Příběh kamarádky Lenky

O životě

Je to příběh o mé kamarádce Lence, která potřebuje pomoc. Já bych chtěla, aby zase byla aspoň trochu šťastná, ale sama si nevím rady.

Moji kamarádku Lenku jsem poznala na pískovišti. Byla to taková ta usměvavá holka, která nic neřešila v afektu, ale vždy s rozvahou. To se mi na ní moc líbilo, ten klid a ta pohoda.

Jak čas plynul, tak jsme se skamarádily natolik, že jsme si začaly sdělovat různá tajemství a „nahlédly“ jsme jedna druhé do rodiny. Nikdy nic pro Lenku nebyl problém. Vždy měla vlídné slovo pro každého.

Dnes je to tak, že po rozvodu má v péči 2 děti (jedno s postižením). Její ex ze sebe udělal nevydělávajícího, nemajetného bezdomovce, který je hlášen k trvalému pobytu na městě. Díky našemu systému musí tu spoustu dluhů zaplatit ona. To, že jí neplatí výživné, o tom ani nemluvě. Byl společných dluhů zbaven soudně, tzv. oddlužen.

Nerozumím tomu a nechápu to, jak je možné, že tohle v našem státě jde!!! Nebudu se k tomu více vyjadřovat, protože bych se tady akorát rozvášnila. Včera, když jsem s ní mluvila, tak byla smutná a říkala mi, že si našla už třetí práci, aby mohla splácet dluhy z manželství, které se šplhají do neskutečných výšek.

Říkám si, jak bude zvládat pracovat takových hodin týdně a jak dlouho to chce vydržet. Její zdravotní stav také není dobrý. Před nedávnem byla na velké operaci a čeká se, co bude dál.

Tak moc bych jí ráda pomohla, ale sama nevím jak. Psala všude možně o rady (televize, senát, k nejvyššímu soudu, ale nikde nic. Zkoušela i insolvenci, ale tu jí zamítli.

Proto Vás touto cestou prosím o jakoukoliv radu pro moji kamarádku. Moc si přeju pro ni a pro její děti trochu toho štěstí, aby se zase smála a chtělo se jí každý den vstávat.

Hodnotilo 71 lidí. Score 2.6.

Reklama


Reklama

K tomuto deníčku nelze přidat komentář.
Pro více informací napište SZ administrátorovi.


Reklama


Reklama