojení,tak jsme názorně přítomným těhulkám ukázali co a jak :-)) No a pak se objevili kámošky,co jsme chodily spolu v těhu cvičit a palvat-se svýma klučíkama.Takže ,,mejdan,,pokra­čoval na chodbě.Holky donesly zákusky,sedli jsme na sedačky vedle automatu na kafe a spolu s PA a dulou amlaktační poradkyní Janou Čurdovou jsme kecali.Štěpula mezitímv sedačce usnul a úúúúplně zapomě že bývá od 18-20h.protivka a mívá tzv.večerní koliku.Jo hold jak říkám,v tom je po mně-má rád ,,akci,,!!
Takže jsme dorazili domů v 19,30-rychle jsme přebalili,nakojili a ve 20,30 už byl tuhoň.V noci spinkal do 2h. a pak po 3h.takže pohoda :-D
Dneska půjdeme na procházku,večer v 18 pak ke známým,takže kyblís se bude muset odehrát před návštěvou-aby si to užil a nebyl protivka unavená.

Takže tolik včerejší den.

Pa Gabka a Štěpula 11 týdnů

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 10.05.05 09:47

Ten kyblís-to je koupací kyblík :-D

 
Anonymní  10.05.05 16:40

Ahojky,
přišla jsem vás jen pozdravit a povytáhnout deníček ze zákopu… ;-)))
 Tamara

 
Bledulka
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 10.05.05 19:19

Pěkný večer přeji:-)

Moooc krásný deníček:-) Já dostala krásný tulipán o od Vojtíška úsměv (tedy on se směje stále:-)

Babičky mám obě super, jedna bydůlí o patro niže a pohlídá kdykoliv. Vzhledem k tomu, že ještě studuji, tak se často učím tak mi i hoďka moc pomůže:-) A druhá babička má mamča je taky k nezaplacení, když mám zkoušku ve škole dopoledne vymění si v práci směnu anebo si vezme volno a hlídá:-) Tchýně je totiž učitelka a ve škole si volno jen tak vzít nemůže:-) Ale jinak mi ješrě s hlídáním pomáhají mé dvě sestry, takže když se to tak vezme mám chův až nad hlavu a jsem tomu moc ráda:-)

Kdybych neměla babičky, tak bych asi nestudovala, protože bych to nestíhala, malému je 6,5 měsíce a neustále má potřebu si s někým povídat)

Konečně mám počítač doma, tak se mi snad podaří přispívat pravidelně:-)

pa Bledulka

Dede: Nejsi náhodou z Karviné a neměla jsi tenhle nick na chatu Xchat???

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 10.05.05 19:48

Ahojky holky,

Lucko, nějak tě nemůžu na ICQ zastihnout. Nutně potřebuje vědět jak jste v pondělí dopadli. Já jsem nervózní, a furt nic nevím.

Žanet, s tím cestováním zpátky - hrůza. Dospělý to zkousne a vydrží, ale co děti?? Já bych jim dala, to by si za rámeček nedali. Pak dej vědět jak to dopadlo, ju.

Leni, tak už pětizubec?? My jsme pořád ve fázi - třetí zoubku kde jsi? Vylezu si až budu chtít!! A basta!!

Já jsem dneska poprvé od Nového roku nebyla s Kubíkem venku. Chytla mě taková lenora, že to prostě nešlo. Po obědě jsem se přemlouvala a pak se rozhodla, že pro jednou se nic nestane a otestuju jak bude Kubíček reagovat (krásnou výmluvu jsem si našla, že). Kubík to vzal úplně v poho.
Mě ta lenora nakonec přešla. Převlíkla jsem peřiny, vyprala a pověsila 2pračky. Uvařila Kubíkovi 2kg zeleniny do mražáku, postavila neidentifikovatelný počet věží, přečetla 3pohádkové knížky, nalezla kilometr po kolenou, protancovala s Kubíkem na rukách celé CD…zítra raději půjdu ven. Je to jednodušší.

A ještě jedna novinka, v plavání Kubulku zařadili do pokročilejších. Zítra tam jdeme poprvé. Těším se, zároveň mám strach, neumím se potápět a už budu muset. Aspoň brýle si vezmu, potřebovala bych skřipec na nos:-)))) To bych vypadala asi dost ujetě.

Jdu koukat na hokej.

Páá Radka a Kubík

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 10.05.05 20:37

Ahojky Ostravandy,

dneska jsem se probudila s šílenou bolestí hlavy, nepřešlo to, tak jsem si šla v 5 lehnout, usnula jsme i s Kubíkem, vzbudili jsme se v 7 zimou, hlave mě sice bolí o trochu míň, ale ještě to nepřešlo a jsem zvědavá, kdy půjde Kubajs spát. Opět mi leze na nervy, ach jo, jsem už hnusná, nervní, přecitlivělá, uřvaná matka, no prostě přesně taková, jaká jsme nechtěla nikdy být.

Jsem ráda, že vás svým vozením Kuby v kočárku bavím. Když jsem bydlela v Ostravě, tak jsem kočárek skoro nepotřebovala, všude jsem měla kousíček nebo jsme jezdila autem, ale tady ve FM je všechno daleko a auto téměř nemám k dispozici, takže bych bez kočárku vůbec nic nevyřídila. Však uvidíte, jaké to je, jít s nervním neposlešným dítětem něco vyřizovat. Problém je, že on pořád přes poledne spí, takže vzít ho do kočárku je jediná možnost, jak se dostat ven.

žanet: ta cesta je fakt děs, máš štěstí, že máš takové hodné dětičky, které cestování zvládají naprosto v pohodě. To počasí tady je děs, tak jsem zvědavá, jestli ten srazík ještě stihneme.

Budulínku: já vím, že zůstat doma je pěkně náročné, taky radši chodím s malým ven, než bych zůstávala doma a pořád dokola uklízela. Tak je Kubajs unaví na písku a večer ho dám do vany a jde spát.

Tak se mějte dobře a snad se už počasí umoudří a začne konečně jaro.

Zuzka a Kuba

 
DeDe1
Kecalka 138 příspěvků 10.05.05 22:41

Bledulko,jsem z Ostravy,Xchat je pro mě španělská víska,takže nee.

Jsem smutná,kamarádka leží v nemocnici a čeká až ji vezmou miminko.Bylo vymodlené,po umělém oplodnění a když překonala první 3 měsíce těhotenství a vše se zdálo být v pořádku,přišla rána,zjistili že mimi má těžkou vadu ledvin nebo je snad vůbec nemá.Je to strašné,,má sice kluka z prvního manželství,ale její přítel velmi touží po vlastním dítěti,ale už se asi neodhodlají,navíc se to prý může opakovat.Život je někdy pěkně hnusný a nespravedlivý.
 Dáša

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 11.05.05 19:54

Ahojky Ostravandy, okolňačky a vzdáleňačky.

Jak se vám všem vede?

Podařil se husarský kousek s jesličkama. Od září se otevírají nove soukroné jesličky v Mariánkách - za kostelem. Budou stáz něco mezi 4.000 - 5.000.- Tak jsme tam hned Kubíka příhlásili. Pokud byste měli zájem, tak kontakt je 737752301 - moc milá paní, bohužel si nepamatuju jméno.
Další jesle máme v záloze v Havířově Šumbarku (tam stojí 1100,– + 26,– za den na jídlo). Počítali jsme to s Markem - do Havířova denně 2×tam a zpátky + poplatky = okolo 4000,–. To už je lepší ho dávat do těch Mariánek. I když to třeba bude stát o 1000 více, ale toho času ušetřeného a krom toho je to kousíček od mé práce. Ani jsem nedoufala, že budeme mít takové štěstí. Pokud moje mamka nesežene práci budeme kombinovat ji s jesličkama, tchýně moc hlídat nechce (říkala maximálně 3dny v měsíci, ale i to pomůže). Jsem tak ráda.
Ale musím přiznat, že už teď se mi svírá srdíčko, že ho musím dát do jesliček. Fakt jinou možnost nemám, leda přijít o práci?? A to bych byla v tomto kraji v mém oboru odepsaná. Chjóóó.
Nemůžu se tím stresovat, zcvokla bych. Naštěstí Kubík je hodně společenský, tak snad to zvládne.

Leni, co školička, není volné místečko?

Radka

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 11.05.05 22:42

Ahojky,

co je s váma, holky, jakto, že žádná nepíšete? Venku zima a nikdo nesedí u PC? To je divné, ne?

U nás zatím nic nového, jenom se mi nějak nedaří chodit ven, až do 4 musím být doma a střídavě pracuju a starám se o domácnost a vždycky, když už mám hotovo a mohla bych ven, tak začne pršet a tak to je už od pondělí, jsem zvědavá, kdy se konečně dočkáme a vyrazíme. Ráno jedu pracovně do OV, snad budu mít chvíli čas a protáhnu se Carrefourem, nějak mi ty obchody chybí:)

Odpoledne by měly přijet holky ze střední s dětičkama, už se těším, scházíme se docela často, ale teď nějak nebyl čas, takže snad nám to vyjde.

Budulínku: to máte fakt štěstí, že se konečně otevřou jesle i v OV, ale teda těch peněz, je to docela pálka, ale pokud se ti vám to vyplatí, tak proč ne, já budu dávat Kubu od září do školky, budou mu čerstvé 3 roky a pro okolí jsem krkavčí matka, která radši pracuje a strčí dítě do školky, než aby se starala, jako bychom si mohli v této době vybrat, že? Já jsem taky ráda, že mám práci a vím, že se bude mít Kuba ve školce dobře. Takže si z toho nic nedělej a buď ráda, že se máš kam do práce vrátit.

Dede: to je fakt síla, život je hrozně nespravedlivý, máme ve vchodě jednu paní, která nemůže mít děti, byli na UO a potratila a teď se snaží o adopci, když ji potkám a jdu s Kubou, sevře se mi žaludek a mám výčitky. Tvojí kamarádky je mi fakt líto:((

Tak holky pište, alespoň pár řádků.

Zuzka a Kuba

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 11.05.05 23:02

ahoj holky,

teda mám tu pořádně velký černý puntík, že nepíšu…
Mám po 3 odpoledních a až do pondělka volno.
Dneska mi přišly starší golgky z mimibazaru.cz a jsou super, než ten náš těžký sporťák..
Malá dneska krásně hlásila „bobi“(hovínko), a já kde? a ona ukazovala na dupku, tak jí sundám tepláčky a hádejte co na mě koukalo z kalhotek..tvářila se strašně důležitě, přišlo mi to legrační, já jsem tak ráda, že čůrá do nočníku, že mě nějaký „bobi“ v gaťatách nemůže rozházet..

DEDE když čtu takový příběh, vždycky se zamyslím nad tím jaký dar je, že mám Em !!!

Shirin to je fajn, že jste ve zdraví doletěli domů

Zítra máme sraz s Mayyou a Rachel tak se těším..
Dobrou ŽUrda+Emily

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 12.05.05 09:54

Ahoj,

taky hned napravuji reputaci.Mimís dneska spal 6h.vkuse a pak po 3h.Nakonec jsme rozlepili očka kolem 9h.-to už se dá :-D

Teď tady na zemi zase vytuhnul-klasika,dopolední oddech :-))

Poslední víkend v měsíci jedem do Holic u HK.Je tam perfektní kemp-chatky a sudy(velký sud s okýnkem=2 postele a noční stolek)-letos prvně berem chatku :-))No a kemp má rybníks tobogánem,res­tauraci,park.Jez­díme tam každý rok s partou z celé republiky a dokonce i mimorepubli­kové(z Nizoze­mí,Kanady a Německa)a opéká se prace,narazí několik beček piva a kecá se a tančí a tak :-) Už se moooc těším!!Loni jsem byla nasrazíku velká snažilka a letos jedem se Štěpulou.Bude tam mít dvouletou kamarádku Elišku.Už jsem se s její mámou domlouvala na ICQ že si uděláme babský mejdlo-kosmetiku atd :o)
Jo včera mi dorazila cestovní postýlka Nana z Čáryfuku.Pře­devčírem jsem jí objednávala přes Net a dneska už stojí postavená v pokojíku.Per­fekto.

Jo na závěr VTIP-Muž a žena se srazí v autech. Bouračka je ošklivá. Obě jejich auta jsou úplně na maděru, ale ani jednomu z nich se nic nestalo.
Když se vysoukali z aut, povídá žena muži: " Tak vy jste muž, to je zajímavé. Já jsem žena. Hmm, podívejte na naše auta! Nic z nich nezbylo, ale my jsme zraněni nebyli. To musí být znamení od boha. Měli jsme se setkat, stát se přáteli a žít spolu až do smrti.
Muž přitakal: " To jo, to muselo být určitě znamení od boha! " Žena pokračovala: „A podívejte se na tohle, další zázrak. Moje auto je totálně na mraky, ale tahle láhev vína je naprosto vpořádku. Bůh si určitě přeje, abychom toto víno vypili a oslavili tím naše štěstí.“ Potom podala láhev muži.
Ten souhlasně přikývl, otevřel láhev a polovinu vypil. Pak ji podal zpět ženě.
Ta vzala láhev, zavřela ji a vrátila muži do rukou.
Ten se ji zeptal: „Vy nebudete?“
Načež mu žena opověděla: " Ne, já počkám na polici

No to jsme celé my :-))

Gabka a Štípek (za pár dní 3 měsíce)

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 12.05.05 09:55

opéká se prase :-))

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 12.05.05 20:07

Ahojte holky, u nás byla doma veselo.

Tchánovci ví, jaký jsem fanda do hokeje. Mamka přes ICQ napsala: Radunko, ten hokej je nervák, že?
A Marek odpověděl: Já ti dám Radunko. Radka šla cvičit a Mareček krmí, přebaluje, koupe, uspává a ve volných chvílích mkne na telku.
Tchánovci nevěřili, nastartovali auto a přijeli to omrknout. A fakt. Já na spinu a Maja makal (ne že bych se flákala).
Bolí mě celé tělo a klepou se snad všechny svaly.

Páá Radka

 
kisotek
Stálice 54 příspěvků 12.05.05 20:15

Ahojík,
tak já hokej prošvihla, byla jsem v práci na odpolední. :-(((
Ale vynahradila jsem si to po práci, na zahradě jsme si ugrilovali kuřecí steaky- mňam :-))) Tak aspoň něco hezkého mě potkalo. ;-)
Tak vámpřeji hezký večer a zítřejší pátek 13. ať přežijete bez nehod!!!
 Tamara

 
Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 12.05.05 20:52

Ahoj holky,
Tak u nás nic nového. Jenom to počasí mě pěkně *ere. Chvilku zima, chvilku teplo. Pořád zapínáme a vypínáme topení. Letos už jsme protopili víc než loni, tak jsem zvědavá, kdo to bude platit. No, ono je celkem jasné kdo, ale kolik :o(((

BLEDULKA - to je dobře, že už můžeš být „připojená"

BUDULÍNEK - tak Kuba už je pokročilý, hm, no je to velký kluk. Taky se ale nechcu vidět, až se začneme potápět. Ty už máš ICQ???

DEDE - kamarádka chtěla ve 40 třetí dítě a už to normálně nešlo a musela přes IVF. Když se to konečně chytlo, tak ve čtvrtem měsíci přestalo mimi bít srdíčko. Adélka měla v té době 2 měsíce. Bylo to hrozné, a taky už to pak nezkoušeli.

GABULE - teda to bude opravdu pařba, snad si to užiješ a Štěpulka bude zlaté dítko. Pak nám to budeš muset všechno vylíčit.

Tak to je zatím vše, pište, pište.

Lenka + Adélka (za chvíli 9 m)

 
mayaa
Povídálka 18 příspěvků 12.05.05 21:09

Nazdáár, zdravím všechny maminky a sladké dětičky. Tímto plním slib, daný Lucce, že se připojím k deníčku se svou troškou do mlýna.
Je už konečně lepší počasí, takže přímo vybízí k procházkám. Dneska jsme strávili bezva den se Susan a Em a s Rachel a Ninuškou a Honzíkem. Děcka se maximálně vyřádily, alespoň Adulka byla naprosto hin. V parku naproti Carrefouru jsme objevily bezva koutek pro děti s pískem a klouzačkou a houpačkami. Je to naproti hospůdky s letní zahrádkou a je to uzavřené takže tam nemohou pejsci. Sice tam bylo dost narváno, ale děckám se tam líbilo. Hlavně slovy Em umpa (rozumějte klouzačka). Prostě bezva den.
Přeju nám všem spoustu slunečných dní, ať můžeme řádit s dětičkama v přírodě. Mějte se fajn a líbám všechny dětičky Mayaa s Adélkou

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 13.05.05 12:56

Ahoj holky maminy,
informace z první ruky :-))
vlhčené ubrousky BABYLOVE 49,90
plíny Pampers duopacky 529,–
2× 80 ks 3,31 3-6 kg
2× 56 ks 4,70 7-18 kg
2× 52 ks 5,08 9-20 kg
2× 50 ks 5,29 12-25 kg

Cena u plenek platí do úterka ,můžete na ně použít i slevu z BABYBONUSU .
JO a ,kde to je DM drogerka .
Krásný den všem přeje Anna

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 13.05.05 13:18

ahoj,
infarktově jsem prožívala hokej..ještě, že jsme ty amíky porazily, jinak by to byli u mě fakt voli, tak jsme jim aspoň vrátili porážku z minulého mistrovství.

Malá včera měla exscelentní výstup ve vaně. jJe totiž „úchylná“ na mýdlo(zbožňuje ho), pořád si myje bříško a nohy, když je ve vaně a včera jí napadlo, že si tím mýdlem upatlanýma rukama utře oči a jelikož to není neštípající mýdlo, dovedete si představit co následovalo…zmrznul mi úsměv na tváři, začala naprosto hystericky ječet a oči si třela víc a víc, mě nenapadlo nic jiného než jí sprchou pustit na hlavu vodu, ona to samo netušila, takže jsem myslela, že se v té vaně od šoku vyvrátí, zaječela jsem na Martina, ten jí chytl ruce, kterýma si dávala další a další mýdlo do očí a natvrdo jí položila do vany a nalila do očí Ophtal, v té chvíli mě nic jiného nenapadlo asi to zabralo, protože v první chvíli se mohla zbláznit dalším šokem, ale do minuty to polevilo a do 5 minut už neplakala..no já ji hned vytáhla a celý zbytek večera se tulikovala, bobek malý…vždycky jí to mýdlo beru a říkam, že není na hraní, včera jí ho nechám o chvilku dýl a…
Dneska jsem jí říkala Co dělalo mýdlo a ona ukáže na oči a Mýjo stííí(mýdlo štípe)asi..
Dneska jedem k našim, tak se těším mějte s ehezky Žurda a mýdlomil

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 13.05.05 13:20

Gábi, můžeš mi dát unternet. kontakt na ty chatky?!
 Díky

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 13.05.05 13:30

Ahoj holky,
jak píše Zuzka (žureček),příhodu (spíš horor) o mýdle ,tak já jsem dnes ráno žehlila a nějaké věci na žehlení mi spadly ze židle na zem.Přišla Eli a říká mami pozor je tam myška ,ptám se jí kde? Tam v prádle ,ona jí (jako ) chytla do ruk a šla ji vyhodit za dveře bytu. Včera začala dělat blé blé mami fuj štípe mě pusa ,ptám se z čeho ,měla jsem žvýkačku byla fuj, no a ve středu jsem věšela prádlo na balkoně a ona se dívala na Vydrýska ,tak mi ho přinesla v náručí na balkon,prý mám dát pozor ,ať neuteče.A tak my tu žijem.Má teď nějaké fantazijní období ,ohlížíme knížku jsou tam kuřátka a ona hraje ,že má to kuře v ruce.Snad to není na závadu :-)).
Pa pa Anna

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 13.05.05 19:54

Ahojte,

Uff, to byl hororový mýdlový příběh. Úplně jsem si to vybavila a polilo mě horko. Dětičky musí všechno vyzkoušet než pochopí, ALE PROČ TO MUSÍ BOLET????

Kubíček se vzbudil a dělal kejkle v postýlce. Jasný signál - mamko, jsem pokakošený. Při přebalování počůral pyžamko. Přece není prase a nebude CELOU NOC V JEDNOM PAŽAMU :-))))).

Leni, ICQ už máme - 219-077-345.

Jdu uspávat.

Radka a bekánek Kubánek

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 13.05.05 20:14

Zdravím vespolek,

nechtělo se mi teď moc vypisovat, jsem zpruzená, v úterý jsme měli ten soud, mám dítě s největším hovadem, neomlouvám se za výraz, jinak se totiž titulovat nedá.
Byli jsem domluveni na určité verzi, ještě před vstupem do jednací síně jsme o tom mluvili a pak, když se mě soudce zeptal, jestli trvám na návrhu, řekla jsem, že ano, pak se zeptal jehol, totálně mě podrazil, řekl, že lžu, že se věci mají jinak. Nic, už to nechci rozebírat, závěr je ten, že s Vildou budeme žít (žít???) z životního minima, v našem případě 6 610,–.
Nevím, neumím žít z mála, bude to pro mě hodně velká zkouška.

Jinak jsem konečně mohla Žandě vrátit kočárek, dnes mi dorazila opravená trojkolka. A navíc jsem koupila na inzerát Neonáto Dakar (doporučila mi je majitelka www.caryfuk.cz) jako jedny z nejlepších golfek. Prý to jsou golfáče, kterými se odvozí víc než jedno dítě. Dala jsem za ně 1500,–, řídí se skvěle, ale hapruje pravé kolečko a nefachčí na něm brzda. Zadím to jde, ale až bude nejhůř, náhradní kolečko se dá koupit za 2 kilča, tak to je super, teď jen doufám, že jsem neudělala další životní kravinu :-))). Gabi, jukni na ně!

Nic, jdu relaKSovat, něco na mě leze, máme s Vilíkem symptomy začínající chcípačky, tak doufám, že to přejde. Nedovedu si představit, že by do toho ještě onemocněl. Jeho osmimesíční krizička přerůstá v krizisko. Je to děs běs, budí se co hodinu (pokud vůbec v noci usne), včera v noci například ryčel bez přestání od 1:30 do 3:30 a mohla jsem se zbláznit a nic nepomáhalo. Doufám, že to brzy přejde.

Omlouvám se, že nereaguji jmenovitě, nějak zapomínám :-)

Tak dobrou.

L+V (7,5měs)

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 13.05.05 22:39

Ahojky,

mám v poslední době zase pěkně hektické dny, vůbec nestíhám, dneska jsem byla ráno na gyndě - vše o.k., pak jsme byli opět v Polsku pro maso a proletět trh, pak jsem jela do OV na obchodní schůzku, proletěla jsem Carrefour a domů jsem dorazila o půl šesté, v šest jsem vyrazila s Kubajzem ven, přišli jsme před devátou, malý mi usnul v kočárku, tak jsem ho přenesla do postele, vyslíkla, omyla mokrým ručníkem a spí. Rychle jsem uklidila kuchyň, najedla se a teď jsme se dostala k PC, malý má v pokojíku pěkný binec, ale to uklidím až zítra, stejně už spí.

Ráno musíme do obchodu, Kájova mamka má 50. narozeniny, tak musíme něco koupit. Vůbec nic mě nenapadá, takže to bude zase zajímavé. Odpoledne jede Kája na fotbal, tak snad půjdem s Kubulou ven a v neděli máme oslavu. Takže fakt záhul.

Žurečku: mýdlový příběh je fakt děs, my normální mýdla nepoužíváme a když nechávám Kubu ve vaně, tak všechno sklízím, takže se nám tato zkušenost naštěstí vyhla. Chudáček Em.

Budulínku: naštěstí už máme plínky za sebou, taky jsme si užili:)))

Luci: tak to je fakt děs, je to fakt hovado, vždyť je to i jeho dítě, ne? Ach jo, ženské to mají fakt těžké, ale neboj, určitě bude líp. A hádej, jaký kočárek jsem měla pro Kubu, když se narodil? Neonato dakar, ale v kombinaci s korbou a autosedačkou a je fakt, že byl super, ale já chtěla sporťák, tak proto jsem ho prodala a koupila tříkolku, i když bych ho brala znovu. Náhradní díly se dají objednat na www.babydirekt.cz v kontaktu je telefon a e-mail na servis a tam ti poradí, jsou dovozci Neonata i Babyweltu, takže i tříkolky:)) Ale bacha, díly jsou levné, ale mají dost drahé poštovné, tak je s tím potřeba počítat.

Pokud jsem na někoho zapoměla, tak se omlouvám.

Ahojky Zuzka a Kuba

 
shirin1
Kecalka 331 příspěvků 14.05.05 08:21

Caute holky!!!

nestiham nestiham..jako obvykle:))

RADUS: s tema jeslema…na jednu stranu je to super..na druhou..vyplati se to ???Nevim kolik vydelas,asi dost..protoze me se ta suma zda silena..treba pokud nekdo vydela 8 tisic a 5 da za skolku)jesle) a jeste musi chodit do prace..to mi prijde hrozne..vazne.snad to ale pomuze.

LUCI:pevne nervy..snad ti pomuze ta italstina..taky bych uz z mala zit neumela..musela bych se to TEZCE naucit…brrr..a ke kocaru..zrovna jsem ti chtela napsat,ze ten novy zippy za ty silene penize nestoji..tak uzivejte kocaru!!!!

Dasi:diky za odkaz,moc mi to pomohlo!!!!!A ka­maradky je mi mooooooc lito.

mayjo:ahooooo­oooooj!!!!!!

Zuzi:me pripadas jako matka roku.hihi.vazne..a to se ti Kuba nevzbudil,jak jsi ho pretirala????

Leni:o topeni mi ani nemluv..my mame barak na severni strane,takze protopime nekolikrat tolik co ti co maji barak na jihu..a to dotapime jen na 20°C..

Zurececku:chtelo by to koupit nestipave mydlo,pro ocistne kury male rostandy vid??!!jesteze byl Martin po ruce…

ZITRA PRILITA JOHNNY!!!UZ SE MOOOC TESIME:)))

zatim pa,tataka me vyhazuje

¨zaneta

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 14.05.05 08:44

Ahoj,

Zuzko, já o tom babydirectu vím, už jsem s něma i mluvila, moje sestřenice jezdí často pracovně do Brna, až bude potřeba, vyzvedne mi to kolečko osobně.

Byl tady právě ten šmejd, zase byla hádka, popřel mi teď, že o nějaké domluvě věděl. Klepu se jak osika, řekl mi po té, co jsme na sebe chvíli řvali, že mám královské alimenty, že si dá žádost o jejich snížení. Žiju v jakémsi zlém snu…

Vilík už taky leze jako starý mazák (chichi, skoro), pokouší se o sedy a taky si dřepá a zkouší vstávat. Je to sranda, jak u toho heká, funí a snaží se. Aspoň nějaká sranda je :-(

Tak se mějte.

L+V

 
shirin1
Kecalka 331 příspěvků 14.05.05 10:54

no Luci,alespon mas lezounka Vildu..a skvelou mamcu:))

mozna ti zamerne nelhal,jen ma hlavu z toho chlastu zatemnenou..neni to mozne??Snad vam to nesnizi..tedy ty alimenty

Zaneta

 
shirin1
Kecalka 331 příspěvků 14.05.05 10:57

Anulko!!

Moc se mi libi to vase fantazirovani…pro deti pry tolik prospesne!!!!!!!!

Zaneta

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 14.05.05 14:12

Ahojky,

venku je krásně a Kubíksi jako nba potvoru protahuje odpolední spaní. Doma mám uklizeno, zdřímla jsem si, tak se flákám na netu.

Žanet, do práce se mi fakt vyplatí jít. A kolik vydělávám? Napíšu to tak, když je dobrý měsíc mám na začátku 3, když blbý je tam 2. Jednou byla i 4, když jsem byla v těch státech, ale to byla vyjímka. Prosím, nekomentujte to ve zlém. Nerada říkám kolik vydělávám.

Luci, to snad není pravda. Fakt je to hovado. Ale ta jedna spermijka stála za to :-)))).

Aááá, Kubík se probouzí, letíme ven.

Zbytek příště.

Radka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama