Co si dám dnes dobrého?!

Rodičovství

aneb jak to bylo kdysi a jak je to dnes Ahoj maminy,to že kojení by mělo být do začátku to jediné pro mimi je snad všem jasné a pokud to nejde, máme dnes velký výběr novorozeneckých mlék.

Pro děti starší 6měsíců kupujeme čerstvé kravské mléko. Velmi cennou bílkovinou stravou z vysokým obsahem železa je krev a pokrmy z ní připravené (krvavá polévka, dušená husí krev, jelita, krvavá tlačenka) - ty dáváme dětem až od 3 let. Již od 4-5 měsíců přidáváme do polévek místo jíšky maso. Z tuků můžeme použít i sádlo a slaninu, důraz však klademe na rostlinné oleje. V zimě přidáváme k výživě rybí tuk, abychom doplnili vitamíny A a D. Oběd má dítě dostat v pravidelnou hodinu.Někdy je vhodné podávat nejdříve hlavní pokrm a pak teprve polévku.

Tak teď určitě nevěříte vlastním očím a nebo si myslíte, že jsem se zbláznila, vše je ale pravda pravdoucí a psáno černé na bílém(no spíš už na zažloutlém).
Vše je čerpáno z publikace"VAŘÍME DĚTEM" napsala Joza Břízová a vydáno v roce 1967.
Tak buďme rádi za nové poznatky o výživě, mám tuto knihu schovanou jako rodinné „dědictví“ a někdy na ní narazím při hrabání v knihovně.

Musím ,ale některé recepty pochválit jsou k použití i dnes a jsou mňam ,mňam. Např.Dětské piškoty: 2 vejce,70g polohr. mouky,60g cukru, žloutky třeme z cukrem do pěny ,z bílků vyšleháme sníh,lehce vmícháme ke žloutkům.Směs dáme do plátěného pytlíku a stříkáme na plech(dnes na pečící papír).Piškoty lehce posypeme cukrem a v mírné troubě pečeme.
Tak dobrou chuť a hodně fantazie při sestavování jídelníčku.

Myslím že nic horšího již nikoho nenapadne,i když několik generací takto jedlo a jsou živí. Tak ahoj a těším se na reakce ,případně recepty pro malé i větší mimi

s pozdravem
ANNA+Eli 27,5 měs.(stále kojena).

Váš příspěvek
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 05.11.04 10:01

Anulko,
divím se, že tu ještě nemáš žádnou reakci. Jedlo se tak a jsou živí, to je fakt, ale to prostředí ještě nebylo tak zamořené chemií. Dneska ovšem jsou naše miminka choulostivějí na nevhodné jídlo. Proto taky tolik alergií. Slyšelas určitě o zjišťování škodlivých látek v krvi europoslanců a jak alarmující byly výsledky. Začínáme být jako druh křehčí.
Samá zdravá miminka bez alergií přeje Stefinka s dětma alergickýma

Vložit nový komentář